Пишаємося паном БІЛИМ.Ви відкриваєте багатьом херсонцям історію міста та області.Велика подяка.
@Валерия05028 ай бұрын
Дякуємо! Чудове відео! Прекрасний Херсон! Теплі спогади! Чекаємо на повернення в наше неймовірне МІСТО-ГЕРОЙ!
@СветланаРудакова-ы9э9 ай бұрын
Село Кизомис в переводе с татарского : " Молодша сестра " а Чаплинка : " Старший брат" це все поселення Херсонської області про яке " руское населеніе може йти мова.Татари ,греки ,турки ,евреі ,шведи ,німці ,українці - ось більшість націй які сладали населення Херсонщині.
@Любимыевидеол9 ай бұрын
Вам же сказали, что евреи приехали в 30 годах
@qee-ek5yt8 ай бұрын
Чапля. Чаплинка
@N_a_t_a_l_i_ja8 ай бұрын
Я чула, що Чулаківка названо на честь козака, який створив хутір, бо він був без руки, а нібито з тюркського чулак це безрукий. А Кардашинка, від турецького кардаш, що означає товариш, або брат. Бехтери, теж не російське і не українське. До того ж у нас немає бахчі, у нас баштан. А кавуновий мед називали бекмесом. Не саман, а калиб. Тож мова сама розповідає історію краю.
@Татьяна-щ1с5о3 ай бұрын
@@Любимыевидеол Отчество моей прабабушки (1889г.р.) Моисеевна. То селение, из которого она родом находится рядом со скіфскими курганами скифских царей, имена которьіх известньі: САРА и ОГУЗ. Отсюда и название Серогозьі. Получается женское имя Сара евреи запозьічили у скифов. Когда группа ленинградских археологов производили раскопки кургана скифской царицьі, бьіло обнаружено множество артифактов и золотьіх украшений. А в районной газете"Червоний промінь" бьіло фото лежащей в гробу красавицьі--царицьі. Фотограф только успел заснять. Затем какое-то движение воздуха и все рассьіалось в прах . Мне бьіло лет шесть, но я хорошо помню ,как сильно меня впечатлил тот снимок. И я в то время чувствовала какую-то связь, что-то свое, родное. Наверное мои корни на Херсонщине еще из тех времен. Потому не смотря ни на что, не могу себя заставить куда-то уехать. 21:21
@СергійЛастовецькийАй бұрын
Кізій мис це дівоча коса .Херсон це Білховичи.дивіться мапи європейських картографів
@СергійОтставной9 ай бұрын
Дуже цікава інформація. Про "дике поле" чув протягом сорока років,із часів совка. В місті Білгороді -Дністровськом бачив археологічні дослідження українських і румунських археологів в кінці 90-х років. Там також були ще грецькі поселення пов'язані із хліборобством. Римляни потім їх замістили.Так,фактично тогочасний Європейський союз. Дякую Вам за подану інформацію щодо Херсону.
@sashanat65786 ай бұрын
💛💙Дуже потрібний проект . Велика подяка вам!!!
@ТетянаТерещенко-ы8г8 ай бұрын
Вітання з Київської області, м. Рокитне. Дякую Вам за цікаву інформацію.
@РиммаЩирук9 ай бұрын
Вітає Херсон! Херсон тримається!!! Відновиться й процвітатиме, як і вся наша Україна!!! Дякую за цікаву інформацію. Все буде добре!!!
@ЛідіяКулиняк-ь7ш8 ай бұрын
З нами Бог і його сила.🙏🙏🙏
@sashanat65786 ай бұрын
Тримайтеся, увесь цивілізований світ з вами, зброє йде нон-стоп до Украіни. Єдине, що іі тормозить Ермак
@ЯрославВенцель-д8в9 ай бұрын
Дякую, за історію України. Україномовний контент на вагу золота!
@MrTap22219 ай бұрын
Дякую Вам за суперове відео. Херсон це Україна. Був і буде Європейским містом
Чому ні слова не сказали про те що ще до Александрівського шанцу в районі нинішнього потьомкінського острову було давнє поселення Білковичі? В деякі часи це поселення розквітало, але іноді, після нападів татар, занепадало. Чомусь про цю інформацію дуже мало говорять.
@DiaczenkoSerg9 ай бұрын
Білковичі знаходилися не на місці Херсона, а на місці села Дніпровського. Саме тому про це й не говорять. Більш точна назва - Вільховісся на річці Вільховій
@ЛиляОноприенко-э7с8 ай бұрын
😂😅😂
@ЮрійПалічев-х8п9 ай бұрын
Дякую Всім причетним до виходу програми! Було цікаво!
@argus-o2n9 ай бұрын
Тягинка, Олешки теж старі міста
@AzovSeaNews9 ай бұрын
Дивіться незабаром на нашому каналі програми про історію Олешок і Тягинки.
@ЛидияКуценко-е8и8 ай бұрын
Дякую за мій любий сонячний Херсон-найкраще місто в Україні!Ворог дуже хотів наше місто,а зараз нещадно знищує усі історичні споруди,весь старий центр!Але йому не вдасся знищити нашу любов до міста!!!Наш сонячний Херсон відродиться і люди повернуться,нас не здолати!!!
@ДмитрийГайдаенко-и9л7 ай бұрын
Дякую, прохання ще про Херсон розповідати. Дяченко може класно висвітлити цю тему
@МаксимМагда-м4б9 ай бұрын
Дуже корисна інформація. Дякую!
@РиммаЩирук4 ай бұрын
Не зважаючи нінащо, наш Херсон тримається!!!! Розквітне, обов'язково!!!
@mytv3409 ай бұрын
Чудовий проект. 💙💛
@jan35338 ай бұрын
Дякую за цикаве,вчасне ришення.
@СергійПоліщук-ч1м9 ай бұрын
Ліва частина Херсонщини вітає вас дорогі друзі Все буде Україна тримаймося Слава Україні Слава нашим Славетним Воїнам 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@Любимыевидеол9 ай бұрын
Ждём соединения, победы нам
@ВитасПыхто9 ай бұрын
Витаня з посад покровська
@alinacielo8 ай бұрын
@@Любимыевидеол Херсон розмовляє Мовою !
@МелитопольскийфокстерьерДжесси4 ай бұрын
@@СергійПоліщук-ч1м ну зелик вроде не против отдать оставшуюся часть херсонской области - так что скоро словетние войны будете бежать! дальше
Вітання з українського Херсона. Мою вулицю, до речі,,де я зараз мешкаю перейменували з ворошилова на вул Володимира Великого
@СергійЦвик-ц4ж9 ай бұрын
то вам ще пощастило жити на "копійчаній" вулиці, а не на "плодово-ягідній". зелені більшовики такі більшовики...🤦♂️
@ВераРось-ъ1ь9 ай бұрын
При Екатерине 2 Войска России освободили Херсон от турков
@СергейПопов-о8з8м9 ай бұрын
Это в честь Новгородского князя Владимира, крестителя Руси???
@marahltk61609 ай бұрын
@@СергейПопов-о8з8ммоскви тоді не було!
@АлексейСтепанов-о9м9 ай бұрын
@@ВераРось-ъ1ьмартышка угро-финнская, дело в том что солдаты в этих войсках были украинцы, а командиры иностранцы, только мелкий офицерик-каратель Суворов был татарин.
@АлексАйзенштайн9 ай бұрын
Нагадаю - степова і приморська культура складова української культури. В українському фольклорі біля 600 пісень про море.
@СергейПопов-о8з8м9 ай бұрын
Я тебе напомню, что Чёрное море раньше называлось Русским!!!
@АлексейСтепанов-о9м9 ай бұрын
@@СергейПопов-о8з8ммокша, чурка кацапська, море називалося Руським (руси слов'яни), а не Русскім (угро-фінським).
@HannaPlatzdasch9 ай бұрын
@@СергейПопов-о8з8м Ваньюша ! Не руссским , РУСЬКИМ ! А ще раніше озером ПОНТІЙСЬКИМ !
@АлексейЭвергет9 ай бұрын
поросятко, а в чем разница между русским и руським? @@HannaPlatzdasch
@annalypunova2479 ай бұрын
Але ж не російським і не російськофедераційним 😉@@СергейПопов-о8з8м Головне місто Русі, яка існувала в IX-XII сторіччях, це був Київ.
@VyvirkaSira9 ай бұрын
Давнє Олешшя - на місці сучасного Херсона?! Але ж на мапі видно (6:26), що Олешшя - на лівому березі Дніпра (ну, як і сучасні Олешки). Межі Херсона ще на лівий берег не заходять.
@Светлана-ю3ю8р8 ай бұрын
Вітання з Очакова . Дякуємо за історію Херсону . Розкажіть нам ще про історію Очакова . Дуже цікаво почути . Дякуємо .
@mariaroman56107 ай бұрын
Моє вітання Херсонцям. Українцям необхідно виробити стратегію розвитку України. Слава ЗСУ!
@Datvi_9118 ай бұрын
Щиро дякуємо пану Диментію за розкриття конче важливої теми ! Слава Україні та ЗСУ!
@ArkanCzekan9 ай бұрын
А що відомо про козацький Перевіз (Старий Перевіз) на місці сучасного Херсона???
@Rachel._.249 ай бұрын
"Херсон" грецькою мовою означає "острів, півострів".
@ОлегПогорілий-с7ш8 ай бұрын
Дякую за цікаву розповідь.Слава ЗСУ!
@user-fm2lj8qq9m8 ай бұрын
Bilchowisce або Bilchowia або Bilichowisie, Bilchovisce, Біліховичі або Білі Сховища, БєЛоговище, Білі Ольховичі або Біла Ольховиця. Місто Херсон стоїть на ярах та балках ( як у лігві або сховищі), ( Лігво - кубло, прихист, заглиблення або інше місце в землі. Сховище - місце де можна сховатися, захиститися від кого-, чого-небудь, укриття) з одного боку тече річка Веревчина або Вірьовчина ( мікрорайон Шуменський ) потім перша балка - Молочна балка (вул. Молочна балка). Друга балка - Сповзаюча балка ( вул. Овражна). Третя балка Широка або глибока балка ( вул. Колодязна) у яких раніше росли хащі ( сховища, логовище) білої ольхи та вздовж берегів річок Дніпра, річки Кошової ( вул. Чайковського раніше були огороди ) та річки Вірьовчина верхня теж росли хащі з білої ольхи. Подорожуючи біля 2500 років назад Причорномор’ям Геродот відзначив, що в пониззі Дніпра є велика лісова країна - Гілея. Геродотів ліс - реліктовий вільховий гай. Назви міст Олешшя або Олешье яке знаходиться на великому потьомкінському остріві та місто Біліховичі або Білі Ольховичі або Біла Ольховиця пов'язані між собою та походить від слів ольха, олешник, вільха. Фортеця у місті Біліховичі або Білі Ольховичі було реконструйовано та перейменовано у Олександр Шанц потім до фортеці Олександр Шанц було добувано фортецю Херсон. Вислів »Коли козак не має води, болота або яру, то пропав. З цим багато може, багато вміє, багато доказує, - без цього »глухий німець« У балках чи біля балок закладали спочатку бурдюги, пoтім зимівники й, нapeшті, села сімейних i несімейних запорожців. Січ раніше будували у лісових хащах та Великий Луг великий острів у плавнях (хащі) де ховалися козаки. Що до локації міста Bilichowisie або Білі Ольховичі або Біла Ольховиця. Якщо подивитись на ці дві мапи (дивитись нижче) можна побачити стародавні шляхи які йдуть до міста Cherson та до міста Bilichowisie. Місто Cherson стоїть на перехресті трьох доріг, місто Bilichowisie теж стоїть на перехресті трьох доріг. З міста Cherson йдуть дороги на місто Очаків та на місто Вітовт, Виноградна Круча ( це місто Миколаїв) та вбік річкі Інгулець. З міста Bilichowisie теж йдуть дороги на місто Очаків та на місто Вітовт, Виноградна Круча ( це місто Миколаїв) та вбік річкі Інгулець. Можна зробити висновок що місто Bilichowisie, Олександр Шанц та Херсон це одне й те саме місце. Білі Ольховичі або Біла Ольховиця це Українське місто.
@OlgaFomina-rd7bw8 ай бұрын
Велика подяка за таку цікаву інформацію.
@Nino..2937 ай бұрын
Вау!!! Круто!!! Дякую Вам за працю! Дякую за поширення знання!!! А то автори передачі щось залипли у 18 ст, ніби раніше, до Херсона, тут був голий степ!😤🫢
@СтепанЛень-ъ7ц2 ай бұрын
Крім ярів та балок, є ще дуже багато підземних будованих проходів під усім містом і навіть на той бік Дніпра... Всі знають про це і перемовчують. Я на колишній вул.Радянській бачив розритий такий прохід. Там перебудовували будинок.
@user-fm2lj8qq9m2 ай бұрын
@@СтепанЛень-ъ7ц так звісно є, але вони не були побудовані до 1648 року.
@alexgreen6153Ай бұрын
Подяка за таку інформацію якщо знаєте ще якісь деталі напишіть За Олешки великі копані Чалбаси ( виноградове)
@tatianasocol76569 ай бұрын
Вподобайка і компліменти!
@eliseeva91748 ай бұрын
Надзвичайно приємно бачити, що відомі в Херсоні люди не скурвилися, не стали зрадниками Батьківщини, зганьбивши себе і свої родини (Сальдо, Стрємоусов, Томіліна, Кузьмич), а навпаки проявили себе як патріоти.
@ЛюдмилаСіренко-м1с8 ай бұрын
Про Джінестру одесити знають как про останню зупинку Шовкового шляху перед перевозом товару до Європи і назву цб місто носило з 1206 року як торгівельна факторія Генуї а що на цьому місті було раніше бо генуезці не на пустому місті будували факторію та порт вони віджали це місто у Візантії?????????
@ЛюдмилаПроскаченко-т5щ9 ай бұрын
Вподобайка каналу!
@ТатьянаКалугина-ц9г4 ай бұрын
Щиро дякуємо за цінну інформацію для українців.
@לובהיאסוס9 ай бұрын
Вітання і звернення до херсонців. По народенню, я мешкала на вул. Горького у старій сінагогі, що була общежитієм машинобудівного технікума, потім ми переіхали га Забалку на вул. Піонерська, а згодом, на вул. Будьоного на Тавріческом. Які назви сьогодні мають ці вулиці? Зрозуміло, що вони мали бути перем‘яновані. Будь ласка, кому не жаль часу, напишить в чаті!!! Перемоги вам і нам! Хай щастить!🇮🇱❤️🇺🇦
@svitlana26518 ай бұрын
Знаю,що Горького перейменували на Театральна,я там мешкала 😢
@לובהיאסוס8 ай бұрын
@@svitlana2651 Дякую, Светлано, що не пошкодували часу і відповіли.
@svitlana26518 ай бұрын
@@לובהיאסוס нема за що, зараз усі херсонці,як рідні,де б вони не були.
@oleksandrapetrivna86118 ай бұрын
Вул. Піонерську перейменовано на Купецьку. А Будьоного- на вул. Полковника Кедровського
@viktorshviktor669728 күн бұрын
@@svitlana2651 Світлана, якщо ваше дівоче прізвище Рябова, то відгукніться, будь ласка...
@Aleks-e1jАй бұрын
Кожне ваше нове відео чекаю з нетерпінням. Особливо дякую за публікації історичних карт, та ілюстрацій.
@cry96219 ай бұрын
Назву вулиці 200років треба міняти як імперський спадок
@Маркиза-ы9т9 ай бұрын
То є так. На вулицю Зеленського поміняти
@cry96219 ай бұрын
@@Маркиза-ы9т краще на пам'ять мого сусіда, що захищав Маріуполь
@eliseeva91748 ай бұрын
А я добре пам'ятаю, як святкували 200-річчя, на стадіон було не пробитися, за щастя було потрапити на репетицію...
@Маркиза-ы9т8 ай бұрын
Або імені Вікторії Нуланд
@Дмитро-и4э4в8 ай бұрын
Херсон завжди був Український
@ЛиляОноприенко-э7с8 ай бұрын
😂😅😂
@АнатолийДмитрук-ч4ъ7 ай бұрын
Дякую вам за вашу працю
@LyudmylaSerheyeva9 ай бұрын
❤❤❤
@ИринаСветлова-б4о8 ай бұрын
Хотілося б, щоб більш цікавіше - більше інформації. Про Херсон є більше історичних фактів в інтернеті
@МиколайДіденко-к2ж2 ай бұрын
Величезна Вам друзі за правду про наш Український Південь і особливо Херсон. Дякуємо Вам.
@margo62818 ай бұрын
Ольвія знаходиться в Миколаївський області. Очаків теж Миколаївська область. Дядьку занесло до Миколаїва
@olhapavlenko60968 ай бұрын
Ольвія - на Миколаївщині, а біля Херсона теж була низка грецьких поселень, наприклад, біля Білозерки. Їх було багато, Ольвія була великим містом типу центра.
@ГалинаГалина-д8ж8 ай бұрын
А ви звернули увагу на мапу? Там Азовське море-то внутрішнє море України, а коли землі навколо Азовського моря стали російськими?
@КсЗв8 ай бұрын
Читала що князь Святослав. Воював вздовжьузбережжя півдня і хотів побудувати там столицю як називалась територія півдня не знаю а Князь з дружиною прийшов на Південь України. ...от і визначіть ці місця!!!!
@linors-ej1zv8 ай бұрын
А Каховка была турецкой Ислам-Кермен, Берислав-Кизи-Кермен
@viktoriylyashenko57179 ай бұрын
✊🇺🇦👍
@svitlanafedorenko56038 ай бұрын
Дементiю Бiлому-респект😊
@Nino..2937 ай бұрын
Дякую за працю! Але не зрозуміло чому історію краю Ви почали майже з середини!? Адже тільки завдяки такому величезному культурно-історичному шляху формування нації, ми не переможні! А багаточисельні археологічні останки міст, які збереглися нашаруваннями різних епох у наших землях,дали змогу вченим усього світу довести, що тут з 7 ст до н.е безперервно жив нарід, який мав спільну етнічну культурну базу- будівлі, ремесла, посуд, амулети, боги..,традиціі, уклад…, які і досі вживаються у нашому сучасному житті, - як нащадків наших предків. А взагалі треба нагадати,що земля славетної України-є колиска первісної людини, та самою першою історичною цивілізацією планети Земля. Котра згодом, шляхом розселення дала початок різним індоєвропейським цивілізаціям починаючи з 20 ст до н.ери!
@user-fm2lj8qq9m2 ай бұрын
Загадкове місто Півдня України Bilichowisie або Біліховичі або Білі Ольховичі, Біла Ольховиця або Білі Ільховичі, Біла Ільховиця або Білі Вільховичі, Біла Вільховиця, Біле Олешшя або Біле Олешье. Назва міста походить від слів "ольха давньоруське слово"," вільха"," ільха" . Завдяки вільховим гаям ( Геродотів Ліс) з'явилися такі назви як: місто Олешшя або Олешье на Великому потьомкінському острові, Вільховий Дніпр, річка Ольховая, місто Bilichowisie або Біліховичі або Білі Ільховичі, Біла Ільховиця або Білі Ольховичі, Біла Ольховиця або Білі Вільховичі, Біла Вільховиця, Олешківська Січ.
@МартыненкоВладимир-т2э9 ай бұрын
А як щодо перепису населення в Росii в 1897 роцi?
@ТатьянаГутикова-б7н8 ай бұрын
Привіт я із Херсона….завжди хотіла знать чи правда Катеринка наше місто «построила »..Напевно до того було якесь поселення чи місто..
@ЛиляОноприенко-э7с8 ай бұрын
Было Османсккой Империи
@vidopliasov9 ай бұрын
И всё же место, где находятся остатки города Олешье, не находится на территории Херсона. Это территория пригородских островных дач, ниже по Днепру. Остров Большой Потёмкинский.
@dementi699 ай бұрын
Це територія Херсонської міської територіальної громади. Міська земля
@DiaczenkoSerg9 ай бұрын
Адміністративно Великий Потьомкінський острів входить в межі міста Херсона
@Татьяна-в1у8ч2 ай бұрын
Дякуємо за цікавий проект, котрий допомагає дізнатися про свій рідний край. Херсон це Україна . І як правдиво висловився пан Білий що в Херсоні залишається дуже багато " ідеологічних мін" одна з котрих це ніби то поховання Григорія Потьомкіна у Екатерининському соборі. Під час окупації міста ствержувалося що їх забрали. Але після деокупації поховання виявилося цілим. Може краще було б відправити їх до росії щоб не було спокуси кричати про ісконно уске?
@elenaelena30898 ай бұрын
Дуже цікаво . Багато чого не знала про Херсон. Добре що там збереглась велика спільнота притомних людей . Чогось виглядало для стороннього ока що там переважно ждуни прокляті
@EvgenRozhko9 ай бұрын
Що можна сказати про часи виселення народів з Криму, який дотик до вас ?
@ВолодимирКасяненко-д6ь8 ай бұрын
Слава Україні слава НАТО слава США іБайдену слава Білому
@ОлегКазьмин-ь7б8 ай бұрын
Римський торгівельно-окупаційний гарнізон ще на початку своєї служби був офіційно попереджений Українськими Мамонтами про виключну підпорядкованість цих територій Козацькій Державі!
@optimisticpessimist68565 ай бұрын
Херсон был, есть и будет Украина! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️
@ludakurganova27567 ай бұрын
Не чути: в 30 х роках якого століття в херсон приїхали євреї?
@qee-ek5yt8 ай бұрын
Стамбул. Напрягся
@alisking73629 ай бұрын
А Євросоюз,доречі,у курсі,що був ще "античний Євросоюз"😂? Як ми вже ліземо і лижемо до того Євросоюзу...🎉
@Любимыевидеол9 ай бұрын
Мы сейчас тут живём, не хочу в Евросоюз, здесь нет свободы
Не знають історію на цьому каналі, це зауваження для тих хто уаажний
@АнтонинаГуржий-ф9ж8 ай бұрын
Розкажіть свою,знавець...
@ВладимирБогунко5 ай бұрын
Херсон Я
@optimisticpessimist68565 ай бұрын
Херсон назывался Корсунь до оттяпывания чужих земель немкой Екатерины и её любовником Потемкиным
@nataliyayurtaeva16509 ай бұрын
Было познавательно, но собеседник слишком быстро говорит. Тяжело воспринимать информацию, приходится по несколько раз прослушивать одно и тоже
@andrewdepaz58059 ай бұрын
Не дай боже, хлопчиська назвати Деменцієм!🤭 Його питають: - Чи було у 1782-му якесь поселення на місті, де московити збудували фортецю ? Той, каже: - За римського цара Гороха було багато сіл. То точно є краєзнавець? Може він невдало загортав оселедця в мапу Де-Бопляна?
@svitlanafedorenko56038 ай бұрын
Боже милий,чого така Чи такий розумний!?!Не подобаеться-не слухай.
@СергейКопейкин-р2ю9 ай бұрын
Два еврея рассуждают об истоии украины?
@ВалентинБугаев-э1й9 ай бұрын
Вы так сильно не мешайте украинцев, живших в Ольвии за Николаевом, которого не было до Херсона, десять столетий до Фабре, украинцев, привезенных с севера нашей страны для строительства кораблей, и украинцев, размножавшихся здесь для пополнения невольничих рынков... Не! Если здесь были украинцы, то Крымскому ханству не надо было аж на русских набеги устраивать! Заправок тогда было мало и далече ездили в случаях крайней необходимости.
@DiaczenkoSerg9 ай бұрын
Мова йде про народи, які формували сучасну українську націю: скіфи, греки, готи та деякі інші. вони ж формували й кримськотатарський народ. Але вони точно не формували народи Поволжя, які себе називають зараз росіянами
@СергейПопов-о8з8м9 ай бұрын
@@DiaczenkoSergа ты не напомнишь в какие года было украинское княжество??? Никто не поспорит, что был Новгородский князь Владимир, Креститель Руси, только почему его герб "Трезубец" вдруг стал гербом окраины???
@ВалентинБугаев-э1й9 ай бұрын
Изнасилование местных жительниц не очень-то формировало народ на территории Дикого поля, @@DiaczenkoSerg, поскольку как раз с этой территории в период предполагаемого формирования ВСЕХ приобщали к прекрасному и выгодному бизнесу работорговли, включая изнасилованных, и продавали их в далёких от этой территории государствах... Можно слегка изучить дошедшие до нас факты борьбы с этими захватническими набегами, попытавшись найти последний из них, положивший саму возможность далее жить на этой территории... и таки-формировать из привозимых из центральных регионов, всяческих беглых и переселенцев нацию
@АлексейСтепанов-о9м9 ай бұрын
@@СергейПопов-о8з8ммокша, мавпа угро-фінська, нагадай коли небудь існувало русскоє князівство? Чи існувало князівство Новгородське? Коли це князь Володимир, а не Владімір, був князем неіснуючого князівства Новгородського? Для тебе угро-фіна пояснюю, що Великий князь Київський Святослав поставив у Новгороді посадським (на вашому скотячому язикє губернатором) свого сина від князівни Малуши княжича Володимира.
@АлександрГончаренко-э8й9 ай бұрын
Набеги делали не на русских, а на Московию -- которая платила дань крымскому ханству!
@aliaksandrmakovich98 ай бұрын
В книге Фаворит Пикуль описал как создавался Херсон Потемкин взял несколько деревень из Беларуси и переселил, а Беларусы органично вливаются в Украину язык почти тотже
@svitlanafedorenko56038 ай бұрын
Пикуль писал худ.произвкдение,не придерживался ист.фактов,былCCCР,тогда Украина была под контролем Москвы😢
@donkeyia43378 ай бұрын
Херсон опустел, русские уехали.
@alwaysright84346 ай бұрын
Рідний Херсон ЗАВЖДИ буде Україною 💙💛 З Богом до ПЕРЕМОГИ 💪 Victory to Ukraine! ❤️🖤💙💛
@alekseyevseev5508 ай бұрын
Слава Украине Героям Слава!!! Слава стойким Херсонцам !!!!
@Ruslan.678 ай бұрын
Коли перший раз в житті, потрапив до Херсона,було відчуття,що приїхав додому,хоча народився і жив на Київщині
@vladdyvin32168 ай бұрын
Дивуюсь нашим історикам. Як можно бездумно повторювати московський пропагандистський термін "розігнали' запорозьку Січ (( Наче бомжів якихось розігнали. Наче війска продажних сербів Текелі тут не було. Сором а не історик
@KigKig-mj3mt8 ай бұрын
Перед просмотром сразу пишу, блогеры несут чушь заради лайкiв ....
@KigKig-mj3mt8 ай бұрын
До 1778 - го була чорнобаевка. В переводе , черный господин, чорний господарь. В переводе с татарского или турецкого, чорний бай ... Помните страшилки когда чёрным человеком всех пугали, пом'ятаете коли чорним уciх лякали ?????
@KigKig-mj3mt8 ай бұрын
Был колодец, показали в ролике, возле екатерининского собора, считалось, что через него был проход под Днепром, это не один город у нас где так считалось. Кто , когда это мог сделать под днищем Днепра. Что несут за чушь эти , типа академики ???? Ещё, плюс, россiйськи вiйська и верфь в херсонi почали болiти холерою. Суворов заметил, что наши местнi аборигены не болеют, почему? Сухое вино... Кислота убивает холерну палочку. С тех часiв так пiшло, почали давати вино армii, але при союзi водка, спирт .... отечественной или второй мировой
@ЯковЦибрий8 ай бұрын
До того, як туди прийшла Российська Империя, там було Дике Поле.До Дикого Поля, там были инши Цивилизации, Народи, и Империи, вси вона,-ушли в Вечность,Уйдут в Вечность, когда нибуть, и ныне существующие, Цивилизации. Мы, это знаем и без, "краезнавця Билого",
@МелитопольскийфокстерьерДжесси7 ай бұрын
Ну и историк - не одного конкретного факта, не одной привязки к конкретному месту 😂😂😂😂😂
@МелитопольскийфокстерьерДжесси7 ай бұрын
Мольфар Нечай уже давно предрёк раздел Украины и исчезновение еë с мировых карт !
@Александр-ъ6ц2р7 ай бұрын
Боже мій,що ви верзете........!Яка Росія на Московії.....!!!!!!!!!!!!!👎👎👎👎👎👎👎
@СергейМезин-п9н8 ай бұрын
Успокойтесь халявщики украинские, НИКОГДА НЕ Существовало государство украинское😅!. Читайте заявление ген сека ООН за 2014г.там написано что Украина есть "территориальное образование на територии России". Россия законная правопродолжательница СССР, и наследница всех территорий. Украина не имеет законной границы с РФ, вы живёте на Российской земле и никакой Украины больше не будет на земле России! 😅😅😅. Вруны халявщики читайте настоящих историков таких как П. П. Толочко, А. П. Толочко, Данилевский.