Bardzo ważny i potrzebny odcinek! Zabrakło mi dosłownie kilu minut poświęconych na podsumowanie jaki typ ubezpieczenia z jakim zakresem, do jakiej górskiej aktywności poleca Pan Bogusław oraz na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia - taki spis Must Have gdy treking w PL, gdy treking poza PL, gdy wspinaczka, rower itd. Często bierzemy ubezpieczenie, a po wczytaniu się OWU okazuje się, że ważnych elementów nie mamy zapewnionych.
@sklep8apl3 жыл бұрын
Pisaliśmy o tym tutaj. Tekst nie jest nowy, ale był aktualizowany. 8a.pl/8academy/ubezpieczenie-na-zagraniczny-wyjazd-w-gory/
@magix50393 жыл бұрын
@@sklep8apl dzięki wielkie, właśnie o to chodziło. Nie trafiłem wcześniej na ten artykuł, a jest wartościowy. Warto jeszcze wspomnieć o czymś takim jak produkt PZU NNw na szlaku, choć trzeba dobrze wczytać się w warunki ;) Generalnie każdy kto chce się czuć bezpiecznie powinien mieć nie tylko zapewnione pokrycie kosztów akcji ratowniczej lecz wiedzieć jaką kwotę obejmuje ubezpieczenie aby nie dać się złapać na polisę z "groszowym" zabezpieczenie. Dodatkowo powinien zapewnić sobie NNW i oczywiście OC. W artykule w tabelce/zestawieniu zwracacie uwagę na istotne parametry polisy.
@karfrancouzsky97253 жыл бұрын
Skąd info, że ubezpieczenie od OC w ramach zagranicznej organizacji nie działa w Polsce? Miałem takie, do wymienionej w rozmowie sumy i działało przy działalności związanej z profilem klubu na terenie całej Europy, bez wykluczenia dla Polski.
@grzegorzporowinski Жыл бұрын
Bardzo fajny materiał!
@jacekw51823 жыл бұрын
Witajcie, ja jestem żeglarzem a nie wspinaczem ale to bardzo podobne hobby i nie wyobrażam sobie nie wykupionego OC JACHT. Ja pływam niewielką, szybką łódką regatową ale jachty, które w dzisiejszych czasach pływają po Mazurach niejednokrotnie kosztują więcej niż moje mieszkanie i pokrycie kosztów uszkodzenia takiego jachtu mogłoby mnie wpędzić w niezłe kłopoty. Pozdrawiam
@marekurbanski92163 жыл бұрын
Robiłem kurs częściowo odbywający się w Betlejemce równolegle z kursem Bodzia,który prowadził wieczorami teorie: niezastąpiona wiedzą dla początkujących. Późniejsze lata i przypadkowi partnerzy w Tatrach uświadomili mi,że jednak karta taternika nie była niepotrzebnym dokumentem. U każdego z partnerów szkolonych "przez kolegę" widziałem rażące błędy w górskim BHP,które na szczęście nie skończyły się wypadkiem. PS. Dzięki Bogdan za teorie asekuracji w trawersie! ..i za wiele innych cennych wskazówek
@michaorlinski9359 Жыл бұрын
Tzn. że spadając na kogoś przy boulderingu winę ponosi osoba spadająca?
@jadwigowiga3730 Жыл бұрын
ciekawe ilu z tych, którzy tak nie wyobrażają sobie robienia czegokolwiek bez ubezpieczenia, czytało OWU oraz wyłączenia. Wtedy przyszło było olśnienie, ile takie ubezpieczenia są warte. Potem słyszę takie teksty, że w Chamonix ktoś znajomy odpadł, połamał się, no i "ubezpieczyciel zapłacił za śmigło".
@jankilanski-thechef72563 жыл бұрын
👍👍👍👍
@teodorw.83982 жыл бұрын
"Środowisko z lat 90." brzmi trochę jak grypsera i frajerzy w więzieniu albo fala w wojsku z lat 80. i 90. Koty, misie, staluchy, wicki, jakieś nieoficjalne hierarchie, tego trzeba wybitnie szanować, bo tak, a temu trzeba się głęboko ukłonić, bo to przecież pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina. Nikt nie lubi pieniaczy, ja też nie, ale swoich racji czasem trzeba dochodzić i w sądzie. Maciej Ciesielski niedawno na tym kanale opowiadał, że ludzie termosy gubią, wtykają je byle gdzie i one nierzadko sobie lecą. No i co z taki gamoniem ma zrobić osoba, której kilogramowy termos lecący z góry zrobił krzywdę? Wybaczyć wspaniałomyślnie, bo z środowiska i wspólne pasje?
@ddonkiszot3 жыл бұрын
Co za arogancja. Kogo to interesuje ilu wspinających się w Podlesicach zna pan Bogusław? To czy się przez pana Bogusława jest znany nie czyni wspinacza. Kolejny autorytet narzekający że "kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów."
@sklep8apl3 жыл бұрын
Chwileczkę... Boguś jest tutaj najbardziej narzekający i arogancki? Serio? :-)
@sudy762 жыл бұрын
Gdyby kolega był z "tamtych" czasów to by się nie oburzał, ale nie jest i wybaczamy ;-)