Шабровка поверхні методом "трьох плит". Помилка в книжці?

  Рет қаралды 4,809

Віталій Смолинець

Віталій Смолинець

Күн бұрын

Пікірлер: 65
@yuriymykytenko466
@yuriymykytenko466 3 жыл бұрын
Лайк, підписка за українську. Верстатів у мене нема, але дивлюсь замість телевізора :)
@СергейЛазько-п4з
@СергейЛазько-п4з 7 жыл бұрын
Віталій, в мене така сама проблема. Треба востановити геометрію 675. В мене валялися 2 мостики (1м) і 1углова лінійка (45гр). Я вважав що це идеальний инструмент, але коли перевірив на краску, побачив що прогиб в них приблизно 0,2-0,3мм. Для лінійки таке не годиться, тому після перегляду відео по шабровці, купив собі шаберну пластину, зробив шабер. І почав доводить до ума оті лінійки. Один круг я прогнав, 0,2-0,3мм з них убрав, але ще треба прогнати пару кругів. Щоб поняти метод 3х плит я пробував цей метод на 3х точільних камнях. Їх треба так саме промаркирувати і терти друг по другу в такій же послідовності. Результат получається швидко і розумієш як працює метод 3х плит.
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Я поки що шукаю (неспішно) повірочну плиту, або три плити трохи вбитих дешевих (буду шабрити методом трьох плит)ну і лінійка само собою потрібна і все решта, всі ті мірні, повірочні інструменти.
@СергейЛазько-п4з
@СергейЛазько-п4з 7 жыл бұрын
Хотів лишити коментар про помилку в книгі а написав чоті про шо. Віталій, 1а плита шабриться по 2й, а 2а шабриться по 1й. 1а шабриться по 3й, а 3я шабриться по1й.... и т. д. і так 6 раз вони міняються. Якщо точность не влаштовуе то все починаеться знову.
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Я приблизно так і зрозумів цей процес, а помилка, як кажуть, "на лице". Треба брати інформацію з різних джерел.
@михаилкостак-н7к
@михаилкостак-н7к 6 жыл бұрын
Якби ми жили ближче ,то в мене є повірочна плита -я міг би дати покористуватися .
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
Спочатку ремонту верстата роздивіться які там проблеми. Може їх мжна якось вирішити частково. особиво це стосується поперечної подачі. Щоб зменшити люфт там можна підставити під клин тоненьку жерстинку і воно буде працювати досить гарно. Я так робив і не один раз.
@jack_forman
@jack_forman 7 жыл бұрын
ух ти, то не тільки у Дядька Максима україномовний канал. Український сегмент ютюбу поступово збільшується, і це радує. Успіхів Вам!
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Дякую, пробуємо рости.
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
Коли зберетеся ремонтувати свій верстат, то треба мати під рукою ще один, хочаб у сусіда. На початку ви збираєтесь щось трохи підігнати, а коли розберете верстат то там виявиться не менше ще штук три проблеми.
@barbudossan1268
@barbudossan1268 7 жыл бұрын
подивіться канал Grandistok людина хоч і російською мовою але професійно та доступно ділиться про шабровку
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Я дивився. Та вже більш - менш розібрався з процесом.
@ai1.0
@ai1.0 2 жыл бұрын
Нешта мае каменты выдаляюцца. Хацеў спасылку даць. Бо ў кніжцы памылкі няма. Так яно і выглядала на канферэнцыі 1840 года. Але то трэба было рабіць трэцім крокам а не першым. Гэта відаць розныя метады.
@ai1.0
@ai1.0 2 жыл бұрын
Ва ў апісанні да відэа ёсць спасылка на дакумент kzbin.info/www/bejne/a57CgKOcaNObh7c
@svitaliym
@svitaliym 2 жыл бұрын
Коментарів не видаляю, хто що написав - все тут зберігається.
@ai1.0
@ai1.0 2 жыл бұрын
@@svitaliym відаць за доўгую спасылку юцюб выдаляе.
@ai1.0
@ai1.0 2 жыл бұрын
@@svitaliym вы бачыце мой лінк на юцюб відэа?
@RoronoaZoro-yl2wi
@RoronoaZoro-yl2wi 3 ай бұрын
Методом трех плит можно ли выровнять подошву ручному рубанку ?
@svitaliym
@svitaliym 3 ай бұрын
Думаю, що можна, але треба ще два рубанки. Для рубанка буде достатньо вирівняти підошву на наждачному папері. Наждачку закріпити на твердій рівній поверхні, починати з грубшої наждачки , в процесі міняти на папір з меншою зернистістю і так можна вишліфувати до дзеркала. Якщо є можливість віддати на плоскошліфувальний станок. Шабрити - це дуже довгий процес.
@RoronoaZoro-yl2wi
@RoronoaZoro-yl2wi 3 ай бұрын
@@svitaliym Спасибо
@РоманЗдоровик
@РоманЗдоровик Жыл бұрын
можна спитати?
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
Болти різцетримача не треба гартувати сильно. Особливо не треба гартувати різьби. Хай болт буде м'якший за основу різботримача. Болт легше виготовити чим весь різьботримач. На болту треба трохи загартувати носик болта яким він вдавлюється в різець. Всього вам доброго. Слава Україні ! Героям Слава !
@sasaman5416
@sasaman5416 7 жыл бұрын
красивий вороток, але ручки короткуваті, незручно перехоплювати, так?
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Я його використовую для дрібних робіт, нормально.
@bragcustom
@bragcustom 4 жыл бұрын
Там дійсно помилка. Метод в старій книзі правильний. Але при взаємному пришабрюванні треба крутити плити на 90 градусів одну відносно другої, тобто намазали краску на плату #1, притерли #2, шабруэм #2, повернули на 90 #1, притерли #2, знов шабруэм #2, зтерли краску з #1, намастили на #2 ітд. Інакше дуже легко нашабрити гвинт www.chipmaker.ru/uploads/post/monthly_2007_10/post-41-1192618397.jpg Особливо, якщо хоча б на одній плиті гвинт вже був, що зазвичай буваэ досить часто.
@ai1.0
@ai1.0 2 жыл бұрын
Ёсць меркаванне што паварочваць пліту трэба на апошніх фінішных праходах
@MSMH_brest
@MSMH_brest 7 жыл бұрын
доброго времени суток. подскажите пожалуйста что за книга по ремонту станков, которую Вы скачали с интернета (та, которая постарше)
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Напишіть мені на електронну пошту, я постараюся вислати вам ті книжки.
@-manko-sharpeningknives5810
@-manko-sharpeningknives5810 7 жыл бұрын
Вітання - "шабрують між собою" тут не висвітлено як це шабрують між собою.... Так як Ви пояснив, то виходить що збираєтесь теж по два рази одну і туж плиту шабрити по два рази на на одну. Я теж купив 675 верстат і його потрібно ремонтувати але майстрів нема і напевно прийдеться самому. Хочу купити гранітну плиту, бо якось шабрувати три плити по 1м довжиною страх бере. Може з'єднаємо зусилля інастругаємо лінійок- бо як я зрозумів Совєтські лінійки криві, але з консервацією
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Розібратися в процесі і самому робити. Комусь віддавати на ремонт - невідомо який результат буде.
@-manko-sharpeningknives5810
@-manko-sharpeningknives5810 7 жыл бұрын
Пришабровувати плиту одну до іншої це зрозуміло, але мене цікавить як пришабровувати плити між собою- Як я це зрозумів - виходить що потрібно там де іде шабрують між собою- потрібно по два рази шабрувати і тільки тоді задіювати третю... Може там десь є відповідь на це питання
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Я про це і говорив. Шабрувати між собою - плити 1 і 2 . Плита 1 намазується фарбою (тоді вона виступає в якості повірочної) по ній треться плита 2 і шабриться. Пошабрили плиту 2, це все діло витирається, тоді вже фарбою намазується плита 2 і вона виступає в якості повірочної , по ній шабриться плита 1. Якось так.
@михаилкостак-н7к
@михаилкостак-н7к 6 жыл бұрын
Коли вже я займуся шабровкою? Маю пару металообробних верстатів ,а довести їх до хорошої точності не маю коли. Постійно находиться важливіша робота.
@svitaliym
@svitaliym 6 жыл бұрын
Мені тоже таке грозить, Дочекаюся літа, щоб було тепло. Поки що збираю запчастини, інструмент.
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
Доводити верстати треба до точності яка вам потрібна. Коли вам треба точити просто болтики до старенького Москвича, то точність потрібна тільки для того щоб прибрати зайві люфти, шоб можна було зручно кристуватися відрізним різцем. В багатьох випадках великої точності не потрібно. В простому свєму гаражі ви на перших порах не будете виготовляти дуже точні деталі. Виточити втулку я не вважаю дуже точною деталлю. Є деталі де теба враховувати і умови експлуатації, швидкості обертання деталей, систему мащення деталей, марки металів і таке інше.
@ВасяПупкин-т1н2х
@ВасяПупкин-т1н2х Жыл бұрын
Ничего сложного в понимании метода трех плит нет. Просто пишут о нем длинно и порой непонятно. Метод прост. Состоит метод в последовательных циклах, состоящих из трех этапов. Каждый этап при этом подразделяется еще на два шага. Если есть возможность хоть грубо промерить поверхность плит то на первом этапе плиту с наименьшим отклонением берут за образцовую. Если возможности измерить плоскостность плит нет, то выбирают в качестве образцовой любую. На первом шаге первого этапа по плите взятой за образцовую, пришабривают две другие, получая две одинаковые негативные копии этой первой (образцовой). На втором шаге первого этапа взаимно пришабривают эти негативные копии друг к другу, поочередно нанося краску то на одну, то на другую плиту. После взаимного пришабривания этих плит получаем две одинаковые плиты со значительно меньшей погрешностью. Первый этап закончился. На втором и третьем этапах шаги повторяются. Только в качестве образцовой уже берут любую из взаимнопришабренных на предыдущем этапе плит с уменьшенной погрешностью. Чтоб не запутаться, на первом шаге второго этап в качестве образцовой лучше взять вторую плиту и по ней пришабрить первую плиту, которая на первом этапе была образцовой. Поскольку плита №3 уже взаимнопришабрена с плитой №2, поэтому она на первом шаге второго этапа в процессе не участвует. На втором шаге второго этапа откладываем образцовую плиту N2 в сторону и взаимно пришабриваем плиты 1 и 3. После этого погрешность этих плит взаимно становится еще меньше. И уже на третьем этапе в качестве образцовой берется любая из этих взаимопришабренных плит. Но чтобы не запутаться на 3 этапе луше взять за образцовую плиту N3. Так вот, на первом шаге третьего этапе по образцовой плите №3 пришабривается плита №2 которая была образцовой на предыдущем этапе и не участвовала в процессе . На втором шаге третьего этапа происходит взаимное пришабривание плит 1 и 2 . Все, цикл закончился. Дальше происходит повторение этих шагов, но как правило процесс получения идеально плоской поверхности заканчивается после второго этапа первого цикла, не доходя даже до третьего этапа. И только отсутствие опыта шабрения может довести до второго цикла. В основном, второй или даже третий цикл требуется для увеличения числа точек контакта при шабрении.
@АндрійДомбровський-г2э
@АндрійДомбровський-г2э 7 жыл бұрын
може то вийде скорше коли кумпель шліфане на проскошліфі
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Якщо мала плита, то можна. А для плити 630мм на 400 потрібен більший станок, а де його взяти?
@АндрійДомбровський-г2э
@АндрійДомбровський-г2э 7 жыл бұрын
та дм недавно шуркав тв 16 то подумав.. і в нього плоскошліф великий хоч чи влізе такий розмір незнаю - хоч і процес шабровки тоже гляну
@bragcustom
@bragcustom 4 жыл бұрын
Шліфовка безтолкова процедура. Болгаркою за 20 хвилин обідрати і буде значно краще і швидше.
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
@@bragcustom Для свого гаража можна шліфувати хоч болгаркою хоч зубилом, коли ви будете точити зовсім прості деталі, скажімо боли для кріплення дощок.
@AA-ld1gc
@AA-ld1gc 5 жыл бұрын
А чего нельзя двумя плитами обойтись??
@svitaliym
@svitaliym 5 жыл бұрын
Якщо дві плити, тоді нерівності будуть просто переносится з однієї плити на іншу.
@AA-ld1gc
@AA-ld1gc 5 жыл бұрын
Віталій Смолинець Ну а если из трёх плит две одинаково кривые -то что меняется??
@bragcustom
@bragcustom 4 жыл бұрын
@@AA-ld1gc Из двух плит можно сделать, но нужен дополнительный инструмент -линейки, уровни. 3 плиты можно вообще в 3 микрона попасть, если долго и аккуратно шабрить
@AA-ld1gc
@AA-ld1gc 4 жыл бұрын
@@bragcustom Я даже не представляю где бы применить эти микроны..Купил линейку-тренеруюсь шабрить пока карантин времении полно))
@bragcustom
@bragcustom 4 жыл бұрын
@@AA-ld1gc До микронов еще надо дойти. Это не так просто. Например тупо касание голой рукой плитки нехило ее ведет микрона так на 2-3 от температуры. Но это не нужно, 10 пятен на краску для домашне-гаражно-станочного применения вполне достаточно. 3 плитки 250х250 можно сделать за 1-2 дня если шабрить по 5 часов в день не имея опыта. Без линеек вообще без ничего, шабер, краска, валик(для раскатки краски), болгарка и 3 плитки.
@yuriymykytenko466
@yuriymykytenko466 3 жыл бұрын
Щоб було легше на руки, варто шліфанути спочатку на верстаті, хоча б грубо.
@svitaliym
@svitaliym 3 жыл бұрын
Шліфовану плиту вже і шабрити не треба.
@artemdavinci
@artemdavinci 7 жыл бұрын
Відскануте книгу.
@svitaliym
@svitaliym 7 жыл бұрын
Вже віддав, інформація та сама, що в інших книжках (той самий Макієнко) Одну тільки різницю замітив це по шабровці (саме послідовність трьох плит) решта те саме.
@artemdavinci
@artemdavinci 7 жыл бұрын
;) Зрозумів
@ashottorosyan6827
@ashottorosyan6827 4 жыл бұрын
Можно и на армянском,🤗
@ashottorosyan6827
@ashottorosyan6827 4 жыл бұрын
Если можно на русском пожалуйста.
@serges3757
@serges3757 3 жыл бұрын
ні.
@papa58857
@papa58857 Жыл бұрын
@@serges3757 Тоді на укрїнській.
Плита поверочная класс 000 своими руками
13:31
Гена Базарко
Рет қаралды 162 М.
Поверочная гранитная плита  400*400мм, китай.
15:40
ГаражКастом
Рет қаралды 17 М.
Вопрос Ребром - Джиган
43:52
Gazgolder
Рет қаралды 3,8 МЛН
Шабрение на стекло
19:51
Grandistok
Рет қаралды 20 М.
Різна робота на токарному
44:16
Віталій Смолинець
Рет қаралды 1,4 М.
Метод трех плит ч 1 Теория
24:41
Grandistok
Рет қаралды 62 М.
Кузнечная сварка при помощи песка.Forge welding with sand.
8:10
Кузница Стальной Медведь
Рет қаралды 14 М.
Саморобний заточний станок.
22:30
Віталій Смолинець
Рет қаралды 2,5 М.
Сделал миниатюрный токарный станок
10:42
Виготовлення кронштейна, декілька слів про майстерню.
51:43
Как проточить тормозные диски
17:56
Mehamozg
Рет қаралды 1,7 МЛН
Виготовлення преса для майстерні.
50:11
Віталій Смолинець
Рет қаралды 1,9 М.
Вопрос Ребром - Джиган
43:52
Gazgolder
Рет қаралды 3,8 МЛН