Róka András: Az életerő trükkjei
1:46:15
Kóczán György: Krampampuli
20:28
Пікірлер
@DenyCreep
@DenyCreep 13 күн бұрын
Mekkora karakter ez a proff! ^^
@paleogeneration2815
@paleogeneration2815 14 күн бұрын
Jó ez a kicsit szétszórt tudós hangulat.
@divek1000
@divek1000 16 күн бұрын
Zseniális pedagógia, és didaktika. Róka tanár úr nem csak kémiát hanem tanítást is tanít.
@imrekiss3221
@imrekiss3221 17 күн бұрын
Az lenne a kérdésem ha sötétben tartunk palackozott bort de szobahőmérsékleten akkor annak van -e lesz -e bármilyen ízre illatra vagy bármilyen tulajdonságára károsító hatása? Mert elvileg az elkészült palackozott borban is folynak még kémiai reakciók ( érési folyamata van ) a kémiai reakciók melegebben gyorsabban mennek, tehát gyorsabban érik vagy öregszik-e a bor esetleg? Oké hogy fogyasztás előtt érdemes kicsit behűteni még ha pincehideggé nem is, de valamennyire. De itt a kérdésem kifejezetten arra vonatkozik hogy hosszú távon mondjuk 22 C -ban tárolva rosszabb lehet -e, vagy nincs hatása, esetleg még javul is?
@imrekiss3221
@imrekiss3221 17 күн бұрын
Nagyon érdekes előadás volt köszönöm.
@imrekiss3221
@imrekiss3221 18 күн бұрын
35:00 A gyufaszál azért be van áztatva parafinnba. Így taán annyira nem jó példa mert nem a fát párolja le elsősörban az a pici láng. A fa itt elsősorban kanóc szerepet tölt be. Persze végül elég részben amikor a lángba kerül, de a maradványai szépen felismerhetőek maradnak. Tisztán fával ez ilyen kicsiben nem működne ilyen szépen és látványosan. Tiszta gyantátlan száraz fából ekkora pálcika hamar kialszik nem ég végig.
@emanacio
@emanacio 21 күн бұрын
1:09:00-nál a Sivatagi skow című filmre gondolt András.
@injust2171
@injust2171 21 күн бұрын
Kár hogy 1 kamerás felvétel , sokat levon a minosegbol, de azért jó bemutató volt , nem az előadó hibája. Köszönjük.
@anonymus7601
@anonymus7601 24 күн бұрын
Csak szigorúan a tudomány jegyében: nem lehetne az alkímiát helyesen leírni??
@benceandrascseke9813
@benceandrascseke9813 24 күн бұрын
Az új mustárjuk az ehetetlen szemét kategóriát képviseli. Jobb érzésű ember az alkotók földi létből való eltávozása és az alkotók édesanyjának neve napja közé koherens kapcsolatot vágynak látni. Persze a holnapután életbe képő szájzár törvény miatt muszáj óvatosan fogalmazni, de a tényt le kell írni, hogy az utca népe ekképp gondolkodik. Remélem a termékmenedzserek átgondolják azt, hogy kik azok az aljalmatlan emberek, akiknek a munkaviszonyát illik átgondolni.
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 26 күн бұрын
👍
@kamukaze0
@kamukaze0 Ай бұрын
Amikor egyre fogyó mennyiséget mikróz, relative egyre több energiát kap a maradék. Így +1 perc többet-többet számít! Ha 1*1 deci kávét 20 mp slatt melegítek 60fokra...2*1 decit(2 csésze kávét) 40 mp alatt! Kipróbált! Számoljunk már korrekten.
@harpauerjozsef5009
@harpauerjozsef5009 Ай бұрын
Így van, a tésztagombócokat EGYENKÉNT kellett volna betenni a mikróba.
@belagarzo63
@belagarzo63 28 күн бұрын
@@harpauerjozsef5009 Új gombócokat kellett volna betenni.
Ай бұрын
Visszhangos a felvétel alig érthető
@janossahin9991
@janossahin9991 Ай бұрын
Tipikus mikrofonhüjjék! Akár a bírósági hangfelvételek.
@waterman1690
@waterman1690 Ай бұрын
Nyilván az én agyhangyám ez a fogalmi dolog, de számomra a KÍSÉRLET azt jelenti, hogy valamit kipróbálunk, amit addig nem, kíváncsian várjuk az eredményt, és vagy az lesz, amire számítunk, vagy új dolgot fedezünk fel. Vagyis a kimenetel bizonytalan, ismeretlen (pl. gyógyszerkísérletek). Mármost egy olyan művelet, ami unásig ismételt, régen előre tudott, azt nem lehetne egyszerűen bemutatónak, demonstrációnak hívni?
@waterman1690
@waterman1690 Ай бұрын
Nem igazán értem, hogy ha az utolsó két bemutatóban szépen le tudják vezetni az elektromos plazma jelenséget, akkor a szőlőszemek esetén miért kell hülyeséget beszélni. (Úgy berezonál a szőlőszem, hogy az összeütközésük plazmát szabadít fel. Na ja. Miért nem mindjárt magfúziót okoz?) Nyilván pillanatok alatt szénné ég a csatlakozó pici rész, onnantól ugyanaz, mint a grafit.
@tiborfranko499
@tiborfranko499 Ай бұрын
Mikrohullámú szakmérnökként a szememet szúrom ki. Ez valóban egy egyetemi előadás???? Ki ez az ember? Hol tanít? Szégyen...
@aReggeltSzeretem
@aReggeltSzeretem Ай бұрын
Tégy be egy gyertyát a mikróba, gyújtsd meg, tégy rá egy befőttes üveget (szájával lefelé), fogpiszkáló, vagy gyufaszál legyen az üveg szája alatt fektetve, hogy kapjon levegőt a gyertya. Na, így kapcsold be a mikrót. A befőttes üvegben cikázni fog a plazma. - nem én mondtam... :)
@csabalaczo
@csabalaczo Ай бұрын
Ezt láttuk az utolsó kísérletben?
@valamivalaki9566
@valamivalaki9566 24 күн бұрын
milyen fajta befőttekkel működik a legjobban?👀👀🧐
@aReggeltSzeretem
@aReggeltSzeretem 24 күн бұрын
​@@valamivalaki9566 😂 Ki lehet próbálni befőttel töltve is az üveg használatot, vagy lehet kísérletezni, hogy a sárgabarack lekváros, vagy szilvalekváros, esetleg a kovászos uborkás e a jobb... Én azt javaslom, legyen üres az az üveg a kísérlet ideje alatt, mert a töltött anyag nem sok helyet és levegőt hagyna szegény plazmának, hogy kibontakozzon, nem beszélve a gyertyáról, ami megízlelve nagyanyánk finom eltett ízeit, rögvest elfelejtene égni. 😂😂
@aReggeltSzeretem
@aReggeltSzeretem 24 күн бұрын
@@csabalaczo Végül is igen, de mintha üvegbúra (befőttes üveg) alatt bátrabb lenne a plazma. De ez csak szubjektív meglátásom.
@grimpixhominidae4993
@grimpixhominidae4993 Ай бұрын
Amit Roka ur 7.20 kornyeken csinal, az az elet szempontjabol nemhogy fontos, de rokon az ongyilkossaggal. Nekem szarazjeggel sikerult felrobbantani a hutoszekrenyemet. Ami uveg volt benne, abbol swarovski kristalyt diszitett a konyha mustar-bevonatara. Es a mai napig nem tudom, hogy megszokasbol veletlenul becsavartam a maradek szarazjeges PET-palackot, mielott a fagyasztoba dobtam, vagy lazan hagytam a dugot (mint szandekomban allt), de a kondenz aljas modon bedugta.
@tamasemri1261
@tamasemri1261 Ай бұрын
remek előadás, köszönjük szépen!
@ersekcs
@ersekcs Ай бұрын
Én is szívesen megnéznék egy több részes, részletekbe belemenő sorozatot
Ай бұрын
Szimpatikus srác! Gratulálok a munkájához!
Ай бұрын
Szimpatikus a tanárúr és remek előadás! ( az autógázzal üzemeltetett otto motoroknál sajnos mindig elég a kipufogószelep 100e és 150 e km között.)
@FirstLast-wz9oj
@FirstLast-wz9oj Ай бұрын
Zseniális. Na, nem egy X-faktor, meg Sztárbox.. Emlékszik még valaki a békeidők Magyar Televíziójában futó Mindenki Iskolája című műsorfolyamra? Nagyon-nagyon szomorú, hogy az ilyen jellegű, tudást..értéket.. közvetítő műsorok és emberek teljesen kiszorultak a közmédiából.
@jozsefgyorgykiss352
@jozsefgyorgykiss352 Ай бұрын
Köszönet a bemutatásért és az előadásért.
@karvak1492
@karvak1492 Ай бұрын
Mi az hogy "nincs idö" a magyarázásra? Ha van miröl beszélni 24 órán át. akkor készitsenek 30 részes, egyenként egy órás, sorozatot, ahol a témát teljes egészében és mélységében feldolgozzák. Mert igy mire jó ez a kis nyúlfarknyi betekintés?
@adamvoros285
@adamvoros285 2 ай бұрын
Nagyon érdekes volt.Köszönöm.
2 ай бұрын
Milyen vegyületet jelöl a medál a nyakláncon? 🤔☺
@andorhorvath7104
@andorhorvath7104 2 ай бұрын
Imádom, nagyon király előadás volt. 🤩🤩👍
@zsoltbodnar_borsod
@zsoltbodnar_borsod 2 ай бұрын
Nagyon közérthető és látványos előadás. ÉLMÉNY volt ez a szűk 2 óra. 🤩
@joewolf38
@joewolf38 2 ай бұрын
Gyerekként, fiatalként kedvet kaptam volna jobban a kémiához. Nagyszerű előadás volt!
@IstvanToth-hp4gy
@IstvanToth-hp4gy 2 ай бұрын
Mit jelent az, hogy "a kvarkok rövid életűek"?
@idegennyelvitanfolyamok
@idegennyelvitanfolyamok 2 ай бұрын
Bill Gates. Ez is annyit tud. (0:01-től)
@samisami-qb5tl
@samisami-qb5tl 2 ай бұрын
Az alkimia jelentese nem az alabtas kémia
@jakabfan
@jakabfan 2 ай бұрын
Legalább egy mondatot írnál le helyesen ha már okoskodni próbálsz!
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 2 ай бұрын
@@jakabfan 👍
@samisami-qb5tl
@samisami-qb5tl 2 ай бұрын
@@jakabfan neked ez az alkimia, puzser a metafizika es latyakos márk a nő
@emanacio
@emanacio 2 ай бұрын
A magyar népmesék is pont erről szólnak.
@gyulanagy7812
@gyulanagy7812 3 ай бұрын
A mindenség egy öngeneráló FOLYAMATBAN létezik. Mi is. energetikailag is. Csak ezen belül van energia áramlás.
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 3 ай бұрын
....mozgási energia...? Gravitációs átalakító energetikai, termodinamikai, kozmikus-elektromágnes környezeti függés...🤔☯️♻️➰🫧📈 az élő~ fizikai szervezetnek kell egy hozzá adott érték, hogy fönntartsa - a bennső felhasználó energián, a saját aktivitása érdekében kifejtett, állandóan csökkenő, elhasználódott potenciál szintet, vissza kell találnia és hő energiát fogyasztanak, és módosítják a külső térre,(mint aktív részese, a saját környezeti rendszerének) az egészre vonatkozó energetikai állapot szintet ... Az emberiség tömege, mint zavart okozó tényező, a valós természeti Rendbe bekapcsolódva - a ,,kaotikus" rendezettlenséget táplálja (Önmagán keresztül), fokozódó disszharmóniát okozva a kozmikus térben és a Föld bolygó, természetes viszonyában... 🤦🙈😎⬇️📉🕳️ 🪣
@leventeszeremley6972
@leventeszeremley6972 3 ай бұрын
Szívesen hallgatnék egy előadást az információs entrópiáról.
@istvandrdory6735
@istvandrdory6735 3 ай бұрын
A műanyag nem csak akkor szennyez, amikor valakik eldobják. Szennyez a gyártása, reakciómaradványok, lágyítószerek, a műanyag aprózódik, kopik, szennyez a lerakása, égetése, szállítása, elszóródás, továbbá a gyártásához szükséges kőolaj és földgáz kitermelő rendszer.
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 3 ай бұрын
...🤔 Kipumpálódik,...? átmeneti, közös összefonódásban vannak lokális, és átható globális rendszerek, áthatolnak, cserélődnek, elemi fizikai tulajdonságok... ,,Szivárog" minden rendszer, nem is lehetne abszolútan zárt, a köztes tér,,befogadó közeg", mint változó ,,kültér" kapcsolásban... ♻️☯️ folyamatos áramlás, mint modulátor,(csak viszonylagosan zárt rendszer ~ rendezettségi mutatója, sajátságos önkontroll alatt bizonyos ideig tartható, később újra felülírja saját, külsőleg is befolyásolt állapot szintjét, elemzi azt, tudatos rendszerkövetéssel .•° felülír ~ változást hoz létre a külsőleg átsugárzott beáramlása folyamán, rendszerszerű algoritmust követve, emeli ~ vagy módosítja a saját állapot szintjét, a külső tér függvényében)... ... a tudományosan ,, tudós" emberi fejekben, vannak zárt rendszerek 🙈🤦🎩... maga a természetes kozmikus valóság nyílt - mozgásban lévő rend szerint működik, de van egy ,,bennső önkontroll" része, ami megtartja az állandó bennső ciklikus áramlását ennek a nyílt, több fizikai összetevőből álló termodinamikai, elektromágneses, kémiai kvantum elemi részecskék térbeli szerkezeti elrendezésével, ami összefüggésben van a kozmikus ,,sötét"(fotonok nélkül áramló, számunkra láthatatlan gravitációs erőterekkel megjelenő külső közegi hatás) ~ atermikus hűvös-anyag minőség, és az egyszerű normál termikus anyagra különvált, általunk érzékelt kozmikus fénylő fizikai világ Egységében... A kettő szorgosan összefüggő rendszert alkotnak... Valóságban a hűvös, sötét ős~anyag mozgási állapota által gerjesztett tér állapot komponensek, hozták létre a változatos, különböző gravitációs sűrűsödések és ritkulások ,,sötét anyag mozgásában" meglévő potenciál szinteken meglévő különbségek, indítottak el, hőtermelő folyamatokat az ős állapotában lévő anyagi térnek... ... innentől indulhattak meg, fokozatosan növekvő ,,dinamikai", erőtér változásokkal fellépő termikus térmozgások, fokozódó . • ° ➰♻️⬆️↗️➡️↘️⬇️ emelkedő mozgási állapoton, összefüggésben állandóan emelkedő ,,hő~energiákon", beindulhatott egy ,,termikus anyagi" evolúció, szubatomi kvantum elemi részecskék térbeli szerkezeti, beinduló kémiai összekapcsolása, fokozatosan emelkedő, atomjaiban - mag szerkezet Proton/Neutron bennső és körülötte külső ellentétes összetartó erő minőségében Elektron, és egy hozzá tartozó, fény részecskék által kivetülő energiával, összekapcsolódó elektromágneses és termodinamikai állapotoknak dinamikai jellegével, úgy hogy állandó kapcsolatban áll, a láthatatlan sötét fönntartó gravitációs közegével, mint nyílt összefüggő önszabályozó egység(@)rendszer...
@CsabaCsizmadia-d9f
@CsabaCsizmadia-d9f 3 ай бұрын
Köszönöm
@janosnemeczki2670
@janosnemeczki2670 3 ай бұрын
Az előadásban elhangzott,hogy a fosszilis energia hordozók is a Nap energiájából keletkeztek. Igen de nem csak azok hanem a kémiai elemek is. Nem a mi Napunk energiájából hanem a szupernova robbanásokéból.
@istvanomaszta
@istvanomaszta 3 ай бұрын
Fotoszintézis a földön történik. Az elemek a csillagokban.
@malterkaroly9075
@malterkaroly9075 3 ай бұрын
Olvastam valahol egy teóriát, miszerint a természetben azért jön létre néha élet, hogy az entrópia növekedését felgyorsítsa. Ez lenne az élet értelme.
@istvanomaszta
@istvanomaszta 3 ай бұрын
Nem. Az élet a szervezett folyamat a határain belül rendezett, az egyensúlytól távol van. Az élő rendszer entrópiamennyisége sokkal kisebb mint az egész világegyetemé, ami zömében élettelen. Másképp én, ki volt aki ezt eldöntötte és befolyásolta. Van Isten?
@ernogaborgodo
@ernogaborgodo 3 ай бұрын
​@@istvanomaszta ...az élő, már a földi evolúcióján keresztül, mint önreflexióval megáldva, tudatra ébredt emberi faj, teremtett a tudatában egy felső, saját földi léte felett uralkodó, magasabb,,létállapoton" létező ,,Isten" képet, amit a,,saját földi formai megnyilvánulásaként" képzelt el - 😶‍🌫️🙈😎 tévesen, beképzelten ,,én"központúan vakon, és saját önző elvakultsága folytán... A Föld bolygó, Földanya adta az anyagi részét a kifejlődött élő ,,Embernek", és a Nap gerjesztette a Föld bolygó kozmikus mozgását, mint egy apai része az evolúciónak ,,Földapa a térbeli állandó mozgás", már mint Földanyag és a hozzá kapcsolódó mozgás a térben" energia és információ kapcsolata - a biológiai és biokémiai, térbeli fejlődési,,kötött forma", lételemek dinamikája, ami az élet kialakulása a holt kémiai elemekből és a hozzá kapcsolódó dinamikai Rend, a genetikai kapcsolódási rendszer, kódolt, fejlődési algoritmusa... ember,,Isten nélkül", de a Teremtő Rend és rendezettség, kozmikus térben megszületett kapcsolata - számunkra a Nap által táplált, a bolygó Föld-i védő burokban létrejött, élő biológiai, biokémiai algoritmust, energia és információ, a tudatra ébredt,,létezés"
@laszloszakacs5557
@laszloszakacs5557 3 ай бұрын
Szuper volt, köszönöm
@KovacsKrisztian
@KovacsKrisztian 3 ай бұрын
Koszonom szepen ezt a remek eloadast!
@davidkiss6624
@davidkiss6624 3 ай бұрын
@alkimiama9000 5:31 Mivel a homeosztázis univerzális jelenség stílszerű 'relatív entrópiának' nevezni s ezen a szinten a korszellemnek is megfelelően már nem lesz félreérthető, hanem nagyon pontos epigenetikai megfogalmazássá/definícióvá válik!
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 3 ай бұрын
@Slanzro
@Slanzro 3 ай бұрын
Bőven túltermelés van a mezőgazdaságban, csak nagyon egyenlőtlen az elosztás és hihetetlen a pazarlás a felső 10-20 százalékban. Szóval nem mezőgazdasági és ipari célokra kell használni a területeket, hanem minél többet visszaadni a természetnek, s inkább a pazarlást kell csökkenteni és az így megspórolt élelmiszert elosztani a rászoruló területeken...
@bartuszarnold1982
@bartuszarnold1982 3 ай бұрын
A coca colát 30 évvel azelőtt mén meg tudtuk inni üveg palackból... Sőtt most is meginnánk ha olyanba töltenék... Filozofálni lehet...
@pinter1116
@pinter1116 3 ай бұрын
Neem az ember belelfullad a többi ember tömegébe! Ez itt a nagy problema, mindenki ossza az eszt de a tulnepesedes szuksegessegerol senki nem mer beszelni!
@gaborpetroci
@gaborpetroci 3 ай бұрын
Pintér maradjon a kaptafánál, és gondolkozzon el miért nem maradt pintér, és miért végez bullshit munkát, él műanyaggal, szarik műanyagot, pöfékel fémes benzingőzt, eszik glifozátos kaját. :)