Jó lesz ez! Nagyon igényes kompozíciók, képek, kiváló a hangminőség, normális a világítás, jók a vágások. Ezt ebben a műfajban nagyon kevesen tudják a youtubeon! Csak így tovább!
@LostBiker3 жыл бұрын
Köszi! Igyekszünk! 😎
@JózsefKrisztiánMegyesi4 ай бұрын
Nagyon jó videókat keszitessz! Ádám egy roppant szimpatikus ember aki érthetően el is tudja mondani amit szeretne! Még sok ilyen videót!!
@LostBiker4 ай бұрын
Köszi, örülök, hogy tetszett a videó! 👍
@stefanzoltan3 жыл бұрын
Hasznos, igényes videó, gratulálok! Utcai motorozáshoz (R1250GS) én azt a gumit szoktam választani, ami vízen a legjobb értékelést kapta. Úgy is a legtöbb mai modern utcai gumi többet tud, mint én. Csak közúton motorozok, túrázgatok. Kopásjelzőig használom a gumit gyári nyomás értéken és párban cserélem. Remek kis videó, mégegyszer gratulálok!
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, köszönöm, hogy megosztottad a te módszeredet és köszi, hogy megnézted a videónkat! 👍🏻😎
@csabalukacs8673 жыл бұрын
Nagyon kulturált volt, hasznos, egyértelmű!
@LostBiker3 жыл бұрын
Köszönjük szépen! 😎
@bekiss23 жыл бұрын
Kedves Péter! Ez nagyon nagyon jó volt! Szerintem ez a vonal nagyon hiányzott már! Hiánypótló! Szuper!
@LostBiker3 жыл бұрын
Köszönjük szépen. Nézd meg a második részt is Ádám csatornáján! 😎
@attilakralik72893 жыл бұрын
Sziasztok! Jó volt a műsor, de a legfontosabb dolgot elfelejtettétek megemlíteni.: Amellett hogy mire használod a motorot, az az, hogy mikor, milyen külső hőmérsékleti körülmények között. Teljesen más külső hőmérsékleten kezd el dolgozni (tapadni) egy túra gumi, egy sport-túra, egy sport, és egy hypersport(pálya gumi) gumi. Míg egy sport-túra gumi(Dunlop Roadsmarrt3, Metzeler Roadtec 01) már 5 C° külső levegő hőmérséklettől érzékelhető tapadást kezd mutatni, addig egy sport gumi(Metzeler Sportec M7 RR, Bridgestone Battlax S22) gyártótól függően csak 15-20 C° külső hőmérsékleten kezd el működni. Ezért van hogy sok motoros sport gumival egy hosszú egyenes után 15 C°-ban, ahol az első kerék visszahűlt, mindjárt lapra vágja, és kicsúszik a pi.....a. De ha valaki csak nyáron 20-25 C° fokban motorozik, annak ez megfelelő. A túra gumik(Michelin Road 5, Bridgestone T 31) a magas szilícium tartalmuk miatt a vizes körülményeket is jobban bírják, amellett hogy hidegben és 2 személlyel is jól működnek, és ami nem elhanyagolható, hogy tartósak. Üdv
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, remélem sokan olvassák a kommenteket is, mert ez egy nagyon hasznos kiegészítése annak, amiket elmondtunk. Köszönjük szépen! 😎
@kobvinorbi3 жыл бұрын
szilikon van a gumiban nem szilícium :)
@LostBiker3 жыл бұрын
@@kobvinorbi "A szilícium-dioxid kedvezően befolyásolja a gumi szakítószilárdságát. Ezenkívül javítja a nedves és a hideg felületen való tapadást és a kopásállóságot, csökkenti a melegedési hajlamot." Nem magamtól vagyok ilyen okos, ez esetben a Wikipédia volt a segítségemre. ;)
@kobvinorbi3 жыл бұрын
@@LostBiker Azért így jobban hangzik. Mivel nem ugyanaz a szilicium, meg a szilicium dioxid :)
@LostBiker3 жыл бұрын
@@kobvinorbi 👍🏻
@baliinsel3 жыл бұрын
Szia Péter! Örülök ennek a témának, és igazából sokkal hosszabban is el tudtam volna hallgatni. De természetesen így is jó volt! Már várom a következő részt! 👍🏼
@LostBiker3 жыл бұрын
Örülök, hogy tetszik, a második részt itt találod, Ádám csatornáján: kzbin.info/www/bejne/gmTNc42ii5mne80
@76olahpeter3 жыл бұрын
Sziasztok! Szerintem ez a videó is jól sikerült, és valóban sok hasznos információ, tanács hangzott el benne. Az eddig megszerzett tapasztalataimmal annyival tudok még hozzájárulni (avagy segíteni másokat), hogy ha valaki szinte csak szerpentinezik, akkor egy "túragumi" (pl. Road 5, Angel GT, RoadSmart stb.) sem megy el sokkal többet, mint egy utcai sportgumi. Abban a sávban, ahol a gumi kanyarodáskor legtöbbször fut, ugyanis az is el fog kopni 4-5-6 ezer km alatt, ami aztán rossz érzetet ad kanyarodáskor az ott kialakult él miatt. Én leginkább a Bükkben és a Mátrában szoktam motorozni (kb. 80/20 arányban) és ilyen felhasználási körülmények esetén az első gumi nekem ugynaúgy elkopik a fent említett sávokban, ezért én mindig párban cserélek. Így, hogy említetted, hogy tulajdonképpen két szett gumival (az egyik túrára, a másik pályára) szeretnél a szezon során motorozni, érdemes lehet elgondolkodnod egy kézi gumiszerelő gépen. Én tavaly vettem egyet (www.olmaxmotors.pl/) és nagyon bevált. Egy lengyel srác gyártja, nem olcsó ugyan, de nagyon korrekt minőségű, nem nyeklik-nyaklik semmi és tényleg jól használható. Tavaly nyáron magamnak és a haveroknak biztosan megcsináltam vagy 6-7 gumicserét. Nem olcsó, ha csak magadnak használod, kell egy kis idő mire amortizálódik. De nekem nem is ez volt a lényeg, hanem az, hogy nem vagyok időhöz kötve, nem kell alkalmazkodnom senkihez, akkor cserélem le a gumikat, amikor akarom. Biztos lehetek benne, hogy nem karcolja össze senki a felnimet, és a motor jól lesz összerakva. Nem legutolsó sorban pedig jó móka is, és mindig örömmel tölti el az embert, mikor látja kétkezi munkája eredményét :)
@LostBiker3 жыл бұрын
Köszi, hogy megosztottad a gumikopási tapasztalataidat. Ez nagyon hasznos. A gumi szerelő cucc is nagyon ígéretes, biztos lesznek páran, akik ráugranak. Ha egy baráti társaságban van egy ilyen, tuti egy szezon alatt megtérül. Nekem sajnos nincs garázsom, így én nem tudnám hol használni, viszont 10 percen belül van 2 szerelő barátom is, akik tudnak nekem gumit cserélni. 😎
@zolihun3 жыл бұрын
Mivel centrírozod, és hogy?
@76olahpeter3 жыл бұрын
@@zolihun Szia! A szett tartalmaz egy centrírozó bakot is. Motorgumiknál általában ezt a statikus módszert használják (még versenypályán is). A hogyanról találsz sok videót itt a youtube-on. De a lényeg, hogy a felhelyezett kerék elkezd forogni (ide-oda) és egy idő után megáll. Ilyenkor (a gravitáció miatt) a legnehezebb pont lesz alul 6 óránál. Vagyis a szemközi oldalra (12 óra) kell a súly ragasztani. Egy idő után már a forgási sebességből érzi az ember, hogy kb. mennyi kell. De a súlyokat lehet egyesével, kis darabonként (2,5 v. 5 gr.) felhelyezni, szóval nem nagy dolog. Utána elfordítod a kereket egy negyed fordulattal és ha jól eltaláltad a súlyt, akkor ott meg is áll. Szóval nagyjából ennyi :) Tényleg nem egy ördöngősség.
@zolihun3 жыл бұрын
Koszonom.
@Priest51253 жыл бұрын
Szia Péter! Jó lett a videó, bár néha nekem olyan mint ha az arcomba beszélnétek, ha kicsit távolabb lenne a kamera akkor nem lenne olyan érzésem, hogy benne vagytok az aurámba. A legnagyobb igazságot az anyukám mondta: "Kicsifiam, a gumin sose szabad spórolni" :) Nagyon jók a tanácsok, tök jó hogy nem ment el gumiszekta vonalba, hanem objektív maradt
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, köszi az észrevételt. Nem könnyű a kis szobában két emberrel jó beállítást találni, a közelik is emiatt vannak. Majd tavasszal, ha kiszabadulunk a jó időbe, nem lesz többet ilyen gond. 😎 A szektásodás nem célunk, elmondtuk, hogy mi a mi kedvencünk, de ennél jobban nem akartunk befolyásolni senkit. Én annak vagyok a híve, hogy a jó szempontrendszert kell kialakítani és az majd elvezet mindenkit a helyes döntéshez.
@peterpataki40943 жыл бұрын
... :-) utána is lehet normálisan menni. :-) Végre két ember kedvesen beszélget egymással. Az a hangulat van ami Karottánál. Nekem nagyon bejön.
@LostBiker3 жыл бұрын
Hú, ez nagyon megtisztelő hasonlat! Köszönjük! 😎☺️
@amacy3 жыл бұрын
Jó lett👏 Azon viszont csodálkozom h Ádám csak 1-2 tizeddel kevesebb nyomást ajánlott utcai gumiba utcai használatra, más "fórumokon" sokkal kevesebbet javasolnak.
@LostBiker3 жыл бұрын
Erre Ádám hamarosan válaszol, mivel én nem vagyok mérvadó, hiszen az utcán a gyári értékkel megyek. Az én tippem, hogy több tizednél a gumi drasztikusan jobban kopik.
@AdamLovey3 жыл бұрын
Vigyázni kell a fórumokon olvasottakkal. Nem egyszerű kiszűrni, hogy ki az aki tényleg jókat ír, megfelelő tapasztalatokra támaszkodva, és ki az aki csak okoskodik. Sőt, a "szakmabelieknél" is sokszor tapasztalható olyan, amikor elképesztő nagy hülyeségeket állítanak, mégis sokan megkajálják. Én konkrétan így megyek a Triumph Street Triple-lel közúton: elöl 2,3 Bar, hátul 2,7 Bar. Szerpentinen is. Felesleges lejjebb engedni. Ha valaki pl. a Mátrában megy oda-vissza a 24-esen megállás nélkül, versenypályatempóban, akkor jó lehet előre a 2,1-2,2 hátra pedig a 2,1-2,5 közötti érték hidegen mérve. De aki a Mátrában ilyen tempót tud menni, az már bőven tisztában van a gumikkal kapcsolatos kérdéskörrel. Szóval csak óvatosan a fórumozókkal! ;) Üdv, Ádám
@amacy3 жыл бұрын
@@AdamLovey Köszi Ádám✌
@bobmastermotovlog3 жыл бұрын
Nekem a “gyári” Honda ajánlás 2,5-2,9 helyett a gumigyártó 2,3-2,6-os értéke van belepumpálva. Mitas Touring Force
@AdamLovey3 жыл бұрын
@@bobmastermotovlog Tökéletes.
@laz1go2863 жыл бұрын
Szia, Jo video lett. A jovoben jo lenne, ha tudnal a videozasrol is videot csinalni,arrol, hogy hogy erdemes vagni, milyen zenek,kamera poziciok,dron hasznalat, onboard,stb.. Sztem sokat tanulhatnank toled. En pl most szeretnek venni egy harmadik kamerat es nem tudom eldonteni, hogy az Insta 360-t vagy a Gopro 360as kamerajat vegyem . Szerinted melyik a jobb? Ugy lattam te a Goprora szavaztal..
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, nem tudom mennyire lenne érdekes az összes feliratkozónak a videózással kapcsolatos tartalom. Viszont valamilyen Workshopot tervezek csinálni tavasszal, ahol megosztanám a tudásom. Ez még tervezés alatt van. A kérdésedre válaszolva én végül a jelenlegi kínálatból a GoPro Max-ra szavaztam. Insta terméket a büdös életbe nem veszek többet. Csak a gond volt vele. Az Insta360 OneX állandóan lefagyott, 24fps felett 4K-ban. A lencséi sérülés esetén nagyon drágán cserélhetők és szerviz kizárólag Hong-Kong-ban, alkatrészt nem küldenek. Ezzel szemben a GoPro Max-hoz mellékelnek átlátszó lencsevédőt a rázósabb felvételekhez és ennek kb 2,5 EURO darabja, ha elfogy. Amúgy van Európában szervizük. Lehet erről kellene videót csinálnom? 🧐😅
@jozseflovasz7015 Жыл бұрын
Yessz!!
@kisshuni93 жыл бұрын
Szia Peter! Hasznos, meg technikailag is nagyon korrekt es minosegi videokat keszitessz, viszont ilyen interju-szeru beallitasban nagyon fontos a tengelyszabaly, ha 2 vagy tobb szemely kozt folyik a snitteles. Az elozo filmedben is es ebben is fura es zavaro az, hogy folyamatos tengelyugras volt. Ajanlom figyelmedbe a kovetkezo cikket: filmkelle.com/menu-vagas/tengelyszab%C3%A1ly Nem piszkalodas vagy kritika miatt irtam, hanem mert ugy gondolom, hogy jo amit csinalsz! Hajra! Udv Szekelyfoldrol!
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, köszönöm a hasznos észrevételt, de sajnos a szobám mérete nem tesz mást lehetővé. Mivel ez nem egy üzleti alapú produkció, abból kell főzni, ami van. Nincs operatőr, nincs hangmérnök és világosító, de legfőképp nincs hely még az állványokat rendesen kinyitni sem. A lámpák és a szereplők helyét még az is befolyásolja, hogy háttérelmosás nélkül nem néz ki jól a hely, illetve túl sok részlet válna láthatóvá. Sokat agyaltam és falbontás nélkül ez volt a legjobb beállítás. Majd ha már nem lesz hideg, kimegyünk szép helyekre és ott vesszük fel az ilyen beszélgetős műsorokat. Ott lesz hely variálni. Üdv, Péter, Palócföldről 😉
@kisshuni93 жыл бұрын
Én operatőri végzettséggel rendelkezem, tényleg csak segíteni akartam, hogy ne csak technikailag, hanem filmnyelvileg is minőségi és profi szintű kisfilmek készüljenek. Nincs is szükséged sem operatőrre, sem világosítóra, mert teljesen korrekt és rendben van minden a filmjeidben. Egy tipp, ha tényleg csak így tudod megoldni a felvételt: tükrözd meg vágóprogramból az egyik kamera felvételeit, és már minden meg is van oldva ;)
@LostBiker3 жыл бұрын
@@kisshuni9 Tényleg köszi, nem értettelek félre. A tükrözést én is megpróbáltam a vágás során, de mivel nem tudtam egyenletesre világítani az arcokat, a tükrözésnél megfordult a fény iránya és az méginkább lebuktatta a dolgot. Most van egy jó helyszín a fejemben, ha összejön, ha megkapjuk, akkor a következő epizód nagyon jól fog kinézni. 😎
@viktorkk58683 жыл бұрын
A guminyomást melegen vagy hidegen állítjuk be? Szerintem melegen de érdekelne a véleményed!
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, erről a második részben beszélünk, itt: kzbin.info/www/bejne/gmTNc42ii5mne80 Amúgy nekem egyértelmű, mert a motorom kézikönyve is azt írja, hogy a megadott guminyomás (hátul 2,9 és elöl 2,5) hidegen állítandó be. A gumimat is ellenőriztem és a gyártó honlapja is hidegen kérte a gyári érték beállítását. Ehhez képest pályán hátul 1,0 bar, elöl 0,3 bar nyomást engedtem le belőlük Lövey Ádám javaslatára. Persze ez arra a motorra, arra a gumira és arra a pályára vonatkozott, úgyhogy ezt csak tájékoztató jelleggel mesélem el, nem pedig jótanácsként. 😎
@icantrideslow3 жыл бұрын
A gumik állapota a legfontosabb dolog, ezt jó, hogy kiemeltétek. Ha egy átlag motoros vesz egy új szett gumit a nagyobb renoméval rendelkező márkák kínálatából, már sínen is van. Szerintem sokan kidobnak az ablakon 30-40 ezret szettenként mert nekik a csúcs Pirelli kell, holott egy jobb motoros egy 60 ezres szettel körbemotorozza őket. Legyen jó az állapot, a nyomás, a futómű és a pilóta technikája és meg is van a recept a jó élményhez. Amíg valamelyik hozzávaló hiányzik, lehet a gépeden bármilyen gumi, nem lesz az igazi
@LostBiker3 жыл бұрын
Egyet értek, márcsak a magam példáján is. Van a kedvenc gumim, ami szuper jó, de pont ugyanolyan jót motoroztam az Euroringen azzal a szettel is, amivel a motort vettem. Lesz majd az a szint, remélem eljutok oda, ahol már nem lesz mindegy, de az én köridőmhöz elég egy jó állapotú, jó minőségű gumi. 😎
@g_siegl37073 жыл бұрын
Jó lett az új hajad Péter;)
@LostBiker3 жыл бұрын
Jah, pont a 2 felvétel között volt időszerű a borbély felkeresése 👨🏼🦰
@g_siegl37073 жыл бұрын
@@LostBiker én sajnos csak áprilisban fogom tudni elővenni a motort idén de remélem majd akkor zaklathatlak néhány kérdessel :)
@LostBiker3 жыл бұрын
@@g_siegl3707 Nyugodtan, remélem tudok majd válaszolni!
@Szlejer3 жыл бұрын
Én sövénnyíró ollóval estem volna az anyagnak... tényleg 6 perc "intróra", bemutatkozósdira van szükség? :) Utcai gumik kapcsán fontos lett volna megemlíteni, hogy mennyire könnyű őket "tönkretenni" túlhevítéssel, akár egyetlen pályanap alkalmával is. Illetve a leengedéstől ugyan kicsit megváltozik a motor viselkedése, viszont jelentősen nő a tapadás, ami jóval biztonságosabb motorozást tesz lehetővé.
@LostBiker3 жыл бұрын
Tudod, szeretünk beszélgetni, ezért lett ennyi 😎 Nyilván a jövőben már nem kell bemutatnunk egymást. Ami a komment második felét illeti, meghagyom Ádámnak a válaszadás lehetőségét, mert az én tempómnál még nem volt túlhevülés 😉
@Szlejer3 жыл бұрын
@@LostBiker Egy sima sporttúra gumit is ki lehet nyírni egy meleg nyári napon kakucson ("kék" lesz a gumi a kicsapódó olajoktól, megkeményedik a keverék és ezért erősen romlik a tapadás).
@LostBiker3 жыл бұрын
@@Szlejer szerencsére velem ez még nem fordult elő.
@vereslevente4 ай бұрын
Peti, ennek lesz folytatása? Ahogy láttam csak 2 rész lett, de meghallgatnék egy utcai-terep 70-30 80-20-as gumikról készült videót is :)
@LostBiker4 ай бұрын
Szia, ebben a formában nem lesz folytatása, de több gumi is járt nálam teszten, amelyek lassan az életciklusuk vége felé közelednek, azokról lesz teszt videó. Pl.: Michelin Tracker, Dunlop Trailmax Raid... Ez utóbbi pont egy ilyen vegyes mindenes.
@LostBiker3 жыл бұрын
👉 A 2. részt itt találod: kzbin.info/www/bejne/gmTNc42ii5mne80
@donatbertli54782 ай бұрын
"Motorozz ésszel" - Teljesen hiteles attól, aki azt tesztelte anno, hogy lehet, ha jól emlékszem, 2 óra alatt Letenyétől Záhonyig végighasítani az országon és mindezt egy országos újság hasábjain.
@LostBiker2 ай бұрын
Mentségül annyit had hozzak fel, hogy mindenki öregszik, és amit 10 éve megcsináltunk, lehet, hogy ma úgy gondolunk rá: "de szerencse, hogy túléltem, talán el kellene mondanom másoknak, hogy úgy ne csinálják, ahogy én tettem fiatalon, mert nem biztos, hogy mindenkinek szerencséje lesz..." Szerintem ez a megközelítés igenis hitelessé tud tenni egy anno fenegyerekből lett oktatót. Szerintem. ✌️
@krisztianpogonyi83183 жыл бұрын
Dodor Kanyarodás Technikai képzésre nem látogatnál el?
@LostBiker3 жыл бұрын
2 éve voltam 😎
@krisztianpogonyi83183 жыл бұрын
@@LostBiker Elvileg nagyon sokat fejlődött.
@LostBiker3 жыл бұрын
@@krisztianpogonyi8318 Én már két éve is hasznosnak találtam azt a képzést, mint ahogy sok másikat is. Az elvem az, hogy minden képzésre el kell menni, amelyikre csak lehetőségem van és a begyűjtött információkból nekem kell összeraknom a saját motorozásomat.
@tomponty3 жыл бұрын
Hali mindenki. A nyomás be állítás hidegen, vagy melegen kell, is 1 fontos téma mindíg. Persze mindenki mást mond, én úgy gondolom a gyár az értékeket hideg gumiknál adja meg. Nem hinném hogy a gyár úgy gondolja 15 km szerpentin után ugorj le a mociról és mérd meg gyorsan a nyomást...... Persze pumpálj is az isten hátamögött, ha nem jó az érték.....🤣
@LostBiker3 жыл бұрын
Talán a pályagumiknál hangzott el, hogy nagyon ritkán az üzemi hőmérsékleten lévő nyomást adják meg, de az esetek szinte száz százalékában hidegen mérendő. Ez így logikus, hiszen az indulás előtt kell a gumit ellenőrizni, közúton meg nincs ugye gumimelegítőnk. Úgyhogy hallgassunk a józan eszünkre, nem kell bedőlni az internetnek, mert ott minden és mindennek az ellenkezője is le van írva. 😎
@adamhorvat27173 жыл бұрын
Mit gondoltok a régebbi típusú gumikról, érdemes még azokat megvenni vagy mindenképp csak az új típusúkat nézzük? A régebbinél itt azokra gondolok, amelyek már nem a modern technológiákkal készülnek, de ugyanakkor gyártásban vannak még. Pl: PilotPower 2CT stb.
@LostBiker3 жыл бұрын
Részemről a kedvencem elődje, a Metzeler Sportec M7RR képben lenne, ha jelentősen olcsóbb lenne, mint az M9RR. Egy hátsó esetén a 8e Ft különbség nem olyan nagy, hogy ne az újat válasszam. De például Ádám, ahogy említette is, neki a Pirelli Diablo Rosso Corsa előző verziója jobban bejön, mint a kettes. Persze ehhez az is kell, hogy ő érzi az apró különbségeket. 😎
@TheOctabrain3 жыл бұрын
Mi baja lenne?
@LostBiker3 жыл бұрын
@@TheOctabrain Amúgy valójában semmi baja se kéne legyen az 1-2 generációval korábbi tipusoknak
@TheOctabrain3 жыл бұрын
@@LostBiker Így van. Én sem a legfrissebb típust használom a Michelin Pilot Road 2 van fent nagyon jó túra abroncs 2 CT-s.
@laz1go2863 жыл бұрын
@@TheOctabrain A pilot road 2 eszmeletlen jo ar/ertek aranyu cucc. Tobb szettet is hasznaltam. Cbf600on 21 000 kmt ment el a szett! De DRZ 400Sm-en is elment 16-ot. Orulet, soha nem csusztam meg vele,kiveve as SM-en 😉 Esoben is kivalo volt.
@salzdorfer2 жыл бұрын
blabla, ilyen gumi, olyan gumi, ez a kedvencem, ez jobb, majd 13:28 "az én tudásomhoz... ...ez is tökéletesen megfelel" öngól :DD
@LostBiker2 жыл бұрын
Már ugyan mi ebben olyan hatalmas öngól? Kb. azt mondtam, hogy a rántott hús a kedvencem, de ha éhes vagyok, akkor a zöldborsófőzelék is megfelel. Azt is próbáltam mondani, hogy a nagy gumigyárak vezető termékei rendelkeznek egy általános minőséggel, ami az átlag motorosnak tökéletesen megfelel. A csúcstermékek tudását csak akkor tudnám kihasználni, ha a motorozási tudásom is azon a szinten lenne. Pont azt akartam ezzel a mondattal kifejezni, hogy bár az emberben kialakul egy szimpátia valami iránt, az nem azt jelenti, hogy csak az lehet jó. Én beláttam, hogy bármennyire is nekem a Metzeler M9RR volt a szimpatikus, valójában az én szintemen a Bridgestone S21 is bőven megfelelt. Nos, ebben mi is at öngól? 😉
@salzdorfer2 жыл бұрын
@@LostBiker pénzt adtál olyasmiért amire nem volt szükséged és ezt magától értetődően kommunikáltad. Érdemes lett volna kiegészítéssel ellátni.
@LostBiker2 жыл бұрын
@@salzdorfer Pont ez a mondat akart lenni a kiegészítés, hogy valójában a Bridgestone is megfelelt. Bocs, ha nem ment át, nem vagyok tökéletes 😕 Amúgy meg elhasználtam mindkettőt, tehát nagy veszteség nem ért. Még a gumicsere sem volt felesleges, mert egy 5000 km feletti túrára amúgy sem indultam volna el a félig már elhasznált Bridgestone-nal.
@salzdorfer2 жыл бұрын
@@LostBiker ok, elfogadom.
@peternieder81173 жыл бұрын
Ádám! Hidegen, vagy üzem melegen mérjünk guminyomást???
@LostBiker3 жыл бұрын
Szia, mivel Ádám épp Aragonban rója a köröket, válaszolok helyette, illetve ő maga válaszol itt, a videó második részében: kzbin.info/www/bejne/gmTNc42ii5mne80
@peternieder81173 жыл бұрын
@@LostBiker Köszönöm, de ebből még bizonytalanabbá válik az ember (Utcára való használat esetén) Spec én, mindig hidegen ellenőriztem a gumikat, indulás előtt. Soha nem is volt jó visszajelzésem a gumikkal kapcsolatban és több gumi kipróbálása után inkább eladtam a motort, mert nem éreztem jól magam rajt. Később vettem egy más típusú motort, ahol 1.25 Bar nyomással sokkal jobban mentem, mikor gondolkodni kezdtem a dolgokon, hogy miért nem éreztem magam jól az előző motoron. Majd egy tanács hatására (DODOR), melegen kezdtem mérni a nyomást, elvégre akkor használjuk és nem amikor hideg. Így a mostani motoromon már csak melegen mérem és nincs is problémám a kezelhetőséggel a túlfújt gumi miatt.
@LostBiker3 жыл бұрын
@@peternieder8117 Na ezzel megvárjuk Ádámot, hogy ő is szóljon hozzá. Mindenesetre én megnéztem, az én gumimra a gyártó (Metzeler) a hidegen mérést ajánlja a honlapján. A motorom kézikönyve (BMW F900R) ezt írja: Első gumiabroncsnyomás 2,5 bar (hideg gumiabroncsokkal), hátsó gumiabroncsnyomás 2,9 bar (hideg gumiabroncsokkal). Ez számomra elég egyértelmű.
@AdamLovey3 жыл бұрын
@@peternieder8117 Szia Péter! Utcai gumikat mindig hidegen mérjük. Arra tippelek, hogy az lehetett a probléma, hogy nem volt jó a nyomásmérő amit használtál. Hol mérted? Benzinkúton? Ha igen, arról azt kell tudni, hogy sokszor nagyon pontatlanok, lehet akár fél Bar tévedés is, ami már nagyon sok. És olyan is előfordul, hogy az ember véletlenül nem a Bar skálát nézi, hanem a PSI-t, ami néhány mérőórán annyira megtévesztő, hogy nem is csoda. Egyébként milyen gumiról van szó?
@peternieder81173 жыл бұрын
Sziasztok! Köszönöm a fáradságot, hogy reagáltatok! Hú, kicsit hosszú a történet. De a lényege, hogy új Heidenau gumikkal vettem rég egy GS500-at, amit nem tudtam megszokni, olyan bénán viselkedett, majd pár hét múlva vettem rá egy szett Pilot Aktiv gumi párt, mivel anno semmilyen neves gyártó nem gyártott rá méretet, már ami a sportosabb gumikat illeti. De ezzel is a gyár által előírt nyomással mentem, és nem volt ez sem számomra meggyőző és nem gondoltam, hogy kicsit játszhatnék a nyomással. El is könyveltem magam, hogy béna vagyok a "nagymotorozáshoz"! Mértem én azt gumisnál, majd átmentem a benzinkútra, mivel szemben volt és ott is összehasonlítottam, majd vettem mutatós és digitális műszert is, természetesen mind mást mutatott, de attól függetlenül csak nem tudtam dönteni és biztonságos érzéssel kanyarodni. Mintha ki akart volna esni alólam a motor. Furcsálottam, mert előtte egy 350-es Jawa-m volt, amin még véletlenül sem volt korszerű gumi, mégis jól tudtam kezelni. Aztán vettem egy új RV125-öt, mert úgy gondoltam el leszek én azzal és meglepődve tapasztaltam, hogy a traktor kereket, ócska futóművel és 1.25-ös nyomással úgy döntögettem, mintha egy Simson lett volna alattam. Na ekkor gondolkodtam el, hogy anno mit is ronthattam el a GS500-nál. Sajnos nem tudom már bebizonyítani magamnak, hogy mit rontottam el, mert már nincs meg egyik sem, de én azóta, mióta a Dodor videóban láttam, mindig melegen mérek. A mostani motorom 2020-as Duke 390, gyárilag 2.0-át kér, de mivel szálszakadt lett a gyári ContiMotion gumi és most S22 van rajt, ezért is agyaltam picit, hogy hideg/meleg mérés legyen. Mondjuk a Conti is jó gumi volt, de az S22 szerintem sokkal profibb legalább is nálam. Ez 0,4 tizedet melegszik, tehát hidegen 1.8, akkor 2,2-re melegszik, ha 2.0, akkor meg 2.4-re.
@zsoltmaroti35243 жыл бұрын
Tök jó, hogy 8-10 perc alatt elértetek a lényeghez.
@LostBiker3 жыл бұрын
Ilyen ez a szórakoztató műfaj 😎 Amúgy van a leírásban tartalomjegyzék, azzal egyből a lényegre ugorhatsz 😉
@mr.pinter10803 жыл бұрын
Túlságosan kevés feliratkozód van, nem jó ez így!
@LostBiker3 жыл бұрын
Köszi! Sajnos nem tudom a megoldást. Igyekszem színvonalas tartalmat gyártani, követem a KZbin ajánlásait, de csak lassan nő. 🧐
@g_siegl37073 жыл бұрын
ez a Leövey nem úgy néz ki mint egy motoros hanem mint egy közgazdász vagy politikus 😄
@LostBiker3 жыл бұрын
Viszont jobban motorozik bármelyik politikusunknál és a közgazdászokat is magasan felülmúlja 🤣