"Mają raczej przypominac notatnik" gdyby ten facet wiedział wtedy jak celnie przewidział przyszłość :D
@norbertstankiewicz21798 жыл бұрын
+Adrian Świst galaxy note:)
@arkadiuszwytych5408 жыл бұрын
+Adrian Świst ale on mówi o roku 2000.
@Kordian-x3r8 жыл бұрын
+Arkadiusz On mówi o XXI wieku, a nie konkretnym roku, czyli o przedziale 2000-2100
@Atlantis19868 жыл бұрын
+Arkadiusz Nawet gdyby, to praktycznie się nie pomylił. Tablety i smartfony istniały już w pierwszych latach XXI wieku. Wygooglaj sobie Siemensa Simpada albo HTC Wallaby. :) Jeszcze wcześniej (lata 90-te) dostępne były komputery kieszonkowe (PDA), które jednak na tym etapie jeszcze nie miały możliwości łączenia się z siecią (no chyba, że za pomocą przystawki z modemem telefonicznym), a ich skromne parametry pozwalały tylko na wykonywanie najprostszych operacji. Sam korzystałem z Palma T2, gdy większości ludzi nie śniły się jeszcze iPhone'y. :)
@berzdus8 жыл бұрын
teraz to tablet a w tedy notatnik :P
@szymekstormtymczasowe17302 жыл бұрын
Co jak co, ale ten film przewidział WSZYSTKO. Jestem pod wrażeniem.
@MirAss3gdh10 жыл бұрын
Z tą inwigilacją to dobrze przewidzieli ! Tylko nie brali pod uwagę, tego że ludzie sami wprowadzą te dane .
@feandesign9 жыл бұрын
+MirAss3gdh Przewidzieli to co mamy w Win10.
@mlodi74137 жыл бұрын
fean dlatego a ciagle jestem przy 7 :)
@tomaszsot71247 жыл бұрын
windows 7 cię nie uratuje, chcesz aby nie zbierano o tobie danych ? napisz własny system :D
@duszeksmsaczek63947 жыл бұрын
Tomasz Sot Linux także nie. An nawet czysty UNIX.
@duszeksmsaczek63947 жыл бұрын
Zcooger Second Channel I nie wkładaj CD i DVD, nie podłączaj pendrivów, nie podłączaj do prądu i nie będziesz inwigilowany. ReactOS to bezużyteczny crap. Pozostało nam jedynie Haiku.
@mruczekzwyczajny75156 жыл бұрын
Jaki to jest dobry stylistycznie i merytorycznie tekst. Piękny.
@Michal992028 жыл бұрын
sporo prawdy. Komputery zdolne zrozumieć ludzką mowę trzymamy teraz w jednej dłoni.
@Atlantis19868 жыл бұрын
+novril92 Nie do końca. Przetwarzanie mowy nie odbywa się wewnątrz telefonu. Przynajmniej nie do końca. Wykorzystywane jest do tego sieciowe API, które korzysta z mocy obliczeniowej potężnych serwerów Google lub Apple. :)
@kamilek24258 жыл бұрын
+Atlantis1986 Android ma już coś takiego, jak rozpoznawanie mowy offline. Nie wszystkie języki są obsługiwane, ale jednak jest to możliwe.
@program30447 жыл бұрын
P O T Ę Ż N Y C H S E R W E R Ó W xd polecam dowiedzieć się jak działa sieć neuronowa
@miszczu853 жыл бұрын
Siedząc na kiblu
@fendt1262 жыл бұрын
@@Atlantis1986 Moja toyota z 2005 ma rozpoznawanie mowy do sterowania klimą itd.Nie potrzebuje do tego połączenia z POTĘŻNYMI serwerami
@wql-cu6yc9 жыл бұрын
To był czas, kiedy jeszcze zadawano pytania nie tylko jak, ale po co...
@DanielToPaker7 жыл бұрын
W sumie ciekawe jak oni przypuszczali kiedyś jak to będzie wyglądało, jako takie cudy technologii czy coś, a my to mamy lepsze nawet w kieszeni.( coś mam dzisiaj ze składnia problem więc srk)
@mrymate12577 жыл бұрын
KIEDYŚ TO BYŁO NIE TO CO TERAZ KUUUURŁAAA
@JakubWojciechowski9337 жыл бұрын
wql 1978 Teraz jest dokładnie na odwrót. Nikt już nie rozumie jak, więc zaczynamy myśleć po co
@CotozagoscPl8 жыл бұрын
Skurczybyki, dobrze przewidywali :O
@astraldreamer847 жыл бұрын
No bo technologia obecna na rynku jest mocno przestarzala.Zapewne w tamtych czasach juz bylo duzo odkryc naukowych tylko,wdrozenie pewnych rzeczy do masowej produkcji bylo niemozliwe. Poza tym miniaturyzacja i zwiekszenie mozliwosci obliczeniowych to normalny proces i jzu w tamtych czasach naukowcy o tym wiedzieli ze to bedzie szlo w tym kierunku.
@kociebor98877 жыл бұрын
Hmmm ... na smartfony trafili w dyszkę :)
@konbiex46845 жыл бұрын
ich pamięć zostanie zwiększona 10x w roku 89 pamięć to było koło 20 mb pamięci teraz większość ma 2/3 tb a wielu ma ponad 10tb no to nie 10 krotnie a 10000x się zwiększyła ale warto zwrócić uwagę co mówią "czy w przypadku połączenia ich w sieć wzajemnej komunikacji" jebani opisali internet zanim jeszcze go stworzono
@kompowiec25 жыл бұрын
@@konbiex4684 pierwsza sieć na mała skale powstała już w latach 60-tych....
@konbiex46845 жыл бұрын
@@kompowiec2 i co z tego to było połączenie skrętką 2 komputerów w jednym pomieszczeniu albo połączenie do pomieszczenia obok to nie sieć, sieć jest w tedy gdy łączysz się z komputerem online 24/h(tz serwerem) i tam zostawiasz wiadomości,zdjęcia itd a to co ty mówisz to było zwykłe połączenie kablem dwóch komputerów
@gorskijakub6 жыл бұрын
Kiedyś to muzykę robili. te podkłady instrumentalne w takich "wrzutkach" , czy na planszach z widokami jesieni ,zimy, lata ,czy wiosny. To trzeba przyznać TVP ,że w kwancie ,sondzie i innych programach było kupę dobrej muzyki (co prawda nikt nie płacił tantiemów i audioteka była nieograniczona niczym :P , ale cóż... takie czasy były)
@tomaszsot71249 жыл бұрын
tro teraz nakręćmy video z naszymi wyobrażeniami komputerów xxii wieku :)
@WotMinecraftMaster9 жыл бұрын
+Tomasz Sot wystarczy na 20-30 lat w przód
@WotMinecraftMaster8 жыл бұрын
***** Te procesory z grafenu są już praktycznie wymuszone, ponieważ zejście poniżej 7nm jest możliwe, ale trudne, że jeszcze kilka lat i grafen będzie wszędzie :D
@WotMinecraftMaster8 жыл бұрын
***** Polacy przecież opracowali tanią metodę uzyskiwania grafenu. Jeszcze kilka lat i procesory krzemowe staną w miejscu, bo jak napisałem 7nm to granica, a metody uzyskania ~0.2 nanometra są zbyt kosztowne.
@miclac297 жыл бұрын
Napiszmy że pamięć powiekszy się 10mln razy bedzie ot tak samo śmieszne jak to 10x w tym filmie :)
@celebezz7 жыл бұрын
Komputery kwantowe to nie sa takie komputery jak myslisz. Konstruuje sie je w celu wykonywania jednego, okreslonego algorytmu (np. znajdowanie liczb pierwszych), a finalnie wyniki nie sa w 100% pewne tak jak w klasycznych komputerach (poniewaz nie sprawdza po kolei kazdego mozliwego wyniku brute-force), tylko okreslone prawdopodobienstwem. Dlatego za 50 lat nie bedziesz mial w domu komputera kwantowego do przegladania facebooka.
@dk-gl7 жыл бұрын
O mój boże, oni naprawdę przewidzieli przyszłość! I to idealne! To nie jest Powrót do Przyszłości 2 - to jest realność! Wow!
@Shimospeher10 жыл бұрын
Lol, akurat sporo rzeczy w tym przewidzieli - smarftony i tablety, "rozmowne" boty, wszelakie symulatory ( np. lotnicze), ebooki... ale też i inwigilacje ( np. ostatnio FBI jest zdenerwowane na zabezpieczenia w smartfonach).
@RafalJan887 жыл бұрын
W przyszłości ludzie połączą zaawansowaną technologię z organizmami żywymi. każdy człowiek w dowolnym momencie będzie w stanie połączyć się za pomocą wbudowanego urządzenia z siecią nie bedzie urządzeń mobilnych.. A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: «Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę... znak bestii będzie miał każdy człowiek..
@duszeksmsaczek63947 жыл бұрын
Rafał I kto będzie z tego korzystać? Tylko debile.
@a_to_maly_ja7 жыл бұрын
@Duszek Smsaczek To samo mówię o Instagramie i Snapchacie. To samo mówiło się o smartfonach. Tymczasem popatrz na ludzi jak za tym szaleją. Młodsze pokolenia już oswojone z wszczepami nie będą uważały tego za debilne, tylko będą tego pragnęły, tak jak teraz 14to latka pragnie iPhona X.
@medivo77 жыл бұрын
Przerażające jest to że na końcu wspomniał o tym, że superinteligentne komputery opanują ziemię a wszystko co powiedział wcześniej się spełniło.
@Arpa617 жыл бұрын
Dziś mówimy/piszemy "sieci neuronowe", nie obwody nerwowe. Co jest niezmienne? CZŁOWIEK. Rzućcie uchem na miły tembr głosu spikera, na jego nienaganną polszczyznę, na wiarę w przyszłość. Mi została tylko nostalgia za tamtymi czasami...
@jareknowak87125 жыл бұрын
Dokladnie.
@ezb4 Жыл бұрын
Wydaje mi się, że to zostało tam powiedziane w taki sposób dla zwiększenia dramaturgii, bo termin sieci neuronowe widziałem już w książce z 1965r.
@Arpa61 Жыл бұрын
@@ezb4 Było wiele terminów. Jeden się przyjął.
@ezb4 Жыл бұрын
@@Arpa61 możliwe, ja odkąd mam związek z komputerami tj. koniec lat 80-tych nie słyszałem innego terminu jak sieci neuronowe.
@saddamslupsk12 жыл бұрын
Końcówka o degeneracji umysłu bardzo trafna. Zobaczcie ile młodych ludzi mając masę informacji pod ręką nie potrafi z nich korzystać, albo zbyt często korzysta na tyle, że później mają problem z poradzeniem sobie bez tej pomocy - np. w kwestii ortografii, czy wiedzy ogólnej, która pozostaje w głowie. Niektórzy nie potrafią robić prostych rachunków w pamięci. Cóż.. :)
@fendt1262 жыл бұрын
Minęło 9 lat i jest tylko gorzej
@sator6666669 жыл бұрын
Jakże trafne przewidywania! Smartfony, smartwatche... no i inwigilacja!
@mzflighter69059 жыл бұрын
1000% prawdy! Zwłaszcza inwigilacja i degeneracja mózgu.
@WytrwamTV8 жыл бұрын
+Artur Czekalski Ja jebie praktycznie wszystko się zgadza.
@RafalJan888 жыл бұрын
+WytrwamTV no łącznie z degeneracja mózgów ..
@megazordou30238 жыл бұрын
to już Lem przewidywał, że otoczenie się wysokimi technologiami spowoduje, że ludzie będą głupi, bo urządzenia będą myślały za nich
@luizajakostam78038 жыл бұрын
to, że ludziom będą zanikać mózgi też przewidzieli, skubani :)
@PolskiArrow7 жыл бұрын
A co? Zanikają? Podaj mi choć jeden przykład.
@tms25667 жыл бұрын
nie nie zanikają, po prostu w internecie większą wyporność mają puste łby, przez co to one w necie wypływają na powierzchnię szybciej i w największych większych ilościach,
@loverofemptiness26726 жыл бұрын
zobacz wiec jak dziala wsteczna ewolucja. niedlugo bedziemy mieszkac na drzewach znowu...
@Martini_20226 жыл бұрын
Tego się nie przewiduje. Jak ktoś wie jak działa umysł to wie co będzie naturalną konsekwencją jak poddamy go zalewowi informacji.
@TheWalkingYT11 жыл бұрын
Najbardziej mrożące w żyłach jest to, że wszystko przewidzieli. Komputery już właściwie przejęły świat. Teraz prawie każdy ma komputer i każdy go używa.
@PolskiArrow7 жыл бұрын
Komputery nic nie przejęły. Naucz się znaczeń słów bo tego na razie nie opanowałeś sam. To, że każdy ma komputer w domu o niczym nie świadczy bo kiedyś każdy miał w domu książki, i co? Przejęły świat? Jak słusznie zauważyłeś to CZŁOWIEK używa komputera, a nie na odwrót.
@maciejborodo53057 жыл бұрын
Przejęły..jak mnie wkurwia a jednocześnie bawi ten termin. Jak te idiotyczne filmy o robotach które atakują ludzi. To tylko narzędzia, chociaż złożone i niezwykle skomplikowane, to tylko narzędzia i niczego nikomu nie przejmują. Używam komputera na co dzień w pracy i domu i co? Nie jestem maniakiem. Kocham przyrodę, sport i kobiety a nie liczydelka.
@nolbex7 жыл бұрын
tak jak kiedys telewizory... samochody... Nie ma w tym nic mrożącego w żyłach, naturalna kolej rzeczy. Nowinki techniczne zawsze są drogie do momentu, aż nie zostaną spopularyzowane i nie wyprze ich nowa technologia, dodatkowo społeczeństwo lepiej zarabia, pęd za pieniądzem, podaż popyt i gospodarka się kręci
@igorhanczaruk7 жыл бұрын
Co za jebani imperialiści
@KrystianBaranowski12 жыл бұрын
Raptem kilka ambitnych programów nadawanych o chorej porze z żadnej telewizji nie zrobi właśnie takiej. Żadna telewizja nie utrzymałaby się na rynku bez nadawania quasirozrywkowego gówna, bo właśnie tego chcą masy. Masy chcą wygodnego i łatwego odmóżdżenia. Zachęcam do pozbycia się telewizora - niczego nie tracę od 5 lat.
@radosawmichapiwko71417 жыл бұрын
Krystian By Masy nie chcą gówna, chcą czegokolwiel. Problem jest taki, że jak raz im się coś dobrego da to potem mogą wymagać też czegoś dobrego. A jak daje im się cały czas kupę?
@otiose50497 жыл бұрын
Czyli już 10 lat bez telewizora? Ja juz 3 xD
@mkx200sx7 жыл бұрын
Krystian By po co wam tv do odmuzdzania jak macie YT ...
@JakubWojciechowski9337 жыл бұрын
Dziwnie jest oglądać to na smartphonie
@Arpa613 жыл бұрын
smartfonie - znasz język polski?
@miszczu853 жыл бұрын
Dziwne na smartfonie, czy w kiblu na smartfonie?😏
@patriciodanilucco86697 жыл бұрын
kto oglada w 1990
@KapiseQ7 жыл бұрын
Patricio Danilucco w tych czasach KZbin nie bylo.
@Nunon7 жыл бұрын
KapiseQ No nie gaaaaadaj, wcaaaale to nie miał być żart
@krecikkk92877 жыл бұрын
Widać że napisałeś to miesiąc temu..
@mikolaj3417 жыл бұрын
Patricio Danilucco pewnie ci chodzi że oglądałeś w telewizji w 1990 roku?
@naky34387 жыл бұрын
Napewno nie ty
@ardumaniak9 ай бұрын
Wszystko przewidziane idealnie!
@oskit_pl36787 жыл бұрын
Kto w 2018 ogląda
@ktkjnnstjnnnn7 жыл бұрын
OskiT_ PL ja oglądam w 2055 roku xD
@getxrez677 жыл бұрын
OskiT_ PL napewno nie ty
@oskit_pl36787 жыл бұрын
GeTxReZ teraz tak
@grykresiaanimations71637 жыл бұрын
OskiT_ PL Ja
@oskit_pl36787 жыл бұрын
mateusy wasilewski pytam się innych a nie siebie
@elgoogssie396910 жыл бұрын
Czas zweryfikował słowa redaktora i potwierdził słuszność jego tezy. Inną sprawą jest to jakim językiem posługuje się lektor. Całkowicie niezrozumiałym dla dzisiejszej gimbazy i jednocześnie zapomnianym przez dzisiejsze media.
@igorordecha7 жыл бұрын
może dla gimbazy, ale nie dla gimnazjum
@agoreniasty_82427 жыл бұрын
Mam 14 lat, i problemów z tym nie mam, nie generalizujmy ;p
@hopin8krzys7 жыл бұрын
Przecież mówi po polsku, dlaczego gimbaza miałaby nie rozumieć
@kotrudek57667 жыл бұрын
Ja jestem gimbusem a dla mnie to jest normalny język
@helkat98767 жыл бұрын
Elgoog Ssie ja jakoś rozumiem :/
@jarpio12 жыл бұрын
Aż trudno uwierzyć, że w filmie z roku 1989 zadaje się tak trafne pytania dot. inwigilowania obywateli przy użyciu najnowszych technologii.
@piotrjanicki187 жыл бұрын
Miło się słucha, bez dzisiejszej "sensacji". W dodatku rzeczowy program :)
@nnnnnn36472 жыл бұрын
Autorka nie przewidziała ogłupienia ludzi przez sieci społecznościowe i potężne nasycenie ludzi debilnymi teoriami spiskowymi.
@fendt1262 жыл бұрын
@@nnnnnn3647 np.Teoriami o przejęciu świata przez komputery
@bioshocker404410 жыл бұрын
Z tą inwigilacją to też przewidzieli. Google nas śledzi naszą skrzynkę gmail, naszą historię przeglądania. Teraz wymyślili samochód bez kierowcy. Dzięki niemu beda mogli zbierać dane o tym gdzie jeździmy i co robimy w wolnym czasie i na podstawje tego dobierać reklamy.
@Dr_Hektor_von_Konwektor7 жыл бұрын
Już teraz widzą gdzie jeździmy, przecież prawie każdy z nas ma nadajnik gps w kieszeni. Mało tego chwalimy się, (nawet nieświadomie lajkując dane wydarzenie) co i gdzie w niedalekiej przyszłości będziemy robić. No cóż, w takich czasach przyszło nam żyć. Niby łatwo, ale czy tak jak powinniśmy... :(
@Enexaya7 жыл бұрын
To wiedzą już dzięki nawigacji :)
@beatazalewska6917 жыл бұрын
ja tam jeżdżę tylko do biedronki;)
@typpo97607 жыл бұрын
Dziwnie sie to oglada
@dawids60065 жыл бұрын
Jeśli chodzi o to czy komputery zawładną nad nami Ja uważam że mogą zacząć sterować maszynami wyręczając ludzi od pracy.Obawiam się jednak że któregoś potem razu może system cały się zawiesić bądź wyłączyć a kolejne pokolenia przez zapisanie tylko na dysku mogą nie wiedzieć jak tego odpalić bo jakakolwiek informacja będzie zapisana na dysku którego nie można będzie uruchomić i tak w ten sposób może cała technologia zostać pogrzebana i my ludzie będziemy musieli się uczyć od nowa.
7 жыл бұрын
Coś niesamowitego jak się tego słucha w 2018 roku!
@amonra4046 Жыл бұрын
Pozdrawiam z przyszłości z 2023r 🤣🤣
@mi-rek11 ай бұрын
1:57 Pamięć zwiększy się 10-krotnie... Aha :) Od czasu komputerków z 1989 (np. RAM 64KB HDD 20MB) zwiększyła się 100 tys. lub nawet milion razy. Później już tak wesoło nie jest. Niektóre pytania stały się rzeczywistością (masa informacji o każdej osobie w bazach danych, monitorowanie przez różne urządzenia), inne już nie brzmią jak fantastyka tylko przyszłość.
@michatemplariuszmarten99769 жыл бұрын
I po tym dokumencie Bil gates wpadł na pomysł stworzenia "okna" i dzięki niemu jest był najbogatszym człowiekiem świata
@CykPykMyk9 жыл бұрын
Michał Templariusz Marten nie
@rochr49 жыл бұрын
+Michał Templariusz Marten nic nie stworzył, tak samo jak Steve J. dwa złodzieje i krętacze następnie jeden okradł drugiego i tak powstał windows.
@michatemplariuszmarten99769 жыл бұрын
rochr4 nikt nikogo nie okradł , a kłótnia powstała sporo lat po wydaniu WIN 96 19 lat temu
@rochr49 жыл бұрын
96 to twój rocznik, a ja w 93 instalowałem DOOM pod windows 3 koma 1, ale dopiero na 3.11 chodził dobrze a Bill dzwonił by mu przeliterować IDKFA. ;-)
@michatemplariuszmarten99769 жыл бұрын
amatorze w 91 roku grałem na DosBox w paperboy 2 a okno już było potem steve poznał gejtsa rochr4
@tajnyurl12 жыл бұрын
XX- Wiek ludzi XXI- Wiek komputeryzacji XXII- Wiek jak naprawić ludzkość XXIII- I cała ewolucja w pizdu i wszystko od początku Kolejne lata to nowa era.
@VeryImportantPoetry8 жыл бұрын
...i potem zakaz tworzenia maszyn na podobieństwo ludzkie?
@DJFRYDERYK7 жыл бұрын
Jebac G+ xd
@pb30n885 жыл бұрын
haha ale nie przeklinaj
@mateusz29855 жыл бұрын
@@pb30n88 to jest nazwa tamtego gościa
@obvioustruth2 жыл бұрын
Zobaczcie inteligencję twórców tego skryptu. Trafili w 10ę. Przecież najwięksi spece nie potrafią przewidzieć 10 lat do przodu, a tu ktoś skonstruował materiał 30 lat temu o tym co jest teraz. Dziś dla TV nie pracują tak mądrzy ludzie, a jak pracują to nie dla widza, lecz przeciw niemu.
@michalkolodziejczyk1982 Жыл бұрын
Obecnie nie ma już tak inteligentnych ludzi którzy by celnie przewidzieli przyszłość, za 30 czy 50 lat. A w zasadzie są, ale albo nie mają w tym interesu żeby coś trafnie publicznie przewidzieć, albo mają zakaz, albo celowo mieszają prawdy, półprawdy sterując opiniami czy kierunkiem myślenia słuchaczy. Jak dla mnie wszystko stało się fałszywe i sterowalne, od wiedzy, przez umiejętności, inteligencje, emocje aż po motywacje i zapał. Przyszłość zapowiada się słabo, przynajmniej dla świadomych...
@przemasi9 жыл бұрын
Prorok :)
@maciejborkowski25607 жыл бұрын
przemasi to ja xd
@Dr_Hektor_von_Konwektor7 жыл бұрын
Lektor :)
@maksymalnybul61457 жыл бұрын
Marek Marzuchowski lektor tylko czytal
@dominiklive7 жыл бұрын
Czy lektor nie może stworzyć tekstu? Otóż może więc, możliwe że lektor napisał tekst który później przeczytał.
@maksymalnybul61457 жыл бұрын
Ale nie w tym przypadku
@safety1st3807 жыл бұрын
A skończyło sie na tym że w internecie są tylko śmieszne koty
@rafaba25867 жыл бұрын
Dark Tomato no jak tylko to oglądasz
@gabrielabogusz54157 жыл бұрын
I Sexmasti...
@TonyMontana-hi1pm7 жыл бұрын
3:50 najważniejsza rzecz i najgorsze, że się sprawdza. Czipowanie ludzi jeszcze w tym stuleciu, już powoli oswaja się społeczeństwo że to dla ich dobra. Możliwe, że żyjemy w najlepszych czasach bo przyszłość to codzienne hakowania mózgu, czipowanie ludzi, modyfikacja ludzkich wspomnień i totalna inwigilacja. Komputer niestety, ale będzie ostatnim wynalazkiem człowieka bo przyczyni się do jego destrukcji. Dlatego najlepiej żyć dla siebie, gdzieś na własnym ranczo w Texasie blisko natury i bez tego zero-jedynkowego cholerstwa.
@deci27237 жыл бұрын
"komputery będą wielkości notatnika, zdolne rozpoznawać obrazy i mowę" welp, udało się wam, naukowcy z lat 80
@MRL87707 жыл бұрын
W sumie nie minęli się dość daleko z prawdą. Wiele z przewidzianych elementów faktycznie się urzeczywistniło (no może poza tymi 4000Ghz, ale redaktorowi chodziło chyba o 4Ghz, co właściwie pokrywa się z rzeczywistością).Wiele z zadanych pytań wciąż pozostaje aktualne.
@okowielu63365 жыл бұрын
Ugotowali nas jak zabe pomalutku Rozmawialem przez smartfona z corka o pensjonacie w Karkonoszach .gdy sie rozlaczylem wszedlem na YT wyswietlila mi sie reklama tego pensjonatu corka nie wysylala zadnego linka .. Pernamentna inwigilacja a to tylko Reklama . Co oni jeszcze moga ?
@loverofemptiness26726 жыл бұрын
jaaaa. urodzilem sie w 89 roku i gdy zaczalem to ogladac, to najpierw beka, ale... kurwa, jakie to sie dlej zrobilo aktualne :o. kiedys jak widac, prezenterzy( czy tam kto inny pisal ten tekst) jakos potrafili myslec przyszlosciowo, z wizja... teraz tylko wirus debilizmu
@paw443 жыл бұрын
Na wszystkie te pytania z koncowki programu odpowiedz brzmi TAK.
@danielzawodowiec7629 жыл бұрын
nie byli przewidujacy ale to strukturalny rynek- miliardy dolarow,wszystko polega na czasowym wdrazaniu poszczegolnych nowosci, gdyby wprowadzili wszystko na raz ..uciekly by mialardy..,chec zysku ogranicza rozwoj techniki w pewien sposob.
@szymonflieger3 жыл бұрын
4 tysiące miliardów operacji na sekundę?- narrator pomylił rzędy liczb, ale co do reszty to szczęka opada.
@Artur05807 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał.
@HUJ0000011 жыл бұрын
ciekawa rozkmina w bardzo zacofanym wówczas kraju pamiętam co ta komuna odjebała
@felixmiles4909 Жыл бұрын
4:45 Umysl mlodego pokolenia (poklenia? :) ulega teraz degeneracji. To sié urzeczywistnia.
@wyjebnik2zuk1483 жыл бұрын
kto 2021 😜😜🤙 łapka w góre kto wcześniej komentarz
@Lusi846 жыл бұрын
Albo wizjoner, albo komentarz dodany w naszych czasach.
@robertmarkiewicz23652 жыл бұрын
KOMPUTER -NOTATNIK ?,PRZECIEŻ TO LAT 80-TE TO BYŁA FANTAZJA,ALE KOMPUTEROWE KSIĄŻKI TO E-BOOKI.
@biku19939 жыл бұрын
drobna poprawka programiści za pomocą komputerów sam komputer bez człowieka to tylko kawałek krzemu :)
@lorow25428 жыл бұрын
Do póki nie będziemy mieli bardzo dobrego AU
@lorow25428 жыл бұрын
+SmykuPyka AI*
@wujekGruber8 жыл бұрын
+SmykuPyka AI jest tworzone przez ludzi, więc argument obowiązuje nadal ;)
@KoW7 жыл бұрын
AI nie myśli abstrakcyjnie, samodzielnie. Wykonuje warunki IF (Jeżeli) co sprawia wrażenie "inteligencji", na obecnych komputerach, które działają na zasadzie zer i jedynek (01) wydaje się bardzo niemożliwe "napisanie programu", który myślałby samodzielnie, myślę, że najpierw byłaby potrzeba zmiany sprzętu, może komputery kwantowe to jest to, w co raczej nie powinniśmy się bawić? Później są jeszcze długie lata na stworzenie nowego języka programowania, ponieważ takie komputery nie działałby już prawdopodobnie na zasadzie (0,1) a raczej czegoś bardziej abstrakcyjnego ;)
@doliur7 жыл бұрын
Prawo Jazdy poczytaj o deep learningu i sieciach neuronowych ogólnego przeznaczenia.
@sylweklewandowski33289 жыл бұрын
przewidywania pod koniec filmu sie sprawdzily :/ nawet teraz instalujac dowolna apkie na telefon trzeba sie zgodzic na taka inwigilacje ze sie wlos na glowie jezy ! darmowe gry ? darmowa rozrywka z play store super ! ale za jaka cene ? czy na prawde nikt poz mna tego nie widzi ? czy jestescie tak slepi ze nie widzicie wszech ogarnajacej kontroli waszego zycia ?
@Doinformowany8 жыл бұрын
Ich pamieć zostanie powiększona 10 krotnie? Serio? Oni pracowali na 8Kb ram na komputer.... teraz 32GB ram to norma.
@Doinformowany8 жыл бұрын
Nie wiem, ja tam od dawna mam 32Gb więc myślałem że reszta raczej też..
@hatemondaypieczona85648 жыл бұрын
+Damian Sitkiewicz Powiedział: "MINIMUM 10 krotnie" 32 gb to nie norma, normą jest 4 gb.
@fabest12348 жыл бұрын
+Hatemonday Pieczona Normą jest 8-16GB, nie 4GB ani potężna ilość 32GB...
@MrKaspx8 жыл бұрын
+Hatemonday Pieczona 4 bylo norma okolo 4 lata temu teraz norma tak od 6-12 :p
@fabest12348 жыл бұрын
***** Git
@irekdruk2 ай бұрын
I mamy sztuczną inteligencję
@marekjanczewski2 жыл бұрын
Totalna inwigilacja- już jest.
@BlaugranaFAN9 жыл бұрын
Trafne z tunelami aero - teraz tunel jest jedynie uzupełnieniem dla technologii CFD.
@nomtbg3 жыл бұрын
W sonicznej szczoteczce do zębów mam komputer, który mocą obliczeniową przewyższa ten, który pozwolił astonautom wylądować na księżycu w misji Apollo 13. ;-)
@CiejmaS777 жыл бұрын
Nic dodać, nic ująć...
@kucol19917 жыл бұрын
Teraz w ręku mam cud techniki a wykorzystuje go głównie do smsów i oglądania pornhuba, wydaje mi się że nie wykorzystuje w pełni potencjału mojego urządzenia
@okowielu63365 жыл бұрын
Ty nie ale placisz za to by ktos cie katrolowal
@MrHaszman5 жыл бұрын
Już nie bądź taki skromny Batman ;)
@marekluszczynski27645 жыл бұрын
bardzo trafny materiał, gościu doskonale przewidział, wiadomo z pewnymi odstępstwami, gdyż nie znał pewnych rozwiązań ale nawet powstanie internetu przewidział
@PrzeszczepiX3 жыл бұрын
internet w 1989 już istniał. może nie w Polsce i nie w takiej formie jak dzisiaj, ale za granicą jak najbardziej. wtedy w USA i na zachodzie bardzo popularne były BBS-y - czyli w dużym uproszczeniu pierwowzór stron WWW
@kshaqukanal11 жыл бұрын
Najlepsze jest to, ze naprawde niewiele sie pomylili, przewidzieli wszystko co komputery robia. Jedyny defekt, jest taki, ze mysleli iz to bedzie koniec rozwoju komputerow, bariera. A tu wszystko pedzi jeszcze szybciej. Minelo 25 lat od nakrecenia filmu, pomyslcie co bedzie za kolejne 100...
@DJFRYDERYK7 жыл бұрын
Artur Hubicki kiedys po 1 roku komputer sie starzal a teraz po 4 ale rozwuj jest
@TheBlk115 жыл бұрын
Czemu mi to wyskoczyło w proponowanych?
@xmonastyrx7 жыл бұрын
ale głos lektora zmienił sie do dzisiaj, niesamowite :)
@amadeos50352 жыл бұрын
Ludzie, to nie jest przepowiednia po prostu oni już budowali te komputery. Powiem więcej, nadal są budowane i ulepszane komputery.
@KRiSuomg12 жыл бұрын
Zależy jaka telwizja "nie daje powodów do myślenia"
@renowacjalastryko51215 жыл бұрын
Wiel XXI należy do informatycznych ekshibicjonistów, którzy powierzają światu każdą przeżytą chwilę
@thebesciak7 жыл бұрын
4:25 już się stało, 4:42 -czekamy....
@mikolajev12 жыл бұрын
tak, ale elektroniczna inwigilacja oraz elektroniczna agregacja danych przeciez nawet wtedy juz byla praktykowana. W 1989r Internet juz od dawna istnial.
@pablox11NEW6 жыл бұрын
Ile razy to oglądam ciary.
@KodeksowyGamoń7 жыл бұрын
Wiek XXI zaczął się niecałe 17 lat temu. 28-letnie plany się nie powiodły. Widzowie mieli na myśli rok 2002. Wtedy już zaprzestano korzystania ze starych monitorów.
@1kkRmusic10 жыл бұрын
A myślicie, że po co stworzyli np. telewizory z kamerkami wbudowanymi? Żeby mieć wgląd na życie codzienne ludzi. Chociażby.
@920007 жыл бұрын
Wojciech D Na codzień szare osoby przed kamerkami nie są raczej punktem zainteresowań, chyba, że dla jakichś badań/eksperymentów społecznych lub hakerów, ale jeżeli ktoś jest poważnie o coś podejrzany, to wywiad rządowy sprawdza otoczenie i podejrzanego w mgnieniu oka, zbierając mnóstwo danych. To pestka w dzisiejszych czasach i systemach elektroniki. Wierz mi. I żadna to paranoja niestety.
@KrystianBaranowski12 жыл бұрын
Fantastyczny materiał. Niestety dzisiaj telewizja nie zajmuje się dawaniem widzowi powodów do myślenia. A co dopiero poddawaniem czegokolwiek w wątpliwość. Niestety, ale wszystkie przedstawione obawy dot. totalitaryzmu spełniają się nadzwyczaj szybko. Zdobycze postępu prędzej czy później znajdą zastosowanie również w kontroli społeczeństwa - tak było, jest i wszystko na to wskazuje, że będzie. Będziecie wdzięczni za ułatwianie sobie życia i ucałujecie rękę zakładającą wam obrożę.
@kubastachu986011 жыл бұрын
...młodzież myśli że pierwsza do inwigilowania jest. Waszych pradziadów też inwigilowano, tylko innymi metodami.
@pifi77192 жыл бұрын
Jakie trafne przewidywania
@5114218557 жыл бұрын
we wczesnych latach 90 krzyczeli,ze 1000000 tranzystorow na mm2 to juz max co sie da upakowac ,a mamy 2017 i nadal mozna wepchac wiecej i wiecej na mm2 ,wiec nie ma oganiczen co do techniki jedynie pomysloosc ludzka jes jedynym ograniczeniem w budowie urzadzen
@szulat11 ай бұрын
u mnie jest 2024 i już chyba niewiele więcej można - wielkość atomów krzemu jest jaka jest i mniejsza nie będzie 😆
@adriankos40427 жыл бұрын
Kurczę prawie całkowicie przewidzieli przyszłość
@Zakrecony152410 жыл бұрын
Ciekawe, co będzie w tym 2000r. (Pisane w 1989r. na Iphonie 6) :)
@mikolajp88167 жыл бұрын
iphone 7
@maurymorris59327 жыл бұрын
iPhone 7 Plus
@mikolajp88167 жыл бұрын
IPHONE X
@cez_kor7 жыл бұрын
iphone 11
@illusion49267 жыл бұрын
IPhone 47
@KoW7 жыл бұрын
Komputery są coraz szybsze i szybsze, ale na szczęście jeszcze nie posunęły się nawet jeden krok w kierunku inteligencji o czym jest mowa tutaj, na filmie... Nawet przy: rozpoznawaniu mowy, drogi itd. komputer działa nadal na zasadzie porównania, na podstawie setki innych, podobnych przykładów, których się wyuczył... nie porównuje czegoś, czego nigdy nie widział, nie wie jak się zachować, to nie jest inteligencja:) Więc, obawa z końcówki filmiku, gdzie mowa jest, że komputery nagle się zbuntują przeciwko nam, jest niemożliwa do zrealizowania w obecnym świecie. Komputer jest tak inteligentny, że nawet nie potrafi stworzyć sobie liczby losowej, do tej pory nie udało się przeskoczyć tego problemu :). Powiesz człowiekowi, podaj liczbę od 1-10, odpowie w ciągu setnej sekundy... Natomiast komputer, będzie musiał ją sobie wyliczyć, na podstawie jakiejś innej zmiennej, która jest mu dana, więc jest to tylko liczba pseudo-losowa, bo na 100 maszynach, korzystających z tego samego, najpopularniejszego wzorca, czyli czasu, w identycznie tej samej chwili, komputer "wylosuje" identyczną liczbę na każdym ze 100 komputerów. Więc co to za losowość, nie mówiąc już o inteligenci:) Jak na razie komputer może tylko zaszkodzić przez człowieka, ponieważ komputer zrobi wszystko co każe mu człowiek, ale nie potrafi wymyślić nic samemu, jak na razie.....
@xxxxxx-hj1vf7 жыл бұрын
Człowiek też nie jest wstanie wytypować losowej liczby, jesli przez cały dzień będziesz podprogowo wmawiał komuś cyfrę 3 i na koniec dnia powiesz mu żeby wybrał dowolną liczbę od 1-10 to wybierze 3 i niebedzie to żaden przypadek. Jeśli chodzi o rozpoznawanie mowy to niby jak człowiek rozumie? czy nie na zasadzie porównania, na podstawie setki innych, podobnych przykładów, których się wyuczył. Jak się nie uczyłeś niemieckiego to możesz byc najbardziej inteligentny , a i tak nie zrozumiesz ani słowa ;-)
@Konyad7 жыл бұрын
xxx xxx zgadzam się z tobą. Dodam jeszcze że wymyślono sposób na znajdowanie liczb losowych. Generuje się je z szumu kosmicznego.
@przemekkobel48747 жыл бұрын
W tamtych czasach instniały już sprzętowe generatory liczb losowych. 8-bitowe Atari miały coś takiego (może nie był to generator "prawdziwy", ale wystarczająco skuteczny), w innych chipach też tego próbowano (próbkowano szum termiczny), a mniej więcej od roku 2000 można kupić karty produkowane przez Id Quantique, które generują liczby losowe na podstawie optycznych zjawisk kwantowych. Jest nawet strona udostępniająca dane z tych kart. W filmiku jak widzę, to mocno przesacowano przyrost prędkości zegara, równie mocno niedoszacowali rozrost pamięci, no i to że wszyscy ochoczo rzucą się udostępniać wszystko Wielkiemu Bratu i wcale z tego powodu nie będą się czuć prześladowani. Poza tym autorzy mieli niepokojąco trafne przewidywania.
@igorordecha7 жыл бұрын
Prawo Jazdy dwa słowa: -Sieci -neuronowe
@rzul7 жыл бұрын
kolin1337 Więc to nie są liczby losowe, tylko znowu pseudo-losowe na podstawie szumu kosmicznego.
@TheApokalipsa882 жыл бұрын
Jakie to współczesne.
@joytekb7 жыл бұрын
No w angli mozna jezdzic na karte kredytowa,na kazdym kroku jest kamera wiec system wie kim jestem,gdzie jestem,co robie i moze symulowac co zrobie w przyszlosci.
@patryksawinski9847 жыл бұрын
joytekb Wow
@celebezz7 жыл бұрын
Zjesz kebaba i zwalisz konia. To nawet ja wiem.
@pawe1yanek7 жыл бұрын
W tamtych czasach trochę przesadzali z możliwością komputera. Tzn że komputer robi wszystko lepiej od człowieka, że projektuje lepiej a to nie była prawda. Dopiero teraz komputery tzn programy potrafią szybciej pomagać w projektowaniu. Ale nadal pod kontrolą człowieka.
@Verotek11 жыл бұрын
Ależ oni wszystko przewidzieli. :) Choć zwróćcie uwagę, że oni piszą co będzie w XXI w. Ledwie 14 lat i już jest wszystko. :) Nawet iWatch - choć o nim mówili, że nie ma sensu. Czas pokaże. :)
@Verotek11 жыл бұрын
***** 25 lat od powstania filmu. 14 od początku XXI wieku. ;)
@Mchacz80087 жыл бұрын
Jakub Kurdybelski Nie iWatch tylko smartwatch :/
@ALIlublin7 жыл бұрын
Tam jest chyba pierwszy Windows a film z 89?
@ol555yn5 жыл бұрын
A Prezes vel Kaczka do dzisiaj nie zalozyl konta w banku..
@wojciechbecela55508 жыл бұрын
Ale zastosowań komputera nie przewidzieli xd no bo nic o grach na PC i o portalach społecznościowych xd ale pozatym to w morde wszystko prawie przewidzieli!
@wojciechbecela55507 жыл бұрын
+Deadzio ...
@PrzeszczepiX7 жыл бұрын
WojCrafter//WojCraft o grach komputerowych i portalach internetowych nic nie mówili, bo to już poprostu wtedy było. W 1990 roku komputer w przeciętnym polskim domu kupowało się właśnie do gier "albo do nauki jak rodzice pytali a po co ci to?" :D Internet jako taki też już istniał, może nie taki jak znamy dzisiaj (przeglądarki graficzne i strony WWW) ale były juž wtedy coraz popularniejsze tak zwane BBS'y (swoją drogą istniejące chyba do dzisiaj) czyli serwisy sieciowe umożliwiające czat między użytkownikami Internetu a nawet dało się udostępniać niewielkie pliki (programy, dźwięki, obrazki itd). Chociaż z tymi BBSami to bardziej na zachodzie. Za umowną datę podłączenia Polski do Internetu uznaje się sierpień 1991 roku.
@duszeksmsaczek63947 жыл бұрын
Deadzio Bo już było, ale tylko w ASCII.
@radosawmichapiwko71417 жыл бұрын
Ale gry wtedy były to co mieli przewidywać?
@RadioRozaBxl7 жыл бұрын
i jak każdą maszynę można użyć przeciw człowiekowi
@freeman3pl7 жыл бұрын
Zastanawiają się nad zagrożeniem ze strony komputerów i informatyzacji. Ktoś w innym kraju zastanawiał się jak na niej zarobić... Pozdrawiam Billa, Siergieja i Larrego
@metalmartin6.6.610 ай бұрын
Ponad dwie dekady XXI wieku a to wszystko się sprawdziło i rozwinęło znacznie bardziej. Taki robot firmy Boston Dynamics robi salta, skacze i biega :)
@lukas2289 жыл бұрын
Co do ilości operacji na sekundę na początku XXI ich optymistyczne szacunki prawdopodobnie były prawdziwe. Obecnie najszybszy komputer świata liczy 10 000 000 razy szybciej niż prognozy w filmie.
@misiek48999 жыл бұрын
+lukas Jak ci to niby wyszło geniuszu jaki komputer teraz ma 40 000 000 000 000 000 000 operacji na sekunde?
@lukas2289 жыл бұрын
+Misiek słuszna uwaga (33*10^15) / (4*10^13) = 825 razy szybciej niż w prognozy