Jak zawsze porcja muzyki, aby przyjemniej się oglądało: 👉 Masi - God Promised a Paradise (kzbin.info/www/bejne/al7YeWNooaqBrcU&ab_channel=thrashwar) 👉 Georgia Satellites - All Over But The Crying (kzbin.info/www/bejne/bJDPkGqQl8pmi6c&ab_channel=wolftrack57) 👉 George Thorogood - If You Don't Start Drinkin' (kzbin.info/www/bejne/lXLakoljodx3o8U&ab_channel=Thergothon1)
@annacara57142 жыл бұрын
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest Pan niesamowity, tak inteligentny człowiek, gratuluję tej mądrości, kultury, gratuluję Pana Rodzicom.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
To przemiłe! Dziekuje slicznie :) Pozdrawiam!
@Elzbieta-jt3kf2 жыл бұрын
Witam. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pana niesamowitej elokwencji, mądrości, kultury osobistej a przy tym wielkiej skromności. Serdecznie gratuluję. Jestem tutaj zaledwie kilka dni ale z pewnością do końca swoich dni.😊 Zaczęłam stosować polecany sposób odżywiania. Dziękuję. Mam nadzieję, że jeśli będzie potrzeba uda mi się dotrzeć do pańskiego gabinetu. Życzę spełniania Się i spełniania marzeń. Pozdrawiam 😊.
@czowiekwolny6768 Жыл бұрын
Kiedyś miałem potężne problemy że zdrowiem, lekarze rozkladali ręce. W końcu trafiłem na endokrynologa, który zlecił mi porządną diagnostykę. Pół roku przekopywałem się przez różne badania i w końcu znalazłem strukturę, która była odpowiedzialna za moje problemy. Wystarczyło, wyeliminować kilka produktów z diety i dodać jeden z minerałów w dużych ilościach. Motywacja wewnetrzna do nauki po tamtym doświadczeniu napędza mnie do dzisiaj. Pora jakoś usystematyzować swoje podejście w kwestii uczenia się :) dziękuję za Pana działalność.
@MartaMoroz-p3w4 ай бұрын
Dziekuje bardzo za duzo wspanialych informacji, czy mozna sie z toba skontaktowac mailowo lub whatsap czy messenger gdyz mam powazne problemy zdrowotne alemieszkam za granica? Pozdrawiam Marta Moroz
@barbara32122 жыл бұрын
Bartku, nigdy nikogo nie słuchałam z takim zainteresowaniem jak słucham Ciebie. Z Twoich filmów zawsze można się czegoś nauczyć, dziękuję 🙂
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Zawsze tak slodzisz Basia! :) Ale dziekuje Ci slicznie!
@barbara32122 жыл бұрын
@@BartoszCzekala taka jest prawda Bartoszu.
@alinajasinska32132 жыл бұрын
Warto czasem porzucić wygodę i wysłuchać tak wartościowego wykładu :) Dziękuję, że dzielisz się swoją różnorodną wiedzą. Podziwiam również za kulturę :)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie :)
@justlikethis-vl3nn2 жыл бұрын
Rozwala mnie to, że oprócz bycia geniuszem stwarzasz duży potencjał na wykucie następnego geniusza przez pokazywanie jak nauka może być fajna, dawanie rad takich jak tu, i instrukcje od A do Z w kursie. Mam propozycję tematu: Dlaczego nie warto oddawać całkowicie swojego zdrowia w ręce lekarzy i dietetyków. Ja długo tego nie rozumialem.Myslalem,że nie mam prawa kwestionować zaleceń lekarskich. Na szczęście widzę w komentarzach wielu mądrych ludzi, którzy nie dadzą sobie wcisnąć kitu np. kwestionują statyny, 5 posiłków dziennie, węglowodany, zadają przenikliwe pytania.Mega szanuje lekarzy,którzy cały czas chcą się rozwijać i trafili tu czy na jakieś inne mądre kanały YT, czytają regularnie badania itp. Ale i tak przydałby się film z przykładami jak postępowanie lekarzy rozmijało się z tym co ostatecznie pomogło, żeby niektórzy zrozumieli, że też warto samemu się znać.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dzieki za jak zawsze przemile slowa. Moze zrobie na probe omowienie anonimowe, ktoregos z ciezszych przypadkow, ktore rozgryzlem. Niewykluczone, ze rzeczywiscie bedzie mialo to swoja wartosc. A kwestionowac warto zawsze! :)
@hebidei74462 жыл бұрын
Dzięki za kolejny fajny materiał (tradycyjnie - łapka i komentarz dla zasięgów)!!! U mnie permanentne zmęczenie i brak energii wynikał z niedoboru witaminy B12 (badanie witaminy D3 też wykonałem, ale wynik był OK). Tyle, że taką diagnozę musiałem postawić, a potem zweryfikować sobie sam! Lekarze POZ nawet nie mają możliwości wypisać skierowania na badanie B12, więc nie będą szli w diagnostyce w tym kierunku (ale nie rozumiem, że nawet nie sugerują wykonania takiego badania prywatnie), zresztą badania poziomu witaminy D3 też nie mogą zlecić!!! Wolą za to iść w kierunku leczenia wysokiego poziomu cholesterolu a w przypadku zmęczenia doszukiwać się od razu depresji (lub podobnej przypadłości), żeby tylko od razu móc wypisać receptę (najczęściej od razu wypisać antydepresanty, jakby nie wiedzieli, że niedobory witaminy D3 też mogą dawać podobne objawy)!!! A nie każdy będzie zgłębiał dolegliwości przyczynowo jak ja, tylko w większości "nowoczesny" pacjent chce łyknąć pigułkę i od razu pozbyć się dolegliwości - nie mając świadomości, że pozbywając się jednej dolegliwości, za chwilę może mieć ich kilka...
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Bardzo fajnie, ze samemu udalo Ci sie zdiagnozowac klopot. Czasami niestety i tak musi byc, Co do reszty - nic dodac, nic ujac. Swietny komentarz. Pozdrawiam serdecznie i dzieki za komentarze! :)
@albudar2 жыл бұрын
Ogromna dawka wiedzy. Ja z moimi kłopotami zdrowotnymi poradziłam sobie sama, korzystając z wiedzy takich ludzi jak Ty. Świetnie się ogląda, bardzo lubię Twój spokojny i nienachalny styl :) Pozdrawiam Ala
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie kazdemu ten styl podchodzi, ale ciesze sie, ze Tobie tak. Super, ze sie wykraskalas. Niestety czesto w tym kraju, jak czlowiek samo sobie nie pomoze to poprawy nie bedzie ...
@kasiakukawka2 жыл бұрын
Bartku natknięcie sie na ciebie w sieci bylo najlepszym co mi sie ostatnio zdarzylo … przywracasz wiarę w czlowieka 💕
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje Kasia. To naprawde przemiłe. Takie komentarze tez przywracaja te wiare, uwierz mi :) Pozdrawiam!
@kasiakukawka2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala💕🙌💕
@AndrzejDunowski2 жыл бұрын
Specjaliści, którzy rozwijają się z poczucia wewnętrznej potrzeby zawsze będą w cenie. Niestety mam wrażenie, że coraz bardziej ludziom z każdej specjalizacji nie chce się, od budowlańca, instalatora po lekarza. Ludzie często zatrzymują się w rozwoju zawodowym, nie aktualizują swojej wiedzy i zostają w tyle. Trochę to rozumiem bo teraz Świat tak zapierdziela, że czasem trudno być na bieżąco a czasem człowiek się wypala zawodowo i leci z rozpędu. Życzę niewyczerpanej wewnętrznej motywacji do rozwijania się i ciekawości Świata!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Tez mi sie wydaje, ze ludziom sie nie chce. Czesc tej niecheci pochodzi czesto od braku wiedzy, jak to robic efektywnie. Prawda - swiat pruje do przodu, jak oszalaly. Dziekuje slicznie i wzajemnie!
@igormatkowski54882 жыл бұрын
@@BartoszCzekala wiedza ludzka powiększa się dwukrotnie co 12h a to dane z 2020
@__marek__2 жыл бұрын
Ciekawy komentarz
@Adam-vi2fq Жыл бұрын
Jestem DDA. Zmagałem się ze skutkami tego faktu od dzieciństwa. Uważałem że studia to za wysokie progi. Samotność i brak akceptacji samego siebie długo kierowały moimi decyzjami. Na szczęście się udalo. Moja rodzina jest lekarska ale mniej więcej około lat 90-tych skonstatowalem że są jak mówisz amatorami. Kolejni członkowie rodziny odchodzący z tego świata i kompletny brak sposobu ich uratowania przekonał mnie do dwóch rzeczy: 1. Autorytety rodzinne są słabe i nie ma co ich stawiać na piedestale. 2. W takim razie co za zarzuty ja stawiam sobie skoro ja szukałem i chciałem się wyedukować jako nielekarz aby ich ratować. Bardzo mi pomogło to z moim syndromem
@romanwronski64062 жыл бұрын
Bardzo mnie to co Pan mówi pobudza do życia!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Ciesze sie niezmiernie. Pozdrawiam! :)
@mawert74192 жыл бұрын
Bartku, bardzo imponujesz mi swoją wiedzą. Kiedyś każdą informację ( eksperta czy nie) chłonęłam. Dzisiaj staram się weryfikować to co oglądam. Dziękuję za poruszenie problemu DDA. Jestem takim dzieckiem. Wiem wewnętrznie, że jestem mądra ale przeżycia z dzieciństwa wszystko blokują. Pozdrawiam :)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje! Slusznie, trzeba koniecznie weryfikowac, szczegolnie na YT! Sciskam Malgorzata i trzymaj sie cieplo :) Mam nadzieje, ze sie odblokujesz!
@mlodyorel2 жыл бұрын
10 dni później ale ciągle czekam na Twoja wiedzę;) fajnie, że jesteś z nami i nigdy nie przestawaj ;) zdrowia i szczęścia !!!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dzieki! Ale zobacze, ile YT jestem w stanie zdzierzyc. Dzis uslyszalem, ze jestem ukryta opcja zydowsko-amerykanska XD Nawzajem! :)
@mlodyorel2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala ale jest też opcja Polska i ona jest najważniejsza;)
@EwelinkaGP2 жыл бұрын
Jak to dobrze, że postanowiłeś prowadzić swój kanał na YT. Dzięki śliczne za kolejną dawkę wiedzy! 😊 Ściskam i pozdrawiam 🙈
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Tez sie ciesze. Nie wiedzialem, ze tak ta forma komunikacji mi sie spodoba po napisaniu z 200 artykulow :) Dzieki piekne. Rowniez sciskam i pozdrawiam! :)
@agaz91792 жыл бұрын
Bartek, dzięki. Masz poukładane w głowie 🤣 To ważne w każdej dziedzinie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Staram sie przynajmniej miec! Pozdrawiam Aga!
@barbarabrecht67862 жыл бұрын
Bardzo cenię pana wykłady. Pozdrawiam serdecznie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam! :)
@W-S-6-92 жыл бұрын
DAWNO nie oglądałem tak wartościowego filmu! Proszę o więcej na temat koncentracji i pamięci 🤩
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dzieki piekne! Na pewno bedzie wiecej! :) Pozdrawiam!
@gzrest2 жыл бұрын
Łapa w górę i komentarz dla zasięgu. Materiał jak zawsze wartościowy i dający coś nowego. Czekam na kolejne :)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie jak zawsze! Pozdrawiam! :)
@wiesiacizman11762 жыл бұрын
Dziękuje 🍀
2 жыл бұрын
Pozdrawiam! 🤩
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Odzdrawiam Daria! :)
@gosiapro15982 жыл бұрын
Zadumałam się po wysłuchaniu... Dziękuję za całokształt.. Niewielu autorów na YT tak przekazuje siebie i to, czym dysponuje. Próbuję pomóc mojemu mężowi i zgłębiam różności medyczne, próbuję łączyć kropki, ale się zakopuję w szczegółach i rozeznaniu. Badania są miarodajne i nie, uczciwe i nie. Standardy leczenia czyli procedury właściwie zabijają pacjentów, czyniąc ich przewlekle chorymi. Zalecenia kliniczne bywają sprzeczne z randomizowanymi badaniami. A trzeba mieć dużo wiedzy aby się nie dać nawet przychylnemu lekarzowi wepchnąć na mieliznę.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Mi o zadume chodzi, wiec mnie to cieszy ... Profesjonalistom ciezko jest wiele tematow ogarnac, a co dopiero laikom. To zrozumiale GOsia. Nie masz pojecia, ile doslownie dziesiatek rzeczy metodologicznych potrafi obciazyc albo zweryfikowac rezultaty badania. O tym chce mowic. Koniec z gowno badaniami i wycieraniem sobie geby nauka, bo komus pasuje.
@annacara57142 жыл бұрын
Kochany człowieku skąd Ty się wzięłeś? Powiedz coś o sobie, jakim byłeś dzieckiem, nastolatkiem, co Cię kształtowało, jak Rodzice Cię wychowywali? Niesamowity jesteś!
@justlikethis-vl3nn2 жыл бұрын
@@annacara5714 O Bartku to możnaby nakręcić film. Tego jestem pewny :)
@ewasuchowera5048 Жыл бұрын
Każdy kolejny filmik utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że jest Pan unikatowy.
@orjoki85932 жыл бұрын
bardzo się cieszę, że Ciebie cieszy pobyt na youtube😉. dzięki za kolejny świetny przekaz
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Jakby nie było YT, to bym musiał dalej zaczepiać ludzi na ulicach i opowiadać im to wszystko! :D Dzięki!
@janni68132 жыл бұрын
Witam. Ciekawy temat. Zarządzanie informacją w oparciu o system znacząco wpływa na zasób i sposób budowania zasobu wiedzy. Ma wpływ na poziom sprawczości i efektywności działania. Zgadzam się z Panem, w gruncie rzeczy. Uważam jednak, że zamknięcie się w okowach specjalizacji [dowodzi tego medycyna], prowadzi do tego, że umyka tak istotne globalne spojrzenie, całościowy pogląd. A to może wypaczać ideę 'eksperckości'. Przerabiam na sobie 'wariant medyczny' i czasami mam wrażenie, że będąc dyletantem, mam szersze spojrzenie na problem zdrowotny, niż lekarz specjalista. Człowieka, życia, świata nie da się poszufladkować. Dlatego z fascynacją słucham Pana, by wiedzę, która Pan przekazuje Słuchaczom, móc zaadaptować na potrzeby rozwiązania swojego problemu. Ciągle szukam. I jeszcze nie tracę nadziei. Dziękuję. Serdecznie pozdrawiam
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Zgadza sie. Nabywanie wiedzy bez systemu, nawet kiepskiego, jest najczesciej skazane na porazke. Nie zgodze sie jednak z tym, ze "eksperckosc" jest sprzeczna z globalnym spojrzeniem. Na tym polega czesc eksperckiego podejscia do danego zgadnienia, ze jednoczesnie staramy sie nieustannie rozwijac wiedze w oparcu o odpowiednie metody, aby nie zabraklo spojrzenia globalnego. Dziekuje za super komentarz i pozdrawiam! :)
@janni68132 жыл бұрын
@@BartoszCzekalaEkspert niejedno ma imię. Dualizm rozumienia tego pojęcia uwarunkowany jest podejściem właśnie, rzekomych i faktycznych ekspertów. Bo czy jest sportowcem ten, który tak się mianuje, a zasiada wyłącznie na trybunie? 🙃
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Przewrotny, ale rzeczowy komentarz! :D Ciezko sie nie zgodzic. Nassim Taleb dosc kontrowersyjnie nakreslal cale grupy ekspertow, ktorych obiektywnie nie mozna nazwac ekspertami wlasnie z racji tego, ze nie widac u nich rezultatow :) Umowmy sie wiec, ze chodzi o taki wymarzony obraz eksperta, ktory specjalizujac sie, nie porzuca szerszego spojrzenia na dziedzinie :)
@daga45102 жыл бұрын
Super spostrzeżenia, wiedza, szczerość i otwartość. Dokładnie się zgadzam z takim podejściem i do uczenia się, i do filozofii życiowej... Fakt, że trzeba sobie zabezpieczyć finanse, ale to nie jest sens życia. Wiedza jest potęgą, pozwala na prawdziwą wolność... Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego 😊
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dokladnie! Dziękuję serdecznie za komentarz i pozdrawiam :)
@michalmoszczynski2 жыл бұрын
Panie Bartku, serdecznie dziękuję za dzielenie się wiedzą. I mam też ogromną prośbę. Proszę pogrzebać w ustawieniach dźwięku. Pańskie filmy są tak cicho, że w zasadzie tylko na sluchawkach podkręconych na maksa da się oglądać. A jak się wtedy włączy reklama, to człowiek ląduje pod sufitem ;)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
I tak jest lepiej niz bylo, ale chyba musze taki przyczepiany mikrofon do koszulki kupic, bo widze, ze z tym ni dy rydy :) Dziekuje za informacje! Nie chce ludziom guzow nabijac :D
@bartomiejstadler46202 жыл бұрын
Proszę nagraj film o tym jak tworzyć mapę wiedzy w Anki, w jaki sposób łączysz dane tematy pod względem różnych powiązań
@trenerolek-pozytywnyperson1313 Жыл бұрын
Sztos! Jestem fanem 💪🔥😁 Chyba obejrzę wszystkie filmy 😄 Robisz Bartosz świetną robotę! Dzięki 🙌
@witowojtowski683310 ай бұрын
tez mam taki plan i zrobic mind mapy
@tanoantinari27382 жыл бұрын
Panie Bartku, świetny wykład miło się słucha. Ja się dobrze bawię zdobywając wiedzę, nawet nie miałem świadomości, że stalem sie ekspertem. To trochę pułapka bo wymagania rosną dla ekspertów:)
@boguslawalipke14972 жыл бұрын
Dziękuje bardzo 🤗 dobrze się słuchało 👍serdecznie pozdrawiam 💖👍
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Ciesze sie bardzo. Pozdrawiam! :)
@beataporeba-gajda49652 жыл бұрын
Dla zasięgów 😉
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@rafaijoannaromaniuk38462 жыл бұрын
Za kolejny film pieknie dziękuję 😊
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam jak zawsze! :)
@magorzatasmulska50112 жыл бұрын
Bardzo wartościowy wykład! Mam poczucie, ze sama jestem ofiarą czerpania wiedzy od amatorów, zwlaszcza w tematyce mojego zdrowia. Lekarze, tak jak Pan powiedział, z roznych powodow traktuja sprawy powierzchownie, wąsko. Amatorzy z yt itd, podobnie. Efeketem tego, w poszukiwaniu dla siebie zdrowia kupuję masę drogich suplementow, jadam dziwne rzeczy itd. Mocno jednak przypuszczam, ze jestem taka kobieta, ktorej przyklad Pan przytoczył: problemy gastryczne, hormonalne, z nerkami mozna rozwiazać kilkoma zmianami itd. Na razie jednak nie trafilam na prawdziwego eksperta.
@reniaK2 жыл бұрын
Dzięki Bartek!szacunek i pozdrowienia 🙂
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam Regina:)
@regine5285 Жыл бұрын
Szacunek💪
@beataczyrnek43482 жыл бұрын
Cudowne podejście ❤️❤️❤️
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam Beata!
@rumcayz75052 жыл бұрын
Dzięki za materiał.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@iwonazajega6832 жыл бұрын
Bardzo fajny wykład. Dzieki wielkie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)
@ameliapiatek9239 Жыл бұрын
Dziekuje bardzo,rozważnia mądre rzeczowe,życzę dalszego rozwoju i zdrowia. 😊
@piotrratuszny20372 жыл бұрын
Bardzo mądre podejście, inspirujący film. Pozdrawiam!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie Piotrek! Pozdrawiam! :)
@ania.17512 жыл бұрын
Jak zawsze w punkt.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam!
@dorotawisniewska18222 жыл бұрын
Hej! Przez przypadek trafiłam na Twój kanał. Bardzo ciekawe informacje. Pozdrawiam Cię serdecznie.
Odsłucham później. Suba daje w ciemno. PCK PUTIN 💙💛
@agnieszkalesniewska132 жыл бұрын
Cześć Bartoszu, temat bardzo ciekawy ,choć inny niż te do których się przyzwyczaiłam, ale odmiana zawsze wskazana. Pozdrawiam serdecznie
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Staram sie przeplatac tematy na kanale. Nie samym zywieniem i medycyna zyje czlowek ;) Pozdrawiam!
@agnieszkalesniewska132 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Jesteś bardzo wymagający wobec Siebie i widać że lubisz wyzwania ,bardzo to imponujące !Temat o motywacji i to co mówiłeś, odebrałam bardzo personalnie z pewnych powodów, ale muszę przyznać że właśnie takiej motywacji było mi trzeba!!!Okazuje się że z każdym tematem trafisz w sedno .Dzięki
@adamrajczyba32112 жыл бұрын
Jak ja uwielbiam te Twoje "rozkminy". Jak zawsze profesjonalnie i ekspercko. Ciekawe, czy "dotkniesz" tematu genetycznych chorób oczu. Serdeczności.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dzieki piekne Adam! Nie zabrnalem nigdy daleko w te tematyke, wiec nie w najblizszym czasie. Nie lubie sie wypowiadac na temat dziedzin, gdzie nie jestem mega oczytany.
@krzysztoffaron66442 жыл бұрын
Wyzwania! To jest to :) Im trudniej, tym lepiej :D Nie może być zbyt łatwo :))
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie inaczej Don Padre! :D Pozdrawiam! :)
@slawkalakomska22752 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje🙂
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie! Pozdrawiam Slawka! :)
@slawkalakomska22752 жыл бұрын
@@BartoszCzekala ja też pozdrawiam Bartek😁
@karolinad.10582 жыл бұрын
No dziękuję, że jesteś 😉
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! Dziękuję slicznie za komentarz i pozdrawiam :)
@pozamatrixem1542 жыл бұрын
Jak mi się podoba Twoje mówienie prosto z mostu bez jakiejś sztucznej kurtuazji, a zarazem z dużą kulturą. Wiele osób szkaluje innych jeżeli motywacja do nauki są wyższe zarobki. Mówią musisz mieć do tego pasje. Według mnie nie ma czegoś takiego jak pasja, gdy zaczynasz wchodzić w jakąś dziedzinę. Jest za to ciekawość i potem duża satysfakcja, jak przez systematyczne rozwijanie wiedzy i umiejętności po prostu stajemy się w czymś bardzo dobrzy.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje pieknie! Mysle ze nikt by nie protestowal, jakby trafil na specjaliste, ktory mowi otwarcie, ze interesuja go tylko pieniadze, jesli jednoczesnie byloby wiadomo, ze potrafi prawie zawsze pomoc pacjentom. To na jakas ciezka dyspute filozoficzna z pogranicza etyki, ale jak mowilem, mysle ze prawie kazda motywacja jest dobra, jesli nie krzywdzi, a prowadzi do pozytywnych efektow. Dzieki piekne za swietny komentarz!
@LukianHeretyk2 жыл бұрын
Dopiero teraz się dowiedziałem, że bycie DDA może wiązać się niskim poczuciem wartości. Też jestem DDA i z poczuciem wartości nadal mam pewne problemy, ale i tak już mam spore postępy. Dzięki i Pozdrowienia :)
@bialy100k2 жыл бұрын
Temat jest ciekawy. Moim zdaniem podstawowym problemem dla typowego "krótkoterminowego amatora" jest przeskoczenie bariery "minimum zdobytej wiedzy do podstawowego rozumienia tematu". Tu bardzo wielu polega. Ci, którzy dokonają wysiłku by tą bardzo PODSTAWOWĄ wiedzę zdobyć bardzo często zaczynają uważać się (niesłusznie - choć z drugiej strony "w krainie ślepców jednooki królem") za ekspertów. Natomiast krytyczny (w sensie istotności) jest moim zdaniem mechanizm dotyczący następnego etapu - gdy przejdziemy już ten poprzedni pojawia się szansa, by móc wartościować i klasyfikować kolejne informacje jako "istotne" i "nieistotne". Między dziedzinami naukowymi daje się przenosić relatywnie łatwo wartościowanie na podstawie choćby źródeł - bo z pewnością informacja potwierdzona w wielu badaniach będzie bardziej wiarygodna nią luźny wpis w "kolorowej gazecie". Natomiast uważam, że w praktyce "krótkoterminowi amatorzy" mają nikłe szanse na faktyczne uzyskanie "poziomu eksperckiego" tak długo, jak nie mogą przeznaczyć odpowiednio długiego czasu na gromadzenie wiedzy. I już nieco zmieniając temat: Byłoby bardzo fajnie, gdyby Bartek pokazał jak w praktyce korzysta z ANKI (szczególnie medycyna!) - od strony organizacji pracy, struktury porządkowania danych, słów kluczowych i późniejszego wyszukiwania. Sam proces używania programu jest bardzo jasny i jest masa tutoriali, natomiast chyba sedno leży w metodyce jaką się przyjmie. Sam dotychczas robiłem zawsze notatki w zwykłych plikach tekstowych lub Excelu - ale może spróbuję i w ANKI. Niestety lekarze w Irlandii gdzie mieszkam nie do końca radzą sobie z leczeniem moim zdaniem dość "podstawowych" problemów, a zmienić nie mogę :( Tu jeszcze dygresja co do uczenia się: to trochę jak z tym, jak przechowujemy pliki - zdjęcia, muzykę, filmy, teksty, pdfy na komputerze. Sama struktura folderów (katalogów) jest znana wszystkim - natomiast zorganizowanie tego może być bardzo różne. Od "plików rozwalonych wszędzie - od pulpitu przez temp i foldery systemowe" do pełnej kontroli w zorganizowanych folderach. Tego (chyba jeszcze?) w szkole poprawnie nie uczą.
@marekkrzysztofiak25832 жыл бұрын
dobry film, dzięki. jedna uwaga: może lepiej było by nieco zadbać o lepszy poziom dźwięku, nawet przy maksymalnym nagłośnieniu czasem musiałem się wysilić, chyba raz cofnąć, bo nie było dobrze słychać. pozdrawiam.
@5MinutePsychology2 жыл бұрын
I to jest bardzo wartościowy temat!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekowac!
@adamnoga63572 жыл бұрын
Witam,czy może pan zrobić wykład na temat mleka zsiadłego.
@aniaania95812 жыл бұрын
Co pan sądzi o związku Hashimoto z niskim wzrostem i wolnym wzrostem. Po lekach poprawa ale nieznaczna. Dodatkowo problemy z cerą wypadaniem włosów zaczęły się u dziecka w wieku ok. 9 lat. Leczymy się ale nie ma szału 😃😄. Jak się do pana dostać na wizytę?
@IreneuszSzum2 жыл бұрын
Dziękuję za wartościowy materiał. Nurtuje mnie jedna kwestia, którą zauważyłem ucząc się Inżynierii, jak i niemieckiego. Czasem po robieniu przerwy, np tygodnia po regularnej wielodniowej nauce, widziałem, że korzystam z nabytej wiedzy dużo sprawniej, niż nawet w dniu jej zakończenia. Tak jakby wiedza "musiała się ułożyć". To mylne przeczucia, czy coś w tym jest? Co to może być?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie sa mylne. Kodowanie informacji i wlaczanie ich do struktur pamieci to rowniez proces fizyczny. Zmienia sie m.in/ ekspresja genow i bialek. Budowanie sa nowe synapsy. To trwa chwile - stad te obserwacje :)
@IreneuszSzum2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala bardzo dziękuję. Czyli intuicja mnie nie myliła, mimo, że to nie intuicja eksperta. Dziękuję również za patent na wpisywanie wszystkiego do Anki. Zmienia ligę, w której gramy jako uczący się.
@bartomiejstadler46202 жыл бұрын
A drugą propozycją odemnie jest rozwinięcie tematu przewlekłego zmęczenia i w jaki sposób samemu można spróbować zidentyfikować przyczynę
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Super sugestie. Dzieki piekne! :)
@marianjarzabecki72672 жыл бұрын
Poproszę coś na temat łojotokowego zapalenia skóry
@marekknap33312 жыл бұрын
Czy moglbys zrobic odcinek o glodowkach? Pozdrawiam.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Tak, dodam temat do listy. Pozdrawiam!
@marekknap33312 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Dzieki. Pozdrawiam i podziwiam wiedze.
@wojciechkoodziej24052 жыл бұрын
No to może odcinek lub seria odcinków o zdobywaniu tej eksperckiej wiedzy? Czyli artykuły, dobre blogi, itp, 5!
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie zabraknie takich materialow :) Dzieki za sugestie!
@macwol2 жыл бұрын
Właśnie odkryłem Pana kanał dzięki żonie, która słucha Pana z wielkim zainteresowaniem. Od dziś wiem dlaczego :-) Zachęcony treścią z końca tego filmiku, chciałbym rzucić Panu wyzwanie odnośnie do czegoś, z czym nikt do tej pory nie mógł sobie poradzić. Co Pan na to? :-)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Ciesze sie, ze filmiki sie podobaja, ale za wyzwania dziekuje. Rutynowo ktos mi rzuca je wkomentarzach, ale niezaleznie od ich natury po prostu brak na nie czasu :) Pozdrawiam Was seredecznie! Ja jestem po prostu Bartek na przyszłość swoja droga :)
@Zosia.B2 жыл бұрын
Na moich studiach utarło się mówić, że bibliotekarz nie musi wiedzieć wszystkiego(choć tak się niektórym osobom wydaje), gdy przychodzi do niego czytelnik z kwerendą ale powinien wiedzieć gdzie szukać informacji aby udzielić pomocy czytelnikowi.😊
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie wszystkie informacje trzeba znac. Przykładowo wiedza, o tym, kto napisał dane badanei lub kiedy zostało opublikowanie jest praktycznie bezużyteczna. Niemniej nieznajomość informacji stricte merytorycznych wyklucza jakikolwiek efektywny sposób myślenia i rozwiązywania problemów :)
@Zosia.B2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Zgadza się. Nie wszystkie informacje są tożsame z wiedzą. Można mieć pełną głowę bezużytecznych, fałszywych, zmanipulowanych, przestarzałych informacji, które w żaden sposób nie wnoszą nic do naszej wiedzy, a wręcz mogą być szkodliwe.
@BocianeX6662 жыл бұрын
Cześć Bartek, jakąś szansa, że nagrasz film o tym co wiemy do tej pory o autofagi? Temat dość świeży, ale jestem przekonany, że masz już sporo informacji na ten temat? Myślę, że sporo osób było by zainteresowanych.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Mam calkiem sporo! O tym nie bylo sugesti, wiec dodam :) Dzieki!
@bialy100k2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Również proszę. Szczególnie interesuje mnie to, czy autofagia jest w stanie "wchłaniać" zmiany typu pokrewnego "diabetic foot ulcer" (na podstawie własnych działań odnoszę wrażenie, że chyba tak) - ale chętnie usłyszałbym więcej na temat. Tkanka (skóry) bardzo nieprzyjemnie mi się rozdziela pękając. Podejrzewam kwestię związaną z metablizmem (stwierdzona cukrzyca) - a lekarze uparcie leczą mnie na egzemę maściami sterydowymi i uważają, że skóra jest tylko za sucha. :(
@mariuszkropka86532 жыл бұрын
może coś o koncentracji? chyba potrzebne każdemu
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dodam do listy tematow. Dziekuje za sugestie!
@Dyndzia2 жыл бұрын
Wielkie dzięki za Twoją wiedzę i przejrzysty sposób przekazu. Może masz jakiś pomysł na temat migren. 10% społeczeństwa na nie cierpi i żadne sposoby nie pomagają. Ja jestem na keto dwa lata i też nie zadziałało. Tryptany jedynie przynoszą ulgę, choć i to nie zawsze. Myślę o diecie karniwora (dieta przodków, dieta mięsożercy) , gdyż u wielu osób uczyniła cuda. Co o niej myślisz? Pozdrawiam serdecznie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie ma za co! :) Dopiszę temat do swojej listy filmików i postaram się to osobno omówić. Jakakolwiek satysfakcjonująca odpowiedź jest niestety zbyt obszerna, jak na komentarz. Diete karniworwa lubie, jako narzedzie dietetyczne, jesli ktos jest w stanie zyc z taka iloscia ograniczen. Pozdrawiam! :)
@danieldaniel46632 жыл бұрын
Nasuwa się pytanie, czy do analizy skomplikowanych, obejmujących wiele dziedzin przypadków nie powinno się w obecnych czasach stosować sztucznej inteligencji.? Człowiek ma granice i nigdy nie uda mu się zgromadzić dużej wiedzy. Czy nauka ogromnej ilości materiałów w obecnych czasach, gdzie ilość wiedzy skokowo rośnie z roku na rok to nie jest marnowanie ludzkich zasobów? Baza wiedzy sztucznej inteligencji byłaby rozwiązaniem na małą ilość lekarzy. Lekarz/pacjent(?!) pytałby specjalną bazę (centralną obejmująca wszystkie przypadki na świecie) zadając jej kryteria, warunki brzegowe. Po chwili jest odpowiedź naprowadzająca na potencjalne rozwiązania/dalsze badania/po badaniach analiza wyników itd. Po wyleczeniu pacjenta wrzucamy do bazy ten przypadek. Lekarz z tą swoją zawsze częściową i zapóźnioną wiedzą zostałby tylko do .. właśnie do czego?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Programy takie sa dostepne w wielu krajach, ale gdziekolwiek sie nie pytam, nie slyszalem, aby byly do znalezienia w Polsce. Sa to jednak systemy wsparcia i nie dokonuja samodzielnie analiz, a dostarczaja materialu do analizy, czesto diagnozy roznicowej, dla lekarza. To co ogranicza rozwoj tych technologii to natomiast bezpieczenstwo, szalenie wrazliwych, danych medycznych pacjentow. Cudowny komentarz. Dzieki za podzielenie sie nim!
@karolchuck6024 Жыл бұрын
Panie Bartku,ja uwielbiałem się uczyć,nauka była pewną formą ucieczki w inny świat ,kwestia tego że mając 40 lat,straciłem motywacje bo nie umiem zarobić na tym czego się uczę,co sprawia że jestem nazywany filozofem-teoretykiem.Nie wiem czy pan ,czy ktoś mógłbyvpodpowiedzieć,jakie kompetencje trzeba zdobyć by sprzedać to czego się uczę?A może to kwestia innych cech ?Pewności siebie itp?
@areka72052 жыл бұрын
Czy jest możliwe dojście do poziomu w którym można się uczyć efektywnie języka obcego np 6-8 godzin dziennie? Czy organizm nie podoła energetycznie?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Mozna, ale zauwaz, ze Twoje pytanie omija wazne czynniki, jak intensywnosc i trudnosc nauki. Jesli kros siadzie niczym Al Bundy z reka w gaciach na sofie i 8 godzin bedzie ogladal seriale to jest to nauka. Jak efektywna jest to nauka to osobna sprawa. Tak czy siak, jesli chodzi Ci o intensywnosc nauki to da rade uczyc sie tyle godzin dziennie, ale trzeba dysponowac najczesciej odpowiednim strategiami. Pozdrawiam!
@areka72052 жыл бұрын
@@BartoszCzekala no tak nie sprecyzowałem. Chodziło mi o początkowy etap aktywnej nauki słówek z Anki, gramatyka itd. Myślałem żeby np wziąć kliku miesięczna przerwę w pracy i skupić się na nauce języka ale jeżeli optymalnie jest godzina czy dwie dziennie to taki plan mijałby się z celem. Chociaż słyszałem że niektórzy chodzili do szkoły językowej 5 razy w tygodniu po 8 godzin zamiast pracy.
@defres152 жыл бұрын
W jaki sposób wyleczyłeś przerost flory bakteryjnej suplementami? Myślałem, że bez ryfaksyminy nie da rady, przynajmniej u mnie niewiele rzeczy pomagało.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Moj blad = zabraklo precyzji wypowiedzi! Chodzilo mi o klopoty hormonalne. SIBO lecielismy 2 antybiotykami. W SIBO suple nic nie zdzialaja.
@ewadudek27192 жыл бұрын
Osobiście uwielbiam Twoja stronę Universeof memory i nie mogłam się doczekać kanału na yt. Ale się doczekałam 😍 Ponadto mam pytanie : w jaki sposób można się z Tobą skontaktować,zebys mógł zerknąć na moje wyniki badań? Lekarza mam do d*** - mam niedoczynnosc i Hashimoto. Dostałam od razu hormony. Wiem jednak ze można pomoc sobie w sposób naturalny! Dietą. Jest możliwość skontaktowania się z Tobą ??
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje Ewa! niestety ok 6 tygodni temu bezterminowo zawiesilem konsultacje dieytetyczno-medyczne, wiec nie ma obecnie takiej mozliwosci.
@ewadudek27192 жыл бұрын
Wielka szkoda!!! Liczę, ze może w niedalekiej przyszłości to się zmieni ;-) dzięki za szybką odpowiedz!
@lucynasosnowska75069 ай бұрын
Bartku, jak można skontaktować się z Tobą w kwestii diagnozy medycznej?
@krzysztofkowalski35792 жыл бұрын
@Bartosz Czekała: Czy śledziłeś poczynania Scotta Younga odnośnie nauki? Co sądzisz o jego metodach?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Niestety nie. Nie wiem tez, jakie sa jego metody.
@fatalsystermerror Жыл бұрын
Rodziny DDA i DDDR są podobne. W obu jest stres który niszczy działanie układu nerwowego.
@DianthusAn2 жыл бұрын
Witam, jak można się do Pana dostać na zdiagnozowanie?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Obawiam sie, za na obecna chwile do odwolania nie mozna.
@JanKowalski-fs7zk2 жыл бұрын
Pytanie z innej beczki, jaką polecasz dietę? Jest jakaś uniwersalna rada(oczywiście piszę o osobie zdrowej) o systemic/modelu żywienia? Bo jest ich od groma. A czy jest jakaś najlepsza? Może inaczej, taka która ma najmniej wad i jest najzdrowsza, według wiedzy, nauki czy też Twojego doświadczenia.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Ogolna odpowiedz to zawsze cos co nazywam "animal-based diet" z mala iloscia weglowodanow. Min 70% produktow zwierzecych i odzwierzecych.
@JanKowalski-fs7zk2 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Dobry był by filmik o najlepszym systemie dietetyczny :)
@franek402132 жыл бұрын
sama wiedza nie wystarczy, trzeba byc kreatywnm i kojarzyc rozne fakty.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nikt nie mowi, ze wystarczy. Prosze moze wysluchac filmik najpierw ! :) Pozdrawiam!
@drugakredkalepsza2 жыл бұрын
Trzeba uważać, aby nie wykorzystywać pojęcia kreatywności dla usprawiedliwienia mniejszej wiedzy.
@franek402132 жыл бұрын
@@drugakredkalepsza Ale jezeli jestes kreatywny to "wycisniesz" wiecej z mniejszej wiedzy. Same podejscie analityczne nie wystarczy, tym sie roznimy od komputera. Znam ludzi ktorzy duzo wiedza ale nadal sa glupi.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
W pelni sie zgadzam, ze z kreatywnym podejsciem mozna wiecej wycisnac z mniejszej wiedzy. Ale tez trzeba pamietac, ze uzytecznosc kreatywnosci zalezy od dziedziny. W badaniach naukowych jest bardzo wazna. Czy jest wazna w diagnostyce i leczeniu? Zaryzkowalbym stwierdzenie, ze jest to w tym przypadku, co najwyzej fajny dodatek, ale mozna sie obyc bez niego w wiekszosci przypadkow.
@autussi50372 жыл бұрын
Bartku czy mógłbyś podsunąć jakąś pozycję książkową która można by było dać w prezencie komuś kto jest zupełnie początkujący i nie orientuje się w temacie zdrowego odżywiania? Jest to osoba otwarta i pełna dobrych chęci ale zupełnie zielona. Niestety rynek zalany jest bzdetami...A może można coś takiego kupić u ciebie?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie znam zadnych pozycji popularnonaukowych niestety. Nigdy nie uczylem sie tak ani na temat zywienia, ani medycyny :( Takze niestety nie pomoge, choc bardzo bym chcial. Ja nie oferuje zadnych produktow teog rodzaju, wiec rowniez nie pomoge.
@autussi50372 жыл бұрын
@@BartoszCzekalaSzkoda, chętnie bym kupiła ;) Dziękuję ślicznie za odpowiedź:)
@anettaborna77202 жыл бұрын
👏👏👏👏👍👍💪🌹😁
@marcinkoltermann7918 Жыл бұрын
Bartos mam pytanie, gdybym został patronem na twoim kanale to udostępniasz fiszki a gdybym wykupił twoje szkolenie kuźnia to nauczysz mnie jak efektywnie korzystać z fiszek ? Czy w trakcie kursu tez jest dostęp do fiszek?
@BartoszCzekala Жыл бұрын
Patronat = gotowe fiszki. Kuznia = nauczysz sie, jak sie efektywnie uczyc. Nie, nie ma.
@Niemszczuka10 ай бұрын
😢
@januszgoyzniak2763 ай бұрын
Zasięgi zasięgi zasięgi
@franek402132 жыл бұрын
Najgosza jest arogancja.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Zgadza sie. Natomiast, jesli komentarz tyczy sie mnie, to nie bardzo wiem, gdzie nia epatuje.
@franek402132 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Komentarz nie dotyczy ciebie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Rozumiem. Myslalem, ze cos powiedzialem nie tak, co moglo zostac zle odebrane!
@maks18042 жыл бұрын
Ależ w tych słowach dużo siły i światła. Z wyrazami szacunku.
@Niemszczuka10 ай бұрын
😮
@sylwiauczak31242 жыл бұрын
Witam Panie Bartoszu A tak trochę z innej beczki. Co Pan sądzi o edukacji domowej dla dzieci?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Witam! Nie dosc, ze potrzebna to jeszcze konieczna, a wrecz niezbedna! Ciezko o dobra edukacje bez dobrych nauczycieli, a malo komu tak zalezy, jak rodzicom, zeby dziecko sie nauczylo :)
@sylwiauczak31242 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Dziękuję Straszą nam że dziecko będzie aspołeczne, będą jak dzikusy.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Stara debata z kolebki homeschooling ,czyli Stanow. Badania z ostatnich 2 dekad dosc jednoznacznie pokazuja, ze osoby takie nie dosc, ze nie maja klopotow spolecznych, to wrecz w wielu kwestiach przewyzszaja rowiesnikow. Polecam np." Homeschooled Children’s Social Skills" autorstwa Richard G. Medlin. Ma bardzo ładne podsumowanei tematu. W dowolnym spoleczenstwie wystarczy robic, cokolwiek co wymyka sie ponad przecietnosci i ludzie beda krzywo patrzyc lub "straszyc". Robcie swoje, bo na dobre to dzieciom wyjdzie :)
@sylwiauczak31242 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Wow,dziękuję Poczułam radość i pokój. Mam dwójkę starszych i nie widzę rewelacyjnie. Najmłodszy jest w zerówce i właśnie rozważam nad ED. A szczególnie w czasie pandemi. Szkoła naucza dodatkowo jak postępować w czasie covidowych zasad. Z ciekawości, twoje dzieci są na ED lub będą? Pozdrawiam serdecznie
@aannaak2 жыл бұрын
FILM POD TYTUŁEM "Dlaczego warto być nieufnym" znikną. Czy to tylko u nie czy Pan go usuną?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
To nie film, a wpis w zakladce "spolecznosc". Wciaz tam jest :)
@magdaschmitt91242 жыл бұрын
Brak retencji informacji wydaje się być zmasowanych problemem większości lekarzy i to bez wglądu na szerokość geograficzną😆
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Nie tylko lekarzy. Wiekszosci osob, ktorych skuteczna praca wymaga olbrzymiej ilosci informacji, do sprawnego wykonywania zawodu :)
@pavciu10002 жыл бұрын
Musisz dużo czytać .. udało Ci się jakoś ochronić wzrok czy nosisz soczewki ?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Delikatnie mowiac ... :) Nie, nie nosze soczewek. Nie mam klopotow ze wzrokiem, wiec jakos go chronie niezle.
@pavciu10002 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Nice :) częściej ekran czy papier?
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Tylko ekran. Lubie papier, ale nie mozna efektywnie przyswajac duzej ilosci informacji w ten sposob. Bylaby to olbrzymia strata czasu niestety.
@romansendecki83522 жыл бұрын
@@BartoszCzekala Ze Mołdawii
@basiaidziak35752 жыл бұрын
Panie doktorze, wygląda Pan na 20 lat. 🙈 Swoją drogą fajnie było gdybym więcej zapamiętywała w moim wieku 🤔
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje, ale zaden ze mnie doktor :) Pozdrawiam!
@zofiaskokowska6816 Жыл бұрын
@@BartoszCzekalaCzyżby...amator?😊
@joan57212 жыл бұрын
Wiele schorzeń, wiele leków, wiele interakcji, wiele badań i nadal częściowy brak diagnozy... chcesz się zabawić? :)
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dzieki, ale to brzmi jakie 95% osob, ktore do mnie trafia. Poza tym od ponad 2 tygodni bezterminowo zawiesilem konsultacje :)
@joan57212 жыл бұрын
@@BartoszCzekala a nie myślałeś żeby się podzielić listą kluczowych zagadnień / diagnoz / badań ? jest grupa ludzi co próbuje samemu ogarniać i zapewne by się to przydało... teraz jak się przejdzie przez tematy sibo, metylacji, sm itd to zostaje się na fibro i cfs... i razem tapla w błotku z innymi chorymi ;) Klientów raczej by Ci nie ubyło, bo przecież mimo mnóstwa informacji ludzie nadal nie umieją ogarnąć sibo czy nawet zrozumieć wyniku DAO :P
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
@@joan5721 A co ja, przepraszam bardzo, robie na tym kanale? :D Pacjentow moze ubywac. Im wiecej zdrowych ludzi, tym lepiej. Ja sie z tego nie utrzymuje w zaden (znaczacy) sposob.
@gracegwozdz81852 жыл бұрын
Endokrynolodzy sa najbardziej beznadziejni.
@TheNepotis11 ай бұрын
Ja mam uwagę jedną- odpalaj na nowo przyjmowanie pacjentów!!!!
@anastazymegre25852 жыл бұрын
Łżeksperci kłamią za kasę,,, amatorzy dla jaj,,, 😜😜😜
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
XD Pozdrawiam!
@hebidei74462 жыл бұрын
btw. - podłoże idiopatyczne w tłumaczeniu lekarzy zawsze mnie rozbraja! Wówczas to tłumaczę, że to jakiś idiota stawiał taką diagnozę, albo mu się nie chciało przyłożyć do diagnozy, albo też zabrakło wiedzy i doświadczenia
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Cos w tym jest! :)
@andrzejskowronski96372 жыл бұрын
Polecam zamiast rozdrabniać się wziąć w garść i podjąć studia medyczne. Jesteś młody jeszcze i mi podziękujesz! Może naprawdę będzie z ciebie większy pożytek społeczny i może się spełnisz nie robiąc znachorki
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Dziekuje, ale nie sa one mi do niczego potrzebne. A jesli omawianie badan naukowych to znachorka, to nie bardzo wiem, co powiedziec :D
@andrzejskowronski96372 жыл бұрын
@@BartoszCzekala nie omawianie, bo każdy może sobie omawiać lepiej lub gorzej tylko działania w przedmiocie leczenia chorych osób. Jak niedouczony byłby jakiś lekarz to ma on większy ogląd całości i jakieś tam doświadczenie wyniesione z praktyk na ostatnim roku. Pan nie.
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Moge sie jedynie serdecznie i w pelni nie zgodzic. Przyjmuje praktycznie samych pacjentow, ktorzy nie zostali wyleczeni albo nawet zdiagnozowani przez innych lekarzy i specjalistow. Moze Pan poczytac szczegolowo o wielu z tych przypadkach tutaj: universeofmemory.pl/opinie-dietetyczno-medyczne/ . Dziesiatki z nich mialo tytulu doktorskie i, co smutne, profesorskie. Jesli to jest kanon, do ktorego mam dazyc, to ja dziekuje, posiedze i bede "bawil sie" w znachorke i czytanie badan, bo niestety nie ma duzo osob w tej branzy, ktore to robia.
@andrzejskowronski96372 жыл бұрын
@@BartoszCzekala skoro pan tak uważa to polecam prowadzić dokumentację medyczną pańskich pacjentów, która w określonej sytuacji może być pana linią obrony w obowiązującym porządku prawnym, a dla pana pacjentów podstawa wystąpienia z roszczeniami w stosunku do lekarzy którzy popełnili zaniedbania lub ewidentne błędy w diagnostyce czy procesie leczenia tym bardziej, że co poniektórzy jak pan sygnalizuje mają tytuły doktorskie a nawet profesorskie. Powodzenia. Może sztuka medyczną się odrodzi i zostaną zweryfikowane niektóre ustalone procedury medyczne. Pozdrawiam
@BartoszCzekala2 жыл бұрын
Posiadam pelna dokumentacje. Ciezko bez tego leczyc. Slyszal Pan swoja droga, zeby ktos pozwal lekarza za brak diagnozy albo leczenie symptomow zamiast szukania podloza? Ja nie i na pewno nie doswiadczymy, tego bo to do reszty rozmontowaloby nasz system medyczny. Zreszta jesli czytal Pan te opinie to prosze zauwazyc, jak czesto diagnoza brzmi "podloze psychosomatyczne/idiopatyczne". Wtedy pacjent jest oficjalnie odhaczony. Ja licze na to, ze sie odrodzi i po to sa te filmiki. Dziekuje i pozdrawiam rowniez!