Mint mindig, nagyon magas minőségű információk!!! Köszönjük!
@TiborNyxent6 ай бұрын
Úgy bizony! Mint mindig. Kár, hogy nem ilyen emberek véleményére adnak a gazdasági döntéshozók.
@Bruce_Weyne6 ай бұрын
Szép munka! Köszönöm.
@attilaborcsok85246 ай бұрын
Köszi !
@matyasszabo63616 ай бұрын
Köszönjük! Nagyon informatív videó. Legolcsóbban hol lehet TBSZ számlát fenntartani? (Sima Buy and hold stratégia és ETF vásárlásról lenne szó.)
@skaterflacon6 ай бұрын
Lightyear, majd utána ibkr
@norbertdorogi16926 ай бұрын
Köszi, nagyon érdekes a video! Ha "anomáliaként" tekintünk a 40-es és 70-es évek közötti időszakra, amikor a részvények látványosan felülteljesítették a kötvényeket, akkor ezek a historikus adatok hogyan értelmezhetők? A kötvényekhez képest a részvények nagyobb kockázata nem jár semmilyen hozamfelárral? Nem igazolják a tapasztalatok a kockázat és hozam közti kapcsolatot? Vagy a kötvényekhez képest a részvények nem is kockázatosabbak?
@elemzeskozpont6 ай бұрын
A részvények felülteljesítették a kötvényeket, csak nem akkora mértékben, mint korábban gondoltuk, és számos időszakban a kötvények a részvényekkel összevetve versenyképes hozamot biztosítottak. A fentiektől függetlenül a részvénypiac kockázati prémiuma létezik, és tőzsdék széles körén pozitív volt az elmúlt 100 évben, jellemzően 2-8 százalék között évente. A globális átlag 1900-2010 közötti időszakon 4,4 százalékpont, azaz a globális részvények évi 4,4 százalékponttal felülteljesítették a globális kötvényeket hosszú távon. McQuarrie adatiból az derül ki, hogy historikus adatokban jelentős variancia figyelhető meg a hozamok, a kockázatok (szórás), az eszközök korrelációja (részvény-kötvény korreláció), az osztalékhozamok tekintetében. Sokkal kevésbé tekinthetők stacionáriusnak az adatok, mint azt korábban gondoltuk. A befektetőknek el kell tehát fogadni azt, hogy a részvények a múltban sem teljesítették felül mindig a kötvényeket, és a múltban előfordultak alacsony részvénypiaci hozamokkal járó évtizedek is. Alacsony abszolút hozamokat (negatív reálhozam) és alacsony relatív hozamokat (kötvényekhez mért) ki tudunk mutatni 20, 30, 50 éves befektetési időtávon is. A fentiek természetesen nem azt jelentik, hogy nem érdemes részvényekbe, tőzsdeindexbe befektetni. Azt láthatjuk, hogy célszerű a megalapozott vizsgálatok alapján felmérni a kockázatokat, valószínűségeket (erre nagyon jó a monte carlo szimuláció), és ennek megfelelően portfóliót kialakítani, mely alatt részvények és kötvények kombinációja értendő.