1) ZALOGUJ SIĘ pod poniższym linkiem 2) ŚCIĄGNIJ dokument 3) WYDRUKUJ 2 kopie 4) WYPEŁNIJ i PODPISZ 5) WŁÓŻ W KOPERTĘ I WYŚLIJ do TSUE forms.gle/5a9HmAm8hqMZtk3S9 Pasywacja: pl.wikipedia.org/wiki/Pasywacja Pierwiastki ulegające pasywacji: www.google.com/search?q=pasywacja+pierwiastki&newwindow=1&sxsrf=ALeKk03jnz9jkaoQEITj4laZPSwlMCFFPg%3A1625221668388&ei=JOreYLmPF8ynrgTWy52ABQ&oq=pasywacja&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMYAjIECCMQJzIECCMQJzIECAAQQzIECAAQQzICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADoICAAQsQMQgwE6CwguELEDEMcBEKMCOgUIABCxAzoICC4QsQMQgwE6CAguEMcBEK8BSgQIQRgAUPePAlj7nAJg0boCaABwAngAgAGaAYgB4QmSAQQwLjEwmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesABAQ&sclient=gws-wiz Szkodliwy wpływ ołowiu jest odczuwalny - paradoksalnie w stosunku do planowanych przepisów - głównie na strzelnicach zamkniętych, gdzie wdychamy go w postaci gazowej lub mikrocząstek unoszących się w powietrzu po strzale. Szczególnie instruktorzy pracujący na strzelnicach zamkniętych powinni uważać jaki typ pocisków stosują w amunicji. Najlepsze są wszelkie CMJ / TMJ, które mają całkowicie zamknięty płaszcz.
@adamuc11233 жыл бұрын
Przypnij zaraz pod filmem, bo nie rzuca się od razu. Do dzieła!
@speedy000110003 жыл бұрын
wysyłać można kilka w jednym liście czy każde ma być osobno?
@meganstanisz3 жыл бұрын
@@speedy00011000 skontaktuj się z FAU, niech dokładnie powiedz Tomasz lub ktoś. My wysyłaliśmy oddzielnymi.
@marcinadamski49763 жыл бұрын
§ 6. W razie oddalenia wniosku o dopuszczenie do sprawy w charakterze interwenienta, postanowienie, o którym mowa w § 5, zawiera uzasadnienie i rozstrzygnięcie w przedmiocie kosztów związanych z postępowaniem w przedmiocie tego wniosku, w tym kosztów składającego wniosek o dopuszczenie do sprawy w charakterze interwenienta, zgodnie z przepisami art. 134 i 135. § 8. W razie cofnięcia wniosku o dopuszczenie do sprawy w charakterze interwenienta prezes postanawia o wykreśleniu ze sprawy składającego wniosek o dopuszczenie do sprawy w charakterze interwenienta i rozstrzyga o kosztach, w tym kosztach składającego wniosek, zgodnie z przepisami art. 136.
@marcinadamski49763 жыл бұрын
REGULAMIN POSTĘPOWANIA PRZED SĄDEM
@adamkadyla60363 жыл бұрын
..., a tym czasem całe wędkarstwo na ołowiu stoi. Przynęty, ciężarki, jigi laduja w wodzie i UE problemu nie dostrzega. Ewidentnie chodzi o rozbrojenie i zrobienie tak żeby się ludzia odechcialo
@falanhio5313 жыл бұрын
ale nie muszą wiedzieć o wędkarstwie, ciii
@stratiosastero68803 жыл бұрын
to jest właśnie problem, UE jest niesprawiedliwa,chca usunac ołów w amunicji a ołów w wędkarstwie zostawić... generalnie zakazanie ołowiu bedzie trudne wręcz niemożliwe....to nie wydarzy sie
@dah45733 жыл бұрын
Hahahahahahahahaha zrobiles mi dzien!
@agorix79493 жыл бұрын
Jeszcze wędkarstwa nam zabronią i dopiero będzie dokąd zmierza ten świat tylko zakazy i nakazy 🤦♂️
@123JAROSZ3 жыл бұрын
jesteś w błędzie już dawno ołowio podobne cierzarki sie stosuje właśnie przez przepisy
@ukaszs67483 жыл бұрын
czemu na posiadanie broni robią badania psychologiczne itd... szafa s1 ,a na zarządzanie 37 mln kraje nie potrzeba . Potrzeba tylko kolesiostwo i znajomości i włażenie w d.....e temu co wyżej .
@dgcbadania3 жыл бұрын
Bo Polak ma być niewolnikiem! Jasne? Człowiek z bronią niewolnikiem nie jest...
@patriotpl39763 жыл бұрын
@@dgcbadania Polak nie będzie żadnym niewolnikiem
@dgcbadania3 жыл бұрын
@@patriotpl3976 slusznie. czas przyszly jest tu nie na miejscu...
@Ktos13 жыл бұрын
Jestem budowlańcem w UK, do większości starych domów woda dostarczana jest rurami ołowianymi, jeśli ktoś ma rurę plastikową dochodzącą do domu to przed głównym zaworem na chodniku jest nadal rura ołowiana. W każdym sklepie hydraulicznym można kupić złączki do rur ołowianych, albo konwersji ołów-plastik. Prawie każde połączenie dachu z murem, kominem, oknami, a nawet całe dachy robione są ołowiu. W każdym sklepie budowlanym można kupić ołów w rolkach, sam zużyłem około setki takich rolek by robić w/w flashingi. Ścinki i stary ołów wykorzystuje jako dobre źródło czystego ołowiu do odlewania kul. :) W Polsce styknąłem się z ołowiem tylko przy kablach telefonicznych.
@krzysztofwojciechowski84813 жыл бұрын
Potwierdzam 20 lat w UK. :-)
@tomaszgodek7743 жыл бұрын
taki mały szczegół, bo może nie zauważyłeś; UK nie jest w eurokołchozie...
@annahonorata9903 жыл бұрын
niech się brytyjczycy dalej trują ołowiem.
@janjastrzembski88833 жыл бұрын
Jestem jak najbardziej za zatrzymaniem tej dyrektywy, lecz z czystej uczciwości muszę dodać. Wszystkie tlenki ołowiu (i na drugim, i na czwartym stopniu utlenienia) są oznaczane jako mutagenne, drażniące i groźne dla środowiska.
@dejwonv3 жыл бұрын
Dzięki Omnis Arma! Nie pozostaje nic innego jak informowanie CO NAJMNIEJ Braci strzeleckiej a najlepiej każdego kto dzięki Naszej pasji ma trochę inne spojrzenie na strzelectwo. WYSYŁAMY
@shizumiyato70453 жыл бұрын
Wysłałem pocztą, zapłaciłem 19.40 zł, może dlatego że zażyczyłem sobie potwierdzenie odbioru z informacją zwrotną. Będę miał pamiątkę że coś zrobiłem w tej sprawie. Chociaż nie poluję, jestem tylko strzelcem czarnoprochowym, to poczuwam się do tego aby działać, dzięki za info ! Pozdrawiam !
@johnweyn76793 жыл бұрын
Jestem myśliwym, i dziękuję Ci kolego
@shizumiyato70453 жыл бұрын
@@johnweyn7679 nie dziękuj tylko też wyślij :)
@ryszardczerwien5993 жыл бұрын
Ta sama komisja europejska, która chce wprowadzić całkowity zakaz użytkowania ołowiu w amunicji, decyduje ile tego ołowiu dopuścić w żywności
@rghost16473 жыл бұрын
Dawno nic nie było...miło widzieć. Całe szczęście w Polsce osuszono bagna ze stratą dla natury i ludzkości. Puki ludzie nie zrozumieją że zabiera się im wolność małymi kawałeczkami tortu nie będzie dobrze.
@bladlogiczny77113 жыл бұрын
O ile mi wiadomo to po za pociskami do broni czarnoprochowej stosuje się ołów z niewielkimi dodatkami innych metali. Więc na tym etapie można chyba uczynić ołów bardzie odpornym na pływ środowiska. Są też inne techniki ograniczające reaktywność. Pasywacja w powietrzu, a pasywacja i jej ochronne właściwości w środowisku np. lekko kwaśnym to są niestety dwie różne sprawy. Przekonali się o tym Rzymianie gdzie naturalna woda mineralna, nasycona słabiutkim kwasem węglowym tworzącym się z (CO2) ługowała ołów z rur, albo opłakane skutki ługownia ołowiu z naczyń w których gotowano kwaśne potrawy lub zatężano sok z winogron. Tym bardziej dziwi mnie, że UE przez lata nie zajęła się na poważnie problemem obecnie produkowanych akumulatorów, z których połowa ma taką trwałość, że trzeba je wycofywać i przetapiać nawet po dwóch trzech latach użytkowania. Tu jakoś problemu urzędnicy nie widzą. Tak jak nie widzą niskiej trwałości elementów elektroniki która tonami ląduje na wysypiskach, bo producenci uczynili ja praktycznie nienaprawialną. Zamiast zaproponować szukanie jakichś racjonalnych rozwiązań to najprościej wycofać i zakazać.
@MrTangerine6663 жыл бұрын
Przecież właśnie od tego roku wchodzą przepisy w UE przeciwdziałające planowanemu starzeniu produktów, to jak nie szukają racjonalnych rozwiązań? Dyrektywy dot. recyklingu baterii też są, porozwijało się też sporo technologii z funduszy właśnie unijnych. Akurat ten sektor i w kwestii technologii i liczby oddawanych baterii prze bardzo mocno do przodu i serio nie wiem, czego się tu uczepić. Ale w komentarzach tu widzę niestety grę w "1000 i 1 innych palących ekologicznych problemów, którymi wydaje mi się, że Unia się nie zajmuje, żeby uprawiać whataboutism w kwestii ołowiu"
@konradh52163 жыл бұрын
Posiadam kilka ołwianych kulek prawdopodobnie z muszkietu. Przeleżały w ziemi ze 150 może i więcej lat,nic im nie jest. Są pokryte cienką warstwą tlenku a wewnątrz czysty miękki ołów. Nie zapomnijmy, że sporo mieszkań ma jeszcze olowiane rury zaopatrujące w wodę pitną!!! Przynajmniej na Dolnym Śląsku w poniemieckich budynkach można spotkać takie instalacje.
@232rafal2 жыл бұрын
to je straszne
@przemysawzietek29053 жыл бұрын
Następny zakaz strzelania z prochu bo żartów powietrze itd.zostaną proce że szklanymi kulkami.
@kanalKjedendwa3 жыл бұрын
Bizony prawie wymarły przez ołów. I wilki też prawie. Masowo zatruły się ołowiem dostarczonym dootrzewnie lub domózgowo.
@WBKasper3 жыл бұрын
W pełni się zgadzam. "Uderzyłeś pięścią w stół" - używając określenia "ekozjeby" - "i nożyce się odezwały"- natrafiłem przynajmniej na kilka komentarzy gloryfikujących zakaz używania ołowiu, jak i ogólny hejt na strzelectwo....
@royroy44083 жыл бұрын
Dokładnie, tylko żaden z tych ekozjebów nie wie że ołów jest antyseptyczny.
@johnweyn76793 жыл бұрын
Oglądam twoje filmiki i dzięki że ruszyłeś temat. Pozdro, aż się krew gotuję.
@dawi8313 жыл бұрын
Zamiast ołowiem to może niech się zajmą amunicją z rdzeniem uranowym 😁. No z wyłączeniem krajów które walczą o demokrację oczywiście.
@sadecki023 жыл бұрын
Kolejna próba ograniczenia pod pozorem ekologi, czy gdzieś jest koniec szaleństwa? Ja mam wrażenie że wlasnie chodzi o rozbrojenie. Bo władzunia lubi monopol na siłę bo tym łatwiej spacyfikuje każde nie zadowolenie. Pozdrawiam i życzę zdrowia panie Mateuszu
@stratiosastero68803 жыл бұрын
jeśli dojdzie do zakazu stosowania ołowiu (oby nigdy) to zamiasat ołowiu można stosować bizmut,nie jest tak toksyczny jak ołów. owszem jest droższy ale spełni swoje zadanie...wolfram też daje rady ale oba rozwiązanie PODNOSZĄ KOSZTY. amunicja byłaby droższa,strzelectwo by podrożało,strzelnice by podrożały no i przestawienie sie na pestki bezołowiowe byłoby trudnym wyzwaniem bo co zrobić ze starą zakazaną ołowianą amunicją? oczywiście zakazanie stosowania ołowiu w amunicji to bezsens.ołów jest potrzebny i w cale nie jest tak toksyczny bo wystrzelony pocisk jak wpadnie do rzeki czy do bagna pokryje sie warstwą tlenków i przestaje truć lub truje bardzo bardzo mało. pociski z rdzeniem stalowym nie są rozwiązaniem na dłuższą metę... a gdyby jednak zakazali ołowiu? tragedia wielka ale ołów od biedy można zastąpić np. bizmutem albo wolframem,maja podobne właściwości tylko droższe i wolfram trudniej odlać w domu,bizmut jest prosty,da się go stopic palnikiem acetylenowym,można nawet na kuchence gazowej go stopić tylko odlewanie bizmutu to wyższa szkoła jazdy...
@ekorych2 жыл бұрын
Żadna dyrektywa nie pomoże... trzeba poprostu po sobie posprzątać. Ne wywalajmy syfu do lasów to nie będzie nas potem truł. Jak urządzamy strzelnicę trzeba pomyśleć, aby łatwo dało się zebrać możliwie dużo elementów pocisków i poddać odzyskowi jako surowce wtórne. Wtedy nie będzie miało większego znaczenia z czego je wykonano. Optimum to obieg zamknięty, gdzie wielokrotnie można wykorzystać ten sam surowiec do produkcji nowych wyrobów. Dla mnie strzelnice zamknientę mogą być większym zagrożeniem ołowicą, gdyż ścierający się w lufie pocisk generuje zanieczyszczenie powietrza, którym oddychają ludzie na obiekcie. Jeśli wentylacja jest marna, a sprzątanie i odpylanie niezbyt częste to zanieczyszczenia mogą się kumulować. Moim zdaniem zastanawianie się nad ograniczaniem stosowania ołowiu ma jakikolwiek sens właśnie tylko w obiektach zamkniętych.
@oakpil3 жыл бұрын
Jak najbardziej trzeba walczyć o swoje ale znając życie bardzo szybko obejdziemy to durne prawo. W sprzedaży pojawi się amunicja kolekcjonerska nieprzeznaczona do strzelania 🤪 Tak jak było z żarówkami. A jaką radochę muszą mieć Ruskie widząc, że sami się rozbrajamy i zmniejszamy ilość broni i amunicji, która ewentualnie może służyć do walki.
@ukaszs67483 жыл бұрын
bardzo dobrze napisane . w UE będzie zakaz , ale na RUS już nie . Magiczna linia pare matrów tam się da u nas już nie . Jak z Srovider 19 . Do 24 godz panuje śmiertelny virus i jeszcze nie wiadomo co ale już o 00.01 już go nie ma zniknoł .
@krotkiesucharowefilmiki3853 жыл бұрын
Słysze że ktoś mówi wprost ekozjeby i już dalsza dyskusja jest zbędna, leci łapa w góre i zawsze dobre słowo dla takiego
@Legendarium-PL3 жыл бұрын
Ołów jest używany od kilkuset lat i nagle teraz im szkodzi. Może niech zabronią wojsku używania amunicji ze zubożonym uranem, to dopiero szkodzi a nikt jakoś nie piszczy 😌
@hiubhp3 жыл бұрын
Mój klub się spisał i organizuje wysyłkę zbiorową. Drukuję, namawiam żonę i córkę i wysyłamy.
@bsoter3 жыл бұрын
Wysłane! Co prawda dopiero dziś, ale priorytetem - 2 dyszki niewydatek, kiedy się strzela głównie z .45 ACP...
@ostry59813 жыл бұрын
Tymczasem w 2018 r. w Europie sprzedano blisko 400 tys. ton pestycydów. Dane za poprzednie lata są zbliżone. W Stanach Zjednoczonych co roku sprzedaje się ponad 500 tys. ton tego typu substancji.
@wojciechgawe40263 жыл бұрын
To całe eko to naprawdę bzdura na resorach ! A samochody które mają wytrzymać maksymalnie 10 lat ?! Sprzęt elektroniczny , dwa lata i kup nowy !! Sprzęt agd to samo !! Programowanie elektroniki tak żeby przypadkiem nie pracowała zbyt długo , bo trzeba produkować !!! A że przy okazji niszczy się środowisko i to naprawdę realnie to nikomu nie przeszkadza !! To samo z plastikiem !! Ma być super eko i np. produkują drewniane sztućce , tyle że pakowane osobno na tackach plastikowych i oczywiście zapakowane w folie !!! Ktoś naprawdę upadł na głowę i to z dużej wysokości !!! Inaczej , obłuda i sqrwysynstwo czystej wody ! I ludzie się na taki bajer nabierają !! To naprawdę jest tragedia !!!
@Paciak11843 жыл бұрын
Prawda.
@Zibi75x3 жыл бұрын
Jak zamykali restauracje to ci co mogli pracować mieli to gdzieś, teraz mogą zamknąć inne tematy. Dziel i rządź, tak się chyba mówi? Z samochodami i żywnością będzie podobnie. Agenda 2030 , jest takie coś i szykują nas do tego.
@paweskrzeczkowski95973 жыл бұрын
Czy ja dobrze kojarzę, że zakaz amunicji ołowianej nie będzie dotyczył wojska i służb?
@michalwronski45552 жыл бұрын
Jeśli zabronią używać kul ołowianych , to trzeba pomyśleć o kuli z tworzywa z kulką stalową w środku w formie rdzenia. Nie musi być kula, może być pocisk z kulką w środku o odpowiedniej wadze.
@trollkonto43133 жыл бұрын
Oranie ekozjébów zawsze spoko. Lecz w tym konkretnym przypadku: jeżeli chcesz być na 100% merytoryczny to powołanie się na samo zjawisko pasywacji ołowiu nie wystarczy. Podpowiem: *tabela rozpuszczalności* . Metaliczny ołów pokrywa się warstwą tlenków, wodorotlenków i innego trudno rozpuszczalnego badziewia na wolnym powietrzu lub w twardej(nie kwaśnej) wodzie. Problemem są octany, azotany, manganiany w środowisku kwaśnym, częściowo też chlorki i bromki jeśli element jest stale obmywany takim roztworem i wierzchnia warstwa jest ''wypłukiwana''. Gleba jako produkt pochodzenia organicznego zawiera całkiem sporo tych anionów a miejscowo ma odczyn kwaśny. To nie jest żadna wiedza tajemna lecz informacje z zakresu podstawówki. Nie zmienia to faktu, że większość ekopiérdololo to bzdety poparte sfabrykowanymi wynikami badań albo ich opracowaniami przedstawiającymi ''zatrważające'' liczby. Tylko niezależne rzetelne badania pod kątem ilościowym mogą wytrącić (w tym przypadku) argument z rąk ekomafii. Ewentualnie pozostają jeszcze rozwiązania absurdalne: wpisanie tradycji strzelectwa w ramy kultury lokalnej i poddanie go ochronie unijnej XD
@godzinapolicyjna51383 жыл бұрын
Mieszkam czterysta metrów od huty cunku i ołowiu w miasteczku śląskim, zakład istnieje od lat sześdziesiątych i wiem z opowiadań ile ołowiu znalazło się w ziemi w okolicy. Idąc za tokiem rozumowania obrońców przyrody dawno musiałbym mieszkać na pustyni tymczasem las rośnie i zwierzęta biegają.
@matejko2303 жыл бұрын
Piekary Śląskie z zakładem "Orzeł Biały"pozdrawiają Miasteczko Śląskie.
@R4ZI3L6663 жыл бұрын
no przecież wiadomo że zubożony uran będzie dużo lepszy i zdrowszy od ołowiu ;P
@krzysztofdobrowolski25413 жыл бұрын
Niestety mam takie odczucie że nasze stowarzyszenia strzeleckie tylko czekają na składkę członkowską co roczną i tyle resztę maja w " d..pie" włącznie z PZSS zamiast walić i nie dać się ruchać to siedzą cicho. Ciekawi mnie też ostatnio zagadnienie o nowej ustawie o broni która miała wypłynąć do końca II kwartału
@keg83793 жыл бұрын
Ekozjeby mają permanentną cechę - są nieuczone i idą ślepo za ideologią choćby najgłupszą. Nie można przemówić im do rozumu którego zwyczajnie nie mają. Pooglądaj sobie w jaką furię wpada kolorowowłosa młodzież w Stanach na stwierdzenie przez wykładowcę na ichnich uczelniach, że istnieją biologiczne różnice płci. I jak wtedy tych głoszących przeciez nazwyklejszą oczywistość wyzywająod faszystów. Od dawna widać że ta cała unia to będzie dyktatura i gnębienie na różne sposoby we wszystkich aspektach życia. Orwell w najczystszej postaci. Ja nie należę do grona strzelców ale petycję podpiszę. Jednak smutna konstatacja jest taka, że skoro młyny biurokratyczne zaczęły już mielić w tą stronę to sprawa raczej dojdzie do skutku jakkolwiek byłaby absurdalna, a te petycję to pójdą na makulaturę. Szkoda. Co roku obiecuje sobie ze w końcu wybiorę się na kurs do Ciebie, ale zawsze coś zabierającego czas wypada, a to remont, a to w kolejnym roku budowa, a tu wychodzi że niebawem nie będzie sensu ani nawet możliwości. Oczywiście obym się mylił. Pozdrawiam.
@B02sucz3Q3 жыл бұрын
4:19 gdzie znajdę to źródło?
@panstwoateistyczne83543 жыл бұрын
Ołów jest mało podatnym na korozję metalem i w sprzyjających warunkach pasywuje. A pasywacja bardzo spowalnia korozję i przedostawanie się związków pierwiastka metalicznego (ołów) do otoczenia (środowiska), ale to nie jest tak, że w 100% i przez cały czas. Skuteczność pasywacji zależy od mnóstwa czynników. Co innego w suchym powietrzu, ewentualnie nawet w wilgotnym, ale o neutralnym odczynie i bez obecności organicznych związków kompleksujących. A co innego w tak zmiennym i skomplikowanym środowisku jak naturalne, gdzie raz jest sucho, potem mokro, gdzie zachodzą jednocześnie procesy biologiczne, gdzie zmienia się odczyn (pH), i gdzie jest obecne tysiące najrozmaitszych związków pochodzenia biologicznego, które mogą kompleksować związki tworzące warstwę pasywacyjną i przyśpieszać jej roztwarzanie. Twórcy przepisów nie myślą tym samym w skali czasowej kilku - kilkunastu lat, ale następnych setek lub tysięcy lat. W końcu kiedyś i tak trzeba będzie to zrobić (jak z korzystaniem z węgla i innych paliw kopalnych), żeby ilość ołowiu w środowisku nie przyrastała w nieskończoność - choć bardzo powoli (dzięki małej aktywności samego ołowiu), ale jednak postępując i postępując, bo nikt tych wszystkich kul przecież nie wyzbiera za was. Te ograniczenia to miara postępu i intelektualnej wyższości Europy nad resztą świata, która stara się wychodzić na przód w takich dziedzinach. * A argument z wyśmiewaniem się z ekologów i blokowania wycinek - MASAKRA. Nic Pan nie rozumie.
@OmnisArma3 жыл бұрын
Życzę zdrowia.
@kamilbojdo20942 жыл бұрын
Pasywacja ołowiu rozwiązuje problem. Jasne. Proponuję zastosować ołowiane rury do dostarczania wody do domu. W kwasach żołądkowych też ta warstwa pasywacji chroni przed przedostaniem się do krwiobiegu? Jeśli połykanie śrutu przez zwierzęta padlinożerne im nie szkodzi, to może sami zaczniemy połykać ołów? Przecież zachodzi pasywacja.
@jestes718303 жыл бұрын
Może nie do końca w temacie, ale mam pytanie odnośnie ołowiu w pociskach. W ustawie o broni i amunicji jest zapis "6. Zabronione jest posiadanie amunicji szczególnie niebezpiecznej w postaci" i kawałek dalej "2) amunicji z pociskami pełnopłaszczowymi zawierającymi rdzeń wykonany z materiału twardszego niż stop ołowiu; " Co to znaczy materiał twardszy od stopu ołowiu? Jest cała masa różnych stopów o różnej twardości, czy nie lepszym rozwiązaniem było by napisanie "od ołowiu" bez "stopu" tylko czystego ołowiu albo podać konkretną wartość np: 30HRC
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
żeby było tak jak piszesz ustawy musieliby pisać specjaliści a nie matoły
@jestes718303 жыл бұрын
@@andrzejczumarek2777 takich technicznych niespójności lub błędów znalazłem więcej też w innych ustawach.
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
@@jestes71830 niestety takich mamy prawodawców
@plelektryk2 жыл бұрын
Pasywacja zachodzi w zależności od odczynu środowiska. Proszę poznać ten temat. Tutaj uproszczono bardzo temat
@ajas753 жыл бұрын
a jak są wolno stojące drzwi na strzelnicy i są zamknięte to będzie można strzelać bo przecież strzelnica zamknięta będzie
@geo2theo2 жыл бұрын
Na jakimś dość popularnym polskim kanale strzeleckim niedawno trafiłem na gadkę o środkach ostrożności przy strzelaniu, z powodu ołowiu. Żeby się myć, zmieniać ubranie itp. myślę że to pogłos tego nowego podejścia. Opadła mi wręcz szczęka.
@OmnisArma2 жыл бұрын
A ja takie maile dostałem po emisji tego filmu. Fakt, że ołów potrafi się gdzieś poodkładać ale to jest głównie problem strzelnic krytych i badziewnej amunicji.
@joteres45833 жыл бұрын
jak tak dalej pójdzie to będziemy chodzić w butach ze słomy z gołemy doopamy
@TestTest-kc2hb3 жыл бұрын
Dokładnie tak. Już dawno temu przesłałem informację o tym o czym mówisz i wszyscy mają to w dupie.
@ukaszs67483 жыл бұрын
będzie jak z podatkiem cukrowy , ołów będzie ale jak zapłacisz wiecej i tyle . Tylko o kase chodzi .
@irondeath49833 жыл бұрын
Ach no bo przecież tyle ton ołowiu jest wystrzeliwane przez myśliwych. Na szczęście to tylko oni ładują ołówiem i tylko ostatnio. Wędkarze z ołowiu nie korzystają. Te tony amonicji po 2 wojnach też raczej nie są szkodliwe. Ale kiedyś to był inny ołów. Taki bardziej ekologiczny.
@tomaszdobrzeniecki4413 жыл бұрын
Siema, ślemy 2 egzemplarze w jednym języku czy po 1 w każdym - co da nam w sumie 2?
@joannakar2353 жыл бұрын
we wniosku na końcu jest napisane "Interwenient wskazuje, że stosownie do art. 143 § 4 w zw. z art. 77 § 1 Regulaminu Sądu -wybiera doręczanie dokumentów procesowych drogą elektroniczną." To jak w końcu mam to wysłać ?
@robertbanasiak39233 жыл бұрын
Pójdą 4 protesty z mojej rodziny, poszły linki i pdfy z protestem do kolegów z klubu.
@krzysztofdobrowolski25413 жыл бұрын
Witam, mam pytanko czy coś dopisywaliście w akapicie " W ocenie interwenta, nie powinno ulegać wątpliwości"
@robertbanasiak39233 жыл бұрын
@@krzysztofdobrowolski2541 Tak. Wskazaliśmy na drastyczny wzrost kosztów uprawiania sportu strzeleckiego w przypadku konieczności stosowania amunicji bezołowiowej. Kolega prowadzący strzelnicę otwarta i szkołę strzelectwa podniósł sprawę strat biznesowych związanych z ww. wzrostem cen amunicji i obostrzeń wobec strzelnic otwartych. Wiele osób z mojego grona - miłośników broni czarnoprochowej - wskazało, że broń rozdzielnego ładowania może strzelać wyłącznie pociskami ołowianymi. Te przesłani utrudniają lub - w przypadku czarnoprochowców wręcz uniemożliwiają - realizację hobby. Odnoszę wrażenie, że wpis w tym miejscu jest mniej istotny niż dane na początku i podpis na końcu oraz pamiętanie o przesłaniu 2 egzemplarzy.
@krzysztofdobrowolski25413 жыл бұрын
@@robertbanasiak3923 dzięki a pytanko wersja tylko pl wysłane
@robertbanasiak39233 жыл бұрын
@@krzysztofdobrowolski2541 Polski jest jednym z języków urzędowych UE, wiec nie było sensu silić się na wersję angielską.
@krzysztofdobrowolski25413 жыл бұрын
Może ruszymy zagadnienie o nowej ustawie o broni która miała wypłynąć do końca II kwartału, czy ktoś tym się zajmuje i pilnuje aby nie narobiono szkud , co na to wszystkie kluby !!!
@D4N4T4R4T3 жыл бұрын
Wszystkie ograniczenia o których Pan wspomniał to gotowanie żaby. Swoją drogą po strzale ołów wraca na swoje miejsce czyli do ziemi.
@Pabcio3 жыл бұрын
Ołów z kulochwytu można przetopić ponownie i osiągnąć wysoki procent recyklingu. Jasne, że wszystkiego się nie usunie, ale jakoś nie widać katastrof naturalnych z tego powodu.
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
@@Pabcio problemem jest strzelanie do blach, pocisk rozbija się na nich a ołów rozpyla tak że nie ma mowy o jakimkolwiek jego odzysku
@Pabcio3 жыл бұрын
@@andrzejczumarek2777 to zależy od sposobu pozyskiwania i rodzaju gleby. Jeśli mówimy o pocisku karabinowym i szukaniu go ręczno-mechanicznie w żwirowym czy nawet piaszczystym podłożu to tak, można szukać bardzo długo aby na końcu machnąć ręką. Za to na ośce pistoletowej sprawa jest dużo prostsza bo często nawet nie trzeba kopać bo pociski leżą na glebie i wystarczy je podnieść, szczególnie .45 cala. Co do profesjonalnego oczyszczania to nie mam doświadczenia, ale w tych kamienistych wiem, że wchodzą w grę chemiczne i termiczne obróbki, które są zapewne dużo droższe niż grawitacyjno-przesiewowe. Nie będę wchodził w temat opłacalności. Dodam jeszcze tylko od siebie, że na strzelnicy która nigdy nie była oczyszczana z ołowiu przyroda wygląda tak jak wszędzie indziej - wiewiórki i sarny biegają, ołowiu nie zjadają, a ptaki spiewają nawet podczas strzelania czyli się przyzwyczaiły.
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
@@Pabcio Ja nie jestem przeciwnikiem ołowiu i nie musisz mnie przekonywać. Pierwsza i druga wojna światowa która przetoczyła się przez Europe zostawiła w ziemi tyle ołowiu że przyjmując "ekoterrorystyczne" gadki powinniśmy już nie żyć. Wracając do strzelania, ja pisałem o strzelaniu do blach, do takich metalowych celów na których pocisk rozbija się i zostaje z niego trochę wiórków z płaszcza i chmurka rozpylonego ołowiu. Nie da się tego ołowiu odzyskać w sposób w jaki się normalnie odzyskuje ołów z kulochwytu. Osobiście zabroniłbym strzelania do blach.
@Pabcio3 жыл бұрын
@@andrzejczumarek2777 trochę odplynąłem z tematem. Co do blach to po "dziewiątce" zostają placki i na upartego można je zebrać, ale reszty odłamków nie ma szans znaleźć. U mnie na strzelnicy zabronione jest strzelanie do gongów z karabinów, ale to ze względu na zbyt miękką blachę gongów i małą szansę na amunicję z rdzeniem stalowym. Ja bym nie zabraniał gongów bo to podcinanie gałęzi na której się siedzi. Poza tym to fajna zabawa. No i co wtedy z amunicją śrutową? Przecież tam zostają kuleczki których nikt nie zbierze i to niezależnie czy uderzą w gong czy nie.
@mikoajnawrocki74993 жыл бұрын
Kłaniam się czy nie jest za późno żeby to jeszcze teraz?
@damianwasicki47313 жыл бұрын
A z czego zrobione są akumulatory w samochodach elektrycznych? Zapewne z ołowiu. To niech najpierw wyeliminują samochody elektryczne. A ciekawe czy aktywiści terroryści mają sposób na utylizację paneli fotowoltaicznych?
@meganstanisz3 жыл бұрын
z samochodami elektrycznymi jest mega problem, bo nie wiedzą jak je utylizować. Nie pamiętam dokładnie gdzie, czy we Francji, czy gdzie, to było (nie pamiętam, przyznaje się), ale mają problem z elektrykami, gdzie stoją na ogromnej powierzchni i niszczeją, bo nikt nie wie jak je zutylizować. Wyprodukować było łatwo, ale już w drugą stronę jest mega problem, a to tylko kwestia czasu, aż się nasili.
@damianwasicki47313 жыл бұрын
@@meganstanisz No właśnie o tym mówię. Tymi całymi pseudo działaniami ekologicznymi mamią ludzi. W rzeczywistości chodzi o pieniądze wielkich koncernów, a kto za to zapłaci tym koncernom- ludzie. Po latach się okaże że będą z całej Europy zwozić ten materiał do Polski i zakopywać np. w kopalniach. Ciekawe gdzie byli ekolodzy jak wylała Czajka, nigdzie, nie było tam kasy do zgarnięcia to ich ten problem nie interesował. Uważam, że może 5 procent ekologów jest naprawdę uczciwa i postępuje zgodnie z ideologią jaką wygłasza. A reszta jest taka: najpierw protest bo zabijają zwierzęta, a po proteście na schabowego. Pozdrowienia dla myślących i rozumnych. I jak najdalej od TVP, TVN i Polsatu.
@jestes718303 жыл бұрын
litowo-jonowe lub litowo-polimerowe a nie kwasowo-ołowiowe, z tym przykładem nie trafiłeś
@damianwasicki47313 жыл бұрын
@@jestes71830 No ok, ale czy są one przyjazne dla środowiska, czy wręcz przeciwnie?
@jestes718303 жыл бұрын
@@damianwasicki4731 o ile dobrze się orientuję nie zawierają pierwiastków uznawanych przez Unię za niebezpieczne lub szkodliwe i można je poddać recyklingowi. Ten sam rodzaj akumulatora masz w telefonie
@mateczek Жыл бұрын
bizony w USA wymarły przez ołów :P(to tak w formie żartu) a już na serio . Przyszli po jednych nikt nie protestował przyszli po drugich nikt nie protestował przyszli po mnie nie było komu protestować. Zagrywka stara jak świat. i wciąż skuteczna. Zachód gnije na wielu frontach. To nie tyczy się tylko strzelania, chodzi ogólnie o pozbawienia ludzi własności majątku i chyba jedyna szansa na normalność to wypisanie się z tego szamba. Oczywiście dość dobrze ogólną politykę skwitował niejaki Filipiak. "Ludzie żrą za dużo mięsa. Trzeba im drastycznie podnieść ceny " potem dodał "Milionerzy nie mają z czego rezygnować". I to włąściwie wyjaśnia całą politykę "klimatyczną". trzeba tak wywindować ceny wszystkiego że by ciemnego luda na nic nie było stać. to jest słynne "fit for 55". Walka z tymi absurdami pojedyńczo nie ma sensu. Nawet jak jakimś cudem uda się przedłużyć żywot amunicji z ołowiem to i tak bez auta elektrycznego nie dojedziesz na strzelnicę :P Tu trzeba po prostu się z tego g..wna wypisać w całośći. !!!
@SzymonNatanRajca3 жыл бұрын
Ja lubię na nich używać terminu "ekoterroryści", bo też bardzo pasuje ;)
@wojciechcieslak83513 жыл бұрын
W wedkarstwie też zabronią olowiu?
@wwbbbww3 жыл бұрын
Dla zasięgu !
@moloch40933 жыл бұрын
Czy rozpiłował Pan już szczerbine w raku? Jeśli nie to gdy będzie się Pan za to zabierał to zrobi Pan z tego poradnik?
@-SEKI-3 жыл бұрын
Dzisiaj poszło :-)
@dah45733 жыл бұрын
Trzeba Komorowskiego wyslac do UE, to jest dziki strzelec
@polishstalkerpl3 жыл бұрын
W końcu dojdzie do tego że będziemy mogli strzelać jedynie z procy wapiennymi kamieniami
@MyMd11113 жыл бұрын
Wysłane.
@makeintoschu3 жыл бұрын
Czy możesz podać badania mówiące o braku szkodliwości ołowiu dla środowisk wodnych, o których wspomniałeś w filmie? Pasywacja nie zapewnia stu procentowej ochrony. Jeśli położysz np. sztuciec ze stali nierdzewnej w wilgotnym miejscu, to też po pewnym czasie skoroduje. Ołów na powietrzu nie tylko się utlenia, ale w niewielkim stopniu wytwarza się też warstwa węglanu ołowiu. Tlenek ołowiu, kotry pokryje śrut, nie zabezpiecza przed działaniem kwasu solnego w żołądku zwierzęcia (po połknięciu śrutu albo po zjedzeniu postrzelonego innego zwierzęcia), który wytworzy niewielka ilość przyswajalnego chlorku ołowiu.
@OmnisArma3 жыл бұрын
Przykład ze stalą mało trafny. Zjedzenie śrutu ok. A jak zje stalowy to połamie zęby. Szukanie dziury w d.
@TheSseta3 жыл бұрын
No to powiedz to wędkarzom, którzy dziesiąt już lat wrzucają do jezior, rzek, stawów i wszystkich zbiorników i cieków wodnych zestawy z ołowianymi ciężarkami.
@makeintoschu3 жыл бұрын
@@OmnisArma prosiłbym o podanie tych badań, jeśli dysponujesz, bo wspominałeś, że są liczne. Trudno połamać zęby, będąc ptakiem, a argumentacja ECHA chyba się opiera o ptaki połykające ołów, myląc z kamieniami, które traktują jako gastrolit.
@Kserx143 жыл бұрын
prosze mi tu nazwisko kto to wymyślił ten zakaz. Zaraz kilka kulek ołowianych będą mu wyciągać na sekcji
@dawidurbanski99773 жыл бұрын
Czy mogę to zrobić jako osoba niepełnoletnia (17 lat) która ma ograniczone zdolności do czynności prawnych, ze względu właśnie na wiek, czy mam targać rodzica na pocztę i "podpisać się rodzicem"?
@baxter321073 жыл бұрын
czyli wiatrówki i czarnoprochowce znikną.
@Paciak11843 жыл бұрын
@@tomaszukaszyk2301 czyli w sumie zostaną nam zabawkowe asg na kulki xD
@imbir66283 жыл бұрын
Up!
@viperka993 жыл бұрын
Jaka jest różnica między amunicją ołowiową, a stalową? Pytanie z ciekawości i dla statystyk
@adamuc11233 жыл бұрын
W przypadku "postrzałka" stal (o ile nie jest nierdzewna) może doprowadzić do powolnej i dość bolesnej śmierci. Ołów zostanie otorbiony i nie powinien mieć wpływu na dalsze życie takiego zwierza (np ptactwo na które poluje się że strzelby). Z punktu widzenia strzelca "tarczowego" chodzi o gęstość materiału. E = m * V² / 2 Mniejsza masa skutkuje koniecznością zwiększenia prędkości pocisku (dla zachowania tej samej energii), co za tym idzie większą ilość prochu, większe ciśnienia, krócej "żyjąca" lufa.
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
@@adamuc1123 ołów ma większą gęstość przez co pociski tej samej wielkości wykonane z ołowiu przenoszą więcej energii niż te stalowe
@adamuc11233 жыл бұрын
@@andrzejczumarek2777 przy tej samej prędkości!
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
@@adamuc1123 Tak, przy tej samej prędkości, niby można bardziej rozpędzić stalowy (lżejszy) pocisk i nadać mu taką prędkość żeby niósł ze sobą taką samą energie jak ołowiany ale zmienia to całkowicie balistykę wewnętrzna i zewnętrzną. Mniej gęsty pocisk szybciej traci prędkość. Żeby zachować tą samą masę trzeba go wydłużyć i zastosować inny skręt bruzd w lufie. Można elaboraty o tym napisać. Ołów jest tani, łatwy w obróbce i ma dużą gęstość dlatego tak chętnie stosowany jest w amunicji. Da się go zastąpić, są metale o większej gęstości i równie łatwe w obróbce np. złoto ale to by było cholernie drogie hobby gdyby strzelać złotymi pociskami.
@adamuc11233 жыл бұрын
@@andrzejczumarek2777 dokładnie tak... Cały misterny plan w (...izdu). Zarówno dla myśliwych jak i strzelców sportowych same niedogodności. Lufy też projektowane są pod konkretne prędkości/ciśnienia przy założeniu, że strzelać będziemy pociskami ołowianymi. Pseudo ekologia dla uzyskania "wyższych" celów.
@robertolszewski10343 жыл бұрын
Coraz bardziej skłaniam się do hasła "wszystkich won"
@zyggy45053 жыл бұрын
co to hasła Pan Wojciech miał całkowitą racje !
@Andrzejek-uq1vb3 жыл бұрын
Zakaz stosowania amunicji ołowianej jest niedorzeczny. Owszem nie pełni funkcji biologicznych i jest szkodliwy. Ale w skorupie Ziemi jest od samego początku. Był na Ziemi zanim pojawił się na Ziemi pierwszy człowiek i jego zawartość rośnie w wyniku rozpadów promieniotwórczych cięższych pierwiastków. Z resztą zawartość ołowiu oraz jeszcze cięższych i zarazem promieniotwórczych pierwiastów (np. uranu) na Ziemi wskazuje na to, że spora część materii z jakiej powstał Układ Słoneczny pochodzi z pobliskiej Supernowej (kto interesuje się astronomią czy nawet astrofizyką to wie o co chodzi).
@wojciechgawe40263 жыл бұрын
Eko ?? Nie połowa tych baranów liczy na kasę , to jest naprawdę 9/10 !!!!
@michaszuber40013 жыл бұрын
Zastanawia mnie tylko dlaczego zamiast pisać niewiele/nic nie dające petycje do Tsue nie lobbować u producentów amunicji i broni? Przecież to w nich głównie uderzy zakaz stosowania ołowiu! I to przez kieszeń producentów mających wpływ na polityków powinno się naciskać! A nie wierzyć w mrzonki państwa obywatelskiego. Dlaczego FU nie podąża tą drogą? Tylko Stępień „bajki” pisze na Fb i obraża wszystkich innych dookoła?
@MrLukasw443 жыл бұрын
Pytanie za 100 punktów jak z czarnoprochowca mam niby strzelać bez ołowiu ??? ...
@marekzalipski69043 жыл бұрын
Trzeba by topić sztabki ołowiu na odlew w kalibrze ... Zakażą ołowiu ogólnie to i atomistyka dostanie odłamkiem słowo klucz osłony radiobiologiczne co z RTG dentystyką etc etc ???
@MrLukasw443 жыл бұрын
@@marekzalipski6904 No super wiesz ja mogę sobie topić pociski nie ma problemu ale co z tego jak np będzie zakaz używania ołowiu na strzelnicy :D No tak ale ekozjeby uzasadniają, że pocisk zostaje w przyrodzie i może dojść do kontaktu z wodą etc natomiast w szpitalu takie prawdopodobieństwo jest małe, zakładasz ochronę i po badaniu zostawiasz na miejscu.
@grzegorzskwara22393 жыл бұрын
Niech wpierw Włochów rozliczą za lata i okres ołowiu i dopiero porozmawiamy.
@paweciemaa60943 жыл бұрын
A po co ołów lepiej plastikowe a rdzeń stalowy heh😁
@matejko2303 жыл бұрын
kaszka manna jest eko nie plastik
@kamiladamczyk47103 жыл бұрын
Pozdrawiam.
@agorix79493 жыл бұрын
Ale sam ołów z dupy się nie wziął naturalny pierwiastek występujący w naturze więc o co chodzi ?
@karpik25883 жыл бұрын
Bizony wymarły z powodu ołowiu :)
@armirion3 жыл бұрын
PFA 9x19 70 gr za pestke [*] STV 7,62x39 1,00 [*] Barnual 223 1,20 [*]
@gcze2 ай бұрын
Był taki jeden gatunek co wymarł przez ołów, bizony. Jednak w ich przypadku chodziło o sposób jego aplikacji ;-)
@_highqualitybass3 жыл бұрын
Nie no świetnie a chciałem 1 raz pójść na strzelnice :(
@MiM7403 жыл бұрын
Kiedy wprowadzą zakaz UE głupoty
@4puklegionowpolska8033 жыл бұрын
Wedkarze maja o\lowie na zylce wiec ryby tez zagrozone!!!
@bartek32413 жыл бұрын
Ja nie rozumiem czemu muszą się przywalać do broni palnej niech zostaną przy ochronie wycinek drzew czy coś
@bartoszbaranowski6043 жыл бұрын
Z tego samego powodu dla ktorego pinokia zabezpieczaja teraz policyjni strzelcy na dachach. Boja sie.
@jestes718303 жыл бұрын
Do elektroniki z ołowiem już dawno się przywalili, konkretnie do stopu lutowniczego który zawierał (bo teraz jest już zakazany) ołów
@bartek32413 жыл бұрын
@@jestes71830 czego się spodziewałeś po eko świrach skoro dostają za to pieniądze a muszą tylko oskarżenia coś zanim jakiś naukowiec nie wesprze tego dla pieniędzy
@grzegorzcichonski37103 жыл бұрын
A co z wojskiem?
3 жыл бұрын
Jutro wysyłam
@elpablo60793 жыл бұрын
A stal ?
@mp132a3 жыл бұрын
Z chęcią zwrócę im cały ołów... Prosto w łeb (:
@thisdayisagoodday18103 жыл бұрын
Mam wrażenia, że pan myśli, że tu chodzi o prawdę, czy szkodzi czy nie.Tu po prostu firmy chcą zarobić xd
@4puklegionowpolska8033 жыл бұрын
zabrac policjantom bron!!! wojsku tez!!
@royroy44083 жыл бұрын
Omnis Arma - wysyłanie protestu nic nie da. Tylko stanowienie włanego prawa ma sens , z UE należy wychodzić czym prędzej , bo ta lewacka szmata ciagnie nas na dno razem z sobą, każdy Polak zdrowy na umyśle powinien kupić sobie broń palną i mieć ją na wszelki wypadek, tylko wtedy inni jeśli zobaczą że społeczeństwo jest uzbrojone, a nie zidiociałe jak teraz (prawie 50 lat komuny swoje zrobiło ), to się odwalą i zaczną nas szanować. Prawda taka że jesteśmy gorzej uzbrojeni niż przed II wojną !!!
@jk36473 жыл бұрын
NIE ZWLEKAĆ... WYSYŁAĆ...TERMIN...DO 19 LIPCA!!
@zygmuntzarzecki3 жыл бұрын
polexit now!
@gummiss113 жыл бұрын
A to będzie my strzelać pociskami z hartowanej stali i wolframowymi, a nie czekaj...... Tymi chyba już nie wolno. Ma nadzieję że mnie nie wsadzą za pisanie i tak groźnej amunicji 😱
@kmieciu4ever3 жыл бұрын
No to może pociski z twardego drewna? Skuteczna nawet na wampierze!
@gummiss113 жыл бұрын
W jednym filmie widziałem pociski z lodu. Po trafieniu "klienta" pocisk zabijał, ale nie pozostawał w ciele bo się roztopił. 😉
@kmieciu4ever3 жыл бұрын
@@gummiss11 Widzę że również oglądałeś Mortal Kombat!
@gummiss113 жыл бұрын
Nie, to było w filmie w którym chcieli wkręcić policjanta z morderstwo, choć to nie on strzelał. Oglądałem lata temu ;)
@heresy_slayer3 жыл бұрын
To chyba był serial "Kości", bo też kojarzę
@mrvirus13 жыл бұрын
A co robią z ołowiem kwasy organiczne?
@lubomirpetrowpahuta3 жыл бұрын
Ano rozpuszczają go. Masz w domu ocet? Sam się przekonaj. Możesz nawet nie oskrobywać z ołowiu tego tlenku jakim jest pokryty.
@mrvirus13 жыл бұрын
@@lubomirpetrowpahuta Ano właśnie. I w postaci soli organicznych ołów jest już dobrze przyswajalny, a z racji podobnego do wapnia promienia jonowego, bardzo skutecznie podstawia Ca w strukturze kości, zostając tam na zawsze.
@ahogendorf3 жыл бұрын
Ołów przechodzi do gleby, zwłaszcza kwaśnej. Trujący jest bezsprzecznie, zwłaszcza dla dzieci. Sensowne byłoby ograniczenie używania do strzelnic tylko i wyeliminowanie go ze spłonek, które zawierają trinitrorezorcynian ołowiu. Wbrew pozorom kopeć na łuskach/broni to nie sama sadza. Pociski można produkować z cynku, który jest tańszy od ołowiu, choć dla potrzeb long-range to nie wystarczy.
@viharikke3 жыл бұрын
Jeśli Unia uważa że ślimak to rodzaj ryby, a Tusk jest Polakiem to już mnie nic nie dziwi....
@H2FG7523 жыл бұрын
Jedyny taki okaz ryby lądowej. Tylko w Europie!
@sowiq3 жыл бұрын
Nie chcę się czepiać, ale z tymi ślimakami to bujda. A jak wiadomo, każda głupota powtórzona tysiące razy staje się prawdą.
@andrzejczumarek27773 жыл бұрын
zapomniałeś o marchewce która według UE jest owocem :)
@andrewvato4913 жыл бұрын
1. Jeżeli broń jest przeznaczona jedynie do amunicji ołowianej np. broń czarnoprochowa to nie można takiej amunicji zakazać. 2. Praktycznie każda współczesna amunicja zawiera rdzeń ołowiany więc cała światowa produkcja i zapasy musiały by być zabronione. To bzdury i tyle.
@OmnisArma3 жыл бұрын
Cała nie. Tylko cywilna.
@sowiq3 жыл бұрын
Chyba że zakaz amunicji ołowianej ma być okrężnym sposobem na pozbycie się broni czarnoprochowej.
@jszbp3 жыл бұрын
To nie bzdury, tylko rzeczywistość - dzieje się tu i teraz, i nie od wczoraj. Nie trzeba zabraniać "całej światowej amunicji" (nie o to zresztą chodzi!) - tylko tę "cywilną". I co to znaczy "nie można zakazać"..? Jedno zdanie w "ustawie" i zakazane...
@szymonkowalski32843 жыл бұрын
to teraz takie działanie rozciągnijcie sobie na inne przestrzenie życia. Kłamstwo dla lewaka to narzędzie, a nie przestępstwo.
@slawomirszymanski52083 жыл бұрын
Ołów nie ale glifosat tak 🤔 Jesteśmy mniej warci niż insekty 😔
@grzempek3 жыл бұрын
Ciekawe co zrobisz jak przyjdą wyciąć ten las co sadziłeś...pójdziesz sadzić nowy, zgodnie z logiką "to co ze wycieli 100letni dąb? posadzi się nowy, i za 100lat znów będzie" Sorry, nie przesądzam, że ołów z pocisków to jest/badz nie jest problem, ale podważasz jakieś tam wg ciebie zamówione badania Komisji, w chodząc po lesie w 10 min i cytując wikipedie...
@OmnisArma3 жыл бұрын
No i co? Odcinek ma informować o tym, że dzieje się, to się dzieje. Nie zrozumiałeś czegoś, to zapytaj. Po co farmazonisz nie na temat?
@grzempek3 жыл бұрын
@@OmnisArma uwazam, ze wiekszy sens mialoby poprostu przekazanie srodowisku, zeby skladali wnioski, i ew. dodanie w opisienlinkow do rzetelnych opracowań, najlepiej tez do ekspertyz tych wg. na zamowienie Komisji. Wówczas kazdy będzie miał wgląd i wyrobi sobie pogląd. Jesli jest tak jak mowisz(o czym nie przesądzam) to pogląd bedzie jednoznaczny. Zamiast tego w 10 minut wykladasz dlaczego to wszystko bzdury bo kazdy licealista wie ze.... Slaba to kontra
@meganstanisz3 жыл бұрын
Wystarczy zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez FAU i masz wszystko na tacy. Powielanie się, nie jest rozwiązaniem. Troche samo zainteresowania a nie oczekiwania, że dostaniesz wszystko pod nos lub streszczone.