Az ESG befektetések hozama
25:46
2 ай бұрын
Пікірлер
@krameri5
@krameri5 Күн бұрын
Akinek tetszett a videó, nagyon ajánlom az összes elemzésközpont könyvet! A piaci anomáliák közül ez csak egy, a könyvben több tucatot bemutatnak, tudományos vizsgálatoknak alátéve őket.
@laszlonekollar1994
@laszlonekollar1994 2 күн бұрын
Az MRAT és a hozamok közötti szignifikáns öszefüggést fejti ki a videó, megfelelő feltételek esetén. Ha valaki érti, hogy mi köze ennek a MAD-hoz, kérem leírhatná, néhány szóban! (A MAD, a fellelhető infók szerint, az árfolyam értékek MA-tól való (átlagos) eltérését jelentené. Volatilitást jellemző egyik mutató.) Hátha van még rajtam kívül is valaki, akinek ez nem teljesen világos. Előre is köszönöm!
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont Күн бұрын
A MAD a moving average distance rövidítése, azaz a mozgóátlag távolság rövidítése, mely a jövőbeni hozamot bizonyos fokig előrejelzi. A jelenség, összefüggés neve tehát MAD, de hogy mivel mérjük a mozgóátlag távolságot az már egy másik probléma, és ezekben a vizsgálatokban egy rövid és egy hosszú mozgóátlag hányadosával mérik. Ennek a neve az MRAT, ami a moving average distance ratio rövidítése. Lehetne tehát MRAT a jelenség neve, de a vizsgálat eredeti szerzői MAD nevet adták neki.
@laszlonekollar1994
@laszlonekollar1994 Күн бұрын
@@elemzeskozpont Köszönöm a választ! Az MRAT egy jól definiált terminológiának tűnik, mert a Perplexity.ai és a videó hasonlóan értelmezi. (Ráadásul, lényegében "eszköz-skála" független.) A MAD esetén a fenti általam használt AI (többféle volatilités modellként, de) jól értelmezhető módon definiál. Ezzel szemben, "mozgóátlag távolság" kifejezés konkrét matematikai (fogalmi) tartalma nem egyértelmű számomra. Ezért, nem értem, hogy a "mozgóátlag távolság" miként kapcsolódik, az MRAT és "1-6m hozam" közötti (önmagában világos) összefüggéshez!? Van-e itt a fenti szignifikáns összefüggésen túli állítás MAD segítségével, vagy csak mondjuk didaktikai céllal került ide a MAD terminológia. Magyarul, ez a MAD rész "valami, vagy megy valahova"?🙂
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 күн бұрын
Volt egy komment, amely botok által generált megjegyzésekre érkezett válaszként, így a botok kommentjével együtt törlődött, de bemásolom ide: "Sokat mond, hogy 3 napja fent van a videó és eddig csak botok szóltak hozzá. Még én sem néztem meg a videót - és nem a manipulatív címe miatt - de hagy kérdezzem már meg: az olaj vagy az arany forgalmának hány %-a manipulált? Vagy bármely más piacé? Csak a miheztartás végett..."
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 күн бұрын
Néhány dolog a fenti megjegyzéssel kapcsolatban: 1) más előadások alatt sincs sokkal több komment, mely az alacsonyabb megtekintésszámmal függ össze, és nem a témával. 2) Érdemes úgy alkotni véleményt valamiről, hogy legalább belenézünk az előadásba. 3) A legtöbbször a megerősítési torzítás miatt nem tesznek így a kriptopiaci befektetők. 4) A videóban látottak statisztikai módszerekkel készült, objektív eredmények. Céljuk a tájékoztatás, és nem a "kripto lejáratása". 5) Lehet úgy is befektetni a kriptoba, hogy homokba dugjuk a fejünket, akkor valóban nem érdekesek ezek a vizsgálatok, és lehet úgy is, hogy megismerjük mélyebben a piacot, és megpróbáljuk elkerülni a buktatókat. Ebben segíthet ez az anyag.. 6) A vizsgálat szempontjából semmilyen jelentősége nincs annak, hogy az olaj és arany forgalmának hány százaléka manipulált. 7) Másrészt pont az a lényege ennek a vizsgálatnak, hogy a wash trading a hagyományos piacokon illegális (lásd múltbeli felügyeleti bírságokat), a kripto piacán nem.
@k4r4y
@k4r4y 2 күн бұрын
Részben egyetértek, részben nem. A szabályozott piacok sem működnek megfelelően. Erre az egyik legjobb példa a GameStop, ahol a tőzsdéken csak eladni lehetett egy ideig, hogy a hedge fund-ok és market maker-ek vesztesége csökkenjen. Továbbá a crypto piac is mostohán van kezelve. A fentieken túl a szabályozásnak vannak előnyei és hátrányai is. Valamint Gary Gensler egyetemi oktatóként kiemelte a crypto előnyeit, aztán az SEC elnökeként minden hatalmával üldözi. Elég nehéz objektív véleményt és elemzést találni. Az sokat segítene, ha a whitepaper-ek nem csak technikai részleteket tartalmaznának, bár a legtöbben el sem olvassák.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 күн бұрын
A szabályozott piacokon is rengeteg visszaélés van, hosszasan sorolhatnánk pl befektetés alapok portfolió pump technikái, market makerek a kisbefektetők pénzét nyerik el, order flow értékesítése, order imbalanceból kinyert előnyök stb. Ezekről cikkeben, vagy épp ilyen videókban korábban már beszámoltam. De ennél egyel nagyobb nagyságrendű visszaéléseket látunk a kriptopiacon, ami a teljes ökoszisztémára nézve káros. De ez a tanulmány nem állítja azt, hogy a kriptopiac nem jó, egyszerűen statisztikai módszerekkel bizonyítja, hogy a wash trading egy gyakori jelenség. Ennyit állít, és azt gondolom, hogy ezt a kriptopiacon befektetőknek, kereskedőnek (én is közéjük tartozom) érdemes tudni. Viszont sokan azonnal dislikeolják a kripto témában készült "érzékeny" előadásokat, és pl a legtöbb videómra nem is jön dislike, de ha kripto témát negatívan érinti, akkor érkeznek bőven, pedig ezek objektív módon kimutatott tények, melyeket érdemes figyelembe venni, és nem az a cél, hogy a kripto jó/rossz kérdést eldöntsék.
@charlesph221
@charlesph221 17 күн бұрын
Köszönet.
@IstvánBalaskó-w8q
@IstvánBalaskó-w8q 18 күн бұрын
A 20.000 euros kártalantásról szeretnék kérdezni. - max 20.000 euro vagy 500.000 usd .Ez a szolgáltatónál lévő összes számlára vonatkozik? pl.alap számla + 3 TBSZ = max 20.000 euro védelem. ill. ez a teljes számlára vonatozik? pl.3000euro kp és 20.000euro eszköz van a számlán. -ha pl. 25.000 euro értékben és 50.000 usd van eszközöm a számlán akkor 20.000euroig és pl. 50.000 usd ig kártalanitanak? -Etf esetén elmletileg nincs tulajdon részem a vállalatban .Mivel igazolom hogy volt etf ? Ezeket most kimodottan Lightyear kihegyezve szeretném kérdezni. Köszönöm szépen.
@IstvánBalaskó-w8q
@IstvánBalaskó-w8q 18 күн бұрын
Köszönöm szépen
@ferencpinter8185
@ferencpinter8185 Ай бұрын
Jó kis elemzés, köszi!
@charlesph221
@charlesph221 Ай бұрын
Köszönet.
@happpyplant
@happpyplant Ай бұрын
Nagyon hasznos videó volt, köszönjük szépen!
@MrBiiila
@MrBiiila Ай бұрын
Nem a megtakarítási rátától függ inkább a befektetések hozama? Például hiába nő a GDP, ha el is kell égetni az összes pénzt a megélhetésre, nem lesz befektetve ( hatékonyság ). Legalábbis lakossági részről. Az osztalék yield viszont kifejezetten függ a GDP növekedéstől ( termelékenység ). Laikusként szóltam hozzá, bocsi.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont Ай бұрын
A természetes kamatráta (r*) képlete r*=g+z, ahol g a gazdasági növekedés hosszú távú átlaga, azaz nagyobb ütemű gazdasági növekedés magasabb, alacsonyabb ütemű gazd. növekedés alacsonyabb r*-ot eredményez, ha z-tényező változatlan. z-tényezőben minden más benne van, például az age effect, a fiskális politika, az államadósság változása, a kényelmi prémium. A témáról bővebben itt beszéltünk: elemzeskozpont.hu/hogyan-alakulhat-az-inflaciokamatok-2024-2030-kozott
@k4r4y
@k4r4y Ай бұрын
Úgy tűnik, egy videó szerkesztési hiba történt, ugyanis egy része kétszer hangzik el.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont Ай бұрын
Köszi, hogy szóltál. Sajnos becsúszott ez a hiba, de már nem módosítom a felvételt..
Ай бұрын
@@elemzeskozpont Attila, utólag is ki tudsz belőle vágni ha szeretnél. Menj a videó szerkesztésébe, találsz ott olyat, hogy vágás. Még a videó közepéből is ki tudsz vágni bármit, utólag.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont Ай бұрын
Köszi a tippet, elvileg folyamatban van a kivágás..
@tickettothemoon1762
@tickettothemoon1762 Ай бұрын
Köszönöm az elemzést, és jó azt látni, hogy a nap végén az értékalapú befektetés az ami mégis csak érvényesül majd a mostani növekedési hype-pal szemben. Már csak ki kell várni.
@JoskaPisra
@JoskaPisra 2 ай бұрын
A részvénypiac kockázati prémiumához egy érszevétel(amit vagy nem értek vagy hibát követett el az előadó/elemzés): Tehát az éves átlagos hozamból levonjuk a kötvények hozamát. Oké, érthető. De miért vonjuk ki belőle az inflációt? A kockázat mentes hozamhoz képest kockázati prémium. A kötvény hozamokat "nem érdekli" mennyi az infláció. És engemet sem olyan szinten hogy a befektetendő pénzt nem tudom egy légüres térben tartani ahol nincs infláció, de van kötvényhozam
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 ай бұрын
Egész pontosan a részvénypiac nominális hozamából levonjuk az inflációt, akkor megkapjuk a részvénypiac reálhozamát, amiből ha levonjuk a kötvénypiac reálhozamát, akkor megkapjuk a részvénypiac kockázati prémiumát. Tehát 10% nominális hozam -3% infláció, -2% kötvénypiaci reálhozam kb. 5% kockázati prémium. Így értettem az előadás alatt.
@charlesph221
@charlesph221 2 ай бұрын
Nagyon szeretem az Elemzésközpontot. Tényleg újra és újra hallgatom az egyes adásokat. Éppen ezért először azt hittem, hogy itt egy újabb érdekes, komoly tanulmány. Aztán rájöttem, hogy komolynak éppen nem nevezhető, de még tanulmánynak se ez a bohóckodás. Ezer sebből vérzik ez az egész. Már a populizmus meghatározása is gáz. Végülis ez a gyenge mutatvány elfér a sok jó adás között. Egyfajta április tréfaként tekintek erre a valamire, amiről beszéltél.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 ай бұрын
Az a helyzet, hogy a kérdéses anyag egy Q1-es lapban jelent meg, azon belül is egy olyan lapban, mely közgazdaságtan területén a világon a top 10-ben van. Ilyen lapokban többszörös lektorálás van, anonim módon stb. Inkább az a probléma, hogy én egyszerűsítettem le túlságosan a mögöttes módszertant, én voltam felszínes az előadásban. Az anyag egyébként 150 oldalas. A szerzők 770 másik tudományos (lektorált) anyagra hivatkozva állítják össze a populista vezetőket. Lehetséges, hogy ez a fajta besorolás önkényes, de ha tévedtek is néhány országgal kapcsolatban, valószínűleg a végső konklúzió (GDP, infláció stb.) tekintetében nem lenne változás.
@charlesph221
@charlesph221 2 ай бұрын
@@elemzeskozpont Köszönöm a válaszod. Megpróbáltad belesűríteni 10 percbe. Értem. Mindenesetre végignéztem. Mindenből lehet tanulni. Továbbra is hallgatom az előadásaid, mert kitűnőek. 👍
@rolandbelfi7855
@rolandbelfi7855 2 ай бұрын
Engem érdekelne a régebbi videók. Hol találom? Köszönöm a választ !
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 ай бұрын
A régebbi előadások nem érhetők el ingyenes formában. A képzéseinken részt vevő hallgatók illetve a prémium tagok férhetnek hozzá. Részletek: elemzeskozpont.hu/premium De ha egy előadás nagyon érdekelne, keress meg emailben.
@gaborludanyi422
@gaborludanyi422 3 ай бұрын
Üdvözlet! Egy olyan aktuális téma irányába terelném a tisztelt előadó figyelmét ami minden befektetőt érinteni fog főleg hosszútávon! Ez pedig a növekedés leállításának szükségessége. Azt már tudjuk, de bárki utánanézhet, hogy hová fog vezetni a folyamatos növekedés egy véges rendszeren belűl (föld). Az exponencialitás jegyében amit a befektőknek ismerniük kell, könnyen kiszámítható, hogy egy egyre gyorsuló ütemben történő növekedés már 1-2 évtizeden belűl olyan változásokhoz fog vezetni amiknek a vége egy hatalmas összeomlás lehet és ez nem is lehet már olyan messze. Évi 3% növekedés 23 év alatt duplázza a gazdaságot és a fogyasztást, kibocsájtást egy olyan világban ahol már most is minden kevés és romló minőségű. Az évszázad végére ez 10 szerezést jelent mindenben. Könnyen kiszámolható, hogy ez nem fog megtörténni.! Ilyen megvilágításban mennyire lehetnek működőképesek azok a megszokott hosszútávú befektetési formák amik eddig működtek Pl: DCA-val vásárolt etf-ek stb? Illetve milyen alternatívák lehetnek amik ezzel kompatibilisek, vagy hogyan érdemes az átlag embernek felkészülnie ilyen esetekre ha nem szeretne ahhoz a tömeghez tartozni akik mindíg a piaccal ellentétesen mozognak és veszítenek? Egyáltalán milyen lehetőségei lehetnének egy embernek a befektetésre egy nem növekedésre alapozott gazdaságban? A világvégét és, hogy tanyát vegyünk meg fegyvert stb azt most hagyjuk, pénzügyi szempontból érdekelne egy komoly elemzés a témakörben, illetve az, hogy az átlag befektetőnek milyen lehetőségei lennének arra, hogy ne veszítsen el mindent egy átmeneti időszakban amíg optimista scennario szerint a gazdaság átáll nemnövekedésre. A csapból is az folyik, hogy ETF eket kell venni mert a múlt azt mutatja, hogy... De az ETF-ek és a cégek is akkor növekednek, ha a gazdaság, a fogyasztás is nő. Ez viszont összeomláshoz vezet ezt már komoly tudósok , vagy közgazdászok is alátámasztják, tehát muszály lesz valami más rendszert kidolgoznunk akkor is ha ezt most még kevesen látják. Ezen témakörrel kapcsolatban hasznos lenne néha elemzéseket készíteni, mert aki nem dúgja homokba a fejét, vagy nem annyira elvakult technológiai optimista, hogy abban bízik: "majd valaki kitalál valamit" az láthatja merre tartunk, a legtöbb ember viszont mint általában, most is téved és azt hiszi az elmúlt 50 év növekedése majd megismétlődik pedig nem fog. 20-30 éven belűl sokkal komolyabb problémái lesznek az emberiségnek annál, hogy merre megy a piac, ha nem találunk alternatívát a növekedésre alapozott gazdaságra. Rengeteg ember fogja így elveszíteni a nehezen megszerzett vagyonát mert csak a Main stream irányába néz és fontos lenne, hogy erre felhívják az emberek figyelmét. Mivel a csatorna neve is az, hogy elemzésközpont és mivel eddig ez az egyik leginkább profi, szakmai tartalmat közvetítő edukatív csatorna talán itt bele tudnak gondolni a téma fontosságába és a nevükkel kompatibilisen elemzni is tudják a lehetséges előttünk álló utakat, hogy az emberek egy része ilyen szempontokat is figyelembe vegyen mikor befektetési döntéseket hoz hosszútávra. Köszönet a munkájukért!
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 3 ай бұрын
Ez egy nagyon jó témafelvetés. Az igazság az, hogy hallgatói kérdés formájában ezt a témát 1 éve tárgyaltuk (nem nyilvános előadáson, nagyrészt vélemények formájában). Az utóbbi időben igyekeztem abba az irányba elvinni a témákat, amelyek mögött van valamilyen bizonyíték (van kutatási háttere), és nemcsak vélemények, jóslatok. A limit of growth és befektetési eszközök témában pedig kevés a vizsgálat, de felírtam magamnak, és átgondolom a témát..
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 ай бұрын
Kedves Gábor, a felvetett kérdésekre, megpróbáltam válaszolni, itt: kzbin.info/www/bejne/mYWrhnSHqbl1rZI
@d_n_s9429
@d_n_s9429 3 ай бұрын
Az egyik legjobb magyar nyelvu csatorna!
@TiborNyxent
@TiborNyxent 3 ай бұрын
A Top 3-ban mindenképp benne van. Kár, hogy az ország gazdasági döntéshozói nem dolgoznak fel ilyen tartalmakat.
@aron68on_etoro95
@aron68on_etoro95 3 ай бұрын
Gratulálok a tanulmányhoz. Ránéztem a diagrammra, találtam egy Hungary nevű országot, de Rákosy nem volt rajta. Sem Horthy. Kádár sem. Kissé hiányos.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 2 ай бұрын
Rákosy, Horthy, Kádár szerepel az Archigos adatbázisban, azaz vizsgálniuk kellett volna, de szerintem azért maradtak ki, mert nincsenek elérhető gazdasági adatok erről az időszakról hazánkból. Ennek az anyagnak nem a populista vezetők felsorolása volt a célja, hanem a populizmus és a gazdasági növekedés kapcsolatának a vizsgálata, ahhoz pedig nem szükséges a teljes adatkör, kisebb mintából is lehet modellezni a hatásokat.
@viktorregyko1124
@viktorregyko1124 3 ай бұрын
Én nem egészen értem az hogy az enabling technológia esetén a bérek miért növekednek pl. a láncfűrész példánál maradva a láncfűrész előtt 20 favágó volt, utána pedig csak 1 és 19-nek meg nem kell már fizetni. Meg hát ez is replacement mert 19 ember munkáját helyettesiti.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 3 ай бұрын
Az enabling technológiákhoz szükség van az emberre, az ember lesz termelékenyebb, csökkentve a termelési költségeket. Makrogazdasági szinten ez nagyobb kibocsátást eredményez, mert a gazdaságban működő cégek célja a növekedés, azaz aki üzembe állít egy új technológiát, a versenytársainál olcsóbban állít elő terméket, versenyelőnyt élvez, és jobban tud növekedni. Tehát a favágós példánál maradva nem küldi el a 19 favágót, hanem többet termel, olcsóbban árusítja a terméket, többet ad el, és tovább növekszik.
@slaszlo9088
@slaszlo9088 3 ай бұрын
Köszönöm szépen az egyetemi szintű előadást!
@mdavidkj
@mdavidkj 3 ай бұрын
Wow! 👏👏 Meghallgattam, tanútam máma is.
@petercseh1541
@petercseh1541 4 ай бұрын
18:38 -nál a lényeg, Eu average oszlop. Az átlag jövedelműek foglalkoztatottsági aránya drasztikusan csökken, míg a rosszul(kissé+) és jól keresők aránya(drasztikus+) nő. Ami az átlagbért felnyomja persze megtévesztő, mert a bérek mediánja még alacsonyabb lesz.... A kérdés az, hogy a munkanélkülivé vált középosztály hova fog "besorolni" ha NEM LESZ alapjövedelem. Valószínűleg a jól keresők közé nem, így tovább erősítik az alsó tábort. Már ha egy 50-es navos "nyugdíjelőtti" Micuka az irodából elmegy gombát szelektálni egy KKV hoz... Szerintem két társadalmi réteg alakul ki, ahol az a bizonyos olló egyre jobban kinyílik majd lesz belőle egy tökéletes tangens függvény. Neo feudalizmus TikTokkal ..Metával ..elf barral...kristállyal , "cirkusz és kenyér helyett"?
@attilacsaszar7156
@attilacsaszar7156 4 ай бұрын
szia 21 percnél és 28 percnél van egy kis ismétlődés, vágási hiba a "két eltérő álláspont"-tól egyébként szép előadás
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 4 ай бұрын
Köszönöm, hogy szóltál.
@szabolcshorvath5805
@szabolcshorvath5805 4 ай бұрын
Remek előadás volt, köszönjük szépen!
@Virtualis_Laposborton
@Virtualis_Laposborton 4 ай бұрын
amiért nagyon sok ember meghal vagy elveszíti a munkáját az az hogy a repülőgépek minden nap felhőzetet csinálnak, ez bent tartja a hőt és nagyon pusztító felmelegedés van emiatt, plusz rengeteg mérgező dolog van rengeteg területen
@istvanluka9860
@istvanluka9860 4 ай бұрын
Igazad van de sok ember a tekintetét csak a földre fókuszálja és hiába mondod nem hiszik
@KennyMcCormick4356-i9j
@KennyMcCormick4356-i9j 4 ай бұрын
háttérhülyeséget észleltem...
@MULTIVIBRATOR
@MULTIVIBRATOR 4 ай бұрын
osztályharc, népírtás
@slaszlo9088
@slaszlo9088 4 ай бұрын
Ez, egy egyetemi színtű előadás. Köszönöm szépen!
@aron68on_etoro95
@aron68on_etoro95 4 ай бұрын
Szia! Hogy kell értelmezni ezt a 20 kEUR védelmet? Ez a készpénzre vonatkozik vagy a megvásárolt eszközökre is? A fintechnél tényleges tulajdonosa vagyok a részvénynek (nyilván nem cfd)? Pl, eToro azt írja vételkor: you are buying the underlying asset.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 4 ай бұрын
Hiányzó értékpapírokra vonatkozik a 20k, írunk erről az alábbi cikk "A hiányzó ügyfélvagyon az alapja a kompenzációnak" cím bekezdésében: elemzeskozpont.hu/brokercsod-bankcsod-befektetovedelem-hogyan-keszulj-fel
@ivankiss6365
@ivankiss6365 5 ай бұрын
ezek a hosszútávú elemzések mikor jöttek be utoljára? semmi értelmük, egy nem várt tényező megváltoztathatja az egészet
@tamasjakub1509
@tamasjakub1509 5 ай бұрын
Kezd újra...
@stfustfu1
@stfustfu1 5 ай бұрын
feltételezem, 10e huf félretett pénzed nincs, mert ilyen alapon ma, holnap, akármikor meghalhatsz, minek előre tervezni, elemezni, bármit csinálni?
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 5 ай бұрын
Az ilyen elemzések arra jók, hogy megismerjük az alapvető, a piacot meghatározó összefüggéseket, és majd mindenki felhasználja a döntéseihez a szükséges részt. Vannak ebben a tanulmányban hasznos dolgok, például az árupiaci termékek kitermelésének/előállításának koncentráltsága, a kereskedelmet korlátozó intézkedések tendenciája stb..
@kamimo62
@kamimo62 5 ай бұрын
Én a fókuszált, diverzifikált portfólióban hiszek. 20-30 részvény bőven elegendő.
@ferenckluni7652
@ferenckluni7652 5 ай бұрын
Köszönöm szépen az oktatást! Sokat tanulok Öntől / Önöktől. Nekem ez az ingyen ebéd: Ingyen megszerezni az érdekes és értékes tudást. Sajnos az én portfolióm túlságosan is fokuszált - valószínűleg a túl erős hitem miatt, hogy rövid távon a szerencsétlen MOL képes sikert felmutatni. De úgy látom, hogy most szépen megtörte az osztalék fizetések előtti trendet, mely szerint az osztalék mértékével emelkedik majd pedig osztalékfizetés után sülyed az árfolyama. 😊 Köszönöm még egyszer az ingyen ebédet - változtatok is a portfoliómon.
@karpatiferenc
@karpatiferenc 5 ай бұрын
Piactorzító vagy sem, ha valaki nem akar professzionális tudással rendelkezni, ilyen mélységekben elmerülni, de van havi megtakarítása, és ezt könnyen, olcsón, hosszú távon kiszámíthatóan akarja befektetni, akkor az etf-ek a legjobbak erre. Ez az adni-venni, figyelni állandóan, keresni a tutit, elemezgetni, bejön vagy nem, izgulni rajta... Nem mindenkinek szimpatikus.
@khirera
@khirera 6 ай бұрын
Nagyon szeretem ezeket az előadásokat, bár csak nemrég kezdtem el pénzügyekkel és befektetésekkel foglalkozni. De sajnos most is, és ezt már többször leírtam, a hangminőség nagyon nincs rendben. Keresni kéne az okát.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
köszi az észrevételt, a hangon igyekszünk javítani, bár a mi csatornánkon ezt a problémát még nem jelezted, és más sem említette még..
@szilko
@szilko 6 ай бұрын
Mi történt az utóbbi időben a size faktorral, amire a video végén utal? Úgyérti hogy most egy olyan ciklusba léptünk ahol ahol nem müködik a small cap, vagy a small cap value várható felül teljesítése? Vagy csak arra hogy eltorzult a piaci index összetétele a (mag7) large cap-ek miatt?
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Az előadáson arról volt szó, hogy az SP500 indexen belül megfigyelhető a size-tényező, de az indexen kívüli részvények körében nem. Az általános size-prémium utoljára 2020-ban volt pozitív, akkor 13 százalékponttal teljesítettek felül a smallcap részvények, azóta negatív a prémium. 1927-2023 közötti 97 év során 50 évben volt pozitív a size-prémium. Több vizsgálat is megerősíti, hogy a feltételek nélküli size-prémium eltűnt a piacról. Feltételekkel például quality, vagy value esetleg microcap fókusszal esetleg kinyerhető. Ezekről itt beszéltünk: elemzeskozpont.hu/small-cap-reszvenyek-eve-lesz-2024
@passzivbefekteto
@passzivbefekteto 6 ай бұрын
Mennyire extrapolálhatók a jövőre az aktív és passzív befektetés eredményei, annak tükrében, hogy 82 óta az általános kamatszint folyamatosan csökken, illetve 2008 óta a QE is segíti a piacot? A legtöbb információnk pedig, ahogy a videóban is elhangzik 2000 utánról származik.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Ez a kérdés kb. egy újabb előadást felvetne, annyira sokrétű:) Az aktív befektetők eredményeire viszonylag egyszerű a válasz, mert az iparág már a 2000-es évek előtt is alulteljesített, például Eugene Fama sokat hivatkozott Luck versus Skill in Mutual funds Returns tanulmánya 1984-2006 közötti adatokon. A passzív befektetés eredményeinek vizsgálata már egy másik kérdés, sokáig azt gondoltuk, hogy a kockázatmentes hozam és a részvénypiac kockázati prémiuma független változók, ma már tudjuk (Blitz 2022 alapján) hogy erős negatív kapcsolat van a kettő között. Arra is vannak adatok, hogy a QE eltorzította a piacot, így például az earnings yield, ami a részvénypiac értékelésének alapját adná nem megbízható előrejelző. De alapvetően az előadásban tárgyalt anyagok nem ezekkel foglalkoztak, hanem a passzív befektetés piactorzító hatásaival.
@botonddiczko6961
@botonddiczko6961 6 ай бұрын
Király vagy! Csak így tovább!
@attilaborcsok8524
@attilaborcsok8524 6 ай бұрын
Köszi !
@janossimon2935
@janossimon2935 6 ай бұрын
Ez leginkább népbutítás volt.
@thomassasdi2739
@thomassasdi2739 5 ай бұрын
Tanulj némi statisztikát, hogy legyen esélyed megérteni a videót. Bárcsak ezen a szinten "butulna" az ország.
@janossimon2935
@janossimon2935 6 ай бұрын
A Bts etf ek az eddigi legsikeresebb etf ék ever.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Semmilyen jelentősége nincs, hogy mi történt a BTC-vel 6 hónap alatt. Az előadás a befektetési időtávról szól, 10-30 év, a kriptoeszközök nagyon jó spekulatív eszközök, de az előadás nem erről szól.
@janossimon2935
@janossimon2935 6 ай бұрын
Hihetetlen remélem csak azért mondja ezeket hogy népszerűsítse a részvénytőzsdét. Ha nem hihetetlen olyan mintha dínószaurusz lennet
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Sikerült az előadást meghallgatni? Mert pont arról szól, hogy van némi bizonyíték arra, hogy egy befektetési portfólió egységnyi kockázatra eső profitját javítani tudja a kriptopiaci kitettség.
@janossimon2935
@janossimon2935 6 ай бұрын
A Btc-t nem tudja az USA nyomtatni inflálni. A Btc/üsd folyamatosan emelkedik. Az USA leendő elnökjelöltjei cryptóval kampányolnak.
@EvonnD
@EvonnD 6 ай бұрын
Te ugye fogyatékos vagy?
@janossimon2935
@janossimon2935 6 ай бұрын
Fájni fog! Nem tudja elfogadni hogy a legnagyobb befektetői cégek elkezdtek cryptóba fektetni.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Köszi a hozzászólást, de az előadásnak ehhez semmi köze nincs. Az előadás célja, hogy beszámoljon a témával kapcsolatos 1-2 kutatásról.
@istvanignacz7837
@istvanignacz7837 6 ай бұрын
Ellenörzött koinok. Nincsenek a kódokban rejtett köktségek. A fejlesztők ellenőrizhetők. Vidákovics Attila. Molnár Péter. A projekt Mosaicalpha. Kosarak amik kriptókat tartalmaznak. Kerskedők felügyelik.
@happpyplant
@happpyplant 6 ай бұрын
Köszönjük szépen az előadást!
@kacsa123
@kacsa123 6 ай бұрын
kripto piac ennél sokkal bonyolultabb és közbe sokkal egyszerűbben működik, nem lehet a tőzsdéhez ilyen könnyen hasonlítani alapból ciklusokba mozog, bika-medve piaci időszakokkal, jelenleg a bikapiac már megindult, aki alacsonyabb kockázattal akar beszállni, annak most nem ajánlott, várja meg a medve időszakot, amikor mindenki pánikol, mint az ftx botránynál ez a nagy 10 coin elmélet is tévedés, egy nagy coin van, a bitcoin, az összes többi shitcoin, a kripto piacot narratívák, hypok irányítják, a nagy coinok esetében ez a hype kifújt, elég csak a cardanot megnézni, ami elvileg top coin, mégis halott, elfogytak a hívők mögüle rwa, meme, ai narratívák mennek jelenleg, tehát, inkább narratíva alapú kosarakat érdemes összeállítani, nagyobb és alacsonyabb marketcap alapján súlyozva ha a nagy ai cégek közül csak egy kihoz valamit, ami nagy hypot okoz, akkor a crypto ai coinok rallyznak, úgy, hogy ők semmit sem csináltak, meme, hype az egész kripto ezt kell felismerni, teljesen más gondolkodás kell hozzá, mint a részvényhez
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
"ez a nagy 10 coin elmélet is tévedés," A bitcoin mellé én még odatenném az Ethereumot is, de a kriptoindexnek ettől függetlenül az lenne a lényege, hogy mindig olyan arányban tartsuk a kriptoeszközöket, ahogy a befektetési tőke áramlik az eszközökben (kapitalizáció szerint súlyozva). Ez lenne a piaci portfólió, ez több okból optimális egy befektető számára (befektetési időtávról beszélünk), vannak mögötte vizsgálatok is. A nagy 10 coin esetében a Cardano kiesik a 10 legnagyobb eszköz közül, így kivesszük a portfólióból, és a helyére bekerül egy másik coin, amely éppen emelkedik. Ha statikusan nézzük, és tudjuk előre a jövőt, akkor persze csak a bitcoinba kell befektetni. A kriptoindex mindössze azért került elő, mert egy befektetési portfólióba nem narratívák kerülnek. Egyébkén valóban igaz, aki rövidebb időtávon gondolkodik, annak a figyelemvezérelt vételi nyomás, a momentum alapú portfólió sokkal nagyobb hozamlehetőséget biztosíthat. A narratívában, az ún. concept momentum stratégiák lehet az irány, de az előadás nem erre fókuszált..
@penzugyiszakember
@penzugyiszakember 6 ай бұрын
Kérdem én: Mennyire tudatosan válasz egy kisbefektető kötvény-részvény arányt? Én tapasztalatból azt látom, hogy inkább nem érdeklődik a kötvénybefektető idősebb réteg a kötvényeken kívül más befektetések irányába, és a részvénybefektetők pedig inkább kockázatvállalók és ezért nem vonzza őket a kötvény. Inkább csak a részvényportfólió diverzifikációjában gondolkoznak.
@elemzeskozpont
@elemzeskozpont 6 ай бұрын
Erre a kérdésre nehéz választ adni, de az elmélet szerint részvény-kötvény-alternatív-eszköz portfólió az optimális. Az egyéni befektetők nem biztos, hogy ezt követik. Különösen egy olyan országban, ahol nincs jelentős hagyománya a tőzsdei befektetésnek, ahol magas inflációs időszakok miatt magas az ingatlanpiaci befektetések aránya stb..
@matyasszabo6361
@matyasszabo6361 6 ай бұрын
Köszönjük! Nagyon informatív videó. Legolcsóbban hol lehet TBSZ számlát fenntartani? (Sima Buy and hold stratégia és ETF vásárlásról lenne szó.)
@skaterflacon
@skaterflacon 6 ай бұрын
Lightyear, majd utána ibkr