Még a régi cromofag is nagyon jo karbi tisztító volt.
@Horváth_Miklós8 сағат бұрын
Igen így van. Még a réz fúvókákba is beleharapott egy kicsit. De sajnos már azt sem lehet beszerezni.
@jozopsenak6028Күн бұрын
Jó napot Miklós . Érdekelne a véleménye a karburátor felújító szettrol gyárit(walbro,zama) vagy után gyártott használ ? Es érdemes ali-rol karbit rendelni vagy csak kidobott penz? Köszönöm
@H_Zoo2 күн бұрын
Meg tudja valaki írni, hogy melyik videóban volt szó dekli tömítés készítéséről? Köszi
@szekeresakos013 күн бұрын
És végül is mennyi volt az alkatrész, és hány óra ment el a javítással?
@stfnsipos7 күн бұрын
Gratula!
@Horváth_Miklós6 күн бұрын
Köszönöm.
@kavicsos647 күн бұрын
Kemény anyagokban is nagy segítség ha egy furatot kell kibővíteni ,vagy épp sülyesztékelni a csavarfejet .
@Plcgarage12 күн бұрын
Szia Miki! Lenne egy kérdésem ezekkel a motorokkal kapcsolatban. Ezek a v2-es motorok mennyire egyformák a burkolatot leszámítva? Illetve mennyire jellemző a fordulat szám szabályzó tönkre menetelés? Vettem egy yardman fűnyíró traktort, amin kb minden szar 😃 de legalább olcsó. Több féle regulátor van ezekben? Vagy csak szétszedés után minta alapján lehet venni bele?n
@Horváth_Miklós12 күн бұрын
a gyártók gondolkodását kiismerve azt mondom, hogy mindegyikben más van. Ha csak kicsivel is, de annyival eltérnek egymástól, nehogy javítani lehessen egyiket a másikból. Ugyanezért módosítanak minden gépen kétévente mindent egy egészen picikét.
@Goethetractor13 күн бұрын
Nem lett volna egyszerűbb egy fogásból megcsinálni a két menetet, mert akkor biztos egy tengelyű, majd a kész munka darabot leszúrni?
@kamarton13 күн бұрын
Akkor nem tudod próbálni a menetet az egyik oldalon.
@Goethetractor13 күн бұрын
@@kamartonez így van, de ha szabvány menet, akkor nem probléma.
@gyulak678114 күн бұрын
Négertárcsa! Csak nyugodtan mondja ki. Tisztelettel 🫡
@cerberus339315 күн бұрын
Miki bácsi, így sose fog letörni a kuplungkar, ez így nem jó. Hát munkanélküli lesz a raktáros, a kuplungkarkiadó asszisztens meg a fröccsöntő is 😂
@dzsingiszkan100115 күн бұрын
Kedves Miklós! Mivel sikerült kipucolni a karbit? Nekem van négyütemű kapàm,betegség miatt benne maradt a fos benzin kb egy évig,azóta nincs alapjárat
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Minden karburátor más. Tehát az, hogy négyütemű nem visz közelebb a meghatározáshoz. Ezen membrános karburátor volt és elég volt neki a sűrített-levegős átfúvás.
@dzsingiszkan100115 күн бұрын
@Horváth_Miklós nem membrános karbi
@zsolesz58ify15 күн бұрын
Elég zajos az a hajtómű Mikibá. A csigatengely felső csapágya szokott leghamarabb elpusztulni,mert nem jut fel az olaj és nem keni. Amúgy szép munka!
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Igen. De már írtam pár órával ezelőtt valakinek ugyanezt. 🙂
@zoltanboro721515 күн бұрын
ez profi munka volt, mondjuk mindegyik az .. tátott szájjal szoktam nézni a videókat..
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Köszönöm.
@kalodavid9315 күн бұрын
Nagyon tetszik, szép megoldás! Kérhetnék egy bemutató filmet fűnyírókés élezés utáni centirozásárol?
@peteracs146115 күн бұрын
Ezt a " trukköt " a tolómérővel, önkéntelenul bemutattam az egyik szakiskolában . Az oktatóknak is új volt.Nem tanitják sehol.Pedig ott szerintem ott egész jó oktatok voltak.Talán még vannak is.Gép mellöl mentek tanítani az iskolába.
@ivanhorvat39715 күн бұрын
Megest kitünö anyag. A kisfilmek értéke különösen nagy hogy el van magarázva hogy MIÉRT lett igy csinálva. További jo munkákat és egészséget.
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Köszönöm, igyekszem érthetővé tenni azt amit csinálok, bár időnként amikor visszanézem, olyankor van amikor azt gondolom, hogy nem mindent magyaráztam el elég részletesen.
@sandorholhos377115 күн бұрын
Nagyon jók a filmek kösznjük szépen,eggyet sem hagynák ki.
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Köszönöm, örülök, ha tetszenek mert akkor van értelme elkészíteni őket.
@sandorfalb898215 күн бұрын
Szia Miki bácsi! A szódapatron milyen célból van a fúrógépnél?
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Már régebben az egyik reggel amikor a boltból jöttem hazafelé biciklivel, a járdán találtam. "Jó lesz az még valamire" címszóval elhoztam. :)
@csinaldmagad105316 күн бұрын
Frankó lett a kuplungkar. Viszont az a hajtómű olyan csapàgyas mint az àllat🙃 de hàt nem az végett vitték önhöz.
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Igen, én is halottam rajta. Valószínűleg a csigatengely felső csapágya sír, mert az ugyebár üzemszerűen csak annyi kenőanyagot kap, amennyit gyárilag a porvédő alá tettek.
@fisterferenc297916 күн бұрын
Tisztelt Mester! Azt lehet tudni,hogy az évtizedek alatt felhalmozott tudásodat a családodban kinek adod át?
@janeee011016 күн бұрын
előző videóban meg lett válaszolva
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Ezt egészen pontosan lehet tudni. Senkinek. Mivel nincs kinek.
@balazscsoi519813 күн бұрын
@@Horváth_Miklós dehogynem, aki nézi a videóit az mind tanul Öntől! (nemcsak szaktudást, hozzáállást, kitartást stb) köszönjük. 20 ezer feliratkózó azért nem semmi ám!
@BalazsNagy-bd8lm16 күн бұрын
Üdv Miklós! Most is maradandót alkotott,nagyon tetszik ez a hozzáállása,hogy megpróbál mindent önerőből saját kezűleg elkészíteni ami nem mellékesen még nagyságrendekkel jobb is lesz mint a legtöbb mai silány utánzat. Persze nem akarom én az egekbe magasztalni,mert nincs is rá szüksége, külön piros pont azért,hogy nem a tolomero csorevel karcolta fel az anyagra a méreteket. De hogy legyen egy kis negatív is,van vmi ami nem tetszik es már több filmnél is mondta. Miszerint az hogy ön nem esztergályos és hogy biztosan van aki esztergályosként máshogy csinálná. Nos én 20 éve dolgozom femforgacsolokent és rengeteg esztergalyos kollégával dolgozhattam és nyugodt szívvel kijelenthetem fele ennyit sem tudtak a szakmáról mint ön!
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
Köszönöm a méltatást. Esztergályos viszont tényleg nem vagyok. De ezen a gépen már gyerek koromban is dolgoztam, mert ezt apám vette és használta, aki "maszek" autószerelő volt. Aztán a szakközépiskolában, ahol gépésznek tanultam, megvolt a minimális elméleti képzés is hozzá. A gyakorlatot elfelejthetjük, mert nekünk ugyebár a hatnapos tanítási hétből egyetlen nap volt a gyakorlat. Tehát jószerével elmondható, hogy autodidakta módon tanultam meg azt amit tudok. De nekem ez már elég, mert mire szükségem volt, mindent megcsináltam a gépen.
@evawalter6616 күн бұрын
Kedves Miklós a ragasztót próbáld meg toulol nevű oldószerrel higgitani,az is old bizonyos ragasztókat,nem mondom hogy biztos jó,de egy pici kis ragasztót érdemes feláldozni a próbára.Ha nem jó az oldószer, jó zsírtalanításra.....baráti üdvözlettel László.
@szglazer16 күн бұрын
Azért csapagyazast is megérdemelne az a ki hajtómű.. csak lesz ingere rá a tulajnak
@szglazer16 күн бұрын
Ez megint csak egy zseniális javítás nem pedig alkatrészcserélgetés.. engedelmével alkalmaznám! Mit gondol mester a robi 156 vagy a szentkiralyi a tartosabb? Jobb konstrukció?
@gaborfarkas967316 күн бұрын
GRT 🙂 Szuper lett!!!
@roci881716 күн бұрын
Hàt ez igazàn remek munka mester, az a igazsàg nagyon meg tetszett a cèlszerszàm màr mind a jelölő, szerintem le fogom màsolni
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Köszönöm. Egyébként volt egy ilyen indirekt szándékom, is. Hátha valakinek megtetszik és elkészíti magának. Mint ahogy olyan távlati terveim is vannak, hogy általam készített szerszámokat esetleg újra elkészítek ezzel bemutatva azokat.
@Ferinkk16 күн бұрын
Ezeket a videókat ipari iskolákban kellene levetíteni oktató jelleggel! Minden elismerésem! :)👏
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Köszönöm az elismerést. Az oktatással meg valóban vannak bajok. Ezen belül a szakképzéssel is. Lehet, hogy már nincsenek is az iskolákban olyanok, akiktől meg lehetne tanulni a szakmákat. Ahogy már az oktatói tanári pályáról is elüldözték azokat, akiktől tanulni lehetett volna.
@fureszelek16 күн бұрын
Ötletes megvalósítás!! Sajnos én nem vagyok ilyen kreatív 😐👍👌
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Ma már nem nagyon tudnának rábeszélni, de a nyolcvanas évek végétől rengeteg négyütemű és kétütemű motort újítottam fel. Beleértve a hengerfúrást, hüvelyezést is. Kétütemű főtengelyekben is cseréltem hajtórudakat. Mint mondtam, ma már nem szívesen állnék neki, mert cefetül sokat kell dolgozni azért a pénzért, amit azért kapna az ember. De szakmailag annyi tudást, tapasztalatot adott, amit a mai fiatal szakembereknek megszerezni szinte kilátástalan. Persze változott a világ, mások az elvárások és igények is. De az sosem baj, ha jó sok van abban a tarisznyában, amiben a megoldást keresve turkál az ember.
@otokovacs681116 күн бұрын
Heloka. Na hat ez Fatazia.
@laszlodraganics376516 күн бұрын
MIKIBÁCSI orbitális nagy király vagy erre nevelném a fiamat hogy ne alkatrész cserélgető legyen hanem autó javitó. és probléma megoldó. jó egészséget és sikereket kivánok önnek .
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Köszönöm. Én még így szoktam meg. A mostaniak meg úgy csinálják, ahogy akarják. Csak hát nehezebb lesz nekik, amikor majd rájuk köszönt Mad Max kora. Mert hogy eljön, az biztos. 🙂
@gaborpapp585013 күн бұрын
Mikibácsi le a kalappal ismét egy remekmű.
@harpauerjozsef500916 күн бұрын
Kedves Miklós! Igenis van mire büszkének lennie! Tanulságos a gondolatmenete a tervezéstől a megvalósításig. Nagyon jó volt a magyarázata annak, hogy mit, miért úgy, miként kell csinálni. Megirigyelhetné bármelyik szakoktató. Nekem most is nagyon tanulságos volt!
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Köszönöm, hogy megosztotta a véleményét. Bár bizonyára sokaknak van, de nem mindenki írja le. Viszont így tudom, hogy nem járok teljesen tévúton és érdekli a nézőket, amit csinálok. 👍
@gidarobert555016 күн бұрын
Faszájosan veti a fényt az a kar! Sose jönnék rá a matekra magamtól, hogy hogy készült!
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Mármint melyik? Az első fényes, a második matt feketére lett fújva. 🙂
@istvanhangay164316 күн бұрын
Ezt megfizethi nem lehet. Ez szakmai tudás és büszkeség, mely örömet szül!
@danieltermeg564016 күн бұрын
Üdv! Simson vagy Mz kupplung,esetleg fékkarok nem lennének jók? Azokból már lehet venni alumíniumokat is. Nekem tertósak a motoromon. Persze,abból nem készülhetne videóanyag. Csupán a maga dolgát könnyítené. Viszont a kihívások jók,mert dolgoztatják a kezeket és az elmét is! Szuper lett Miklós! 🙂
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Ezek a karok azért speciálisak, mert lehet rögzíteni őket behúzott állapotban. erre a motorkerékpárok kuplung illetve fékkarjai alkalmatlanok és átalakítani sem lehet őket, mert nincs rajtuk hely az átalakításnak.
@danieltermeg564016 күн бұрын
@@Horváth_Miklós Teljesen érthető! Ezeket a videókat szeretem megnézni,olyan tartalmasak. Az influenszerek és celebek egyáltalán nem tudnak érdekelni. A narrációval pedig sokkal hitelesebb is!
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
@@danieltermeg5640 Köszönöm. Igyekszem abból a kis tudásból átadni, ami van. Nem kioktatni, csak informálni. 🙂
@lacivegh98216 күн бұрын
@@Horváth_Miklós Üdv.Nekem gyári simson van rajt.
@danieltermeg564014 күн бұрын
@@Horváth_Miklós Egyáltalán nem kioktatás! Maradjon mindíg őszinte,én is azt teszem. Vannak belőle hátrányaim,viszont a hazugság nem viszi előre a dolgokat. Az külön jó,hogy nem csak elmagyarázza és a kameraállványról látható a folyamat,hanem oda is viszi a darabokhoz azt. Így egész közelről láthatóak az alkotói 1-1 komplex rendszernek. Szóval csak így tovább! Üdv: Dani
@hunorok16 күн бұрын
Szerintem is korrekt kis kuplungkar lett . Gratulálok ismét! 👍🏼
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Köszönöm.
@gezaficsori468816 күн бұрын
👍🔧
@narancs517 күн бұрын
Ha mindenki mindig csak azt csinálná, amihez ért, akkor senki nem csinálna semmit. Valahogy el kell sajátítani a dolgokat, aminek része a hibázás is. A mérgét viszont megértem azzal kapcsolatban, hogy elsunnyogják a tákolást és így varrják a nyakába a finoman szólva nem kellemes kármentést
@BandiBank17 күн бұрын
Miklós, szerintem semmi értelme fenn akadni ezeken a ,,majd én megmondom hogyan kell'' kommenteken. Amikor még a csatornám ment, én videóvágást tanítottam pár éve a tik tokon, és én is megkaptam a magamét. Őszintén szólva az elején engem is felidegesített, törölni meg nem töröltem kommenteket mert addigra már úgyis láttam és tökmindegy mert megmaradt bennem :D Persze tisztelet a kivételnek, van aki teljesen jó szándékkal ad tanácsot, és sajnos van aki nem. Volt olyan ember aki konkrétan megkért hogy töröljem le a csatornámat mert úgy rossz ahogy van! Én inkább jót nevetek a kommenteken, és vissza se írok azt otthagyom. Az is igaz, hogy sokak nem tudják hogy ez nem a te szakterületed, ad1 ezt az esztergát megörökölted, ad2 meg amit a tanműhelybe mondtak neked vmikor és a 40-50 év tapasztalat.
@Horváth_Miklós16 күн бұрын
Nem húzom fel magamat rajta, csak lereagálom, hogy ne gondolja a kommentelő, hogy akkor most ő jól megmondta, én meg lehajtott fejjel eloldalgok. Mint írtam, megnézem, először is, hogy ki írta, amit írt. aztán amikor látom, hogy egyetlen másodperc megosztott videója nincs, akkor már tudom, hogy csak magyarázó ember és semmi produktum nincs mögötte. Tizenhét éven át töltöttem fel filmeket ide, a saját szórakoztatásomra és másoknak esetlegesen segítséget nyújtva ezzel. Ettől az évtől, amikor beintett a KZbin a reklámblokkoló miatt, hogy nem nézhetem azzal a filmeket, mert ő fizet a tartalomkészítőknek, akkor én is azt mondta, hogy oké, de akkor ti is fizessetek nekem. Átalakítottam a csatornámat én is jövedelemszerzővé. Így már nem csak a magam szórakoztatása és a mások megsegítése a hozadéka a filmeknek, hanem konkrétan némi kis pénzecskét is hoz. Így meg vigyorogva viselem el a negatív kommentelőket is, mert ő utánuk is fizet a YT. 😃
@onlythinkitover18 күн бұрын
Néhány, számomra legalábbis, érdekesnek tűnő gondolatot osztanék meg a témában, amiknek a videó hatására néztem utána: MSZ 1100 -77: (Az MSZ 676 szerint B alakkal jelzett), 2 kg-os kalapácsfej m lyukmérete 36 mm. Ez csak azért említésre méltó, mert az MSZ-05-29.0531:1984 erre hivatkozva adja meg a nyél szabványos hosszát, ami tehát a 2 kg-os fejnél 400 mm. Arra a szabvány nem tér ki, hogy miért pont ennyi, de egyéb ismereteim alapján azért, mert az ún. ütközési (lökési) középpont helyzetét így lehet optimálni. Ütközési középpont: az excentrikusan ütköző test azon pontja, melynek az ütközés során nem változik meg a sebessége. Magyarul az a pont (és környezete), ahol minimális lesz a nyélről a kézre ható erő, kalapácsütéskor. A nyél hosszával más, még érvényben lévő szabvány is foglalkozik: DIN 1041, amiben ugyancsak 400 mm-es nyelet rendelnek ehhez a kalapácsfej tömeghez. MSZ 676: 125-200 dkg-ig a kalapácsfej és a nyél összeerősítésének ellenőrzéséhez szükséges vizsgálati lehúzó erő nagysága 7000 N. MSZ-05-29.0531:1984: A kalapácsnyél anyaga som-, gyertyán-, kőris- vagy akácfa.
@Horváth_Miklós18 күн бұрын
Köszönöm, érdekes információk ezek. sosem gondoltam volna, hogy a kalapácsnyél hosszát tudományos módszerekkel határozták meg. Mindenképpen meg fogom mérni a nyél hosszát, amit beépítettem, de szerintem ez is olyan körül lehet. 👍
@onlythinkitover15 күн бұрын
@@Horváth_Miklós Igen, a videóban lévő biztos jó, ez inkább olyankor érdekes, ha az ember magának csinálja a nyelet, és amikor hosszabbra/rövidebbre hagyja, mint kellene, üti a kezét. Saját tapasztalat. :) Csináltam egyébként egy szemléltető videót róla, ha gondolja, nézze meg. kzbin.info/www/bejne/b2KTdHZqj5mWZs0si=A5bRJOt_DlAXTaAv
@Horváth_Miklós15 күн бұрын
@@onlythinkitover Megnéztem, de magyarázat híján sajnos nem értettem meg. :( Így csak a grafikában gyönyörködtem, hogy majdnem olyan, mint az Autodesk Inventorja.
@onlythinkitover14 күн бұрын
@@Horváth_Miklós Igen, az Inventor dinamikai szimulációjában készítettem a videó(ka)t. A magyarázat valóban hiányos, ezért elnézést is kérek:)! Készítettem 3 új videót, ahol egy rövidebb (300 mm), illetve egy hosszabb (500 mm) nyélnél tapasztalható eltérések figyelhetőek meg a mozgási pályákon, a legfrissebb videóban pedig szimuláltam, ahogy valaki a nyelet találja el a kalapácsfej talpa helyett: kzbin.info/www/bejne/eHjYf4l9pr2cj6c A leírásokban igyekeztem megosztani még információkat, de a lényeg, hogy az ütközési talppont az ideális fogási pont. További jegyzeteket itt lehet még találni, de magyarázó videót most nem találtam: www.mm.bme.hu/~margit/TANK_PALY_06/utkozes/TABLAZAT_utk.htm
@onlythinkitover14 күн бұрын
Elírtam: Tehát a lényeg, hogy az ütközési középpont az ideális fogási pont. :) (Nem a talppont!)
@jozsefgiczi750518 күн бұрын
Gratulálok szèp munka!!!! További kitartást a sok kihíváshoz ès köszönjük a videókat!!!
@evawalter6618 күн бұрын
Kedves Miklós imádom a munkáidat,nagy örömmel nézem igazi régi vágású mester ember vagy,Miszerint mentsük ami menthető és ahogy elnézem nem a pénz lehúzásrol szólnak a munkáid,ez a fajta mester ember már elveszett veszik az ujj cuccokat a gépbe beledobják ami egy darabig jó aztán kezdödik minden előröl.Viszont te amit megcsinálsz az szinte az örökkévalóságnak szól és ez a lényeg,kivánok erőt egészséget a továbbiakban és ilyen remek munkákat.Baráti üdvözlettel László. ui:sok ilyen MESTER kellene.
@tamasburzuk493118 күн бұрын
Qva jó!
@istvannagy50119 күн бұрын
Gratula!
@roci881719 күн бұрын
Szép munka mester imádom az esztergàs filmeket mert nekem is van, mindig tanul az ember
@otigreengit977319 күн бұрын
Az a gondolat menet ami feltarja potencialis problemat es felvazolja a lehetseges megoldasi modokat - na az a legertekesebb ebben a videoban. A tobbi mar csak ujjgyakorlat.
@Horváth_Miklós19 күн бұрын
Köszönöm szépen.
@jozsefballa54819 күн бұрын
A kicsi sem öntvény,csak túl keményrechőkezelték a talpát,de ettől a lejobb,nekem is van egy ilyen,sőtt most kovácsüzemben vagyok gépszerelő látom hogyan hőkezelik őket,CrMn04 anyagminőségből
@MrCsooter19 күн бұрын
Szép munka!! Ha megenged egy Tanácsot a videó elején emlitette hogy szét tartanak a tokmány pofák. Idővel mindegyiknek tokmány használatból adódóan kopik vagy széttart vagy nem közponosan szorít mert egyik pofa eltart stb. Ha ilyen dolgokat ilyen precizen megtud oldani. Arra szeretném kérni ha megengedi ezt a kritikát hogy tessék felszabájozni a pofákat. És sokkal könyebb dolga lessz ezután. Bármit szeretne esztergáni sokkal könnyeb dolga lessz majd. (és gyorsabb lessz)
@Horváth_Miklós19 күн бұрын
Köszönöm. Ismerem a módszert, de nem akarok azzal időt eltölteni. Van két vadonatúj 160-as tokmányom. Az egyik megvan vagy huszonöt éve. a másik két éve. Egy éve már az anyagom is megvan a két tokmánytárcsához. Szóval azt az időt, amíg a réginek a pofáit szabályoznám, inkább elkészítem a tokmánytárcsákat a két új tokmányhoz.
@martontoth745719 күн бұрын
Profi munka
@milanrezso989119 күн бұрын
Tiszeletem Miki bácsi! Ismét egy nagyon színvonalas, precíz munka! Rengeteget lehet tanulni öntől. Nagyon régóta követem a munkásságát, mindig teljesen a képernyőhöz szögez a videókkal és a kedvem is megjön, hogy én is alkossak a műhelyben valamit, amihez már egy saját esztergát is sikerült beszerezni. További jó egészséget kívánok, tört forgácsot és köszönöm, hogy időről időre érdekesebbnél érdekesebb filmjeit megosztja velünk! Üdvözlettel: Rézsó Milán Gépésztechnikus