Potwierdzam bardzo merytoryczny kanał. Pozdrawiam serdecznie i przede wsystkim dziękuję.
@Nadwieigly12 күн бұрын
Także wielkie dzięki :) Super, że udało się wpaść na nowy odcinek. Staram się jak mogę, żeby dać Wam tylko konkret :) Zdrówka
@wojteka12 күн бұрын
Dzięki za dzielenie się wiedzą. Pozdrawiam 👍
@Nadwieigly12 күн бұрын
Proszę bardzo :) Fajnie, że wpadłeś na nowy odcinek. Pozdrawiam
@Pan_Goozikowy12 күн бұрын
Jak zwykle wszystko konkretnie powiedziane i pokazane :)
@Nadwieigly12 күн бұрын
Super, że wpadłeś na najnowszy materiał :) Daje z siebie wszystko :)
@_Mateusz_K12 күн бұрын
Komentarz dla zasięgów :)
@Nadwieigly12 күн бұрын
Dzięki wielkie :)
@micham62179 күн бұрын
Witam. Ja poczyniłem pierwsze próby w nacinaniu, tłoczeniu, ale po uzyskanym efekcie wolę poczekać na Twoje filmy, wtedy na pewno pójdzie mi lepiej. Pozdrawiam.
@Nadwieigly9 күн бұрын
Cześć cześć :) Dzięki wielkie, super że wpadłeś na kanał. Masz pierwsze próby za sobą więc będziesz miał realne odniesienie czy filmy ułatwią pracę i czy będzie to sama przyjemność :) Wierzę, że jeśli zastosujesz porady i opanujesz pewne techniki to będziesz "szedł jak burza" przez tłoczenia. W tym tygodniu kolejny odcinek kursu więc już dzisiaj zapraszam :)
@onedetail800912 күн бұрын
Siemanko:)
@Nadwieigly12 күн бұрын
Siemanko :) Dzięki wielkie i zdrówka :)
@irokromkrom653410 күн бұрын
powiedz mi bo widzę używasz granitowego podkładu pod stemple a czy można użyć stalowego podkładu grubości 3 cm ? zamiast kamienia ?
@Nadwieigly10 күн бұрын
Zawsze używałem kamiennego podkładu, ogólnie raczej dałoby się użyć, tylko trzeba też mieć na uwadzę, że zwykła stal rdzewieje nawet w takim minimalnym stopniu zanim pojawi się jakiś większy rudy nalot (tlenek żelaza), zwykła stal może wejść w reakcję ze skórą naturalną (zwłaszcza, że będziemy moczyli do tłoczenia). Będę też nagrywał kilka filmów o czymś takim jak vinegaroon (powstaje octan żelaza) - ogólnie tam dobrze to widać, jak żelazo wchodzi w reakcję z garbnikami znajdującymi się w skórze po garbowaniu, otrzymujemy dzięki temu bardzo trwały i głęboko penetrujący barwnik. Czarny kolor i jego odcienie powstają nie w wyniku barwienia, a reakcji chemicznej. Mogą też dziać się podobne rzeczy jeśli np. mamy żelazo w wodzie (pordzewiała instalacja itp.) w kranie i moczymy nią skórę - mogą pojawić się czarne plamki, punkty. Podobnie jest też jeśli przetrzymujemy skórę w okolicach miejsca gdzie np. szlifujemy, opiłki metalu pozostawione na skórze także mogą po czasie wiejsc w reakcję i porobić czarne/ciemne plamki :)
@irokromkrom653410 күн бұрын
@@Nadwieigly dzięki za obszerna odpowiedź, co do tej stali to ja i tak zawsze używam pomiędzy skórę a stal mate samogojaca wiec tu nie ma problemu raczej chodziło mi o wybijanie stempli czy taka stal nie ma właściwości złych przy samym wybijaniu
@Nadwieigly12 күн бұрын
Zapraszam do komentowania i łapkowania jeśli informacje zawarte w materiale są dla Was wartościowe :) Jeśli doceniasz moją twórczość i chciałbyś postawić mi symboliczną kawę, to poniżej udostępniam taką możliwość: buycoffee.to/nadwieigly Z góry dziękuję za wsparcie, które pomoże w szybszym rozwoju kanału.