Van Pala pályázat! Elviszik ingyen! Idén, 2023 ban is !
@ildikoradocz3498 Жыл бұрын
Ez nagyon tanulságos volt! Jó, hogy készülnek ilyen videók.
@arpadnyilas19803 күн бұрын
Ez nagyon jól mutatja, hogy egy ilyen szabályozás, mármint a veszélyes hulladékká nyilvánítás, mennyire kontraproduktív, mert az emberek félnek hogy drága lesz leadni... Melkas köngen egy 4 tagú családnak 80 ezer fornit. Ha a lakoságnak ingyen lehetne leadni, simán visszahzná az árát a TB-n.
@AkosAkos-ij7ji2 жыл бұрын
Most csereltettem le a regi palat cserepes lemezre. Mindenki mondta, hogy teli vagyok ha igy nyomom. Hja meg hogy hulye. Az acsokat ugy szanaltam, hogy aki azon lovagolt, hogy minek szedetem le a palat hulye vagyok, az mar bukta is a melot. 1500 Kg volt a teton es 100 000 be kerul a hulladekegeto es 63000 a szallitas. Nekem ennyit megert.
@jozsefkovacs50092 күн бұрын
Vannak kis mondjuk úgy félre értések ezzel kapcsolatban. Már kb. 2 éve a mohutól kérheted a pala elszállítását ingyenesen. Igen, amikor átfúrják, széttörik a palát azbeszt szálak kerülnek a levegőbe és ha belélegzed beragad a tüdődbe, nem jön ki és rákot okozhat. De azt is vegyük figyelembe, hogy az üveggyapot is (nem a kőzet gyapot) ugyan ezt teszi a tüdőddel még sem tiltják be. A pala nem mérgező anyag ha aláfeküdnél a csatorna alá és nyelnéd lefele az azbesztes vizet se lenne bajod tőle (lásd: eternit ami más néven pala cső a vízhálózatban) Egy kádárkockáról kb. 10 óra alatt kényelmesen leszedhető törés mentesen a pala. Mielőtt bejött ez a pala ellenesség, javítottunk úgy régi palatetős házakat, hogy leszedtük a palát spaklival mohátlanítottuk, majd hipós vízzel átmostuk és fordítva visszaraktuk. Hogy rákkeltő e az azbeszt: igen. Ahogy sok más anyag amivel dolgozunk az építőiparban. Csak az adott anyag lobbija ami meghatározza hogy az, még határértéken belül van vagy nem. Ott van pl. a perlit amiből készítettek táblákat is de rendszerváltáskor gyorsan megszüntették, helyette a nikecel jött be. Kellett nekünk a perlit ami természetes anyagból készül és nem éghető? Nem. Kellett nekünk a nikecel ami műanyagból van, és éghető? Igen. Ez a probléma a mai világgal, hogy a lobbi határoz meg mindent.
@utilsman16883 жыл бұрын
Azért nem olyan kevés pénz az a jelenlegi (2021) anyagárak mellett de mindegy én elszállítattam. Durván 250 m2-es tetőről (bővített kádár kocka) 3 tonna palacserép jött le. 6db Big-bag zsák + szállítási ktsg. + mérés + mérlegelés után 280 ezer Ft-ba került. Nem azért de tört rendesen, ugyan maszkban csinálták és cserélték is, néha még így "köhögcséltek" a fiúk. Amúgy jobb minőségű 0,5-ös cserepeslemezzel+alátét fóliával és új lécezéssel 3,2 millió volt a tetőcsere. Tehát összesen, 3,5 millió durván. Vagyis az az említett 10-20 plusz költség a pala miatt ott van....
@attilabodnar72072 жыл бұрын
Szia meg kérdeznem hogy ez Budapesten volt?
@gyorgyprekub31423 жыл бұрын
Újabban nagyobb értékű és felújításra váró épületeknél az adásvételibe bele szokták írni, ha a felújítás során bárhol azbeszt találnak az épületben, akkor annak az ártalmatlanítása az eladót terheli.
@balazslakatos9817 Жыл бұрын
hol lehet palát leadni? konkrét helyszín érdekelne, a neten semmi értelmezhető infót nem leltem fel erről.
@jozsefkovacs50092 күн бұрын
A mohu oldalán jelezheted hogy leadnád, és ingyen elszállítják. (csak lakosoktól, cégektől nem)
@Tocska1003 ай бұрын
Mi a helyzet ha kívül fóliázom, belül pedig kap egy vékony fújható szigetelést? Ez közel paryba van az elszallítással (2024 re fuvar nélkül már 650) és magam szeretném a cserepes lemezt felrakni, de nem akarom hetekre nyitva hagyni a tetőt.
@gyorgyprekub31423 жыл бұрын
Nyíregyháza mellett (Ibrány) a Nyír-Flop kft telephelyén hivatalosan 57Ft/kg áron veszik le a palát. Dokumentált, tanúsítvánnyal. Egy új cseréptető kb 2 millió ft ebből kb 100 e Ft a veszélyeshulladék.
@utilsman16883 жыл бұрын
Jó lesz az 75Ft +Áfa/kg-nak is barátom. Plusz fuvardíj + mérlegelési díj + Big-bag zsák! Máris nem olyan olcsó az, csak erről nem dumálnak, akkor szembesülsz vele mikor intézed (igen én is a Nyírségben lakom és a Nyír-Flop-pal szállíttattam el, 280 ezer Ft volt). A lemez és a fa ára is ment, inkább 3-4 és millió között van az már (2021.szeptember).
@zozohorvath89863 жыл бұрын
Jó a videó stílusa! 👍👍👍😀😀
@gomla81873 жыл бұрын
Hasznos és jó az amit mondasz. Ezért nem értem, miért nem vállalod hozzá az arcod?
@KomKel3 жыл бұрын
Ez a videó 23-04 óra között került leforgatásra, több részletben. Örülök ha ilyenkor van időm forgatni, és semmi kedvem azzal foglalkozni, hogyan is nézek ki a videókban. De ezt kifejtettem a "Bemutatkozás" videóban részletesen. Ezen kivül van magánéletem, privát zónám. Egy cseppet sem érdekel az influencerkedés, nem fogom a képernyő előtt kitárgyalni a szakállam őszülési folyamatát, vagy a száraz levegőtől kicserepesedett szám kezelését. Valamint amint látható a videóban, több "személyiség"-et animálok, a másik videósorozatban egy kopasz, piercinges vállalkozó lesz a beszélgetőpartner. (de rohadtul skizó ez az egész :D) Ezt az alakot leanimálni 2 kattintás.
@utilsman16883 жыл бұрын
És az egészben a legjobb, hogy mit is hívnak ezek a "veszéles hulladéktelepek" mentesítésnek? Nem féltem megkérdezni: egy betonalappal ellátott 5-6 méter mély gödörbe elássák és mikor felülről kezd megtelni betemetik és kap egy 50cm-es szigetelést felülről. Majd kezdenek egy újabb nagy árkot....ezt inkább hívjuk a probléma áttolását a jövő generációra. Egyszóval: nem tud/ tudnak vele mit kezdeni az építőiparban!!! Erről bezzeg nem beszélnek!
@ferlesp3 жыл бұрын
nagyon tetszik...mivel csináltad ezt az animációt a videóra?
@KomKel3 жыл бұрын
Iphone Xr, és utómunka.
@sevenhorse85633 жыл бұрын
Ausztriában van 700 éves pala tető . Persze az természetes pala. :D
@szajoco013 жыл бұрын
Kicsit OFF, de mi van a palatetőről gyűjtött esővízzel? Szabad vele locsolni kiskertben?
@KomKel3 жыл бұрын
Én biztos nem tenném, de lehet csak óvatos duhaj vagyok.
@benceandrascseke98132 жыл бұрын
Simán. Az alábbiakba gondolj bele: 1) egy jó öreg palatetőn mi az amit a felszínen látsz? Moha, zuzmó. Miért? Mert a mindenhol repkedő spórák a meglazult (mikroszkópikus szinten) szerkezetben már be tudnak ülni. Mi történik ekkor? A természet, mindent ami por(like), elkezd újra bedolgozni. Akkor is, ha az építőipar ezt nem tudja. Még a szabvány- és előírás zsenik sem... 2.) Mi történik a tartályban normál körülmények között? Algásodás. Az algák a "nyersanyagot" honnan szedik össze? Mindent onnan, ahonnan jön. A tetőről. Fáj-e a fűnek, paradicsomnak, gyümölcsfák az algás víz? Nem. 3.) A még lebegő szemcsék kiöntözésevel mit érsz el? Azt, ami az első két pontban történik. Csak a talajfelszínen. Lehet itt rettegni, de ér gondolkodni is. Nagyobb jó a palatetővel nem történhet, mint hogy jó mohás és/vagy zuzmós legyen.
@Katilina22 жыл бұрын
Szuperek a videók. Tud esetleg valaki segíteni? Ha a szomszéd most tákolt egy azbeszt hullámpalás tárolót a kertjébe, akkor mit tudok tenni?
@noranagy4995 Жыл бұрын
Ha új, abban nincs azbeszt már. Pont ugyanúgy néz ki.
@olvetigabor3 жыл бұрын
Tavaly vettünk egy 10x10es kádár kockát. A pala tetőre bitumenes lemezt ragasztottak jópár éve. Befolyásol ez valamit a pala bontása során? Vannak olyan cégek akik így is vállalják a bontást? Gondolom a keletkező veszélyes (pala) hulladék súlyát mindenképpen növeli, mivel rá van ragasztva.
@KomKel3 жыл бұрын
Ezt nem tudod leadni bigbag-zsákba, csak konténeres elszállítással. A súlya majdnem a duplája lesz, úgy számoljatok.
@olvetigabor3 жыл бұрын
Köszönöm a gyors választ. Igazából arra irányult volna a kérdésem, hogy a veszélyes hulladék kezelésével foglalkozó cégek ilyen formában is át veszik-e a lebontott tetőfedő anyagot. De ezek szerint igen. További sok sikert és kitartást a “nép oktatásához”!
@norbertlesko12033 жыл бұрын
150000ft nevetséges ezen spórolni. Ne kezdjen bele az ember ha nincs rá megfelelő pénze. Esetleg ha most nincs rá pénze szedje le és tegye félre 1 évre az udvaron gondosan le takarva amikor lesz pénze majd el viteti de ne hadja fent 20-30éven keresztül. Ez az én szererény véleményem.
@NNemo3 жыл бұрын
"Esetleg ha most nincs rá pénze szedje le és tegye félre"..... nem szedheti le! Csak megfelelő engedéllyel rendelkező cég szedheti le! Innen kezdve az se olcsó mulatság! A másik! Ez csak egy kis magán trollkodásom. Ha annyira veszélyes lenne, akkor már mindenhol belenne tiltva,és a jó népet sajátköltségén (jó magyar szokás szerint) már kötelezték volna az elbontásra! Egyébként a 150000 neked lehet nevetséges, de van akink nem.
@Tshaba19773 жыл бұрын
@@NNemo Azt hiszem a tetőfedő cégnek a pala bontásra külön engedély nem kell, egy bontási tervet kell készíteni, amit tudomásom szerint egy munkavédelmis megcsinálhat. Ebben pontosan leírja, milyen módon, milyen felszerelésben bontható a tető, a bontást végző cég eszerint kell eljárjon. De majd KomKel kijavít, ha tévedek.
@CsezmiczeiJ Жыл бұрын
200 négyzetméteres tetőre most kaptam 1.800.000. árajánlatot ( hullámpala bontás + elszállítás) . A szeddle és tárold az udvaron tipped még annál is rosszabb mintha örökké a tetőn maradna az a pala
@zsolttorocsik61973 жыл бұрын
jo dumád van mester:)
@BigSXDon3 жыл бұрын
Akkor mi a megoldás(technológiailag" de szép szó) pala kiváltására ha pl. cserepes lemezt vagy zsindelyt szeretnék?
@KomKel3 жыл бұрын
Leszedni a palát, a régi lécezést, palát leadni veszélyes hulladéknak. Felrakni alátét fóliát, ellenléc, tetőléc, cserepeslemez. Zsindely esetén is fólia, ellenléc, osb, alátétlemez, zsindely. Mindkettőnél igaz, hogy a normális minőség cserép árban lesz. (palatetőnél a túl nagy szarufa osztásköz miatt a cserép nem jó opció, mivel behajlik a léceszés)
@BigSXDon3 жыл бұрын
@@KomKel No így már világos ,mifelénk dívik egy másik megoldás leszedik a palát de a padlástérben terítik szét. Ha te felméréskor ilyennel találkozol az egy jó alku pozíció már mint vevő szemszögéből?
@KomKel3 жыл бұрын
@@BigSXDon mindenképpen az. Nem szívesen mennék fel egy ilyen padlásra, még körbenézni sem...
@csikue2 жыл бұрын
Üdvözletem! Azt szeretném kérdezni, hogy ha a cserepeslemezt flex-szel vágjuk, akkor ez mekkora kockázatot rejt magában, mennyire károsodik a lemez, mennyivel csökkentheti a tetőnk élettartamát? Azért kérdezem, mert tetőcserénk volt, és az ácsok így vágták méretre a lemezeket és szeretném tudni, hogy mekkora kárt okoztak.
@ildikoradocz3498 Жыл бұрын
Hát az szakszerűtlen és a gyártói garancia is ugrik ilyenkor, ahogy tudom 😢
@pocsolya23 жыл бұрын
Én leszedettem a palát a tetőmről mielőtt cserepet raktak volna rá, de bontáskor azért tört a pala rendesen, még most, egy év után is kerülnek elő darabkák innen-onnan az udvaron, a padlásról meg nem is beszélve, oda biztosan sok törmelék ment. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy minimalizáljuk az ártalmat? (gondolom össze kell szedni amit lehet, de van -e olyan aspektusa a dolognak amire érdemes figyelni, stb.)
@CsezmiczeiJ Жыл бұрын
Szerintem ha fent maradt volna a tetőn akkor 30 év alatt is kevesebb mérgező anyag jōtt volna ki belőle mint, így hogy most szanaszét van
@gyenisattila10698 ай бұрын
Szerintem is tuti veszélyesebb egy leszedés, mint a fent hagyás.... mert leszedéskor aztán száll a palapor rendesen....
@Tshaba19773 жыл бұрын
Nagyon szuper a videó, gratulálok. Majdnem minden szavával egyetértek ( nálam pont ezért nem lett cserélve egyenlőre a tető, 400 nm tetőfelülete + kupola, palázva ). Egyet kivéve: a bontatlan pala nem porzik ki, az tény, hogy porózus lesz, és az eső kimoshatja, tehát környezet károsító. De amíg nem bontják meg, nincs eltörve a tetőn, addig nem károsít. Ugyanis ha ez így lenne, akkor mindenki, aki pala fedésű házban él, rákos lenne....
@CsezmiczeiJ Жыл бұрын
Neked adok igazat! Én jobban félek a szakszerűtlen bontástól, mert úgy több azbeszt szabadulhat fel mint ha valaha is hozzá nyulnék. Épp ezért kívül lemezes cseréppel lefedetem, belül pedig szórt purhabbal szigeteltetem (ami nem csak szigetel, de konzervál is)
@safaradam3 жыл бұрын
Nálunk a melléképületeken és még kerítésként is akad hullámpala itt-ott (így vettük). Tudtok céget, akikkel el tudom vitetni az Észak-Budai agglomerációból? Amúgy nekem is mondták, hogy ássam el, sőt egy bontási munkálat közben a "szakik" két éve jól kihasználták, hogy sem én, se a párom nem tud itt lenni, és beqrták a gödörbe, a tetejére meg mentek a 30 kilós terméskövek, nehogy ki tudjam ásatni, és elvitetni. Röhej. :(
@valholl30stm3 жыл бұрын
Már úgy vettük a házat, hogy palára rá volt téve a lemez. Le kellene cserélnem az egészet vagy nem felmenni a padlásra?
@KomKel3 жыл бұрын
Az azbeszt szálak nem csak a padlástér felé szállnak, hanem a légrésen keresztül az ereszcsatornába, onnan kijutva az udvaron is fellelhetőek. Nem szerencsés, nem egészséges. Arról viták vannak (lásd kommentek is), hogy ez mennyire egészségkárositó. Jó magyar szokás szerint ha nem csap agyon rögtön, akkor az "ráér".
@i.t.172210 ай бұрын
AZÉRT LÁTSZIK A KÉRDÉSEKBŐL H MICSODA PUSZTÍTÁST VÉGZETT AZ ELMULT 50 ÉV, NA MEG A POLITIKA AZ EMBEREK FEJÉBEN.:-)) MÁR AKINEK TUDTAK:-))
@gyenisattila10698 ай бұрын
Szerintem ez a pala tető ártalom picit túl van tolva. Magam is palatetős házban élek majd 60 éve, de nem tapasztaltam semmi ártalmast. Rengeteg embert ismerek, akik ilyen házakban élnek, és nem volt problémájuk. Túlzásnak tűnik ez a nagy pala pánik... Érdemes lenne megnézni akik ilyen tetőkkel dolgoztak annak idején vágták, faragták, hogy mi van velük. Ismerek pár tetőfedőt aki dolgozott ilyennel, és életben van :)..
@dezsosimon21175 ай бұрын
Kellett a piac,a cserepeslemeznek,trapezlemeznek.😉
@robertboros4573 жыл бұрын
Akkor gondolom te nem iszol csapvizet sem, és nem főztök belőle levest sem, mert Budapest ivóvíz hálózatának 43%-a azbesztcement csövekből áll. Ott az állandó koptatóhatásnak köszönhetően sokkal több káros anyag mosódik ki, mint ha valaki fennhagyja a házon a palát és azt beborítja.
@KomKel3 жыл бұрын
csak szólok, hogy az azbeszt-szálak a levegőben szállva kerülnek be a TÜDŐBE, ott betokozódnak és rákot okoznak. A csapvizet ritkán tüdőzöm le...
@robertboros4573 жыл бұрын
@@KomKel tehát ha megiszom, vagy megeszem, akkor az úgy már nem egészségtelen. már mindent értek...
@KomKel3 жыл бұрын
@@robertboros457 magánemberként tudsz tenni valamit az azbesztes vízcső ellen? Nem. A palatetőnél a te felelősséged, hogy elbaszod-e saját és mások egészségét továbbra is, vagy legalább egy részét méregtelenited a környezetednek.
@IgnacViktor5 күн бұрын
@@KomKel De ha a csapvízben tényleg van azbeszt, akkor a mosógépben mosott ruhákba is belekerülhet, ami azután szárításkor a szoba légterébe száll, nem?
@IstvanJanyicsko Жыл бұрын
Ilyen idiótákat mint amilyenek ti vagytok az nem el mondható. Érdekes hogy több 10 éve ez volt a tető fedés atya akkor abban az időben jó volt most meg itt jöttök a nagy dumával hogy így káros meg úgy káros. Ez egy része igaz de nem feltétlenül érték mindenben egyet.
@GodiAndras2 жыл бұрын
Van ez valahogy szabályozva? Úgy értem mit tehet az ember ha például a szomszédja ilyen hülyeséget csinál?