Audiodeskrypcja - Galeria Test 2. Z serii „Rzeźby rysowane” - Cabot Circus

  Рет қаралды 9

Mazowiecki Instytut Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury

Күн бұрын

Z serii „Rzeźby rysowane” - Cabot Circus
Alicja Habisiak-Matczak
Rzeźba Cabot Circus autorstwa Alicji Habisiak-Matczak została wykonana z akrylu i węgla na drewnie, a elementy połączono konstrukcyjnie przez nacinanie. Praca powstała w 2024 roku i mierzy 100 cm wysokości. Składa się z dwóch drewnianych, prostopadłych płaszczyzn, które autorka ozdobiła malarskimi i rysunkowymi elementami, tworząc przestrzenną kompozycję.
Inspiracją dla rzeźby było centrum kulturalno-handlowe Cabot Circus w Bristolu, w Wielkiej Brytanii, które autorka odwiedziła w 2022 roku podczas Międzynarodowej Konferencji Graficznej IMPACT 12. Rzeźba, podobnie jak inne prace Alicji Habisiak-Matczak, nie jest wierną makietą istniejących budynków, lecz autonomiczną, artystyczną interpretacją zapamiętanych fragmentów miejskiej przestrzeni. To architektoniczny kaprys - swobodna, wielostronna wariacja, która łączy elementy obserwacji z wyobraźnią.
Artystka podkreśla, że w jej twórczości miejsca takie jak przejścia, pasaże czy trakty komunikacyjne stanowią szczególne źródło inspiracji. Jak wyjaśnia:
„Przejścia, pasaże, trakty komunikacyjne zawsze były dla mnie niezwykle pobudzające. Miejsca spotkań ludzi - teatry, dworce, stadiony czy centra handlowe, które często są zarazem przykładami wyjątkowej architektury, są powracającymi tematami moich prac. Staram się uchwycić charakter danego miejsca, wyjątkowe światło, ciekawe proporcje elementów, które tworzą, w moim odczuciu, intrygującą całość. To, co zaobserwowane, łączę z tym, co wyobrażone. Przekładam język oglądanej rzeczywistości na język rysunkowych i malarskich znaków, linii, plam i faktur, z których powstaje nowa całość, przefiltrowana przez emocje, sposób widzenia i naznaczona autorskim warsztatem.”
Rzeźba jest próbą uchwycenia i przekształcenia wrażeń związanych z architekturą Cabot Circus. Tworzy nowe, oryginalne dzieło, które poprzez użycie światła, linii i faktur wyraża emocjonalny i artystyczny stosunek autorki do miejsca.

Пікірлер
PORTRET ARTYSTY - Ewa Miazek | Galeria Test PJM
25:20
Mazowiecki Instytut Kultury
Рет қаралды 438
Гениальное изобретение из обычного стаканчика!
00:31
Лютая физика | Олимпиадная физика
Рет қаралды 4,8 МЛН
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
Quando eu quero Sushi (sem desperdiçar) 🍣
00:26
Los Wagners
Рет қаралды 15 МЛН
Zwykły bohater #1 Listonosz
5:53
Pszczyńska Wizja
Рет қаралды 485 М.
But what is a neural network? | Deep learning chapter 1
18:40
3Blue1Brown
Рет қаралды 18 МЛН
Podcastsplejning #9 - Aktorka szczerze o pracy w teatrze
29:25
Podcast o teatrze
Рет қаралды 58
ОДИНОЧЕСТВО высшая точка Трансценденции
7:57
Морской Котик
Рет қаралды 199 М.
How does an Electric Motor work?  (DC Motor)
10:03
Jared Owen
Рет қаралды 19 МЛН
Zwykły bohater #2 Nauczyciel
5:19
Pszczyńska Wizja
Рет қаралды 1 МЛН
[DeepLearning | видео 1] Что же такое нейронная сеть?
19:00
3Blue1Brown translated by Sciberia
Рет қаралды 821 М.