Kolejna super bombka i świetny tutorial. Już czekam na kolejne, świąteczne projekty :)
@micham62173 сағат бұрын
Moje problemy z otworami pod szew były identyczne, spodnia część falowała...Patent z maszyną doskonały.
@NadwieiglyСағат бұрын
Dzięki :) Przetestowałem przez lata chyba wszystko co było możliwe: różne praski, końcówki do prasek, wiertarki stołowe, statywy do wiertarek. Maszyna jest bezkonkurencyjna, już kilka lat to stosuję i zawsze się sprawdza i dodatkowo mamy już gotową konstrukcję do robienia otworów, ewentualnie tylko kosmetyczne poprawki jak podszlifowanie igły itp.
@micham62173 сағат бұрын
Działałem już z Crazy Horse, cenne rady, w przyszłości będzie mi łatwiej.
@Nadwieigly3 сағат бұрын
Fajna skórka, ale do polerki bywa trudna :)
@micham62173 сағат бұрын
@@Nadwieigly A czy taką skórę można natłuszczać?
@micham621710 сағат бұрын
Mam już za sobą pierwsze próby w tłoczeniu, nie jest to takie prosta jak mi się wydawało. Taki poradnik to doskonały fundament do dalszej pracy. Dziękuję za rady, polecam kanał, pozdrawiam.
@Nadwieigly7 сағат бұрын
Zgadza się :) niestety wymaga to pewnej wprawy i poświęconych wielu godzin. W tym filmie jest jedna z głównych moich metod, która znacznie poprawi jakość wykonywanych wytłoczeń. Sama plecionka to także doskonałe ćwiczenie, ćwiczymy ruch, ręka nam się "wyrabia" i wychodzi coraz lepiej :) W kolejnych częściach następne porady i ćwiczenia, które pozwolą szybko poprawić jakość naszej pracy :) Dziękuję pięknie i także pozdrawiam.
@zobato1578Күн бұрын
Kanał się rozwija, coraz więcej komentarzy. Pozdrowienia i oczywiście dzięki za wiadomości o skórze :)
@NadwieiglyКүн бұрын
Bardzo mnie to cieszy, że zbiera się coraz więcej fajnych ludzi :) Także pozdrawiam i zdrówka. Powodzonka w pracach :)
@mariatannaКүн бұрын
Ale fajny pomysł 🤔 Szkoda, że mój owczarek nie bawi się zabawkami :(
@NadwieiglyКүн бұрын
Dziękuję :) Będę też przygotowywał filmy z innych akcesoriów jak smycze, obroże, legowiska, ubrania itp. Może coś wpadnie w oko z tego asortymentu i także pieskowi się spodoba :)
@mariatannaКүн бұрын
@Nadwieigly 😍 o to super 🩵 będę czekać na kolejne filmy 🥰
@onedetail8009Күн бұрын
Jesli ktos ma jakies watpliwosci co do wiedzy, ktora przekazuje Michal to sprawa paznokci powinna rozwiać watpliwosci. Uciazliwa pierdola o ktorej nikt inny pewnie by nie powiedzial. Ile razy odbilem paznokcia, ile razy stempel upadl na zwilzona skore..ech...
@NadwieiglyКүн бұрын
Dzięki wielkie :) Staram się jak najlepiej podzielić tym co wiem :) Paznokiec to wyjątkowo uprzykrzająca kwestia, bo możemy nawet nie zwrócić uwagi, a już mamy jakąś ryskę odbitą i te pytania w głowie skąd się to wzieło ?
@onedetail8009Күн бұрын
@@Nadwieigly no wlasnie...niby pierdola, ale uprzykrzajaca zycie, a nie widzialem by ktos poza Toba na to zwrocil uwage
@_Mateusz_KКүн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@NadwieiglyКүн бұрын
Dzięki wielkie :) Super, że wpadłeś na nowy materiał :)
@Paulina-n3eКүн бұрын
Ciekawe tłoczenie, właśnie kompletuje wszystkie potrzebne narzedzia, więc już niedługo zabieram się za pierwsze próby 😊
@NadwieiglyКүн бұрын
Życzę powodzenia :) w razie problemów pytaj śmiało :)
@mychakichaКүн бұрын
Fajnie to wygląda, można dać upust fantazji i... do roboty.... pozdrawiam....
@NadwieiglyКүн бұрын
Nawet trzeba dać upust :) Na większych elementach ten wzór robi fajną robotę. Także pozdrawiam :)
@Pan_GoozikowyКүн бұрын
Kolejny świetny poradnik :) No i fajny efekt tego tłoczenia :)
@NadwieiglyКүн бұрын
Dzięki wielkie :) super wychodzi z tego tłoczenia klapka do torebki lub portfel.
@NadwieiglyКүн бұрын
Zapraszam do komentowania i łapkowania jeśli informacje zawarte w materiale są dla Was wartościowe :) Jeśli doceniasz moją twórczość i chciałbyś postawić mi symboliczną kawę, to poniżej udostępniam taką możliwość: buycoffee.to/nadwieigly Z góry dziękuję za wsparcie, które pomoże w szybszym rozwoju kanału.
@yondrash2 күн бұрын
Sztos temat, jeszcze trawie pierwszy odcinek:) Jak sie ma gotowy szablon z zaznaczonymi otworami na igły, to jest fajnie, a jak inaczej, to zaczynają sie schody. Nie jestem szewc, ani kaletnik, cos tam czasem przytne, poszyję i zanituję, ale zdarzyło sie w lipcu tak, że mielismy mykać na kilka dni melanzu w plener, a pogoda szykowała się taka, że lepiej nie wychodzić z domu, a najlepiej z piwnicy. Mam takie buty, w których chodzę okrągły rok, tylko mniej, lub bardziej zaciągam sznurowadła, sposób taki, ale tym razem by nie zadziałał. Stanęło na tym, że sobie takie luźne sandały od zera wymyśle i uszyję - bare foot, czy jakoś tak. Ciekawe doświadczenie, wszystkim początkującym polecam. Wtedy bardziej docenia sie takie instruktaże :)) Przy okazji - odezwałem na fb/msg, nie wiem czy pod dobry adres. O stemple chodzi, kiedyś wspominałem.
@Nadwieigly7 сағат бұрын
Z tymi szablonami z zaznaczonymi już otworami jest pewien poważny problem. Myślę, że poruszę ten temat na jakimś odcinku. Głównie chodzi o to, że w 90% przypadków jeśli użyjemy innych skór niż twórca projektu - zwłaszcza zmiana grubości skóry wpływa na to - to cały projekt się rozjeżdża. Skóra inaczej się schodzi przy różnych grubościach, łuki powodują, że uciekają dodatkowe mm i końcowo otwory się nie schodzą. Dlatego bardziej stawiam na to, żeby pokazać jak się posługiwać narzędziami, metodami pracy tak żeby sobie samemu poradzić w takich sytuacjach :) Podeślij na msg te sandałki, chętnie zerknę co stworzyłeś :)
@yondrash5 сағат бұрын
@Nadwieigly no nie jest łatwo zrobić tak, żeby to sie zeszło i otwory pasowały:))
@НатальяВалерьевна-л2м3 күн бұрын
Вкусняшка😊❤❤❤❤
@micham62173 күн бұрын
To co widać i słychać na tym kanale bije na głowę inne poradniki i kursy szycia. Nic dodać tylko oglądać i szyć.
@Nadwieigly3 күн бұрын
Dziękuję bardzo :) staram się Wam zaoferować więcej niż inni. Zrobić odcinek po którym ktoś siądzie i zrobi to samo co ja i mu to wyjdzie, a nie oglądnie filmik z czego w sumie nic się nie dowiedział, bo kluczowe rzeczy zostały pominięte :) Przez ostatnich kilka lat rozmawiałem z wieloma osobami, które trochę z żalem pisały mi, że wydały pieniądze na jakieś szkolenia i końcowo nic się nie nauczyły, albo robiły przez cały dzień kursu/szkolenia jedną rzecz, która w rzeczywistości zajmuje 30-40 min w rękach początkującego. Po części dlatego założyłem ten kanał. Wydaje mi się, że sam sporo do pokazania i powiedzenia, co może wielu osobom ułatwić rozpoczęcie fajnej pasji lub dalszą pracę w tym rzemiośle.
@_Mateusz_K3 күн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@Nadwieigly3 күн бұрын
Dziękuję pięknie :) Zdrówka :)
@Pan_Goozikowy3 күн бұрын
Świetny tutorial, krótko ale treściwie. Niby oczywista rzecz że żeby dwie nierówne krawędzie się zeszły muszą mieć taką samą długość, ale nie każdy (łącznie ze mną ;) ) o tym pomyśli :)
@Nadwieigly3 күн бұрын
Najgorzej właśnie w miarę szybko i wygodnie wyliczyć te długości. Raczej nikt chętnie by nie chciał liczyć wycinków koła itp. bo jednak chce się szyć, a nie studiować matme :) Ta giętka miara lub nawet inny giętki element bardzo nam ułatwia pracę, długość zostaje ta sama i mozemy sobie dowolnie modelować łuki :)
@zobato15784 күн бұрын
WIelkie dzięki za kolejny bardzo przydatny filmik :). Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał, nie ma to nic wspulnego z merytoryką tego filmu. Jak mi podasz na meila to mogę Ci pisać pojedyncze słowa które źle wymawiasz. Pozdrawiam serdecznie.
@Nadwieigly4 күн бұрын
Niech się przydaje :) Przyznam szczerze, że jakoś nie przykładam większej uwagi, że coś źle wymawiam, bo na co dzień tak poprostu mówię więc robienie czegoś tylko pod to żeby ładnie wygladało i było udawane nie jest moim celem. Może będzie to raziło poszczególne osoby, ale chcę być naturalny taki jaki jestem na co dzień. Zdaje sobie sprawę, że także moje zachowanie czy styl mówienia może zniechęcać, bo wulkanem energii nie jestem, ale tutaj także nie chcę nikogo udawać, bo inni tak robią. Mimo to bardzo dziękuję za chęci pomocy :) Także serdecznie pozdrawiam
@lysymixer4 күн бұрын
wypominasz chłopakowi wymowę a sam walisz błąd ortograficzny w komentarzu. w zasadzie to teraz ja ci powinienem wysłać zasady ortografii żebyś sobie przypomniał jak należy poprawnie napisać słowo "wspulnego". Piszemy je przez ó lub tzw. o z kreską. Wymowa wielu słów jest związana ściśle z miejscem zamieszkania i jest charakterystyczna dla konkretnych regionów. Np. krakus zamiast słowa TRZEBA, wypowie je jako CZEBA itp. zapomniałeś że to kanał poświęcony krawiectwu a nie poprawnej polszczyźnie. A jeżeli chodzi o bohatera filmu, to niech mówi jak chce- a swoją drogą obstawiam że region pochodzenia to woj. warmińsko mazurskie.
@zobato15783 күн бұрын
@@Nadwieigly To prawda jesteś jedyny w swoim rodzaju, nie chciałem żebyś się zmieniał to są naprawdę szczegóły mało istotne. Bądź sobą nie zmieniaj się. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny filmik :)
@zobato15783 күн бұрын
@@lysymixer Pochodzę z Lubuskiego, ale rzeczywiście mieszkam w Warszawie. Totalnie nie zrozumiałeś co miałem do powiedzenia autorowi filmu. Na szczęście on zrozumiał, że moje intencje nie były złe. Masz również rację, że ja popełniam błędy chociaż akurat ten wyraz znam. Nie wiem dlaczego tak go napisałem - stało się i już. Nie chodziło mi o regionalizmy bo słowo "śpilka" w wykonaniu autora jest przeurocze i niech takie pozostanie o coś innego mi chodziło, ale to już z autorem sobie wyjaśniliśmy. Nie martw się jeszcze raz Cię zapewniam, że to niebył hejt i autor filmu dobrze o tym wie. Pozdrawiam
@Nadwieigly3 күн бұрын
Przyznam, że fajnie się to czyta. Jednak jak widać, w tych czasach można jeszcze zwrócić uwagę na pewne rzeczy i także w pełni na poziomie podyskutować o tym. Jestem mega zadowolony, że udało mi się zebrać takie osoby na kanale. @lysymixer i @zobato1578 super, że jesteście w ekipie i pozdrawiam serdecznie :)
@grazynamagorzata4 күн бұрын
Fajne instrukcje, wyjątkowy kanał, dziękuję😊
@Nadwieigly4 күн бұрын
Także dziękuję :) super, że się podoba. Mam nadzieję, że się przyda i ułatwi pewne etapy pracy :)
@grazynamagorzata4 күн бұрын
@@Nadwieigly na pewno ułatwi bo wcześniej tego nie znałam, pozdrowienia serdeczne :)
@Nadwieigly4 күн бұрын
No to tym bardziej jak dla mnie super, że udało się coś ciekawego podrzucić :) Dziękuję i także pozdrawiam :)
@agatatobiasiewicz8865 күн бұрын
🤩
@Nadwieigly4 күн бұрын
Super, że się podoba :) dzięki za odwiedziny :)
@micham62175 күн бұрын
Zawsze profesjonalnie i z pomysłem.
@Nadwieigly5 күн бұрын
Bardzo dziękuję :) staram się, żeby zawsze zaoferować Wam coś nowego, "świeżego" :)
@micham62175 күн бұрын
Witam. Ja poczyniłem pierwsze próby w nacinaniu, tłoczeniu, ale po uzyskanym efekcie wolę poczekać na Twoje filmy, wtedy na pewno pójdzie mi lepiej. Pozdrawiam.
@Nadwieigly5 күн бұрын
Cześć cześć :) Dzięki wielkie, super że wpadłeś na kanał. Masz pierwsze próby za sobą więc będziesz miał realne odniesienie czy filmy ułatwią pracę i czy będzie to sama przyjemność :) Wierzę, że jeśli zastosujesz porady i opanujesz pewne techniki to będziesz "szedł jak burza" przez tłoczenia. W tym tygodniu kolejny odcinek kursu więc już dzisiaj zapraszam :)
@sebastianostrowski7076 күн бұрын
Co może być powodem, że po barwieniu (Fiebings Leather Dye) i nałożeniu oleju kopytowego skóra mi barwi? Pasek sechł rozwieszony chyba 3 doby, a przy polerowaniu ciągle zostaje ślad na szmatce. Może zbyt duża ilość oleju?
@Nadwieigly6 күн бұрын
Docierałeś do czysta po barwieniu ? czy po wyschnięciu farby nalożyłeś olej ?
@sebastianostrowski7076 күн бұрын
@@Nadwieigly Po barwieniu od razu olej. Tzn też po ok dobie od barwienia, ale bez polerki
@Nadwieigly6 күн бұрын
No to raczej niestety już nie uratujesz sytuacji. Po nałożeniu farby, barwieniu i w sumie po każdej warstwie jak cokolwiek nakładamy na skórę to konieczna jest polerka. Głównie jest to ważne po barwieniu, aby dotrzeć resztki barwnika z wierzchniej warstwy skóry, jeśli po polerce mamy już czystą szmatkę to wtedy można nałożyć olej lub inny preparat - finisz lub cokolwiek innego. Jeśli nie zrobimy polerki to właśnie te resztki barwnika łączą się z olejem lub finiszem i będzie barwiło.
@sebastianostrowski7076 күн бұрын
@@Nadwieigly to jeszcze jedno pytanie. Czy po barwieniu skóry zawsze nakładasz olej kopytkowy? Bo mam wrażenie, że nie zawsze skóra jest bardzo wysuszona i nie wiem czy jest wtedy zasadność natłuszczania przed impregnatem?
@Nadwieigly5 күн бұрын
Nie zawsze :) Tak jak wspomniałeś, trzeba ocenić czy jest to potrzebne czy nie. Farby zazwyczaj mocno wysuszają, ale jeśli nakładamy tylko niewiele to wtedy zazwyczaj nie ma potrzeby. Zależy też czym wykańczasz, bo jeśli wchodzą w grę jakieś pasty na bazie wosków, oleju itp. to wtedy też tą końcową warstwą ratujesz niewielkie zmiany po barwieniu. Ja ogólnie od długiego czasu już prawie w ogóle nie barwie, głównie z tego względu, że te farby barwią powierzchniowo jeśli dasz sensowną ilość (po pewnym czasie ten kolor schodzi), a jak chcesz mocniej pobarwić to znowu musisz dać dużo i wtedy ze skóry robi się wiór.
@_Mateusz_K6 күн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@Nadwieigly6 күн бұрын
Dzięki :)
@Pan_Goozikowy6 күн бұрын
Kolejny świetny tutorial na genialną bombkę. Rzeczywiście szycie nie najłatwiejsze, ale efekt wart poświecenia :)
@Nadwieigly5 күн бұрын
Dzięki wielkie :) Myślę, że można kogoś miło zaskoczyć takim upominkiem na święta :)
@Nadwieigly7 күн бұрын
Zapraszam do komentowania i łapkowania jeśli informacje zawarte w materiale są dla Was wartościowe :) Jeśli doceniasz moją twórczość i chciałbyś postawić mi symboliczną kawę, to poniżej udostępniam taką możliwość: buycoffee.to/nadwieigly Z góry dziękuję za wsparcie, które pomoże w szybszym rozwoju kanału.
@irokromkrom65347 күн бұрын
powiedz mi bo widzę używasz granitowego podkładu pod stemple a czy można użyć stalowego podkładu grubości 3 cm ? zamiast kamienia ?
@Nadwieigly7 күн бұрын
Zawsze używałem kamiennego podkładu, ogólnie raczej dałoby się użyć, tylko trzeba też mieć na uwadzę, że zwykła stal rdzewieje nawet w takim minimalnym stopniu zanim pojawi się jakiś większy rudy nalot (tlenek żelaza), zwykła stal może wejść w reakcję ze skórą naturalną (zwłaszcza, że będziemy moczyli do tłoczenia). Będę też nagrywał kilka filmów o czymś takim jak vinegaroon (powstaje octan żelaza) - ogólnie tam dobrze to widać, jak żelazo wchodzi w reakcję z garbnikami znajdującymi się w skórze po garbowaniu, otrzymujemy dzięki temu bardzo trwały i głęboko penetrujący barwnik. Czarny kolor i jego odcienie powstają nie w wyniku barwienia, a reakcji chemicznej. Mogą też dziać się podobne rzeczy jeśli np. mamy twardą wodę w kranie i moczymy nią skórę - mogą pojawić się czarne plamki, punkty. Podobnie jest też jeśli przetrzymujemy skórę w okolicach miejsca gdzie np. szlifujemy, opiłki metalu pozostawione na skórze także mogą po czasie wiejsc w reakcję i porobić czarne/ciemne plamki :)
@irokromkrom65347 күн бұрын
@@Nadwieigly dzięki za obszerna odpowiedź, co do tej stali to ja i tak zawsze używam pomiędzy skórę a stal mate samogojaca wiec tu nie ma problemu raczej chodziło mi o wybijanie stempli czy taka stal nie ma właściwości złych przy samym wybijaniu
@wojteka8 күн бұрын
Dzięki za dzielenie się wiedzą. Pozdrawiam 👍
@Nadwieigly8 күн бұрын
Proszę bardzo :) Fajnie, że wpadłeś na nowy odcinek. Pozdrawiam
@zobato15788 күн бұрын
Potwierdzam bardzo merytoryczny kanał. Pozdrawiam serdecznie i przede wsystkim dziękuję.
@Nadwieigly8 күн бұрын
Także wielkie dzięki :) Super, że udało się wpaść na nowy odcinek. Staram się jak mogę, żeby dać Wam tylko konkret :) Zdrówka
@_Mateusz_K8 күн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@Nadwieigly8 күн бұрын
Dzięki wielkie :)
@Pan_Goozikowy8 күн бұрын
Jak zwykle wszystko konkretnie powiedziane i pokazane :)
@Nadwieigly8 күн бұрын
Super, że wpadłeś na najnowszy materiał :) Daje z siebie wszystko :)
@onedetail80098 күн бұрын
Siemanko:)
@Nadwieigly8 күн бұрын
Siemanko :) Dzięki wielkie i zdrówka :)
@Nadwieigly8 күн бұрын
Zapraszam do komentowania i łapkowania jeśli informacje zawarte w materiale są dla Was wartościowe :) Jeśli doceniasz moją twórczość i chciałbyś postawić mi symboliczną kawę, to poniżej udostępniam taką możliwość: buycoffee.to/nadwieigly Z góry dziękuję za wsparcie, które pomoże w szybszym rozwoju kanału.
@sebastianostrowski7079 күн бұрын
Co myślisz o wykorzystaniu tej pasty do wykańczania mizdry? Lewa strona paska, wnętrze portfela itp.?
@Nadwieigly9 күн бұрын
Na mizdrę używałem i jest ok, tylko trzeba bardzo dobrze dotrzeć. Robiłem tak np. w portfelu do pasa. Na mizdrę daję głównie tokonole lub wosk pszczeli i ewentualne jego mieszanki z innymi składnikami :)
@sebastianostrowski7079 күн бұрын
@@Nadwieigly no właśnie chyba za długo zostawiłem do przeschnięcia na pasku i teraz nie mogę dotrzeć, żeby nie barwiło 😂
@Nadwieigly9 күн бұрын
Mizdra często bywa problematyczna więc trzeba sporo testować jak się coś zachowuje na niej. Czasami lepiej nic nie nakładać, zwłaszcza jeśli mizdra nie jest szlifowana lub włos nie jest wystarczająco krótki żeby w miarę komfortowo dotrzeć - ewentualnie pasta w kolorze bezbarwnym :)
@micham621710 күн бұрын
Jak zawsze praktyczne podejście do omawianego tematu.
@Nadwieigly10 күн бұрын
Staram się jak mogę :) Dzięki za odwiedziny na kanale i zdrówka życzę :)
@micham62179 күн бұрын
Dziękuję, życzę tego samego, zdrowie najważniejsze.
@AnnaMazurek-b1d10 күн бұрын
A dlaczego zakłada Pan nitkę na naprężacz nie wspominając wcześniej, że stopka musi być w tym momencie podniesiona? O tym jest mowa w instrukcji do każdej maszyny - to jest pierwszy krok przed założeniem górnej nici... Ominięcie tego punktu instrukcji jest najczęstszym powodem problemów z szyciem i późniejszych wizyt u mechaników...
@Nadwieigly10 күн бұрын
Może być podniesiona, ale nie musi :) Przy podniesionej jedynie płytki są rozchylone, ale też nie jest tak w każdej maszynie zwłaszcza starszych modelach (w wielu przemysłowych też się wcale nie muszą rozchylać). Nitkę poprostu trzeba wcisnąć w płytki i to jak dla mnie jest lepszy nawyk niż poleganie na tym, że płytki są zawsze rozchylone przy podniesionej stopce. Nie powielam treści z instrukcji, tylko pokazuję swoją "instrukcję" popartą doświadczeniami z różnymi maszynami - domowymi i wieloma przemysłowymi.
@animast111310 күн бұрын
Dziękuję 🙂
@Nadwieigly10 күн бұрын
Proszę bardzo i także dzięki za odwiedziny :)
@_Mateusz_K10 күн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@Nadwieigly10 күн бұрын
Dzięki wielkie i zdrówka :)
@Pan_Goozikowy10 күн бұрын
Konkretne i czytelnie podane informacje na początek przygody z szyciem :)
@Nadwieigly10 күн бұрын
Starałem się jak najbardziej kompleksowo :) Było parę dogrywek, bo coś się jeszcze przypomniało, że jednak może się przydać :)
@irokromkrom653410 күн бұрын
super temat, dzieki wielkie specjalnie pod moj temat heheh 😂
@Nadwieigly10 күн бұрын
Super, że się przyda :) Powodzonka w pracach :)
@jacekjacek907511 күн бұрын
Dzięki za materiał. :) Pozdrowienia i do następnego.
@Nadwieigly11 күн бұрын
Proszę bardzo :) Dzięki, że wpadłeś na nowy odcinek. Do piątku, zdrówka :)
@Nadwieigly11 күн бұрын
Zapraszam do komentowania i lajkowania jeśli uważasz, że to wartościowy materiał :) Jeśli doceniasz moją twórczość i chciałbyś postawić mi symboliczną kawę, to poniżej udostępniam taką możliwość: buycoffee.to/nadwieigly Z góry dziękuję za wsparcie, które pomoże w szybszym rozwoju kanału.
@agatatobiasiewicz88611 күн бұрын
Ach ta geometria - przyjaciółka wszystkich krawców i krawcowych😆
@Nadwieigly11 күн бұрын
W szkole taka niedoceniana :)
@animast111312 күн бұрын
Dziękuję Ci za te filmiki, mam dużo zaległości, ale... nadrobię to... pozdrawiam serdecznie...
@Nadwieigly12 күн бұрын
Proszę bardzo :) Także dziękuję, że odwiedzasz kanał. Miłego oglądania i pozdrawiam :)
@b0rewlc22412 күн бұрын
Przy okazji podpowiem jeżeli ktoś nie wie skąd wziąć taką płytę kamienną: w sklepach budowlanych typu Castorama są takie płyty granitowe na sztuki. Najlepiej wybrać grubość 3 cm i wielkość 30 X 30 cm (moim zdaniem) i wersję polerowaną. Te płyty powinny być na dziale "glazura" lub budowlanym -ale też bywają na dziale "ogród".
@Nadwieigly12 күн бұрын
Super, dzięki wielkie za takie info :) Przyznam, że nie szukałem nigdy w marketach i nawet nie spodziewałem się, że mogą tam być. Także mega przydatna porada, bo w firmach którą robią pomniki to zazwyczaj sporo czekałem, żeby specjalnie zrobili mi pojedynczą płyte. W markecie dodatkowo pewnie sporo taniej wychodzi.
@b0rewlc22412 күн бұрын
@@Nadwieigly Kiedyś miałem taki epizod, kilka miesięcy pracowałem w Castoramie akurat :). Poza tym oczywiście w każdym zakładzie kamieniarskim można sobie kupić -ale polecałbym jakiś duży zakład gdzie przerabiają więcej materiału. Dla nich takie małe kawałki to odpad, więc chętnie sprzedają za niewielkie pieniądze -i na miejscu jeszcze zrobią polerowane krawędzie za dopłatą :)
@yondrash13 күн бұрын
Sorki, że chwilę mnie było:) Tego jeszcze nie robiłem. Raz o mały włos nie popełniłem kompletu za 40zeta na ali - w porę się opamiętałem;) Mam pomysł na te stemple, w tygodniu zakupię materiał i się odezwę czy to nirwana czy kiszka:))
@Nadwieigly12 күн бұрын
Super, że jesteś :) No to dobrze, że udało się nie kupić bo można się tylko zniechęcić do roboty. Jasne dawaj znać co udało się podziałać :)
@fanir3313 күн бұрын
Ale fajne kanal! Gratuluje pomyslu i realizacji! Leci sub :D
@Nadwieigly13 күн бұрын
Super, że się podoba :) Dzięki za subika i witam w ekipie :) Pozdrawiam
@irokromkrom653413 күн бұрын
Niby prosta sprawa ale ciężkie to wybijanie do tego porządne stalowe stemple bo Alu to się gnie jak plastelina
@Nadwieigly13 күн бұрын
Stalowe najlepsze, mosieżne też fajnie się sprawdzają :) Mam nadzieję, że z moimi poradami z trudnego stanie jak dużo prostsze, bo mam jeszcze mnóstwo dodatkowych porad w kolejnych częściach :) Jest też jakiś stop ołowiu z czymś, nie pamiętam teraz, ale mam literki do wytłaczania z tego. Niby miękkie, ale też fajnie się wytłaczają i można nimi sporo rzeczy podziałać.