Адвокат Дмитро Божок про адміністративні правопорушення

  Рет қаралды 8,047

PRIKHODKO&PARTNERS

PRIKHODKO&PARTNERS

5 жыл бұрын

Що робити, якщо відносно Вас складають протокол про адміністративне правопорушення
Насамперед, зазначу, що при малозначності адміністративного правопорушення поліція може звільнити Вас від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням (ст. 22 КУпАП) - про це завжди можна попрохати поліцейського, визнавши протиправність своїх дій та пообіцявши сумлінну поведінку в майбутньому. У цьому випадку ніякий протокол не складається, але поліцейський може провести роз’яснювальну бесіду, щоб Ви усвідомили незаконність своєї поведінки. Така процедура можлива лише за умови, якщо розгляд справи знаходиться в компетенції поліції, а не іншого органу (наприклад, суду).
При цьому, поширеним є випадок, коли постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься одразу, тобто без складення протоколу, із зазначенням виду та розміру стягнення або накладенням письмового попередження (ст. 26, 283 КУпАП) - так звана постанова на колінці. Наприклад, така процедура застосовується по популярним статтям 175-1 КУпАП (куріння у невстановленому місці) та 178 КУпАП (розпивання алкоголю у забороненому місці).
Якщо ж усним зауваженням не можна обійтися, то поліцейський за загальним правилом має скласти протокол про адміністративне правопорушення (ст. 254 КУпАП).
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності (ст. 254 КУпАП).
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до нього. А також - право не підписувати протокол, зазначивши у полі для зауважень мотиви своєї відмови від його підписання (ст. 256 КУпАП).
Якщо у Ваших поясненнях залишилися пусті поля, в які можна буде згодом щось протиправно записати (це, в свою чергу, може бути використано проти Вас), радимо їх сміливо закреслити буквою «Z». У поясненнях Ви можете викласти своє бачення подій, вказати на можливість підтвердження цих даних третіми особами тощо. Також у випадку, коли Ви відмовляєтесь підписувати протокол, можна вказати на рівень адекватності поведінки працівників поліції та записати інші зауваження, зокрема той факт, що через такі порушення Ви відмовляєтесь підписувати протокол.
Завданням поліцейського є охорона прав і свобод людини, а також забезпечення публічної безпеки і порядку. Для виконання таких завдань йому надано повноваження з виявлення та припинення адміністративних правопорушень (п. 2,3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію»). Отже, виявивши правопорушення, саме поліцейський має відреагувати на нього належним чином. Також працівник поліції зобов’язаний своєчасно реагувати на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення, усні заяви - не виняток.
Якщо Ви є потерпілим або свідком правопорушення - повідомте про це поліцію, вона не має права ігнорувати Ваші слова, посилаючись на їхню неправдивість або надуманість.
Якщо ж Ви і є правопорушником, то пам’ятайте, що Ви зобов’язані виконувати лише законні вимоги працівників поліції. Підозра у скоєнні правопорушення є підставою для перевірки документів, здійснення поверхневої перевірки чи особистого огляду та огляду речей, а у певних випадках - затримання. Далі мова піде про це детальніше.
Ви маєте право вимагати довести протиправність ваших дій посиланням на відповідні норми КУпАП. Тобто працівники поліції зобов’язані надавати роз’яснення про неправомірність Ваших дій, та ще й робити це ввічливо, переконливо і зрозумілою для Вас мовою, посилаючись на відповідні вимоги нормативно-правових актів.
Протокол складається на місці вчинення правопорушення. Однак у випадку неможливості складення його на місці, законодавство дозволяє затримати особу для складення протоколу про адміністративне правопорушення . Про таке затримання складається окремий протокол, який буде розглянутий у наступному розділі.
На жаль, працівники патрульної поліції не завжди вміють належним чином складати протокол і користуються допомогою більш кваліфікованих колег. Це можуть бути слідчі, інколи чергові, доволі часто - дільничні інспектори. Тому в більшості випадків поліція «запрошує» особу для складення протоколу до відділення поліції, а у разі відмови добровільно слідувати за ними - затримує для складення протоколу на підставі ст. 259 КУпАП.

Пікірлер: 17
@ELONMUSK-up8xi
@ELONMUSK-up8xi 2 жыл бұрын
Доброго вечора!!! Як діяти особі, яка складає адмінпротокол, якщо правопорушник відмовляється надавати свої паспортні дані???
@user-wh3lh8dj8b
@user-wh3lh8dj8b 2 жыл бұрын
Как определить правомочно ли наказание или вынесенный штраф например я проживаю в частном доме , где я могу узнать Какая территория вокруг моего ограждения должна убираться мною, сюда входит покос травы
@oleksandrbaginskiu1651
@oleksandrbaginskiu1651 4 жыл бұрын
А що робити коли оштрафовали на 510 грн я одразу на другий день оплатив і через деякий час приходить лист про сплату 1020 грн якби подвоили за несплату510 чек е про сплату штрафу
@Pro100Djoker
@Pro100Djoker 3 жыл бұрын
відправити чек з заявою в юстицію
@user-qv4tq6zr5j
@user-qv4tq6zr5j 5 жыл бұрын
Скажіть,будь ласка,Через який час протокол про порушення правил пдр передається в суд?
@dianaskoropadska4025
@dianaskoropadska4025 3 жыл бұрын
Десь через місяць
@user-qv4tq6zr5j
@user-qv4tq6zr5j 3 жыл бұрын
@@dianaskoropadska4025 дякую гарно
@information0007
@information0007 3 жыл бұрын
@@user-qv4tq6zr5j В найкоротші терміни ,а копія надається вам на місці ,або надсилається поштою замовним листом ,термін на сплату або оскарження набуває з моменту отримання.10 днів на оскарження або 15 днів на сплату
@user-jx9uy1yo2y
@user-jx9uy1yo2y 2 жыл бұрын
@@information0007 якщо суд не стягнув протягом 3 місяців коштів за адмінправопорушення,то можна писати клопотання про закриття адмінпроввдження?
@information0007
@information0007 2 жыл бұрын
@@user-jx9uy1yo2y напевно що так бо термін дії 3 місяці
@alexandr2640
@alexandr2640 4 жыл бұрын
що означає бесіда розяснювальна?
@user-fk5jk1uh1c
@user-fk5jk1uh1c 3 жыл бұрын
Объясните пожалуйста смысл статьи 152.админ. кодекса. С ссылаясь на эту статью жителей нашего посёлка которые не смогли, не захотели и тд.заключить договор на вывоз мусора хотят оштрафовать местные органы управления. Законно ли это ? Что лично я нарушил? Какие правила ,нормы,и стандарты в с сфере благоустройства населённых пунктов я нарушил? Не подписал договор на вывоз мусора это считается админ. Наказуемо штрафом? Закон сам какой-то как и все в этой стране мутный. ( порушення норм и правил, благоустрою а ИМЕННО- И Должен идти перечень предполагаемых нарушений) так бы я что то понял, и другие жители нарушили.
@user-fk5jk1uh1c
@user-fk5jk1uh1c 3 жыл бұрын
Может вы что то мне подскажите ?то что я как простой человек без юридического образования не понимаю. Заранее благодарю, за помощь.
@information0007
@information0007 3 жыл бұрын
@@user-fk5jk1uh1c Если только это то вы ничего не нарушили
@user-fk5jk1uh1c
@user-fk5jk1uh1c 3 жыл бұрын
Спасибо большое!!!
@user-wh3lh8dj8b
@user-wh3lh8dj8b 2 жыл бұрын
@@information0007 ф
Тактика захисту за 130 статтею КУпАП
6:14
PRIKHODKO&PARTNERS
Рет қаралды 26 М.
Follow @karina-kola please 🙏🥺
00:21
Andrey Grechka
Рет қаралды 25 МЛН
ELE QUEBROU A TAÇA DE FUTEBOL
00:45
Matheus Kriwat
Рет қаралды 11 МЛН
9 клас. Правознавство. Адміністративні правопорушення
7:37
Всеукраїнська школа онлайн
Рет қаралды 20 М.
АДМІНЗАТРИМАННЯ НА ВИМОГУ ТЦК - НЕЗАКОННЕ?
5:49
Адвокат Роман Сімутін
Рет қаралды 40 М.
Неявка по ПОВІСТЦІ: скасування відповідальності
6:59
Адвокати Титаренко & Яресько (T&Y Law Firm)
Рет қаралды 222 М.
КУпАП Адм правопорушення Адм стягнення
42:10
Адвокат Вікторія Кравченко
Рет қаралды 9 М.