No video

5 CSAPDA a diétás, diabetikus élelmiszerekkel kapcsolatban

  Рет қаралды 5,516

DiabNavigátor

DiabNavigátor

Күн бұрын

Rengeteg olyan diabetikus, diétás élelmiszert próbálnak rásózni a cukorbeteg és inzulinrezisztens emberekre, amik igazából egyáltalán nem tesznek jót nekünk. Ebből a videóból megtudhatod, hogy mik a leggyakoribb csapdák a diétás, diabetikus élelmiszerek esetén, úgy mint hozzáadott cukor nélkül, teljes kiőrlésű, rossz édesítőszerek használata, sok zsír és mesterséges anyag!
Alapvetően jó, hogy nem használnak a cukrot a termékben, de az ördög a részletekben rejlik! Attól, hogy valami hozzáadott cukor nélkül készül, még ugyanúgy tartalmazhat cukrot, gyors felszívódású szénhidrátokat, és ráadásul mindezt akár még nagy mennyiségben is!
Diabetológusok, dietetikusok szokták azt tanácsolni, hogy együnk teljes kiőrlésű termékeket, mert azok lassan felszívódó szénhidrátok. Számtalan cukorbeteg és inzulinrezisztens társam tapasztalja rendszeresen gyakorlatban, hogy a teljes kiőrlésű liszt, tészta, pékáru szinte ugyanolyan mértékben képes megdobni a vércukorszintet, mintha sima fehér liszt lenne benne. A szénhidrátcsökkentett tészták és lisztek fogyasztása jobban ajánlott, így legalább a szénhidrátbevitelünk alacsonyabb lesz.
Attól, hogy valami édesítőszer tartalmú cukor helyett, nem biztos, hogy jó. Csakis kalóriamentes édesítőszerrel készült élelmiszert fogyasszatok. Ilyen lehet az eritrit a cukoralkoholok közül, vagy a stevia, vagy pedig az olyan mesterséges édesítőszerek, amiket régóta használnak üdítőkben, és mindenféle édesítőszer készítményekben, mint a nátrium-ciklamát, aszpartám, aceszulfám-K. Nem kell tőlük megijedni, ha az egészségügyi határérték alatt fogyasztja őket az ember, nem lesz baja.
Vannak olyan édesítőszerek, amikkel óvatosan kell bánni, ilyen például a maltitol. Ez is egy cukoralkohol, mint az eritrit, de ezt valamilyen mértékben bontani tudják a bélben lévő baktériumok, és meg tudja emelni a vércukorszintet.
Sokszor a szénhidrátcsökkentett élelmiszer a szénhidrát pótlására zsírokat tartalmaz, ezáltal az élelmiszer tápanyag összetételét megnézve sok zsírt találunk benne. Ez nem baj abból a szempontból, hogy a vércukorszint nem emelkedik tőle, viszont nagyon meg fogja dobni a kalóriabevitelünket, mivel a zsírban kétszer annyi kalória van, mint a szénhidrátban vagy a fehérjében, és emiatt akár hízhatunk is.
Érdemes odafigyelni az egyéb mesterséges anyagok jelenlétére egy adott élelmiszerben. A mindenféle adalékanyagok, állományjavítók nem feltétlenül hatnak a szénhidrát anyagcserére, de szükségünk sincsen rájuk biológiai szempontból. Ezek azért kerülnek bele az élelmiszerekbe, hogy szebbek, tartósabbak, ízletesebbek, gusztusosabbak legyenek, amivel nincsen semmi baj, de én, ha tehetem, igyekszem kerülni azokat az élelmiszereket, amiben túl sok ilyen van, hiszen nincsen rájuk szükségem.
Cseh Tamás vagyok, 1-es típusú cukorbeteg, üdvözöllek a DiabNavigátor csatornán, amin mutatom neked a kiutat a cukorbetegség és inzulinrezisztencia útvesztőjéből. A helyes cukorbeteg életmód és inzulinrezisztens életmód alapvető feladata a diabétesz vagy cukorbetegség kezelése, illetve az inzulinrezisztencia kezelése, az inzulinrezisztencia megszüntetése, ebben segítek tippekkel, trükkökkel, tanácsokkal, amiket kipróbálhatsz!
🔸WEBSHOP🔸
🛒 diabnavigator....
🔸KÖVESS🔸
📸 / diabnavigator
👤 / diabnavigator
🔸KAPCSOLAT🔸
🌐 diabnavigator.hu
📧 tomi@diabnavigator.hu
#cukorbetegség #inzulinrezisztencia #diabnavigátor

Пікірлер: 9
@ridita5221
@ridita5221 3 жыл бұрын
A kövéreket is kizsákmányolják ezekkel. Örülnék, ha lenne több videó az elhízás kezeléséről is.
@osvera
@osvera 2 жыл бұрын
Szia! A szukralózról mi a véleményed?
2 жыл бұрын
Szia! A szukralóz (E955) egy mesterséges édesítőszer, a répacukorból állítják elő, édesítőereje 600-szorosa a cukorénak. Hőstabil (hevítés hatására nem válik keserűvé, nem bomlik le), kellemetlen utóízzel nem rendelkezik. Emésztés nélkül ürül az emberi szervezetből, így kalóriamentesnek tekinthető. Elfogadható napi beviteli mennyisége 15 mg/ttkg. 1976 óta ismert, édesítésre 1991-től használják, Európában 2004-től engedélyezett. Káros mellékhatása nem ismert, bár egy 2013-as vizsgálat eredménye szerint a szukralóz növeli az inzulinszintet, csökkenti az inzulinérzékenységet. A vizsgálat tizenhét, elhízott emberen történt, két ízben végeztek rajtuk terheléses cukorvizsgálatot: szukralóz-oldat elfogyasztása után, illetve kontrollként víz fogyasztása után. Valóban megfigyelték a vércukor- és az inzulinszint emelkedését. Fontos megjegyezni, hogy nem cukorbetegeken végezték a vizsgálatot és a mintaszám (n=17) is alacsonynak tekinthető. Valószínűleg további vizsgálatokra volna szükség, ugyanis nem tisztázott még teljes mértékben a szukralóz metabolizmusa sem (egyesek szerint változatlan formában ürül, mások szerint ez nem igaz). Mivel a szukralóz az eddigi ismereteink alapján nem jelenthet különösebb veszélyt az egészségünkre, a DiabNavigátor webshopban ritkán találkozhattok olyan termékekkel, amik tartalmaznak belőle egy keveset. Ettől függetlenül ezt is - mint ahogy mindent - odafigyeléssel fogyasszátok.
@matildrabai2998
@matildrabai2998 3 жыл бұрын
Esetleg cukormentes reggeliző müzlis videó nem lesz?
3 жыл бұрын
Felírom, lesz valamikor. 😉
@matildrabai2998
@matildrabai2998 3 жыл бұрын
@ köszi :)
@Dorie0011
@Dorie0011 3 жыл бұрын
Nagyon szuper infók, köszönjük, csak így tovább :) A csicseriborsóból vagy hasonlókból készült tészták megfelelnek helyettesítésre?
3 жыл бұрын
Ha szénhidrát csökkentett, akkor jó lehet, tehát nem 60 gramm, hanem inkább 40 gramm körüli szénhidrát van benne 100 grammonként. Sajnos minden tésztára és pékárura igaz, hogy hiába készül eredetileg lassú felszívódású szénhidrátból, ha lisztté őrlik, sokkal gyorsabban szívódik fel.
@Dorie0011
@Dorie0011 3 жыл бұрын
@ Köszönöm szépen :)
Én és a cukorbetegségem | Kérdezz-felelek 1.
9:52
DiabNavigátor
Рет қаралды 1,9 М.
Blue Food VS Red Food Emoji Mukbang
00:33
MOOMOO STUDIO [무무 스튜디오]
Рет қаралды 19 МЛН
Or is Harriet Quinn good? #cosplay#joker #Harriet Quinn
00:20
佐助与鸣人
Рет қаралды 10 МЛН
English or Spanish 🤣
00:16
GL Show
Рет қаралды 8 МЛН
Inzulinrezisztencia kezelése - napi 5 vagy 3 étkezés a jobb?
9:56
DiabNavigátor
Рет қаралды 23 М.
Kinek ajánlott Almaecetet fogyasztania és hogyan?
8:08
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 514 М.
5 lépés Prediabétesz + Cukorbetegség esetén
9:58
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 61 М.
Tényleg DRÁGA az EGÉSZSÉGES TÁPLÁLKOZÁS?!
9:51
DiabNavigátor
Рет қаралды 6 М.
Letettem az inzulint 2 hét alatt! | Hogyan lettem cukorbeteg? #3
15:19