3:30 Неточность. В приведенной схеме амплитуда напряжения на выходе моста не может быть меньше. 9 ... 11 В из-за R2. Впрочем, резистор можно исключить ( закоротить) без ущерба. Если использовать транзистор типа КТ827, он сможет рассеять подводимую мощность без радиатора. С1 необходимо зешунтировать разрядным резистором, как это сделано в тысячах похожих схем. Выход моста для исключения пробоя транзистора при втыкании вилки в сеть полезно зашунтировать конденсатором 2 ... 5 мкФ на 25В. Прекрасно сработает варистор (стабилитрон подходящей мощности) на напряжение, несколько превышающей выходное.
@Специалист-л9ф20 күн бұрын
Окей. На самом деле крайне актуальная сейчас схема, для замены выходящих из строя электронных трансформаторов светодиодных светильников, которые питаются примерно U=90B
@ElectroHouse19 күн бұрын
@@Специалист-л9ф у світлодіодних світильниках використовуються не електронні трансформатори, а ДРАЙВЕРИ для світлодіодів. Драйвери стабілізують СТРУМ, що живить світлодіоди. А струм споживаний світлодіодами, як правило, в таких світильниках набагато вище можливостей БЖ з конденсатором, що гасить напругу. Потужність LED світильників і люстр може бути 60 Вт і навіть більше. БЖ з конденсатором навіть 5 Вт потужності не забеспечить! Вибачте, краще вам з вашим дипломом фахівця з електроприводів, не лізти туди, де ви не розумієтесь. І це, в разі чого, просто порада.
@Специалист-л9ф19 күн бұрын
@@ElectroHouse Там не только драйвер, он ещё и понижает напряжение с 220 до 90 В на светильник. А если бы это был просто стабилизатор ТОКА, то можно было померять напругу на светильнике, и она была бы 220, но она не 220, а 90В. Так что, сами подучите матчасть. Там стоит имп.БП с ШИМкой.
@ElectroHouse19 күн бұрын
@@Специалист-л9ф загуліть з початку як працює ДРАЙВЕР для світло діодів. Як що Ви уважніше по дивитесь на шильдик LED драйвера, то по бачите, що там вказують номінальний вихідний струм для діодів, а також діапазон вихідних напруг. Саме *ДІАПАЗОН* напруг. В межах цього діапазону напруг буде забезпечений номінальний струм діодів. А ще до драйвера можна підключати послідовно РІЗНУ кількість діодів - головне, що би їх загальна робоча напруга не виходила за межі вихідної напруги драйвера. І там, дійсно є деталь схожа на трансформатор. Але то ДРОСЕЛЬ. Вони бувають і з двома обмотками... І там не ШІМ контролер, як ІС в БЖ. Там ІС LED драйвера. І залежно від коливань напруги на вході (в мережі) вона підтримує *СТАЛИЙ СТРУМ* через діоди за рахунок зміни напруги прикладеної до них. Закон Ома бодай його... :) А ще ІС LED драйверів підтримують регулювання яскравості, мають входи керування від ПДУ і інші "плюшки". P.S. Як що Ви щось питаєте в людей, то принаймні слухайте, що Вам відповідають. В разі, як що є сумніви - перевіряйте і робіть висновки. Ще бажано перед тим, як задавати питання, спробувати знайти відповідь самостійно. Для того є інтернет. А в разі, як що відповідь не знайдена, або питання потребує пояснень - треба питати у спільноти. Це нормально, бо людина АПРІОРІ не спроможна знати ВСЕ, вона все життя вчиться. Звісно, як що в неї є бажання. Я теж при потребі питаю в людей. І не зважаю на вік тих, хто мені підказує. Бо зараз молодь в багатьох галузях має більше знань ніж я в свої 60. І до речі, приблизно 45 з них - досвіду роботи в ремонті, проектуванні РЕА. Ваші ж питання, ідеї і міркування, котрі Ви озвучуєте в коментарях свідчать про те, що рівень знань в електроніці у Вас доволі посередні. Тому не варто хамити у відповідь тим, хто намагається Вам щось пояснити. :)
@ElectroHouse18 күн бұрын
@@Специалист-л9ф як скажете. Смалене, значить смалене. :) Пояснювати будь, що людині котра не чує і не хоче чути - немає сенсу. Таких як ви доволі багато. У вас дві думки - ваша і не правильна. Ви навіть не зрозуміли (не прочитали?) те, що я написав напередодні. То навіщо Ви щось питаєте, як що все знаєте? :) P.S. "Упертость - признак тупости" (С) Г. Жиглов, х.ф. "Место встречи изменить нельзя" P.P.S. Наявність диплома, навіть кількох дипломів, на жаль не гарантує наявність знань. На все добре.
@ЮрийБобровский-с6ь19 күн бұрын
Я несколько лет назад понакупил блоков питания на Алиэкспрессе и горя не знаю. Сую во все самоделки, годами пашут. Ни один не сгорел. Сейчас подорожали, цена около 100 р. Размер меньше спичечного коробка. Например на 5 в/ 0,7 а. Если такой на 12 в, то ток до 0,4 а. Помощнее будут конечно побольше и немного дороже. Развязка по питанию- на выход не жахнет 220 в. Напряжение 3, 5,9,12 в( какой купишь). Плюс дешевые повышайеи, понижайки с регулировкой и фиксированным напряжением. В своё время пытался делать подобные как в ролике схемы- не советую. Тем более сейчас Да, в датчиках движения например стоят, но это лотерея ( как быстро сгорит). Тем более эти схемы на маленькую нагрузку. Закажите блоки как я описал и не будет вам разочарования.
@Специалист-л9ф19 күн бұрын
в них через год высыхают электролит. конденсаторы и их приходится перепаивать
@ЮрийБобровский-с6ь19 күн бұрын
@Специалист-л9ф Пока проблем нет. Лет 5 не выключаются.
@azadasadov198420 күн бұрын
Параллельно С1 надо припаять резистор на 470 КОм
@Специалист-л9ф21 күн бұрын
Ну не знаю... а если мне надо подать напряжение 4 В в светодиодный светильник, эту схему можно приспособить? как она будет реагировать на изменение тока потребления?
@ElectroHouse21 күн бұрын
Споживаний струм світлодіодами є константа. Конденсатор С1 розраховується під споживаний ними струм, сама ж схема стабілізує вихідну напругу, а відповідно і струм через світлодіоди. Які проблеми?
@Специалист-л9ф21 күн бұрын
@@ElectroHouse А не будет короткого замыкания моста, если транзистор пробьёт или стабилитрон пробьёт?
@ElectroHouse21 күн бұрын
@@Специалист-л9ф ще раз. "Зайву" напругу гасить конденсатор С1. Резистор, що вмикається паралельно С1 - розряджає його коли БЖ виймають з розетки. Це для того, аби вас не вдарило залишком напруги, що залишиться на зарядженому С1 коли ви торкнетеся контактів вилки. Для захисту від КЗ зазвичай ставлять запобіжник. Але навіть без запобіжника (як на схемі) його роль виконає R1. Він згорить. А в штатному режимі R1 прибирає стрибки струму при вмиканні БЖ в мережу обмежуючи зарядний струм С1. (коли він повністю розряджений)
@АлексП-о3ь21 күн бұрын
@@Специалист-л9фРаботать перестанет, но ничего опасного в этом нет. В закорачивании выхода моста заключается принцип стабилизации этой схемы.
@Специалист-л9ф20 күн бұрын
@@АлексП-о3ь А, ну я понял, значит надо брать транзистор, у которого переход К-Э выдержит это закорачивание
@user-gm6vc5um3w20 күн бұрын
Добрый вечер! Все видео у вас актуальные и полезные. Но извини уважаемый, что это за диод Д327Б, ни в одном справочнике не нашёл (может плохо искал), чем его можно заменить?
@freeenergy827320 күн бұрын
Поставь 1N4007!👍
@ЮрийВасюков-х6х19 күн бұрын
Надо Д237Б. Наверно описка. Как, впрочем, и вся эта идея. 😁
@Константин-н3б3б21 күн бұрын
Спасибо за объяснение 👍
@freeenergy827321 күн бұрын
Он забыл упомянуть, что паралельно входному гасящему конденсатору обязательно нужно подключить резистор в пределах от470K до 1М, это не критично! Для безопасности... У токого рода схем, это обязательно ‼️
@Spark7777721 күн бұрын
Мы очень рады, что Bы цените нашу работу. Большое спасибо за положительный отзыв!
@Специалист-л9ф21 күн бұрын
@@freeenergy8273 Если поставить резистор, то и ток весь пойдёт через него , и он будет греться как плитка и сгорит, на нём будет падать большое напряжение.
@ElectroHouse21 күн бұрын
@@Специалист-л9ф шкода, що ви шкільний підручник фізики пустили на самокрутки. Резистор, що шунтує конденсатор С1 має опір від 470 кОм і вище. По рахуйте струм, що буде проходити через нього і відповідно потужність котра на ньому буде розсіюватись. А ще по рахуйте опір (реактивний) на частоті 50 Гц конденсатора С1...
@Специалист-л9ф21 күн бұрын
@@ElectroHouse Ясно. Ну так-то я закончил институт по специальности "Электропривод", да и не курю я самокрутки. А вот вопрос - если конденсатор С1 пробьёт, не будет ли шумного бадабум? например, изоляция между пластинами не выдержит, может тогда предохранитель по току поставить?