Bardzo dziękuję za znakomity materiał. Fachowo, konkretnie, profesjonalnie, "krótko i na temat" - brawo! Od ponad dwudziestu lat pracuję w środowisku Pro Tools, a po kilkunastu latach pracy na interfejsach Digidesign DIGI 003 (w mojej pracowni) oraz DIGI 003 Rack+ (podczas sesji nagraniowych - z dodatkowym, ośmiokanałowym przedwzmacniaczem mikrofonowym Audient ASP-880) nadszedł czas na zmianę interfejsu audio. Jestem już zdecydowany na zakup RME Fireface UFX III. Rzecz w tym, że poza działalnością nagraniową (nagrywam klasyczną muzykę kameralną) jestem także kompozytorem oraz miłośnikiem starych syntezatorów cyfrowych (aby było jasne - zupełnie nie poddaję się modzie na syntezatory analogowe: zdecydowanie preferuję stare syntezatory cyfrowe, choć niektóre nowe też lubię). Tu dochodzę do meritum mojego wpisu i do mojej prośby. W związku z moimi cyfrowymi syntezatorami (których mam kilkanaście) chcę również kupić wielokanałowy przetwornik A/C wyposażony w złącze MADI - do współpracy ze wspomnianym RME Fireface UFX III. Z grubsza biorąc biorę pod uwagę trzy urządzenia: 1) Ferrofish Pulse 16 MX, 2) Ferrofish A 32 PRO MM lub - ewentualnie - 3) RME M 1620 PRO (ten trzeci chyba najmniej chętnie). Oczywiście jest jeszcze na horyzoncie RME M 32 PRO AD, ale to urządzenie niestety wychodzi poza zakres mojego budżetu... Przede wszystkim zależy mi na porównaniu obydwu wymienionych przetworników Ferrofish. Z tego co mi wiadomo - prawdopodobnie oparte są na innych układach wewnętrznych (???), ale nie mam pewności co do tej kwestii. Pytanie brzmi - czy są między nimi jakieś istotne różnice brzmieniowe, a jeśli tak - to na ile znaczące? No i jak mają się do wejść analogowych w Fireface UFX III? Czy mógłbym prosić, aby dokonał Pan na kanale 0dB.pl porównania tych trzech przetworników (ewentualnie jeszcze jakichś innych, których nie wziąłem tu pod uwagę)? W moim konkretnym przypadku przetworniki te będą pracowały raczej wyłącznie w mojej pracowni, z sygnałami o poziomie - że się tak wyrażę - "w przybliżeniu liniowym" (poziomy wyjściowe starych syntezatorów cyfrowych bywają zaskakująco różne, a więc istnieje potrzeba dość sporej elastyczności w zakresie dostosowania czułości gain na poszczególnych kanałach wejściowych przetworników). Byłbym niezmiernie wdzięczny za zrealizowanie filmu z porównaniem tych trzech przetworników: przede wszystkim Ferrofish Pulse 16 MX versus A 32 PRO MM, ewentualnie RME M 1620 PRO. Z góry bardzo dziękuję.
@BIJOsk Жыл бұрын
No żesz kużwa ! Ojjj, jaka szkoda że nie poszedłem za talentami z dzieciństwa. Jako podlotek niezle grałem ze słuchu na akordeonie, poza tym uwielbiałem wszystkie sprzętu audio które miały dużo suwaków i pokręteł. Gdybym poszedł w tym kierunku, to pewnie byłbym dzisiaj posiadaczem tego wszystkiego co opaisuje Pan Tomasz. A tak to co? Kicha!
@Waldo_Ilowiecki Жыл бұрын
„Zwarcie wyprowadzenia 3 do masy”. Widać, że prowadzący niejedną lutownicę trzymał w ręku 😊. No cóż, taki zawód. Elektryk, muzyk, akustyk, informatyk, elektronik, czasem mechanik. Jesteśmy wszechstronni.
@31337techno Жыл бұрын
Lubie sobie to wszystko wrzucić pod „Inżynier”
@Waldo_Ilowiecki Жыл бұрын
@@31337techno no tak zgadzam się. Rozszerzę nieco pojęcie: inżynier-artysta muzyk 😊. Kilka lat temu czytałem artykuł w sieci, wydany w jakimś branżowym czasopiśmie, szkoda, że go nie zachowałem, że producenci muzyczni w USA, którzy jednocześnie są inżynierami studyjnymi, mają IQ oraz emocjonalne IQ średnio o 30% wyższe od średniej populacyjnej. Nie wiem jak to się ma do wyników w Europie, ale sądzę, że podobnie.
@taksebrzdekam...1866 Жыл бұрын
@@31337techno "inżynier", to brzmi dumnie. I pomyśleć, że czasami ludzie bez tytułów mają więcej kompetencji...😋
@31337techno Жыл бұрын
@@taksebrzdekam...1866 dobrze, ze dozylismy czasow gdy to kompetencje a nie tytuly przekladaja sie na sukces.
@konradzlu5h Жыл бұрын
Barwa dźwięku ze wszystkich interfejsów RME jest chłodna, sucha, ciemna, twarda i techniczna, w przeciwieństwie do interfejsów UAD Universal Audio Apollo, których barwa jest ciepła, jasna, miękka i przejrzysta. Taka dygresja do tych całych zachwytów nad RME. Świetny, fachowy kanał.
@quantrox8191Ай бұрын
wyczuwam audiofila
@GadesChannel Жыл бұрын
Zdecydowanie nie na moją kieszeń i na moje potrzeby, ale posłuchać warto :)
@t2m1412 Жыл бұрын
Polecam te urządzenie , mam je od 2 miesięcy i co rusz poznaje to nowe funkcje . Dziękuje Panie Tomaszu za recenzje interfejsu.
@t2m141210 күн бұрын
@ Trochę luźne są ale mi to nie przeszkadza . Jesteśmy bardzo zadowolony z RME😁
@tomaszswislek60415 күн бұрын
@@t2m1412 Mozesz mi powiedziec gdzie go kupiles?chodzi mi o kraj dystrybucji.
@t2m14125 күн бұрын
Niemcy , Thomann.
@piotrnowik Жыл бұрын
Kupuję to! Bo zawsze chciałem nagrać swoją teściową, jak klnie. Brakowało mi tylko odpowiedniego interfejsu.
@ciekaweurzadzenia Жыл бұрын
Świetny kanał, piękne urządzenia, nie do pomyślenia kiedyś (10 lat temu) aby każdy mógł sobie takie rzeczy kupować, same możliwości Youtuba, możliwość umieszcznia filmików nagranych dobrymi kamerami w naprawdę dobrej rozdzielczości, po prostu bajka. Pamiętam jak prezentował się mój pierwszy filmik dodany na Youtuba, z powodu tragicznej jakości audio miałem program do umieszczania napisów, dźwięku nie było wcale, bo już wtedy jako dziecko wiedziałem, że nie da się tego słuchać. Same karty dźwiękowe w komputerach były dużo gorsze niż współcześnie.
@BartekEVH Жыл бұрын
A pomyśl, co tu będzie, gdy minie kolejne sto lat.. 😮
@MRSerwis Жыл бұрын
Uszanowanie Panie Tomaszu. Jak zwykle ciekawy materiał 💪🏻👌👍
@sovereign26612 ай бұрын
Ten kanał objawił się - za późno. Innymi słowy: to jest w tej chwili - głos wołającego na puszczy. Za kilka dni, świat jaki znamy się zakończy; a już od jakiegoś czasu - kończy się, świat a z nim nagrywanie, sprzedaż, gwiazdorzenie. Ja nrozumiem, że często robimy - na ostatnią chwilę, jak musimy bo nie ma czasu. Taki kanał był potrzebny dwadzieścia lat temu. dzisiaj, pozostaje już tylko - muzykowanie dla samego siebie na tysiącach ton niepotrzebnego sprzętu; którego w latach osiemdziesiątych - ubiegłego wieku - bardzo brakowało.
@0dB-pl2 ай бұрын
Czyżby wysłuchał Pan wszystkich czterech płyt Panteraz, na których ten temat przewija się notorycznie? :-)
@janstankiewicz5145 Жыл бұрын
Szacunek dla Szanownego Pana za wspaniały wykład. Pozdrawiam 👍
@Gdzie_ja_jestem Жыл бұрын
Siemanko , śmietny kanał , pozdrawiam z rodzinką , szczególnie Sebą
@andrzejjastrzebski-vu1su Жыл бұрын
Sprzęt niewątpliwie wzorcowy, ale w pakiecie cenowym powinien być trzytygodniowy kurs obsługi 😉
@0dB-pl Жыл бұрын
Z nowym TM FX nie jest tak źle - da się to ogarnąć w kilka dni i po dwóch totalnie nerwowych sesjach. Ale żeby się swobodnie poruszać po stale zmieniających się konfiguracjach, zwłaszcza gdy splitujemy tory cyfrowe i rozdzielamy je do innych systemów, programów, a jednocześnie streamujemy i nagrywamy w trzech aplikacjach (tak jak miałem możliwość to sprawdzić), to w zasadzie jest tak, jak w każdym rozbudowanym mikserze. Wszystko zależy od tego, jaki kto ma próg myślenia warstwowego o dźwięku wielokanałowym...
@andrzejjastrzebski-vu1su Жыл бұрын
@@0dB-pl Nie wiem dlaczego, ale ostatnie zdanie które Pan napisał skojarzyło mi się z szachami na poziomie co najmniej mistrzowskim 🙂Serdecznie Pozdrawiam.
@kris9964 Жыл бұрын
Witam....super materiał 👍 Przydało by się takie info o Universal Audio Apollo Twin II thunderbolt, było by cudownie. Pozdrawiam serdecznie...
@bezsennik215811 ай бұрын
Dobry materiał. Kopalnia wiedzy!!!
@pansamochodzik756 Жыл бұрын
Nic z tego nie rozumiem ale uwielbiam słuchać ❤
@BartekEVH Жыл бұрын
Ojojoj do wielokanałowego studia live świetna rzecz!
@0dB-pl Жыл бұрын
Dokładnie te słowa!
@taksebrzdekam...1866 Жыл бұрын
Pogubiliście...😋
@wolus73 Жыл бұрын
ciekawe jakiej mocy trzeba mieć komputer żeby rejestrować jednocześnie 188 ścieżek w maksymalnym próbkowaniu...?
@Krajowa82 Жыл бұрын
czy powstanie kiedyś odcinek o rozdzielczościach ? Dlaczego niektórzy używają np 88khz albo 192khz, kiedy standard to 44.1 khz.
@taksebrzdekam...1866 Жыл бұрын
No. W interntach temat rzeka. Zasada jest jedna. Obróbka audio powinna odbywać się z najlepszą możliwą jakością. Na co później przekonwertujemy nasze wypociny to już nasza sprawa...😋
@lk0707 Жыл бұрын
Czekamy na odcinekmApogee Symphony 🙏
@Krajowa82 Жыл бұрын
Profeska sprzęt
@Samurabe Жыл бұрын
Taka sobie ta reklama. Brakuje porownanie jakosci konwerterow 2 vs 3…
@michawisniewski4654 Жыл бұрын
chyba MOTU 828ES odejdzie w odstawkę
@0dB-pl Жыл бұрын
828ES to też kawał porządnego sprzętu, ale tutaj mamy MADI i AES, które też ostatecznie może pracować jako S/PDIF.
@michawisniewski4654 Жыл бұрын
@@0dB-pl porządny, ale class compliance leży (i jest coraz dalej z każdą aktualką)
@0dB-pl Жыл бұрын
@@michawisniewski4654 Z CC większość producentów ma problem, z wyjątkiem RME, które od samego początku komunikację z komputerem zrobiło na własnym FPGA, więc mogą szybko reagować na zmiany po stronie systemowej.
@wp7310 Жыл бұрын
Ciekawe czy prowadzący jest też audiofilem
@0dB-pl Жыл бұрын
Nie jest :-)
@taksebrzdekam...1866 Жыл бұрын
Audiofilizm to ciężka lecz uleczalna choroba. Cierpiałem na nią coś koło 20 lat. Wyleczyła mnie technika studyjna. Spodobało mnie się to chłodne podejście do sprzętu i brzmienia. Dobre monitory studyjne w zaadaptowanym pomieszczeniu są bliższe prawdy od najdroższych audiofilskich kolumn stojących w przeciętnym salonie. Oczywiście każdy ma swoją rację...
@wp7310 Жыл бұрын
@@taksebrzdekam...1866 ja mam Genelec więc marny ze mnie audiofil. Wierzę w technologie nie bajki. Ale czasami chciałbym mieć tą audiofilską naiwność choć w rozsądnej ilości bo przez lata przeglądania forów audiifioskich widziałem rzeczy które nie śniły się filozofom :) Mój audiofilizm póki co sprowadza się do Roon i 50 ulubionych CD. Zawsze marzyłem żeby być Twórca ale niestety za grosz talentu. Ale nadal lubię popatrzeć na sprzęty
@taksebrzdekam...1866 Жыл бұрын
@@wp7310 Genelec produkuje solidne monitory o nieprzeciętnych parametrach. Zawsze kojarzą mnie się z dobrą liniowością, dobrymi charakterystykami kierunkowymi i solidną aluminiową obudową. Osobiście bawię się Adam Audio T7V. To monitory z najtańszej serii ale dają radę. Głośnik niskośredniotonowy 7 cali. Wysokotonowy U-ART 1.9″ z HPS Waveguide. Liniowe, nisko schodzący bas, skuteczne (110dB/m para). Właściwie nie widzę sensu używania droższego sprzętu. Jeżeli chodzi o audiofilizm to byłem w jego szponach ze 20 lat. Słyszałem wszystko, co tylko podpowiadał mi umysł. Sam projektowałem i budowałem wzmacniacze, kolumny głośnikowe. Upodobałem sobie wzmacniacze single ended , klasa A na mosfetach. Potrafiłem miesiącami stroić zwrotnice i gdy wydawało mi się ze jest OK, nie było OK😂 Wyleczyło mnie studyjne podejście do sprzętu audio. W studio nie ma miejsca na czary. Dzisiaj słucham muzyki tylko na monitorach studyjnych. Nie uważam, że monitory w cenie 10 tyś. za parę zawsze są lepsze od monitorów w cenie 2-4 tyś/para. Bawię się w miks. Nie lubię kowerów, lubię za to własne melodie, utwory. Mam 88 klawiszową klawiaturę midi Nektar GXP88. Świetny stosunek jakości do ceny...Pozdrawiam👍