Szerkesztőnek: Imádlak, Kriszta, de kérlek, hagyj picit több teret Noémi gondolatainak. Gyakran félbeszakítod, pedig amit mond, az nagyon értékes, és sokat adhatna a hallgatóknak. Egy ponton sajnos kikapcsoltam, mert a sok személyes történet kicsit elvitte a fókuszt. Azért hallgatom a podcastot, hogy magamon elgondolkodjak, és ehhez Noémi meglátásai sokat segítenének. Köszönöm, hogy ezt figyelembe vennétek!
@MandokiFerencErik11 күн бұрын
Jogos észrevétel… Szerintem is érdemes erre figyelni. 🙏
@piroskatoth758811 күн бұрын
Üdvözlöm a műsor készítőit! Csatlakoznék az előttem szólókhoz! Nagyon szeretem a két fantasztikus ember által készített műsorokat! Alig várom, hogy új videóval gazdagodjon a KZbin csatorna és persze mi a hallgatóság is ! Nagyon fontos dolgokról beszélnek ! Már a sokadik adás , amiben zavaró számomra , hogy a műsorvezető nem hagyja végigmondani a gondolatokat amit a vendég elkezd! Ezen jó lenne ha kicsit változtatnának még ! Tisztelettel : Egy lelkes halgató!😊
@reabakos-nemes9843Ай бұрын
Szó szerint becsapva éreztem magam amikor a lányom megszületett..... Nekünk 35 éve végtelen segítség volt a szülők számára és valahogy számomra ez evidens volt..... Aztán rájöttem ,hogy az én valóságom más lesz...
@andreahorvathnevarga1415Ай бұрын
Istenem! Bárcsak "fenyegetne" engem az, hogy segítséget kelljen visszautasítani! 😭 Még nagymama-kereső hirdetést is írtam annak idején.. ha bárhol az utcán van egy mosolygós nénike, akivel 3 mondatot sikerül váltani, rögtön szoktam mondani, hogy ha szeretne babázni, tessék jönni nyugodtan.. de valószínűleg túl kétségbeesetten vagy túlságosan mosolyogva mondom, mert vagy megdöbbennek, vagy csak kinevetnek.. pedig Isten látja lelkem, komolyan mondom. Nekem is szörnyű látni, hogy milyen csodálatosak a gyerekeim és senkit a világon nem érdekelnek rajtunk kívül. 🥲🥲
@Zorroblanco-l8xАй бұрын
A szülői részből mint apa, kivettem a részem, elég hamar rájöttünk, hogy együtt könnyebb, nagyobbik fiúnk hasfájós volt, így éjszakák szörnyűek voltak, nálunk a volt feleségem mutatta a kiégés jeleit, ott voltam, hogy tehermentesítsem! Amikor nagyobbacskák voltunk, a szüleimet a nagyszüleim teher mentesítették azzal, hogy sokat voltunk náluk, nekem ez példaértékű volt, mi viszont ezt a fajta segítséget nem kaptuk meg a nagyszülői részről, találva valamilyen indokot kihúzták magukat, vagy egyszerűen elfordultak, segítséget nem kaptunk, magunkra maradva! A házasságunk részben ennek köszönhetően ment tönkre.
@hungarianjedi28 күн бұрын
Napjaim. :( Üdv: egy apuka, aki kb. ugyanebben a helyzetben van jelenleg.
@martoneniko174921 күн бұрын
Kedves @@hungarianjediapuka! Kitartás 😊a gyereknevelésben csak a változás állandó😅 ès mi nők nagyon hálásak ès szerelmesek tudunk ám lenni egy támogató apába aki a fèrjünk ..❤ès tisztában vagyunk, hogy nektek sem könnyű. Üdv (egy anyuka)
@dadl070112 күн бұрын
Saját gyerekeiket is " lepasszolták" , az unoka főleg nem kell ezek szerint😢
@békés-bódogАй бұрын
4gyerek ,unoka,velunk élő nagymamák...jo a műsor, igazuk van!Ma sokkal nehezebb szülőnek lenni az állandó média miatt. Én bizony adtam bébiételt, főztem zacskóslevest, mirelitet, inkabb kirandultunk vagy elléptunk kettesben a férjemmel egy kicsit, es nem olvasgattam pszichológiai könyveket 😄viszont sosem dolgoztam TELJES munkaidőben. Nna abba mind belepusztultunk volna!
@HosszuTollАй бұрын
Amikor elmondtátok a kiégés tüneteit, sírva fakadtam. Idáig nem tudtam, hogy ez a gond, azt hittem, hogy a társadalom gyenge láncszeme vagyok. Senkinek nem beszéltem erről, csak a férjemnek. Aztán rájöttünk, hogy neki is éppen ugyanez a problémája. Maximálisan részt vesz a családunk életében, mindenben segít. Mindketten kiégtünk, egymásnak támaszkodva próbáljuk túlélni a mindennapokat és nevelni a két kicsi gyermekünket. Piszok nehéz így, pedig élvezni kéne az életünket.
Ай бұрын
Az anya kiégése az anyaságban zajlik. Sokkal nehezebb mert munkát lehet otthagyni, felfuggeszteni de anyasagot nem.
@agifarkas461718 күн бұрын
Erre a legjobbkor talaltam rá🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏koszonom♥️
@krisztinagoger18 күн бұрын
Asszem ezt az egész sorozatot elmentem magamnak, mert többször hallgatós. Nagyon, nagyon tanulságos. Legyszi készítsetek meg további epizódokat aktuális témákban! Nagyon köszi a munkátokat!
@orsolyakemenesi74829 күн бұрын
Szerintem sokan nem értik, hogy ez a jelenség van. Kilépni a kiégésből nehéz, amikor folyamatosan nincs megállás, mindig jön az újabb feladat, megfelelés, és egyszerűen nincs rá idő...én ezt tapasztalom. És ezen egy megértős barátnői csevely nem segít...
@eszterszecsi2804Ай бұрын
Kedves Kriszta, nagyon köszönöm, hogy ezt felvállaltad, nem gondoltam, hogy a kiégés érinthet téged is. Ez nekem most úgy kellett, mint egy falat kenyér.
@kamillaerdos7636Ай бұрын
Régen volt fegyelmezés...Most 1 gyerek is nagy teher, régen meg 8 gyereknek volt kiosztva a munka, le voltak kötve. Mostani nagyszülők már előre rettegnek ha hétvégén jön a neveletlen unoka meg főzi kell nekik. Nem győzzük hallgatni kolegáktól ezeket, kifele persze megy a képmutatás h neki milyen szép családja van meg "okos unokák" Hát igen, nagyszülők segítsége nélkül nem egészséges a család lelkileg.
@mariannlippai848329 күн бұрын
Inkább az a nagy különbség, hogy ők nem foglalkoztak annyit a saját gyerekeikkel sem (hanem kicsapták a játszótérre már 5 évesen), amennyit a mai szülők foglalkoznak. És ez már túl strapás nekik. A tv bekapcsolás megy, de leülni játszani vele, vagy sütni vele, parkba menni már nem elég kényelmes. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
@zararamirez389618 күн бұрын
Mi 6-an vagyunk testverek, eleg nagy korkulonbseggel. A nagytesoimra a nagymamak vigyaztak hetvegen es a nyari szunetekben, rank kicsikre pedig a 10+ evnel idosebb testvereim. De 6 evesen mar egyedul jartunk suliba es du. is egyedul voltunk otthon, 8 evesen mar csak aludni jartunk haza, mert csavarogtunk, bandaztunk…ha en otthon hagynam a 6 evest csak 5 percre mar ramhivna a szomszed a rendoroket😅 minden nap vagy jatszoterre, jatszohazba, uszni, korcsolyazni viszem, segitek lecket irni.. nalunk ilyen nem volt. Nagymamakra mar semmit nem lehet szamitani…mindenki eli a maga vilagat, meg a sajat csaladtagjai sem erdeklik..
@TheRekuckoАй бұрын
Huh, de jó volt❤
@Abie88421 күн бұрын
Irigykedem azokra az anyukákra, akiknek a férje besegít. Az enyém sajnos egy 16 éves kisfiú színvonalán van. Se a házimunkában, se a gyereknevelésben nem veszi ki a részét. Ha mégis neki kell vigyáznia a gyerekekre, akkor leülteti őket a tv elé… Ha látja, hogy besokalltam, nem veszi át a gyereket, hanem nekem szólogat be. Ezt sosem fogom tudni megbocsátani neki, azt hiszem.
@nagyeszter9212 күн бұрын
Így, hogy nem segít, ellenben munka még több van azzal, hogy veletek él, miért éri meg neked fenntartani ezt az állapotot? (Nem feltétlenül várok választ. Nincs hozzá közöm, inkább csak gondolatébresztőnek szántam.
@LadislavTaric14 күн бұрын
Köszönjük szuper
@krisztinagoger18 күн бұрын
Csúcs szuper adás❣️
Ай бұрын
Apai kiégést nem hallottam meg!
@profileírónévАй бұрын
minél több videót nézek meg innen-onnan, annál jobban örülök, hogy ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk.... És mindenki értse úgy, ahogy akarja...
@meronka82Ай бұрын
Amikor a segito szakmarol es a kiegesrol beszelnek, nekem eszembejut az, h a kereszteny neveles pont ilyen melegagya lehet a kiegesnek. Olyan, mintha erre nevelnek az embert: elj masokert, segits masoknak, masokat helyezz eloterbe, es keves szo esik arrol, h te hogy vagy, neked mi a jo, mert az mar az ego, ami bunos dolog.
@annamariatoth3697Ай бұрын
Az a baj, hogy ez egy extrém oldala a kereszténységnek sajnos... viszont maga Jézus is elhívta a tanítványait a fáradalmas munkat után, hogy menjenek el "pihenjenek meg egy kevéssé." Márk evengéliuma 6:31.
@anikoeszterkalnai7623Ай бұрын
Jó a müsor sok hasznos dolgot tartalmaz.😊
@betty76924 күн бұрын
Kedves Olvasó, Hallgató! Érdeklődve hallgattam ezt a beszélgetést. Azt kell mondjam nem mindenben értek egyet Önökkel. Saját tapasztalatomból fakadóan elmondhatom,hogy az élet és az általa hozott élethelyzetek különböző megoldásokat igényelnek. Attól is függenek ezek a problémák, az embert milyen életszakaszban érik. Mert bizony az én esetemben a gyerekvállalás 360fokos változást hozott, mind szakmai mind pedig családi szempontból. Az anyai kiégés sajnos vagy sem előbb vagy utóbb segítséggel vagy anélkül, de eléri az ember lányát. Szerintem a dolgokhoz való hozzáállás és a konflikustkezelési módok is segítenek ennek a megoldásában.
@katalinkovacs1858Ай бұрын
Én is kiégtem,3 gyerek,apuka csak hétvégén volt otthon,rám maradt a nevelés oroszlánrésze is nem tudtam ügyülü-bügyülü anyuka lenni.Most ezt vetik a szememre.
@dadl070112 күн бұрын
Asszem mindketten kiégtünk...nehéz segítség nélkül.
@kamillaerdos7636Ай бұрын
Nagyon hiányolom ebből a műsorból, hogy egy időseb generációból nem hívtatok egy nénit, elmondani, hogyan vélekedik ezekről, vagy régen hogy volt ez.
@tamasit28 күн бұрын
Az a generáció elmondja a véleményét ha kell ha nem. 30 éve totál más volt, mindenki jól tudja. Miért fáj hogy most a mostani szülők kaptak lehetőséget megszólalni?
@martoneniko174921 күн бұрын
Azt gondolom ez jó ötlet... biztosan van olyan aki azèrt tudna a tèmában hozzátenni ès nem a "bezzeg"típus. 😊
@jozefbozo3057Ай бұрын
❤❤❤
@penczi227 күн бұрын
6 gyerekes ismerősöm mondta, hogy a nagyszülőktől az az elvárás, hogy tartsák őket életében. 😅
Ай бұрын
Kriszta, de te nem a munka miatt égtél ki?
@faragoannamaria7764Ай бұрын
Nagyon fontosnak tartom leírni, hogy azoknak a babáknak, akiknél rendellenesség, lemaradás bizonyosodik be, ELENGEDHETETLEN a korai, sőt, a minél korábbi fejkesztés!!!! Egy gyógypedagógus
@ksj9560Ай бұрын
Teljesen igaz. De szerintem az is boven túl van tolva, hogy boldog-boldogtalan devenyeshez jár a pár hónapos babával.
@faragoannamaria7764Ай бұрын
Nincs túltolva! Sőt! A Dévény módszert azoknak a babáknak dolgozta ki Dévény Anna, akiknél oxigénhiányos agysérülés esete áll fenn. Ez kóros, túl feszes vagy túl laza izomtónust, és mozgássérülést eredményez kezelés nélkül. Gyakorlott szakember számára ez pár hetesen kiszűrhető, és az esetek nagy százalékában megszűntethető, tehát az a baba, aki mozgássérült lenne, meggyógyul! Viszont ehhez minél kisebb, annál jobb, mert az agynak hat hónapos korig van olyan képessége, hogy a kezelés nyomán "átrendeződik". Tehát a legkisebb gyanú esetén vinni kell a babát dévényes szakemberhez. Sajnos annyi rászoruló van, hogy biztos nem kezelnek senkit, aki nem szorul rá, a szűrővizsgálat szerint. Nem csak gyógypedagógus vagyok, hanem ilyen tipusú mozgássérült is, 59 éves. Jól ismertem Dévény Annát,s a módszere másik ágát képező alkalmazott művészi tornára jártam 14 és 26 éves korom között. Panni néni csodálatos ember volt, a módszere világra szóló és hatékony. Úgyhogy igenis inkább menjen el mindenki, akinél a legkisebb gyanú is felmerül, minthogy a gyerek mozgássérülten élje le az életét! Mellesleg "mellékhatásként"azt is tapasztalták sok gyereknél, hogy nem csak a mozgása lesz tőkéletes, a kognitív képességei is fürgék lesznek. Ha utánanéz a neten, számos szülő számol be hálásan arról, hogy a babája rendbe jött a módszer nyomán. Egyszer, már felnőtt koromban nekem is azt mondta Panni néni, hogyha fiatalabb lennék, és babakoromban már lett volna a DSGM, engem is meg tudott volna gyógyítani, és efelől egy szemernyi kétségem sincs, ismerve a módszer hatékonyságát, és Panni néni rendkivüli személyiségét. Ajánlom mindenkinek a Dévény Annáról szóló Egy mindenkiért című könyvet!
@KataBerke29 күн бұрын
@ksj9560 és anyagilag sem lehet bírni a "mindenféle új,legújabb" terápiát", cseppeket. Csak egy havi logopedia+mozgásfejlesztés havi 60 000 ft. És ha nem vagy résen nyáron,már nincs hely a szeptembertől induló csoportban (6-7 fős). Korai fejlesztés elérhetetlen, a telefont nem veszik fel.
@holczerveronika26 күн бұрын
Igen, nagyon fontos, hogy a korai fejleszto nem uri huncutsag azoknak a babaknak, akiknek gond volt a szuletese korul! Nekem a masodik kisfiam nagyon koran erkezett es rengeteget hordtuk 0-1 eves kora kozott, amig azt nem mondta a szakember, hogy mar nem kell, mert szepen fejlodik. Erdekes, hogy valaki csak ugy elviszi a gyereket, nekem az idoben szuletettet eszembe sem jutott volna elvinni...