Raspberry Pi 5 | Nowy król SBC !?
21:29
Dostępność Raspberry Pi w 2022
13:33
Пікірлер
@Jannic-ee4mr
@Jannic-ee4mr 6 күн бұрын
Przerost formy, ile można grzebać w jednej szafie...;)
@Mercury0ne
@Mercury0ne 16 күн бұрын
Miło patrzeć jak Nippy dojrzewa! Świetna robota i myśle ze wiele osób to doceni. Moje szyny Din maja już zarezerwowane miejsce! Czy macie może w planach zrobienie tutoriala robienia takiej mikroinstalacji pod HA krok po kroku? To dałoby klarowny obraz implementacji i konfiguracji. Choćby jednego przycisku i przełącznika, obsługi czujnika ruchu itp. Pozdrowienia!
@maati750
@maati750 17 күн бұрын
kiepskie porównanie. w zasadzie opisujesz tylko LTE
@askoras7164
@askoras7164 19 күн бұрын
Jak można ogarnąć temat np. oświetlenia z przyciskami monostabilnymi na przekaźnikach bistabilnych, żeby po dołożeniu Nippy dorzucić tylko opcję automatyki nie tracąc wcześniejszej konfiguracji? Nie planuję stosowania włączników schodowych i krzyżowych. Idealnie byłoby pokazać schemat dla Nippy w układzie np. na trzy włączniki "dzwonkowe" dwuklawiszowe do sterowania dwóch niezależnych od siebie lamp. ;-) Stoki magazynowe wyglądają na wielu pozycjach słabo albo bardzo słabo - to nie jest 48h niestety. Nie chciałbym mrozić kasy kupując Nippy na zapas jakby coś się miało upalić, żeby potem kilka miesięcy używać latarek albo znowu przerabiać instalację. Wolę raz a dobrze ;-) Jak już mam czekać x czasu, to wolałbym zamówić odpowiednią ilość urządzeń :-) Chciałbym w miarę przyzwoicie korzystać z instalacji w tzw. "międzyczasie" i potem nie przerabiać pół szafy ponownie. Swoją drogą, czy nie trzeba stosować dodatkowych przekaźników na wyjściach w przypadku np. gniazd zasilania aby ochronić Nippy przed ewentualnym sklejeniem jego styków? Łatwiej/taniej byłoby wymienić moduł przekaźnika pracujący w podstawie, niż Nippy. Powyżej 5A i tak trzeba dać jakiś przekaźnik/stycznik.
@IoT
@IoT 19 күн бұрын
Generalnie sterowanie tradycyjnymi przekaźnikami bistabilnymi w jakimkolwiek systemie smart home, to IMO słaby pomysł, jeśli jest chęć do późniejszej automatyzacji tego procesu. Problemem jest to, że nie panujemy tu w żadnym stopniu nad faktycznym stanem takiego przekaźnika, tylko ten stan należy w jakiś sposób sprawdzać. Czyli albo stosujemy przekaźniki bistabilne dwutorowe, gdzie jeden z torów jest stałoprądowy i robimy z niego informację zwrotną do systemu (przez chociażby moduły wejść), albo zwyczajnie badamy obecność napięcia za przekaźnikiem. Oczywiście da się to wykonać, jednak cały proces się komplikuje, do tego musimy użyć o więcej przewodów jak i samych sterowników, które ogarną nam informację zwrotną. Natomiast jak najbardziej rozumiem co stoi u podstaw takich decyzji i z pewnością jest to niezawodność i prostota takiego rozwiązania jeśli chodzi o wyzwalanie ręczne takich przekaźników. I m.in. w odpowiedzi na ten aspekt wprowadziliśmy naszą serię nippy SIMPLE, gdzie taki SIMPLE DIN Input/Relay 6/6 również może działać na tej samej zasadzie co standardowy przekaźniki bistabilny, z tą różnicą że dostajemy z automatu informację zwrotną do systemu o stanie danego wyjścia. Dlatego polecałbym zamontować takie sterowniki, a w momencie kiedy pojawi się chęć sterowania zdalnego - zakupić bramkę i dodać całość do przykładowo Home Assistant. Choć z nową bramką (2.0) można całością sterować nawet bez HA, przez przykładowo WebAPI (Webhooki).
@askoras7164
@askoras7164 19 күн бұрын
@@IoT dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że nie do końca udało mi się uzyskać odpowiedź. 😊 Akurat o tym produkcie wcześniej myślałem, ale on niestety nawet nie wiadomo kiedy będzie. Akurat muszę zacząć kupować i podłączać łączniki oświetlenia i nie chcę związać sobie rąk do automatyzacji jak się w złe modele wypakuję. Pomijając fakt, że mam wystarczającą ilość żył w mojej "gwieździe". Chwilowo mogę potwierdzić lampy z czujką ruchu i zmierzchu... Jakiś nawet uproszczony schemat bym potrzebował, do czego zmierzać mam. 🍻
@askoras7164
@askoras7164 19 күн бұрын
trochę błędów jest w instrukcji: "4. PRACA AUTONOMICZNA, TRYB BISTABILNY LUB CHWILOWY Sterownik nippy™ SIMPLE In/Relay 6/6 jest gotowy do samodzielnej pracy (bez magistrali, bez yjęciu z pudełka i podłączeniu do zasilania (Zasilacz DC 12/24V, akumulator lbramki, bez systemu Smart Home) niezwłocznie po wub przetwornica o napięciu z przedziału 12 … 28 V DC, itp.) zgodnie ze schematem (rys.3)."
@IoT
@IoT 19 күн бұрын
Dzięki, takich ludzi nam trzeba :) Literówki poprawione.
@askoras7164
@askoras7164 19 күн бұрын
@@IoT dzięki. Dużo lepiej się teraz czyta.
@dawid2977
@dawid2977 22 күн бұрын
Jest możliwość sterowania/konfigurowania/integracji z innymi systemami? RestAPI / WS / mqtt?
@IoT
@IoT 19 күн бұрын
Na ten moment (czyli z bramką 2.0) możesz sterować modułami przez oficjalne integracje lub: - Interfejs webowy bramki - WebAPI (czyli przez Webhooki) - WebSocket Na ten moment rozważamy wypuszczenie dodatkowo bramki MQTT.
@JakubMarcin-i2w
@JakubMarcin-i2w 26 күн бұрын
Subiektywna
@JakubMarcin-i2w
@JakubMarcin-i2w 26 күн бұрын
Milwaukee to przecież NWS, tylko czarnym. Jak pełne szczypce knipex z plastiku? Moje po dwóch dniach się rozklekotaly. Mam jeszcze zakrzywione z KS T ools i są lepsze... Wiha dokładnie, słabiutko...
@ukaszWojtecki-de5sr
@ukaszWojtecki-de5sr 27 күн бұрын
Jedna bardzo ważna uwaga, jeżeli wykorzystujesz żyłę przewodu neutralnego bądź ochronnego do innych celów niż one są przeznaczone czyli np. do podania napięcia z włącznika do oprawy, pamiętaj możesz to wykonać jeżeli na obu końcach tej użyczonej żyły czyli przy oprawie oraz przy włączniku na końcach, naklej odpowiedni kolor izolacji ( np. czarny, szary bądź brązowy) . To uchroni przed wieloma następstwami w przyszłości, jeżeli ktoś inny będzie dokonywał jakiś przeglądów, serwisów czy pomiarów. Warto to poprawić w materiale aby uczyć poprawności a nie powielać błędy, które wciąż odkrywam na kolejnych inwestycjach po poprzednikach elektrykach.
@mateuszm8648
@mateuszm8648 Ай бұрын
A ja mam pytanie. Zamatowano mi shelly 2.5 do sterowania roletami z aplikacji i zauwazylem ze wszystkie bezpieczniki od rolet wraz z modulem caly czas utrzymuja temperature ok. 50st. Czy to normalne? Obawiam sie ze moze dojsc do jakiegos samozaplonu....poradzi ktos
@9HUBERTUS3
@9HUBERTUS3 Ай бұрын
da się to zainstalowąć tak żeby nie utracić już zainstalowanego na dysku systemu windows11? Chciałbym go przenieść na Proxmoxa
@admalesza
@admalesza Ай бұрын
SUPER sprawa. Czy dałoby się wykorzystać funkcję WoL do zbudowania zewnętrznego włącznika do laptopa? Takiego podpiętego pod port WLAN? Czy jakieś arduino nano by dało radę to zrobić?
@PabloITL
@PabloITL Ай бұрын
Czy jest w planach sterownik do DALI?
@mohavk2441
@mohavk2441 Ай бұрын
Chyba już nie aktualna ta metoda instalacji, bo nie działa...
@askoras7164
@askoras7164 Ай бұрын
Bomba. Czy może być jeszcze lepiej? Nie wątpię. Macie głowę na miejscu, a dzisiaj to raczej już rzadkość.
@askoras7164
@askoras7164 Ай бұрын
No i super. Żeby tylko jacyś "smutni panowie" nie chcieli po raz kolejny zniszczyć polskiego pomysłu. Powodzenia. Czekam na więcej, bo już za "niedługo" będę coś musiał uruchomić 😊
@tomaszwit7729
@tomaszwit7729 Ай бұрын
W mieszkaniu całe oświetlenie będzie sterowane Nippy. Czekam na ściemniacz w wersji 2.0 :) Dzięki !
@mioszbies903
@mioszbies903 Ай бұрын
Kiedy można się spodziewać wejść / wyjść analogowych? Na tę chwilę to jedyna rzecz jakiej mi brakuje w waszym systemie. W przyszłym roku można się spodziewać? Wtedy będę robił elektrykę
@IoT
@IoT Ай бұрын
Myślę, że jeszcze w tym roku się pojawią.
@mioszbies903
@mioszbies903 Ай бұрын
@@IoT trzymam kciuki w takim razie 👍
@kicimariusz
@kicimariusz Ай бұрын
Pierwszy raz cię oglądam, fajnie się słucha. Ale dlaczego nie mrugasz ?
@tabletkuchniowy814
@tabletkuchniowy814 Ай бұрын
Świetny produkt ❤
@Cyklonus
@Cyklonus Ай бұрын
👍👍
@danielewskidaniel
@danielewskidaniel Ай бұрын
Ja mam takie pytanie. Czy Proxmox nadaje się do firmy? Małej firmy w której postawione będą 2 maszyny wirtualne na Proxmox. I kolejna sprawa - Proxmox robi nieszyfrowane kopie zapasowe - będę je wykonywał na zewnętrzny NAS, ale w szoku jestem, że ot tak po prostu można sobie pobrać taką kopię i odtworzyć gdziekolwiek. Nie ma żadnego zabezpieczenia kopii zapasowych?
@serwisostrow
@serwisostrow 2 ай бұрын
Dobra robota !!! Aż miło się to ogląda.
@serwisostrow
@serwisostrow 2 ай бұрын
Przebijcie możliwości supli w kwestii ilości użytkowników i równie intuicyjnej aplikacji i zmieniam u swoich ponad 90 klientów systemy :P (cały czas rośnie..)
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Czas pokaże :) Dzięki za miłe słowa!
@krzaknorris5835
@krzaknorris5835 2 ай бұрын
Ok, fajnie. Ale gdzie te kolejne odcinki??
@serwisostrow
@serwisostrow 2 ай бұрын
Relay pracujący w 230V?
@darekniewazne7759
@darekniewazne7759 2 ай бұрын
Wszystko fajnie - ale tylko dla nowych budynków co mocno ogranicza rynek.
@danielewskidaniel
@danielewskidaniel 2 ай бұрын
Można gdzieś kupić płatne repozytorium za PLN na FV?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Jeśli masz VAT EU kupujesz bezpośrednio u źródła (shop.proxmox.com/). Dostaniesz FV wewnątrzwspólnotową bez VATu.
@danielewskidaniel
@danielewskidaniel 2 ай бұрын
@@IoT nie mam i miał nie będę bo to spółka, która tego nie załatwi a to oni muszą zakupić. Dlatego się zastanawiam czy jest jakaś firma, która tym handluje lub mogła by przefakturować.
@ArisPLteles
@ArisPLteles 2 ай бұрын
Pytanie - co w tym wszystkim chcecie zaoferować innego niż robi Shelly, czy wręcz przeciwnie chcecie być Polską odpowiedzią.
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Nippy jest systemem magistralnym, to od strony użytkownika/instalatora najważniejsza różnica więc te moduły nie są bezpośrednio konkurencyjne. Element wspólny to obudowy zarówno na szynę DIN jak i dopuszkowe (tylko my używamy niepalnego polipropylenu PP w najwyższej klasie V-0 wg UL 94) czy możliwość bezproblemowej integracji z zewnętrznymi systemami smart home. Cała reszta to różnice. Żeby najprościej zobrazować jaka jest różnica między naszym podejściem do smart home, a rozwiązaniach niemagistralnych (np. bazujących na ESP32 właśnie) najprościej IMO podać przykład instalacji smart home w typowym domu/mieszkaniu, gdzie w naszym przypadku mamy 1 miejsce, gdzie potrzebny jest dostęp do 230V AC i sieci LAN (czyli przykładowo rozdzielnica), a cała reszta podłączona jest już magistralą. Magistrala = bezpieczeństwo przed porażeniem (24V DC), pewność połączenia (praktycznie niemożliwe do zakłócenia), awaryjność ograniczona do minimum i prawdziwa komunikacja P2P między modułami. W przypadku urządzeń niemagistralnych (jak chociażby wspomniane przez Ciebie) musisz mieć dostęp do sieci LAN lub WiFi w każdym miejscu gdzie wstawiasz sterownik, do każdego z tych miejsc musisz doprowadzić napięcie niebezpieczne (230V AC), a na problemy z działaniem (połączenie między sterownikami) wpływa Twój router, access pointy, switche, a nawet bezprzewodowa przedłużka sygnału HDMI u sąsiada. Do tego jeśli mowa o sterownikach z portem RJ45 na ESP32, proszę sobie wyobrazić absurd sytuacji, gdzie na same rolety w domu ktoś musi zaopatrzyć się w pokaźnych rozmiarów switch (np. 16 portów), aby całość w ogóle podłączyć. Do tego samo oprzewodowanie. Jeśli ktoś przykładowo nie chce stosować większej (i droższej) rozdzielnicy, tylko umieścić każdy sterownik przy takiej rolecie. Tu jest skazany prowadzić takie przewody (skrętkę komputerową) w gwiazdę od miejsca w którym znajduje się switch, co przekłada się na samą ilość materiałów jak i godzin pracy, żeby taką instalację wykonać. W przypadku magistrali, wystarczy poprowadzić jeden przewód z punktu do punktu najkrótszą trasą. Nie doszliśmy nawet do tematu jakości komponentów, gdzie przykładowo stosowanie w tego typu urządzeniach kondensatorów elektrolitycznych znacząco wpływa na ich spodziewaną żywotność...
@ArisPLteles
@ArisPLteles 2 ай бұрын
@@IoT Dzięki dużo detali - ja nie jestem w tym biegły, więc zadam możliwie, że głupie pytania. Na ten moment planuje część smarthome w taki sposób: mam w rozdzielnicy Shelly 4 pro, które obłsuguje podłączone po okablowaniu elektrycznym 4 przełączniki z jednej strony i 4 urządzenia z drugiej strony. kabel lan jest doprowadzony tylko do tego jednego shelly. To jest chyba inny przykład niż ten opisany przez Ciebie. Ten 1 shelly jest obsługiwany po LAN przez mini-pc z HA w proxmoxie. I tutaj tego nie rozumiem właśnie - co więcej zakup Waszego modułu mi da? Jakiś inne okablowanie poza elektrycznym prowadzisz pomiędzy punktami?
@ArisPLteles
@ArisPLteles 2 ай бұрын
Jedna notka bo się dokształcam. Rozumiem, że idea jest tutaj taka, że tak jakby wszystkie urządzanie były podłączone kablem lanowym i obsługiwane poprzez moduł w rozdzielnicy? To pozwala na większe opcje komunikacji niż np. Shelly Pro, które tylko potrafi pstrykać on/off?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Inaczej - co chcesz zautomatywać/podłączyć :) i co ważniejsze czy jesteś przed remontem/w trakcie budowy? Kluczowe różnice wypisałem powyżej (i tu nie chodzi o "pstrykanie" bo różne moduły obsługują różne funkcje) i dotyczą one całej instalacji smart dla typowego domu/mieszkania, a nie pojedynczego urządzenia. Jeśli planujesz pozostać przy 1 urządzeniu i jesteś z jego pracy zadowolony, to wymiana go na Nippy IMO nie będzie miała dla Ciebie większego sensu.
@ArisPLteles
@ArisPLteles 2 ай бұрын
@@IoT Jestem przed położeniem elektryki w domu. Zaopatrzyłem się w pakiet modułów na ESP pod HA - głównie pod LAN albo Z-Wave. Na tym etapie mogę zaplanować wszystko do automatyzacje od oświetlenia, przez rolety, sceny, klimatyzację, bramę, garaż, czy pompę ciepła (Nibe gruntowa). W przyszłości pewnie wjedzie jeszcze solar z magazynem oraz ogród. Nie chciałem systemów zamkniętych typu Loxone, bo jestem bardzo przeciwny zamykaniu się w takie produkcje. Myślałem, że alternatywą typu "open-source" nazwijmy tak są tylko zabawki jak Shelly, albo inne Sonoffy na Zigbee, Z-Wave itp. Tutaj wpadłem na Was dosłownie przed chwilą (w ogóle dzięki za odpowiedzi) i zacząłem drążyc temat i czytać FAQ na Waszym sklepie. Co ciekawe elektryk sugerował mi położenie LAN, niezależnie od potrzeb sieci domowej (bo tam idzie 6A pod 2.5g). Do tego momentu chyba nie rozumialem czemu może sie to przydać.
@FFlamaster
@FFlamaster 2 ай бұрын
Zysk spółki Code Garage (nippysmart) dostępny publicznie w KRS d..y nie urywa.
@makaron2514
@makaron2514 2 ай бұрын
Nie da się zrobić Roller Shutter na 6 czy 9 rolet od razu?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
A chcesz nas puścić z torbami XD ?
@makaron2514
@makaron2514 2 ай бұрын
@@IoT nie znam się dlatego pytam, widziałem, że grenton ma na 3szt w jednym module.
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
​@@makaron2514 ​ Żartuję :) Natomiast tak już zupełnie na poważnie ,to dodanie kolejnych sekcji rolet nie jest dużym problemem i zanim wpadł pomysł ze sterownikami Simple, to mieliśmy w planach zrobienie modułu x3, bo wtedy miałoby to sens. Skoro całość aby działać musiałaby przejść konfigurację czasu czy połączenia z inputami w kontrolerze (np. Home Assistant), to dla ogólnego wrażenia nie miałoby już znaczenia czy skonfiguruje do z tego poziomu dla jednej czy więcej rolet. Natomiast obecnie, gdy moduł ten występuje tylko wersji Simple (czyli może działać autonomicznie out of the box), wejścia na przyciski sterowania są obecne w samym module i konfiguracja może się odbyć już bez udziału kontrolera (oczywiście z poziomy Home Assistant można zmienić wszystkie parametry), to sens wyparował. Moduł straciłby swój urok (kilkuetapowa konfiguracja, dla kilku rolet + pomyłki + resetowanie wszystkich nastaw itp.). Generalnie moduł nie byłby już taki prosty zarówno dla użytkowników jak i samego debugowania błędów w podłączeniu itp. (dla samego użytkownika jak i supportu).
@lukksero
@lukksero 2 ай бұрын
Wystawcie lokalne / publiczne API i bedzie bajka - wystarczy opcja zmiany statusu i webhook jak ktos z przycisku zmieni status oraz bieżący podglad statusów. Wtedy mozna olac HA i inne domoticze i zrobić sobie prostą apke skrojoną na miarę
@HHelit
@HHelit 2 ай бұрын
Dobrze to wygląda. Trzeba kupić kilka sztuk i przetestować.
@andrzejjuzwa9394
@andrzejjuzwa9394 2 ай бұрын
Witam, czy są plany aby gateway łączył się z siecią przez Wifi ?
@jeicampl
@jeicampl 2 ай бұрын
Czy wszystkie sterowniki które wypuściliście będą teraz miały wersję v2? Jeżeli tak, to kiedy będzie pełna dostępność?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Na ten moment w wersji 2.0 dostępny jest Input 6 i Simple 6/6. Jeśli któryś z innych modułów w sklepie jest wyprzedany to jest to równoznaczne z tym, że są już w produkcji te same moduły tylko w wersji 2.0 i za niedługo pojawią się w sklepie w nowej wersji. Od razu napiszę, ze jeśli komuś w 100% odpowiada funkcjonalność modułu (np. taki moduł Relay 3) to nie ma wielkiego powodu, żeby czekać. Tej samej, wysokiej klasy komponenty, tryb Real P2P jak i wybór pracy jako przekaźnik monostabilny/bistabilny jest tam już zaimplementowany (bo to rozwiązania 100% softwareowe). Brak natomiast VDI i OTA. Jednak w module wykonawczym mają one IMO o wiele mniejsze znaczenie niż w takim Input czy Simple (zwłaszcza, że wszelkie poprawki firmware z ostatnich miesięcy już się tam znalazły).
@fatsoPL86
@fatsoPL86 2 ай бұрын
Zróbcie integracje dla Loxone, chetnie podepne sobie wasze urządzenia :-)
@bartomiejkos370
@bartomiejkos370 2 ай бұрын
Kiedy apka? I czy planujecie serię tutoriali Jak używać waszych sterowników, przykładowych najpopularniejszych zastosowaniach. Grendon chyba miał swoją akademię gdzie fajnie to było pokazane. Bardzo by się przydało, amatorom którzy chcieliby samemu złapać byka za rogi. 😊 Brawa dla was za odwagę!
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Przed apką zaprezentujemy coś myślę nawet ciekawszego ;). Natomiast co do szkoleń itp. To będziemy przygotowywać własne przykłady w formie wideo tutoriali, a co ważniejsze nawiązaliśmy współpracę z świetną firmą realizującą szkolenia tego typu (zarówno online jak i offline), tak więc wszystko przed nami.
@bartomiejkos370
@bartomiejkos370 2 ай бұрын
@@IoT petarda!
@mateuszolszewski7791
@mateuszolszewski7791 2 ай бұрын
Planujecie dodać moduły AI? 0-10V albo 4-20mA?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Tak, jak najbardziej.
@leszekmajsterkowicz
@leszekmajsterkowicz 2 ай бұрын
Troszeczkę irytuje mnie sposób mówienia: słyszę "jednom", zamiast jedną sprawę, sprawy "majom", zamiast mają, felshowanie mamy za "sobom" itd. A poza tym, fajnie opowiedziane. Zauwaz, że ludzie kochają Ajfony, bo tam nie da się "grzebać". np. taki Sonoff, wkladam do gniazdka i od razu dziala, widzę temp, moge włączyć lampkę u babci. A jak ktos chce cos programwoac, to stawia HA i tam sie bawi :) Wiec musisz okreslic rynek docelowy...
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Ja niestety tego nie czuję (jeśli chodzi o moją mowę), ale postaram się jakoś nad tym popracować.
@666papcio
@666papcio 2 ай бұрын
ja pierdziele 16 minut pierdololo marketingowego
@erdna7373
@erdna7373 2 ай бұрын
Ja to bym chciał apkę, która integruje różne systemy. Moze być samoucząca
@AndrzejDunowski
@AndrzejDunowski 2 ай бұрын
Miałem robić na EspHome i chińskich SSR'ach, ale przekonuję się do Nippy. Kiedy moduły 2.0 wejdą do sprzedaży?
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Inputy już są w wersji 2.0, reszta będzie wchodziła w sposób "naturalny". Z takich ciekawostek, to w najbliższym czasie będziemy mieli własne SSRy, również w wersji Simple.
@maarcz
@maarcz 2 ай бұрын
Ja zrobiłem na PI + Ardu Mega + SSRy i działa super. Rolety, oświetlenie, etc... Poza long i short press zaimplementowałem sobie double i tripple press. Mozna też robić kombinację jak języku Morsa LONG + SHORT i akcja.
@AndrzejDunowski
@AndrzejDunowski 2 ай бұрын
@@maarcz mój dom służy też innym osobom. Im starszy jestem, tym bardziej chcę stosować sprawdzone rozwiązania, mniej druciarstwa. Chodzi o to, że dom ma działać, w sensie oświetlenia i podstawowego sterowania itd. Niezależnie od HA. Nippy mam nadzieję, że mi to da.
@Salarieri
@Salarieri Ай бұрын
@@maarcz do rolet jakie kable poprowadziłeś?
@maarcz
@maarcz Ай бұрын
6 żyłowy ale nie wiem jaki przekrój, chyba 0,5mm2. Grubszy od skrętki i linka. Moje rolety steruję napięciem 230V i obsługuje 4 przewody. Gdzie tylko dwa są podłączone do SSRów (góra/dół)
@tarzinio3652
@tarzinio3652 2 ай бұрын
Robicie super robotę. W moim domu na pewno znajdą się wasze produkty :D P.S. Ja chętnie dowiedział bym się jak zrobić kuloodporny HA
@albertmajkut7030
@albertmajkut7030 2 ай бұрын
Czy będą w końcu kiedyś wszystkie sterowniki dopuszkowe i to w tej najnowszej wersji? Chodzi mi o relay, roller shutter, led dimmer, które mają inputy - tak żeby można je było podpiąć pod włącznik, i będą potrafić działać samodzielnie w prostym on/off.
@MrZiemwit
@MrZiemwit 2 ай бұрын
mnie cieszy ze to sie sprzedaje i jest klient ja osobiscie od razu odpadlem bo jestem wychowany na zigbee z ali po 10-40zl i jak widze 300-500zl za jedna rzecz to zamykam zakladke :) ale jesli jest klient to znaczy ze naprawde jest nadzieja ze ludzie sa bogaci i maja czas i ochote robic rozne powazniejsze rzeczy i za to placic, mi sie zawsze wydawalo ze jak kogos stac na modul za 500zl to ma wszystko w tylku bierze jakies popularne jedne z 5-10 rozwiazan placi 10-30tys. i zyje swoim zycie a nie dlubie i placi a tu prosze, fantasico
@emka6227
@emka6227 14 күн бұрын
Zigbee jest bezprzewodowe ?
@MrZiemwit
@MrZiemwit 14 күн бұрын
@@emka6227 co to za pytanie bez jaj prosze o zastosowanie wujka google
@Sebuwe44
@Sebuwe44 2 ай бұрын
Czekamy na więcej informacji!!
@krisgsm
@krisgsm 2 ай бұрын
Projekt fajny, no i jest komunikacja po Lan. Brakuje mi bezpośredniej współpracy ze Supla. Jest dziura w tym segmencie na rynku. Co prawda jest Zamel, ale to tylko zabawki po wifi większości dopuszkowe. Przewaga Supla to że jest to dość proste rozwiązanie dla "Kowalskiego", podłącz i używaj. Nie wiem jakie są warunki współpracy, ale może warto zapytać. Chętnie na szynę DIN kupiłbym dimmery 230V, moduły przekaźników itp. Ale już ze softem. Same urządzenia pomimo iż są może wyśmielite, bez softu są bezużyteczne.
@IoT
@IoT 2 ай бұрын
Zainteresujemy się tematem.
@jacekk2605
@jacekk2605 2 ай бұрын
@@IoT Również polecam przyjrzenie się SUPLI. Nie powinno to być wielkim wyzwaniem. Testowo możecie sami to ogarnąć na bazie opensource a jeżeli będzie OK to dogadać się z chłopakami na poważniejszą integrację - są otwarci na nowe tematy. SUPLA baardzo przyspieszyłą z rozwojem przez ostatnie 1-2 lata.
@queerprodigy
@queerprodigy 2 ай бұрын
Też sugeruje bliższą współpracę z Suplą, wtedy chętniej zakupie wasz sprzęt 😊
@grzegorzzuzek302
@grzegorzzuzek302 2 ай бұрын
@@IoT Czekam z niecierpliwością, Supla jak dla mnie to strzał w 10
@qleague
@qleague 2 ай бұрын
Simon Sinek lubi to :)
@1293kacper
@1293kacper 2 ай бұрын
Fajnie jakbyście mieli prosty sterownik do odczytów z czujników np pt100 lub analogowych czujników do ogrzewania, wiatru temperatury itd :)
@1293kacper
@1293kacper 2 ай бұрын
Brawo!! Kawał dobrej roboty i pomysłów.
@ludendorf4
@ludendorf4 2 ай бұрын
W końcu cotygodniowy film :)
@janusz1178
@janusz1178 2 ай бұрын
@@ludendorf4 jak obiecali tak jest