Je to super, všichni by měli hledat a najít, co je uzdraví a naplní jejich život, každý to má jinak, fandím všem, kteří se nebojí experimentovat a hledat. Já se tak stal vegerariánem a jako vedlejší efekt jsem získal zdraví a mrazuvzdornost.
@veronikabecickova55386 жыл бұрын
Shlédla jsem obě videa a přečetla všechny komentáře a mám dojem že řada lidí vás vůbec nepochopila a má za to že tu vynášite do nebe nějaký všeobecný módní trend, který jste se rozhodl praktikovat z dlouhé chvíle. Navíc jste hovořil dost srozumitelně takže nevím proč takové odezvy. Rozumím vám, vím co je to bojovat s vlastním tělem a vím že jsou to složité cesty. Držím vám palce v osobním i profesním životě.
@patrickmuller88475 жыл бұрын
Souhlasím.
@multivitamin16055 жыл бұрын
Bohužel, často lidé komentují video podle názvu a přitom si ho ani nepustí. Řekl bych, že to může být hlavní problém. Stále doufám, že je to tím a né inteligencí určitých diváků.
@patrickmuller88475 жыл бұрын
@@multivitamin1605 Má "víra" mě v tomto ohledu již opustila.
@ercicka4 жыл бұрын
ja myslim, ze mnozstvo hlupakov u nas rastie geometrickym radom. To video je natocene uplne zrozumitelne aj pre piemerne inteligentneho cloveka! A je super, ze niekto otestoval tuto dietu a podal spravu.
@blasbulk6 жыл бұрын
Video je opravdu osobní, za což jsem rád. Ono v dnešní době kdy je každý mega úspěšný (minimálně to tak vypadá na jeho fb/insta profilech) a pak si všichni myslí, že to jsou jen oni co mají život nejhorší, přitom každý má své vlastní osobní problémy a mnohdy třeba i větší. Ať se daří a vše dopadne dobře! :-)
@izak0016 жыл бұрын
Ja prozatim problemy nemam ... kupodivu vzhledem k tomu, ze jsem tlusty .... i kdyz nic monstrozniho.
@FilipGoszler6 жыл бұрын
Díky za skvělé video, Petře. Vlastně mě vůbec na videu nezajímalo to, jestli je o jezení masa, vegeteriánství, veganství nebo raw stravování. Pro mě je nejzajímavější to, jak člověk musí řešit nějaký problém / výzvu a hledá cestu, jak to zkombinovat s životem (práce, rodina) a jak je těžké udělat ZMĚNU. Díky za video, těším se na další :)
@VitkuvCestopiss6 жыл бұрын
Zajímavé já chci zkusit 30 dní se krmit jenom pivem
@vitapreclik54686 жыл бұрын
Pecka odpověď na tu kravinu...:)
@sashakartus34356 жыл бұрын
Strasne dekuji, protoze sem se tade silene nasmala !! Velice vtipne !! :-)
@vladankukla44116 жыл бұрын
:D
@foundsignal69016 жыл бұрын
Já už jí držím !?
@majofado99336 жыл бұрын
😂😂😂
@monicazelin79594 ай бұрын
Ahoj Petre , super videt ze o teto diete v CR nekdo mluvi . Ziju v UK a je to tu i v USA velmi rozsirene a mnohem vice lidi si uvedemuje , jak je to muze zachranit z chronickych chorob ! Bolesti zad , cukrovka , autoimmune a mohla bych pokracovat! Super ze o tom uz nekdo mluvi i v Cestine ♥️
@luciekrej92766 жыл бұрын
Před 12 lety mi diagnostikovali nemoc u které nevěděli a stále nevědí proč vzniká. Sice ji ještě nezarazuji mezi autoimunitni onemocnění ale nějaké prvky tam jsou. Za 12let s touto nemocí jsem byla nucena podstoupit několik operací, přijetí na pohotovost, následné léčby pomocí hormonů. V určitém okamžiku jsem si řekla, že to musím zkusit jinak. Začala jsem něco hledat, našla něco o whole30. Tím jsem začala a potom jsem přešla na paleo. Po několika měsících jsem se cítila lépe než kdykoli předtím. Byla jsem schopná fungovat, dokonce i sportovat, po nějaké době jsem to ještě doplnila o přerušovaný půst. Výsledky u doktorů byli výborné, testy vyšly jak ani nikdo nečekal. Markery v krvi klesly na normální hodnoty. A jako bonus podařilo se něco v co už jsme s manželem ani nedoufali. V mém aktuálně jiném stavu jsem byla nucena stravu upravit, stále vynechavam cukry i když samozřejmě držím hladinu abych nic nepokazila. U lékařů jsem se s nadšením nesetkala ale moje těhotenství probíhá ukazkove, mimčo je dle všech vyšetření naprosto v pořádku, velikost odpovídá. Takže vnitřně se těším až budu moci najet zpět do svých starých kolejí a v paleu budu pokračovat. A taky nejsem doktor ani vyzivovy specialista, ale když vím že mi to pomohlo a neublížilo, tak se k tomu ráda vrátím.
@vlastimilkoutecky95196 жыл бұрын
Klasika. Sacharidy jsou zlo a vyvarovat potraviny do umučení a zbavovat vitamínů už se ví jak je lidstvo staré, že je to nesmysl. A přejít na tuto stravu až když je pozdě, nebo je donutí nemoc, je trochu hloupost lidi.
@17MrLeon5 жыл бұрын
+Lucie Krejčová To je skvělá zpráva a mám za vás radost. Máte nějaký update jak probíhá těhotenství?
@David-gy4fj3 жыл бұрын
@@vlastimilkoutecky9519 nepiš takové hlouposti, sacharidy umožnili přežít milionům lidí, kteří na nich dokázali být velice efektivní. To, že někomu vyhovuje je vynechat do určité míry, nepopírám. Často to jde, ale ruku v ruce s celkovým životním stylem, nejde jen o to vynechat sachry
@vlastimilkoutecky95193 жыл бұрын
@@David-gy4fj klíííd :))
@jakubdubnicka6 ай бұрын
Zaujímalo by ma ako sa máte teraz?..5 rokov čo ste písali tento koment:)
@BorisGuman6 жыл бұрын
Veľmi pekné a úprimne povedané. Váš ľudský prístup je inšpiráciou pre mňa a určite aj pre iných. Ďakujem, a hlavne veľa zdravia vám prajem.
@TractorsChemer6 жыл бұрын
Zajímavé.
@jirkazeman6 жыл бұрын
Ahoj Petře, moc dobře si pamatuju jak jsi napsal svůj první článek o nemoci, četl jsem ho mockrát, od té doby tě sleduju, párkrát jsme se viděli a natočili videa a pořád jsi pro mě inspirace i v těch 40-ti :-D chlape. Drž seeeeeeeeeee!
@evatautermannova56084 жыл бұрын
Díky za tohle video. Jsem na téhle stravě asi 7 let a už vím, že v tom budu pokračovat. Už 17 let mám i cukrovku 1.typu a došlo ke zlepšení. Mohu jen doporučit
@hans23234 ай бұрын
Dobrý den...Mám také cukrovku, ale nedokážu si moc představit, jak to zvládáte s touto dietou. Mohla by jste to prosím více rozvést? Díky
@martinkubice25936 жыл бұрын
Mně to nedá a jednoduše Vám vyjádřím velikou a na pohled upjatou vděčnost za Vaši tvorbu, mimořádně za toto video. Člověka si to donutí projít jeho priority a v tomhle případě si je i lehce urovnat, jelikož jste člověk, kterého doopravdy uznávám, tudíž je přesně takový obsah vlivný, a to kladně (a výborně popsané a vykládané informace a tipy o všelijakých technologiích nepochybně taky). Děkuji moc, je skvělý Vás vidět v dobré kondici a přeji vám, ať se to takhle drží na co nejdýl!
@petrkucka77586 жыл бұрын
Petře... Celé video jsem poslouchal s otevřenou pusou. Přes takové překážky být, kde jsi dnes - klobouk dolů! Bojuješ, aby jsi byl dobrý v práci, dobrý manžel a otec i přes tuto nemoc. Velká poklona a respekt!
@pavelrozmus95166 жыл бұрын
Jsem rád, že je na českým KZbin někdo, kdo dělá inteligentní videa, co dávají smysl. Prostě super!
@michalhajek11896 жыл бұрын
Ahoj Petře, natoč prosím bližší video k tomuto tématu - něco jako day in life, tzn. celodenní jídlo, vaření, doporučení, tvé postřehy, jak nejlépe třeba začít s tímto typem stravování atd. Díky moc a ať se daří!
@magda47366 жыл бұрын
Děkuji, osobní, to hodnotím hodně pozitivně a rozhodně moooc zajímavé.
@FredyKriglCz6 жыл бұрын
Par informačních nesrovnalosti, ale i tak moc cenim. Necekal bych, ze o carnivore diet nekdo v CR natočí video. Cekal bych, ze se do CR dostane daleko později, jestli vubec. Sam jsem nad ni premyslel, ale proste miluju mandlove maslo a dalsi veci, ktery do toho konceptu nezapadaji, takze zatim zůstanu u OMAD keto. :)
Nespravil by si video v zmysle ako si jedlo pripravuješ, či dopredu, čerstvosť, kvalita, mäso a cestovanie/práca, využívaš denne reštauracie, recepty, aké mäso konzumuješ, ako ho striedaš, kalorický príjem, koľkokrát denne... pomohlo by mi to na štart. Ďakujem
@martinakarkoskova5366 жыл бұрын
POVY suhlasim. Take video by bolo top
@Andrea280716 жыл бұрын
Také se přimlouvá
@microjeeful6 жыл бұрын
Áno to by veľmi pomohlo na štart. Ale logicky je určite lepšie keď je mäso čerstvé a "bio". Čiže chované bez antibiotik, krmené trávou a chované s láskou 😉 Druhy mäsa spomínal. Kalorický príjem by som extra neriešil. Skôr by som sa riadil hladom a rýchlosťou vytrávenia určitej porcie a tak nastavil čo mne osobne vyhovuje. Ale keďže, 400g mäsa to je cca 80-100g bielkovin to je cca 400kcal. Petre dorovnavas denne kalórie tukom do trebárs 1500kcal? Ješ tuším ak som dobre počúval 3-4x podľa hladu však.
@nikolasnguyen62626 жыл бұрын
Hodilo by sa
@martinkovalda95876 жыл бұрын
jo takové video by bylo super
@Lojzius136 жыл бұрын
Dobrý den. Sleduji Váše videa už nějakou dobu ale dnešní video bylo opravdu “jiné” . Mám pocit, ze jste do toho dal kus srdce. 👍 Každopádně Vám držím palce a doufám v co nejlepší výsledky a hlavně pevné zdraví
@ondradvorak5 жыл бұрын
Strašně smutně vtipný je, že Petr tam několikrát vysloveně řekne, že se jedná pouze pro informativní video, nikoho nenabádá a nikomu nic nedoporučuje. Řekne tam, že to udělal přímo ze zdravotních důvodů a že mu to funguje vlastně strašně dobře a má skvělé výsledky testů. A stejně se tu najdou lidi v komentářích, co na to negativně reagují. I na internetu lze najít strašně moc reakčních článků, kteří to berou úplně jinak, než to bylo natočeno. Očividně vůbec nechápou, že každý člověk je nastaven a funguje jinak. 🙂
@martinvalter23786 жыл бұрын
Ahoj Petře, mám Crohna 25 let a devět let si 💉 HUMIRU. Jsem v poho. Taky jim hodně maso a zeleninu. Začal jsem posilovat a děla mi to dobře. Mám za sebou pět těžkých resekcí tenkého střeva a 1,5 tenkého pryč. Normálně pracuji celý život a poslední dva roky +ID. Měj se hezky a 🍀✊🏻.
@gabriela.macakova6 жыл бұрын
Petře, perfektní video! Sama se stravuji nízkosacharidově, ale hodně jsem se našla v potravinách povolených na Whole30 programu, což je v podstatě jen maso, vejce, zelenina, něco málo ovoce a zdravé tuky (např. ořechy). Mléčné výrobky už zahrnuji zcela výjimečně, ale na ovoci (zejména tom lokálním sezónním) a vysokoprocentní čokoládě ještě stále ujíždím (snahou je minimalizovat i to). A je to prostě úžasné. ☺️ Jinak ve chvíli, kdy jsi ve videu zmínil Crohnovu chorobu, jsem přizvala i svoji mamku, jelikož mám sestru, která touto chorobou trpí. Vydržela koukat až do konce, tak snad si z toho něco vezme. 😌Každopádně tleskám 👏 a držím palce ✊ do dalších dní!
@machj6 жыл бұрын
Mohu potvrdit, na Whole30 jsem taky pár měsíců vydržel a zdravotně perfektní, i s rozumným hubnutím (resp. jsem se dostal tak kilo pod dlouhodobé minimum, tedy ideál). Zajímala by mě zkušenost Petra i Gabriely, jak to vychází finančně v porovnání s normálním stravováním.
@gabriela.macakova6 жыл бұрын
Jan Mach Za sebe mohu rici, ze moje naklady na stravovani jsou mezi 3-5 k mesicne. Kdyz jsem dodrzovala Whole30, vysel me kazdy den v prumeru na 150 Kc, a jak rikal Petr v druhem videu, jelikoz to byl experiment, castku jsem neresila. Kdyz jsem ale zjistila, ze mi to sedi vic, nez jsem si myslela, a hodlam v tom pokracovat, stanovila jsek si mesicni strop (5 k) a do toho se snazim vzdy dostat. 🙂 Takze jsem se zamyslela nad tim, kde se da usetrit, zacala jsem vyuzivat slevove akce, a naklady se stahly na 130 Kc za den a i min. Treba zeleninu+ovoce+vejce beru od babicek, atd. Jakoze urcite se to da i levneji, jen to chce opravdu nad tim premyslet a trosku zamestnat Google. 🙂
@firefane58684 жыл бұрын
Také bojují se svým tělem 2 krát do týdne mám silné migrény a hledám ideální cestu jak bych to zlepšil takže Vás chápu. Přeju hodně úspěchů v osobním životě a také v pracovním. Baví mě sledovat Vaší tvorbu a doufam ze bude pokračovat. Vaše úvahy jsou dost rozumné.👑
@vladimir_bilcik6 жыл бұрын
ako vegetarián si to musím pozrieť :) .... a je to super myšlienka a štandardne skvelé video
@marketakozackova20606 жыл бұрын
Jako vegan 5 let a vegetarián asi 10jdu taky pozerat
@adelafarkasova67926 жыл бұрын
A ja jako veganka taky!😅
@klaudiaa22736 жыл бұрын
A ja ako vegetariánka tiež.. 😞
@vladimir_bilcik6 жыл бұрын
SuperCutLerr jj, poznám to :) ale s workoutom
@CZVergilius6 жыл бұрын
Super, veganci. Tady mate klicenky.
@_janvaclavik_6 жыл бұрын
Klobouk dolů za obsah videa a taky za to, že je bez střihu na jeden dech. Díky Petře, že taková videa děláte, moc mě to motivuje a inspiruje. Sám mám diabetes 1. typu a taky rád experimentuji s netradičními metodami tak, abych nemoc dostal do no stress stavu :)
@osobnitrener6 жыл бұрын
Skvělý video. Osobně jsem dietu na mase zkoušel taky, trvala cca 4 měsíce. Cílem bylo ztratit ,,veškerý" tuk, tím pádem zviditelnit (,,vyrýsovat") postavu. Zkoušel jsem i sacharidovou dietu. Jeden velký rozdíl, který je mezi dietou na tukách (mase atd.) a sacharidovou dietou je, že dieta na tukách je obrovsky pohodlná co se týká denního fungování. Nelítají chutě na sladké a nekolísá denní energie, což Petr ve videu avizuje a jen bych to rád potvrdil. U sacharidový diety je to trošku problémovější. U sachardiový diety je zapotřebí dávkovat sacharidy (ne jednoduché cukry), tak abyste co nejméně ovlivňovali hladinu inzulínu přes den, tzn. držet hladinu inzulínu ve stejné hodnotě. Způsob s. diety je docela hladovější a nedá se dobře dlouhodobě tak snadno udržet. Co chci, ale říct ... Pokud se někdo rozhodne vyzkoušet dietu na tukách, tak není dobré stravu změnit ze dne na den. V případě, že máte opravdu rozdílný stravování oproti dietě na tukách, nebude vám určitě v prvních dnech dobře a troufám si říct, že nebudete schopni normálně přes den fungovat. Může to být pro tělo obrovská změna na kterou často reaguje např. bolestí hlavy a únavou - vlastní zkušenost.Je potřeba cit a postupně na takovou stravu najíždět. Obecně platí, čím větší náhlý extrém na tělo použijete, tím více se tělo bude nějakým svým způsobem bránit. Pokud byste chtěl mít někdo opravdu přehled a kontrolu nad tím, kolik kalorií musíte denně přijmout aby příjem vaší kalorický hodnoty byl OK, zkuste použít měření na přistroji InBody. Netvrdím, že je to na kalorii přesné ale, mám s tím docela dobré výsledky a to i u lidí, kterým stravu upravuju. Trochu nevýhodou diety na tukách je cena. Alternativou může být maso mleté, ovšem mleté maso trávíme o dost rychleji, tzn., že celý den např. v mém případě, by byl dost hladový nebo bych ho musel sníst 2x tolik, ale někdo to může mít jinak a zvládl by to i na mase mletém. Je to velmi individuální. Pokud se rozhodne někdo pro dietu na tukách, určitě si ho vyzkoušejte na kvalitním a pořádném mase, je to ... řekl bych velmi funkční a příjemný stravování, ovšem nesmí se zapomínat na, že je zapotřebí cit, hlavně ze začátku. U Petra je jasné, že zkouší vše co mu dokáže pomoci vzhledem k jeho nemoci. Pokud se budeme bavit o lidech, kteří nemají vážnější zdravotní problémy, jsem ale stále zastáncem vyváženějšího příjmu stravy a úpravy kalorií vzhledem k aktuálnímu cíli. Nikdo z nás asi nemá prostor ani vůli držet stravu 365 dní v roce. Když to přeženu a nazvu dietu na tukách - ,,extrémní", tak je to právě kvůli jojo efektu. Pokud tuto dietu končíte je zapotřebí ji končit stejně tak, jako jste ji začínali. Tzn. postupně a s citem - se vracet k původnímu stravování, jinak se může stát, že vám půjdou kila výrazně rychle směr nahoru a možná byste z toho mohli být nešťastní. Vyváženější úprava stravy není na jojoefekt, tak citlivá. I dnes někteří lidé stále vliv stravy na naše zdraví podceňuje. Ze zkušenosti vím, že se dá správně zvolenou stravou velmi potlačit např. Crohnova nemoc, ale také uplně vyléčit např. curovka druhého typu. To jsou fakta a je jen škoda, že doktoři na to málo apelují a vlastně jídlu, ani tak moc nerozumí.. Přemýšlet nad jídlem dnes začíná, čím dál tím víc lidí a Petr to svým videem i v tomhle oboru podporuje. (y)
@vojtechkomarekbushcraft6 жыл бұрын
Děkuji za skvělé video.
@lemplnonplusultra6 жыл бұрын
Člověk, který není aktivní a nesportuje, prakticky nepotřebuje sacharidy. Člověk aktivní, sportovec se bez nich neobejde. Vyzkoušel jsem mnoho pokusů s jídlem - nejedl jsem sacharidy a cukry, půl roku jsem jedl jen maso, ořechy, vajíčka a zeleninu - zjednodušeně řečeno jen bílkoviny a tuky. Cítil jsem se pořád naprosto stejně. Nyní razím zcela jiný směr - 100% mé potravy je přírodní, žádná chemie, průmysl ani polotovary. Kombinuju v jednom jídle všechno - tuky, bílkoviny, sacharidy. Kašlu na nějaká moudra, že v jednom jídle nemají být sacharidy s tuky, nepočítám žádné kalorie, sním jich třeba i 4000 denně v naprosto neaktivní den. Vůbec není důležité kolik člověk sní, ale co konkrétně jí. I když jím asi 2x tolik kalorií než bych podle nějakých tabulek měl, stále mám 72kg při mých 178cm. Problém dnešní doby je, že se z toho dělá strašný byznys. Každý potřebuje zaujmout, a tak na svém webu nebo eshopu píše co jíst a co ne. Jako příklad bych uvedl lepek - pro člověka, který na něj nemá alergii je zcela neškodný, přesto se z něho dělá strašák a lidi ho nechtějí. Největší extrém je, když vidím, jak někdo kupuje bezlepkové zákusky a snad si myslí, že po nich zhubne.
@ondrej18936 жыл бұрын
lemplnonplusultra Pokud hubnete nebo jste se dostal na nižší váhu a tu jste udržel, pak jste z definice byl v kalorickém deficitu. A chemie je vše. Existují přírodní jedy jako botulotoxin versus např. ultra zpracovaný syrovátkový protein, který je prospěšný. Zde složení banánu: goo.gl/images/xFBL7G Samozřejmě, méně zpracované “přírodní” (takřka nemožné definovat) potraviny více zasytí při menším počtu kalorií, roli hraje protein, vláknina atd. Ale není to magie.
@lemplnonplusultra6 жыл бұрын
Ondřej Tureček nikdy sem nemel problem s vahou a jsem 100% v kondici. Ale bavi me experimenty. Chtel sem si vyzkouset, jake to je jist jen tohle a vynechat tamhleto. Za ta leta sem si udelal jasny obrazek o strave a je naprosto zasadni, aby clovek jedl jen prirodni stravu. Vse ostatni nema smysl resit. Ja jsem takovy fanatik do vyzivy, zajimam se hodne o regeneraci, spanek, srdecni tepy a stravu. Zkousel sem prerusovane pusty, 18 nebo i 24h. Jsem toho nazoru, ze telo potrebuje urcite ziviny a je mu zcela jedno jestli mu to das v jednom jidle nebo ve 3 ci v 5. Jenze tohle muze fungovat jen u lidi, kteri maji dobry metabolismus, reaguje jim telo spravne na cukry, maji v norme hormony - to je naprosty zaklad.
@twixihunter2276 жыл бұрын
lemplnonplusultra tady se resi ale zpusob jidla behem strevnich zanetu, ne zdravy zivotni styl.
@lemplnonplusultra6 жыл бұрын
Twixi Hunter spravna strava je naprosty zaklad vseho fungovani v tele. Ve strevech mas pres 90% imunitniho systemu a nekvalitni strava ochuzena o zive kultury a probiotika jednoznacne zpusobuje premnozeni tech skodlivych bakterii a jejich nepomer mezi zdravymi. Je to potencialni riziko, ktere muze a nemusi souviset s temito nemocemi. Proto je potreba to stale opakovat - tak jako narod nejsme financne gramotni, tak nemame ani poradne stravovaci navyky. Kdyz se podivas na statistiky nemoci strev a nadoru tlusteho streva, tak mame nejvyssi cisla v Evrope.
@twixihunter2276 жыл бұрын
To ja touhle nemoci trpim od 14 let kdy sem dostaval od rodicu zdravou stravu, hral sem od 5 let fotbal a sportoval jak to jen slo. Nikdy sem nekouril nepil ani nebral drogy. Pak sou tu v mem okolo lide co chlastaji , kouri zerou same sracky a sou naprosto zdravi
@martinzdrahal55256 жыл бұрын
Vidím Vás poprvé a super video. Já jel ketonovou dietu půl roku + Insanity (americké cvičení). Lépe sem se v životě necítil. Ego boost, úspěchy, zkrátka se hodně dařilo. Tohle je zajímavé. Asi do toho jdu.
@jankrajdl6 жыл бұрын
Prosím, jaký je Váš jídelníček? a kolik to vyjde finančně na týden?
@StArSiiK16 жыл бұрын
Stejnou otázku sem si položil také + jaké množství masa jíst jestli se to odvíjí dle váhy osoby a nebo podle pocitu hladu.
@mod86 жыл бұрын
Vždyť jídelníček řekl - "maso, maso, občas vejce, když mám hlad, dám si 300-400g masa. Hovězí, občas věpřový, nikdy kuřecí". Předpokládám, že jí většinou kvalitnější (bio grass fed) hovězí, který může stát 300-500/kg. V restauraci zaplatíte za 2 hovězí steaky cca 500-1000. Měsíčně to tak může vycházet klidně přes 15 000, i kdyby člověk jedl jen doma, pokud jí často v restauracích, může to být klidně násobek.
@jankrajdl6 жыл бұрын
Bohužel jste odpověděl jen na cenu která také není přesná. Jedná se o přípravu atd. A jsou různé formy masa. Ať uzeniny nebo jen kus flákoty, a to třeba dušené, smažené, pečené, vařené... Takže váš komentář není adekvátní bohužel.
@Spazik866 жыл бұрын
Odpověď je níže, okolo 1-1,5kg masa denně. Mleté maso se dá koupit okolo 100-200Kč/kg +-
@mod86 жыл бұрын
Cenu nejspíš přesně neví ani Petr, pokud si nezapisuje každou návštěvu restaurace a nákupy (nehledě na to, že nejspíš nakupuje pro celou rodinu). Cena se bude lišit hlavně podle toho, jak moc budeš jíst venku/doma a v jaký kvalitě. To taky zmiňoval - steaky, mletý, žebra. Uzeniny určitě ne, nejspíš udělaný na pánvi/upečený a ne ve friťáku.
@mirekreative6 жыл бұрын
Mockrát děkuji za obohacení a že jste se podělil :)
6 жыл бұрын
Zdravím, chtěl jsem se zeptat: Co jaterní testy? Přecejen zvýšená konzumace masa, někdy i tučného, může mít negativní dopad na játra. Dále bych využil toho, že jste se tak rozpovídal o nemoci, se kterou mám bohužel taky co dočinění: Co dědičnost? Uvažoval jste o ni? Přece jen ta možnost tam je...
@andlhonza6 жыл бұрын
O dědičnosti mluvil
6 жыл бұрын
Honza Andl myslím to ve smyslu, že někteří lidé s touto nemocí se rozhodují,jestli děti mít,aby je teoreticky vystavili k možnému diskomfortu o kterém Petr mluvil....
@Spazik866 жыл бұрын
V zásadě každý má nějaké zdravotní problémy menší či větší, to by nemohl mít děti skoro nikdo, kdyby lidi takhle uvažovali...
@bla1566 жыл бұрын
Negativní dopad na játra má především konzumace sacharidů.
@jakubseliga50876 жыл бұрын
tipuju že jatra budou v pohodě, normální zvířecí tuk je čistý, lechce stravitelný. Opakem jsem všechny prumyslově zpracované, a takové kdy se smíchají(smažením) se sacharidama, ty se pak obalí tukem a nedostanou se k nim žaludeční štavy ,celé to pak nestravené putuje do jater , které se zanášejí.
@petronel5396 жыл бұрын
Fakt úžasné video. V dnešní době velmi originální. Jen tak dál
@maruskaciencialova27176 жыл бұрын
Já žiju jen ze vzduchu a lásky, skvělé a doporučuji 😁
@tralalala3053 ай бұрын
Aaaaa takže Prána ....užasný
@bulharek6 жыл бұрын
Ahoj Petře, moc děkuji a vážím si Tvého videa. Není jednoduché se takto otevřeně vyjádřit o svých problémech a o snaze je řešit. Člověk si řekne, Petr Mára, úspěšný člověk bez jakýchkoliv problémů a hle, každý máme své skryté problémy. Bylo to moc zajímavé povídání a ještě jednou díky za něj. Drž se, měj se fajn a ahoj
@olivermelc20516 жыл бұрын
S kortikoidy souhlasím, co se týče léčby primární účinků jsou asi nejlepší,ale vedlejší účinky jsou opravdu značné, byl jsem nepříjemný na lidi, deprese,nemohl jsem spát, o rozpadů svalové a kostní tkáně. Díky tomu mám ve 20 letech dva kompletně umělé klouby a další mě čekají. I když nemám žádné oficiální problémy se zažíváním pozoruji jedno: čím méně cukrů jím tím lépe se cítím 😊
@paulb57386 жыл бұрын
Petre, super osobni video prave jsem obe casti shlednul, bylo videt ze to je trosku mimo tvou beznou KZbin video zonu ale o to mas muj vetsi respect. Drzim palce a urcite dej vedet jak to vse pokracuje a jak se ti vede. Drzim palce !!!!
@edientali6 жыл бұрын
Zdravím, jete klasické mäso z obchodu alebo bio mäso?
@bla1566 жыл бұрын
Neodpovím sice na otázku, ale mohu se vyjádřit ke kvalitě masa z hlediska nutričních hodnot a zde jednoznačně vede zdroj z chovů na volných pastvinách, vše ostatní z pohledu zdravotního hlediska více či méně škodí, naneštěstí...
@17MrLeon5 жыл бұрын
Tady jsou lidi kteří si furt myslí že biomaso je jiné než normální maso?
@17MrLeon5 жыл бұрын
Bože tady lidi ještě věří na nějake bio maso?
@robinsil836 жыл бұрын
Petře jedno z určitě nejlepších a nejzajímavějších videí 👍👍
@noosevets6 жыл бұрын
zajímavé video velký palec nahoru!
@michalmatocha11046 жыл бұрын
Jsi borec Petře! S takovými problémy ještě vybudovat kariéru a rodinu určitě není jednoduché. A to, že to bereš jako challenge je taky úctyhodné než jen sedět doma a litovat se.
@d_martini_6 жыл бұрын
Velice zajímavé. Osobně jedu asi 40 dní pouze na masu, zelenině, občas mozzarela či balkán. Nic jiné, pouze toto v kombinaci s ovesnejma vločkama spolu s proteinem po cvičení ráno. Osobně mohu říct, že tohle je něco, co mi hodně sedí a dost mě to vyhovuje, ale tohle co jsem si poslechl zní velice, ale velice zajímavě a osobně si to i asi dokážu představit. Obecně nemyslím si, že přechod mezi uplně jiným stravováním pro mě bude problém, je to zajímavé a to mě docela baví. Mou otázkou je rozhodně jak tohle řešíš právě třeba v restauraci, ale i třeba, když běhěm dne najednou dostaneš hlad a první co u mě je, že jdu do obchodu vezmu si nějakou zeleninu a hotovo, ale jak tohle řešíš ty? Obecně budu rád za další díly, kdy nám třeba opravdu ukážeš den, dva toho co jíš a řekneš nám k tomu něco, není to jen tak, je mi to jasné, sám natáčím, ale rozhodně to moc ocením. Díky!
@marekmarbbydzovsky65164 жыл бұрын
Tak jedete takovej low carb no..to je celkem popularni
@d_martini_4 жыл бұрын
@@marekmarbbydzovsky6516 už ne :D ale šel bych do toho asi znovu, je to vcelku příjemné.
@marekmarbbydzovsky65164 жыл бұрын
@@d_martini_ ja to jel asi mesic a bylo to fajn ale...rad jim vse krom ultra prumyslovych potravin a hlavne se neprezirat no
@d_martini_4 жыл бұрын
@@marekmarbbydzovsky6516 tak, tak :)
@bedoinuk6 жыл бұрын
Určite zaujímavý experiment a je super, že Ti to pomáha. Kvalitná strava a dostatok odpočinku (hlavne spánok) je základ.
@JiriFikejz6 жыл бұрын
Super video, klobouk dolu nad tvoji moralkou a motivaci zmenit svuj zdravotni stav k lepsimu. Myslim, ze pochopeni vlastniho tela a prizpusobeni potravy je jedna ze zasadnich veci, zvlast v dobe, kdy se lide priblizuji strojum. Kdyz to beru z pohledu vytrvalostniho sportovce, tak tim spis, smekam. Neumim si to moc predstavit. Pro nase fungovani v zatizeni to bez sacharidu uplne nejde, ale urcita optimalizace tukoveho metabolismu je super. V krizovych momentech nebo pri nedostatku jidla se to cloveku dost vyplati.
@jolanad61736 жыл бұрын
Zajímavé video, díky za něj, netušila jsem, že takovéto směry existují, moje cesta to není (alespoň ne teď), ale chápu, že Vám to vyhovuje. Nenapadlo by mě, že se člověk může cítit dobře, když jí jen maso. Určitě to není cesta pro každého, umím si představit, že když člověk řeší zdravotní problémy a necítí se dobře, udělá vše pro to, aby mu dobře bylo. A to je to nejdůležitější. Naučené teorie o tom, co bychom měli a neměli jaksi ztrácí smysl, když je člověku zle. Palec nahoru.
@Tomny9776 жыл бұрын
Přijde mi, že typem kvalitního obsahu toto snad ani nepatří na KZbin. Díky moc :) Zkoušel jsi nějaké kvalitní testy na intoleranci mikronutrientů v potravě (např. Cyrex Labs)? Nebo například genetické testy 23andme ? Možná tip na další zajímavé video. Celkově si myslím, že to v naší společnosti přeháníme s obilovinami a mléčnými výrobky. Nicméně je to logické, je to relativně levná a snadná forma jak nasytit co největší počet lidí, navíc obě potraviny jsou potenciálně návykové, protože obsahují morfiny způsobující závislost a bažení.
@Andrea280716 жыл бұрын
Petře, děkuji za otevření soukromí. Přeji Vám pevné zdraví 😊👍🏻
@jstorm316 жыл бұрын
Zajímavé video. Chápu důvody, proč jste se k dietě rozhodl a máte ji rád, ale myslím si, že by bylo dobré zmínit ekologický dopad carnivor diety.
@MajkeyB6 жыл бұрын
v případě regulaci skotu se snižuje methan, který je skleníkovým plynem :) ano :)
@metivs6 жыл бұрын
Nepodstatne. Su ludia ktori by takto jest nedokazali aj keby na to peniaze mali - prilis miluju cukry. Najchudobnejsi jedia hlavne chleba a cestoviny, plus stupa na popularite vegetarianstvo. Viac by pre zivotne prostredie pomohlo keby ludia netravili v sprche viac ako 5-10 minut alebo vlady podporovali jazdenie na starych autach cenovym zvyhodnenim a nie podporovat srotovne. Pripadne... co tak nekupovat tolko vyrobkov z Azie, ved tie dieselove mega lode idu cez pol sveta v tisicoch. Ze kravy prdia je ten najmensi problem konzumnej kultury.
@jstorm316 жыл бұрын
metivs Tady jde o to, že na výrobu hovězího masa se spotřebuje ohromné množství vody a dalších zdrojů. Na 1 kg hovězího se spotřebuje asi 15000 litrů vody. Jeden z dalších problémů je zábor půdy pro chov dobytka. Doporučuju kzbin.info/www/bejne/hKnZgoOwp8xljck
@metivs6 жыл бұрын
tu pôdu vidim ako jediny problem (ale samozrejme nehovorime ze sa pol sveta ma stat carnivormi). Ta voda je (podla mna) nepodstatny argument. Voda tu je a cirkuluje. Tych 15k litrov sa nestrati, ale vsiakne do pody, a znovu sa vypari a naprsi, atd. Kolobeh predsa pozname. Ale je tu dobra diskusia aj kritika tejto diety. Plno ludi bude vzdy obhajovat vegetarianstvo, takze strasenie ekologickym efektom - kym ludia maju spotrebice z Ciny a nabytok z Vietnamu a maximum ich ekologie je recyklacia sackov a pouzivanie platennych tasiek - sa mi zda trochu precenovane.
@syky1456 жыл бұрын
metivs Velmi dobře vyjádřeno. Voda je nepodstatný argument už jen z důvodu, že na vypěstování libry avokáda (cca 0,5kg) v Kalifornii je zapotřebí 74 galonů (cca 280l) vody. V jiných místech planety je to ještě vic a s rostoucí poptávkou farmáři kácejí pralesy aby mohli vysadit již zmíněné hruškovce. Ekologie začíná u každého z nás, ale ne tím, že přestaneme jíst hovězí.
@davidcihak50146 жыл бұрын
Super, poučné video. Málo kdy se dokážu dívat tak dlouho na "povídací" video. Toto jsem dokoukal až do konce. Super
@SimpleCrazyBOCs6 жыл бұрын
😂 no vidíš, a já mám přesně opačny názor na zdravé stravování. už to jedu několik let a vyhovuje (žádné sýry, žádné maso;) ). 75% myho jídelníčku tvoří zelenina (dušená, varena, pecena...), zbytek cizrna, quinoa, jahly, vločky, mungo, pohanka, ovoce. A taky mi to vyhovuje :-)
@pavelnovak52996 жыл бұрын
????neřekl, že to je pro lidi nej cesta. Člověk je vysoce adaptabilní a i doteť jsou nějaké staré kmeny lidí na mase, nějaké na ořechách, nějaké spíš na obilninách, nějaké bez ohně apod....a tak to má být
@NahuleneyMarty6 жыл бұрын
No vidíš a tady je seznam lidí, které to zajímá:
@YKDSGN6 жыл бұрын
@@NahuleneyMarty Mě. Na rozdíl od tvého je jeho koment přínosnej.
@kristynalazarova90206 жыл бұрын
@@pavelnovak5299 jsou, ale dožívají se max 40 let pokud vím :)
@pavelnovak52996 жыл бұрын
@@kristynalazarova9020 Ne. To nám nakukávali ve škole. i podle dr Freje se dožívali osmdesáti v době kamenné na mase. a šlo o kojeneckou úmrtnost, úraz, boj s mamutem či jiným člověkem nebo období nedostatku, jinak byli o.k.
@pavelsaidl80105 жыл бұрын
Děkuji. Dost podobný problémy jsem měl a mám. Vyzkouším to.
@lubork92786 жыл бұрын
Uz mesic jsem jenom na zelenine. Taky vyborne! ;)
@taubbe27676 жыл бұрын
Co vitamin B6? Bílkoviny?
@lubork92786 жыл бұрын
Treba slunecnicova seminka maji dost vitaminu B vcetne B6. A lusteniny pokryji potrebu bilkovin naprosto v pohode.
@NahuleneyMarty6 жыл бұрын
@@lubork9278 To budete mít doma asi větrno, že?
@lubork92786 жыл бұрын
OperatorMarty Zato maso co hnije ve strevech nekolik dni neprodukuje zadne plyny, co? :D
@NahuleneyMarty6 жыл бұрын
@@lubork9278 Moje flatulence je při konzumaci pestré stravy, která zahrnuje samozřejmě i rozumný podíl masa, zcela v normě. Naopak po luštěninách mám pocit, že jsem plnej metanu.
@mororo6 жыл бұрын
Skvěle zpracovaný video, kde nazačátku jsem si říkal co to je za nesmysl pak jsem měl pocit že to bude antiveganský a nakonec proč to děla ? na vše si mě odpoveděl. Skvělá práce a držím ti palce, se svýma 150 kg to není idealní dieta ale super video a pohled na problémy které nevím že existují.
@jindrichtvrdik40356 жыл бұрын
Ahoj Petre. Vzhledem k tomu, ze uz sam mam za sebou spoustu diet a stravovacich pristupu, dovolim si takovou malou poznamku. Mam pocit, ze kazda jednostrannost je z dlouhodobeho hlediska skodliva. Verim, ze se ti po aplikovani tehle "masove" diety ulevilo, ale mozna je to z jineho duvodu nez si myslis. Z psychosomatickeho hlediska jsou vsechny autoimunitni choroby zpusobeny potlacovanim emoci. Zejmena potlacovanim prirozene agrese. Tim vznikaji konflikty mezi prirozenou potrebou projevu a jeho potlacovanim z ruznych duvodu (vychova, spolecnost atp.), ktere se na telesne urovni manifestuji ve forme zanetu. Potlacovanim agrese vznika v tele nerovnovaha, kterou je potreba vyrovnat. A co uz je vetsim symbolem agrese nez maso. Nota bene hovezi "cervene" maso. Takze mozna, ze jsi nevedome na telesne urovni vyrovnal, co ti chybelo na urovni dusevni. Nechci v zadnem pripade posuzovat co je lepsi nebo horsi. A zda tohle telesne vyrovnani bude mit ucinek i na dusevni rovine. Uvidime, jak se cela situace vyvine. Kazdopadne ti drzim palce. P.S. Omlouvam se, pokud je komentar naprosto mimo. Je to pouze myslenka, ktera me pri sledovani tveho videa napadla :).
@pavelnovak52996 жыл бұрын
Ten komentář je opakem "mimo". Další důvod proč různé diety fungují nejvíc první týdny či měsíce je prostý a lidi to nechtějí přiznat - jedením z přirozeného hladu a třeba i maličkým úbytkem hmotnosti, čímž se tělo odlehčí a jakoby detoxikuje, dále vodou, či vodnatou zeleninou a dále např režimem, dobrým pociem , samozřejmě absencí nezdravých potravin a pod
@jindrichtvrdik40356 жыл бұрын
@@pavelnovak5299 souhlas. Taky mi všechny diety fungovaly jenom určitou dobu. Je v tom i kus počáteční euforie z "nového začátku" nebo pocitu "odlišuji se od davu". Zažíval jsem to, když jsem byl vitarián. Netvrdím, že to někomu nemůže fungovat, ale asi je důležité položit si otázku "proč to dělám?", "co mi chybí?" a "co si tím kompenzuji?" Jinak máš pravdu v tom, že už pouhá malá změna vyvolá očistný účinek, který se může projevit i na duševní úrovni. Viz. očista tlustého střeva.
@17MrLeon5 жыл бұрын
Jenže tohle není jednostrannost. maso není jedna živina. Maso má právě bílkoviny tuky a vitamíny. Pokud by to škodilo tak by lidstvo nepřežilo jednu generaci. a Dodnes inuité jedi pouze maso dodnes. Nikdy neměli žádné nemoci do momentu než k ním lidé přivezli sacharidové pokrmy. Než nadhodíte že oni mají jiné geny tak vám řeknu že jeden evropam žil mezi inuity 6 let a jedl jen maso a taky neměl žádné zdravotní problémy.
@leajindrova15166 жыл бұрын
Děkuji ti za tohle video, že předáváš dál své zkušenosti. Také mám ulcerozní kolitidu a hledám, co by mi pomohlo. Možná jednou dospěju do chvíle, kdy vyzkouším něco podobného (uvažuji o GAPS), ale maso mi nikdy nechutnalo a dělá mi problém ho vůbec sníst.
@ing.martincechura15546 жыл бұрын
Já ti dam 18. října :P
@PetrosGaming6 жыл бұрын
ZÍTRA UŽ NE :D VIDEO JE NADČASOVÝ :D
6 жыл бұрын
Naopak, koukám na to dnes a říkám si, jak je možné, že víš, že se dívám dnes... jak jsi dokázal do videa dostat proměnnou :D
@kubarydl11545 жыл бұрын
@@petrmara Furt mi to vadí :-D :-P
@honzabratrych40626 жыл бұрын
Normálně komentáře nepíšu, ale sledoval jsem video s otevřenou pusou. Nejlepší Vaše video.
@WayraSacha6 жыл бұрын
Co se týče karmického hlediska, tak s tou dietou úplně nesouhlasím. Otázka, jestli se jiné problémy nemohou dostavit dlouhodoběji. Na zaléčení akutního stavu - super. Moje rada, která mi pomohla držet Crohna bez příznaku už 2 roky bez jediného léku. Jóga, meditace, vnitřní (duchovní transformace). Ano, opravdu to děla divy. Peťo, jestli máš opravdu chuť jít do nějaké větší podstaty tvé nemoci, tak strašně doporučuji cvičit autentickou jógu. Tohle je to, co mi pomohlo mnohem více, než změna stravování. Tvé tělo to do určité míry strádá a bude strádat dál, dokud to nedostane. Ale pozor, do tohohle se pouštěj pouze s přesvědčením, že chceš bojovat se svými stíny. Je dost možné, že se ti vrátí plno vzpomínek z dětství, včetně té, která mohla být počátkem tvé nemoci. Ale tohle je příležitost, jak s tím pracovat a změnit svůj vzorec myšlení. Chtě nechtě, každý těchto vzorců z dětství máme požehnaně, ani si je už neuvědomujeme, ale denně podle nich jednáme. Jakmile tohle člověk vyřeší, tak ho čekají dny plné bezdůvodné radosti, štěstí. Ano, změna stravy super, ale práce s hlavou - to je klíč úspěchu. Cítil jsem, že bych ti to měl sdělit. A protože vím, že jsi rozumný chlap, tak si určitě z toho vezmeš inspiraci. Každopádně ti moc přeji tvé zlepšení stavu a budu ti držet pěsti, aby jsi nemusel brát léky a žil naplněný a plnohodnotný život. Hodně zdraví! ❤️
@lubomircenovsky6 жыл бұрын
Co se týká práce na sobě i v oblastech mimo stravu bych osobně taky doporučil dechová cvičení podle Wim Hofa. Jsou to cvičení dechová + nějaká protahování, posilování a otužování. Mě osobně to velice pomohlo. www.wimhofmethod.com/ kzbin.info/www/bejne/jJKwm5ute6pkkNk
@dusanpohronsky61496 жыл бұрын
You Are Loved ahoj, prosim ta, vedel by si mi napisat viac o tej joge v sukromnej sprave?
@mod86 жыл бұрын
WHM je velká pecka, měl by to dělat každej povinně.
@tralalak44446 жыл бұрын
na toto vam doporucim kontaktovat dana nebo kristynu paulusovi z paulusyoga.cz
@18Mikhal6 жыл бұрын
Nejlepsi videa! Misto hudby si do sluchatek poustim vas.
@romankrejci89126 жыл бұрын
V první řadě velký respekt, že jste s tím šel ven. Není to jednoduché, sám mám stejné problémy, a říct to i svým kamarádům je dost komplikované, takže udělat video na youtube je hustý, takže klobouček. Vyzkoušel jsem taky mnoho směrů a podobných věcí, takže fungujou jenom pozor na pár věcí. Jak jste řekl, tak maso a tuky se většinově stráví ještě než jdou do tenkého a tlustého střeva, takže tento typ diety je vhodný pro lidi s krevní skupinou 0, kteří mají přirozeně velmi silný žaludek. Dále doporučuji uplně vynechat kafe (hodně právě silný žaludek překyseluje). Tento způsob stravování by měl být spíš terapeutický, než na dlouhodobé fungování. Je potřeba si uvědomit, že eskymák nepracoval 10 hodin denně hlavou, moc se nestresoval a tím pádem měl i logicky menší výdej, a nesnědl 1 kg masa denně, protože tolik ani většinou neulovil. Dlouhodobě tedy tímto objemem masa můžete přetížit ledviny a játra. Vhodné by bylo vysadit také vepřové (kromě pršutu), protože váš organismus přirozaně neumí trávit tento typ masa. Předpokládám, že maso jíte v bio kvalitně, abyste dál nepřímo nepřijímal do svého těla antibiotika skrz maso, které jíte. Řešení je určitě v optimalizaci mikrobiomu, na plošná prebiotika a probiotika nemá smysl sázet, protože většina z nás, co trpí tímto problémem má hodně vážnou disbiózu ve střevech, která způsobuje alergii na lepek a další typy potravin. Také doporučuji vysadit i mléko a výrobky z něj, protože zahleňují organismus, a oslabují sliznici. Mně osobně funguje čínská medicína (to je velice obsáhlé téma a nemá smysl se rozepisovat), jím všechno zejména komplexní sacharidy (jáhly, rýži, brambory), ořechy + maso (kromě vepřového) a vajíčka. Dále určitě suplementovat vitamin (hormon) d3 + magnesium (kvůli únavě) - vzhledem k složité stravitelnosti magnesia doporučuji ve spreji, pro mě je to game changer. Budoucnost je podle mě v FMT a dalších věcech, které nemá smysl prezentovat veřejně, protože kdo se o to nezajímá, tak to stejně nepochopí, a bude si ťukat prstem na čelo. Díky za vaše video, super obsah, máte super znalosti, takže pokračujte dál! Fandím :))
@hopik776 жыл бұрын
Roman Krejci můžu se zeptat na konkrétní magnesium ve spreji? Díky.
@romankrejci89126 жыл бұрын
Zdravím, posílám jediné co se dá koupit v ČR (jinak na Amazonu je více typů). Pozor jen na citlivou kůži, zezačátku svědí (více i méně), ale efekt je super. Jiné se koupit v ČR nedá. Doporučuji nanašet tam, kde je tenká kůže - nárty, lokty zevnitř, kolena zezadu. link zde (není to affiliate) - www.vitalvibe.eu/cs/kosmetika/94-magnesium-oil.html?gclid=CjwKCAjwx7DeBRBJEiwA9MeX_HkqzAigQ8_7eEvmpqmLLH-AUA_TfZwls-UygCGFeBaiM2X9eTJq6BoC_tYQAvD_BwE
@coradocat6 жыл бұрын
Dobrý den, Váš komentář mne zaujal. Trpím UC cca. 15 let. Dovolím si zeptat se, co máte na mysli pod zkratkou FMT ? Jinak já absolutně vynechal laktózu, cukry, lepek a škroby a jsem zatím skoro rok v remisi po velmi dlouhé době. Kávu a alkohol samozřejmě také bez...Děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Michal P.S. Čínská medicína, zkoušel jste oddělení Čínské medicíny v Hradci Králové ?
@romankrejci89126 жыл бұрын
Zdravím, díky za zprávu. Stačí do googlu napsat - what is FMT a najdete potřebné informace. Super, že jste vysadil vše nepotřebné. Co prostě není celistvé, tak by se jíst nemělo :). Dlouho mi trvalo se k tomu propracovat, ale stojí to za to. Činskou medicínu v Praze :) stojí to nový iPhone v plné palbě ročně ale stojí to za to! Držím palce, internet je plný informací, takže je potřeba vytrvat, a hledat to co vám funguje a u toho zůstat.
@EvaBorovcova10 ай бұрын
můžu se zeptat- stravujete se teda podle typu krevních skupin? @@romankrejci8912
@paveldvorak54026 жыл бұрын
Rozhodně je skvělé, že Vám toto stravování zdravotně prospívá...Jen zvýšená obliba způsobů stravování jako Paleo a Low carb v poslední době mě trochu děsí. Na světě je už více jak 7 miliard lidí a zvyšovat spotřebu masa je podle mě cesta do pekel. Rozhodně ale pěkné a poučné video.
@zdenkamoserovaz28026 жыл бұрын
Nic proti tomu, je to vaše volba a vaše cesta. Já mám jen dotaz, kde vaše tělo bere například vitamín C? Dodáváte tělo doplňky stravy? Minerály a vitamíny?
@jirizboril74996 жыл бұрын
Vitamín C je nepodstatný pokud nejíte sacharidy. Já jsem na mase 7 let a doplňuji jen D přes zimu.
@bla1566 жыл бұрын
To je dotaz typu, jakoby někdo nevěděl, že vitamin C je obsažen v živočišných produktech:D Dokonce je to významnější zdroj, než ten rostlinný:) Zřejmě zde zapůsobila silná propaganda:D
@zdenkamoserovaz28026 жыл бұрын
Musím se smát, když mi odpovídá uživatel: bla 156...nu což už. Tak se zeptám jinak, víte jak a čím jsou krmená zvířeta jejichž maso pojídáte? ? Například senáž, kterou se krmí krávy smrdí hůře než hovna a krávy to odmítají, v době když už jim nic jiného nedají, tak to začnou žrát....No ale jak se praví, kdo chce kam, pomozme mu tam! dobrou chuť.@@bla156
@bla1566 жыл бұрын
@@zdenkamoserovaz2802 A k tématu, jestli vím, čím jsou krmena zvířata, která konzumuji, jsme se dostali jak? Shodou okolností zrovna já vím, jak jsou chována (tedy i jak se stravují) zvířata , která konzumuji, pokud vám tedy ta odpověď k něčemu poslouží, prosím. Jestli tedy otevíráme téma, vliv způsobu chovu na nutriční hodnoty živočišných produktů, není třeba, to pochopitelně nepopírám a ani jsem to nikterak v mé reakci nenaznačil. Obdobně je to ovšem aplikovatelné i v oblasti pěstování. Takže pointa vaší reakce byla (předmět byl vitamin C, ne?)? A pro doplnění, vaše odpověď mne nerozesmála tak, jako má vás, spíše vyvolala lítost.
@zuzanagarelova81132 жыл бұрын
aj surové mlieko ma vitamin C
@ondrejduffek6 жыл бұрын
Boží video, díky moc za něj, Petře!
@marketa97026 жыл бұрын
Jsem vegetarián tři roky, přesto mě tohle video hodně zaujalo. Určitě palec nahoru.
@matejkopecky96972 жыл бұрын
Děkuji moc!
@Kqbliha6 жыл бұрын
Prosím další video.. jídelníček :)
@tomasmenec6 жыл бұрын
Klobouk dolů před tím, že o tomhle tématu dokážete takhle mluvit - přeci jen je to dost citlivé téma a vy jste to dal i bez střihu. Celá Vaše tvorba je úžasná a rozhodně stojí za pozornost. Přeji Vám hodně štěstí do budoucna a hlavně ať se to zdraví nějakým způsobem zklidní. ;-)
@_DomeCzech6 жыл бұрын
Další věc je cena. Ono není úplně dvakrát levné si dávat jenom hovězí. Až nebudu student, ale mít job, tak třeba tehdy :D :D
6 жыл бұрын
Super video. Díky.
@ondrej18936 жыл бұрын
Problém u ketogenní diety je ten, že člověk spaluje víc tuku, ale taky ho mnohem víc přijímá, a jde o ten rozdíl, ne jen o spalování. Paradoxně jsou to sacharidy, které je pro tělo obtížné a “drahé” přeměnit na tuk. Typický junk food jsou sacharidy a hlavně tuky. Nikdo nevozí s sebou cukr v kostce, aby mohl mlsat, nebo klasická lízázka. A nejkaloričtějším jídlem světa je máslo, vede i nad alkoholem. Samozřejmě, obě cesty, jak LCHF/Keto i low fat high carb mohou fungovat, rozhoduje kalorický deficit. Poznatky ve videu o vyšší sytivosti Keto kvůli stabilitě krevního cukru atd. úplně neplatí, je to individuální. Vysokosacharidová má marginálně lepší výsledky pokud jsou shodné kalorie a protein, ale je to o preferencích. Bohužel je tu problém s vysokým LDL u jedinců na Keto. Člověk úpně nechce mít vysoký nejdůležitější marker pro kardiovaskulární onemocnění, když na něj umírá 50% lidí. I proto není Keto mainstream. Navíc se používala dříve u dětí s epilepsií - dnes jsou lepší léky - a bohužel měly děti i další komplikace, např. ledvinové kameny. Carnivore funguje skrze prostou eliminaci potravin, je to přísná eliminační dieta. Každá kalorická restrikce zlepšuje markery, snižuje zánětlivost atd. Bohužel nikdo neví, jaké budou dlouhodobé dopady - např. za 10 let. Trendy dieta je to řekněme rok, dva. Takže je to pro většinu zbytečný risk. Nelze ani pominout, že tam prostě některé vitaminy, mikronutrienty, vláknina apod. chybí. Argument Carnivore obvykle je “zatím žiju a taky zvedám víc na bench pressu”, tak uvidíme;-) Ale i to lze zpochybnit, neboť svaly mají zásoby glykogenu (sacharidů) hned k dispozici, zatímco ketolátky si musí zdlouhavě brát z krevního řečiště. Kdybych byl jako “paleo” proponenti, tak řeknu, že nejsme na Keto nadesignovaní:-) Takže pro vysoce intenzivní trénink - sprinty a posilování - není Keto optimální, u vytrvalostních sportů je to vyrovnané. Obrovskou roli hraje i placebo efekt. Když věříte, budete se cítit líp. Tento efekt je často účinnější než léky. Je skutečný, odborně vysvětlitelný a samozřejmě je správné ho jako jedinec využívat, jen pak pozor na zobecňování, protože se cítíte líp. Mimochodem, Petr dost možná udělá více shybů proto, že méně váží. Jinak ohledně dlouhověkosti a zdraví - tzv. Blue Zones dlouhověké populace rozhodně nejí low carb nebo carnivore. Jedí zejména různé druhy zeleniny a maso je spíše celebratorní jídlo. Dále např. kmen Kitava jí 69% sacharidů (USA 49%) , má většinu roku hojnost potravy, aktivita jen mírně vyšší než naše a jsou to vyrýsované zdravé bestie:-)
@MacHalaG6 жыл бұрын
Zrovna u lidi s autoimunitnimi onemocneni je ale chvala karnivore diety pomerne casta, napr. Mikhaila Peterson (vlastne i Jordan B. Peterson), nebo byvaly vegetariansky youtuber Vegetable Police
@ondrej18936 жыл бұрын
MacHalaG To jo. Nikdo nepopírá individuální zázračné příběhy. Ty se ovšem v historii objevovaly vždy u veganů, carnivore, paleo, diety dle krevních skupin, upíří diety...vpodstatě už ve středověku. Když si člověk uvědomí, že např. určitá nemoc v 5% zmizí sama, a takový člověk to pak přisoudí oné zázračné dietě, dává to smysl. Dalších 50 lidí nic na web psát nebude, málokoho zajímá článek “jak se pro mě na carnivore diet nic nezměnilo” a jen určitý typ lidí napíše story “moje zkušenost s carnivore diet - já a kurděje”:-) Tohle stejné platí u cvičebních programů. Číňani zničí tréninkovými dávkami 10000 atletů a psychicky i fyzicky je zlomí, ale jeden z nich vyhraje zlato a každý se bude pídit po jeho zázračném tréninkovém programu s předpokladem, že vítězný program je přece ten nejlepší. Říká se tomu survivorship bias.
@lukashrabe86206 жыл бұрын
Vysoké hodnoty LDL na keto dietě jsou naprosto běžná věc a není důvod se toho obávat. Pro kardiaky je to jeden z nejlepších typů stravování. To zvýšení je většinou dočasné, protože se tělo začne adaptovat na energii ve formě tuků. Je to tím, že se začnou ve velké míře zmenšovat tukové buňky, které jsou složené z triglyceridů (ty fungují jako zdroj energie) a cholesterolu. Cholesterol tělo nedokáže utilizovat jako zdroj energie, takže musí být vyloučen přes játra formou žluči. A to nějakou dobu trvá. LDL je v podstatě neškodný pokud nezačne v řečišti oxidovat, čímž se změní jeho struktura a začne se lepit na stěny cév. Problémem je potom vysoký oxidativní stres (kouření, alkohol atd.), nadbytek inzulínu a nedostatek antioxidantů. Nehledě na to, že se při keto dietě zvyšuje i HDL a po delším čase se dají celkové hodnoty cholesterolu do pořádku. Obecně hlavně pro nesportující populaci je keto dieta super. Dá se díky ní zdravě léčit nespočet novodobých onemocnění.
@bla1566 жыл бұрын
Omlouvám se, přečetl jsem pouze prvních pár řádků, velice pomatené a zcestné názory nebo spíše domněnky které těžko říct, kde byli posbírány a takto namixovány, v podstatě co věta to perla, chtělo by to udělat si v tomto tématu pořádek a hlavně v tomto stavu nešířit dále:)
@MacHalaG6 жыл бұрын
@@ondrej1893 castecne je to pravda, na druhou stranu carnivore dietu zkouseji zpravidla lide, kteri toho zkusili uz hodne. Nebo znate nekoho, kdo by si jednoho dne rekl - "nemam zadne problemy, ale od zitrka bych se mohl zivit jen masem?" Krome toho, carnivore dieta je velmi slusne historicky overena jako neskodna (byt ne mozna vylozene zdrava) eskymaky. A krome toho, napr. u te Mikhaily Peterson je tam navic fakt, ze driv mela neskutecne f*cked up zdravi (ve 20 nahrady kloubu atd) a ted symptomy nema (nicmene vylecena neni, jak se ukazalo po tom, co zkusila prestat)
@petraholeckova34696 жыл бұрын
Děkuji za tvoje video..mám rada všechno jidlo..jsem všežravec..a problémy s trávením jsem nikdy neměla...ale přesto se cítím nejlíp..na živočišných zdrojích..zni to strašně...asi i pro vegany..ale ja si klidně koupim maso..za který už to zvíře polozilo život...diky tobě necejtim výčitky a naopak...si to maso vychutnam..ty živiny..nepřijdou nazmar.Možná jsem blazen ale mě jsi určitě obohatil...a jeste jednou děkuji.
@pocolocopa6 жыл бұрын
Takže Petr je momentálně klasický masoterián. :)
@jannerold5 жыл бұрын
Ještě je tu možnost "21denního" půstu (pouze na destilované vodě) pro kompletní "restart" a vyčištění/uzdravení organizmu. Já jsem ho dělal jako experiment. Ale myslím, že si k tomu člověk musí dojít sám a hlavně vědět, že do toho chce opravdu jít. To je podle mě zásadní. Dále se na to postupně připravovat po pár dnech půstu týdně a zkoušet navyšovat a sledovat, co to s člověkem dělá. Takovým půstem se tělo kompletně vyčistí a kde co se dokáže napravit/odplavit. Nejen po fyzikální stránce :-) Přeji hodně zdraví a díky za videa!
@janvasek85666 жыл бұрын
Já nejím už 5 měsíců pečivo - chleba a pod... 5kg dole. Jinak jím cokoliv. Doporučuji. Pečivo je zlo, bohužel tak moc dobrý a tak skvělý doplněk, kterého se velmi těžko vzdává :)
@lemplnonplusultra6 жыл бұрын
Jan Vašek pecivo = naprosto zbytecna potrava, ktera jde nahradit vsim moznym. Vyzkousej Oopsie Bread, muzes si tak doprat kvalitni sendvic bez peciva. "Jinak jim cokoliv" .... takze i sladkosti, pomazanky ze supermarketu atd ???
@originalmagneto6 жыл бұрын
Pečivo = sacharidy, prázdna energia. Skúste úplne vhodiť sacharidy a cukry a zrat veľa zeleniny, pretože keď nebudete prijímať vlákninu, môžete mat problémy s trávením a červami.
@lemplnonplusultra6 жыл бұрын
Marián Čuprík sacharidy - cukry. Nekdy je to zcela odlisna vec. Komplexni sacharid se na jednoduche cukry rozbiji pomalu - jdou pres jatra a jejich proces stepeni trva desitky hodin. Telo je vyuziva pomalu a nezvysuji tolik hladinu cukru. Proti tomu 100% cukr je okamzite v krvi, pokud ho telo nepotrebuje, ulozi ho do zasoby. Delam cyklistiku, obcas beh .... nekdy i pri vysokych tepech a tam se bez jednoduchych cukru neobejdes behem zateze. Opet - je dulezite co clovek sni a hlavne kdy.
@Spazik866 жыл бұрын
Mě osobně běžné pečivo teda moc nechutná. Občas si dám na chuť nějaký koláč nebo nugátový croissant, ale obejdu se bez toho.
@bobotrinec6 жыл бұрын
Jan Vašek no no jde o mouku....celoznou housku v klidu mužeš....pozor na rychlé cukry👍
@DruideDeKannos6 жыл бұрын
Dobrý video děkuji
@michaltomyska86936 жыл бұрын
tohle už je docela zvráceny.... představte si co by se stalo kdyby tohle dělalo 8 miliard lidí. Je to totální nesmysl, už takhle lidi žerou zbytečně moc masa
@klaudiaa22736 жыл бұрын
...😟
@metivs6 жыл бұрын
nebola by rovnaka tragedia keby bolo 8 miliard ludi vegetariani? "Zbytocne moc masa"... v porovnani s kym?
@MarekTencer6 жыл бұрын
Nie nebola práve naopak pre životné prostredie by bolo najlepšie keby sme boli všetci vegetariáni. Z dôvodu neporovnatelne nižšej zaťaže pre životné prostredie. Zober si že koľko zdrojov je potrebných na chov hovädzieho dobytka a koľko napríklad na pestovanie ryže.
@17MrLeon6 жыл бұрын
Ano a od té chvíle se lidem zcvrkává mozek.
@metivs6 жыл бұрын
Myslim ze tieto uvahy su IMHO zbytocne. Trh to riadi sam. Kazdy z nas ma obmedzene financne zdroje aj keby chcel byt 100% carnivor, nie kazdy si to moze dovolit. A 90% ludi maso chce, telo si ho ziada, je to tak od prveho cloveka. Maso je energia. Vedia to aj simpanzi a maso zeru radi. Nikto nechce zit na ryzi, obilniny a strukoviny su zaklad nie preto ze su pre cloveka prirodzene ale pretoze sa dali lahsie zohnat v historii ludstva.
@TheExtremeKill4 жыл бұрын
Super video, především s ohledem na to - mám nějaký problém a musím najít řešení, aby to v životě fungovalo. Řeším něco podobného, ale v oblasti dlouhodobých komplikací se zápěstími a inspirovalo mě k tomu, změnit na tenhle problém náhled.
@davidkeyns6 жыл бұрын
Ahoj. Dle mého názoru být tebou zkusím minimálně veganství ( jestli jsi nezkusili ) sice musíš jist více atd atd, ale posiluje to imunitu. A posiloval bych ji ještě ječmenem a chlorelou od greenways. Být tebou bych to zkusil, protože hodně lidem tohle co popisuješ pomohla právě Veganska strava a ječmen s chlorelou.. opravdu jen na zkoušku . Třeba týden :) protože maso mi přijde, ze v tvojem stavu je taková nouzovka, ale nepřijde mi, ze by to opravdu pomohlo. Spis ztlumilo. Nejsem profik, ale v tomhle se trochu pohybuji. A být tebou fakt stihnu :)) jinak super video
@lucco96556 жыл бұрын
Ahoj, ze své zkušenosti můžu říct, že ovoce, zelenina a zelený ječmen je něco, co mi nemoc velice zhoršuje a dělá mi to opravdu výrazně špatně. :(
@endyny6 жыл бұрын
u teto nemoci opravdu ne, ma manzel a uz mame take ledacos vyzkousene, hlavne to taky je hodne individualni, kazde telo jak funguje jinak a ma ovlivnene jine receptory to take jinak zvlada
@autanasplatkyodkamila Жыл бұрын
Dobrý den, pane Máro, jak se to vyvíjelo dál? Pokračoval jste v této dietě? Fungovala dále? Jak jste na tom s výživou nyní? Děkuji za odpověď.
@lukashalenda34406 жыл бұрын
Ahoj Petře. Na jednu věc pozor ☝🏻- a to na spotřebu trávicích enzymů na to aby bylo tělo schopno to maso zpracovat a strávit...jejich spotřeba je při trávení masa obrovská. Enzymy není možno žádným způsobem do těla dotankovat mimo konzumace luštěnin, klíčků, čerstvé zeleniny a ovoce. Jinak držim pěsti a ať se daří. PS : nejsem žádný vegan ani nic podobného 😁
@Spazik866 жыл бұрын
A na to si přišel kde, trávící enzymy jsou produkovány v těle několika orgány ( en.wikipedia.org/wiki/Digestive_enzyme ). Navíc kdyby to bylo jak říkáš a tělo si je neumělo syntetizovat, tak by Petr po půl roce jen na mase nejspíš už umíral ;-)
@lukashalenda34406 жыл бұрын
Spazik86 ty jo nevim, mozna proto umirali lovci mamutů tak brzy 😁
@godzzlycz57575 жыл бұрын
Enzymy?.. syrový domácí/bio nepasterovaný kefír, vejce, maso, med/včelí pyl- perga, orgány ... atd luštěniny sou naopak plný antinutrientů (oxaláty atd... a celkově velká zátěž na trávení) a většina ovoce a zeleniny je nepůvodní a vyrobená lidma ..na rozdíl od lesních plodů a bobulí.. kde je vybalancovanej vit. C s cukrama
@vlastach6 жыл бұрын
Nezmínil jste, jaké tuky jíst v keto dietě, teď si hodně lidí představí, že si dají buček a trochu zeleniny a dieta s bolestí žlučníku je na světě. Mě se líbí Váš přístup, že si to do detailu nastudujete a zkoušíte na sobě, tak to mám i já a je to nejlepší možná forma výuky a poznání našeho těla. Palec nahoru.
@onlytrue84396 жыл бұрын
Parádní video, akorát mě mrzí, že málo mácháš rukama, chtělo by to přidat :(
@MrSun4ever6 жыл бұрын
Děkuju moc za toto video :-) Držím palce, ať se dílo podaří.
@Tomas.P6 жыл бұрын
Na mase je bohužel absolutně děsivá jeho ekologická stopa.
@klaudiaa22736 жыл бұрын
...😕
@17MrLeon6 жыл бұрын
Ekologická stopa :-D to je vůl
@RATATATAA696 жыл бұрын
@@17MrLeon vystihl to právě hodně dobře :)
@17MrLeon6 жыл бұрын
Maso nemá žádnou negativní ekologickou stopu.
@RATATATAA696 жыл бұрын
@@17MrLeon ale produkce masa rozhodně velkou a myslím že tak to nejspíš přece myslel
@Borivas6 жыл бұрын
Petře, začínám si tě vážit čím dál víc. Opravdu zajímavé video. Je to přesný opak toho, co slyším od ostatních. Přeji ti ať ti je co nejlépe a to co děláš ať ti to pomůže co nejvíce.
@somktosomktomapozna74136 жыл бұрын
Odporúčam vegánom..:D
@MichalSada6 жыл бұрын
Somktosom Ktomapozna díky ;)
@appelkuba6 жыл бұрын
Ahoj Petře, děkuji za hezky udělané video! Aniž bych měl zdravotní problémy, také zkouším různé směry ve stravování, často to šidím, ale změny na sobě vidím vždy. Můj dotaz, přítelkyně se na můj popud dala na LC dietu, možná v trochu jiné formě. Cukr nula, sacharidy minimálně, primárně maso, zelenina, ořechy. Předtím se stravovala běžně zdravě, žádné fast foody, pestrý jídelníček se zaměřením na vyváženost bílkoviny/sacharidy/vláknina, všeho s mírou. No a zhruba po týdnu "diety" nastaly komplikace, kdy žaludek začal prudce stávkovat. Pár hodin po jídle se dostavila silná bolest žaludku, malátnost,... Později to bylo například už i po banánu, zkoušeli jsme různé potraviny, ale bez výsledku. Kuřecí, rýže, hovězí, těstoviny, zelenina, vše ji žaludek odmítá. Samozřejmě už to řešíme s lékařem, ale zajímal by mě Tvůj názor, z pohledu člověka, který prošel rrůznými dietami a potkal spoustu lidí, které to také zajímá. Děkuji a přeji hezký den :)
@michalrudorfer3966 жыл бұрын
VEGAN = future
@tomashromocuk31846 жыл бұрын
wow bro jsem rad ze to vim mas pravdu ale masa se nevzdam! jsem rad za kazde zvire co padne jen abych se najedl.
@erikkudryavtsev46066 жыл бұрын
Jsem zastánce pestré a vyvážené stravy. Tvůj způsob stravování se mému přesvědče ní naprosto vyhýbá. To ale nevadí. Máš zdravotní problémy a to jsem schopen respektovat. A pokud tu tato “dieta” pomáhá je překonat nebo ti ulehčuje život je to super. Na druhou stranu si myslím, že zdravý člověk nemá žádný důvod tento proces podstupovat. Přeju vám hodně zdaru a štěstí a rozhodně bych uvítal další video na toto téma.
@georgefiala6466 жыл бұрын
Já maso nejím vůbec ! K životu sem ho nikdy nepotřeboval. A nemocný sem byl naposledy před cca.5 lety kdy sem měl 3 dny rýmu. Asi tak..
@klaudiaa22736 жыл бұрын
♥️
@17MrLeon6 жыл бұрын
Nedovyživenej moze kčlověk většinou nepozná. Ale gratuluju že se cítíte fajn.
@georgefiala6466 жыл бұрын
@@17MrLeon Bla,Bla,Bla...Maso je zbytečnost.
@17MrLeon6 жыл бұрын
Ano je potřebné jen pro vývoj mozku což je pro vás evidentně zbytečný orgán.
@georgefiala6466 жыл бұрын
Plácáš hovadiny ! Dej si facku a jdi raději spát ty má malá ,,mozkovno". Jestli máš v genech, že seš blb tak můžeš žrát toho masového hnusu kolik chceš a nezměníš to.
@pecstras.r.o.94246 жыл бұрын
Perfektne video pane. Davam do eteru odbornu stranku tejto diety. Teda velmi podobnej, zalozenej hlavne na zivocisnych tukoch. Polsky doktor Kwasniewski napisal perfektnu knihu: "optimalna dieta "
@martinmuzik63456 жыл бұрын
Jako sory ale během prvních 3 minut tam padlo takovejch bludu že se na to nedá koukat. Mikroflora není něco s čím by se člověk narodil, ale je to věc která se upravuje tím co člověk jí a tím i upravuje to co jeho tělo podvědomě chce. Člověk vůbec není masožravec už od začátku lidstva byla rostlinná strava převažující nehledě na to že před 10 tis. lety člověk začal člověk sám pěstovat. Poprosil bych, aby jste se odprosil od stereotypů co se pralidí týče. Nehledě na etiku věci by mě zajímal váš názor na ekologicky problém co se masa týče. Problém metanu, vody plus antibiotická rezistence. Kouká na vás dost lidí, tak si příště prosím rozmyslete co propagujete. Peace
@jakubbucek97146 жыл бұрын
Skvělý názor
@17MrLeon5 жыл бұрын
Stěžuješ si na bludy a sám si jich plácnul hned několik. člověk začal pěstovat teprve něco před 10 tis. lety a přesně do té doby se člověku zvětšoval mozek. Moment kdy jsem začali pěstovat se označuje za období kdy se člověku přestal zvětšovat mozek. Maso ve stravě je hlavní důvod růstu našeho mozku. Doslova jsme díky masu slezli ze stromů. Etika je subjektivní. Podle mě je neetické nejíst zvířata protože to narušuje rovnováhu. Metan? největší blábol, krávy fungují ve své vlastní rovnováze kdy krávy kultivují půdu a hnojej ji svými vykali a prošlapáváním půda absorbuje CO2 a půda pak produkuje jetel který kráva konzumuje. Je to kruh kdo jen strčí měřidlo do tohodle cyklu a měří jen výstup a chce to omezovat bez znalosti cyklů v přírodě tak narušuje rovnováhu (stejně jako nezabíjení zvířat které nemají kromě člověka přirozeného predátora) A konkrétně u nás v okrese kde ochránci zvířat vytěsnili krávy z luk tak tam se půda zhoršila vegetace upadle a v řece vyhynuli perlorodky (trvale). Tohle vám řekne každej blbec z kravína.
@julluj56246 жыл бұрын
Co takhle zkusit přesný opak? a to veganství. Dle vědeckých výzkumů a zkušeností lidí při nemoci UC je vhodná veganská dieta. Zkus to, další challange pro tebe ;)
@julluj56246 жыл бұрын
Řekl někdo kdo vystudoval střední a v životě se nezajímal o nové vědecké poznatky v oblasti výživy.
@julluj56246 жыл бұрын
Jo sorry, ty jsi ten odborník s doktorátem.
@julluj56246 жыл бұрын
Jo ty vlastně ještě nemáš ani základní vzdělaní :DDDDD
@julluj56246 жыл бұрын
Prosímtě jdi si hrát minecraft a neotravu
@julluj56246 жыл бұрын
Mluvím o tobě, pokud jsi si toho nevšiml. Jdi si hrát minecraft, nikdo se o tvoje nepřínosné komentáře neprosí.
@richardpalan6 жыл бұрын
Goodbye ledviny
@Spazik866 жыл бұрын
Kdyš máš akutní závažné onemocnění, asi tolik neřešíš potencionální rizika léčby která ti pomáhá za mnoho let. Stejně jako neřešíš vedlejší účinky antibiotik, když ti hrozí smrt na infekci.
@richardpalan6 жыл бұрын
Jasný jestli máš nějakou nemoc a pomáhá ti to tak asi ok, ale dlouhodobě jist hodně proteinů není úplně koser si myslím....na druhou stranu eskymaci jsou na masový dietě prakticky celý život
@majanavrcka5 жыл бұрын
Skvěle video a nevím proč jsem si ho pustila až teď 😄 Opravdu te chápu, sama jsem si prošla zánětem tenkého střeva a trvalo to rok a měla jsem náběh na Crona. se vším s tebou souhlasím. Ten pocit to mít v hlavě a když se ti ulevi po několika dnech nebo týdnech je super a když už ani nevíš jak se cítí normální člověk... přeji hodně sil 😊
@Spazik866 жыл бұрын
Všichni vegani právě omdleli... :-)
@MichalSada6 жыл бұрын
Spazik86 ani ne :)
@michalrudorfer3966 жыл бұрын
Všichni ne ;)
@Angelzraje6 жыл бұрын
Super video!
@01sansara6 жыл бұрын
Fiha,no asi to není pro každého vhodné stejně jako vitarianstvi není pro každého.Inac si myslím,ze slušný člověk a ve videu vystupujes v pohodě. Děkuji za názor i tvé zkusenosti👍