Wszystkim osobom, które pod każdym filmem, który nie jest Crapem piszą "szkoda że nie crap", "chcemy crapa" proponuję zapierdalanie na galerze. Crapy to jedna z serii, jakie prowadzi NRGeek, nie jego jedyny program.
@iyydha48707 жыл бұрын
Tak to jest jak gimby opanuja kanal
@dragoon84bdg7 жыл бұрын
No pewnie - jak chce crapa, to niech spojrzy w lustro ;d
@D1gitalboy7 жыл бұрын
ale kurza twarz.... z tyłu głowy wiesz, że czegoś brakuje...;D
@koi88597 жыл бұрын
Ja osobiście wolę zwykłe gadanie NRGeeka o grach lub komiksach niż crapa
@scorpionno4 жыл бұрын
11:33 ŻE CO KURWA??! Naprawdę ktoś nie skumał?!
@dziarsky7 жыл бұрын
Dla mnie LK Avalon to przede wszystkim Reah i Schizm - jak na tamte czasy zajebiste przyogówki.
@vicek836 жыл бұрын
W Internecie pojawiały się nieprawdziwe dane, również na Wikipedii, tekst o grze został już tam jednak poprawiony. Tak naprawdę A.D. 2044 od samego początku było przeznaczone na Windows 95. Aby to potwierdzić, przytoczę fragment mojego wywiadu z Rolandem Pantołą (wywiad można znaleźć na Polygamii i Przygodomanii): "Ponieważ - kiedy jeszcze robiłem Klątwę - miałem PC i bawiłem się w programowanie na Windowsa, zacząłem pisać engine pod Windowsa, a wtedy prawie wszystkie gry pisano pod DOS-a. W skład tworzonego engine’u wchodził jeszcze specjalny język skryptowy, który obsługiwał zdarzenia, dokładnie tak jak w obecnych engine’ach. Ciekawostkę stanowi fakt, że kiedy przyniosłem do Avalonu działający kawałek gry, jeden z szefów zapytał, po co robię ją na Windowsa, skoro i tak każdy ma DOS-a (większość gier wychodziła na DOS-a). Odpowiedziałem, że inaczej nie umiem. Drugi szef bardzo się jednak ucieszył, rozumiał, że to przyszłość".
@plrc45932 ай бұрын
Dzięki za ten fragment. W końcu Pantoła był programistą czy grafikiem?
@vicek832 ай бұрын
@@plrc4593Pantoła był projektantem, grafikiem i programistą. Aż do A.D. 2044 większość prac nad swoimi grami wykonywał samodzielnie, później był Leading Designerem w niewielkim zespole przy Reah, obu Schizmach, Sentinelu i po latach także przy Nemezis: Mysterious Journey 3. Począwszy od pierwszej części Schizm nie włączał się już w programowanie. Jego specjalnością było zawsze wymyślanie skomplikowanych zagadek.
@plrc45932 ай бұрын
@@vicek83 Dzięki za odp.
@rarr21307 жыл бұрын
"Seksmisja" jest świetna. To moja ulubiona polska komedia, zaraz po "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" i "Sami swoi".
@JakubMoroz997 жыл бұрын
nie lubisz chłopaki nie płaczą i dnia świra ?
@mateuszduda24367 жыл бұрын
Dzień Świra to nie komedia TO CHOLERNIE PRAWDZIWY DRAMAT O ŻYCIU!!!
@rarr21307 жыл бұрын
Oczywiście, że lubię. Ale nie aż tak jak te stare komedie z PRL-u. Chociaż od "Dnia świra" akurat wolę "Sztos 2" albo "Job, czyli ostatnia szara komórka".
@rarr21307 жыл бұрын
Mateusz Duda O życiu świra :P
@mateuszduda24367 жыл бұрын
Dorośniesz, zrozumiesz!
@MarioTokyo7 жыл бұрын
O FAK! Pojechał.............. i wrócił Pamiętam! :D
@keepthebeat887 жыл бұрын
Świetny odcinek! AD 2044 był jedną z pierwszych gier na PC, którymi się szczerze zachwyciłem za dzieciaka i właśnie zafundowałeś mi półgodzinną, nostalgiczną podróż - choć po tym co usłyszałem, moja chęć odświeżenia tytułu nieco opadła ;). Mam oryginał z Gamblera i tak sobie te płytki leżą w szafce, ale czy warto po nie sięgać? Grę zapamiętałem naprawdę bardzo pozytywnie, nie chciałbym popsuć sobie wyidealizowanej wizji.
@willys76457 жыл бұрын
Lubię takie materiały z starych gier ,na mnie ta grafika robiła mocne wrażenie w tej grze co innego postrzega grafik komputerowy.
@MrStrzalkens7 жыл бұрын
Niezły przekaz podprogowy w 27:40 :D
@Gerszom7 жыл бұрын
Grałem tylko w pierwszą płytę. W pewnym momencie pojawiał się komunikat, że dalsza część gry na cd2, której nie miałem. I dawaj od początku ;)
@damianmowczan50207 жыл бұрын
NRGeeku dzięki za przypomnienie. Całkowicie zapomniałem o tej produkcji a grało się, oj grało....
@mariuszmiroslaw22902 жыл бұрын
27:06 Profersor Kuppelweiser. Szkoda że nie jest wspomniane w materiale o ''Afterfall: InSanity'' oraz o ''Ile waży koń trojański?".
@Xianenberg7 жыл бұрын
"mięciutko, cieplutko..." tyle pamiętam z A.D.2044 :P Jak dla mnie gra była barachłem już w czasie premiery.
@anghell897 жыл бұрын
Dzięki NRGeek, rozwiązałeś zapomnianą zagadkę mojego dzieciństwa, co znaczyło LK.
@konradmaciejasz22753 жыл бұрын
Drogi Nrgeeku jednym z tytułów który polecam z serii "To było grane " może być chociażby legendarne Red Faction cz 1
@Dinool7 жыл бұрын
Jak można nie znać Seksmisji? Toż to klasyk.
@gulasz1007 жыл бұрын
Pamiętam jak grałem szkoda że dziś nie da się wlączyć
@vicek837 жыл бұрын
Pozwól, że nieco uzupełnię informacje, jakie podałeś w filmie. Osobiście uważam Rolanda Pantołę za najbardziej niedocenianą postać związaną z polskimi przygodówkami. Jest on autorem A.D. 2044 (którą można chyba uznać za pierwszą polską przygodówkę point'n'click), Klątwy i Władców ciemności na Atari. Później stworzył A.D. 2044 na PC, w początkowym etapie pracował on nad grą samodzielnie, dopiero pod koniec dołączyli do niego Danuta Sienkowska i Krzysztof Bar. Następnie był szefem grupy projektantów, którzy stworzyli Reah, Schizm, Schizm 2 i Sentinel, a także... niesławną Ninę (ten tytuł tworzony był na zamówienie, według konkretnych wytycznych). Odpowiadał on między innymi za łamigłówki i był pod tym względem bardzo pomysłowy (kto pamięta zagadkę ze Schizm, do której potrzebna była znajomość twierdzenia Talesa, ten wie, o czym mówię). Szkoda, że wydawca, The Adventure Company, zapłacił, według słów samego Pantoły, tylko jedną transzę tantiemów ze Schizma i ostatecznie ze względów finansowych doszło do rozpadu Detalionu. Do dziś Sentinel, Reah i oba Schizmy należą do moich ulubionych przygodówek.
@adamdziecio2505 Жыл бұрын
Pamiętam, że grałem w tą gierkę i nie udało mi się wyjść z pierwszego pomieszczenia :)
@SpecShadow7 жыл бұрын
Dzięki ci za video. Chciałem się dowiedzieć czegoś o tej grze której reklamę widziałem w starym CDAction. W necie trudno o bardziej szczegółowe informacje, widać wszystko pomarło w kwestii mniej znanych gier... Avalon? Oglądałem dwa-trzy lata temu ten film polsko-japońskiej koprodukcji z Małgorzatą Foremniak i zębym mam teraz ostre jak brzytwa od zgrzytania nimi. Przynajmniej mięso z grilla łatwiej się zjada...
@Misiokrzys3z87 жыл бұрын
Zakrzywienie czasoprzestrzeni z tą datą :D
@konradszkudlarek7 жыл бұрын
super
@mrjedi42207 жыл бұрын
Jak można nie znać Seks Misji i tego żartu z Kopernikiem.
@Zulikkkk7 жыл бұрын
Jak urodziłeś się w np 2000 roku to masz prawo nie znać :D
@mrjedi42207 жыл бұрын
No film nigdzie nie zginie ani nie ucieknie mimo, że rodzisz się 4k69
@karola.79087 жыл бұрын
urodziłem się w 2004 i znam
@TobiMilobi6 жыл бұрын
Moja kuzynka urodzona w 2000 roku i druga urodzona w 2004 znają, mimo, że ta młodsza nie powinna w sumie, bo za młoda, no ale well... Wszystko zależne czy rodzice zechcą pokazać dany film ;)
@pawlo9667 жыл бұрын
Sprawdziłem od tak z czystej ciekawości i ku mojemu zdziwieniu moja teoria okazała się prawdziwa, a mianowicie kalendarz jest na rok 2044
@Kane04413 жыл бұрын
NostalGEEK
@belor66117 жыл бұрын
Nadal rządzisz geeku wrzuczasz fajne filmiki
@Szambeczko7 жыл бұрын
Jeszcze trochę pamiętam tą grę. Grałem jak byłem bardzo młody. Wtedy nie rozumiałem wielu rzeczy w tej grze, więc grałem z opisem i ewentualną pomocą starszej siostry. Film Seksmisja widziałem nie raz i zawsze mnie bawi i pewnie się nie znudzi. Więc odniesienie e jednym z materiałów było dla mnie zrozumiałe, dziwne tylko, że wiele osób tego nie znało i pytali "co za głupoty gadasz". Miałem wrażenie zawsze, że kanał oglądają nieco starsi. A czy ta gra nie pojawiła się w Gamblerze? Chyba właśnie miałem tą grę właśnie z Gamblera, oczywiście też były 2 CD.
@dragoon84bdg7 жыл бұрын
Panie NRGeek'u laboRatorium, bo laboRant, nie laboLant xD A poza tym - LABOR - praca :P
@bioly19677 жыл бұрын
Mnie żona ściga za labladora he, he :))
@dragoon84bdg7 жыл бұрын
W ostateczności to nie labladol :D
@supergamestvhackedbyhirose40867 жыл бұрын
Była jeszcze jedna fajna polska stara gra przygodowa gdzie akcja gry rozgrywa się na polskie wsi Poraż tą grą jest oczywiście "Sołtys " też od studia LK AVALON
@slawi867 жыл бұрын
Ja pamiętam, że AD2044 wyszło pod koniec 1996 roku. Mam numer Secret Service z recenzją i reklamą gry.
@scghost7 жыл бұрын
pamietam jak w to tyrałem w podstawowce i nie moglem przejsc bez opisu :d
@TOPfilmiki7 жыл бұрын
Co to za klatka w 27:40? Piszę subów i 2 wolne miejsca?
@Alarnik7 жыл бұрын
Kurcze, jak teraz zobaczyłem tą grę to sam za dzieciaka w to grałem :D. Pamiętam, że za diabła nie wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi i nie mogłem wyjść z pierwszego pomieszczenia.
@szymonstanisawiec70767 жыл бұрын
Ja załapałem z Kopernikiem (jestem 2k), więc jeszcze nie tak zapomniany ;)
@damianmowczan50207 жыл бұрын
NRGeeku szczerze mówiąc, to Gorky 17 bliżej jest do Incubation (z 1997), niż do Jagged Alliance :P
@les69op7 жыл бұрын
Co do karty konkursowej, to zapewne w pudło z wersją Win wkładano takie same "dodatki" jak i do wersji DOS, a więc i konkurs się załapał. To, że było już po czasie, jest nieistotne... ;)
@Kefirro877 жыл бұрын
Było na płytce w Gamblerze
@irvory80177 жыл бұрын
pojawi sie schizm?
@LivingZombieJew7 жыл бұрын
Hej, NRGeeku, jak już przy Metropolis jesteśmy, to może wspomnienie Gorky 02 byś zrobił? Mega filmowa giera i chyba najlepsza polska skradanka, jaka powstała.
@p6mkq7 жыл бұрын
Pamiętam reklamy tej zacnej gry w magazynie Gambler.
@zluurkeaksz7 жыл бұрын
W filmie napisałeś, że grę zrobiło Metropolis, a nie LK Avalon
@piotrkoper21197 жыл бұрын
Nrgeeku jak udało Ci się uruchomić grę na win7? Mimo wielu prób ani na XP ani na Win7 gra u mnie nie działa prawidłowo i słyszałem gra jest niegrywalna na nowszych systemach?
@FIGTY977 жыл бұрын
Piotr Koper Wirtualna Maszyna to odpowiedź na Twoje pytanie
@MrLukMaj7 жыл бұрын
O ile pamiętam Robbo na PC nie było LK Avalonu tylko krakowskiej firmy Xland znanej jeszcze z Electro Body i Heartlighta.
@NRGeek007 жыл бұрын
tak jest
@MoherowySharingan7 жыл бұрын
A co to za przekaz podprogowy w 27:40 ? Subować mamy? :D :>
@Zulikkkk7 жыл бұрын
Wiki twierdzi, że 1998 rok wydania na PC ;) ale gry online, że 9 września 1996 - data premiery ;)
@Artur-bm6zl7 жыл бұрын
Witam, Kilka słów odnośnie gry. Szczerze powiedziawszy to dopiero teraz słyszę o tej produkcji za co dziękuję NrGeekowi. Jeśli chodzi o samą grę to nie wygląda to aż tak tragicznie przynajmniej z filmiku. Podejrzewam, że teraz gdyby się ją uruchomiło to miałoby się wrażenie, o ciul co to za badziew. Patrząc na to co dostajemy w pudełku z grą to moim zdaniem fajny zestaw. Ciekawe wgl te opowiadanie.
@shrinocri6 күн бұрын
ma trochę słaby humor w porównaniu do oryginalnej wersji na atari. i ... nie ma żywych kobiet, a jakby miała to mogłaby zrobić większą karierę jako przykład odważnego renderu. wtedy postacie ludzkie były tworzone jeszcze dosyć słabo, ale to jednak prerender, który przy dobrym wykonaniu zrobiłby furorę!
@JimmyBasquiat7 жыл бұрын
Może konkurs dla wersji z DOS-a ('96), żeby wygrać lepszy komputer i kupić wersję na Windowsa ('98) ;D
@Pierogo7 жыл бұрын
A już myślałem, że jakaś ukryta wiadomość w 27:40...
@borys1047 жыл бұрын
kurde gościu to moja pierwsza gra na pierwszego peceta kupiona oryginalnie
@charonunderground85967 жыл бұрын
Może opis Mortyra albo Pył ? ps. Coś mi mówi, że ten PLAKAT-KALENDARZ to jest na rok 2044 :)
@rymus917 жыл бұрын
O! Ktoś poza mną pamięta, że istniał Pył :D
@charonunderground85967 жыл бұрын
Mam chyba jeszcze oryginał :) Nawet fajnie się w to grało. A kalendarz faktycznie jest na rok 2044 :)
@charonunderground85967 жыл бұрын
W sumie...
@HeadCrash247 жыл бұрын
Kultowa polska gra to Rzeznik!
@FletchGTM2 жыл бұрын
Oj, zaczynam mieć wątpliwości co do tego, czy A. D. 2044 pojawiło się kiedyś na DOSa.
@Rashlo7 жыл бұрын
A kiedy opowiesz o Robbo? ;) Jak bys chcial, to moge do materialu pozyczyc pudelkowa wersje Robbo Millenium :P
@Blackwarior13 жыл бұрын
Co do LK Avalon, wspomniałeś o Januszu Pelcu, ale zapomniałeś wymienić Macieja Miąsika, wraz z Pelcem były jednymi z pierwszych osób zajmujących się zawodowo programowaniem gier. Avalon nigdy nie miał budżetu na gry, jak w przypadku Księcia i Tchórza, bo powiedzmy sobie szczerze, w Warszawie łatwiej było o zdolnego programistę i jakiegoś inwestora, zaś Rzeszów przed okresem rządów Ferenca było zadupiem, kiedyś przecież w centrum tego miasta było pole buraków! Dzisiaj to już dynamicznie rozwijające się miasto. Dobór aktorów do produkcji z Avalonu to byli ludzie z ulicy, tak było choćby z Reah i Shizm, gdyż jak sam przyznał Miąsik nie było ich stać na profesjonalnych ludzi grających role. Poza tym właściciel Avalonu miał też hurtownie lub sklep komputerowy i zależało mu, żeby ludzie mieli jakieś oprogramowanie na nie do kupienia, szczególnie rozrywkowe. Mimo wszystko Polacy kupowali ich wyroby ze względu na niską cenę i polski język, co w pierwszej połowie lat 90 XX wieku było rzadkością. Sam Miąsik tworząc gry z Pelcem przyznał, że pewnych rzeczy uczyli się w trakcie, więc nic dziwnego, że widzisz mankamenty w ich grach z tamtego okresu.
@ArturLoska7 жыл бұрын
Moja ulubiona seria :) Byle do 100 xD
@immolator66667 жыл бұрын
Krzychu, będzie kiedyś materiał o Schizmie albo Reah?
@niemiec7457 жыл бұрын
Będzie coś specjalnego na setny odcinek?
@NRGeek007 жыл бұрын
+niemiec745 choćbym coś zrobić ale póki co nie mam pomysłu
@Beacri7 жыл бұрын
A ja mam A.D. 2044 i pamiętam, że była trudna jak miałem te 10 lat. Jestem ciekaw czy pójdzie na Win10 :D
@khorinis21377 жыл бұрын
Musiałbyś użyć maszyny wirtualnej, ew. zaistalować Win95 na dosboxie i odpalać w ten sposób
@Wojtek_Ch3 жыл бұрын
Przyznaj - grałeś bo były cyce robotów :D
@majkel47337 жыл бұрын
Mam pomysł o co chodzi :D Włożyli do pudełek z wersji dosowej wersję windowsową. Obwolutę nieco zmienili, ale wzmianki o konkursie zapomnieli usunąć xD
@btww5185 жыл бұрын
Pamiętam że grałem bez opisu. Wyjście z pokoju okazalo S koszmarem. Myślałem że jakiś gupi jestem, a to gra jest ciężka w rozgrywce. :)
@marcinpiskor7 жыл бұрын
podpucha z konkursem by grę kupić :D hehe
@Szmugleer7 жыл бұрын
Nie znać kawału o kobiecie Koperniku to trzeba chyba do podstawówki chodzić.
@shrinocri3 жыл бұрын
mnie się to podobało może dlatego, że było remakiem ad 2044 na atari, przy czym poczucie humoru było tu znacznie słabsze. i główny motyw, że ta gra jest surowa, nie ma tam kobiet tylko jakieś roboty, bo kobiety nie potrafili wyrenderować. w oryginalnym ad 2044 pojawiły się chociaż baby. z drugiej strony podziwiam ludzi, którzy przenieśli to do 3d, prerenderując całość do formatu avi, gramy de facto na plikach filmowych z nałożonymi gifami i odtwarzanymi dodatkowo wave'ami
@pierredolsie32467 жыл бұрын
Seksmisja na ATARI 65XE to była całkiem inna gra. Pierwsza gra z gołymi cyckami jaką grałem.
@FletchGTM2 жыл бұрын
Hej, NRGeek. Chciałem się pochwalić, że na swój kanał wrzuciłem longplaya z gry, którą w tym materiale omówiłeś. Daj znać, co o tym sądzisz.
@invikkk7 жыл бұрын
Jeden z pierwszych pełniaków dodanego do Gamblera
@wojciechpiosik3025 жыл бұрын
kalendarz na rok 2044
@damian43197 жыл бұрын
Te teksty o crapach zawsze śmieszne.
@m00ng00u7 жыл бұрын
w Seks Misji było 2 bohaterów :v
@KINEMAZŁOGRAFIA7 жыл бұрын
Powinni dać plakat na 44 rok, byś go sobie powiesił za 27 lat :p
@alanpaziewskiego34117 жыл бұрын
Szkoda że nie ma dzisiaj crapa ale rozumiem siła wyższa
@Dinool7 жыл бұрын
Nie jest to czasem kalendarz na 2044?
@luke_taylor927 жыл бұрын
Bat-suty.
@artiditu75643 жыл бұрын
Ja w chwili słabości wywaliłem na smietnik Amigę 500 i Atari 65xe z całym osprzętem i grami
@Wojtek_Ch3 жыл бұрын
Tyle przegrać :(
@NiesamowiteGry7 жыл бұрын
a kiedy crap?
@MrTermos217 жыл бұрын
Kalendarz z pewnością na rok 2044
@tomurus57 жыл бұрын
27.39 min
@Arxeu7 жыл бұрын
Przychodzę tu tylko by sprawdzić jaką gierę dostałem za darmo na GOGu.
@fallus6667 жыл бұрын
ja pitole ktos nie zna sexmisji? no tak gimby nie znajo
@stanleyalbarn87807 жыл бұрын
mów za siebie XDD
@karola.79087 жыл бұрын
właśnie
@przemanolek37167 жыл бұрын
jestem tysięczny : D
@sidu36177 жыл бұрын
w koncu TBG
@xxxxxx-zi4tp7 жыл бұрын
czy ktos to tetował hmmm,
@HansenPL7 жыл бұрын
Głowny bohater to jakiś pijak czy co? Bo ciągle na czworakach pod stołem i za kiblem łazi.
@haes827 жыл бұрын
Wygląda identycznie jak klątwa/władcy ciemności.
@ssstudent1235 жыл бұрын
Ale spec - „sprawdzę na Wikipedii”. A tam treści piszą takie same sieroty jak Ty. Sprawdzić to by można w pismach branżowych z tamtego okresu, ale rozumiem, że to przekracza możliwości „geeka”
@bartlomiej00007 жыл бұрын
Ten plakat z kalendarzem jest na rok 2044.
@TrollGogle7 жыл бұрын
"Partia rządzi, Partia radzi, Partia nigdy cię nie zdradzi" ;) jeśli powyższy cytat kojarzysz tylko z dzisiejszą sceną "polityczną"... no to ci współczuję
@Opson66677 жыл бұрын
1996 ad2044 1998 reah
@Astroni8007 жыл бұрын
"Sexmisja" zapomnianą komedią... Rany boskie. Świat, w którym ludzie nie kojarzą cytatu "Kopernik była kobietą". Czy tu siedzą same 15-latki..?
@szymonskrzypczak96287 жыл бұрын
toć plakat na rok 2044
@magni3197 жыл бұрын
Czemu Ty ciągle używasz słowa "opis" mówiąc o SOLUCJI? Opis to jest pięć zdań na odwrocie pudełka.
@drogondracarys43927 жыл бұрын
Tak sie mówiło W latach Dziewięćdziesiątych
@Icoolization7 жыл бұрын
Tak się na wsi mówiło. Gracze mówili poradnik, instrukcja przejścia albo opis przejścia.
@ZeroCalorieCookie7 жыл бұрын
Kiedy crap?
@sk1ize7 жыл бұрын
Nie posrajcie się z tymi crapami
@pierral66507 жыл бұрын
Myślałem że crap
@Zulikkkk7 жыл бұрын
ta gra to w sumie trochę był crap :P
@kacper66057 жыл бұрын
Jedyny też tak myślałem
@yarpen267 жыл бұрын
Jakby to był crap, to byłoby w tytule "Zagrajmy w crapa" chyba, no nie?! Jezus, gimbusiarnia...
@Zulikkkk7 жыл бұрын
Nie wiem jak inne gimbusy, ale ja grałem w tą grę pod MS-DOS :P
@micha35027 жыл бұрын
Kopernik była kobietą? Co ty pierdolisz Nrgeek, a może Curie-Skłodowska też? :)
@Dire77 жыл бұрын
Michał No chyba nie
@micha35027 жыл бұрын
no bo mnie zmylił :)
@WolvGame7 жыл бұрын
kiedy crap bo normalnie zdechnę w czeluściach xd
@alanpaziewskiego34117 жыл бұрын
Szkoda że nie ma dzisiaj crapa ale rozumiem siła wyższa