Pozitív visszajelzés: verseny van, amíg lesz dolgozó, addig lehet elvárni. Ha majd nem lesz , akkor szorulnak rá.
@gaborb65778 ай бұрын
Hát összességében ezzel az epizóddal nem jutottam előbbre. Amolyan laikus szörnyülködés, hogy mik vannak műszaki iparágakban.
@gaborb65778 ай бұрын
Nem hiszem, hogy bárkit is rábeszéltetek ma, hogy kirúgassa magát az elvei miatt, mert majd lesz más aki megcsinálja.
@gaborb65778 ай бұрын
Megjegyzés a bevezetőhöz: 1. A 737-Max 8 egy csoda vezetni, üzemanyagfogyasztás rekorder stb, nem véletlenül került gyorsan üzembe. 2. A felsorolt sok apró műszaki hiba akármely gépeken, ennyi repült óránál előfordul, autóknál még durvábban, attól is esetleg sokkal többen halhatnak meg. 3. A nevezett műszer az nem hardver, hanem egy algoritmus, amely egy amúgy meghibásodással rendelkezhető műszer adata alapján próbálja a pilóta hibáját, a pilóta erőfeszítései ellenére katasztrófálisan korrigálni. Csak a funkció leírása kimaradtba kézikönyvből meg a típusoktatásból. Bizonyára autóknál is történnek olyan balesetek, amelyet ABS nélküli autó elkerül (pl. Drift, egy kerék megcsúszás), de ESP-s autó elméletileg megoldana. Kíváncsi vagyok, hány olyan sofőr van, aki a viselkedés-eltérést előre tudja becsülni, és úgy vezetni -jóval kevesebb, mint ahány pilóta, ha ezt a funkciót elmesélik nekik... hányan nyomják meg az ESP off gombot manapság? 4. Profitéhség (olcsóbb alkatrész, algoritmus ami nem bizonyított), kiszervezés (csak papíron értenek hozzá), időnyomás/budgetnyomás... minden más iparágban van, és látjuk naponta a kárát, csak nem olyan látványos, mint egy repülő lezuhanása.
@gaborb65778 ай бұрын
A híd azért dőlt össze, mert arra soha nem számítottak, hogy egy ekkor hajó lesz egyáltalán es lesz irányíthatatlan áramszünet miatt.
@gaborb65778 ай бұрын
Nem nagyon jönnének össze járművek, projektek, ha minden szabályt betartanának. Pl. Ha Elon Muskot megbüntetik túlmunkavégzésért :-). Ki ne vállalná az apró csúsztatásokat, ha minden más munkahelyen is ugyanígy megy? A vezető, aki végül is dönt, ezért kap többlet fizetést, míg a rizikókat cég méretben viselik!
@gaborb65778 ай бұрын
Az autógyár azért nem jó példa, mert "csak" a karosszériát és az architektúrát tervezik és szerelik (végül is a vas és a lakk "összeszerelés"). A fő komponenseket sok évtizede járműiparban specialisták tervezik, ami szakmailag és anyagilag is megéri. Ha valaki teljes autót akar maga tervezni (pl Tesla), akkor látszik milyen műszaki színvonallal kezd, meg kell vennie fél beszállítói bázisát, kell neki 25 év vízió alapján döntő gazdag vásárló. Ha megnézitek az autóipart, átlag 34 visszahívással egy évben, az is katasztrófa.