Za tuto recenzi děkuji ,taky to tam na mě vyskočilo, a koukal jsem na nějaká videa ,a ano cena asi 839kč ,tento výrobce dělá více druhů a nárazově tam bývají i ty s tím displejem něco jako má Renda a to Fnirsi SWM - 10. Pošilhávám, ale zatím nejsem rozhodnut zda to opravdu potřebuji a využiji 🙂.
@RetroDilna5 ай бұрын
Doporučuji raději tu FNIRSI, mám ji. Jede celkem pěkně. Čím méně tlačím, tím lépe jede. Pásek neutrhneš nahoru, do boku to se snad ani moc nezkouší. A Fnirsi má hroty na káblech, což je super, rychle se pohybujete po místech bodování a rozteč si volíte sami...
@radoslavmichalkopera6 ай бұрын
Skúšal som bodovačku, ktorá má hroty volné. Teda sú na takých hrubých kábloch. Najlepšie mi urobilo spoj vtedy ak som jednotlivé hroty mal priložené takto: Jeden som riadne pritlačil (napríklad) na mínus pól a druhý som dal na ten bodovaný niklový pliešok, ktorý bol položený na tom mínus póle. Ale pozor! Ten hrot na tom niklovom pliešku, položený na mínus pól som tak netlačil ako ten prvý, ktorý som mal na mínus póle priamo. Na tom, moc nepritlačenom, som vlastne vyrobil väčší prechodový odpor, čím sa mi podarilo ten bol viac rozohriať. Ak som robil bodovanie na tom niklovanom pliešku, kde som mínus pól mal pod tým plieškom a oboma hrotmi na ňom (na pliešku), bodovanie nebolo tak účinné. Jednoducho, bodovací prúd musí prejsť cez niklovaný pliešok a mínus pól. POZOR! hrot na mínus póle musí byť poriadne pritlačený, inak mi prepálilo ten mínus pól.
@manas9726 ай бұрын
Něco takového už mě prošlo rukama, velký problém je ta absence odpružení. Já jsem zkoušel bodovat knoflíkovou CMOS baterii do notebooku + pár Ni-MH článku do zastřihovače vlasu a nějakej potenciál to má. Přemýšlím o ní, ale asi si počkám na dlouhé zimní večery a pokud se do té doby neobjeví odpružená verze zkusím to nějak přebaslit.
@Murphy-E6 ай бұрын
Díky za tip
@ZDENEKJET6 ай бұрын
Pane Mirku, jak jste řekl, není to dokonalé. Já jsem to také koupil u TEMU ale bohužel mne to zklamalo. Přišlo to asi na 50 % nabité ale dobít se mi to už, bohužel nepodařilo. Nešlo to ani regulovat na intenzitu sváru ani přepínání manuál _ auto nic. Zpočátku jen několik nedokonalých svárů. Ne moc to nedoporučuji. Reklamoval jsem to , vrátili mi peníze. V tom jsou seriózní. Tak tolik mé hodnocení. Asi jsem měl na to smůlu ale už si to nekoupím.
@mirda-elektro5 ай бұрын
Byl by prosím na ni odkaz?
@MirekDvorak5 ай бұрын
Je o kousek níže v komentářích 👍
@matuslalik16436 ай бұрын
Ahoj das link kde si to kupil ? dakujem super video chvalim :)
Pro nové htoty v případě opotřebení, je nutno upravit a použít trny z alkalických tužkových baterií, uvnitř. 😉🖐🏻🐬🫧🍀
@MirekDvorak6 ай бұрын
Super, díky. Vyzkouším.
@Jajamilan6 ай бұрын
OK. 👍
@jirkahejl27535 ай бұрын
Z čeho se skládá litijových baterijich elektrolyt.
@MirekDvorak5 ай бұрын
Přímo elektrolyt? Pokud vím tak nějaká kapalina - rozpouštědla a lithná sůl. Jinak těch vrstev materiálu je tam víc.
@jirkahejl27535 ай бұрын
@@MirekDvorak to rozpouštědlo mě připomínalo aceton
@MirekDvorak5 ай бұрын
@@jirkahejl2753 Zatím jsem to tak moc nestudoval. Asi jednu jen tak že zvědavosti kuchnu.
@jirkahejl27535 ай бұрын
@@MirekDvorak Nulák je ve středu na černé fólii fáze je na měděné fólii Mezitím jsou izolační vrstvy. Atén elektrolyt. U baterie klesá kapacita tím že vysychá.
@alojzuhlir7296 ай бұрын
Ahoj...bodovat pri 60 ° sklonu, vyskusaj.
@MirekDvorak6 ай бұрын
Díky za tip, zkusím 👍👍👍
@alojzuhlir7296 ай бұрын
60° od horizontu...zabudol som😊
@abraxasivo6 ай бұрын
Na tú veľkosť ... hmm paráda. Aký princíp to je ? Kondík, alebo batéria ?
@MirekDvorak6 ай бұрын
Bude tam nejspíš baterie - podle výstupního napětí. A tipnu si že tam bude ještě kondenzátor, který se vybíjí. Ale je to jen tip, nechci do ní jít násilím.
@abraxasivo6 ай бұрын
@@MirekDvorak Tá batéria musí byť riadne výkonovo zaťažiteľná. Pravdepodobne je to kondenzátorová bodovačka. Najprv sa nabije batéria Z batérie sa , n krát môže nabiť kondík, ktorý dáva výsledný bodovací prúd. Ale dá sa to ľahko zistiť, aká bodovačka je to. Keď ju napichneš na osciloskop. V Praktickej elektronike č. 7/2023 som zverejnil grafy bodovania pre rozličný princíp bodovačiek.
@bohumilspulak10606 ай бұрын
Patrně články jako do startovací powerbanky.😊
@urbexhistory-real5 ай бұрын
To je dobre tak na bsmd asi len
@milanzizka46366 ай бұрын
Tak nevím, kdyby byly pásky z čistého niklu, neměly by se tvořit jiskry..
@flodurkeng6 ай бұрын
nula na článku nemusí znamenat vybitý bezpečný článek stává se že se přeruší pojistka pod čepíčkou a článek má stále plné nabití ,bepčný je jen když má nulu a při pokusu o nabití vykáže zkrat ,jinak přerušený lze znovu zprovoznit promáčknutím kladné čepičky tupým důlčíkem dovnitř tak až dojde ke spojení ,ale bacha nikoho k tomu nenavádím je to na vlastní riziko 😉
@MirekDvorak6 ай бұрын
Pravda, tato naštěstí byla ve zkratu - vlhkost. Naštěstí už byla i tak ve špatném stavu že neblafla, jen se totálně umrtvila. A i při měření pod kloboučkem ukazuje nulu, respektive napětí pár mV.
@soviarjan5 ай бұрын
@@MirekDvorak😮😮
@peterjonis97876 ай бұрын
Aký rozdiel je "akupaky by som s tým nerobil ale pásky na 18650 áno".A čo iné je vakupakoch? Preboha!
@MirekDvorak6 ай бұрын
Rozdíl je v tom, že tohle byl jen test. Ano v akupacích jsou samozřejmě třeba stejné baterie, ale myslel jsem to hlavně z hlediska jistoty kvalitního spoje a proudů které tam tečou. U bastlení, kde je třeba odběr pár mA, max pár set mA by to tento spoj v pohodě zvládal.
@jozefpavlo87682 ай бұрын
Mám ju na batérie ok
@hankaajindrich86226 ай бұрын
Za ty peníze je od Fnirsi lepší hračka, kde jde toho více nastavovat a přestože to je taky do 0,25mm plechu, tak ta Fnirsi má max 1500A, toto má psaných 650A. Ale hledím, že to docela zvládlo i ten 0,25 plech. To odpružení tam mohli dát aspoň na jeden pól, takhle je to fakt nepohodlný.
@Knieza_Myskin5 ай бұрын
mozes dat prosim link na tu druhu bodovacku? dakujem