Én naponta kétszer eszek majd kicsattanok az egészségtől ‼️‼️ Ráadásul nem éhezem, mint amikor naponta ötször ettem. Mondjuk jól is lakom amikor kétszer eszek, nem foglalkozom a kalóriákkal és a súlyomat is tökéletesen tartom. Én nagyon nem szerettem ötször enni, mert állandó éhségérzettel küszködtem és a szervezetemnek se tett jót..
@peterbalint37716 ай бұрын
Az a helyzet,hogy mindenkinek más válik be. Nagyban függ a dolog attól,hogyan étkezett a beteg azelőtt,hogy kiderült a betegsége. Én édességek és stressz miatt lettem 2-es, ugyhogy ezeket elhagytam. Ma volt reggeli utáni cukorszint 6.8. Ez szerintem jó.
@Eliean772 жыл бұрын
2-es tipusú vagyok, alacsony szénhidrát bevitel mellett eszem napi 1x vagy 2x. Az értékeim jobbak mint vha :)
@evagyalay988410 ай бұрын
Ha egyszer eszel egy nap, ez azt jelenti, reggeltől estig eszel? 😁
@TheLuminousCleric2 жыл бұрын
Low carb/high fat étrenden vagyok, és már 15 kilót fogytam. Barátkozom az időszakos böjt gondolatával is, 16-8 arányban, reggeli elhagyásával. Sportolok is.
@nyolcadikdimenzio5 ай бұрын
IR-ben létezik olyan is ami nem az étkezéstől függ sajnos, ha semmit nem eszel, akkor is hullámzik, általános tanácsok nem mindenkinek használnak sajnos
@draliszcsavok10 ай бұрын
2-es típusú vagyok, napi kétszer eszem (reggel és 13:00 óra körül), utána 18 óra böjt. Jobb a HgA1c értékem, mint amikor ötször ettem egy nap.
@katagyori98025 ай бұрын
Köszönjük!
5 ай бұрын
Én is köszönöm! 👍
@62rob532 жыл бұрын
Kitűnő magyarázat! Köszönöm!
@mihalykonczik Жыл бұрын
Megértettem.Köszi.
@antosildiko2099 Жыл бұрын
Érhető és hiteles, köszönöm :)
@Gerg-j3d10 ай бұрын
Majd máskor beszélünk,most,itt nem.
@birkasohaj86393 жыл бұрын
napi hatszor eszek, és imádom! a cukrom így elég jónak mondható.
@62rob532 жыл бұрын
Én is,vagy éhen halok..
@annamarianagy34443 жыл бұрын
Szia Tomi! Én már teljesen elvesztem ebben az egészben. 2. típ. vagyok 1000 mg Adimettel. Számolok nap mint nap, kcal, ch, zsír, fehérje. Állandóan ellentmondásokba ütközök az egésszel kapcsolatban. Igazából nálam az is gond, hogy figyelnem kell a zsír és fehérje bevitelre, mert magas a koleszterinem is illetve a húgysav szintem is. Mindez úgy, hogy a húst soha nem szerettem és nem is nagyon eszem. Az orvosom szerint túltoltam a fehérjét és ezért magas a húgysavszintem. Na és akkor ha ilyet olvasok vagy hallok, hogy emeljük a zsír és fehérje fogyasztást, esek kétségbe, oké, de nekem ezt sem lehet.
3 жыл бұрын
Szia! Igen, nálad a fehérje és zsír mennyisége is korlátozó tényező lehet, azonban az étkezésen kívűl még ott a sport, ami egy fontos összetevője az IR és cukorbeteg életmódnak. A mozgás és az egészséges testsúly elérése rengeteget tud javítani az inzulinrezisztencia és a szénhidrát anyagcsere állapotán.
@ridita52213 жыл бұрын
Nekem falási rohamaim vannak, ha nem eszek 3 óránként. A kisétkezés nekem gyümölcs, joghurt szokott lenni.
@vivienagardi98803 жыл бұрын
A gyümölcs az egyik legnagyobb cukorforras
@hattorihanzo11632 жыл бұрын
Ha én várnék 6 órát két étkezés között, utána nagyon sokat ennek
@chrs_131 Жыл бұрын
Nyugodtan ehetsz almát, vagy bármilyen gyorsan felszívódó szénhidrátot is mértékkel, jól időzítve. Fizikai aktivitást megelőzően és inkább a nap első felében fogyassz egyszerű szénhidrátokat, míg az összetetteket, amik lassan szívódnak fel estefele, kiegészítve (ha nincs semmilyen intoleranciád) akkor egy micelláris kazeinnel. :) A falási rohamok ellen pedig a lassan felszívódó/összetett szénhidrátok a legideálisabbak.
@ivanborik83262 жыл бұрын
2:06 - nál: én ugyan nem vagyok orvos de még csak cukorbeteg sem (remélem) de más nyelvu videokat figyelve, orvosokat is beleértve azt állitják szinte mindannyian hogy ez az ok az állati eredetu (nagymolekulájú)zsir. Tudsz errol valamit mondani? Egy kicsit alátámsztja ezt hogy a vegánokat nem nagyon sújtja a cukorbetegség, esetleg tévednek?
@tamasdenem78926 ай бұрын
Az orvosok másik része meg a szénhidrát, és a mindenbe beletett finomított cukrot, és annak a túlzott fogyasztását, meg a napi túl sok étkezést, túlsúlyt, és a rengeteg cukros üdítőt mondják. Ha logikusan végiggondoljuk, akkor a sok cukor miatti túlzott inzulin termelésről nagyobb eséllyel fog kikerülni az azt termelő sejt, nem pedig a zsírtól, amihez nem igen kell inzulin. Persze úgyis lehet nézni, hogy a sok feldolgozott húshoz hozzáadott cukor is lehet az utolsó szeg, ezért könnyen lehet ilyen leegyszerűsített ( esetleg téves) következtetésre jutni.
@emesekrivanszki58273 жыл бұрын
Szàmomra az nem tiszta,hogy a megemelkedett inzulinszint mièrt okoz hizàst illetve fogyàsi nehèzsègeket?
3 жыл бұрын
A megemelkedett inzulint "etetni" kell szénhidráttal, hogy ne essen le s vércukorszint, és ez a szénhidrátmennyiség kalóriatöbbletet jelent, ami hízáshoz vezet.
@Giside862 жыл бұрын
Na már most ha 40 gramm cht eszel napi 3x, az 120 gramm. Az LCHF étkezéshez legalább 150 zsír kellene.
@t.nikolett2036 Жыл бұрын
Szia! És a máj cukortermelésére háromszori étkezés esetén nem kell gondolni? Azzal (is) magyarázzák miért kell az ötszöri étkezés.
@viktoriademusviktoria44943 ай бұрын
Szia. Kíváncsi lennék h mivel az ir együtt jár a zyírmajjal sok esetben, a megemelt zsírbevitelt pontosan hogy kell érteni?
3 ай бұрын
Az IR nem jár együtt a zsirmájjal. Az elhízás jár együtt a zsirmájjal és az IR-rel. Ha számodra megfelelő mennyiségű kalóriát viszel be jó minőségű ételből és rendszeresen mozogsz, nem fogsz elhízni.
@viktoriademusviktoria44943 ай бұрын
Nem vagyok elhízott viszont a ggt értékem magasabb nem vészesen de mindig az volt ezért gondoltam a zsírmajra de megyek majd gasztróshoz. Megneztem a videóidat és kicsit elszomorodtam mert sokszor mondják hogy a teljeskiörlésű dolgok jobbak és a szafisak is jók. Most tapasztalom még nekem mi a jó, pl reggelire a paradicsom kápia paprika sem jó. Nekem sok estére A 40-50g ch. Ires vagyok sajnos nekem a szülés utan jött ki nagyvalószínűséggel az alváshiány és stressz miatt..
@pterks9115 ай бұрын
De jó ,hogy gyakorlatilag semmi sem jó röviden tömören.😅
@Editmanwww3 жыл бұрын
Sziasztok.Ugy orulok, hogy megtalaltam ezt a csatornat. Angliaban elek de itt nem nagyon kuldenek vizsgalatokra, kiveve a Hb1ac re ami a normal tartomany felso hatara korul van. Inzulinrezisztens vagyok .3 x eszek es 16 orat bojtolok. Este 6 es reggel 10 kozott van a bojt. En sose hipozom, mert a majam dobalja a cukrot a verembe. A reggeli ertekeim nem jok. Ma pl 6.5 volt reggel 10 kor annak ellenere, hogy elozo nap 6 ota semmit nem ettem, ehes se voltam.Reggel 10 elott masfel orat setaltam es igy 6.5. Tudnal tanacsot adni, hogy hogy lehetne javitani ezt az erteket? Koszi szepen😊
3 жыл бұрын
Szia! Jól csinálod az időszakos böjtöt, ez tud segíteni, ha az ételek is jók, és sportolsz rendszeresen, illetve a testsúly, izom, edzettség is rendben van. Ahhoz, hogy meg lehessen mondani, hol a hiba, mit lehet jobban csinálni, érdemes egy online konzultációt tartani, ahol minden részletet átbeszélünk: diabnavigator.hu/cukorbeteg-es-inzulinrezisztens-eletmod-tanacsadas
@egetoagnes72673 жыл бұрын
Halihó Igen, kipróbáltam. Nálam nem volt tudatos. Utóbb derült rá fény, mikor ébredés után 1,5 - 2 órával remegés és ájulás jött rám munka közben. Szédülés és ájulás érzés miatt orvos, 3 hónapos cukor érték ellenőrzés.... Semmi ugráló értékek, 5,4 es átlag. A vérvétel és az eredmény közötti pár napban kellett mérnem a cukrom. Reggelente 7,1 - 8,1 közt van ( nem mindig) aztán mozgásra elkezdd csökkenni, vszínűleg emiatt vagyok rosszul. A mérés alapján én 6 os érték alatt már érzem a hipora jellemző tüneteket. Utána viszont egész nap kiegyensúlyozott stabilan 6 alatti értékeket mérek. Nagyon zavaró, állandó pánik, hogy mikor jön újra. Hosszas kutatás után a reggeli ébredés (hajnali 5 óra) után tojás fogyasztás normalizalja talán a dolgot, de 1,5 óra múlva akkor is ennem kell egy szendvicset, hogy bírjam a 10 órai "reggeliig" Nálam ezt az egész felfordulást vszínűleg az egyáltalán nem tudatos low carb étkezés vagyis cukor és glutén megvonas miatti kevesebb szenhidrat okozza. Legalábbis erre jutottam a hosszas netes információ keresés után. A máj saját maga kezd túltermelni lebontható szénhidrát hiányában. Szeretném tudni mi a véleményed, mert az orvosom szt nincs cukorbetegseg gyanúja, nem kell mérnem sem. Szemorvos, fülészeti es neurológiai kivizsgálást javasolt a továbbiakban a szédülés miatt. Most egyedül kísérletezem, mit és mennyit egyek, hogy a reggeli cukor ne legyen magas.
3 жыл бұрын
Szia! A reggeli emelkedett vércukorszint értékek és a napközbeni gyakori hipoglikémia inzulinrezisztencia gyanút mutatnak. Egy cukorterheléses inzulin és vércukorszint vizsgálat egyértelműen megmondja, hogy mi a helyzet, szerintem csináltass egy ilyet.
@egetoagnes72673 жыл бұрын
@ köszi a gyors reagálást! Csak és kizárólag reggel van rosszullét, ébredés után 1-1,5 órával, kizárólag ha nem eszem és ha dolgozom, ergo nagyobb fizikai terhelés van. A nap további részében telejsen kiegyensúlyozott cukor értékeket mérek és anincs rosszullét sem. De 8,1 es ébredési cukorra nem mertem eleinte enni mert minek? Engem az ok érdekel, hogy okozhatja e az alacsony ch étrend a reggeli magas cukrot? Vagy kevés fehérje az ok? Az orvosban fel sem merült insulinresistezia sem. 🙄
3 жыл бұрын
Sem az alacsony CH fogyasztás, sem az alacsony fehérje fogyasztás nem okoz magas vércukorszintet. A reggeli magas vércukorszint és s napközbeni vércukorszint ingadozás viszont szénhidrát anyagcsere problémára utal, amit ki kellene vizsgáltatni.
@icabarthane1293 жыл бұрын
Azt szeretném megtudni mi a véleményed a canabis olajról sokan írják hogy jó lehet a cukorbetegek kezelésére köszi
@boglarkadarabos2745 Жыл бұрын
Kedves Tamás! Az érdekelne hogy hipoglikémiánál a reggeli sport elött alacsony vércukor miatt kb 10-15g szénhidrát javasolt 15-20perccel az edzés elött. Ez lassú vagy gyors CH legyen inkább? Illetve közvetlen edzés után egy fehérje + 10-15gzabbal keverve jó lehe-e hiposként vagy itt inkább gyorsabb szénhidrát javasolt? Ez után kb egy órán belül az első nagy étkezés jönne, majd ebéd és vacsora. Ez esetben a 2 kissebb étkezéssel már 5 étkezésről van szó, ez nem terhelné meg tulságosan az inzulintermelést ? Mit ajánlanál a reggelenti edzés esetében? Köszönöm válaszod!
@bazsi793 жыл бұрын
Szia Tomi! Lehet, hogy ez buta kérdés, de felteszem. Ha lecsökkentem a napi étkezést kettőre, akkor is igaz, hogy az egy étkezés ne haladja meg az 50gr szénhidrátot? Hisz így csak 100gr-ot viszek be. Az meg már nagyon kevés. Nem? Amúgy szeretném megköszönni, hogy megosztod velünk tapasztalatod, és tudásod. Nekem nagyon sokat segítettél. (Sajnos az én kezelőorvosom, annak ellenére, hogy rendes, lelkiismeretes és segítőkész, nagyon kevés ídeje jut egy-egy betegre.(ráadásul most még személyes találkozás sem lehetséges)) Jó egészséget neked és várom a következő videót! 👍👏👏👏
3 жыл бұрын
Amiatt van ez a 40-60 gramm limit, mert tapasztalat alapján az a mennyiség az, amit nagy és hosszan tartó vércukorszint emelkedés nélkül át tud vészelni a szervezet, de ezt mindenkinek egyénileg kell kitapasztalni. És igen, a napi 2 étkezéssel összesen 100 g CH nem sok, de az már az igazi LCHF, időszakos böjtölés felé menő iskola, az meg ilyen: nagyon kevés CH, sok zsír és fehérje. Nem mindenkinek való.
@timeanagy8463 жыл бұрын
Szia, Én 1 típusú cukorbeteg vagyok. Az orvosom szerencsére nagyon segítőkész és együttműködő. A szokásos 160g CH-rol én hónapok alatt tértem át napi 100-110g CH-ra Ezzel a mennyiséggel érzem jól magam, tartom a súlyom, a VC értékeim jók. :) Nem vagyok egyáltalán szakértő, csak a saját tapasztalataimat tudom. :)
3 жыл бұрын
Akkor csak így tovább! Szuper, hogy megtaláltátok a számodra optimális megoldást. 😉
@attilakun22583 жыл бұрын
Szia Tamás! Te hányszor étkezel 1 nap?
3 жыл бұрын
Szia! Én háromszor, hogy étkezések között tudjon pihenni a rendszer. Jót tesz ez a szünet.