Masz możliwość ładowania w miarę tanim prądem i jeździsz głównie wkoło komina - hybryda plugin ma sens. Mieszkasz w bloku i nie masz mozliwości ładowania na parkingu czy w garażu - nie ma sensu. No i jeżeli robisz głównie trasy też nie ma sensu. Po co wozić te dodatkowe 200kg. Reszta dywagacji i rozpatrywanie jakiś scenariuszy użytkowania...bez sensu.
@wojciechmilewski86223 жыл бұрын
Intro przesadnie głośne, głuchy w tej czapce?
@piotrszymkowiak16063 жыл бұрын
Zeby nie truły to trzeba po pierwsze z fotowoltaiki ładować a po drugie przez jakie układy oczyszczania przechodzą spaliny z ogrzewania postojowego? Poza tym Panie Robercie jak zwykle filmik przyjemny
@mariuszsularczyk30843 жыл бұрын
2,5 litra na 100km plus energia elektryczna. Warto pamiętać o ekwiwalencie energii na litr benzyny. Przy założeniu, że na litr będzie to 8kWh. Zatem owe 2.5 litra dało by nam 20kWh, co w aucie BEV czyli elektrycznym pozwoli nam na przejechanie 100km. Dla kogo są hybrydy z wtyczką? Moim zdaniem dla producentów, by mogli się zmieścić w normach emisji.
@amik78123 жыл бұрын
Mysle ze to etap przejściowy. Najbardziej w pluginie razi mnie wąski scenariusz użytkowania. Lekko się wyłamiemy z małego zasiegu a spalinowy juz sie załącza. Pali wtedy mało, niech bedzie te 2,5 litra ale to wciąż jazda tylko po miescie, wiec to moze drażnić szczególnie przy cenie auta. I wtedy dochodzą do nas typowo spalinowe sprawy. Wizyty na stacji, konieczność przeglądów olejowych, brak przywilejów elektryka. Jak dla mnie plugin to zbiór wad spaliniaka i elektryka w jednym. Ale niektórym może odpowiadać.
@MalwinaJasinska3 жыл бұрын
Gdyby hybrydy były sposobem pomagającym producentom zmieścić się w normach emisji, to by oznaczało, że samochody czysto benzynowe tych producentów się w tych normach nie mieszczą. To co piszesz jest nielogiczne.
@mariuszsularczyk30843 жыл бұрын
@@MalwinaJasinska I tak właśnie jest. Polecam ulotkę Toyoty Land Cruiser obecny model. Emisja co2 192g/km. Inny przykład Mercedes AMG G63 emisja 341g/km. To sa dane ze stron producentów. Przypomnę, że norma od roku 2020 przewiduje emisję 95g/km. Średnia emisja na koncern wynosiła w 2019 roku 122.4 g/km.
@MalwinaJasinska3 жыл бұрын
@@mariuszsularczyk3084 Nie przekonuje mnie to. Toyota na swojej stronie napisze cokolwiek co skłoni ludzi do kupowania samochodów. Ale przecież Toyota nie produkuje od 20 lat hybryd po to, żeby podołać normom UE. Produkuje je, bo to rozsądna technologia - na obecnym etapie, dużo rozsądniejsza niż samochody czysto elektryczne. Poza tym Volvo XC40 - czyli samochód od którego rozpoczęła się ta dyskusja - w wersji hybrydowej, używa silnika spalinowego dostępnego również w wersji bez dodatkowego silnika elektrycznego. W dodatku podkręconego, a więc w trybie spalinowym spalającego więcej. Hybrydy są fajne, hybrydy plug in jeszcze fajniejsze. Elektryki będą fajne za kilka lat - ale najpierw trzeba w nich zastąpić baterie ogniwami paliwowymi. No chyba, że chcemy spędzać 2 godziny na stacji benzynowej bo akurat jest kolejka.
@maksiodzidek13 жыл бұрын
kolejna ściema producentów jeśli chodzi o co2 - czekamy na klimatyzację uruchamianą alternatywnym małym silnikiem spalinowym o pojemności powiedzmy 50 cm3.