A vízfelvételről készített videót itt találja! kzbin.info/www/bejne/r56Tmnmdmq19f80&ab_channel=Luk%C3%A1csL%C3%A1szl%C3%B3-Az%C3%A9letiskol%C3%A1ja
@krisztiankovacs35773 жыл бұрын
Üdv Laci!! Pont jókor jött ez a videó, most kellene a házunk aljzatát megoldani betonozás nélkül...
@picccur12 жыл бұрын
Hogy sikerült? Bevált?
@asukakazama66193 жыл бұрын
Nagyon szimpatikus ez a termék. Terméskő a házam alapja,nem akarom lezárni nikecellel. Ez a termék lesz a megoldás. :) Köszi a hasznos videót.
@energocell52083 жыл бұрын
Köszönjük az pozítív megjegyzést. Kérdés esetén állunk szíves rendelkezésére.
@valyogmeszszalmajofesto41063 жыл бұрын
Nagyon jó Laci😊
@BAnton-re5it7 ай бұрын
Köszi a bemutatót! Jó ötlet és hasznosnak látom. Csak drága szerintem, így nagy tömegben nem fogják vásárolni. Ami zavaró, hogy magyar termék, magyar gyártó és nem képes kiírni az árát forintban! Ebből is látszik hogy nem igazán magyar piacra szánták elsősorban.
@GTomi863 жыл бұрын
Hasznához képest a 27 000 Ft / m3 árat picit sokallom. 187m2 alapterületnél 37 m3 minimum kell, ami 1 Millió Ft. olcsóbban kijövünk, ha 12cm hőszigetés helyett 20cm-eset rakunk ami 120 000 Ft, ha 30 cm-es 181 000 Ft. Vasat aljzatbeton feletti hőszigetelés nem ésszerűbb megoldás? A technológia tetszik és az újrahasznosítás is. Csak legyen mosott kavics árában. :) Köszi Laci a videókat!
@nepazarolj3 жыл бұрын
Amihez ennyi energia kell az előállításhoz az sajnos nem tud olyan árban lenni mint egy készen kiemelheto termèk. Ekkora mennyiségnél valószínű kedvezőbbek az árak is.
@peterbertalan1529 Жыл бұрын
Atya világ🤷♂️...horror az ára de jó cucc jaa
@dorin.60753 жыл бұрын
Én. Szívem szerint.... Csinálnék egy kabion garázst, ezzel az üveg granulátummal tölteném az oldal falakat. Fedésnek pedig filcezett trapézlemezzel használnék. Most állok garázs kivitelezés előtt... Ezért jó lenne tudni az árát. Vajon jobb (olcsóbb) lenne ez az általam kitalált beteg ötlet, egy lemezgarázsnál?
@FuckkYT3 жыл бұрын
A Google a barátod, legalábbis ebben :-): www.energocell.hu/arak/
@nepazarolj3 жыл бұрын
Elgondolkodtató ötlet, mivel a rések közt mozog a levegő és ki tud száradni a lemez. Gabion jelleggel még hangszigetelő is lenne. :-) Ide valószínű a táblásított anyag működne jobban. 1 m3 21 e Ft körül van. 10 cm vastagan, tehát 2.100 Ft/m2. Na ki is próbálom majd erre is. :-)
@energocell52083 жыл бұрын
Tisztel Dori N.! Érdekes felvetés, tudjuk javasolni a granulátumot ilyen alkalmazásként. Nem tartjuk valószínűnek, hogy olcsóbb lenne Energocellel a garázs, mint lemezből, de nagyon impozáns megjelenést biztosítana, ha kívül lenne az üveghab gabion rész.
@raytry693 жыл бұрын
Ytong alternatívája is lehetne. Főleg, ha olcsóbb.
@andrascsaszar83023 жыл бұрын
A baj csak az, hogy széttöredezik. Ha lehetne stabilizálni valamivel, akkor talán...
@nojbispeedify3 жыл бұрын
Az a baj h nulla hőtartó tömege van. Így a gépészetbe elég sokat kell invesztálni.Az más kérdés, hogy aljzatbetonnal és födémmel mennyi tömeget lehet még bevinni, de a 400km/m2 értékhez képest az is elég kevés.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Csak a granulátumnak készülő töredezik szét, a táblásított anyag nem. Az más technológiával készül.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Ha alternatívája nem is lesz, mert ez drágább anyag lesz várhatóan, de az ytong alá indító sornak megfelelő lehet. Így kizárt a víz felszívódása.
@energocell52083 жыл бұрын
@@andrascsaszar8302 A táblatermékünk más technológiával készül. Az üveghab zárt blokk kemencében sül, tálcákon, és lassan hűtjük vissza. Emiatt nem keletkezik a táblában feszültésg és mikrorepedés. A táblatermék kezdőtéglaként javasolt termék. Nagy teherbírású, 2 emelt téglasort elbír. Zárt cellaszerkezető, anyagában teljesen víz- és párazáró, illetve bitumenágyba helyezhető, így a falak vízszigeteléséhez is hozzájárul.
@nagyferenc06163 жыл бұрын
Szia, a videoban 11:21-11:26-kozott a mi hazunkban keszult kepek vannak. 2019 nyaran ujitottuk fel a valyog hazat,mi voltunk az elsok akik ezt alkalmaztuk,Vekony Zoli elmondasa szerint meg ilyen celra nem vittek toluk de nem bantuk meg,100%-ban bevalt,csak ajanlani tudom mindenkinek!!!
@nepazarolj3 жыл бұрын
👍
@energocell52083 жыл бұрын
Kedves Ferenc, Örömmel halljuk, hogy elégedettek az Energocell-es megoldással!
@soproniagnes3 жыл бұрын
Azt meg lehet tudni, hogy ezt az anyagot hogyan kell lerakni? Csak be kell szórni a párnafák közé? Vizes helyiségben hogyan lehet alkalmazni? Köszönettel
@nagyferenc06163 жыл бұрын
@@soproniagnes Mi a 10 cm parnafa kozze kb 5-7 cm vastagon raktuk be es arra ment ra a sarga homok.
@soproniagnes3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm. És kellett tömöríteni? Ha igen azt, hogyan olditták meg? Pont most ùjítjuk fel a vályog házunkat és nem szeretnénk betonozni... Fürdôszobában, hogyan lehet alkalmazni? Elôre is nagyon köszönöm :)
@szalaigabor55093 жыл бұрын
Honnan lehet ilyet rendelni?
@nepazarolj3 жыл бұрын
A videó alatt találhatók a linkek. Ott segítenek.
@zoltancsoka5530 Жыл бұрын
Szuper anyag
@andrascsaszar83023 жыл бұрын
Laci, ebből az anyagból tudnál nekem hozni mintát Vasárnap? Előre is köszönöm.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Ha el nem felejtem, teszek be az autóba. Igaz ne sokat hoztam csak pár darabot én is.
3 жыл бұрын
Esetleg födém szigeteléshez? Egy egyszerű pallófödémnél nem mindegy a súly. Persze ha járható padlás kell, akkor pallóvázat kell építeni, de ez szinte minden más szigetelésre igaz, kérdés az ár :)
@kamarton3 жыл бұрын
Az ára nem tudom mennyi, de hőenergia igencsak kell ehhez is a gyártásnál, és a szállítási súlya is többenk látszik a szálas anyagoknál. A szálas anyag szinte biztos, hogy olcsóbb és jobb választás is a födém fölé.
@nepazarolj3 жыл бұрын
21 e Ft körül van m3-re. tehát 10 cm vastagon 2.100 Ft/m2. 15 kg/m2 a súly.
@kamarton3 жыл бұрын
@@nepazarolj az nagyon kedvező ár!
3 жыл бұрын
@@nepazarolj A kérdés csak az hogy 10 cm ilyen szigetelés az mennyi szálas (közetgyapot) szigeteléssel egyenértékű. A táblás árra kíváncsi vagyok és hogy abból 10 cm mennyi egyéb szigetelést váltani ki. Egyébként én úgy gondolom a granulátum inkább "alulra" mint "felülre" készült :)
@nepazarolj3 жыл бұрын
Igen a granulátum valóban nem födémhez készült. A táblás pedig drága lesz a födémhez. Egyébként kb.fele olyan jó hőszigetelő mint egy kőzetgyapot.
@kamarton3 жыл бұрын
Engem nem győzött meg a padló alá vályogházba módszer. Mivel egész apró likacsos a szerkezete, mi lesz ha a penész mégis életet talál benne? - onnantól elkezd búrjánzani de durván, ez főként a falak mellett állhat elő, ahol maga a fal jobban felviszi a vizet. A faltól 20 cm-re már ennek tényleg elég kicsi az esélye.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Nos a penészedéshez 4 alap szitunak kell jelen lenni, tehát ez nem törvényszerű. Ez az érdekes, hogy ez az anyag szivacsos szerkezetű, ám nem veszi magába a vizet, ezért nem lesz melegágya a penésznek sem. Egyrészt hőszigetel, tehát kisebb a harmatpont esélye, így nem lesz páralecsapódás sem, másrészt ez az anyag nem hogy nem köti meg a nedvességet, hanem a nagy felülete miatt hamarabb elpárologtaja azt a laza szerkezetű térbe, vagyis a granulátumok közé. Egy kollégám már egy ideje dolgozik ezzel az anyaggal és elégedett az eredménnyel.
@FuckkYT3 жыл бұрын
Ha vizet vesz fel, már régen rossz, legfeljebb talajpárát vehet fel. Alapeljárás, hogy kívűlrő mellé kell ásni, ha van rendes sávalalpja akkor alap aljáig, ha csak a felső 20 cm lett leszedve és nincs rendes alapja, akkor az alá 10cm-el lejjebb menni, drénkavics + geotextil, ( de a falnál csak a fal indulásáig a textil, mert nedvszívó). Esővizet min 2 méterre elvezetni a háztól kavicsos szikkasztóba. Ha agyagos a talaj, akkor nem elég 20-30cm széles drénkavics, hanem min fél méter kell a faltól, kifelé lejtő árokaljzattal, úgy, + szikkasztóba kötött dréncső, úgy hogy a behelyezett dréncső teteje a legmagasabb ponton nem lehet magasabb, mint a fal indulása és csatornalejtést, - 5 ezrelék - kell kialalkítani a szikkasztóig. További lehetőség még a mellé ásás és szintén a fal alapsíkja alatti 10cm-től az alapsík fölé max 10 centiméterrel felvitt - 20 cm magas - vízzáró beton szegély körbe és aztán az előbb leírtak. Így gyakorlatilag víz már nem, csak kezelhető mennyiségű talajpára kerülhet csak be a vályogba. A vályogfal szélessége és stabilitása miatt, ha nem mállik és egy próbaásásnál stabil, akkor akár 10 cm-t alá is lehet ásni és mehet a vízzáró beton szélesebben. A nedvesség utánpótlást csak így lehet és kell megszüntetni, e nélkül minden belső munka kidobott pénz és idő. Extraként belül meg lehetne próbálni speciális falszárító vakolatot keverni és azzal felkenni az alját addig, ameddig a a belső párnafák közti feltöltés ér. Tehát csinálni egy 40%-os pórusarányú renovex M-es szárító vakolatot, amibe mondjuk még 20-30%-ban be kéne keverni a porrá tört üveghabból és ezt felkenni és hagyni dolgozni nyáron egy hónapot, hogy beállítsa a megfelelő páratartalmat. Szigorúan a külső vízelvezető, vízbehatolást gátló munkák befejezése után legalább 1 hónappal. E két fázis után lehetne csak megkezdeni a belső tér feltöltését és a párnafázást. Így látok esélyt arra, hogy nem penészedne. Valamelyik videoban van még fent belső fal melletti dréncsövezés is, ami időkapcsolós ventillátorra van rákötve, ami néhány percre bekapcsol naponta. Azzal garantáltan kiszellőztethető az esetlegesen mégis bekerülő pármennyiség.
@kamarton3 жыл бұрын
@@FuckkYT ez így ok, csak ha semmi víz nincs ott, akkor le is betonozhatom és rakhatok be hungarocellt is. Nyilván azokra gondoltam, ahol pont nincs minden rendben, és a felgyülemlő talajpára is gond.
@energocell52083 жыл бұрын
Az Energocell üveghab granulátum anyagában víz- és párazáró az NMÉ (Nemzeti Műszaki Értékelés) alapján. Műszakonként minőségellnőrzést végzünk a terméken, aminek része a vízfelvétel vizsgálat is. Az Energocell üveghab zárt cellaszerkezetű, ezért ahogyan az üvegpohárból nem folyik ki a víz, az üveghabba se megy bele a víz. A felszínén megjelenő pára pedig hamar elpárolog, ahogy ezt Lukács László is említette feljebb, a nagy felülete miatt.
@FuckkYT3 жыл бұрын
@@energocell5208 Köszönöm, akkor nincs értelme a szárító vakolathoz keverésnek.
@zoltanvarga22393 жыл бұрын
Tisztelt Lukács László! Ez nagyon ötletes és jó, de a kerítés rácsozat festékének vastagságán lehetne javítania a gyártónak, mert amint a rozsda előbújik, sem ember, sem technológia nincsen rá az újrafestésre (a kavicsok összefestése nélkül)... erre még nem gondoltak valamiért... Tartósabb festést kéne kitalálniuk
@energocell52083 жыл бұрын
Tisztelt Zoltán Varga! Érdekes felvetés, mindenképpen megfontolandó. Bár ez a kérdés akkor is fennáll, ha terméskővel, vagy zúzott üveggel töltik fel a gabiont.
@kollar_daniel9 ай бұрын
Még jó, hogy horganyzott a kerítés, így nem kell festegetni :)
@zoltanvass20793 жыл бұрын
❤️
@mzsolt7777 Жыл бұрын
A videóban többször elhangzik, hogy "vízhatlan"... Hát ez nem vízhatlan. Még a beton se az. Vízhatlan a PVC (esőkabát), a gumi(csizma) meg a többi műanyag.
@nepazarolj Жыл бұрын
Nem szívja az anyagszerkezetébe a vizet. Így megfelel?
@mzsolt7777 Жыл бұрын
@@nepazarolj igen, így egész más. Építészként muszáj pontosítanom a félrecsúszott szakkifejezéseket, nem kell megharagudni érte. 10 évig verték a fejünkbe az iskolapadban, ne maradjon már felesleges igyekezet... Egyébként én hidrofóbnak nevezném, ha már... 😏
@kamarton3 жыл бұрын
A weboldaluk nem a legjobb, sose értettem miért nem lehet listaárat kirakni. Néhol van rétegrendes terv is az alkalmazásoknál, ami szimpi.
@FuckkYT3 жыл бұрын
Fejléc 5. pont, árak :www.energocell.hu/arak/
@energocell52083 жыл бұрын
Tisztelt Marton Somogyi! Az alábbi linken megtalálja az árainkat is, kiszerelésenként: www.energocell.hu/arak/ A szállítási díjat, minden esetben egyedileg állapítjuk meg. Kérem, vegye fel a kapcsolatot értékesítő kollégáinkkal. Az összes csomóponti rajzunkat megtalálja ezen a linken: www.energocell.hu/felhasznalasi-csomoponti-rajzok/