Zmienne w JavaScript: var czy let?

  Рет қаралды 33,610

Pasja informatyki

Pasja informatyki

Күн бұрын

Пікірлер: 118
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Dziękujemy za wszystkie sugestie pod wczorajszym filmem, a dziś pierwszy short na rozgrzewkę. Planujemy dodawać odcinek tej serii co piątek. Pozdrawiamy! EDIT: Aha, postaram się skracać bardziej te filmy - 15 minut jak na pierwszy raz to i tak sukces ;) MZ
@bartez8018
@bartez8018 6 жыл бұрын
15 min jak najbardziej okej dla mnie :) Kiedy kolejny odcinek z JS? :D
@jakubschulz4353
@jakubschulz4353 5 жыл бұрын
Panie Zelencie, w 13:00 się pogubiłem. Skoro var i let ma tam taki sam zasięg, to dlaczego let nie wyświetla się wogule?
@MowMiSprint
@MowMiSprint 6 жыл бұрын
W zerowym odcinku "odcinki 10-15 minut". Wychodzi pierwszy odcinek - 14:59 xD
@przemeksz4785
@przemeksz4785 6 жыл бұрын
Właśnie zaczynam kurs html który Pan opublikował pare lat temu. Pośród sterty śmieci dokopałem sie do złota, każdy kolejny film motywuje mnie do pracy w tym kierunku, zdolności Pana do przekazywania wiedzy jest ogromna. Dziękuję
@JanKowalski-gq5fc
@JanKowalski-gq5fc 6 жыл бұрын
Pozdrawiamy Panowie, dzięki za to co robicie ;)
@piwosz6326
@piwosz6326 6 жыл бұрын
Oby więcej! Bardzo przyjemnie się ogląda taki krótsze materiały. Jak zawsze pełen profesjonalizm, jasno, zwięźle i na temat. Pozdrawiam i czekam na więcej! :)
@camel8809
@camel8809 6 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek. Edukacja i humor dobrze idą w parze. Myślę, że spokojnie serię można kontynuować :-) Pozdrawiam.
@oceanicpit
@oceanicpit 6 жыл бұрын
Pięknie dziękuję ^-^
@karol6767
@karol6767 6 жыл бұрын
Jak zwykle niesamowicie dobrze przekazana wiedze, oby coraz więcej takich odcinków.Najlepszy kanał na YouTubie :)
@adrianddoo
@adrianddoo 6 жыл бұрын
No i piękny "szort". Goodjob.
@informatykaielektronika5977
@informatykaielektronika5977 6 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo za świetne wytłumaczenie różnicy słówek używanych do deklaracji zmiennych (var i let). Jak zwykle sposób tłumaczenia w Pana wykonaniu jest optymalny. Krótsze filmy też mają dobrą stronę. Np. zaoszczędzą trochę czasu pożeranego przez wideoedycję, dzięki czemu można liczyć na wcześniejszą publikację kolejnego materiału :-) Pozdrawiam serdecznie.
@jsonjs1383
@jsonjs1383 6 жыл бұрын
Bardzo fajna formuła. Szczerze mówiąc spodziewałem się krótszych filmów, ale nie spodziewałem się, że filmy i tak będą przekazywały tyle wiedzy więc jestem pozytywnie zaskoczony
@kubaw2882
@kubaw2882 6 жыл бұрын
Ekstra. To teraz pora na CONST :-)
@juniore8645
@juniore8645 6 жыл бұрын
Najlepszy kurs na necie :) wielkie dzięki :) super robota
@ciach0_
@ciach0_ 6 жыл бұрын
Dziękuję za poświęcenie, przez to wszyscy wiedzą coraz więcej :)
@KemiksPL
@KemiksPL 6 жыл бұрын
Odcinek bardzo przydatny dla początkujących :) W skrócie: const > let > var PS. Czekam na odcinek o "prototype" i/lub proto, gdyż ciekawi mnie sposób w jaki pan to wytłumaczy :)
@Tlalson
@Tlalson 6 жыл бұрын
Wydaje mi się, że powinno być const>var>let
@KemiksPL
@KemiksPL 6 жыл бұрын
let działa trochę jak var tj. można je zmieniać (w przeciwieństwie do const), a jedyną różnicą jest scope. Załóżmy, że mamy pętle for. Jeśli użyjemy var do zdeklarowania zmiennej "i" w for(var i = 0;.....), to zmienna ta zostanie w pamięci po wykonaniu się pętli, co jest na niepotrzebne. Jeśli zamiast tego użyjemy let, to po wykonaniu się pętli, zmiennej "i" nie będzie w pamięci. W tym przypadku nie jest to takie istotne ale co jeśli mamy do czynienia z większymi wartościami, które niepotrzebnie zajmują miejsce w pamięci. To tak jakby trzymać koparkę w garażu, tylko dlatego że używało się jej do wykopania studni (zakładamy, że nie będziemy jej już nigdy używać). Zajmuje ona miejsce, w którym moglibyśmy postawić np. samochód. Trochę słaby przykład, więc mam nadzieję, że ktoś wpadnie na coś lepszego :)
@Mitelak
@Mitelak 6 жыл бұрын
Zachowanie var w js jest totalnie skopane i dopiero z pojawieniem się es6 i właśnie let coś w reszcie działa normalnie. Fakt, że można bez żadnych ostrzeżeń nadpisywać sobie jakąś zmienną ze słowem kluczowym var oraz że deklaracja zmiennej jest przenoszona na sam początek kodu i można się odwołać do zmiennej, której de facto jeszcze nie zadeklarowaliśmy może w prosty sposób zepsuć nam program i pozwala na dziwne praktyki.
@kamyil6335
@kamyil6335 6 жыл бұрын
Nie ma czegoś takiego w JS, że 'ta deklaracja' > 'ta dekalracja'. Const i Let ma inne zastosowania i warto ich używać naprzemiennie.
@marcinzawodnik6317
@marcinzawodnik6317 6 жыл бұрын
Interesujący materiał. Więcej takich.
@michalvSkyLine
@michalvSkyLine 6 жыл бұрын
Super są te Short-y ;) genialny pomysł strzał w dziesiątkę ! Czekam z niecierpliwością na kolejny ! Pozdro :)
@krzysztof9236
@krzysztof9236 6 жыл бұрын
Dobra robota. Prosto wyjaśnione. :D Pozdro!
@konradnowak4821
@konradnowak4821 6 жыл бұрын
Osobiście uważam, że to nie w tym pomyśle jest siła, a w Pańskim wykonaniu, Pan zrobiłby niesamowity film, z byle jakiego pomysłu. Co nie znaczy że pomysł jest głupi, wręcz przeciwnie, jest świetny, tak jak każda seria na waszym kanale. :) Pragnę jednak zwrócić uwagę na to że, nikt nie zrobiłby tego lepiej. Pozdrawiam serdecznie :)
@marcinbiaecki9731
@marcinbiaecki9731 6 жыл бұрын
Dzięki :)
@Sacheess
@Sacheess 6 жыл бұрын
Ta seria wygląda tak dobrze, jak myślałem. Nigdy styczności z Javascriptem nie miałem, a oglądało się przyjemnie.
@miszazmisza
@miszazmisza 4 жыл бұрын
Witam, mam ciekawą obserwację, ponieważ oglądałem twoje filmy głównie z 2014 roku i widzę jak przez te 6 lat się zmienił twój sposób wymowy. Dokładnie chodzi o takie zaciąganie, taki akcent jak w 13:33 w słowie ,,nazwę". Zauważalna różnica
@DayanDey
@DayanDey 6 жыл бұрын
Fajny short i na pewno przydatny :) Czy w którymś odcinku opowiesz coś więcej o wyrażeniach regularnych? Np: w php?
@PASZCZak47
@PASZCZak47 6 жыл бұрын
Pięknie śpiewa! Głos jak anioł.
@dalhaerthe
@dalhaerthe 2 жыл бұрын
Może warto wspomnieć jeszcze o takim szczególe, że zmienna deklarowana var'em staje się polem obiektu window, a zmienna stworzona "przez let", o ile się nie mylę, nie. Pozdrawiam, świetny materiał (jak i pozostałe)
@qwertax2136
@qwertax2136 6 жыл бұрын
Świetny materiał
@TheMarcin531
@TheMarcin531 5 жыл бұрын
Świetnie wytłumaczone :)
@sebastiandyjach4302
@sebastiandyjach4302 6 жыл бұрын
Ten moment kiedy odcinki nazywane shortami trwaja dluzej niz wiekszosc produkcji KZbin' owych :D
@spiderous
@spiderous 6 жыл бұрын
Co to jest "większość produkcji KZbin'owych"?
@kpodp0ra
@kpodp0ra 6 жыл бұрын
Na większości kanałach jak twórca mówi że ten odcinek będzie krótki on zazwyczaj trwa 3 no może do 5 minut.
@nibexoan3941
@nibexoan3941 6 жыл бұрын
Dokładnie temat sztucznie wydłużany.
@a.t.o.m6365
@a.t.o.m6365 4 жыл бұрын
Bo filmy 10 minutowe na KZbin są lepiej pozycjonowane i opłacane :P
@bartez8018
@bartez8018 6 жыл бұрын
Więcej JS :)
@godetsu1601
@godetsu1601 6 жыл бұрын
Swietny pomysl z tymi krotkimi filmami. Odcinek chyba robiony jaks czas temu, czy dla lepszego wyjasnienia i standardu z poprzednich filmow js uzyto takiej konkatenacji? ;] Bardzo mnie ostatnio zdziwilo kiedy uzylem tej starej i zostalem mocno poprawiony ^^ Super sprawa by bylo przedstawienie jakiegokolwiek frameworku w przyszlosci lub PHP + JS i jakas baza, troszke bardziej zawansowany temat niz dotychczas ale z mojej aktualnej perspektywy to nadal moze nie raczkowanie ale stopniowe samodzielne chodzenie. Dzieki wielkie za prace jaka tutaj wkladacie, to wlasnie tutaj znalazlem okolo 3 lat temu pasje :] aktualnie laravel i jakies cmsy nie sa juz tak straszne, co samo w sobie wybitnie wymagajace i tak nie jest choc na starcie kiedy przyszlo mi wyciagnac rekord z bazy wypocilem sie jak po 10km biegu w czerwcu.... ^^ patronite teraz moze zostanie czesciej odwiedzany kiedy i filmy tak tresciwe oraz jakosciowe sa czesciej :]
@kuba_arrow569
@kuba_arrow569 6 жыл бұрын
Panie Mirku😊 Mógłby pokazać Pan jak stworzyć okrągły div, który wzdłuż obwodu ma divy-przyciski?? Takie okrągłe menu😄
@witchofengineering
@witchofengineering 6 жыл бұрын
Odcinek o tym, jak pobrać jakąś wartość z innej strony internetowej (no np. tutaj, jakbym chciał pobrać skądś rzeczywistą, aktualizowaną wartość btc)
@EyePolak
@EyePolak 6 жыл бұрын
Wiktor Guzowski wystarczy Ajax i jakieś Bitcoin API
@witchofengineering
@witchofengineering 6 жыл бұрын
Gniewosz_u chodziło mi o coś bardziej ogólnego, np. na stronie jakasstrona.com na linii kodu nr. 713 w kolumnie 15 zaczyna się 6-cyfrowa liczba, którą chcę wyciągnąć na moją stroně
@EyePolak
@EyePolak 6 жыл бұрын
Czyli chodzi ci o web scrapping, nie jest to jakieś trudne ale na pewno bardziej skomplikowane niż użycie API. Przy scrappingu jest jeden mały minus, kod strony może się zmienić co wiąże się z koniecznością sprawdzania czy twój kod szuka danych w odpowiednim miejscu.
@outsider1st
@outsider1st 6 жыл бұрын
Warto dodać, że potrzeba więcej czasu na przetworzenie takiego requesta. W typowym api, dostaniemy sformatowany response (xml/json etc.) , który nie waży nic, a przy scrappingu się to mocno waha.
@GhillieWolf
@GhillieWolf 6 жыл бұрын
Świetny odcinek jak zawsze! Mam pytanie, czy można się spodziewać w przyszłości jakichś tutoriali/kursów z NodeJs? W tym mogły by być jakieś fajne moduły jak express/socket.io/angular no i połączenie z bazami MySQL/MangoDB. Z pewnością bym obejrzał na tym kanale. :)
@wojciechlesniak6096
@wojciechlesniak6096 6 жыл бұрын
witam Twoje wskazówki wydają się być absolutne. JavaScript nie jest wyrocznią programistyki(może się mylę) Zastanawia mnie czy się z tym wszystkim zgadzasz Bardzo ciekawy byłby film o Twoich przemyśleniach odnośnie JS i programowaniu(co byś zmienił itp.) szacun!
@darum9370
@darum9370 6 жыл бұрын
SUPER!!!!
@PiromaNx3
@PiromaNx3 6 жыл бұрын
A ja mam sugestie co do IDE. Ja rozumiem, że do podstawowych rzeczy i ogólnie ugryzienia webdevu wystarczy np++, sam tak zaczynałem :D. Uważam jednak, że warto początkującym pokazywać bardziej zaawansowane narzędzia: VisualCode, Atom czy Sublime. Nauczenie się dobrego IDE jest ważne, komercyjnie używam narzędzi od Jetbrainsów, które są także dostępne w student packach oferowanych przez chyba większość uczelni. Zaawansowane IDE poprawia wydajność pracy, nie tylko przez różne pluginy, czy pomocne skróty klawiszowe ale też przez możliwość definiowania presetów (livetemplates w PhpStorm) co serio robi robotę. Mimo, że mam już trochę doświadczenia i rzeczy prezentowane np. w tym filmiku mnie nie robią to jednak zawsze jest miło móc posłuchać kogoś takiego jak Pan Mirosław :) Pozdrawiam !
@outsider1st
@outsider1st 6 жыл бұрын
Atom czy Sublime to nie IDE, traktować je można jak np++, i nie zgodzę się z Tobą że potrzebne jest zaawansowane narzędzie będąc początkującym koderem. Zamiast skupiać się na nauce programowania tracimy czas na naukę IDE.
@PiromaNx3
@PiromaNx3 6 жыл бұрын
a czym jest w takim razie IDE według Ciebie? :) ide.atom.io/ Szczerze mówiąc programowanie to tylko jeden czynnik wpływający na to, czy jesteśmy dobrymi developerami. Z resztą ktoś kto już nabierze jakiegoś doświadczenia sam zacznie szukać nowych, lepszych rozwiązań, np. nauczenie się nowego IDE.
@hydrohd2355
@hydrohd2355 6 жыл бұрын
Zgadzam się z Tellek. Aktualnie jestem w trakcie nauki JS i jestem aktualnie na obiektach. Używam VS Code i jest świetny! Po zainstalowaniu kilku rozszerzeń moge używać wygodnego edytora który pokazuje mi gdzie popełniłem jakiś drobny błąd no i posiada konsole dzięki której nie muszę przełączać się między przeglądarką a edytorem. Polecam to tylko 15 minut na przygotowanie programu i kilka minut na ogarnięcie podstawowych skrótów dla wygody.
@Mikolaj_u
@Mikolaj_u 6 жыл бұрын
niko ma racje. VC, atom czy sublime to rozwiniete notatniki, nie ide. Nie maja autouzupelniania z uwzglednieniem kontekstu, nawigacji do deklaracji i referencji, debuggera, refactoringu, i masy innych rzeczy w imie lekkosci i szybkosci dzialania. Chociaz ostatnio atom cos tam probuje robic i wypuscili wersje ide
@hydrohd2355
@hydrohd2355 6 жыл бұрын
Niko ma rację co do tego że sublime to nie ide. Ale uważam że początkujący powinno używać nowszych edytorów bo są wygodniejsze a poznanie takiego vscode to nie duży wysiłek. Nie mówię o przykładowo WebStorm bo to kombajn i na początku nie ma potrzeby go używać.
@mixxer0512
@mixxer0512 6 жыл бұрын
TO jak już jesteśmy przy javascrypcie to może by tak opowiedział Pan o deklarowaniu funkcji strzałkami => Pozdrawiam :D
@kpodp0ra
@kpodp0ra 6 жыл бұрын
Mam pewne pytanie: Czy wiedza poznana w shorcie będzie miała znaczenie na kursy js? Gdybym nie obejrzał tego odcinka to gdy Pan by użył 'let' w kursie nie wiedziałbym co to robi.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Dobre pytanie. Każdy kurs to możliwie autonomiczna seria filmów, a zatem jeśli użyte zostanie coś kompletnie nowego, to jest odpowiednio skomentowane (lub przynajmniej pojawia się odesłanie do innego filmu z wyjaśnieniem). Nigdy nie uda się super szczegółowo omówić każdej odnogi w kodzie, bo dygresje muszą mieć swoje granice, a gdy uczymy ludzi rzeczy nowych, to często idziemy od ogółu do szczegółu. I właśnie dlatego taka uzupełniająca seria shortów okazuje się przydatna, bo można dane odgałęzienie przedstawić pełniej. Let pojawił się już np. w serii programowania webowego (w odcinku o JS), ale tam nie było miejsca na pełne wytłumaczenie różnic w stosunku do klauzuli var. W tej serii mogłem już przedstawić pełniejszy obraz :) Pozdrawiam, MZ
@TheZyBu
@TheZyBu 6 жыл бұрын
witam mam pytanie czy będzie kiedyś pan robił tutorial z java ?
@zielu4696
@zielu4696 6 жыл бұрын
Prosze, jesli trzymy sie webu, zrobcie kurs do jezyka Python. Kto chce lapka w gore! 😆
@bartdziubek327
@bartdziubek327 3 жыл бұрын
W wykonaniu p. Mirka byłoby to epickie :)
@KRCW02
@KRCW02 6 жыл бұрын
Chętnie zobaczyłbym coś o matematyce :)
@kamilfleszar4497
@kamilfleszar4497 6 жыл бұрын
Dla statystyk ;)
@PiotrProc
@PiotrProc 6 жыл бұрын
Dobry materiał. Podeśle kolegom z pracy. :)
@pawewodarczyk2049
@pawewodarczyk2049 6 жыл бұрын
Panowie, a dało by radę zrobić shorta opisującego trochę szerzej NAT? Jak dokładnie wygląda translacja, jakiś przykład adresowania itp. :)
@spiderous
@spiderous 6 жыл бұрын
Jeszcze taka porada, razem z 'let' warto używać 'const'. Jak sama nazwa mówi, jest to zmienna stała, jak śmiesznie by to nie brzmiało. Jeśli macie pewność, że nie będziecie nigdzie zmieniać wartości swojej zmiennej w kodzie to zachęcam do używania jej, ponieważ zapewnia lepsze zarządzanie pamięcią.
@PracaPasjaPieniadze
@PracaPasjaPieniadze 6 жыл бұрын
Wiem,ze pytanie troche nie na temat,ale jakich programow uzywacie do edycji,montazu video,filmikow na KZbin, albo jakie poleciacie?z gory dzieki.
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Do zgrywania pulpitu program Action, natomiast montaż to już Sony Movie Studio. Pozdrawiamy
@handymanpawel
@handymanpawel 6 жыл бұрын
Fajana sprawa Panie Mirosławie choć,) o ile czasem w "tradycyjnych" odcinkach od Pana można było pomyśleć "a może nieco przewinąć info o teorii Profesora "W" ;) o tyle tu jest Pan meeeega szybki hehe Wiem wiem jeszcze się taki nie urodzil...ale może tak ciut wolniej mógłby Pan mówić? :) pozdrawiam
@Lbmaniak
@Lbmaniak 5 жыл бұрын
Dzięx
@EndZee
@EndZee 6 жыл бұрын
Może nie jest to odpowiednie miejsce na takie pytanie, ale czy będzie kurs C#? Oglądałem na innych kanałach, lecz niewiele rozumiem, bo nikt nie tłumaczy jak np. w Waszym kursie HTML/CSS
@artur5738
@artur5738 6 жыл бұрын
Fajny odcinek. Może jakiś framework np. Laravel, Expres.js ?
@NekorPL
@NekorPL 6 жыл бұрын
Czy mógłbyś zrobić shorta o jednym z wzorców projektowych? np. singleton, dekorator?
@griciugriger4565
@griciugriger4565 6 жыл бұрын
6:28 Hacker Bonzo XDDDDDD Poproszę tutorial z hackowania płyty głównej w JavaScriptcie ;)
@yourSOULismy
@yourSOULismy 6 жыл бұрын
jeszcze trochę o const będzie w kolejnym?
@poczwara4
@poczwara4 6 жыл бұрын
A ja mam takie pytanie: każda witryna internetowa , każda gra komputerowa, każdy system został napisany językiem programowania tak jak gwóźdź został przybity młotkiem ale jednak ktoś musiał wymyślić ten młotek i go zrobić tak samo chyba jest z językiem programowania - kto go wymyślił, stworzył. Skąd maszyna wie, że na przykład słowo "script" oznacza skrypt, "function" funkcję?
@hydrohd2355
@hydrohd2355 6 жыл бұрын
POCZWARA Ponieważ język programowania jest kompilowany na kod maszynowy, lub interpretowany. Do języków kompilowanych zaliczamy np c++ a interpretowany to właśnie JavaScript.
@Mikolaj_u
@Mikolaj_u 6 жыл бұрын
Od tego sa kompilatory. Język ma swoj kompliator ktory tlumaczy kod na bytecode zrozumialy dla procesora. W przypadku javascript kompilacja zajmuje sie silnik przegladarki np V8 w przypadku Chrome'a.
@Mitelak
@Mitelak 6 жыл бұрын
W uproszczeniu kiedyś ktoś wymyślił, że odpowiednio operując prądem na bramkach logicznych można wykonywać różne działania matematyczne jak dodawanie (wszystko oczywiście binarnie, gdzie liczby to sekwencje utworzone z wyjść tych bramek). Później cały czas to miniaturyzowano, żeby zmieścić jak najwięcej takich bramek i innych układów, które zamieniały odpowiednio podawane napięcie na kod 01. Działo się to tak naprawdę przełączając odpowiednie kabelki, później stworzono taśmy, które miały "wydziurkowany" kod z takiej taśmy sczytywano kiedy i jak trzeba tym prądem zarządzać. Takie komputery to komputery analogowe gdzie ręcznie sterowało się przepływem prądu. Obecnie komputery cyfrowe opierają się na mikroprocesorach, które tak naprawdę nie robią nic ponad działania matematyczne. I tak tutaj podawało się sekwencje zer i jedynek, które sterowały tym co ma być robione, później powstawały coraz to przyjaźniejsze dla człowieka sposoby programowania takich mikroprocesorów. I tak assembler pozwalał zamiast zer i jedynek pisać instrukcje typu dodaj, przesuń itp, ale odnoszą się one dalej do 0 i 1. Z biegiem czasu powstawały to coraz nowsze 'nakładki' tworzące jeszcze prostsze instrukcje wykorzystujące te starsze (assembler) i tak C pozwala na czytelne definiowanie zmiennych, pętli i ogólnie pisanie programu, ale po skompilowaniu otrzymujemy kod assemblera, który dalej jest czytany jako 0 i 1 przez procesor.
@erykkryszewski5803
@erykkryszewski5803 6 жыл бұрын
Kiedy coś o responsywnych stronach? Podstawy HTML i CSS, jak i reszta filmików na tym kanale to coś niesamowitego, ale niestety nijak ma się to do kodowania prawdziwej witryny, którą teraz co drugi odpala na urządzeniach mobilnych :)
@joannamoscinska5565
@joannamoscinska5565 6 жыл бұрын
Panie Mirosławie niech pan sie nie spieszy i nie przejmuje komentarzami typu miał być krótki odcinek a wyszło 15 minut ! Jeżeli bedzie Pan sie spieszył to niestety jakoś filmów nie bedzie już taka dobra i wiele osób pogubi sie w tym wszystkim. Ja cenie u Pana w filmikach to ze wszystko jest wytłumaczone klarownie. Liczy sie jakoś a nie ilość!!! Pozdrawiam 😊
@_aelvir
@_aelvir 6 жыл бұрын
Mam pytanie: Jaki zasięg będzie mieć zmienne _test1_ i _test2_ w takiej sytuacji: function moja_funkcja() { //jakiś kod if (warunek) let test1; else let test2; //znowu jakiś kod } Wiem, że ten kod nie ma sensu, ale to tylko przykład :)
@_aelvir
@_aelvir 6 жыл бұрын
Dzięki! :D
@bartoss92
@bartoss92 6 жыл бұрын
Odcinek 15 minut ale ilość easter eggów zachowana :D
@miroly7699
@miroly7699 6 жыл бұрын
czy cos sie stanie jak po zdjeciu radiatora z procka zamontuje go z powrotem nie zmieniajac pasty termoprzewodzacej? Pasty w ogole nie ruszalem nawet jej nie zmywalem i jest w takim stanie jak byla przed zdeciem
@artmkoo
@artmkoo 6 жыл бұрын
Ja na shorta poproszę o odpowiedź "Kim jest JSON?" i jak z niego korzystać :)
@emilsaracyn9914
@emilsaracyn9914 6 жыл бұрын
Miał być short, jest kupa znakomitej roboty :D
@majlo6017
@majlo6017 6 жыл бұрын
Witam. Moze zrobiłby Pan jakiś poradnik do biblioteki Allegro w Cpp?
@HighRollersLounge
@HighRollersLounge 6 жыл бұрын
8:22 - "mojego lub jej" - I see what you did here ;>
@malina9387
@malina9387 6 жыл бұрын
Może jakiś odcinek o wyrażeniach lambda w c++? :d
@Lukasz72
@Lukasz72 6 жыл бұрын
Dzień dobry czy da się w maszynie wirtualnej otworzyć drugą maszynę wirtualną? - pytanie do społeczności.
@Mikolaj_u
@Mikolaj_u 6 жыл бұрын
Da sie. Znajomy z pracy tak sobie zrobil z domowym komputerem bo nie chcial "zasmiecac" komputera do gier narzedziami developerskimi. Ma Vm z systemem operacyjnym na ktorym jest kolejne vm ze srodowiskiem developerskim.
@mikoajchudy2688
@mikoajchudy2688 6 жыл бұрын
Filmiki do 15 min, są dość optymalne do zrozumienia i nauki nowych rzeczy. Czego nie można powiedzieć o dłuższych filmikach co zamiast poznawania mamy uczucie "zbyt dużego natłoku informacji". Dlatego jestem za short -ami :)
@marcinkula5410
@marcinkula5410 6 жыл бұрын
Może jakieś ciekawe funkcje/skróty itd. w Notepadzie?
@SLEGCollab
@SLEGCollab 6 жыл бұрын
Czy mi się wydaje, ze "var" w Javie jest taka sama właściwością jak "cin" w C++?
@konradnowak4821
@konradnowak4821 6 жыл бұрын
Bendzi nie widzę żadnych podobieństw 😊 cin to wprowadzenie do zmiennej a VAR to jej zadeklarowanie. Tak w dużym skrócie. Jednak jeśli uważasz inaczej to poproszę o jaśniejsze zobrazowanie twoich myśli 😊
@SLEGCollab
@SLEGCollab 6 жыл бұрын
A to mi się pomyliło :/ Cin pomyliło mi się z jakas inna komenda. Dziękuje za odpowiedz :D
@rico7772007
@rico7772007 6 жыл бұрын
Wkoncu:)
@zbyszggo4626
@zbyszggo4626 6 жыл бұрын
Poproszę odcinek o wskaźnikach
@yrtsooooo
@yrtsooooo 6 жыл бұрын
Pomysl na film. Czym jest bitcoin i jak działa : )
@mateuszgrzegorz6397
@mateuszgrzegorz6397 6 жыл бұрын
Jakiś odnosnik var i let w C++ i C#? Zabrakło mi krótkiej wzmianki o tym, jak to jest z innymi językami. 😂 Sama wiedza dużo daje i człowiek zastanawia sie teraz, jak to jest zrobione w innych językach.
@outsider1st
@outsider1st 6 жыл бұрын
Jeżeli chodzi o te 2 języki to nie ma takiego odpowiednika, tam zmienna lokalna zawsze ma zasięg blokowy.
@outsider1st
@outsider1st 6 жыл бұрын
Mu chodziło tylko o zasięg zmiennej, nie o dedukcje typu.
@Michal19lol
@Michal19lol 6 жыл бұрын
Witam, Chcialbym zaproponować pomysł, który mógłby pomóc milionom osób. Dziennie w przeglądarkę Google jest wpisywane 3,5 miliarda poleceń a na YouTubie każdego dnia oglądane jest 5 miliardów filmów. Moim pomysłem jest zorganizowanie co rocznej zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, która trwała by 3 dni na stronach głównych wyżej wymienionych witryn. W każdym roku za udział w zbiórce, każdy uczestnik otrzymywał by małą ikonkę przy nazwie użytkownika. Na tych witrynach również mógłby znajdować się licznik zebranych pieniędzy. Mogły by być zebrane ogromne ilości pieniędzy. Z poważaniem, Michał Okręglicki
@remigiuszkrezel9275
@remigiuszkrezel9275 6 жыл бұрын
"... jak z koziej rzyci waltornia" :DD
@Pasjainformatyki
@Pasjainformatyki 6 жыл бұрын
Wiedźmin 3 :) Obok "pani z akademika" i "wpier*olu korekcyjnego" to jeden z lepszych tekstów :) Pozdrawiam, MZ
@kubagp1
@kubagp1 6 жыл бұрын
Ogólne użycie AJAX.
@kriso8752
@kriso8752 6 жыл бұрын
To niezły short
@dominiksroka1894
@dominiksroka1894 5 жыл бұрын
z let jest jeszcze taki problem że safari jej nie wspiera
@orioncentauri9741
@orioncentauri9741 6 жыл бұрын
KDS
@DanielKepaKryptoRuchy
@DanielKepaKryptoRuchy 6 жыл бұрын
No proszę, w końcu coś wspomnieliście o kryptowalutach :) Jeżeli potrzebujecie więcej informacji o kryptowalutach i technologii Blockchain to zapraszam na mój kanał! :)
@spartaninpatryk
@spartaninpatryk 6 жыл бұрын
Po Polsku nie można? Trzeba było dać to "short"?
@Volian0
@Volian0 6 жыл бұрын
a jak by to miało się nazywać po polsku?
@suchy6436
@suchy6436 6 жыл бұрын
Za długie XD
@zbyszggo4626
@zbyszggo4626 6 жыл бұрын
Za długie odcinki. Za dużo bajdurzenia przez co przeciąga się film
Active Directory Redundancy
5:01
Pasja informatyki
Рет қаралды 17 М.
Zmienne w JavaScript: const
13:53
Pasja informatyki
Рет қаралды 13 М.
What's in the clown's bag? #clown #angel #bunnypolice
00:19
超人夫妇
Рет қаралды 25 МЛН
Will A Basketball Boat Hold My Weight?
00:30
MrBeast
Рет қаралды 103 МЛН
黑的奸计得逞 #古风
00:24
Black and white double fury
Рет қаралды 25 МЛН
JavaScript: Atrybuty async oraz defer
14:43
Pasja informatyki
Рет қаралды 14 М.
Kurs JavaScript odc. 4: Zapis liczb, IEEE 754, zaokrąglanie wartości
51:15
Podstawy programowania w JavaScript w 60 MINUT
57:34
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 259 М.
Kurs Bootstrap (#1) Zrozumieć siatkę bootstrapową
55:38
Pasja informatyki
Рет қаралды 188 М.
Kurs CSS odc. 5: Efekty hover, transition, transform
46:28
Pasja informatyki
Рет қаралды 184 М.
Kurs MySQL odc. 5: Usuwanie danych: DELETE, TRUNCATE, DROP
24:12
Pasja informatyki
Рет қаралды 114 М.
C++ Course ep. 2: "if" statement. Decisions made in programme.
22:20
Pasja informatyki
Рет қаралды 1,3 МЛН
A Guide of how to get started in IT in 2024 - Top IT Career Paths
37:39
TechWorld with Nana
Рет қаралды 748 М.