A K1-vitamin és K2-vitamin - Beszélgetés Szabó Gál Bencével

  Рет қаралды 30,981

GAL Vitamin

GAL Vitamin

Күн бұрын

Tíz perc egészség, Szabó Gál Bencével
szabogalbence.hu - gal.hu - rockfm958.hu
A D-vitamin fontosságáról már nagyon sok felől hallani és a D-vitamint mindig érdemes a K1, K2 vitaminnal, illetve a magnéziummal, az A vitaminnal és a kalciummal együtt tárgyalni.
A D3-vitamin fontosságáról volt szó, erős rákellenes hatású, erős immunrendszer-erősítő hatású, stb, és nagyon fontos a K1- és K2-vitaminnal való együtt szedése. A D3-vitamin fokozza a kálcium felszívódását minden elfogyasztott táplálékból, nemcsak a tejtermékekben és a csontban van kálcium, hanem minden élelmiszerben, még a zöldségekben, gyümölcsökben, húsokban is rengeteg. Ha a D3-vitaminszintünk rendben van, akkor ezekből megfelelő mennyiség fel is fog szívódni. Alapvetően a nyugati táplálkozás során, ha valaki nem szed kálciumot, akkor is kálcium túladagolásban „szenved”. Sok kutatás kimutatta, hogy a kálcium szedése, de a kálcium dús táplálkozás sem fokozza a csont sűrűségét, viszont fokozza a koszorúér-elmeszesedés kockázatát és minden típusú lágy szöveti elmeszesedést is, ha mellette nem fogyasztunk K-vitaminokat. Különösen a K2-vitamint tartják fontosnak. A K2-vitamin - annak is vannak különböző fajtái - olyan faktorokat aktivál, olyan fehérjéket a szervezetben, amelyek a kálcium szállításáért felelősek, azaz, hogy a kálcium oda épüljön be, ahova kell - csontok, fogak - és ne ott rakódjon le, ahol nincsen szerepe, mint az erekben, lágy szövetekben és különböző szervekben.
K2-vitaminhiányban gyakorlatilag mindenki szenved, mert K2-vitamin az agyvelőben, a gerincvelőben és valamennyi még a májban van, viszont ilyeneket kevesen eszünk. Az Európai Unióban csak az MK7-es változata engedélyezett a K2-vitaminnak. Ennek nagyon erős lobbija van, a humán táplálkozásban a K2 MK7-es változata engedélyezett Európában, pedig az nem a humán táplálkozás része, a természetben az alig található meg. Ettől függetlenül hatásos, de jóval hatásosabb ennél az MK4-es, viszont abból nagyon-nagy dózis kellene.
A nagy dózisú K1-vitamin az igazán optimális változat. Az őseink is valószínűleg nagy mennyiségű K1-vitaminokból jutottak jó minőségű K2-vitaminhoz. A K2-vitamin természetes forrásai eléggé korlátozottak és az őseink is nehezen jutottak ahhoz hozzá. Ellenben K1-vitaminhoz nagy dózisban könnyű hozzájutni, zöld leveles zöldségekből például, mely átalakul a szervezetben a K2-vitamin legmegfelelőbb formájába (MK4).
K1-vitaminból érdemes minimum 500 mikrogrammot, vagy inkább 1000 mikrogrammot, vagy afelett szedni, és emellé a K2-vitamin MK7-es változatából érdemes minimum 45 mikrogrammot, de optimálisan 100, vagy még inkább 200 mikrogrammot szedni. Ez különösen fontos kisgyerekeknél, illetve terhesség és szoptatás alatt. Azt is érdemes tudni, hogy a K2 MK7-es változata nem jut be az anyatejbe és nem jut át a placentán. A K1-vitaminból termelődő K2-vitamin fajta - ez az MK4-es - viszont átjut a placentán, eljut a magzathoz és bejut az anyatejbe is.
Dr. Weston Price nagyon sokat foglalkozott azzal a témával, hogy miért van az, hogy az embereknek olyan kesze-kuszák a fogai, aszimmetrikus, hosszúkás az arcuk és szűk az orrnyergük. Az ő kutatásaiból tudjuk, hogy a K2-vitamin hiánya és az azt segítő különböző faktorok, mint a magnézium, D3-vitamin és az A-vitamin hiánya okozza ezt. Hangsúlyozom, hogy a K2, illetve a K1-vitaminból keletkező K2 ami annyira fontos. Ikerpárokon tesztelte elméletét, egyfajta vajkivonatot adott nekik, ami nagyon koncentrált volt a K2 MK4-es változatából, ami a K1 vitaminból keletkezik - ilyen vaj csak a sok lucernát meg füvet legelő, szabadtartású állatok tejében lévő vajban van. Ikerpárok esetében az, aki kapta, annak szimmetrikusabb, kerekebb arca, szélesebb, tehát normálisabb orrnyerge, és egyenletes fogazata lett.
Gyorsan még az A-vitamin, kálcium és magnézium szerepét itt elmondanám, mert nagyon fontos. A K2-vitamin az szállítja, a D3-vitamin meg segíti a felszívódását, ezért hogyha a K1, a K2 és a D3 bevitelünk optimális, akkor nincsen szükség egyáltalán kálcium pótlásra. Ha ellenben a K1, K2 és a D3 vitaminból hiányunk van, akkor akármennyire is kevés kálciumot fogyasztunk, mindenképpen káros lesz, csak le fog rakódni.
Szinte mindenkinek magnézium hiánya van, mert nagyon kevés élelmiszerben van. A magnézium pótlása jobban erősíti a csontokat, sőt a csontoknak még a kálcium tartalmát is jobban növeli, mint a kálcium szedése.
Az A-vitaminra gyorsan visszatérve az A-vitamin szedés az D-vitaminhiányt tud okozni. Tehát egyáltalán nem érdemes A-vitamint pótolni, de karotinoidokból - tehát ha az ember eszik rengeteg répát, zöldségeket, brokkolit stb., akkor megfelelő mennyiségű karotinoidhoz jut.
A-vitamint ne pótoljuk, csak ha vegánok vagyunk, magnéziumot azt szedjünk, minél többet. Kálciumot egyáltalán ne pótoljunk, és a D3-at, K2-t és a K1-et igen. Legalább 4000NE D3-at, és legalább 500, vagy inkább 1000 mgr K1-et, és legalább 45 mgr, de inkább 200mgr K2 MK7-et.

Пікірлер
A B-vitaminok - Beszélgetés Szabó Gál Bencével
9:21
GAL Vitamin
Рет қаралды 25 М.
10 állapot, ami D3 és K2 vitamin hiányt jelez
15:18
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 49 М.
УНО Реверс в Амонг Ас : игра на выбывание
0:19
Фани Хани
Рет қаралды 1,3 МЛН
Caleb Pressley Shows TSA How It’s Done
0:28
Barstool Sports
Рет қаралды 60 МЛН
A GAL vitaminok sikerének TITKA! 💡
41:29
Zoltán Dallos - üzlet, utazás, marketing
Рет қаралды 16 М.
Fontos tudnivalók a K2 vitaminról
9:36
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 51 М.
Mitől öregszünk és hogyan lasítsuk le?
11:16
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 162 М.
1/2. Vízben oldódó vitaminok
39:35
Konnektív Felnőttképző
Рет қаралды 8 М.
Az egészséges bélflóra - Beszélgetés Szabó Gál Bencével
8:41
Kollagének - Beszélgetés Szabó Gál Bencével
8:21
GAL Vitamin
Рет қаралды 20 М.
Nátrium, Kálium, Magnézium, Kalcium: a 4 fő elektrolit működése
10:37
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 41 М.
KliniKaland: Vitaminok - Mikor? Mit? Mivel? Hogyan?
10:19
Semmelweis Egyetem
Рет қаралды 35 М.
УНО Реверс в Амонг Ас : игра на выбывание
0:19
Фани Хани
Рет қаралды 1,3 МЛН