Dneska žádné 😢kávička , pivečko. Já si dal po ránu svařáček a jdu potěšit oko u tvého videa.👍
@MiroP-he4egАй бұрын
Marek to sú super opravy. 👍
@oldaz.5094Ай бұрын
Pěkná práce..👍👏
@mclareniakАй бұрын
Keby kazda oprava bola takato. Len tak dalej. Palec hore
@MichalMikuš-c1mАй бұрын
Zdravím všetkých. Mám podobný zdroj. 30V 10 A Som si vedomý jeho nízkej ceny. Preto som ho prezrel podla mojich schopností amatéra. Bola v ňom poistka 250 V 5A F. Považujem to za velmi vela. Skúšal som slabšie. Prvá, čo mi vydržala je 250V 1,6A F ( frišká 😊) Ďalej som fúkal teplovzduškou na chladič a meral teplotu. Ventilátor sa zopol pri 80 C.... Teplotu meria dióda , ktorá by asi mala dosahnuť na plech chladiča. Nedosiahla, no... Ale bola trochu zababraná teplovodivou pastou. Tak som začal merať, čo má akú teplotu. Mne sa najviac zohrieva usmerňovací mostík na vstupe. Tak som diódu predĺžil káblikmi a sponou pripol aj s pastou na ten mostík. Teraz ventilátor spína pri 45C. Ostatné súčiastky majú menej. Mne ventilátor fúka von zo srinky. Ďalej som prerobil prívodné káble. Vypínač spína N. Podla mňa má vypínať L. Zachoval som pri tom značenie na doske. N a L sú na nej označené. Tiež som zrušil možnosť prepnutia na 110... Prepína sa len 110. 230 ide priamo. Stačí odpojiť káblik od vypínača ... Áno, súhlasím s Niki, že môže byť problém, ak to niekto na 110 pripojí. Ovela večší problém ale je, ak sa deti pohrajú s vypínačom a nechajú ho na 110 . Takto už niekto odpálil zdroj ihneď pri prvom zapnutí.... Prerobím to podla jej múdrej rady. Týmto jej ďakujem. Ešte som videl merať zemnenie. Originál prívodná šnúra nevyhovuje zemneniu. Tak zvážte jej používanie. Ja zatial používam 😊. Tak ďakujem číňanom za lacný a zatial funkčný zdroj (3 mesiace zatial) Marek, ďakujem za tvoj kanál, naučili ste ma viacerí vela. Vďaka a držím palce, kávičku, čajíček, vínečko, pohodičku, a zdravíčko. Zdar. 🙂👍
@dj.patyzonАй бұрын
Ventilátor bohužel fouká vzduch dovnitř - je to vidět v 14:30. Stálo by za to ho obrátit. Pakliže je jen jeden, vždy bude chladit lépe sáním ze skříně ven, než naopak.
@Vladynko1Ай бұрын
Som taký akurát objednal na Alíku s odoslaním z Polska za 37,70. Tak dúfam že to bude v poriadku . Samozrejme vždy všetko rozoberám a kontrolujem lebo v číne majú trocha iné povedomie o bezpečnosti. Aby tam nebolo dačo zle . A dával tiež niekto na YT video, že tam mal na výkonových tranzistoroch zatúlanú nejakú podložku , a keď to vrazil do zásuvky tak bolo "velký špatný" a tranzistory na výmenu.
@Acko6700Ай бұрын
Ano je z Aliexpress z polského skladu něco kolem 1000kč,když jsem ho zapnul vypadla ochrana na domě. 🙃
@Vladynko1Ай бұрын
Upresním moje dojmy zo zdroja, mám tam len jeden bočník a nie dva ako tu vo videu. Zrejme iná verzia DPS. Fáza ide priamo zo zásuvky na plošák, a nulák cez poistku a spínač, čo asi tiež nieje celkom v poriadku, lebo prípadný skrat na kostru cez PE vodič musí vybaviť až istič v rozvádzači. Možno je to verzia pre Francúzko, tam majú fázu naopak, u Nemca v Schuko zásuvke je to jedno, tak neviem ako sa k tomu postaviť (uvažujem o úprave). Zdroj sa chová trocha inak čo sa týka obmedzovania a regulácie prúdu a aj regulácie napätia ako som zvyknutý z mojeho doma robeného lineárneho s trafom a OZ. Asi je to vlastnosť vzhľadom k cene? Netuším. Na laborovanie napríklad s LEDkami tento zdroj moc neodporúčam, ak nastavíme na výstupe 3V a následne skratom prúd na 10mA, po pripojení bielej LEDky pomerne silno blikne, než zaúčinkuje prúdové obmedzenie a zníži sa napätie na nejaké cca 2,7V. 3W čip to vydržal ale normálna 5mm klasika zhorela. Aj nastavovanie napätia potenciometrami nieje celkom svižné, hlavne smerom dole to trvá než sa vybijú filtračné kondy. Ale na napájanie jednoduchého zariadenia, kde si nastavíme len požadované napätie a nejaké prúdové obmedzenie je už len pre istotu bude zdroj vyhovovať. Zobrazenie na merákoch je pomerne presné. Ako jediný a univerzálny zdroj do dielne ho veľmi neodporúčam. Alebo ak tak pracovať s maximálnou opatrnosťou Dúfam že som pomohol svojim hodnotením.
@jopalzm1Ай бұрын
@@Vladynko1 prosim ta, ja sa uz na troch forach pytam, potrebujem kupit tester na smd diody, aby som zistil, na ake napatie a na aky prud je robena ledka, nakolko ich beriem z pokazenych ziaroviek a davam do inych, neviem parametre. Nasiel som na ali jeden tester za 13 €, ale neviem ako sem dat link, bo sa mi vsade ihned strati aj prispevok. Ak by si mohol dam nazov, najde ti ho a poprosim ak vies, ci by bol vhodny na co pisem: Dik za pripadnu odpoved. Multifunctional LED Tester 0-300V Output TV Backlight Strips Beads Current and Voltage Measurement Instruments With crowbar
@jirka5622Ай бұрын
7:00 podle toho jak to vypadalo krásně čistě uvnitř jsem si myslel že to bude jen nějaká prkotina
@becikpavel77Ай бұрын
ventilátor fouká směrem ke držáku motůrku tudíž tento fouká dovnitř.
@jaroslavsvoboda792Ай бұрын
můžete změřit osciloskopem zvlnění výstupu lab. spínaných zdrojů? Uvažuji o koupi, s trafem jsou dosti drahé
@marekOK2Ай бұрын
@@jaroslavsvoboda792 ty trafa co já mám zvedneš na z 30 na 50V jedním otporem a cena cca 1200-1500
@NikiBretschneiderАй бұрын
Bočník ničí blízké kondenzátory? A čím proboha? Co je tohle za blbost?! Jestli si někdo myslí že teplem, tak to je hodně mimo, protože v momentě, kdy se bočník zahřeje, ucestuje jeho odpor a tím pádem se na něm při stejném proudu jaxi zvětší napětí, takže jde celé měření přesně tam. Bočník musí být za všech okolností studený, protože jinak se na něm změří nesmysly. Ohýbání bočníku je taky bezva nápad, to je tak zralé na to aby napraskl a změnil odpor. Zrušit přepínač 110/230V je taky moc bezva myšlenka, pak to člověk vezme někam, kde je těch 110V, přepne to na 110V, ono se reálně nepřepne nic, ten zdroj ovšem při těch 110V v 230V poloze najede a při zátěži bouchne. Když už se tohle rozhodnu udělat, tak vyndám i ten přepínač, zaslepím díru a přelepím štítkem 230V. Pokud tam ten přepínač zůstane, měl by fungovat.
@ervinhausler7459Ай бұрын
Citace: ten zdroj ovšem při těch 110V v 230V poloze najede a při zátěži bouchne. Prosím o logické vysvětlení proč ten zdroj bouchne? Myslím že dá jen menší výkon. Docela mne to zajímá. Tímto váš názor nerozpojuji a můžete mi to trochu rozvést.
@1981MariasАй бұрын
Podle mě teplo vydané bočníkem tj kondenzátory právě ničí jedině tohle kdy pak ztrácej svou kapacitu a samosebou pak maj špatný i vnitřní odpor
@jendak7921Ай бұрын
Myslim, ze je mnohem vetsi sance, ze to nekdo prepne na 110V a strci do 230V nez naopak. Navic pri 100V uz neda 30V ale jen 21V tim se omezi vykon na 2/3 to uz by ten o malicko vyssi proud na vstupu mohl zvladnout. Ja ty prepinace na PC i jinde neodpojuju ale vlepim ctverecek plastu, ktery se vzepre mezi vystupek prepinace a plech ve kterem drzi, takze nejde prepnout ale kdyby to bylo nutne, lze uvest do puvodniho stavu.
@jendak7921Ай бұрын
@ervinhausler7459 Protoze pri stejnem vystupnim vykonu bude na 110V potrebovat vice nez dvojnasobny vstupni proud nez pri 230V a nemusi na ten proud byt dimenzovany.