5 éve kerestem erről a munkáról egy videót 😀, nagyon köszönöm Laci!!!
@alhoward6514 Жыл бұрын
Gyönyörű profi munka...Gratulalok.
@erkekovacs2 жыл бұрын
Nekem ilyen van. Szép csak a naptól,idővel besárgul. Gyönyörű munka!
@petermolnar38628 ай бұрын
Gyönyörű. Köszönjük.
@juliakovacs2112 Жыл бұрын
Szép lett a lembéria !
@evigyore23872 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó, a mesterember. Nekünk ilyen padlónk nem lesz, ez horror draga. De nem irigykedem amiatt hogy másnak futja rá. Nagyon szép munkát végeztek. Nálunk csak a tisztaszobat tervezem hajopadlosra, eredetileg is csak ott van fa. A pitvarban cementlap van, a hátsó szobaban dongolt föld, hozzaepitett nyári konyha helyiségben szintén. Úgy tervezem mindenhol kisméretű bontott tégla lesz létére. De ilyen árak mellett lehet jó lesz nekünk a hagyományos döngölt föld is.
@gugu01492 жыл бұрын
Kevdes László! Gratulálok nagyon tetszett a videó a hajópadló ilyen szakszerű lerakásáról! Nekünk is ugyanilyen hajópadló került lerakásra (nem vályogházba) kb. 15 éve. A narancsos illatúval kezeltük...Tizenhárom év elteltével...3 éve pár hónap alatt történt vele valami...úgy, hogy a ház funkcionalitásában, használatában nem történt változás...lehet az enyém egyedi eset, de szívesen elmondanám Önnek mi lett a tapasztalatom..
@andrasosztrozics2974 Жыл бұрын
Kedves László, az lenne a kérdésem hogy a párnafákat az üveghab ágyon hogyan lehet kiszintezni precízen és hogyan rögzítjük le őket ? előre is köszönöm válaszát!
@nepazarolj Жыл бұрын
A gyári előírás szerint a habüveg granulátum alá geotextil, meg kell 10 cm-enként tömöríteni, majd újabb geotextil, nagyon száraz homokágy és ebbe tesszük a párnafákat. A párnafák közé is homok kerül ebben az esetben.
@andrasosztrozics2974 Жыл бұрын
@@nepazarolj köszönöm Így akkor magát a pàrnafàt nem is kell lecsavarozni vagy bármilyen módon rögzíteni?
@nepazarolj Жыл бұрын
A párnafa megszorul, beleékelődik a homokágyba.
@kintverbal65133 жыл бұрын
Jó videó, minden szakembert tisztelek, de én elengedem ezt a technológiát. Nem értem a geotextilia miértjét.
@nepazarolj3 жыл бұрын
A geotextil nélkül beszivárogna az apró szemcse homok a nagyobb szemcsék közé, ezért elkerülhetetlen sajnos.
@SirDrakeNewcanon3 жыл бұрын
@@nepazarolj No meg a fölbe se döngöli be az ember a hőszigetelést!
@zsoltcser74442 жыл бұрын
Azèrt 3 èv múlva megint csinálj rola egy videót!Üdv jók a videók!!
@lajosszanto31392 жыл бұрын
Sziasztok! Mi a véleményetek, vályogházba parkettás padlóra lehet rakni laminált lapot? Lehet ebből gond? Köszönöm!
@nepazarolj2 жыл бұрын
Naná, hogy lehet belőle gond. Elrohad alatta a parketta. Nem is értem minek a parkettára egy sokkal gagyibb megoldást és minőséget tenni, azaz laminált padlót. Talán mutatósabb, de hogy nem jobb az egészen bizonyos.
@dolb3913 жыл бұрын
Amúgy egy 20 m2-es szobánál milyen költség egy ilyet kialakítani?
@nepazarolj3 жыл бұрын
Jelentős. :-)
@kamarton3 жыл бұрын
Elnézve a videóban látható szobák méretet csak a homok minimum 300 eFt.
@zotorfi3 жыл бұрын
Tegyük, hogy hozzá, hogy az Auro 126-os kemény olaj keveréknek kb annyi köze van a narancsolajhoz, mint a kész alapozó betonnak egy lapát kavicshoz. Tehát, van itt még bőven benne más is, gyanta keverék, egyéb olajok, oldószerek (ami miatt az öngyulladás megtörténhet). Egyetértek, hogy még mindig ez az egyik elérhető legjobb megoldás a piacon (legalábbis a legjobban maeketingelt..), de tény, hogy ez nem egyszerűen narancsolaj, hanem egy iparilag előállított narancsolaj tartalmú keményolaj keverék. ;)
@putyikauvegkemeny66293 жыл бұрын
A fal tőben mivel szigetelték?
@nepazarolj3 жыл бұрын
A homok kitölt mindent. Itt az áteresztő rétegrend a lényeg, a szigetelés megölne mindent. Látszik, hogy mindenki a szigetelésre törekszik, mert nem látják honnan támad a nedvesség. Ezt kell először megérteni, hogy nem gátakat építünk, hanem utakat a víznek.
@kamarton3 жыл бұрын
@@nepazarolj 2 réteg geotextil után a pára egyértelműen a falat fogja választani, ami ráadásul tégla és csak szívja magába.
@gabordavid93632 жыл бұрын
@@nepazarolj Ezzel az erővel a tető is fölösleges... had hömpölyögjön a víz akadálytalanul!
@Eva-sz7wu5 ай бұрын
@@gabordavid9363 Nem hömpölyögni fog 😆. Lassan, nagyon lassan kiadja a párát a lakóterületbe. Erre szokták mondani, hogy szellőztes! A panelban is kell.
@gaborracz30702 жыл бұрын
Szia nekem is hajópadlóm van igy lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban ha lehet be jelöltelek Facebook oldalon hát ha tudnánk beszélni. Köszönöm
@serinus13 жыл бұрын
Üd, kérdésem az lenne : Hány centiméter homok kell a párnafák alá? ( nem közé)
@Sárképző2 жыл бұрын
Üdvözletem! Ebben a rétegrendi megoldásban, mi a helyzet a párával? Hová lesz a földből esetlegesen felszivárgó pára?
@gabordavid93632 жыл бұрын
Ez esetben a talajpára a lakótér levegőjét gazdagítja. :(
@peterzoltan3189 Жыл бұрын
és az égetett homok beszívja ,és elrohad a párnafa.
@imrebodoczki72613 жыл бұрын
Miért nem lehetett megfelelő méretű gerendát használni. Az hogy az összes mag van hosszabbítva, nem tesz jót a teherbíró képességnek.
@MsHeindl3 жыл бұрын
A videóban elhangzott anyagmennyiséget mekkora területre kell érteni? Mekkorák a videóban szereplő szobák?
@anteus853 жыл бұрын
Kedves László! Nagyon hasznos videó, köszönöm a feltöltést. Néhány éve tettél fel egy videót az aljzatkiegyenlítésről is. Már két vályogfórumon is érdeklődtem, eddig sikertelnül arról, hogy mit tudunk tenni, ha vizes egy vályogfal és az előző tulaj betont tett le (arra került az aljzatkiegyenlítő), mi pedig sajnos még azelőtt megvettük a svédpadlót, hogy tudtuk volna: az egésznek vályog az alapja. Muszáj felverni és ezt a párnafás megoldást választani vagy van esetleg más alternatíva is?
@FeherSzabolcsKristofYT3 жыл бұрын
Köszönjük a videót.
@nepazarolj3 жыл бұрын
👍
@krampampuliszka2 жыл бұрын
Kedves László! Honnan lehet öntödei homokot vételezni? Köszönöm!
@nepazarolj2 жыл бұрын
ha jól tudom a Bauhause-ban lehet kapni.
@peterlukacsi44613 жыл бұрын
Köszönjük a videót! Én is a költségekkel kapcsolatban érdeklődnék. Most tervezünk vályogházat venni, és kalkulációt készítünk a felújításhoz. Hajópadlóstól, homokostól, munkadíjastól, mindenestől egy 20 nm-es szoba, jól gondolom, hogy kb. 4-500.000 Ft-ból jön ki?
@nepazarolj3 жыл бұрын
Más megoldással igen, de ez a verzió 2 szoba szerintem 2 millió körül lehetett, ha nem több . Az 500 e a minimum munkadíj nélkül
@peterlukacsi44613 жыл бұрын
@@nepazarolj Uh... Köszi szépen!
@henriettbanfalvi72553 жыл бұрын
A nútokba raktak bognárszöget, és úgy leszögezték a padlóhoz? Vagy úszik az egész?
@zb10653 жыл бұрын
1. Mi történik, ha pl. csőrepedés miatt elázik a homokágy? Kiszárad magától, vagy pedig ki kell hányni és megszárítami? 2. A homokágy helyett lehet pl. extrudált polisztirolt használni a párnafák között/ alatt? 3. Megöngyullad a textil?! Ez hogy sikerül neki?
@nepazarolj3 жыл бұрын
1.) Ha bárhol csőrepedés miatt elázik bármi egy vályogházban, akkor azt alaposan fel kell tárni és kiszárítani, még akkor is ha ez a beton alatt történt. Ez simán felszedhető sérülés nélkül és visszarakható, míg a beton nem. 2.) Ha esetleg feltűnt, akkor kényszerűség szőtte geotextilen kívül a természetes anyaghasználtra törekedtek a tulajdonos kérésére. Tehát a polisztirol itt bűn. Egyébként az én szememben már a kérdés is fáj, mikor valaki hajópadló alá polisztirolt akar tenni, mert a garázsomban érezni milyen förtelmes egy anyag. Egyébként a homoknak sok más szerepe is van mint térkitöltés. tart, feszít, tömít, tompít, támaszt. átereszt, stb. Ezek közül a polisztirol kevés dologra képes. 3.) nem a textil gyullad meg önmagában, hanem a narancsolaj miatt. Valószínűleg olyan elegyet képez párolgás közben, ahol ez megtörténhet.
@zb10653 жыл бұрын
@@nepazarolj Szóval, megbotránkoztattalak. :) Nem volt szándékos. Amúgy, mi a gond a polisztirollal? (Azon kívül, hogy nem természetes anyag, s nem éppen vályogház-kompatibilis.) Nekem jobban bejön, mint pl. az üvegvatta. Tetőt szigeteltem vele, a szarufák közti részt. Beázás esetén nem szívja meg magát vízzel...
@nepazarolj3 жыл бұрын
Ha Te is éreznéd a szagát egyszer, mikor már elkezd elbomlani, akkor számodra sem lenne kérdéses, hogy messze elkerüld a poisztirolt.
@evigyore23872 жыл бұрын
Akármit festesz alapszabály, hol ki kell téríteni a rongyot, még a torlopapirt se szabad kidobni a kukába, mert ongyulladas lehet belőle. Mikor festészetet tanultam (olajfesteszet) elsőként tanultuk. Az oldószerek miatt can ez.
@gabordavid93632 жыл бұрын
@@nepazarolj Kíváncsi lennék, hogy hol találkoztál elbomló polisztirollal.
@jozsefpeller38853 жыл бұрын
Azóta fugák nagyobbak lettek?
@nepazarolj3 жыл бұрын
Nem tudom, azóta nem láttam.
@gabordavid93632 жыл бұрын
Ha jól értem, akkor ez a megoldás úgy működik, hogy a teljes padlófelület alatti talajpárát (esetleg radon gázt is) a padlószerkezeten át a lakótérbe juttatjuk, amit azután (jó esetben) intenzív szellőztetéssel eltávolítunk onnan. Ez nyilván csökkenti valamelyest az alapozás nélküli, talajnedvességtől védtelen vályogfalak nedvességterhelését, de nem szünteti meg a problémát, sőt újabbakat hoz létre. Szerintem, erősen ajánlott, főleg a hideg téli időszakokban, állandóan temperált állapotban tartani ezt a helyiséget, máskülönben, a kb.10°C-os talajból elindul a pára a padlón át a belső térbe. Normál használat során persze fordított a páraáramlás iránya, amely nedvesség vélhetően a habüvegágyazat alatt kondenzálódik majd a talajban, amíg a páranyomások ki nem egyenlítődnek. Vagyis, véleményem szerint ez egy kontár megoldás, (minden szakmai előírással szembemegy) de cserében, legalább drága pénzért az otthonunkban is érezhetjük Földanyánk illatát!
@zoltankiss805210 ай бұрын
Mi lett volna ennél jobb megoldás?
@Eva-sz7wu5 ай бұрын
Is-is. Szerintem a homok itt egy klíma kiegyenlítő funkciót is betölt. A vályogfal is, télen felveszi a nedvességet, nyáron pedig leadja. Ezért hűs nyáron a vályogház. Szellőztetni pedig mindenütt kell. A földanya illata mindenkor egészségesebb mint a mai építöanyagoknak. Mellesleg a nem régi hagyományosan szerint épített, újszerü házakban is van radon megterhelés (legalább is attól függöen, melyik helyrajzi részen található a ház). Föleg az alagsorban. Ezért érvényes minden beltérre, hogy a levegöje, föleg ha nem szellöztetik, nemcsak oxigénhiányt de rádióaktív mérgezést is okozhat. Szerintem itt a vályog messzemenöleg elönyben van, mert megköti a káros anyagokat.
@gabordavid93635 ай бұрын
@@Eva-sz7wu Szerintem, így általánosítva, hogy - "A földanya illata mindenkor egészségesebb mint a mai építöanyagoknak." - egyáltalán nem igaz. Bőven vannak olyan építési telkek ahol a talajvízszint, vagy a terület rekultivált (pld. betemett pihentetett szemétbánya) jellege miatt, egyáltalán nem veszélytelen elhagyni a talajpára elleni szigetelést. Igen, a szellőztetés sokat segíthet persze csak akkor, ha nem akarnak azon is spórólni. A vályogfal viszont tényleg csodálatos!
@gabordavid93635 ай бұрын
@@Eva-sz7wu Szerintem, a homok nagyon másképp működik mint a vályog. Ha belegondolunk a vályog, főleg az agyagtartalma miatt képes annyi vizpárát felvenni, a homokszemcsék (d=2...0,02 mm) fajlagos felülete legjobb esetben is csak 1/100-a az agyagszemcsék (d
@palmaliget38243 жыл бұрын
A mesterek altalaban nem szoktak szeretni ha figyelik a munkajukat :)
@nepazarolj3 жыл бұрын
A tapasztalt mester nem félti bemutatni a munkáját, mert neki akkor is lenne, ha hírtelen 100-an kezdenék el ugyanezt. :-) Úgyis őt választanák. Na meg az apró trükkökről ne is beszéljünk, amit nyílván nem mond el a videóban. :-) Persze ha megkérném tuti azt is elárulná, de nem kérem rá természetesen, mert tiszteletben tartom a tudását és a sok éves tapasztalatát.
@kamarton3 жыл бұрын
A másik véglet, hogy a mekkmesterek imádják, ha figyelik a munkájukat
@kamarton3 жыл бұрын
2 geotextil után szerintem a talajpára csak a falra terelődik és a hajópadló felé már semmi.
@agnesmonostorynetoth32083 жыл бұрын
Nem.
@kamarton3 жыл бұрын
@@agnesmonostorynetoth3208 miért nem?
@Eva-sz7wu5 ай бұрын
Szerintem a geotextilia áteresztő. Az én paradicsomocskáim arra fészkelték be magukat, a kavics mellett, magról keltek. Csak esőt kapnak és jól érzik magukat. Da ha a szivemből beszélek, én nem tettem volna geotextiliát. De minta a leírásban benne lenne, hogy ez kényszerből volt. Valamilyen elhatárolásra szükség lehetett, gondolom. Az én szülőházam nem vályogból épült, de csak részben volt alápinzézve. Ahol nem volt pince, ott 40 cm troszka volt. Salak. Rajta pedig hajópadló. Soha nem volt vizes és gondolom nem is lesz.
@palmaliget38243 жыл бұрын
Mi??? Homok? 300 e ft?? Hol elunk?
@11lvb3 жыл бұрын
Csokföldön 😁
@kintverbal65133 жыл бұрын
@@11lvb :D
@kintverbal65133 жыл бұрын
Az sok? Nem is sok....Baráti ár.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Aki ma építkezik az felhagyhat minden reménnyel az alacsony árak tekintetében.
@kamarton3 жыл бұрын
Ennyi pénzből már futott volna 50%-al vastagabb hajópadlóta is, igaz akkor a párnafákat kellett volna rendesen aláfogatni.
@juditkocs79893 жыл бұрын
Kedves János! Nagyon értékes videó nekünk, mert épp ilyen padlócserére készülünk augusztusban. Azért is szólok mert nagyon fontos információkról maradunk le a hangminőség miatt. Hálás lennénk, ha lenne felirat a videóhoz hogy tanuljunk a videóból. Kellő időben jött segítség lesz nekünk! Köszönöm!
@nepazarolj3 жыл бұрын
A nevem Lukács László. A János valami félreértés lehet. A hangminőséggel nem lehet gond, mert többször is visszanéztem fél hangerőn és simán hallottam mindent.
@kamarton3 жыл бұрын
@@szlaszlo82 ez így van, egyfolytában fel-le kellett hangosítani.
@kamarton3 жыл бұрын
Én is láttam Jánost ott volt, de hangja nem volt. Lehet éjszaka kísértés közben kellett volna kamerázni :D
@barnanekiraly16493 жыл бұрын
A szoba használatba vétele után hogyan kell takarítani a narancsolajjal kezelt palót? Gondolom vizes tisztítás szóba sem jöhet! Pedig az igazi takarítás megköveteli a palózat fertőtlenítését is
@nepazarolj3 жыл бұрын
Na elérkeztünk egy sarkalatos ponthoz. Ugyanis sokan a lamináltpadlót is nagyon helytelenül simán felmossák, holott csakis szinte száraz felmosóval szabad takarítani. Ha valaki nagyon fertőtleníteni akar, akkor sem szerencsés fito ösztrogén hatású klóros szereket használni, hanem akkor ott az ózon generátor, amit jól ki kell szellőztetni és nincs kémiai anyag.
@tlsoft3 жыл бұрын
@@nepazarolj Viszont az ózon a laminált padlót is tönkre teszi egy idő után, mivel oxidál. Nem jól gondolom?
@barnanekiraly16493 жыл бұрын
Megkérdezném mi az a " fito ösztrogén" hatás? ( ösztrogén- női nemi hormon)
@evigyore23872 жыл бұрын
Hát igen, ez fontos kérdés, el se tudnám képzelni hogy ne tudják fel.mosni egy burkolatot. Régen viaszt tettek rá. Ez természetes anyag, száradás után kikemenyedik. Nem annyira mint a párazaro lakk, de elég kemény, hogy víztaszito legyen, és fél lehessen nedvesen mosni. Ez az anyag paratereszto. Szép selyemfenyt ad, viszont kopik, pár évente újra kell viaszolni.
@Eva-sz7wu5 ай бұрын
@@evigyore2387 Erre is lehet még azonfelül ilyen viaszos réteget felvinni, pl. 'Auro 171. Én bútorokra használom. A felmosás nagyon-nagyon kicsavart ronggyal történik. A felmosóvízbe is ilyen természetes speziális felmosószert tesznek, egész keveset, ez pótolja a lekopott rétegeket. Nem szabad mikrofázer rongyot használni, csak pamutrongyot, mert leviszi a viaszos és az olajos rétegeket. És minek a ferötlenítés, ha lehet takarítani, mert lehet! Csírátalan környezetre egy kórházban van igény. De ott sincs.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
A rögzítést atugrottátok!
@davidkiss95153 жыл бұрын
@@szlaszlo82 Az elmélete benne volt a videóban, csap felőli 45 fokos csavarozás.
@nepazarolj3 жыл бұрын
Mivel sajnos nem tudtam minden mozzanatot felvenni, ezért maradt ki, de valóban el lett mondva, hogy 45 fokban csavarozás. Ezen nincs mit mutatni igazából mert annyira egyértelmű.
@kamarton3 жыл бұрын
Nem drága a lambériáknál használt kis fém kapocs sem, azzal könnyen, szépen és nulla károsodással visszabontható marad.
@minden20953 жыл бұрын
Lehet hozzá venni leszorítót,amit le szegelsz,én úgy csináltam
@dolb3913 жыл бұрын
És persze jöhet majd a cserebogár a padló alól sajnos
@nepazarolj3 жыл бұрын
Ugyan miért és hol jönne? Ez a veszély pont nem fenyeget. Ám ha beteszünk a rendszerbe valami olyan anyagot miatt sérül a szárazság, akkor tuti, hogy jön minden élőlény is.
@dolb3913 жыл бұрын
@@nepazarolj Jelenleg is régi hajópadlónk van, amit majd jövőre szeretnék megszüntetni. Tavaly es idén is a padló alól a falon keresztül jönnek a cserebogarak. Nekem is homok van alatta. Másik barátomnal pont ugyanez van. Nagyon undorító amúgy.
@kamarton3 жыл бұрын
Így feltöltve homokkal kizárt, hogy beférjen még alá egy bogár is.
@robertreszler82303 жыл бұрын
330-ért én inkább raktam volna sima homokot:) De egyébként én is a bogaraktól félnék, és a rágcsálóktól. A régi szobámban is öreg hajópadló volt, alatta föld és nyáron rendszeresen jöttek a hangyák, megtalálták a legkisebb réseket is. Pedig az egész ház 1 méterrel a föld felett volt, vizesedéssel sosem volt gond, a föld is tömör, kemény. Szellőzésre és szigetelésre ez valószínűleg egy tökéletes megoldás, viszont szerintem az adott háztól, környezettől függ, hogy ez a két legfontosabb tényező, vagy más is képbe jön. Pl. ha van egy elhagyott ház a szomszédban, akkor onnan minden rágcsáló átjöhet.