Az obszesszív kompulzív zavar (kényszerbetegség) csapdájában

  Рет қаралды 2,131

OCDsarok

OCDsarok

Күн бұрын

A #kényszerbetegséggel küzdve gyakran már nem is emlékszünk, hogy mikor és hogyan is kerültünk ennek a bénító, szorongással teli betegségnek a karmai közé. Ha mégis megpróbálunk visszagondolni, akkor nehezen jövünk rá, hogy mi is csúszhatott el ott, akkor az életünkben és hogyan is jutottunk a jelen pillanathoz. Ez a videó ezt segít megérteni, feltárva agyunk bámulatos, ám sokszor megtévesztő működését.
#obszesszivkompulzivzavar #kényszerbetegség # kényszergondolatok #pszichológia #mentálisbetegség

Пікірлер: 16
@hajnalkahlavacs4648
@hajnalkahlavacs4648 22 күн бұрын
Kedves Nimród! Nagyon örülök hogy rátaláltam a videóidra,és rendkívül hálás vagyok❤ Viszont szeretnék kérdezni valamit tőled. Van rá lehetőség Facebokon? Köszönöm szépen 😊
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 22 күн бұрын
@@hajnalkahlavacs4648 örülök, hogy tetszenek és segítenek. Jelölj be facebookon és kérdezz nyugodtan.
@alexandrakovacs3650
@alexandrakovacs3650 2 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm az összes videódat nagyon sokat segítettel nekem!! 🙏❤
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 2 жыл бұрын
Ennek igazán örülök! Nagyon szívesen! :)
@estebannavarro4335
@estebannavarro4335 2 жыл бұрын
Nimród, köszönök neked mindent! Hála neked, és Echart Tolle könyvének, fent tudom tartani az intenzív jelen létet. Végre nincs harc a világban maradásért. Béke van! Örökké hála neked! Végre eltudom az elmémet fogadni olyannak, amilyen. Anélkül hogy próbálnám megmásítani. Köszönöm! Remélem hogy az OCD-sek megtalálnak téged, és belemernek vágni a szemléletváltásba. Szép napot!
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 2 жыл бұрын
Köszönöm a kedves szavakat. Örülök, hogy segíthettem! :)
@antal9873
@antal9873 2 ай бұрын
Nekem olyan kényszerességem van, hogy többször le kell ellenőriznem: elzártam a vízcsapot?, elzártam a gázt?, be van csukva a hűtő ajtó?, bezártam a bejárati ajtót? (Télen+ ablakok, termsoztát). És mindezt 3, 10 vagy ezeknek a többszörösében leellenőrizni. Kb. 12-14 éves korom óta. Van mikor sírásig ment és fél napig rágódtam utána. Egy időben még telefonnal is fotókat készítettem a csapról stb. Megfigyeltem, ha nem kávézom akkor nem is jön ki annyira. Borzalmas egy állapot.
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 2 ай бұрын
@@antal9873 ez is nagyon gyakori. Ugyanúgy mûködik, mint a többi OCD-téma. Ajánlom a weboldal tartalmat: www.ocdsarok.com. Instagramra is sok kis tipp, tanács kerül fel az Ocdsarok IG oldalra 😊
@jociszabo199788
@jociszabo199788 Жыл бұрын
🤝🙏
@gaborpapp8190
@gaborpapp8190 2 жыл бұрын
ocd-vagyok nagyon jól magyarázod el köszi, én most költözöm a 3. emeletre folyamat a rettegés ,hogy ne hogy leugorjak persze tudom hogy csak az agyam csinálja de nagyon rossz........ide vágólag valami tanácsod van.
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 2 жыл бұрын
Röviden annyit tudok mted ondani, hogy tudatosítani a videóban elhangzottak alapján azt, hogy ez csupán az agyadnak egy fura módon történő figyelmeztetése, amely első alkalommal, amikor így figyelmeztetett megijedtél tőle és azóta is rettegsz, mert tévesen úgy értelmezted, hogy talán meg akarod tenni. Amikor már egy ideje benne vagy az agy megszokja azt, hogy ,,félned kell magadtól" még ha nincs is így és mivel nagyon fontos számára a veszély elkerülése, ezért mindenféle dolog amit behoz arra szolgál, hogy kételkedj magadban. Ezért is van, hogy bárki, ha azt mondja nem fogsz leugrani vagy akár én is mondhatom és a videóban elhangzottak alapján te is levezetheted ezt a következtetést, mégis az jön be a fejedbe, hogy ,,de mi van ha mégis?" Igy próbál az agyad a maga fura módon megvédeni, hiszen ő úgy veszi, hogy ha kételkedsz, hogy ,,mi van ha mégis", akkor ezzel megvéd téged, mert félni fogsz - csak épp fordítva sül el, mert nem nyugszol meg. Az agy számára természetessé válik az adott dologtól való félelem és már úgy veszi, hogy ha nem félnél az lenne a gond, mert hát ha nem félek, hogy leugrok, akkor azért ugrok le :) Ez persze ismét zsákutca, hiszen több milliárd ember nem fél, hogy leugrik és mégsem ugrálnak le. A megismerése és tudatosítása az agyad működésének már eleve hatalmas lépés, hiszen ha tudod, hogy mit közöl a maga fura módján és hogyan jutottál tévútra, akkor elméletileg el kell kezdened nem hinni a bejövő gondolatnak és idővel megnyugodni. Egyből nem megy persze, hiszen túl sokáig féltél valamitől, hogy most egyből az agy máshogy reagáljon, de minél inkább nyomatékosítod magadban minden alkalommal, hogy épp mi történik és miért, minél inkább nem fordítasz figyelmet neki és éled az életed a bejövő gondolatokkal párhuzamosan, annál inkább már csak arra figyelsz fel, hogy már eltelt 1-2 hét és nem is ugrott be. Ha figyelmet adsz ezeknek a gondolatoknak, azzal csak azt jelzed az agynak, hogy van mitől félni, az agy pedig teszi a dolgát és mindig mikor az adott helyzetben van felhozza. Adok egy példát: Ha holnaptól eltűnne minden kocsi a világon, amikor átmennél az úton automatikusan szétnéznél, hiszen megszokta az agy, hogy figyeljen a veszélyre...idő kell, amíg kellő mennyiségű üzenet küldődik és más ,,elfelejtesz" szétnézni, az agy hozzaszokik, mert már nincs rá szükség. De ha te hiába tudod, hogy már nincsenek kocsik (hiába nézed meg a videót és érted meg az agy fura működését), mert továbbra is rettegsz a kocsiktól, akkor folyamatosan az agyad arra sarkall, hogy szétnézz az úton átmenve (tehát folyamatosan félni fogsz rovábbra is, hogy leugrasz és az agyad behozza ezt). Remélem kielégítő volt a válasz. Igy irásban ennyire tudtam kifejteni :)
@gaborpapp8190
@gaborpapp8190 2 жыл бұрын
@@matyasnimrod3458 Köszönöm a kocsis példa is kiváló kezdem érteni ezt a betegséget általad.Csak még idő kell hozzá szerintem 3 hónapja vagyok benne..........
@szabolcsmeiczinger6800
@szabolcsmeiczinger6800 2 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon jól közelitetted meg megint a kényszereséget Nimród! Nekem megvan a legelsó ilyen gondolatom ami kb 12 éve volt, és ami az identitásomat támadta! Ami szâmomra akkor nagyon fontos volt! Amiből kiindult az egész! Hogy tudom ezt a javamra forditani?
@matyasnimrod3458
@matyasnimrod3458 2 жыл бұрын
Nos, mivel semmi konkrétumot nem írtál, ezért nehéz válaszolni. Minden embernél más-más identitásról beszélhetünk, ami az illető életében nagyon naggyá növi ki magát és az első gondolatok kényszeressé tudnak válni, úgy, ahogyan a videóban bemutattam. Ennek már a felismerése és tudatosítása is segíthet abban, hogy az ember ne a tévösvényen tegyen fel kérdéseket, hanem a kiindulópontot lássa tisztán, hogy hol is tért le. Persze attól még van munka azzal, hogy az azóta, rengeteg idő alatt kialakult agyi fókuszt átalakítsa az egyén, mivel az agynak a fókusza, figyelme ennyi sok idő alatt nyilvánvalóan elcsúszott, az adott témára irányult vagy később akár más témákra és ismét visszatérni oda, ahol még nem volt ez meg nagy elhatározást és odaadást ígényel és a különböző megküzdési technikák alkalmazását. Ezekről legérthetőbben egyénspecifikusan lehet beszélni az illetővel, amikor jobban megismerem a problémáját, valamint az egész kialakulását az adott személynél.
@szabolcsmeiczinger6800
@szabolcsmeiczinger6800 2 жыл бұрын
Nálam a kényszereség ott kezdöthetet hogy nem tudtam azt hozni amit elvártam magamtól! Meg akartam felelni magamnak és másoknak! Ezért alakultak ki a kényszeres cselekedetek! De ami még roszabb hogy ez átment az egész agresziv kényszergondolatokba! Én innen számitom az elsót ami 12 éve volt, és nem tudtam mit kezdeni vele! De most hogy megvan az első talán tudok valamit kezdeni vele, és hogy sokkal tudatosabb lettem!
@szabolcsmeiczinger6800
@szabolcsmeiczinger6800 2 жыл бұрын
Sokkal tudatosabb lettem, probálok a mostban lenni, és különböző légzés teknikákat használok amik sokat segitenek.
Obszesszív kompulzív zavar (Kényszerbetegség) - Bevezetés
29:52
Do you choose Inside Out 2 or The Amazing World of Gumball? 🤔
00:19
A felnőttkori ADHD rejtett oldalai   2  rész
40:39
OCDsarok
Рет қаралды 3,7 М.
Az én generalizált szorongásom
53:54
Petra Z Podcast
Рет қаралды 1,8 М.
12 jel, hogy OCD-s (Kényszerbeteg) vagy!
18:36
Tanulom Magam
Рет қаралды 99 М.
Mentális zavarok - Fókuszban az ADHD és az OCD
6:01
M2 Petőfi TV
Рет қаралды 357
A vágusz ideg, az Emésztés és a Szorongás kapcsolata
8:23
Ujhelyi Szabolcs Zoárd
Рет қаралды 79 М.
What is Pure OCD?
5:52
The School of Life
Рет қаралды 1,4 МЛН
How exposures for OCD and anxiety work
6:44
OCD and Anxiety
Рет қаралды 33 М.