Dziękuję za materiał! 3:15 - Byłem kiedyś w sytuacji w której po kolei podawałem rękę osobom z pracy na powitanie. Po dotarciu do koleżanki pracującej na tym samym stanowisku, poczuła się zmieszana, a towarzystwo uznało mnie za troglodytę. Od tego czasu nigdy nie podaję pierwszy ręki kobietom w pracy. Gdy grupa osób jest mieszana, witam się słownie. Pomijam popularne "obiegówki", można trafić na koleżankę, która poczuje się urażona, że została potraktowana inaczej. Póki co ten sposób się sprawdza już od kilku lat. Wszyscy są potraktowani równo. Znika zamieszanie wynikające z ceremonii podawania sobie rąk. Ponadto ten gest jest średnio higieniczny. Pozdrawiam!
@KristenStewart-lk6gr Жыл бұрын
Moje spostrzeżenie odnośnie podawania ręki jest takie, że ponieważ mało kto wie o tych zasadach to zazwyczaj brak podania ręki uznaje się za przejaw niegrzeczności, nieobycia albo lekceważenia. Zwlszcza w środowiskach gdzie etykieta jest zupełnie pomijana lub nieznana. Spotkałam się z tym wielokrotnie, dawniej nawet sama miałam takie zagwozdki gdy ktoś mi nie podał ręki, dlatego sama zawsze się z tym wyrywam pierwsza niezależnie od sytuacji. Mimo że w niektórych sytuacjach nie byłoby błędem ręki nie podać to jednak ja sobie zawsze myślę, że to nieeleganckie nie przywitać się w ten sposób. Ot, siła wychowania i nawyku 😉 pozdrawiam
@kath1123 Жыл бұрын
Po covidzie nie widzę nic złego w rezygnowaniu z podawania ręki. Miałam nawet nadzieje, ze ten nawyk umrze śmjercią naturalną. Miłe „Dzień dobry” powinno przecież wystarczyć. 😊 Zauważam wśród innych ludzi podobną niechęć do podawania ręki na przywitanie.
@oliwiahewelt1276 Жыл бұрын
Dzień dobry. Czy zrobi pani odcinek o diademie? Kto może go nosić? Dlaczego jest to ozdoba wieczorowa? Do jakich fryzur go nosić? Na jakie okazje można go założyć? 2:23 2:59 3:31 3:40 3:50
@Adi7x Жыл бұрын
Podaje rękę pierwszy w sytuacjach towarzyskich kobiecie, bo dlaczego nie? A ten klasizm w pracy niesamowicie mnie razi. Kazdemu szefowi, kierownikowi podawałem normalnie rękę bez zwracania uwagi na kolejność. Polska to taki sztywny kraj, ale widać już jakieś zmiany. W Europie współpracownicy traktują się jak koledzy nie ważne na jakim stanowisku, a wykładowcom mówi się po imieniu. Ludzie czują się tam o wiele lepiej. Chciałbym, żeby stało się to u nas normą.
@natusaliasnata Жыл бұрын
Dziekuje za filmik :)
@kubuspuchatek40684 ай бұрын
Dzień dobry, kto jest gospodarzem ceremonii cywilnych zaślubin poza urzędem w plenerze, urzędnik (kobieta) czy Państwo młodzi? Kto ma w tej sytuacji pierwszeństwo przy podawaniu ręki ?
@madziawitch9376 Жыл бұрын
Bardzo nie lubię podawania ręki ze względu na znaczny ubytek żroku. Zwyczajnie tego nie widzę. Często czuję się zakłopotana gdy ktoś z boku mnie o tym informuje lub sama osoba witająca się z zaskoczenia łapie mnie za dłoń.
@beatadudek3500 Жыл бұрын
❤
@marcelas9019 Жыл бұрын
Pracuję jako recepcjonistka, zdarza się, że klienci podają mi rękę, czy jest to zgodne z etykietą biznesu?
@martynaszuf9597 Жыл бұрын
Kolejny rzetelny i ciekawy film - dziękuję! Mam pytanie odnośnie witania się w sferze prywatnej. Sytuacja: przychodzimy do przyjaciół, u których są również ich przyjaciele, ale dla nas to jedynie znajomi, z którymi widzimy się jedynie od czasu do czasu podczas spotkań z przyjaciółmi. Z przyjaciółmi witamy się przytuleniem/buziakiem w policzek - a jak witać się z ich przyjaciółmi, a naszymi znajomymi?
@BlackMoon-10 ай бұрын
A na randce kto pierwszy podaje dłoń?
@aleksandrapakula10 ай бұрын
Kobieta :-)
@romantrojanowski77829 ай бұрын
@@aleksandrapakula Idąc tym tropem to pocałunek powinna zainicjować kobieta :)
@BlackMoon-2 ай бұрын
@@aleksandrapakula Rozumiem. A co z pocałunkiem w policzek ? Całujemy jeden policzek, dwa policzki a może trzy razy ? :D
@aleksandrapakula2 ай бұрын
@ Zgodnie z polskim zwyczajem - trzy.
@monikarychlicka8588 Жыл бұрын
A jeśli klient przychodzi do naszego biura, na umówione spotkanie. To powinnam traktować go jako gospodarz, czy oddać jemu pierwszeństwo z uściskiem dłoni na powitanie?
@MsMinnieification Жыл бұрын
Może niecodzienna wątpliwość, ale akurat mam taki problem - opryszczka w biurze typu open space. Czy powinnam przynieść swoje sztućce i kubek, kupić i używać jednorazowych czy jest ok korzystać ze ,,wspólnych”, które dam potem do zmywarki?
@agataagata-xf8rn Жыл бұрын
Kto podaje pierwszy rękę, lekarz czy pacjent w gabinecie?
@aleksandrapakula Жыл бұрын
W tej relacji nie powinno się podawać ręki.
@agataagata-xf8rn Жыл бұрын
Dziękuję 😊 Robi Pani świetną robotę!
@milenia3 Жыл бұрын
Moim największym koszmarem jest całowanie kobiety w rękę. Szczególnie w relacjach biznesowych.