Arduino 18: PŁYTKA EDUKACYJNA

  Рет қаралды 16,825

Adam Śmiałek

Adam Śmiałek

Күн бұрын

Пікірлер: 130
@78lancellot
@78lancellot 2 жыл бұрын
Marzyłem w dzieciństwie w latach '80 aby zajmować się czymś takim.
@zbigniewgurak8261
@zbigniewgurak8261 2 жыл бұрын
Bardzo to fajne. Pewno znajdą się węże syczące "na sprzęcie TME to robi, syyyyyy". A dla mnie "to i dobrze, TME sponsoruje kanał, poza tym niezły dostawca maneli". Bardzo miły odcinek, łapa w górę, dodatkowo ze wspomnieniem w rozkazie dziennym ;)
@radekgrec1467
@radekgrec1467 2 жыл бұрын
Panie Adamie gratuluję świetnego kanału. Pana ogromna wiedza połączona z dokładnością i pietyzmem w realizacji materiałów oraz nienaganną dykcją tworzą naprawdę znakomitą kombinację:)
@zdzisawsawicki
@zdzisawsawicki 2 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny nowy odcinek i bardzo pouczający. Pozdrawiam.
@lis6502
@lis6502 2 жыл бұрын
Noo i takie lokowanie produktu od sponsora kanału to ja rozumiem. Nie suche "wpadajcie do (tu nazwa sponsora) zawsze są jakieś promki, pozdro mordy" tylko konkretne przedstawienie produktu i to jeszcze ze Śmiałkową manierą ;] Nawet nie wiedzialem że TME para się produkcją własnych devboardów.
@janpaweobrebski3305
@janpaweobrebski3305 2 жыл бұрын
Jak zwykle super się słuchało pozdrawiam
@marekchudy8893
@marekchudy8893 2 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam
@RafaRdzanek
@RafaRdzanek 2 жыл бұрын
Może materiał o diodach laserowych i ogólnie laserach? Myślę że to temat od zawsze pobudzający wyobraźnię i rodem z sci-fi :D
@kazimierzzagorski9648
@kazimierzzagorski9648 2 жыл бұрын
Gratuluje znakomicie, inteligentnie i zabawnie prowadzonego kanału. Ja niestety nie mam o tym pojęcia a mimo to oglądam Pana nagrania z wielkim zainteresowaniem, głównie dla stylu, znakomitego języka i konwencji, jaką Pan przyjął. Mam przy okazji prośbę o wskazanie mi kogoś z okolic Gdańska, kogo mógłby Pan polecić jako serwisanta starego sprzętu Unitry. Mam sprzęt z serii 8010 oraz korektor FS 015 w tym zestawie. Korektor daje przydźwięk słyszalny szczególnie przy większym wzmocnieniu. Proszę uprzejmie o namiary na kompetentnego "naprawiacza" lub jakieś inne wskazówki, i dotyczące serwisowania tego sprzętu. Z góry dziękuję.
2 жыл бұрын
Niestety nie pomogę, bo to drugi koniec polski, ale może ktoś się odezwie.
@kristomen
@kristomen 2 жыл бұрын
Zacny odcinek. Nie wiedziałem, że takie rzeczy istnieją.
@marcinzjajami9315
@marcinzjajami9315 2 жыл бұрын
Adamie szacuneczek za to co robisz! Mam nadzieję, że "...kilka kolejnych odcinków..." nie zdyskwalifikują tych, co nie mają tmej konkretnej płytki edukacyjnej :)
2 жыл бұрын
Płytka edukacyjna jest po prostu zbiorem elementów. Każdy możne sobie je zebrać w inny sposób.
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
​@właśnie zdecydowałem, że sobie ją kupię, bo mam wolny Arduino Uno. Mógłby mi Pan podać link do płytki? Będę wdzięczny. :)
Жыл бұрын
Widzę, że jest tutaj: www.tme.eu/pl/details/tme-edu-ard-2/rozwiazania-kompatybilne-z-arduino/transfer-multisort-elektronik/
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
@ serdecznie dziękuję! :)
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
@ omg przeraziłem się tą ceną 😮😳 415 zł??? Boże to moja wielka płytka do Atmega 8 była za 100 zl i miała więcej elementów niż ta. Oszaleli chyba. :(
@flepix
@flepix 2 жыл бұрын
Super materiał!
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 2 жыл бұрын
👍🥃☕🍷🍺🏆👍 Świetny odcinek! I super zestaw! Warto, by jeszcze kiedyś zrobić odcinek dotyczący samodzielnego zamówienia płytki drukowanej dla jakiegoś sprawdzonego już projektu albo dotyczący samodzielnego jej wykonania (choć pytanie, czy przy obecnych cenach ma to w ogóle sens)! P.S. Co do tego, że dla programistów zawsze będzie dużo pracy, to bym dyskutował. Wielu młodych programistów już dziś ma duże problemy ze znalezieniem pracy. Powstało mnóstwo uczelni i kierunków, które naprodukowały informatyków "na pęczki". Dwa kiedyś mnóstwo oprogramowania powstawało w Polsce. Obecnie wiele projektów przeniesiono do Azji. Wreszcie w wielu obszarach jest już bogaty soft, więc wiele firm wybiera powolny rozwój niż drastyczne zmiany. I na koniec jeszcze kwestia automatyzacji programowania i programowania graficznego czyli rozwiązań pozwalających niezbyt wprawnej osobie pisać typowe oprogramowanie. Było już kilka takich środowisk mocno upraszczających programowanie i pewnie takich będzie powstawać więcej. Stąd wcale nie wiem, czy zapotrzebowanie na informatyków czy automatyków będzie ciągle rosło aż tak dynamicznie. Niektórzy też twierdzą, że świat pójdzie w kierunku komputerów kwantowych albo bio-komputerów. To zresztą pewnie temat na dyskusję przy dużym piwie.
2 жыл бұрын
Na pewno większe szanse są w automatyce przemysłowej niż w bibliotekarstwie. Ale rękę na pulsie trzeba trzymać, przewidując sensowny zakres przyszłości, pamiętając przy okazji, że zawodowe życie trwa 20-30 lat, potem albo odcina się kupony, albo biduje. Oczywiście wyjątki potwierdzają regułę. Na pewno czasy komputeryzacji mamy już za, natomiast robotyzacji - przed.
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 2 жыл бұрын
@ 😏 Robotyzacja kosztuje i budzi też pewne wątpliwości, stąd pytanie, czy będzie się aż tak szybko rozwijać. Pytanie, czy nie ma innych obszarów, gdzie spodziewana jest większa dynamika... Może biotechnologia?
2 жыл бұрын
Wiele dziedzin będzie się rozwijać, ale np. w biotechnologii nie mam wiele do powiedzenia :) A automatyka i robotyka rozwinie się z jednego względu: jest tańsza od ludzi. Choć sam proces z pewnością potrwa wiele lat jeszcze.
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji 2 жыл бұрын
@ 🤔🤔🤔🤔 To że będzie się rozwijać, to na pewno. Pytanie, czy dynamika będzie tak intensywna, czy jednak szybkie przejście na opcję roboty w każdym miejscu dookoła nas nastąpi wolniej, niż wiele osób się spodziewa.
2 жыл бұрын
Myślę, że będzie średnio. Ale spójrzmy na dynamikę wprowadzania smartfonów czy paczkomatów: czy to było szybko, czy wolno? Dziś wydaje się, że migiem. I tak pewno będzie z kolejnymi procesami.
@glubone
@glubone 2 жыл бұрын
Obejrzę później. Bo młody teraz ogląda Kota Pete
@BartekEVH
@BartekEVH 2 жыл бұрын
Aż mi się ją zachciało zdobyć. :)
@Lukaszmajamen
@Lukaszmajamen 2 жыл бұрын
Ciekawe, ciekawe.
@coder_one
@coder_one 2 жыл бұрын
Adamie! Jestem zachwycony rozpoczęciem kolejnego etapu przygody z Arduino na Twoim kanale! Martwi mnie tylko fakt, że wszyscy, a szczególnie młodzi, którzy chcieliby iść z Tobą krok w krok, po zobaczeniu ceny 400 zł (bez złotówki) NETTO, co daje 470 zł BRUTTO za tę płytkę edukacyjną, do której należy kupić dodatkowo sam mikrokontroler (czyli kolejny wydatek w kwocie 50-150 zależnie czy chcemy zamiennik czy oryginalne Arduino) uznają, że to zbyt droga przygoda, jak na pierwszą styczność z programowaniem. I mówię to głównie ze względu na fakt, że owa płytka to nie jest żadne "rocket-science" w zakresie użytych podzespołów czy też samej konstrukcji. Nazywając rzeczy po imieniu: TME sztucznie wywindowało cenę, do poziomu anty-edukacyjnego, co należy mocno podkreślać! Wiem jedno - dotychczas korzystałem z asortymentu TME. Jednak za taką anty-edukacyjną politykę cenową ta hurtownia ma u mnie BANA do odwołania!
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
Jak już lokujemy to warto przeszukać AVT. Też można znaleźć coś na początek w cenie 20-30 złotych bez Uno czy Mega2560. Oczywiście nie będzie tam wyświetlacza 128x128 ale będzie TM1637 (4 segmenty).
2 жыл бұрын
Ale ja nie mam zamiaru skupiać się na tej płytce, tylko na tym co na tej płytce się znajduje. Każdy będzie sobie mógł to kupić osobno i podłączyć choćby na płytce stykowej. Ten odcinek pokazuje tylko alternatywę wobec takich rozwiązań.
@coder_one
@coder_one 2 жыл бұрын
@ rozumiem Cię. Po prostu chciałem wyrazić swoją dezaprobatę, bo cena jaką hurtownia narzuciła za tą konkretną płytkę jest skandaliczna. I mówię to w kontekście tego, że nawet producenci oprogramowania czy IDE już dawno pojęli, że dla osób uczących się schodzi się z ceną do minimalnej marży albo zerowej. Zarabia się później jak już ktoś załapie bakcyla i się nauczy. I to jest dobry deal dla obu stron. Ale dość już o tej konkretnej płytce. Wspomniałeś, że nie będziesz się na niej skupiać. Czy oznacza to, że wszystko co pokażesz w kolejnych odcinkach, będziesz tworzył samodzielnie na płytkach stykowych/prototypowych?
2 жыл бұрын
Wszystko co pokażę, będzie dotyczyło tego, co pokażę. Obojętne będzie, czy oglądający użyje tej płytki, płytki stykowej czy kłębka drutu.
@zbigniewgurak8261
@zbigniewgurak8261 2 жыл бұрын
Najpierw like, i oglądanie :)
@rekawek6
@rekawek6 2 жыл бұрын
Nie wiem, czy źle patrzę, czy pod filmem brak linku do płytki? Z chęcią bym porównał ten zestaw do wszystkomajacych zestawów z portalu aukcyjnego, w rodzaju worek części elektronicznych, pocięta skrętka, płytka stykowa i tani klon Arduino z chin. Fajnie, że TME ma taki produkt.
2 жыл бұрын
Nie ma, ale postaram się w najbliższym odcinku mieć taki sprawdzony. Oczywiście tę płytkę bez trudu można odnaleźć w sieci, bo wszystko jest na niej napisane i co chwilę wchodzi w kadr.
@etimacias
@etimacias 2 жыл бұрын
Mam nadzieje, ze Adam nie bedzie mial nic przeciwko i ze ktos z TME bedzie czytal komentarze, ale cena tego zestawu jest zdecydowanie zbyt wysoka i brakuje najbardziej podstawowej funkcjonalnosci - diod sygnalizujacych stan wszystkich pinow. Konkurencja za polowe ceny daje znacznie wiecej (wliczajac czytnik RFID, sensor odleglosci, pelna klawiature i silniki krokowe). Szkoda, bo pomysl fajny i dzieki wspolpracy na pewno bedzie ciekawa baza przykladow.
@MultiKomentator
@MultiKomentator 2 жыл бұрын
Daj namiar. Sygnalizacja stanów logicznych bardzo pomaga zdiagnozować problem.
2 жыл бұрын
Tę łatwo zrealizować shieldem, jest na niego miejsce. Pewno ktoś już coś takiego sprzedaje. Kiedyś zrobiłem własny kit startowy do opracowywania różnych projektów na 51 i tam były ledy odłączalne na wszystkich liniach. 51 nie ma monitora (tzn. goły) i najszybszą metodą łapania poszczególnych etapów programu było mruganie konkretnymi ledami z wolnych portów.
2 жыл бұрын
Zgadzam się... Co do sprzedaży w tej cenie, to trzeba to powiedzieć ostrzej. Są na świecie rzeczy nieprzyzwoite - sprzedaż takiego modułu hobbystom w tej cenie to dla mnie jak iść na cmentarz, zabrać znicze z grobu i sprzedać przed wejściem jeszcze raz. Też kilkaset procent marży... Uważam, że o hobbystów trzeba dbać, z nich rekrutują się później najlepsi fachowcy.
@oqq151
@oqq151 2 жыл бұрын
Ależ się naczekałem...
@romanl2608
@romanl2608 2 жыл бұрын
Lajk
@rafasiedlecki929
@rafasiedlecki929 2 жыл бұрын
Dzieki
@piotrodzysk4444
@piotrodzysk4444 2 жыл бұрын
Pozdrawiam.#
@simulatorMarcin
@simulatorMarcin 2 жыл бұрын
ciekawa płytka
@dziku878
@dziku878 2 жыл бұрын
👍👍
@krzysztofpioro
@krzysztofpioro 2 жыл бұрын
👍
@jakubswietlik7137
@jakubswietlik7137 2 жыл бұрын
Przypomniało mi się programowanie 2313 dobre 15 lat temu i bardzo podobne możliwości, programowanie będzie omawiane w "C" na Arduino? Pamiętam bascoma chodź zawsze podziwiałem zaparcie użytkowników assemblera - może jakiś film w tej tematyce?😁
2 жыл бұрын
O asemblerze zrobię kiedyś odcinek, ale w serii modnej.
@janlech2
@janlech2 2 жыл бұрын
Na początku będzie niełatwo, podstawowe problemy (po obserwacji jak syn sobie z tym radził) to umiejętność zasilania , czy 5 volt czy 3 volty, gdzie plus a gdzie minus zasilania , ile można obciążyć wyjścia (czy tylko dioda śwecąca , czemu nie cewka przekaźnika, czy te 5 volt z tej płytki wychodzi czy tam wchodzi, niestety nie jest to tak intuicyjne , brak praktycznej znajomosci prawa Ochma czy zasady działania tranzystora. Informatyk na 3 roku miał problemy pierwszego dnia :)
2 жыл бұрын
Dlatego powstała moja seria :) Łączy elektronikę z programowaniem.
@PortalAuditor
@PortalAuditor 2 жыл бұрын
Inspirująca seria, szkoda, że niema komunikacji radiowej
@sqra8116
@sqra8116 2 жыл бұрын
Niby cos tam o bluetooth jest
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
@@sqra8116 przydało by się 433MHz albo wyżej. Albo wziąć od razu ESP8266. Tam na dzień dobry jest wifi a jak się wrzuci LUA (nodemcu) to programowanie jest dużo prostsze.
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np 2 жыл бұрын
Brak w opisie linku do zakupu tego modułu TME.
2 жыл бұрын
Bo to nie jest film sprzedażowy :)
@Blejk_Karington
@Blejk_Karington 2 жыл бұрын
Terroryści to jednak głąby 🤣 inaczej takie arduina byłyby na zezwolenia jak broń 🤣
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np 2 жыл бұрын
@ A przydałoby się z jakimś rabatem np. 20%. :) Płytka fajna do zabawy. Niestety cena mnie przeraziła.
@MF_86
@MF_86 2 жыл бұрын
to moze film o układach stm ??
@majorbien554
@majorbien554 2 жыл бұрын
Albo parzeniu herbaty
@dejaeprouve
@dejaeprouve 2 жыл бұрын
Brakuje mi tu jeszcze przycisku z piktogramem banana :-)
@KH-lg3xc
@KH-lg3xc 2 жыл бұрын
Zauważyłem. że odczyt stanu przycisków, to stały element na forach dyskusyjnych poświęconych Arduino.
@krzysiek-ep2vm
@krzysiek-ep2vm 2 жыл бұрын
A moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś chciałby zająć się tym na serio to powinien jak najszybciej zapomnieć o Arduino, standardem w programowaniu mikrokontrolerów jest język C. Pozdrawiam.
2 жыл бұрын
A Arduino to niby w czym się programuje? :)
@krzysiek-ep2vm
@krzysiek-ep2vm 2 жыл бұрын
@ Chodziło mi o programowanie bezpośrednio na rejestrach, nikt tego nie robi w Arduino, chociaż oczywiście jest to możliwe. Poza tym programowanie w Arduino ide powoduje spowolnienie i tak niezbyt szybkiego mikrokontrolera.
2 жыл бұрын
Ja robię - to po pierwsze. Jest o tym zresztą kilka odcinków wcześniej. Po drugie: po co szybkość w szczoteczce do zębów, migających lamkach, w gadającej pandzie albo ekspresie do kawy? :) Dziś, jeśli ma coś być zrobione szybko i sprawnie, sięga się po sprawdzone rozwiązania. Nikt nie będzie ślęczał nad kolejnym procesorem, ucząc się każdego rejestru, jeśli urządzenie ma powstać w pół dnia i obsługiwać jakieś głupoty. Tylko sobie narobi problemów, przeoczając kolejne erraty.
@krzysiek-ep2vm
@krzysiek-ep2vm 2 жыл бұрын
@ Tutaj się zgadzam, do głupot Arduino się nadaje, ale jak już napisałem: jeżeli ktoś myśli o tym poważnie (czyli np. chciałby programować mikrokontrolery zawodowo(czyli na rejestrach:)) to powinien jak najszybciej zapomnieć o Arduino, chyba że nie chce wychodzić poza "glupoty" ;). A co do ewentualnych errat, to te same problemy/bledy mogą napotkać programiści piszący na rejestrach(:)) jak i programiści tworzący biblioteki dla Arduino(oni też piszą na rejestrach:)) i jeśli w porę nie zauważa tych błędów to te same problemy napotkają ludzie korzystający z gotowych bibliotek(które zostały napisane na rejestrach:)). Jeszcze jedno: Arduino poza tym że spowalnia mikrokontroler, zajmuje też na nim miejsce, którego na mikrokontrolerze nie jest za dużo. Konkludując: Arduino zabiera czas mikrokontrolera, zajmuje na nim miejsce, nie uczy wielu rzeczy których nauczyło by programowanie w tzw. czystym C i do tego żeby być uczciwym należałoby za nie zapłacić, kupując oryginalne Arduino trzeba za nie zaplacic. Pozdrawiam.
2 жыл бұрын
Głupoty to właśnie napisano powyżej. Arduino jak najbardziej umożliwia pisanie programów w czystym C++, to po pierwsze (są tam nieistotne różnice do opanowania w pięć minut). Po drugie, trochę pokory. Zawód informatyka to w 99% pisanie głupot. W korpo siedzą zastępy programistów, którzy przede wszystkim integrują okrągłe z kwadratowym, ponieważ lata temu inne zastępy wymyśliły taki, a nie inny format przechowywania danych o zużyciu prądu/zaciągniętych pożyczkach/numerów butów/przekrojów rur wydechowych itp. I po połączeniu oddziałów trzeba te zbiory jakoś ze sobą połączyć. Znakomita większość informatyków tak naprawdę nie wie co robi i po co, dopasowując do siebie tysiące rekordów. Podobnie jest w mikroelektronice. Większość projektów to powielanie po raz tysięczny znanych problemów w konkretnych warunkach. Tylko nieliczni robią coś innowacyjnego i interesującego. W tym zawodzie liczy się umiejętność ogarniania problemów, panowania nad algorytmami, które potrafi się tworzyć szybko i sprawnie. Zajmowanie się rejestrami jest w tym wszystkim najmniej ważne, trzeba tylko wiedzieć, że coś takiego istnieje i gdy trzeba użyć, należy udać się do podręcznika. I przede wszystkim trzeba wiedzieć, że w życiu każdego człowieka zajmującego się programowaniem nastąpi kilka resetów, gdy cała wiedza z wyjątkiem tej, którą opisałem, wyląduje w koszu na śmieci, jak w moim przypadku już czterokrotnie: Z80, 51, AVR i PIC lat dziewięćdziesiątych, które umarły.
@norbertbelal5812
@norbertbelal5812 2 жыл бұрын
Witam serdecznie. Można coś więcej na temat tej płytki gdzie ja kupić lub chociaż nazwę. Z góry dziękuję.
2 жыл бұрын
Nazwa wiele razy przewija się w filmie, bo jest naniesiona na płycie: TME-EDU-ARD-2 O tym jeszcze wspomnę w najbliższych odcinkach.
@norbertbelal5812
@norbertbelal5812 2 жыл бұрын
@ super bardzo dziękuję zaraz poszukam gdzie można kupić.
@gracjanstanosky9698
@gracjanstanosky9698 2 жыл бұрын
@ Tyka tyka, gdzie akcent w slowach: robotyka, automatyka, fizyka, matematyka, muzyka? ;)
2 жыл бұрын
PrzedprzedOstatnio :)
@lapilibra4672
@lapilibra4672 2 жыл бұрын
TME, 399zł
@muriwatch
@muriwatch 2 жыл бұрын
Poprzedni odcinek o arduino miał numer 17
2 жыл бұрын
Dzięki :)
@JanKowalski-kz8ws
@JanKowalski-kz8ws 2 жыл бұрын
Witam, dopiero zaczynam zabawę z Arduino i zestaw bardzo mi się podoba, przed wszystkim ogranicza błędy ludzkie na etapie połączeń, a ja chciałem się skupić na programowaniu . Ma ktoś wiedzę jak podłączyć do tego zestawu moduł Bluetooth ? W dokumentacji jest podany przykład z modułem HC-05, ale z tego co widzę to produkt wycofany i nie znalazłem innego 6 pinowego. Albo słabo szukałem, albo jest jakaś przejściówka która rozwiązuje problem. Ktoś bardziej doświadczony mógł by podpowiedzieć ? A może inny zestaw możliwie równie kompletny z modułem Bluetooth ?
@rekawek6
@rekawek6 2 жыл бұрын
Zależy do czego ten BT? Jeżeli sam port szeregowy, to chyba prostszy HC06 miał taką samą kolejność pinów.
@JanKowalski-kz8ws
@JanKowalski-kz8ws 2 жыл бұрын
@@rekawek6 Bluetooth do komunikacji z Arduino. Chciałem zrobić aplikację na telefon do sterowania urządzeń. Apka w React, albo coś w tym stylu. Dlatego nie chcę się bawić w płytki montażowe, tylko mieć platformę Arduino z większością wyprowadzeń już uporządkowanych i modułem bluetooth. W zamyśle miało by to być w formie edukacyjnej, ale nie od strony sprzętowej a od programowej.
@krzychokrzycho640
@krzychokrzycho640 2 жыл бұрын
Szanowny Panie, błąd w numeracji. To nie 17 część a 18. Pozdrawiam.
@interproservice
@interproservice 2 жыл бұрын
Da sie zrobic router LTE na 4 karty sim aby działały jednoczesnie? i zamiast powiedzmy max 100mbit/s bedziemy 4x wiecej? Czy to jest niemozliwe? Widzialem routery przemyslowe na 2 karty sim, ale chyba dzialaja tak ze jak 1 karta nie dziala lub slaby jest transfer przełącza na drugą.... sorry za offtopic.
@MultiKomentator
@MultiKomentator 2 жыл бұрын
To jest agregacja. Prosto się nie da. Trzeba zmultipleksować wysłać kilkoma tunelami i z powrotem zdemultipleksować na serwerze z szybkim łączem symetrycznym.
@rekawek6
@rekawek6 2 жыл бұрын
Jeżeli to ma być dla jednego urządzenia, to może być to trudne do wykonania. Jeżeli ma to być połączenie dla domu czyli do wykorzystywania dla kilku urządzeń to można próbować urzycia jakiegoś systemu, który jest typowo routerowym i obsługuje kilka połączeń WAN. Najłatwiejszy (najwięcej przykładów i dokumentacji) pfsense. Ale to nie jest takie zainstaluj i używaj.
@etimacias
@etimacias 2 жыл бұрын
Na Mikrotiku sie da bez wiekszego problemu. Transfer bedzie zalezal od tego skad i co pobierasz, bo musi wspierac multi streaming. Poszukaj po dual WLAN load balancing. Acz to offtop, bo na arduino to sie nie uda :)
@pojazdyamperi
@pojazdyamperi 2 жыл бұрын
To raczej pytanie o agregację łącz. Miło jakby było wspierane po stronie ISP ale jakoś tego nie widzę :) A co do LB ... to chyba inna historia :)
@hanskloss4271
@hanskloss4271 2 жыл бұрын
Mariusz Szumilo z kanału Mariusz Szumilo potrzebuje pomocy z regulatorem obrotów silnika. Nie wiem czy zna Pana kanał, więc proszę o ewentualny kontakt. pozdrawiam. Michał
@Tempera101
@Tempera101 2 жыл бұрын
Co za idiotyczny wpis! Potrzebuje to niech poprosi osobiście. Nie zna to niech pozna.
@hanskloss4271
@hanskloss4271 2 жыл бұрын
@@Tempera101 jestem tylko posrednikiem. Tempera, nie wyspales się, czy hejt masz we krwi? Poza tym, pytanie skierowane jest do twórcy, nie do maruderow.
@Tempera101
@Tempera101 2 жыл бұрын
@@hanskloss4271 jestem rzecznikiem twórcy. Twórca ma cię w dudzie.
@hanskloss4271
@hanskloss4271 2 жыл бұрын
@@Tempera101 dzięki takim typom jak Ty, zabieram suba. Dziękuję aroganckim chamom
@Tempera101
@Tempera101 2 жыл бұрын
@@hanskloss4271 na twoje miejsce przyjdzie 1000 innych.
@Karol-qc9ng
@Karol-qc9ng 2 жыл бұрын
Ciekawe kiedy o lampach karbidowych czy naftowych
@zbigniewgurak8261
@zbigniewgurak8261 2 жыл бұрын
Ooooo, karbidówka! Ciekawy temat !!! Brawo!!!
@MultiKomentator
@MultiKomentator 2 жыл бұрын
I armatki karbidowe. Kiedyś były takie zabawki dla dzieci :)
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
@@MultiKomentator chodzi o puszkę z dziurą, wodę, karbid i zapałkę?
@robertmajewski4486
@robertmajewski4486 2 жыл бұрын
Wiecie czemu to takie drogie ? Pamiętacie sprawe z Roswell ? Nowy Meksyk.47 rok? Tam rozbił się statek obcych. To co jest tutaj pokazane jest jedynie słabą kopią elementu który byl zainstalowany w pulpicie statku. Nie dajcie się zwieść ! To technika Obcych. Podobno połączenie tego z innymi systemami wywołuje straszne promieniowanie ! Panie Adamie niech pan uważa na facetów w czerni .
@robertmajewski4486
@robertmajewski4486 2 жыл бұрын
@@marius1677 oj tak sobie zażartowalem wyluzuj 😄😄
@pojazdyamperi
@pojazdyamperi 2 жыл бұрын
jacy obcy, to znajomi Ferengi
@krzysztofsoja5301
@krzysztofsoja5301 2 жыл бұрын
Wszystko pięknie tylko cena takiej płytki jest porażająca: 699 zł brutto. Oferta bardziej pod szkoły / budżetówkę niż pod początkującego amatora.
2 жыл бұрын
Ale wiedza, którą tu przedstawiam, nijak posiadania te płytki nie wymaga. To są ogólnodostępne elementy i można je kupić osobno. Inna sprawa, że ogólnie elektronika drożeje i Arduino za kilkanaście złotych sprzed kilku lat to już wspomnienie.
@krzysztofsoja5301
@krzysztofsoja5301 2 жыл бұрын
@ Zgadza się. Tym większe "dziękuję" dla Pana za dzielenie się tą wiedzą 🙂
@MultiKomentator
@MultiKomentator 2 жыл бұрын
Sponsor powinien dać kod zniżkowy np. "towarymodne" i 10% opustu, a i by było wiadomo który naganiacz przyciągnął ilu klientów.
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
10% ? Ta płytka powinna kosztować 200 złotych. Jeżeli ma służyć do nauki. Czyli 50% zniżki.
@coder_one
@coder_one 2 жыл бұрын
@@sawomirsiwek7558 pamiętaj, że domyślnie TME podaje ceny netto, także faktycznie za płytę trzeba dać 470 zł brutto
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 жыл бұрын
@@coder_one Prawda. Ale głównie mi chodziło, że 10 procent zniżki to i tak mało. A jeszcze trzeba mieć Uno, za 100-150 złotych. Warto poszukać na avt. Są płytki prototypowe za 20-30 złotych. Nie zawsze trzeba zaczynać programowanie od wyświetlaczy graficznych. A te tanie też mają dużo edukacyjnych możliwości.
2 жыл бұрын
Akurat wyświetlacze graficzne są obecnie bardzo tanie.
@pojazdyamperi
@pojazdyamperi 2 жыл бұрын
Ależ o co ta wojna. Autor nigdzie nie promuje ani nie zachęca do nabycia tego produktu.
@maxgameseu
@maxgameseu 2 жыл бұрын
Cena z dupy zrobię taka sama na okładce z zeszytu za max 20zl
2 жыл бұрын
Kupię w tej cenie każdą ilość.
Arduino 17: ARDUINO Z BLISKA -ATMEGA 328P
16:31
Adam Śmiałek
Рет қаралды 15 М.
Arduino 19: MIKROSTYKI
17:08
Adam Śmiałek
Рет қаралды 15 М.
World’s strongest WOMAN vs regular GIRLS
00:56
A4
Рет қаралды 29 МЛН
PIZZA or CHICKEN // Left or Right Challenge
00:18
Hungry FAM
Рет қаралды 14 МЛН
КОГДА К БАТЕ ПРИШЕЛ ДРУГ😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 7 МЛН
When mom gets home, but you're in rollerblades.
00:40
Daniel LaBelle
Рет қаралды 140 МЛН
Tajemnice dysków twardych [TOWARY MODNE 240]
24:40
Adam Śmiałek
Рет қаралды 24 М.
Arduino 12: UŻYWAMY MOCY
14:48
Adam Śmiałek
Рет қаралды 13 М.
Practical Things episode 13 - Arduino - the Beginnings
12:44
Adam Śmiałek
Рет қаралды 92 М.
Arduino Projects - 12 GREAT Ideas for you!!!
9:00
ToP Projects Compilation
Рет қаралды 378 М.
Arduino 21: KLAWIATURA PC
11:23
Adam Śmiałek
Рет қаралды 11 М.
Arduino 11: SZESNAŚCIE MILIONÓW KOLORÓW
19:00
Adam Śmiałek
Рет қаралды 18 М.
Arduino 10: MIERZYMY NAPIĘCIA
16:58
Adam Śmiałek
Рет қаралды 18 М.
Arduino 13: TERMOWENTYLATOR
12:18
Adam Śmiałek
Рет қаралды 15 М.
Arduino 4: ODMIERZANIE CZASU
16:25
Adam Śmiałek
Рет қаралды 32 М.
World’s strongest WOMAN vs regular GIRLS
00:56
A4
Рет қаралды 29 МЛН