A világ és az ember nyilvánvaló titkai - Vekerdy Tamás

  Рет қаралды 116,913

Oktatáskutató, Tanácsadó és Fejlesztő Bt.

Oktatáskutató, Tanácsadó és Fejlesztő Bt.

Күн бұрын

Mit érdemes megtanulni? Be kell-e fejezni az "anyagot"? Mit mér az osztályzat? És mit nem. Nyolcféle intelligencia. Képezhetetlenek, rossz tanulók, tompák, mulyák - lassúak és későn érők - sikerei az életben. A differenciálás. Mit tudsz? - vagy: mit nem tudsz? Ájulás, rosszullét - avagy: "a patológia helye a tudományok rendszerében". Tervezd meg! Kulcsszavak: élmény és öröm! Felvétel a TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2012-0006 pályázat keretein belül került felvételre
www.oktataskuta...
www.otftrening.hu
Egyszerűen, érthetően, emberien - OTF

Пікірлер: 78
@stephanl6280
@stephanl6280 5 жыл бұрын
most értettem meg üldözöttségig (!) menö gyerekkoromat, általános iskolai "karrieremet", mélyen meghajolok Ön elött és köszönöm rehabilitációmat, életem vége felé
@attila859
@attila859 5 жыл бұрын
Micsoda nagyszerű elme, és ember volt! Részvétem a családjának és társadalmunknak, melyet nagy veszteség ért halálával.
@kovacsadrienne6410
@kovacsadrienne6410 6 жыл бұрын
Nagyon élveztem ezeket a gondolatokat és hallgatásuk közben azon kaptam magam,hogy örömtelibbnek, szabadabbnak és sokkal könnyebbnek éreztem magam. Megszólított és számtalan új ötletet és gondolatot keltett életre bennem. Köszönöm!
@stephanl6280
@stephanl6280 5 жыл бұрын
szíve-szava-szelleme szárnyalóan magas, chapo,
@romeohorvath9280
@romeohorvath9280 4 жыл бұрын
Csodálatos Ember ! Isten Áldja!
@krisztinanagy9469
@krisztinanagy9469 5 жыл бұрын
Olvasom a hozzászólásokat és csodálkozom, hol van itt Istentagadás, ateista gondolkodás ?, vagy komcsi hozzáállás? Vekerdy Tamás egyszerűen, érthetően elmondja milyen problémákat lát az oktatásban, a gyerekekre és a szülőkre is nehezedő rendszer követelő-burokratikus emberi gondolatokat megkötő jelenségeiről beszél, h merj nemet mondani, h ne feszülj be ha nem tudod, h ne kapj te vagy gyereked gyomorfájást, mert nincs kész a lecke, vagy 1-est kap a dolgpozatra-pedig tudta a gyerek ! Valóban életre és gondolkodásra nevelést sürget, gyermekeink egészséges lelkéért és testi feljlődésért emelte fel a szavát, merte kimondani h "Ez hülyeség!" nagyon sajnálom aki nem ezt hallja meg szavaiban, hogy emberséges nevelést ! Hagyjuk kint a hitvilágot, a politikát, bárhonnan merít jó és rossz példát, a lényeg az egészséges gyermek és család !
@ottlykmarta234
@ottlykmarta234 4 ай бұрын
Kiváló és alappszichológia !!!!!!!!
@tildus5
@tildus5 5 жыл бұрын
az a baj, hogy a gyerekeknek időközben annyira rossz lett a hozzáállása, hogyha még játékosan is vagy szórakoztatóan akar tanítani az ember, arra sem hajlandóak, mivel a jó élményekhez, játékokhoz is fegyelem kell, ugyanis ha valaki folyton csal, hülyéskedik, nem tartja be a játékszabályokat, akkor a többiek számára is élvezhetetlenné teszi a játékos megismerést. Az elmélet jó, de én azért nem szeretem annyira Vekerdit, mert ő mindig csak kísérleti tantermekben tanított, ahol a diákok fegyemezetten, csöndben ültek a heyükön és egyáltalán nem voltak ellenségesek a tanárral szemben. De ez a valóságban nem így van. Egy jó tanár nyilván felismeri a tehetséget és olyat nem fog a gyereken számon kérni, ami a gyereket abszolút nem érdekli. De akármilyen tanulási módszerről is beszélünk, csak akkor lehet tanulni, ha a gyerek arra hajlandó, azaz megvan a gyerek felelőssége is ebben. Ha csak a mobilját akarja nyomkodni, illetve el sem akarja engedni azt, akkor a tanár nem csavarhatja ki a kezéből. Egy profi számítógépes/androidos játékkal pedig nehéz versenyezni érdekességben. Szóval ez mind jól hangzik, amit mond, csak éppen nem életszerű. A tanár nem majom, hogy folyton szórakoztasson. Persze igyekeznie kell érdekes órákat tartani. De pl. nekem ez a Vekerdi előadás is unalmas, mert bár jó dolgokat mond, nem volt élményszerű. Tehát ha én rosszul állok hozzá, mondjuk épp a Vekerdihez, akkor ő soha az életben nem fog tudni nekem adni semmit, akármennyire is akarja azt.
@wallsdoroty9001
@wallsdoroty9001 4 жыл бұрын
1. ... és mennyi a gyerek felelőssége abban, hogy az ő felelősségérzete kialakuljon ... ? 2. ... biztos Ön abban, hogy az előbb megalapozott véleményt mondott V.T-ról ... ?
@tildus5
@tildus5 4 жыл бұрын
@@wallsdoroty9001 Biztos vagyok benne100%-ig, mert a Vekerdi Tamás egy napot nem töltött igazi tanteremben hús-vér, lázadozó, zavart vagy agresszív gyerekek között én meg 20 éve tanítok. A kísérleti tantermekben/iskolákban a gyerekek fegyelmezettek, eleve csak kezelhető gyerekeket vesznek föl, akik csöndben ülnek a tanteremben és azt csinálják pontosan, amit a tanár kér és nem süt belőlük a gyülölet a világ, a tanár, a szüleik és minden iránt. Nem ez a meghatározó, de sajnos egyre inkább ezt érezni, hogy a gyerekek nem érzik magukat biztonságban.
@ferencrarosi8101
@ferencrarosi8101 4 жыл бұрын
@@tildus5 Így van, az élesben dolgozó tanár helyzetet teljesen más, mint azoké a bölcsészeké, akik egy bölcsészkaron pedagógiát tanítanak. Azt gondolom egyébként, hogy "éles szituációban" (értsd pl. középiskolai osztályban) utóbbiak is helyt állnának valamennyire, de ezt úgy tennék, hogy gyakorlatilag semmit sem tanítanának meg, viszont a gyerekek egész jól éreznék magukat és nem lenne érdemi konfliktus, sem érdemi számonkérés. Persze utóbbit egy tanár nem teheti meg, mert ha pl. 3 költőt tanít 20 helyett, akkor simán följelentik a szülők (és nem is ok nélkül), hogy "nem haladnak az anyaggal" és "hogy is lesz ebből érettségi" és esélyes, hogy a tanárt pl. ilyen esetben eltávolítják, felfüggesztik, minimum más osztályt adnak neki. Ráadásul ezek jogos fölvetések a szülők részéről. Én nem középiskolában tanítok, nekem könnyebb dolgom van. Abban egyetértek V.T.-vel, hogy a magyar gyerekek bizonyos értelemben "ki vannak égetve", cserébe viszont tájékozottabbak. Tényleg megfontolandó lenne, ha el lehetne érni, hogy kicsivel kisebb tárgyi tudással nem "kiégetni" a diákokat. Egy kicsit a "kevesebb több" elvét alkalmazni, de ezt hihetetlenül óvatosan kellene kezelni, mert a lehető legkönnyebb abba esni, hogy nem is érdekli a gyereket, soha utána sem fog nézni és nem is tud gyakorlatilag semmit. Ráadásul pl matek területén van számtalan olyan dolog, amit muszáj készség szinten tudni és gyakorolni is kell, különben esélye nem lesz a diáknak műszaki, vagy természettudományos pályán. Persze lehetne pl. sokkal könnyebb a matek érettségi és a középiskola és cserébe 6 éves pl. a matematikus szak, az első évben meg lehetne pótolni azt ami középiskolában "kimaradt", csakhogy ez szerintem a legnagyobb jóindulattal sem menne, mert nem lenne idő begyakorolni azt, ami középiskolás anyag most.
@tildus5
@tildus5 4 жыл бұрын
@@ferencrarosi8101 Hát én ezt nem írom alá, mert pl. aze ELTE-s egyetemi professzorom úgy tartott szemináriumot angol irodalomból, hogy eldarált egy pár könyvnyi tartalmat és közben lefele nézett (konkrétan a padlót bámulta), csak elvétve, egyszer-egyszer nézett föl és nézett bele bárkinek is a szemébe, mintha félt volna a hallgatóktól. Az egyetemi professzorok többsége nem tanult pedagógiát, de ez még nem is lenne baj, hisz a pedagógusok közül sem tudnak sokan tanítani, de szinte semennyi tehetségük nincs a tanításhoz. Szerintem a tanítást nem is lehet valójában tanítani; max. tanácsokat lehet adni, ami vagy bejön az adott osztálynál vagy nem. Vannak persze alapelvek, amik mentén lehet haladni, de olyan kitétel, ami minden egyes esetben mindenhol egyformán működne, olyan nincs. Az, hogy a gyerekek hogyan érzik magukat, pedig nemcsak a tanártól függ, mégcsak nem is az óra minőségétől, hanem az időjárástól kezdve a kipihentségig/kialvatlanságig, osztály összetételétől kezdve a tudásszintjük egységességééig, a tanár elfogadásán át rengeteg sok mindentől függ. Tanítani nem is olyan egyszerű, mint sokan gondolják. Még aki régóta tanít és viszonylag flottul megy neki, annak is meg kell újulnia időről időre...
@ferencrarosi8101
@ferencrarosi8101 4 жыл бұрын
@@tildus5 Sok mindenben egyetértünk, és van amiben szerintem félreértett. Én a hozzászólásom elején följebb azokról a bölcsészekről beszéltem, akik pedagógiát (!) tanítanak. Tehát nem pl angol irodalom profról., hanem kimondottan a Pedagógia Tanszékről. És azt gondolom, hogy nyersen mondva "könnyen beszél", aki elméleti pedagógiával foglalkozik, de akinek be kell menni valóságos gyerekek közé, az sokkal nehezebb helyzetben van. Ha csak mást nem mondok, egy középiskolai tanártól elvárják, hogy haladjon az anyaggal...szemben azzal, amit itt V. T. Úr említ. Én amúgy szerencsésnek mondhatom magam, mert sok kimondottan jó előadóval találkoztam, akik természetes módon nagyszerűen adták elő az anyagot. Szerintem egyetértünk abban, hogy az, hogy valaki milyen oktató lesz nagyon múlik egyéni adottságokon és egy kicsit a pedagógiai képzettségen (kicsit lehet azért fejlődni). Mondjuk az is igaz, hogy én nagyon tiszteltem a szakmai tudást, ha az illető teszem azt nem túl jól adta elő, csapongóan, sok rögtönzéssel, sok hibával, de tudtam követni a gondolatmenetét és szakmailag zseniálisnak tartottam, akkor ezért is nagyon tiszteltem.
@lajosnefarkas201
@lajosnefarkas201 4 жыл бұрын
zseniális . nem is értem az unlike-ot
@samuelsamu8340
@samuelsamu8340 4 жыл бұрын
már nem lehetsz magántanuló... nem menekülhetsz az agymosás elől
@ritaszekely7725
@ritaszekely7725 4 жыл бұрын
Imádtam :)) :((
@bazsimc
@bazsimc 4 жыл бұрын
Hatalmas! Imádom!
@jozseffoldes5854
@jozseffoldes5854 4 жыл бұрын
Nagyon érdekes előadás, köszönöm szépen!
@blankapreszter1995
@blankapreszter1995 5 жыл бұрын
Zseniális! Imádtam a Tanár Urat
@zoltanmeszaros2407
@zoltanmeszaros2407 5 жыл бұрын
Egyszer arról is érdekes lenne beszélni, hogy mitől jók, ha jók a drága magániskolák.
@boborjanpandacsoki5239
@boborjanpandacsoki5239 4 жыл бұрын
Egyrészt igaz, másrészt pedig a kimeneti követelményeket sajnos nem a tanárok állították fel, hanem önjelölt tudósok és ha valaki nem tudja, akkor bukik, ennyi. Hat hónap alatt pedig meg lehet tanulni írni-olvasni, meg kéne nézni a sikeres kistigris-államokat.
@tarotkuckofruzsina9213
@tarotkuckofruzsina9213 4 жыл бұрын
Igen, meg lehet tanulni 6 hónap alatt írni - olvasni, de egy átlagos osztály gyermekeinek jelentős része, még 3. osztályban sem tudott biztosan írni - olvasni. Ez pedig 35 évvel ezelőtti tapasztalatom, nem mostani. S, elértük azt is, hogy az általam megkérdezett gyerekek közül egyetlen egy sem válaszolt úgy, hogy szeret olvasni és nem volt kedvenc olvasmánya sem. Én egész életemben imádtam olvasni és 10 éves koromban, saját kis novellákat, regényeket írtam. Biztos vagyok abban, hogy rengeteg gyermek szeret még olvasni és írni is, csak a hétköznapokban nem találok rájuk. Mert biztos, hogy a szobájukban ülnek és vagy írnak, vagy olvasnak!
@sandorsimonyi8856
@sandorsimonyi8856 4 жыл бұрын
Ez a "gyakorlat közel iszemlélet", a "hiba nem rossz" nem jön be a Waldorf iskolákban: a negyedikes gyerek gyógypedagógia szinten van, nem tud olvasni, nem tud írni, nem látott még füzetet.
@wallsdoroty9001
@wallsdoroty9001 4 жыл бұрын
Lehet, hogy Önnek "nem jön be", de azért ennél sokkal fontosabb, hogy a szóban forgó gyereknek "mi jön be" ... Majd amikorra tényleg szüksége lesz rá, hogy olvasson addigra majd fog olvasni ...
@gradit27
@gradit27 4 жыл бұрын
@@wallsdoroty9001 Szeretném látni a Waldorf iskolák "gyülölcseit"! Én nem látom. Hol vannak körülöttünk a lelkileg egészséges, waldorfos, boldog, kiteljesedett - hisz' a Waldorfban szuper minden - felnőtteket, akik ilyen iskolában tanultak?!?
@ferencrarosi8101
@ferencrarosi8101 4 жыл бұрын
@@wallsdoroty9001 A Waldorf papíron jól működik, csodálatos. A gyakorlati kivitelezés már sokkal nehezebb. Arról meg nem is beszélve, hogy baromira nem kompatibilis semmilyen magyar rendszerrel. A probléma ott kezdődik, amikor a Waldorf rendszerből kikerül a gyerek (legkésőbb a felsőoktatásba lépve) és ráeszmél, hogy tárgyi tudásbeli komoly lemaradása van és ez okozhat lelki töréseket és úgy összességében nem szokott hozzá, hogy keményebben számonkérik az anyagot. Szóval gyaníthatóan egyáltalán nem lesz folytonos az átmenet a magyar rendszerbe és ilyenkor esetleg súlyos árat kell fizetnie a gyereknek. (Persze lehet mondani, hogy minden, ami magyar rendszer, csak rossz lehet, -szerintem nem egészen. Nekem nem fogják bemagyarázni, hogy pl. a BME mérnök képzései, vagy ELTE, SzTE matematikus szakjai "rosszak" pl. Tegye mindenki a szívére a kezét és gondolja át alaposan, hogy baj-e az, hogyha kemény és normatív a számonkérés egy építőmérnöknél, vagy pl egy orvosnál? Szeretnék én olyan sebésszel találkozni, aki a tüdőt nem nagyon tanulta meg, mert nem volt kedve, de a szív az érdekelte mindig is? Szeretnék én olyan hídon átmenni, amit olyan mérnök tervezett, aki jófejségből kapott kegyelem kettes szilárdságtanból? lehet adni olyan diplomát, hogy matematikus lenne, de mivel nem tudta az egyik tárgyat teljesíteni, ezért "matematikus-komplex függvénytan" kerül a diplomába?)
@ferencrarosi8101
@ferencrarosi8101 4 жыл бұрын
A "hiba nem rossz" dolgot Popper sokkal jobban elmagyarázta. Arról van szó, hogy ha valaki sosem hibázik pl gyakorlatok elvégzésénél, akkor ő attól nem is sokat fejlődik (túl könnyűek a feladatok). Ergo az normális, ha a gyakorlatok egy részét elhibázza az ember, az éppen azt jelenti, hogy jól vannak nehézségileg belőve a feladatok. Rájön a hibákra (így vagy úgy) kijavítja és ebből tanul sokat. Arról viszont szó sem lehet hogy a hiba nem rossz és nem is fontos a korrekciója.
@lahn2196
@lahn2196 4 жыл бұрын
Test-lélek-szellemről beszél! Valóban katolikus keresztény ellenes! Már a honvisszafoglalás előtt 869-70-ben a Konstantinápolyi Zsinaton kimondták, hogy lélek pedig nincs! Dichotómia van, nem trichotómia. Ez ma is a hivatalos katolikus álláspont. Mondjuk, én Szent Istvánnal egyetemben ezt nem osztom, mert marhaság.
@wallsdoroty9001
@wallsdoroty9001 4 жыл бұрын
.. tényleg ettől lenne valaki jó keresztény ... ? ... érdekelhet ma komolyan valakit ez a konstantinápolyi lélektagadás ?
@kertresz
@kertresz 5 жыл бұрын
Tökéletes előadás zseniális! 53:11 szövegértés feladatra én is kaptam hármast, a golyóstoll működési elvét kellett megérteni, a luxus szerető rómaikkal együtt, de a másik anyuka csak kettest kapott. :D és a tanár elmondta hogy nem szükséges megérteni a szöveget a szövegértés könyvben! És ez igaz történet harmadik osztály általános iskola, kilenc éves kor. 1:00:12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@balazsszoke2138
@balazsszoke2138 2 жыл бұрын
Sok beszédnek aljával a beszéd végére szembesülünk.
@balazsszoke2138
@balazsszoke2138 2 жыл бұрын
Kilyukadt az érvelés a tengerentúlira... hatalmas tévesztéssként! Onnan csak a baj szivárog szerteszét!
@BorsosGabor2023
@BorsosGabor2023 4 жыл бұрын
28:25! Hallod Rózsa,hallod?
@sagartzoli
@sagartzoli 4 жыл бұрын
Ebből kockás ing lesz meg fegyőr :)
@dongo.juditdongojudit5207
@dongo.juditdongojudit5207 5 жыл бұрын
Franciaorszagban olyan vonalas fuzetek vannak az alsosoknak, hogy en csak nagyitoval tudom latni a maganhangzokat. A massalhangzok haromszor nagyobbak a maganhangzoknal, mignem, meg a gepirasban is csak ketszer nagyobbak.
@istvanmagasdi1584
@istvanmagasdi1584 5 жыл бұрын
Koszonom!
@ferencrarosi8101
@ferencrarosi8101 4 жыл бұрын
21:20 ezzel minden tiszteletem mellett SEM értek egyet. Tuti, hogy az érettségizettek döntő többsége nem fogja tudni, hogy melyik szögfüggvény fog kelleni és konkréten mit kell csinálni. (koszinusz a legjobb erre) Ebben egyetértünk. Ebből viszont nem vonnám le azt, hogy akkor minek is, hogy akkor már nem is baj, ha nem tanulják. Indoklás: Óriási különbség, hogy az ember valamit egyszer tanult, vagy soha életében. Aki soha életében nem tanult szögfüggvényekről, az nem tudja megoldani ezt a feladatot és fogalma sem lesz arról, hogy egyáltalán van rá módszer. Aki tanult és jól elfelejtette ;) azoknak lesz egy nem kis hányada, aki nem tudja élből hogyan kell, de némi utánajárással jól megoldja a feladatot, ez utóbbi értékét én nem becsülném le ennyire!
@csocseszrocsesz
@csocseszrocsesz 2 жыл бұрын
Csak az érettségin pl. hiába akarna utánajárni, nem fog tudni hol. A való élet meg más…
@ishishi3
@ishishi3 5 жыл бұрын
43:00, 55:06,55:35
@sagartzoli
@sagartzoli 4 жыл бұрын
Orbányviktor monnyon le :)
@ritatasnadi
@ritatasnadi 3 жыл бұрын
egy tanárnál fontos, hogy ne legyen gonosz
@leventenagy705
@leventenagy705 4 жыл бұрын
"Nagyon sokat kell gyakorolni úgy, hogy egyszerre csak keveset gyakorolunk...." "..a részmozzanatok lesüllyedtek és ez által automatizálódtak..." Az ezoterikusra sikerült bevezető után mintha elsikkadt volna ez két fontos félmondat.
@Duriking
@Duriking 5 жыл бұрын
29 agyhalottnak nem tetszett...🤔
@KV-kt9tm
@KV-kt9tm 5 жыл бұрын
Nezzetek Emoke, aki szerint a fold lapos mind a 17 oldalan es az idojarast 3 indiai kamasz Londonbol a laptoprol iranyitja, @aurel benedek neven SZEMELYESEN beposztolt itt. 🤣🤣
@77MAGYAR
@77MAGYAR 5 жыл бұрын
💃
@drpapppiroska4178
@drpapppiroska4178 6 жыл бұрын
Adott esetben jo ,ha a szulo segit a lecke elkesziteseben es nem balhezik.
@melindabota1201
@melindabota1201 6 жыл бұрын
drPapp Piroska nekem gyerekkoromban addig volt szenvedes a hazi feladat amig anyam segitett. Aztan rajött magatol hogy jobb ha beken hagy, ö sem szenved meg en sem :)
@karelvon
@karelvon 4 жыл бұрын
A szülő nem arra hivatott hogy segítsen a gyereknek leckét írni, hiszen az a gyerek feladata volna. Ki jártuk már az iskolát, minek kellene még egyszer végig szenvedni azt a sok felesleges dolgot, amivel tömik az iskolában a gyerekek fejét? Nem mellesleg a való életben a 90%-át sem fogja használni azoknak amiket az iskolában tanult! A párom amíg segített a fiamnak a leckékben, addig a gyerek nem tanult és mindig meg akarták buktatni.Amint végre leállt ezzel mert én lebeszéltem róla, a gyerek feljavult minden tantárgyból és lám megérti amit tanítanak neki, mert odafigyel, ugyanis már nem anyuci old meg helyette mindent.
@ferenchackfelner8784
@ferenchackfelner8784 4 жыл бұрын
Szegény boldogult Öveges Professzor úr! (Fizika)
@tamassyjanos8946
@tamassyjanos8946 6 жыл бұрын
Nem vitás Vekerdy Tamás elvtárs aki ateista nagyon jól megél. A komcsi "filozófia" mellékterméke az ateizmus, amely keresztény vallás romboló és igy a magyar nemzet rombolója.
@Belarithian
@Belarithian 5 жыл бұрын
Az ateizmus sokkal inkább egyenes következménye a szabad gondolkodás egyház(ak) általi elnyomásának, ugyanúgy, ahogy egy szabadságharc az elnyomó uralomnak. A keresztény vallás állítólagos követői sokkal többet rombolták a saját vallásukat (és a magyar nemzetet is, mintha bármi köze lenne a kettőnek egymáshoz), mint bármely ateista. Ugyanis az oktalan gyűlölködés láthatólag sokkal inkább sajátja mind a vallásnak, mind a nemzetnek, mint Krisztus tanításai...
@papiapi4408
@papiapi4408 5 жыл бұрын
Akkor Neked is, hogy legyen min megbotránkoznod, mert kicsi az esély, hogy mélyebben is belegondolsz a dolgokba, de azért hátha... A hitrendszered alakítja a véleményed, melyet éppen azok korlátozták le, akiket Te isteneknek tartasz és imádkozol hozzájuk, hogy legyen meg az akaratuk. Nos, meg is lett. Az emberiség történelme valójában két testvér kibékíthetetlen harcának visszatükröz ődése. Két játékosé, két örök ellenségé, akik kényük-kedvük szerint játszanak velünk, emberekkel. Az egyik oldalon Enlil (az Atya) , a pusztító, a mindenkit leigázó és a maga imádatára felszólító isten. Ő az, akihez imádkozol és akit rettegsz, hogy amikor a halálod után megítél majd, akkor a mennyországba kerülj. Ő a mennyország Ura, a túlvilági hatalom képvise- lője, akit a biblia Istennek nevez. A másik oldalon Enki a Föld ura, a pokol istene, a Sátán, Lucifer. Ő az e világi hatalom megtestesítője, a Császár. Kett őjük - és még több meghatározó rosszindulatú lény - közös genetikai szülötte Jézus, az emberiség történelmének legkétszínűbb alakja, aki arra biztat bennünket, hogy adjuk meg mindkettőnek, ami jár nekik.
@attila859
@attila859 5 жыл бұрын
Szentséges ég! Ön megnézte az előadást és ezeket a gondolatokat hozta elő az elméjéből? Ez annyira szomorú. Bábel.
@wallsdoroty9001
@wallsdoroty9001 4 жыл бұрын
... ?..?..? elvtárs ..?..?.. magának mindenről ez jut eszébe...?...
@hajdumiklos4162
@hajdumiklos4162 4 жыл бұрын
Olyan vontatott a stílusa, hogy nem tudom végig nézni... Valaki foglalja már össze pár mondatban
@zsuzsabertalan248
@zsuzsabertalan248 2 ай бұрын
Minden szava fontos. És még szórakoztató is..
Vekerdy Tamás: A szeretni tudás művészete - KönyvTÁRlat
1:31:18
Országos Széchényi Könyvtár
Рет қаралды 154 М.
Vekerdy Tamás a KrizShowban [2019. április 30.]
41:58
ATV Magyarország
Рет қаралды 31 М.
Win This Dodgeball Game or DIE…
00:36
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 40 МЛН
Élettapasztalat Életbölcsesség - Pál Ferenc
57:47
Oktatáskutató, Tanácsadó és Fejlesztő Bt.
Рет қаралды 120 М.
Dr. Vekerdy Tamás: A felnőttkor küszöbén
21:26
Buda Környéki Televízió (BKTV)
Рет қаралды 24 М.
Tanulj akár egy zseni! - A Legjobb Tanulási Technikák
14:57
Tanulom Magam
Рет қаралды 807 М.
Dr. Almási Kitti: Félelmeink és gátlásaink leküzdése - OpenSky
1:47:26
shoeshine.hu - TVShoeShine
Рет қаралды 623 М.
Láncreakció (2024-10-03) - HÍR TV
44:15
Hír TV
Рет қаралды 6 М.