З новим роком вас. Комент та вподобайка на підтримку. ❤
@ЕвгенийБакланов-п5дКүн бұрын
Дякую. Гарно розповіли
@andreberezovskiyКүн бұрын
Дякую Вам за важливі, актуальні та цікаві теми! "Гарно підвішений язик" не завжди дорівнює розумності%). Але як є, от нормальні популяризатори науки і допомагають у цьому...
@Николай-у3у5у2 күн бұрын
Якщо можна, розкажіть будь ласка як споживання цукру і ці наслідки виглядають на хімічному рівні.
@andrejpiven37942 күн бұрын
Давно є україномвне відео про дофамін
@henrihill29612 күн бұрын
Після фрази "Нащо нам наука, якщо ми знаємо все най цікавіше?", згадав анекдот. До Бога прибігає нажаханий архангел - Боже, подивись, люди знов синтезували новий ізатоп. що ми будемо робити? -Ну щож.... введемо нову зміну.
@burning-candles2 күн бұрын
З клікбейтом обережніше. Як кажете що граєте на конкретній платформі, на ютубі хоч підвищується перегляди за легкий клікбейт, тут одній з найбільш нетолератних до клікбейту ком'юніті глядачів. Не рідко стають популярними відео про те як вичистити рекомендації, двома кліками канал відправляється в вічний бан, є кілька розширень які по черговим фразам банять відео. Не знаю про що мова, але що занадто то нездраво, як ви самі зазначали :)
@burning-candles2 күн бұрын
27:00 десь були опитування які показали що людям не подобаються ті ігри які схожі на їх роботу (не знаю яка там вибірка і умови). Наприклад менеджерам кооп ігри де вони керують кланом не приносять задоволення.
@ОлегРанськ3 күн бұрын
Дослід Майкельсона-Морлі мені видається доволі дивним. 1. Чому "ефірний вітер" повинен діяти на свтло, але ніяк не діє, наприклад, на рух планет, молекул, атомів, тощо. 2. виходячі з п.1. Припустимо, ми маємо у якості джерела світла електрон і позитрон, які в подальшому анігілюють. З точки зору абсолютної системи відліку, пов'язаною з ефіром, ці частинки рухаються, тобто мають початковий імпульс. Після анігіляціі, виходячи з закону збереження, цей імпульс буде передано фотону світла, чим буде скомпенсовано "ефірний вітер". Отже в такому досліді апріорі неможливо визначити існування ефіру.
@ОлегРанськ3 күн бұрын
Весь простір всесвіту заповнений електромагнітними діполями. Кожниний діполь займає обсяг Vo. (Тобто простір, заповнений осередками електромагнітних діполей, власне, і є ефір.) Однією з властивостей такого діполя є коефіцієнт пружності Ке (електричний) і Кg (магнітний) відповідно. Якщо припустити що заряди електричного діполя дорівнюють елементарному електричному заряду, а заряди магнітного діполя за величиною дорівнюють заряду монополя Дірака, то корінь співвідношення Ке/Кg буде дорівнюватися сталій тонкої структури. 1. Посидівши з олівцем Ви, напевно, самі дійдете висновку, що енергія випромінювання "в ефір" має описуватися формулою E=h*ν (E=е*g*ν) 2. В принципі, можна було б сказати, що мова йде про ефір Максвелла (коли він припустив існування струму зміщення). Але....а) він нічого не казав про струм змішення магнітних зарядів б) він помилився з напрямком струму зміщення. Пункт "б" дуже важливий. Бо не електричний заряд створює електричне поле, а навпаки, сферично орієнтовані електричні діполі утворюють те, що ми сприймаємо за електричний заряд. Можна ще далі поговорити про походження інерціі, гравітаціі і т.п. (з відповіді @DMalitzky)
@lanas29343 күн бұрын
схоже на маячню. Тобто таким чином, зробивши тимчасову перепону у "спілкуванні" півкуль можна гарантовано розчепити свідомість? Мені цікаво було 1. чи одночасно дивились на картинки. 2. якщо через 15 хв запитати назвати обидві картинки - то що назвав би пацієнт? чи памятає він картинки... За мову цікаво - за це відповідають ділянки в обох півкулях, тому сказати одне а викласти інше - це трошки неправильно інтерпритують, не так це працює. Є рефлекси які виконуються безумовно. Тобто почервоніння це безумовно відпрацював мозок по шаблону - свідомість та сама але вона не задіяна було, нічого містичого, відповідь про смішний стільчик - це людський фактор, дитина - навіть здорова дитина могла відповісти по різному на одні і ті ж питання, + дитяча психіка і доросла - дуже різні, тому не можна ставити в один ряд одні і ті ж експеременти як на дорослих так і на дітях - загальні результати будуть недостовірні.
@MasterSergius3 күн бұрын
Фраза "поговорити сам з собою" заграла новими фарбами
@binancehighlights40383 күн бұрын
Мені здається, що необхідно вводити суворі обмеження по цукру у всілякій бакалії. Бо без них дуже важко дійсно контролювати кількість споживаного цукру
@Yuliya.Palanich3 күн бұрын
Так завжди радять родичам пацієнтів, які довго знаходяться в комі - говорити з ними, читати їм вголос, тощо. Тобто це і раніше було зрозуміло, що така стимуляція покращує шанси на вихід. Але цікаво, що тепер це можна дослідити за допомогою такої апаратури. Доволі цікаво. Шкода, що таке дослідження має досить малу "вибірку", якщо так можна висловитися.
@Marshma11ow_Fox3 күн бұрын
Сиджу на луках від тривожності і антидепресантах вже пів року 💅💅💅 Чесно кажучи, краще так, ніж постійні панічні атаки і апатія, які були до цього
@dmitriytyshchenko95953 күн бұрын
Крута робота! Не зупиняйтесь! Продовжуйте! Робіть такі відео! Ви нам потрібні!
@lanas29343 күн бұрын
В Україні явно проблема з середнім рівнем iq. Тому щиро дякую, хлопці, що популяризуєте науку. Скромність так, це як протиледність зарозумілості. Адже люди коли дивляться на науковця який хизується що він розумніший за інших (це правда, розумніший), то їм неприємно тусити з ним, він для більшості - "чужий". Звичайна людина буле дивитися і свідомо чи безсвідомо буде говорити собі: "я не хочу бути схожим на нього"... в усіх сенсах. А вам, хлопцв, ще раз дякую ❤❤❤
@CCumva3 күн бұрын
Партія Таксистів України в коментарях 🚩
@olenanykolyshyna89183 күн бұрын
Я втомилася пояснювати, що цукор не дорівнює солодке!!! Набагато гірше солодощів- прихований цукор! Кетчуп, йогурти, ковбаси тдтп...!! Харчові продукти- це не вища математика. Читай упаковку перед тим як запхати щось в рот. Цукор це набагато гірше ніж просто бути товстим. Онкологія, нейро-хвороби все живиться цукром. P.S. Моя донька щодня після обіду за моєї згоди їсть десерт 😱. Я за баланс. Я проти прихованого змісту
@ByelikIhor3 күн бұрын
Приємно дивитись українською
@АндрейНагорный-й9ф4 күн бұрын
Багато чого не враховано. Поперше, абсолютно не згадане таке явище як коморбідність. Подивіться дослідження РХП, не існує ніякої просто булімії. Досить обгрунтовано є тим що РХП це як правило проблема молодих жінок і вона завжди супроводжується розладами афекту. Особливо мене дивує як Ви просто говорите - алкогольна залежність. Так само як з РХП, алкогольна залежність не існує в вакуумі, це завжди з чимось коморбідно - емоції, разлади афекту, стресс. Це взагалі велика проблема для клінічної психології, коморбідеість фактично руйнує таке уявлення що психічні проблеми це як свого роду локалізовані захворювання, такий поділ взагалі буде відкинутий в майбутньому. Далі майже не враховується контекст, або він применшується, і як результат Ви робите якісь універсалістськи висновки типу жінки більш вразливі, чоловіки більше бухають. Подивіться уважно, поперше не робиться ніякого дослідженяя звязку соціального тиску на високий стандарт зовнішності для жінок. Подивіться дослідження розладів для чоловіків успіх яких визначаеться їх зовнішністю, наприклад для чоловіків в бодібілдінгу. Результат вас здивує. Далі зовсім не враховується питання материнства, якщо ви коли небіть досліджували це питання то знаєте яких потужний вплив це має на психіку. Подивіться дослідження психіки чоловіків які в силу різних причин самостійно виховували дітей. Ну і не враховується що ця статистика будується для МИРНОГО часу. Візьміть україну, чоловіків віком 20 - 40 років і жінок того самого віку, НЕ ОБТЯЖЕНИХ МАТЕРИНСТВОМ. Моя гіпотеза що рівень афективних розладів настільки буде більший у чоловіків що і уявити важко.(не згодні? запропонуйте кращу гіпотезу, але її доведеться обгрунтувати) що з цього випливає? що українські чоловікі більш вразливі? Зовсім, зовсім не враховане питання виховання... критичного для клінічної психології. Адже хлопчиків і дівчат виховують по різному, це так очевидно, навіть для країн північної європи. Немає данних і графіків для соматофорних розладів, для хронічних больових синдромів і станів здоровья що можуть бути повязані з афектами. Можливо при більш детальному і глибокому дослідженні виявиться що ЧОЛОВІКИ БІЛЬШ ВРАЗЛИВІ. Але це висновки поверхневі, адже на цих великих когортних дослідженнях втрачається індивідуальність і наша спільна людська природа. Дуже швидко можна скототится до того що є брехня є велика брехня а є статистика... а це не науково. Подякуйте мені за великий коментар :) я як правило їх не пишу особливо такі довгі
@КатеринаАндросюк4 күн бұрын
Дуже цікаво, дякую. Чекаємо ще на шось з цієї теми
@МихайлоДуда-и9ъ4 күн бұрын
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
@Aleks_Apanfil4 күн бұрын
👍👍👍
@SkAul6664 күн бұрын
Тема дуже цікава, але ви якось не серйозно до неї віднеслись. Хотілося б більш точного обгрунтовування, без ваших тормозів.
@SkAul6664 күн бұрын
Тобто більш підготуйтеся до того як робити відео
@YouTube_is_bad4 күн бұрын
Навіть знаю з якої книжки Ви це прочитали 😅
@ЄвгенПритула4 күн бұрын
Може свідомість в одні півкулі знаходиться, а друга працює типу "співпроцесором"? Студентом ходив на єдиноборства і була типова стійка ліва рука попереду, права - позаду, я намагався вчитися працювати симетрично на 2 сторони/руки, але в результаті виходило, що я залипав строго на одній, а коли перевчався на протилежну - то в попередні ніц не получалося. Це як ліворукість/праворукість, яку вдавалося змінювати з часом, але не оперувати одночасно двома, можливо це пов'язано з домінуючою (ведучою) півкулею мозку.
@resko04 күн бұрын
Там з очима не все так просто. Внутрішні половини поля зору перехрещуються і йдуть сигнали в протилежні півкулі. А зовнішні половинки полів зору обох очей ідуть в півкулі тої ж сторони. Очевидно що такі люди мали б бачити тільки зовнішніми частинами сітківки.
@ivanvoloshyn85424 күн бұрын
Дитину якого віку, або розвитку можна назвати свідомою, чи ні? Якими тестами це можна визначити?
@МиколаПилипенко-б5п4 күн бұрын
Нормальний стрім! Хлопці робіть так, як вам зручно, хто не хоче той не буде дивитися, що би ви не робили)
@ScienceUAofficial4 күн бұрын
Дякуємо за підтримку!
@alexartiushkin28654 күн бұрын
Об'єднання сигналів від очей до рівня об'ємного зображення відбувається у чотиригорбковому тілі. Тобто, на тваринному рівні у нас поєднано. А ось неокортекс... там взагалі цікаво зі свідомістю. Погугліть бікамералізм.
@Альтаир30004 күн бұрын
Дуже цікава штука, гадаю, по правильному, є три свідомості. Умовно ліва свідомість, права свідомість і об'єднана свідомість. Власно, є ж у нас в голові голос, який каже "купи морозиво" чи "годі грати, завтра вставати рано".
@akiruaUazammetra4 күн бұрын
дяка за відео, вподобайка і коментар задля популяризації каналу Допомагаймо ЗСУ!
@артембондаренко-д2ч4 күн бұрын
мабуть організм, не може дозволити щьоб такий важливий орган як мозок не був дубльованим. а вірніше його функції. цікаво як відбувається синхронізація, та до чого тут сон.
@ScienceUAofficial4 күн бұрын
Мозок - надто дорогий орган, щоб живий організм міг дозволити собі продублювати його функції. Сон - для очищення мізків, в тому числі буквального.
@volodyakan51114 күн бұрын
Згадалася фраза про те, що людина думає одне, говорить друге, а робить третє. Можливо, це нормально. Чекаємо на нові відкриття в дослідженні самих себе.
@ОдександрТертичний11 сағат бұрын
Ви не уявляєте як це жити із оцим усім. І я тебе сприймає навколишній люд .
@КсеніяОмельчак4 күн бұрын
Якби вчені серйозно сприйняли знання які передаються в Індії про 7 тіл, про ум та розум, то ніяких протиріч не було б😅
@артембондаренко-д2ч4 күн бұрын
я пам'ятаю себе у відключці. посередині абсолютного ніщьо. а я це лише відчуття усвідомлення. і потім одна думка "треба відкривати очі, і я їх відкрив"
@igoryurchenko95695 күн бұрын
Ландау після автокатастрофи сказав, що я не Ландау, але ще не Ліфшиць
@Jec-man5 күн бұрын
Коли будуть редагувати дітей, всі діти будуть однаково ідеальними 😂
@ScienceUAofficial5 күн бұрын
Або однаково поганими 😏
@igoryurchenko95695 күн бұрын
"Чорний лебідь" (Nassim Nicholas Taleb): Концепція рідкісних і непередбачуваних подій, які мають великий вплив на суспільство чи економіку. Приклад: Теракти 11 вересня 2001 року. "Сірий носоріг": На відміну від "чорного лебедя", ці події є передбачуваними, але часто ігноруються. Приклад: Глобальне потепління. Ризики з "довгими хвостами": Події з низькою ймовірністю, але великою інтенсивністю.