Én köszönöm, hogy gyakorlatilag minden videód érdekes!! TV- sorozat helyett is szívesebben nézem ezt a csatornát :), szép munka!
@ferkenc4820 Жыл бұрын
Bölcs laxans
@erzsebetpapainedees41526 ай бұрын
Én is ❤❤❤❤❤❤❤❤❤😊❤❤
@6234roli3 жыл бұрын
Ez nagyon érdekes volt! Sokminden világosabb lett a fejemben. Köszönöm!
@ildikoszabo81102 жыл бұрын
Annyira érdekes a világegyetem és annyira felfoghatatlanul óriási. A Nap is milyen hatalmas, mégis látszik innen a Földről meg érezni, h meleg, milyen forróság lehet a közelében? :D Felfoghatatlan. Olyan jó lenne felmenni az űrbe. :D És félelmetes belegondolni, hogy mármikor megváltozhat odafönt valami és elpusztíthatja a bolygónkat. Az űrkutatásba kéne tolni a végtelen sok pénzt nem egyéb hülyeségekre. Imádom a videóidat, sose hagyd abba. 😍
@klopp292 ай бұрын
aaaj nagyon imádom a csatornádat. Olyan máshogy érzem magam miutan egy farasztó nap utan megnezek egy videót tőled. Valahogy emberként az univerzum és a világ részének érzem magam nem csak egy random mókusnak a mókuskerékben. Ilyenkor eszembe jut mennyire jo embernek lenni. Köszönöm neked!
@GMaXimus953 жыл бұрын
Az utolsó gondolat nagyon szépre sikeredett. Csodálatos.
@V_Atti3 жыл бұрын
"Semmi se vész el ezen a világon, egy a lélek és ezer a ruhája s a valóság csak ez a könnyü pára. Ne sirass, Szvétakétu!"
@ernogaborgodo11 ай бұрын
...ki halt meg? Mi volt az utolsó csodálatos gondolata? ... Süt a Nap?
@PzkpfwIVB3 жыл бұрын
Nagyon örülök ennek a résznek! Jól összeszedett volt az egész. Köszönjük
@lacix228 ай бұрын
Köszönjük! Az előadásai egy felüdülés nekem.
@urkutatasmagyarul8 ай бұрын
Örülök, hogy tetszik! Én is köszönöm!
@zoli56433 жыл бұрын
Hihetetlen, hogy milyen videókat gyártasz… Csak így tovább!!! 10/10
@mariannasemperger Жыл бұрын
Miből alakultak ki a csillagok és mitől fénylenek ? Meddig fognak világítani ha ilyen mocskos környezet veszi körül őket ? ( regionális ) %.
@2567lgy3 жыл бұрын
Annyira egyszerunek tünik , de annyi rejtély övezi. Pedig itt van előttünk. Jó lenne egy rész a szondárol ami a naphoz indult.
@aronkapitany3 жыл бұрын
Szóval egyben lenyűgöző videó volt, egyben pedig összerakódott végre a fejemben ez ahogy te magyaráztad. Újabb érdekesség. Köszönjük!
@BartaAttila8 ай бұрын
Nagyon érdekesek a videói! Ezen információk nagy részét már hallottam ugyan, de ezzel a zenével és képekkel igazán jó hatást keltenek. Azonban lenne egy észrevételem amit szeretnék megosztani itt. A videókban, de nem csak ezen a csatornán hanem máshol is, mindig azt hallom, hogy ez így van, az úgy van, ez így történt, az úgy... Mindig valamilyen nagyon határozott, de mi ezt márpedig tudjuk, megállapítás hangzik el. Viszont aki mélyebben beleássa magát a tudomány bugyraiba, az azt tapasztalja, hogy (jó esetben) tudásunk örökké változik, gyarapszik, s bizony olykor, olykor addig megdönthetetlennek látszó dologról is kiderül, hogy óriási tévedés volt. Ezzel nincsen baj, az ember így fejlődik. Azonban ha örökké úgy beszélünk a tudományos eredményekről mint vissza nem vonható és megdönthetetlen tényekről, akkor a tudomány is nagyon hamar dogmatikussá válhat. Ez pedig nem kedvez senkinek. Szóval javaslom, hogy a fogalmazásokba kerüljön vissza néha az, hogy a "tudomány mai állása szerint", vagy az "eddigi ismereink szerint", vagy ezekhez hasonló. megállapítások. Tán kevesebb lapos földes is lenne... Köszönöm, hogy végigolvasták.
@urkutatasmagyarul8 ай бұрын
Érdekes, én pont fordítva látom; Ha látjuk, hogy a csillagok születési folyamata hogyan alakul, tudjuk, hogy hogyan pusztulnak el, mindezt több millió egyöntetű megfigyelés alapján, akkor a 99,9%-os bizonyosságra inkább mondom azt, hogy így van, minthogy valaki azt gondolja, a tudomány nem képes válaszokkal szolgálni, a tudomány csak tippelget. Ha egy olyan jelenségről beszélünk, aminek még csak el sem tudunk képzelni másik működő modellt, de megfigyeltünk már számtalan igazoló történést, akkor merjük azt mondani, hogy ez így van. Persze nem 90%-nál, hanem valamivel több, mint 99%-nál tehetjük csak meg.
@BartaAttila8 ай бұрын
@@urkutatasmagyarul Javítson ki ha tévedek, de a ma elhangzó állítások nagy része elmélet. Az időnk rövidsége miatt nem is nagyon lehet más. Ott vannak például a bolygók összetételéről, felépítéséről szóló elméletek. Had idézzem Dávid Gyula fizikust, jobban tudjuk mi van a fejünk felett pár fényévre, mint a lábunk alatt pár méterre. Sajnos az idő egy olyan kis szeletét éljük csak meg, még úgy is mint a teljes emberiség, hogy igazi tapasztalatunk még nem igen lehet. Elméleteink vannak inkább, amiket többé kevésbé tudunk igazolni. Ettől független élvezem a videóit és higgye el nem kötekedni szeretnék, csak egy észrevétel volt. Köszönjük a munkáját!
@urkutatasmagyarul8 ай бұрын
Azért elég jól ismerjük a bolygónk felépítését, rétegeit, sűrűségét, tömegét, térfogatát (a két utóbbiból) az átlagsűrűségét. Tudjuk, milyen anyagok vannak jelen a bolygón, így azt is ki tudjuk következtetni, hogy milyen összetétellel találkoznánk odalent.
@zoltansinka75217 ай бұрын
Úgy emlékszem, a fizika oktatása mindig azzal kezdődik: Mi a modell? A fizika sohasem a valóságot írja le, ettől kezdve az "így történt", "ez így+úgy van", csak adott modellen belül értelmes. Akinek ez nem világos, megbukott nemcsak fizikából, de szövegértelmezésből is. A Newton-törvények attól még helyesek, hogy sem egyenes vonalú, sem egyenletes mozgás (a szavak szigorúan matematikai értelmében) nem létezik.
@rbelatamas2 ай бұрын
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, teljesen kikapcsol és megnyugtat, el tudok vonatkoztatni a napi problémáktól, nagyon sokszor erre alszom el (jó értelemben) 🥰 Millió köszönet!
@fecomihaly53802 жыл бұрын
A napnál is világosabb mostmár! :) Köszönöm! Ezért meg is hívtalak egy kávéra.
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Köszi :)
@Karoly_Szekelyhidi Жыл бұрын
Nagyon profi amit csinálsz! Csak igy tovább!!👌
@czigany_kristof58523 жыл бұрын
Bárcsak mi is így tanultuk volna ezt Kémiából... Amint tudok csatornatag leszek. Jól magyarazod és hiánypótló amit csinálsz! Így tovább! 🌞
@BalanceDroid Жыл бұрын
Nagyon jó a csatorna, elkezdtem nézni az első résztől. Köszönöm
@puffy61823 жыл бұрын
Egyetlen csatorna ami szerintem megérdemli a támogatást
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nagyon köszi! :)
@matyi56803 жыл бұрын
@yara.q3 жыл бұрын
Van még egy: Hogyan működik? Röviden - Tömören Ez a két csatorna most Magyarország csúcsa, elképesztőek🤩😍 Meg van egy "Elfnet", aki szintén igényes, összeszedett videókat csinál, szerintem ő a 3.
@PalVona3 жыл бұрын
király volt a videó, nagyon szépen összeszedted ! élvezet volt végig nézni : )) pici pontosítás, amiket novának hívtál, azok valójában szupernovák, az igazán nagy tömegű csillagok robbanása a szupernóva. a novák azok inkább csak anyagkilövődéseket intéznek, a robbanásaik periodikusak nem jár a csillag megsemmisülésével. amit még hozzá tennék, a nagy tömegű csillagok sokkal rövidebb élettartama - úgy rémlik ezt egy kicsit pontatlan volt az előző videóban is, azok a csillagok akik szupernovák lesznek nem élnek milliárd évekig, hamarabb semmisülnek meg, sokkal gyorsabban élik le az "életüket". de ezek apróságok, igen élvezetes volt a videó, köszönet a rengeteg belefeccölt munkáért !
@anikoberkesnesolyom94364 күн бұрын
Köszönöm ezt az érdekes videót!😊
@laszlonekiss16474 ай бұрын
Létezhet olyan űreszköz ami a csillagunk gravitációs lencsehatását használja ki?
@urkutatasmagyarul4 ай бұрын
Ahhoz érdemesebb nagyobb tömeget, mondjuk egy egész galaxist használni
@miklosfulop73503 жыл бұрын
Zseniális, jól összeszedett tartalmas rész volt. Köszönjük!!!!
@alexonodi86053 жыл бұрын
Te vagy Magyarországon a legjobb videós csak így tovább🤩👏
@lospadresapa602811 ай бұрын
Te magad mérted le az összeset, vagy láttál valami hiteles(?) statisztikát?
@janduraistvan3 жыл бұрын
Annyira köszönöm az összes munkádat! A párom -aki csak a "másik univerzumból" leste az őrült imádatomat a téma iránt, -NOS, Ő IS RÁKAPOTT a csodás világűrre általad! (Kaptam egy klassz távcsövet is! -amit alig lehet itt használni Norvégiában, mert ha nem esik, akkor egyfolytában világos van..., ) Mindenkinek küldözgetem, annyira imádom, hogy ilyen klasszul van elmagyarázva minden! Hol van már az, hogy a lányomnak a saját kis rajzaimmal, földgömbbel-lámpával (ahogy apum mutatta) meg golyókkal kell elmagyaráznom dolgokat, mindezt úgy, hogy én BÁR én MÁR értettem, elmagyarázni nehéz volt az átrágott anyagokat, szóval még egyszer köszönöm! Inga
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nagy öröm ezt olvasni! :)
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
12:36 A felsorolás hiányos. Törpebolygó is egy létező fogalom, amit nem fed le egyik említett kategória sem. Amikről szó volt a vidóban: Kőzetbolygó, Gázóriás, kisbolygó, aszteroida, üstökös. A Plutó nevében kikérem a szövegezés pontosítását! Köszi Nap, hogy ma 38-39 fokban dolgozhattam kint a szabadban.
@falusiistvan37443 жыл бұрын
Ez nekem is eszembe jutott a videó nézése közben. + még az, hogy az aszteroidák és a kisbolygók ugyan azok.
@falusiistvan37443 жыл бұрын
Ja, és még benne van a Naprendszerben a bolygóközi por és gáz is.
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
@@falusiistvan3744 Wikiről: "A kisebb égitesteket méret és összetétel szerint is alcsoportokba szokás sorolni, ám megkülönböztetésük nem könnyű, lévén nincsenek pontos definíciók rá és az átmenet az egyes csoportok között nem kategorikus. Így ebben a maradék anyagban találhatóak a kisbolygók, üstökösök, meteoroidok, és porszemek. A kisbolygók, meteorok és a kozmikus porszemek között folyamatos a méretbeli átmenet." Nekem ez alapján nem az következik, hogy az aszteroida = kisbolygó. Átfedés valóban van, de szerintem nem egy és ugyanaz a kettő fogalom, nem tökéletesen azonosak. Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/Naprendszer#Kisbolyg%C3%B3k_%C3%A9s_meteoroidok A Por említésével egyetértek, az is kimaradt a videóból.
@falusiistvan37443 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan Az igaz, hogy a por, a meteoroidok és a kisbolygók között van átfedés, de az aszteroidák azok kisbolygók más néven. Ennek nem is állítja az ellenkezőjét az általad linkelt szócikk. A Wikipédia Kisbolygó című szócikkének bevezetője: Egy kisbolygó vagy aszteroida a törpebolygónál kisebb, szabálytalan alakú, szilárd anyagú égitest, mely csillag körül kering.
@falusiistvan37443 жыл бұрын
Szóval szerintem azon égitest-kategóriák teljes listája, videóban nem lettek említve, mint a Naprendszer teljes tömegének alkotói, ez: kisbolygók/aszteroidák, meteoroidok, bolygóközi gáz és por, a 4 gázóriás gyűrűi.
@gergolind3 жыл бұрын
Szuper videó lett! És nagyon aktuális! :) Köszönöm szépen és gratulálok!
@18sailer183 жыл бұрын
Na-na!! Miaz hogy nem járt ott még senki? Hiszem már egy észak kóreai leszállt a napon a saját, otthon készült űrhajójával :)
@copy083 жыл бұрын
Igen. Leszállt a nap sötét oldalán. Utána haza jött. Mindezt 15 perc alatt.😂
@andrasdriesner35793 жыл бұрын
Hahaha
@peszekilaszlo2 жыл бұрын
éjszaka kell menni
@istvan149 Жыл бұрын
@@peszekilaszloNapon éjszaka nincs
@dont_rage_dude Жыл бұрын
Bruh sztem a nacik a nap belsejebe menekultek
@kantorgyula79743 жыл бұрын
Köszi, hogy ilyen összeszedett videót készítettél! Kiváló munka! De egy két helyre szerintem nem volna baj, ha bemondanád a hozzá tartozó szakszót, úgymint protocsillag, protoplanetáris korong, egyebek. Az egyetlen ismeretlen dolog számomra a korona 5x10e7°C hőmérséklete volt. Ez meglepett. Továbbá szeretném leszögezni, hogy a mai álláspont szerint innét számítva 900.000.000 év múlva a fényerő túlzott megnövekedése miatt a bolygó lakhatatlanná válik. Amint a Nap fehér törpe állapotát eléri, nem milliárd, hanem 2 nagyságrenddel nagyobb időintervallum alatt fog barna, majd fekete törpévé hűlni. Kérlek, tedd bele a szakszavakat a videóidba, legfeljebb széljegyzet gyanánt, hogy aki érdeklődik, az is tudja, mégis mi fán terem az a porkorong egy ifjonti csillag körül. Köszi a jó kedd délutáni élményt!
@kantorgyula79743 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 érdekes is az univerzum 😀 lényegében mivel oly kevés ideje tudjuk az univerzumot megfigyelni, majdhogynem minden, amit tudunk róla, az következtetés/ elmélet. Egyáltalán az ősrobbanás tényét sem vehetjük készpénznek, ahogy azt sem, hogy 93 mrd fényév az univerzum átmérője. Ezen kívül minden a kozmikus horizonton túlra esik. A csillagok élete is igen érdekes, az is többnyire feltételezéseken alapszik. De valóban, a 10 trillió év környéki intervallum a nap kihűléséhez valószínűleg helytálló. Csodás helyen, kiváló időablakban jöttünk létre, hogy gondolkodhassunk ezekről. Regenerált anyag, furcsa quarkok, vas-eső, bolygó méretű gyémántok, 2000 kilométeres szelek, barna törpék, variábilis csillagok, és kolosszális fekete lyukak univerzuma ez, mely eddig általunk megismert csodái csupán az első molekula a jéghegy csúcsán.
@kantorgyula79743 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 az igazság az, hogy hiába figyelsz meg egy csomó objektumot, egymástól térben s időben messze, ha egy esetben sem volt meg a fizikai tapasztalás élménye. A belső hőkre, korra, besorolásra és anyagösszetételre is csak megközelítő értékeket tudunk adni. Továbbá nem feltétlenül pontos a távolságmeghatározási módszerek egyike sem. 1-1 fényév igen sokat vet a latba. Addig, amíg az általunk leírt csillagrendszertani skálákat nem tudjuk saját szemmel 1-1 csillagon ellenőrizni, addig minden csak feltételezés marad. Legújabb teóriák szerint pl. a fekete lyukak nem tudnak elpárologni. Nagyjából helyesnek vélem persze a megállapításokat, sokat úgy ahogy bizonyítani is lehet, de a lényeg, amire ki akarok lyukadni, hogy az űrkutatás témájában még igen gyerekcipősek vagyunk. Annyi rejtelem vár még az emberiségre, s annyira kevés az, amit biztosan tudunk. Közvetettek a módszerek, így nagy a hibaszázalék. Azt sem tudjuk, a saját bolygónk hogyan épül fel pontosan. Ezt érdemes észben tartani szerintem, mielőtt azt mondjuk, hogy ez biztosan így meg úgy van. Maga a gravitáció, mint olyan, nem tudjuk, hogy külön erőnek számít e, vagy csak az anyag tömegének a következménye. A téridő az megint fogós kérdés. A viselkedése, természete úgyszintén az.
@kantorgyula79743 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 He was a well known astrophisics professor who has pointed out that the black holes eventually will disappear in a cosmoc boom when all the matter of theirs is evaporated in the form of Hawking radiation. Először is, sosem sikerült fekete lyukat megfigyelni pontosan. Másodszor, nem sok mindent tudunk róluk. A spint, a töltés természetét, illetve a Schwarzschild radiust kifelé mutatva befejeződött a fizikai paramétereik felsorolása. A Schwarzschild radiusból, és a környezetükben keringő objektumok útvonalából kalkuláljuk a tömeget. Az összes többi fizikai tényező, amely jellemző lehet rá, az ezen a radiuson belül van, és valószínűleg sosem fog kiderülni, lévén az igen erős gravitációs hatás kicsit szétdobná az ember atomjait erre-arra, mielőtt beleesne az eseményhorizontba. Mivel ma kilógott a belem, csak holnap tudom neked megkeresni, hol olvastam ilyet, hogy lehet, hogy nem párolognak el. Bár okos élőlény vagy te is, nem teszed fel az alapvető kérdést, amit mindenki feltesz, aki igazán a téma megszállottja. Vajon ez tényleg így működik? Mr Paxton, faszát veszélgettünk, de érdemes az én pártomra állnod, és készpénznek venni, hogy ezen elméletek közül majdnem mind meg fog majd dőlni az idő előre haladtával. Brékesség a Zúrban!
@kantorgyula79743 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 akármelyik scenariot tekintjük, a tudomány mai állása szerint 3 lehetséges tényező a végeredmény. Ha örökké tágul: Homogén fotontenger, extrém alacsony hőmérséklettel, és extralalacsony denzitással. Ha pulzáló termeszetű az univerzum, a végeredmény egy ultramasszív fekete lyuk. (Hawking pontok) Ha időtlen, s örök, akkor nem ismerjük a kimenetelt, mert nem meghatározható. Megkeresem, amit mondtam.
3 жыл бұрын
20 perc?! Kényeztetsz minket :D Amúgy lehetne ez egy új sorozat is, a Nappal kezded, majd jöhet a többi égitest, a Naptól távolodva ;)
@vencelszoke40003 жыл бұрын
Ezt preferálom
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Ez a terv, nyugi ;)
@bacsijancsi79693 жыл бұрын
Tudom, hogy a YT algoritmus imádja a hozzászólásokat, ezért IS írok. 😉 A 7 éves fiam és én 38 éves fejjel is úgy tartjuk, hogy ez a csatorna még mindig többre érdemes. Egyszerűen annyira komplex tudást ad át, hogy az több, mint megsüvegelendő. Csak így tovább. Persze, ezt a részt is többedszerre néztük meg...
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm a kedves szavakat! ;)
@julcsi493 жыл бұрын
Nagyon köszönöm ezt a számomra is megérthető, manapság pont aktuális videót!❤😊
@thekingdsc35843 жыл бұрын
újabb szellemi felüdülés adag, kössz ☀️
@erzsebetpapainedees41526 ай бұрын
Nagyon jó videó lett ❤❤❤❤❤
@YaroslavBerki6 ай бұрын
imádoma napot 😊
@tvlntn8963 жыл бұрын
Nagyon jó kis videó, igazán érdekes. A koronakidobódás visszarepítene az kőkorba, ezzel nem igazán értek egyet. Egy általános-középiskolás diáknak több ismerete van a világról és a technológiáról, hogy az emberiség nagyon hanyatlásnak induljon egy ilyen eseménytől. Inkább a gazdasági hatásai lennének a félelmetesek.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Hiába a tudás, ha nincs hűtő a lakásban, ha nincs éjszaka fény, vagy ha leállnal a víztisztítók és csak ihatatlan vízhez jut egy földrész. Nem lenne fuvarozás, nem érkezne friss áru a boltokba, nem lenne mit enni. Hidd el, hogy pocsék lenne.
@V_Atti3 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Annyiban van igazsága Valentinnek, hogy pl. GPS-műholdak nélkül is tudnának navigálni a hajósok (szextáns, óra szokott lenni még a hajókon), van lehetőség pörgettyűs navigációra is és a csillagászati navigáció is jóval könnyebb ma, mint régen. De hasznos (lenne) felkészülni erre a helyzetre, csak idő kérdése, hogy mikor lesz rá szükség. (Plusz a mágneses pólusváltás is okozhat hasonló gondokat.)
@tvlntn8963 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Természetesen nem arra gondolok, hogy egyészen jó körülmények között átvészelnénk, biztosan nem. Egy kínszenvedés lenne a bolgyó összes lakójának, de azt nem hiszem hogy pattintott kőeszközöket használnánk. Így értettem. :)
@boglarkakabai70210 ай бұрын
Szuper a videó!!❤❤
@miklosmaga442 Жыл бұрын
Te vagy a legjobb 💪💪💪
@V_Atti3 жыл бұрын
Szuper volt és minden dicsérethez csatlakozom, de nem szívesen tartom magamban, hogy én a Nap galaxisbéli mozgásáról is tettem volna említést. Illetve javaslom, hogy ha lesz szó egyszer pl. a Tejútrendszerről, érdemes lenne beletenni, hogy a Nap merre és hogyan bolyong, kering, a galaxis síkja alatt és fölött, most a karok között és néha bennük. Mindeközben viszi magával az egész hóbelevancot, ami az otthonunk. :-)
@arnoldpaole48167 ай бұрын
És egy már működő csillag képes a külső hidrogén felvételére?
@urkutatasmagyarul7 ай бұрын
Tulajdonképpen igen, de ritka az, hogy külső forrásként nagy mennyiségű hidrogénhez jutna.
@decorn25423 жыл бұрын
Ez egy nagyon jó nap volt :)
@Mine-bw7li3 жыл бұрын
Szia, nagyon jó lett! Ja és lenne egy kérdésem van egy videód hogy miért gömbölyűek a bolygók? Mert nem találtam róla KB. Semmit a neten. Köszi előre a segítséget!
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
A gravitációs hatások a tömegközéppont felé vonzák a tömeget. A gömb pedig egy olyan test, ahol a felület a középponttol mindig azonos távolságra van, így az erők mindenhol kiegyenlítődnek.
@Mine-bw7li3 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Értem már! Köszönöm szépen.
@Mine-bw7li3 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 Szintén köszönöm! :D
@mihalydaroczi62687 ай бұрын
Pont ebben a videóban van a válasz. 😊
@anonymus95703 жыл бұрын
Ez most a bolygókkal kapcsolatos részeknek a felvezetője akar lenni, vagy csak én gondolom bele? Amúgy király lett, mint mindig!
@gabrieltoth5543 жыл бұрын
Csak az foglalkoztat,hogy vajon miért nincs "neve" .Mindennek adnak nevet autóknak,telefonoknak stb.stb. miért nem kaptak nevet ezek a létfontosságú égitestek?Miért csak a csillagászati "rangjuk" szerint emlegetjük a napot vagy épp a Fölt holdját?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nagyon egyszerű, azért mert mindkettőből csak egy van. Ha két napunk lenne, akkor már az őskorban nevet kaphattak volna, de mivel csak egy van, ezért az kapta a Nap nevet. Akkor még nem tudtuk, hogy az univerzum tele van hasonló égitestekkel. Ugyanez a helyzet a Holddal is.
@mihalytoth1904Ай бұрын
Ha a Napunk elődje felemésztette minden hidrogénkészletét mielőtt felrobbant, akkor most honnan van neki az a rengeteg hidrogén?
@urkutatasmagyarulАй бұрын
@@mihalytoth1904 Dehogy emésztette fel! A csillagban lévő hidrogén túlnyomó többsége nem képes az égitest méllyébe merülni, így nem is lép fúzióba. Csak a csillag közepén lévő atomok képesek egyesülni
@klarasajahujvaryklara27273 жыл бұрын
Nagyszerű, legyen ez egy sorozat!🥰🤗
@spontanvideok2463 жыл бұрын
Csodálatos video lett. Egész nap eme Csatorna videoit nézném. Kár, hogy kimaradt a Nap mágnesességének részletesebb magyarázata, és a Helioszféra ami az egész Nap rendszert megvédi az Űrből és más bolygóktól, Szupernóváktól érkező Káros Sugárzásoktól. Ettől még nagyon király lett ez a Video és tetszett.😍
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Így legalább maradt ok egy második epizód elkészítésére! ;)
@MrPetike88 Жыл бұрын
Nagyon jók a videók, köszönjük! Egy kérdés eszembe jutott: sok milliárd év alatt nem fog kifogyni az univerzum a hidrogénből, illetve végül lényegében nem tudnak kialakulni új csillagok?
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
A csillagok tömegülhöz képest csak elenyésző mennyiséget használnak fel, tehát előbb-utóbb valóban kofogyhatnak a hidrogénből, de ez még több 100 milliárd év
@kkereszty3 жыл бұрын
Na ez kerekre sikerült! Gratulálok!
@SwoleDoge3 жыл бұрын
Zseniális a csatornád!🙂
@attilabeloczki82263 жыл бұрын
Üdv! Jót tenne a csatornának és a videóknak ha legalább egy hobbi csillagász lektorálná őket. Esetleg ha az alkotó megnézné Dávid Gyula vonatkozó előadásait, már akkor is pontosabb, szakszerűbb lehetne a szöveg.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Egy fizika tanár segített helyre rakni a dolgokat. Ha találsz valami hibát, kérlek jelezd, hogy mások is tisztába legyenek a dologgal! Köszi
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
Dávid Gyula tudása számomra lenyűgöző, egy zseni az az ember.
@gaborfeher7413 жыл бұрын
A "sötét" anyagról készítesz egy összefoglaló videót? Az Ősrobbanás után, amikor alig voltak atomok, vajon akkor a "sötét" anyag már jelen volt?
@csaladbodrogi4246 Жыл бұрын
Nagyon érdekes volt. Segítetél hogy ötösöm legyen😂😂😂
@lospadresapa602811 ай бұрын
Nyelvtani segítséget is kérj, légy szíves, hogy a múlt időt (Segítetél) helyesen tudd leírni!
@Mela_Pipi8 күн бұрын
Azt értem, hogy este kialszik, magától, de reggel ki gyújtja meg újra? Erről kellene beszélni!
@Gellert743 жыл бұрын
NAPról - NAPra egyre jobb ez a csatorna ! 😁
@attilasipos296811 ай бұрын
Kitűnő videó!☀☀☀
@balintgombas94323 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó, nagyon letisztultan magyarázol. Viszont muszáj megemlítenem, hogy szinte nem hangsúlyozol. Emelett valamikor sok idő telik el két mondatod között, valamikor meg az elmondottakat feldolgozni se hagysz időt. Emelett hiányolom a forrasmegjelölést. Nagyon örülnék, ha beraknál pár linket a leírásba, szereretem tudni, hogy honnan szerzik az információt akik továbbítják.
@gaborcsima9120 Жыл бұрын
Lenyűgözően jó videó! Nagyon érdekes és gyönyörű szép. És mennyivel több, mint amit a cím sejtet! (Legalábbis számomra.)
@Roland92 Жыл бұрын
Olyan bolygórendszereket is képesek megtalálni a kutatók melyek a mi szemszögünkből nézve nem haladnak el a napjuk előtt, vagy ilyesmire jelenleg még nincs mód?
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
A transit módszerrel nem, de a bolygó keringése kihat a csillag mozgására, amit pontos műszerekkel már mérni lehet. Így van lehetőség más világok feltárására is.
@Roland92 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul A minap láttam egy videót, ahol elvileg több mint 10 évig folyamatosan készítettek képeket egy csillagról (ami körül a bolygók keringési pályája pont merőlegesen ált a csillaghoz viszonyítva a földről nézve) és felgyorsítva lejatszották a felvételt, ahol a csillagot kitakarva jól lehetett látni 4 halvány fehér pontot ami kering körülötte. Valós lehet ez a felvétel? Vagy ennyire közeli volt a csillag amit vizsgáltak?
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
@@Roland92 Erre ma már képesek, de 10 éve még szerintem nem votunk. Így vagy nem 10 éves időszakot ölelt át a videó, vagy csak animáció volt a 10 évig tartó mérések alapján
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Utánanéztem, valóban érdekes! A Keck teleszkóp megfigyelései alapján készítették a videót, ami valóban 12 évet karol át!
@Roland92 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Szuper! Köszönöm szépen! 🙂
3 жыл бұрын
A korona hőmérséklete miért nagyobb (főleg ennyivel), mint a felszíné?
@preatore3 жыл бұрын
Olyasmi lehet ez szerintem, mint a tűznél. Pl. egy gyufának sem a lángja közepe a legmelegebb, hanem a láng legkülső rétegének a csúcsa.
@Enkeli3443 жыл бұрын
Acetilén pisztoly van cégnél, ha melegitem a vasat ott is a láng hegye meleg nagyon. Valószínűleg ahogy a nyomás nyomja kifele a gázt , úgy tolhatja a hőt is. Majd ott koncentrálódik ahol a nyomás csökken. Uhh elmondani nehezebb mint gondolni. Remélem igaz a feltevés. A napnál is gázkilökődés lehet mint kb a pisztoly esetén.
@mrJety893 жыл бұрын
Ez még nem teljesen világos, senki nem tudja pontosan hogy miért ennyire forró a napkorona, de ehhez az is hozzátartozik, hogy amennyivel forróbb a korona, annál ritkább is ott a nap légköre, mint a felszín közelében, vagyis a korona viszonylag kis számú atomot tartalmaz, amik viszont extrém hőmérsékleteket érnek el.
@Disturbing.noises3 жыл бұрын
Ha jól tudom, ez egyelőre nem tisztázott. A Nap “felszínén” tomboló mágneses “tornádó” munkájának tulajdonítják ezt, ami a Nap belsőbb, forróbb rétegeiből a felszínen áthaladva a hőt a koronába juttatja úgy, hogy a korona nem veszi fel ezt a hőt. Ha marhaságot beszélek, javítsatok.:)
@lacikeri31023 жыл бұрын
Nagy vonalakban a napban termikusan örvénylő sűrű plazma mágneses örvényeket kelt, ami felgyorsítja a koronában a részecskéket, azaz megnöveli a hőmérsékletet. A sűrűbb régióban a nagyobb tömeg miatt ehhez kevés a mágneses tér energiája. Tehát igaz hogy a korona hőmérséklete nagyobb, de jóval ritkább is, vagyis a hőmennyiség térfogatra vetítve kevesebb. Azaz ha beletennéd a kezed már az is visszahűtené és közvetlenül nem égetne meg...csak a sugárzás, ezért 30000-es naptejet nem ártana használni :D A láng hőmérséklet eloszlás egy szemléletes példa de egészen más okozza.
@gaborbatancs28143 жыл бұрын
Fúúú ez nagyon érdekes volt,nagyon tetszett imádom! Csak egy kérdés amikor össze omlik egy csillag és Supernova robbanás lesz akkor keletkezik a feketelyuk.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Ez az adott csillag tömegétől függ. A Napból sosem lesz sem szupernóva, sem fekete lyuk, egyszerűen túl kicsi a tömege hozzá. De egy bizonyos érték fölött, ami párszor több, mint a Nap tömege már feke lyukká válhat az égitest a saját tömege miatt.
@V_Atti3 жыл бұрын
Szupernova robbanás következménye, maradványa elsődlegesen egy neutroncsillag, amelynek tömege kb. max 3 naptömeg. Ha nagyobb tömegű lenne, akkor már az összepréselődött neutronok sem lennének képesek megtartani a súlyt és összeroppanva fekete lyuk jön létre.
@timacs263 жыл бұрын
nagyon izgalmas video volt és nagyon érthetően magyarázol!
@erzsebetpapainedees41526 ай бұрын
És a napkitörések gyakoriak?🤔
@urkutatasmagyarul6 ай бұрын
Egyre gyakoribbak!
@garf74992 жыл бұрын
Legjobb magyar csatorna 💪
@VarDom073 жыл бұрын
Remek videókat csinálsz, így tovább! Tervezel videót az orosz űrprogramról?
@Vbarni2 жыл бұрын
Felmerült bennem egy olyan kérdés, hogy mi lenne, ha tételezzük fel, az emberiség még létezik, még mindig a Naprendszerben él, és Nap kezd kifogyni az alapanyagából, akkor azt mi emberek tudnánk pótolni?
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Nem, ahhoz egy másik csillagnyi hidrogénre lenne szükség. Ha kifogy, menni kell.
@lospadresapa602811 ай бұрын
Jó, de akkor valaki szóljon előre! - @@urkutatasmagyarul
@Vid.1863 жыл бұрын
Zseniális videó ismét, nem győzöm elégszer megnézni a tartalmaidat! Remélem sosem fogysz ki a témákból és a lelkesedésből, mert valódi értéket hozol létre! Csak így tovább! 👍👍👍
@leesin19083 жыл бұрын
Említetted hogy, ha össze omlik egy csillag akkor a vasnál is nehezebb anyagok is létre jöhettek/jöhetnek, szóval akkor az alkémikusok elő allithatnának aranyat ha meg lennének az adót feltételek?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Persze, több millió fok, a Földön sosem látott nyomás, és brutális energia. Számításaim szerint röpke 40-50 milliárd dollárból elő tudnak állítani pár ezred gramm aranyat.
@V_Atti3 жыл бұрын
Wikipédia: "Mesterséges arany talliumból történő előállítására reaktorban, elemátalakítás révén van lehetőség - ennek költsége azonban két nagyságrenddel meghaladja a természetes arany bányászatáét és a keletkező nemesfém mennyisége is rendkívül csekély, így a gyakorlatban nem alkalmazzák. "
@lacikeri31023 жыл бұрын
Nem csak hogy előállítható, de csinálták is már aranyat. Átlagos részecskegyorsítóban meg lehet csinálni. Persze jóval drágábban mint amit a keletkezett arany ér, de lehetséges.
@incosy2 жыл бұрын
8:07 ez a rész egy Kurzgesagt videóból van? Ha igen, melyikből? :)
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Igen, ez a pár mp biztos tőlük van, de már nem emlékszem pontosan melyik videóból
@incosy2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Akkor jól éreztem, nagyon egyedi stílusuk van. Köszönöm azért, majd megkeresem! A videóid meg nagyon hiánypótlók számomra, nem is értem hogyan sikerült kikerülni eddig őket, bő hete függőjük vagyok már, van mit pótolni!
@jozefnovak77502 жыл бұрын
Köszönöm szépen! Nagyon érdekes!
@NR-HUN3 жыл бұрын
Rendkívüli a csatornád. Én kötelező tanagyagnak, de legalább házi szorgalmi megtekingetésre javaslom mindenkinek. Neked pedig azt hiszem állami díjazásban kellene részesülnöd. Ne hagyd abba, amíg ezt meg nem kapod és azután se. A Delta tudományos híradó, amihez tudnám hasonlítani, de annak tágabb volt a témaköre. Ez nem azt jelenti, hogy keveselném az űrbéli témakört. Sőt, már az zseniális, hogy ekkora mennyiségű tudást osztasz meg velünk ebben a témában. Nem tudom hány videód van eddig, de hasznosabb módját még nem tapasztaltam a téma bemutatásának. A könyvek nagyon kis hányadhoz jutnak csak el, mivel olvasva mindez száraz és elképzelhetetlen. Te ezt rendkívüli módon megújítottad. Én tényleg azt mondom, hogy ezt a tevékenységet közpénzből kellene támogatni. Ha lennének még más témakörben hasonlók, ez egy nagyszerű, új tudományos média csatorna is lehetne. Rengetek ötletet, erőt és forrást kívánok Neked!
@miklosfulop5663 жыл бұрын
Laikusok számára nagyon jól összefoglaltad, amit a csillagokról tudni kell. Viszont egy kis pontatlanságra felhívnám a figyelmet. A nagy méretű csillagok összeomlásakor nem nóvarobbanás, hanem szupernóva robbanás történik. (a videóban 8:33-kor) Nem hoztam volna szóba, de a nóvarobbanás is egy létező jelenség, ne keverjük a kettőt.
@nyenyiblack9 ай бұрын
Szia, már sokszor gondolkodtam azon, hogy lehetséges időben észlelni a napkitörést? Az elektromágneses sugárzás fénysebességgel terjed, energiát és impulzust szállítva. Azaz ha megtörténik akkor 8 perc múlva már itt is van a nyakunkon a szuperfler. Ezért a korona kidobódást csak akkor lehet észlelni amikor ideért nem? (Persze ez csak én gondolom így) Viszont több cikkben olvastam... és te is azt mondod, hogy talán azelőtt le lehetne kapcsolni az energia és telekommunikációs infrastruktúrát mielőtt megtörténne a baj. A kérdésem az, hogy hogyan észlelhetjük már azelőtt mielőtt ideérne? + ha még észlelnénk is rögtön vajon elég lenne 8 perc ahhoz, hogy mindent lekapcsoljunk? Persze gondolom lehet következtetni egy napfoltból, hogy valószínű ki fog törni. Viszont mi van ha csak napok/hetek múlva lesz aktív. Ennyi időre nem lehet lekapcsolni egy bolygó teljes elektromos hálózatát.
@urkutatasmagyarul9 ай бұрын
A veszélyes töltött részecskék sokkal lassabban haladnak a fénynél, így mindig lesz néhány óra előnyünk
@nyunyi789 ай бұрын
Szia! Szeretem nézni a videóidat ! Ha még nem volt ,készìthetnél egyet magáról az ősrobbanásról és az azt megelőző eseményekröl. Tény ként tekintúnk rá de arról, hogy mi miatt történt, mi "robbant" és mi lehetett elötte arról nem nagyon vannak infók.
@urkutatasmagyarul9 ай бұрын
Ennek oka, hogy az előtte lévő dolgokat képtelenség vizsgalni. De az biztos, hogy nem volt tér és ezaltal idő sem. Ezek hiányában pedig nincs is értelme az "ösrobbanás előtt" kifejezésnek. Egész jól látjuk, mi történt az ősrobbanás során és azt azt követő időszakban. De fogalmunk sincs, hogy miért történt. Lehet isteni szikra, vagy csak egy véletlen. Sosem fogjuk tudni megvizsgálni az okát.
@ps3kontroller126 Жыл бұрын
Most akkor sarga vagy fehér a nap?
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Neked milyennek tűnik?
@ps3kontroller126 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul csak azt hallottam valahonnan hogy igazabol feher csak sarganak tunik
@zoltansinka7521 Жыл бұрын
@@ps3kontroller126 A sugárzás maximuma zöld. Minden hullámhosszon sugároz, tehát fehér. Idelenn csak a légkörön keresztül látható, így sárga (narancs, piros). A szemünk meg olyan amilyen.
@rbelatamas Жыл бұрын
❤❤❤
@lonelysamurai36813 жыл бұрын
Micsoda szójáték🤣 (az elején) "ez a videó a napról fog szólni, hogy egy kicsit megvilágosodjunk"
@magorfia3503 Жыл бұрын
Megvilágosodni csak nappal lehet. 😂
@Thiamat_of_the_Nightfall3 жыл бұрын
Eddig pozitív véleménnyel voltam a csatornádról, de ennyi baki, ami itt elhangzik, az eddigi videoidban összesen nem volt. Már az első mondataid, miszerint a nap egy tök átlagos csillag is hatalmas tévedés. A G színképosztályú csillagok (mint a Nap) a fősorozati cikluban lévő csillagok alig 8%-át teszik ki, szemben az M színképűek 78%-val. Ehhez jön még hozzá, hogy ritka nyugodt a csillagunk a viszonylag lassú tengelyforgás miatt (egyenlítő 25 nap - sarkkör környéki 35 nap) + nem konvektív a nap a teljes sugarában, így ritkán és viszonylag gyenge kitöréseket produkál. Ezekből kiindulva igenis különleges a csillagunk! Ez csak egy volt, de rengeteg téves információ hangzik el csillagdinamikával kapcsolatban (pl.: vagy égitestek képződésénél a gravitáció csak pár km-es méreteknél jön be a képbe, előtte az elektrosztatika a fő mozgató erő - nézz utána mert vicces történet a felfedezés, vártam hogy benne lesz a videoban). Fogalmak, mint a nova (nova robbanásnál megmarad a csillag, vagy 2 ütköző csillagból lesz 1) tévesen alkalmazva. Sikerült a kis tömegű csillagok kimúlását összekutyulnod a szupernova robbanásos verzióval (itt van mit behoznod a működési elvekkel kapcsolatban). Szóval nem tudom mi volt veled az epizód készítésekor, mert a többi videoidban pontos és korrekt dolgok hangzanak el. Amúgy remek munkát végzel, csak így tovább!
@gilgames45397 ай бұрын
És miért kezdett el forogni? 😮
@urkutatasmagyarul7 ай бұрын
Ahogy a gravitáció összehúzta a sok gázt, az természetes forgába taszította az égitestet.
@mortyc12793 жыл бұрын
islkolákban kéne vetíteni a videóidat, tóbbet tanítasz 15-20 perc alatt mind egy tanár egy hónap alatt, nem a tanároknak szólok be, csak te sokkal érdekesebben es érthetőbben adod átt, ritkán hasznos és érdekes csatorna 👌 szép munka
@bandibunko1359 Жыл бұрын
👌👍
@attilatakacs41073 жыл бұрын
Kiváló lett. Köszönet érte!
@GNDagatt3 жыл бұрын
Köszönöm szépen, ez igazán informatív volt. Az jutott eszembe, hogy amikor űrkutatás viszonyában beszélünk millió-milliárd évekről, az sol, vagy valami univerzális év akar lenni? Mondjuk... milliárd éveknél nem biztos, hogy ez számít, csak gondoltam megkérdem. 🤣
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Ha hosszabb időintervallumról van szó (millió, milliárd évek), akkor azt a jelenlegi földi évekre kell érteni.
@lospadresapa602811 ай бұрын
De azt soha, egy pillanatra sem szabad elfelejteni, hogy amit ma látunk, az bizony már a távoli múlt. A fény sebességét figyelembe véve könnyű belátni, hogy a világ jelenlegi állapotát soha nem fogjuk látni. - @@urkutatasmagyarul
@instrobe75973 жыл бұрын
Ilyen videókat kéne az általános iskolákban mutogatni hittan óra helyett!
@zolitoth3963 жыл бұрын
Hello. Köszönjük a videókat. Az rendbe van hogy magába roskad egy csillag, de ezt milyen gyorsan teszi? Fénysebességgel vagy akár gyorsabban? Mert ha a mi Napunk megduzzad a Föld pályájàig, akkor fénysebességgel kb8perc lenne magábaroskadnia, ez nem túl valószínű.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Inkább kizárt! ;) A folyamat ennél jóval lassabba zajlik le. Meg sem közelíti a fénysebességet.
@roycroft85853 жыл бұрын
vajon mikor a nap felemészti a naprendszert utanna kifog alakulni egy ujabb ilyen naprendszer egy uj földel és vajon azonis lessz élet és ha igen lessz valaki a föld történetében aki csinál valami hasonlo csatornát?😊
@BARTHAish3 жыл бұрын
Az időutazás lehetőségeiről is készítesz majd videót, ha időd, energiád engedi? :)
@lospadresapa602811 ай бұрын
Ne, arról ne csinálj, mert az hülyeség! Ne terjesszük a baromságokat!
@laszloberczi33823 жыл бұрын
Csak egy kérdés! Ha egy időben EGY bumm volt a világmindenségben, akkor hogyan lehet, hogy az atomok ütköztek, összeolvadtak? Ha MINDEN MINDENTŐL távolodik, hogyan lehet, hogy galaxisok összeütközhetnek? Na jó, ez két kérdés volt.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
A tér tágulása csak milliárd fényév távolságokból látványos. A naprendszerünkben szinte kimutathatatlan. Ha két galaxis közel van egymáshoz, akkor a gravitáció jóval erősebb hatást ér el, mint a tér tágulása.
@laszloberczi33823 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Köszi a választ.
@garajszkigyerek3 жыл бұрын
0:19 érted, hogy megvilágosogyunk a naptol🤣 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣Haha. 😑
@gyorgyzsoldos1818 Жыл бұрын
Amúgy hány ember férne el a napon?😂
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Az összes
@gyorgyzsoldos1818 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Már mint számilag
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
@@gyorgyzsoldos1818 Akármennyi
@gyorgyzsoldos1818 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul 😂 Konkrétan??????????
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
@@gyorgyzsoldos1818 Igen, konkrétan! :)
@dani_yt24697 ай бұрын
Köszönjük a fizika órát😢
@richardsolyom40593 жыл бұрын
A vége azért elég szomorúra sikeredett, de az emberiség jóval hamarabb kifog halni, minthogy elpárolog az összes vizünk
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
Azt írod hogy szomorúnak tartod a végét, erre leírod hogy szerinted jóval hamarabb kihalunk mi emberek, eltűnik a fajunk. Érdekes.
@richardsolyom40593 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan Mert így van. Attól, hogy valami így van, még lehet szomorú :)
@Keiichii833 жыл бұрын
óh, a kihalást nem bizzuk holmi csillagra... mi magunk fogjuk véghezvinni...
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
@@richardsolyom4059 Igen, lehet az. Én azt írtam hogy érdekes a gondolkodás amivel ide jutottál, azt NEM írtam hogy téves. :)
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
@@Keiichii83 Én vagyok annyira derűlátó, hogy ezt nem fogadom el. Nem akarom azt gondolni hogy magunkat kiírtjuk.
@TheSkulo Жыл бұрын
Csillagporból lettünk és csillagporrá leszünk! Ami azért elég menő, ha belegondolunk.
@janospriol98672 жыл бұрын
C19 C SIKLÓ.Csodálatos szép lenyűgöző és félelmetes
@TheKiakiraly3 жыл бұрын
kiváló videó
@zoltanszucs79010 ай бұрын
Én ezt akkor se értem. Ha elfogy a nap üzemanyaga akkor fogja magát és felrobban és több milliárd fokra hevíti a benne levő atomokat. Szóval én akkor sem értem.
@zoltansinka75217 ай бұрын
Ha három sorban kéne leírni, senki sem értené. Olvasd el a wikin a vörös óriás és magfúzió cikkeket, az is sokat segít. Vagy nézd meg a Szupernóva, avagy a felrobbanó hűtőgép c. videót. Világos, mint a Nap.
@gilgames45397 ай бұрын
17:29 Kőkorszakba?! 😂 Ezelőtt 50 évvel nem volt GPS, mobil, internet, bankkártya, és semmi sem hiányzott! Még hogy kőkorszak! 😱
@ocsikenicolae57143 жыл бұрын
Lesz a Csilagokrol is videó ,, méret hőmérséklet ilyesmi,, vagy a fehér lyukakrol???
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
Fehér lyuk? Ez milyen megfigyelés alapján tekinthető létező objektumnak? (Az elvont elméletét én is ismerem ennek a lyuknak, csak még a bizonyítását nem láttam. Szerencsére a Fekete társánál már megvan a bizonyíték) Ezt azért kérdezem mert ha még mindig csak egy elméletileg lehetséges (nincs olyan ismert törvényszerűség, mechanizmus stb. amit tiltaná) objektum, akkor erről hogy lehetne egy értelmes, tartalmas videót készíteni.
@ocsikenicolae57143 жыл бұрын
Csak egy témát adtam ,ha talál elég információt ,anyagot a témáról s szeretne készíteni videót akkor jöhetne egy kis videó
@TeslaElonSpaceXFan3 жыл бұрын
@@ocsikenicolae5714 Értem, akkor téves az a feltételezésem hogy te tudsz valami új felfedezésről a témában. Persze én is várnom azt a videót ahol elmagyarázzák a pontos működését, kialakulását stb. Reméljük megtörténik egyszer.
@Janika9Z8RАй бұрын
esetleg a tankerhajósokat (is) tanítsák meg a régi módszerekkel tájékozódni. 80as evekig nem volt gps mégis sikerült felnézni az égre es tájékozódni.
@urkutatasmagyarulАй бұрын
Csak közel sem olyan pontossággal, ami üzemanyagveszteséget jelent. Arról nem is beszélve, hogy a felhőzet gyakran lehetetlenné tenné a szabadszemes tájékozódást.
@Janika9Z8RАй бұрын
@@urkutatasmagyarul akkor keszüljenek fel a legrosszabbra. kibaszott unalmas h világvégét kell eljárszani mert elmegy a tech a seggünk alól miközben sokaig megvoltunk nélküle is. oldják meg.