Super :-) byłem kiedyś w miejscu gdzie zapełniają butlę tlenem. Też było tam podobnie . Pozdrawiam 👍
@urbexmaopolska34405 жыл бұрын
Bardzo to poważnie wszystko wygląda, dobrze że zobaczyłem FILMIK 👍👍👍
@artystycznebudownictwo12295 жыл бұрын
Poważna operacja.
@ÁREAJ275 жыл бұрын
Nossa meu amigo bem no começo do seu vídeo não li a descrição!Então achei que o amigo tava em um avião com toda aquela nevoa e barulho!Que trabalheira da criar peixe!Abraço amigo!joia!
@alekwyc42335 жыл бұрын
No wreszcie bardzo podobne klimaty jak u mnie w przemyśle chemicznym ;) Pozdrowienia Paweł !
@paweisyn74465 жыл бұрын
Cześć Olek! Dzięki i również pozdrawiam. -A czym się zajmujesz zawodowo? Jak to nie jest jakaś "Strefa 51" i możesz bez zbędnych tortur pisać ;)
@alekwyc42335 жыл бұрын
@@paweisyn7446 udało Ci się z tą "strefą 51" ;) Z wykształcenia jestem Technologiem chemicznym w specjalności Technologii Nieorganicznej i Elektrochemii. Po ludzku to mogę zajmować się od produkcji amoniaku, wszelkiej maści nawozów sztucznych tj. Saletra, mocznik, ale również kwasy siarkowy, azotowy, chlor, wodór, tlen, azot czy soda oczyszczona, soda kalcynowana itp. Na co dzień to nie tylko nadzór nad produkcją ale wdrożenia, modernizacje, ekonomia, analizy chemiczne, aspekty ochrony środowiska, kierunek spełniania najróżniejszych norm dla procesu czy produktu. Generalnie starałem się najogólniej opisać tym czym się zajmuje, ale oczywiście od każdego aspektu jest jeden człowiek bo jest to dość skomplikowane i absorbujące zajęcie ;) Mam nadzieję, że tylko nie przeraziłem :)
@paweisyn74465 жыл бұрын
@@alekwyc4233 O! dobrze wiedzieć. -Jak będę miał coś do "umerdania",a nie będę wiedział jak,to będzie kogo zapytać. ...Tak "Na wsiakij słuczaj",żeby z chałupy tylko rurki od centralnego nie zostały,albo jaki krater po garażu ;)
@alekwyc42335 жыл бұрын
@@paweisyn7446jasne, jeśli będę wiedział jak pomóc czy coś przeliczyć to z miłą chęcią pomogę ;) Wiesz, Pawle szkoda chałupy a po drugie chyba ważniejsze :D to szkoda rurek od centralnego by na dworze potem tylko rdzewiały ;)
@panzielonka13325 жыл бұрын
Kolejna ciekawa akcja 👍
@bolekrc5 жыл бұрын
bardzo ciekawe :)
@zwyczajny505 жыл бұрын
U nas w robocie tez mamy zbiornik na tlen. Gosciu co tankowal ten tlen mowil ze najpier musi schlodzic tlen do -180 stopni zeby zaczac tankowac czy jakos tak
@paweisyn74465 жыл бұрын
...Jakoś tak ;) Tlen ma w granicach -180°C,a pompa ma zabezpieczenie i nie wystartuje,zanim się jej nie schłodzi do -120°C
@paweisyn74465 жыл бұрын
Palicie laserami?
@zwyczajny505 жыл бұрын
@@paweisyn7446 palnikami, teraz mamy zbiornik 4tony bo wczesniej byl chyba cos ponad tone i starczalo na tydz czasu, czy jakos, tak nie pamietam juz.
@zwyczajny505 жыл бұрын
@@paweisyn7446 no i wszystko jasne :)
@verdonkiel5 жыл бұрын
Tlen cały czas ma ta temperature w beczce okolo -180 stopni, schłodzic trzeba pompe żeby wystartować z rozładunkiem.
@kamilogrodnik5 жыл бұрын
Paweł to jakie tlen musi mieć parametry żeby zachował stan ciekły, Wystarczy samo ciśnienie?
@paweisyn74465 жыл бұрын
Kamil,ciśnienie nie ma znaczenia ok. 2min. filmu na wyświetlaczu masz temp. -176,4°C jest to odczyt temp. ciekłego tlenu w cysternie,u mnie w zbiorniku jest podobnie. Z tego co pamiętam temperatura wrzenia tlenu to -183°C,tak że i w cysternie i u mnie w zbiorniku robi się "poduszka tlenowa" z tego,co odgazuje.Jak zakręcisz pobór tego co odgazuje,a ciągle gazuje,to samoczynnie wzrasta ciśnienie w zbiorniku i "wali" przez zawory bezpieczeństwa -zawsze zdublowane,u mnie ustawione na 17,5 atm. Też to co jest w 4:19 min. -zawory na cysternie i na zbiorniku zakręcone. Odprężenie węża i wyciek z niego ciekłego tlenu -momentalnie zmienia się w formę gazową. Też od 5:40 widać jak tlen cieknie z niedokręconego/zamarzniętego zaworu ciurkiem,a na ziemi się kałuża nie robi. -Przy każdej dostawie mam tlenoterapię ;) Co się nawdycham,to moje.
@grzegorzswieczynski76195 ай бұрын
To nie jest cysterna "od argonu" bo na produkt przewożony nie wpływa reklama namalowana na boku tylko dopuszczony materiał do przewozu określa tabliczka znamionowa custerny. Po wyglądzie sądząc to GOFA i ma dopuszczenie na Tlen, Argon, Azot i Metan.
@paweisyn74465 ай бұрын
Kto mówi ,że "do argonu" - reklama taka😉 Do mnie zawsze przyjeżdżają z LOX`em - czyli ciekłym tlenem. Kierowcy mówią ,że jeszcze azot i argon wożą ,ale to cała procedura płukania "beczki" jest.
@grzegorzswieczynski76195 ай бұрын
@@paweisyn7446 Powinieneś obejrzeć film zanim zadasz pytanie. Sam mówisz, że masz dostawę tlenu ale przyjechała cysterna od argonu. To są Twoje słowa. Film: 0:05 - 0:10.
@paweisyn74465 ай бұрын
@@grzegorzswieczynski7619 Oj! Śmiałem się pod nosem jak to mówiłem. Generalnie od początku jak mam postawiony zbiornik ,to może 2 razy się tak zdarzyło że inaczej oklejona beczka przyjechała. Tak to zawsze ci sami kierowcy i beczka "od tlenu" była...🤣🤣🤣 Może jakąś do remontu dali czy gdzie indziej bardziej pilna dostawa była🤔 Z tego co mówią kierowcy to do huty w Nowej Soli jest jedna "oddelegowana" i raz na dobę robi kurs 24(dwadzieścia cztery) tony na trasie Turek - huta...
@grzegorzswieczynski76195 ай бұрын
@@paweisyn7446 Wiem. Też się pod nosem "uśmiechłem".
@imnotaplayer9575 жыл бұрын
do czego wam potrzebny ciekły tlen? zakładacie wyrzutnie rakiet?
@paweisyn74465 жыл бұрын
Cały "Kosmodrom" już stoi,tylko pilota nie mogę zwerbować,bo w umowie mam zapis: "Gwarantuję wylot w kosmos"... a każdy się dopytuje natrętnie o powrót. Nooo...za ten powrót,to ręki do taboreta nie dam sobie przybić ;) Wylęgarnia ryb,żeby rybom nie było duszno.
@Rav2k3 жыл бұрын
@@paweisyn7446 a to dobre 😂
@renatabobieni5595 жыл бұрын
Witam Pawel bardzo ciekawy filmik ten temat inspirowal mnie od dawna a to dlatego ze moja zona pracuje w szpitalu i często ja tam podworze Jest tam tez taki zbiornik na tlen zawsze z oszroniona instalacja i ciekawil mnie temat napełniania takiego zbiornika .Tlen z tego zbiornika jest rozprowadzony po całym szpitalu butle praktycznie wyeliminowane Mam takie pytanie powiedz Pawel czy jest możliwość z takiego zbiornika natoczyć tlenu do butli i eweyualnie jakie ciśnienie można uzyckac Druga sprawa czy Probowales tym tlenem spawac Ps pisze z profilu zony ale filmiki oglądamy razem lapka w gore oczywiście pozdrawiamy
@paweisyn74465 жыл бұрын
Cześć Jarku! Armatura zawsze jest oszroniona,nawet w największe upały.Raz mniej,raz bardziej,ale zawsze -jest to zależne od poboru tlenu.Do butli raczej kiepsko go "zagonić". Mój zbiornik ma ciśn. max. 17,5 bara ,robocze mam ustawione w granicach 5bar. Są zbiorniki,w które "ładują" do 40 bar.,ale do spawania jak najbardziej się nadaje,albo do cięcia.Czystość jest taka,jak tego z butli. -Pozdrowienia dla Szanownej Małżonki i dla Ciebie. Paweł.
@BarthAgro5 жыл бұрын
Pawle a skąd ten "wyciek" przy zbiorniku podczas tankowania ?? przelew otwarty ??? ciśnienie za wysokie ??? u nas lejemy zawsze górą w poduszkę i ladnie ciśnienie spada i nic się nie marnuje :)
@paweisyn74465 жыл бұрын
Przelew otwarty pod koniec tankowania.
@BarthAgro5 жыл бұрын
@@paweisyn7446 zapomnialem o tej mozliwosci :)
@foxs59615 жыл бұрын
Takie tankowanie na ile wystarcza
@paweisyn74465 жыл бұрын
Różnie,zależy od poboru.
@ciastekkgr39375 жыл бұрын
Droga taka dostawa? Trzeba mieć jakieś pozwolenia?
@paweisyn74465 жыл бұрын
Około 50 groszy/kg.ciekłego +comiesięczna dzierżawa za zbiornik i parownicę. Dla mnie jako użytkownika jedynym pozwoleniem było pozwolenie na budowę fundamentu...,tak takie jak na budowę domu -wszystkie procedury. Dziura w ziemi 3x3m i 1,2m głęboka zazbrojona i zalana betonem. Na mojej ziemi i za moje pieniądze,a tyle papierów :/ Messer daje projekt i wymaga całej dokumentacji i wykonania takiego fundamentu,jaki jest pod dany zbiornik w projekcie.
@rafakuc40425 жыл бұрын
Do czego tak właściwie jest ciekły tlen ?
@paweisyn74465 жыл бұрын
Po odparowaniu w formie gazowej rozpuszczam go w wodzie.Tak jak nam jest on niezbędny rybom do oddychania.
@nietutejszy885 жыл бұрын
@Maksym Kozłowski Nikt tego nie napuszcza bo w naturalnym akwenie robi to matka natura. Tu masz wszystko opisane od A do Z: www.akwatech.pl/woda/42-tlen-w-wodzie.html
@paweisyn74465 жыл бұрын
@Maksym Kozłowski Przyjmując zagęszczenie ryb ~kilka do kilkanaście tysięcy sztuk na 1000l.wody,to w stawie też by trzeba matkę naturę wspomóc.
@bvrzyk79693 жыл бұрын
Obecnie jest stosowany jako utleniacz w rakiecie Starship od spacex
@kargi0205 жыл бұрын
My wykorzystujemy ciekły tlen do natlenienia komory osadu czynnego w oczyszczalni ścieków :)