Jak zawsze super poradnik pod względem merytoryki i pięknej poprawnej polszczyzny.
@KAMM-lt3okАй бұрын
Naprawdę film przygotowany od serca.
@InzynierProgramistaАй бұрын
Dziękuję. Bardzo mi miło.
@ukaszp1626Ай бұрын
Zgadzam się z resztą, bardzo duża wiedza a przede wszystkim przekaz bo to nie zawsze idzie w parze.
@TheRaF02Ай бұрын
Dziękuje za przypomnienie jak poprawnie tworzyć konfigurowalny model.
@sslawek7817 күн бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Naprawdę mi się podobał!
@InzynierProgramista16 күн бұрын
Dziękuję i zapraszam do obejrzenia również innych filmów. Pozdrawiam.
@onznetu565720 күн бұрын
Narobiłeś się ale to ma sens! Szacunek. A gdyby powiązać wierzchołek zaczepu z wierzchołkiem otworu? Będzie łatwiej zmieniać jedną wartość wysokości osi otworu. Pozdrawiam:)
@InzynierProgramista17 күн бұрын
Dzięki! Oczywiście można poeksperymentować, ale tutaj celowe było uniezależnienie obu cech. Chyba, że nie zrozumiałem wizji?
@onznetu565717 күн бұрын
@@InzynierProgramista masz rację, ja oceniłem że wysokość zaczepu nie jest taka istotna. Ale przeglądam dalej Twoje filmy i uczę się nowych rzeczy. Pozdrawiam:)
@waldemarkonstantynowicz9289Ай бұрын
Miło się ogląda i pogłębia wiedzę.
@InzynierProgramistaАй бұрын
Dziękuję bardzo i zapraszam do dalszego zaglądania na kanał. A w przypadku pytań - śmiało je zadawać. Gdy tylko będę potrafił - postaram się pomóc. Pozdrawiam.
@bazejwolinski5131Ай бұрын
Ja chętnie zobaczył bym jak dokonuje się takie obliczenia.
@krzysztofrucinski6541Ай бұрын
Czy wymiar L1 nie jest tym co nazywamy przewymiarowaniem. Przecież on zawsze będzie wymiarem wynikowym i jako taki nie powinienbyć chyba w ogóle pokazywany? Chyba że wymiar L1 jest istotnym wymiarem wtedy moim zdaniem wymiarowanie na rysunku powinno być inne. Wspomniał Pan również że ten model ma być drukowany na drukarce 3D moim zdaniem jako konstrukcja będzie bardzo słaby. Wynika to ze specyfiki druku.
@InzynierProgramistaАй бұрын
Panie Krzysztofie, trochę źle mnie Pan zrozumiał, ale jak najbardziej dobrze Pan zauważa problem. Oczywiście postaram się uściślić zagadnienie, a w razie wątpliwości proszę pisać. 1. Wymiar L1 byłby przewymiarowaniem rysunku wtedy, kiedy określiłbym go liczbowo i przedstawił w stylu pozostałych wymiarów. Z tego powodu wstawiłem symboliczne oznaczenie L1 wraz z komentarzem, aby w ramach treningu sprawdzić, jaki będzie wynikowy obliczeniowy przedział wartości dla L1 - normalnie w dokumentacji technicznej tego typu oznaczeń nie spotykamy. W tym przypadku szczególnie interesował będzie nas przypadek najgorszy, czyli o najmniejszym prześwicie otworu. Dlaczego? Po to, aby określić maksymalny wymiar dla prostokątnego przekroju, który zagwarantuje jego przejście. Jest to zagadnienie przeze mnie wymyślone, ale całkowicie realne. Dobrze Pan zaznaczył, że gdyby wymiar ten był istotny, powinien być wprost określony - ma Pan rację. Niestety rzeczywistość jest taka, że bardzo często spotyka się rysunki elementów, na których projektant nie zadbał o priorytet współpracujących komponentów i wymaga to przeliczenia tolerancji albo poprawę rysunku komponentu bazowego. To również nie zawsze jest możliwe. Cieszę się, że zainteresował się Pan postawionym przeze mnie tematem, ponieważ Pana tok myślowy jest jak najbardziej słuszny. Na finalnym rysunku, symboliczny wymiar L1 byłby pominięty. Dzięki oznaczeniu go, mogłem również podczas omawiania filmu precyzyjnie określić sposób sterowania modelem w momencie sprawdzania poprawności przebudowania modelu, gdzie właśnie wynikowy wymiar L1 ulegał zmianie. 2. Nie znam przeznaczenia tego komponentu (nie było to też zagadnieniem materiału), stąd nie analizuję zależności wynikających z druku oraz sztywności modelu. Nie pytałem p. Krzysztofa (autora modelu - zbieżność imion) jakie jest przeznaczenie tego modelu i właściwie z punktu widzenia tego, jak przygotować model - nie była mi ta wiedza potrzebna.