а я, чесно кажучи, навіть, не сподівався вже ні на що. Бо був такий піар, що потім усе просто затихло. І я, навіть, подумав - звичайно, хто б сумнівався, та у війну такі проекти робити просто недоречно, а ще й в умовах перебоїв з електрикою.
@NazarKovalski2 ай бұрын
По спогадах машиністів-пенсіонерів на цій ділянці була євроколія, яку успішно розібрали на металобрухт
@BohdanTrotsenko2 ай бұрын
Дуже чекав на євроколію
@ArtemPichak2 ай бұрын
Добрий день! У перспективі закупівлі нових хюндаїв цікавить як у нас з перспективою хоч якогоїсь подоби швидкісного руху. Які у нас є швидкісні ділянки, можливо заплановані реконструкції оновлення і тд))
@ZalizniMahistrali2 ай бұрын
Це вже Укрзалізниця має планувати. Відомо, що Японія передала УЗ рейки для модернізації колій, але чи будуть їх використовувати для швидкісних ліній - не відомо.
@flali19792 ай бұрын
по-перше, спочатку б підняти швидкості на тих ділянках, на яких вони, не так давно, знижені. Особливо на ділянці Київ-Дніпро. Знову б довести час ходу до старих 5,5 годин. По-друге. Як не дивно, на УЗ є цікаві ділянки, але сумарна довжина яких мала - зі швидкостями до 180 км. г. І було б дуже добре, якщо б їх довжина стала більше. Але, є ще одне. Суттєвий недолік нашого швидкісного руху. Курсування швидкісних потягів за жорстким графіком. Тобто, може бути так, що піднімуть швидкості до 180 на багатьох ділянках, але поїзди будуть курсувати за тягнутим графіком.
@СашаГоробец-д8е2 ай бұрын
Олеже, дякую Вам
@DavidGarrick15152 ай бұрын
Интересная инфа ! И далее до Львова ! Начинать надо с вокзалов и мостов ! с колеёй проще Удачи ! Слава Украине !
@СергійШамін2 ай бұрын
👍
@miklejackson642 ай бұрын
Нам тоже к приезду большого начальства, выдавали новую робу и рукавицы замшевые, с указанием не вымазываться. По отъезду золотопогонных новое здавали на склад, а мазуту и двупалые рукавицы одевали снова и вперёд 😂
@flali19792 ай бұрын
питання навіть не в тому, що в нас совкізм. А в іншому. Активісти де? Вони мовчать! Мовчали і тоді, коли Шмигаль приїжджав - була 100 проц. тиша.Ну і повний абсурд ситуації - все це відбувається з відома начальства, яке саме ж і видає такі неформальні накази.
@ВладимирНиколаевич-ъ5ч2 ай бұрын
А як себе поведуть акумулятори локомотивів зимою,у морози?який ресурс у аккумуляторних батарей? скільки коштує заміна та сама акумуляторна батарея локомотиву?у підсумку це дешевше чи дорожче ніж локомотив на ДТ? Авто теж хотіли перевести на акумулятори,але ця задумка,схоже,провалилася. Людство шукає заміну нафтопродуктам,але поки що достойної заміни не знайдено.
@u2bear3772 ай бұрын
> Авто теж хотіли перевести на акумулятори, > але ця задумка, схоже, провалилася. Дратути. Городские электромобили --- вполне вещь. Вот и деповские локомотивы-"хозяйки" на аккумах будут норм.
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
@@u2bear377 в целом их процент в мире пока очень мал. Задачи у легковушек и грузовых локо явно не близки. Лупанули ракетой или холода, как на юге США было, жара выше обычного как в ЕС также недавно и привет розетке. Тогда уж гибрид, если бюджет не особо ограничен.
@denisdrozdoff29262 ай бұрын
Сучасні тягові батареї - lifepo4, працюють до -20.
@flali19792 ай бұрын
@@denisdrozdoff2926 питання не в тому, за яких температур вони працюють, питання в тому, що будь-яка хладостійка батарея працює далеко не на повну ємність.
@u2bear3772 ай бұрын
@@flali1979 Батареи при работе можно подогревать. На стоянке и перед запуком подогревать от "наземного" иточника, в работе --- собственным теплом (либо от охлаждения других систем, либо специально). Тепловозы на стоянке в холода тоже подогревают.
@джміль-н3и2 ай бұрын
робіть довші ролики .
@alexpat68002 ай бұрын
+++++
@userDimas0302 ай бұрын
дякую, дуже інформативно, до речі треба подивитись щодо нового сайту УЗ також можна було раніше купувати та бронювати квитки на букінг, цікаво чи залишиться це все? Ну і звісно по старій звичці, купувати вже на вокзалі із паспортом за певний час до відправлення, взагалі знижка може бути. коли наприклад купляєш квитка за 45 діб, 21, 30. Просо цікаво. Чи тільки через додатки можна дізнатися про дисконт. Звісно цікавий момент щодо інтерсіті потягів, що у вихідні дорожче аніж у будні, тощо.
@KyivTolik2 ай бұрын
Ведучий бороду завів. Євроколія - це круто, але десь на станції Батьово вона у воєнний стан потрібніша (і вже є).
@yurysamoilov29662 ай бұрын
Так у Батьово вона і є 😊 Інша річ, в якому стані
@olegzlb32062 ай бұрын
@@yurysamoilov2966 До Мукачево поезда едут по 1435 мм. и до Дяково от Чопа. А от Чопа до Ужгород 2 была раньше 1435. Насыпь там старая есть и мост в Чопе.
@KyivTolik2 ай бұрын
@@yurysamoilov2966 Я ж написав _і вже є._
@flali19792 ай бұрын
@@yurysamoilov2966 а з чого б їй бути у поганому стані? По перше, їздять по ній потяги з Мукачево до Будапешта та Кошице. По-друге, вантажопотік євроколією через Батєво регулярний.
@AngelsSoom-x4w2 ай бұрын
Укрзализниця😂
@MykolaAzcin2 ай бұрын
якби оголосили чесний конкурс: ось мільйон долларів готівкою тому/той хто вирішить проблему між різними коліями і вуаля!!! одразу знайдеться вирішення в нас же, як завжди, хочуть *халяви*
@sanchinarro2 ай бұрын
Цікаво, а які технології використовують в євроколії? Вона сучасна безстикова?
@ПавлоШкурка2 ай бұрын
Суміщена колія із шириною колії 1520 мм та 1435 мм? Низька платформа? У який спосіб пасажир вийде з вагону колії 1435 мм або здійснить посадку у такий вагон???
@vladis332 ай бұрын
Доброго дня пане Олеже! Дякую за відео. Цікаво чи є плани у Укрзалізниці та залізниці Угорщини зробити електрофікацію ділянки Чоп - Захонь?
@Vadimus762 ай бұрын
Олег, у вас раніше така гарна музика була в кінці ролику))))) А чого ви припинил її ставити?
@Miha-5802 ай бұрын
Щоб усе було як книжка пише і в 1000 раз не танцювати на граблях, до кожного високопосадовця, що задіяний в даному проєкті, приставити працівника ДБР.
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
тогда останутся одни сотрудники ГБР!)
@dmitrybulay75422 ай бұрын
З кожним з яких, теж прийдеться ділитися. І виділені кошти, скінчаться ще швидше.
@nicolayu.kotomanoff43582 ай бұрын
22 километра. И столько шума.
@flali19792 ай бұрын
шум тут потому, что это начало обустройства европутей по всей Украине. А во-вторых, дело не столь в километраже. Интересна будущая масштабность работ в конце, т.е. по станции Ужгород. Ведь, там придётся перекладывать уйму крестовин и переводных стрелок. А это будет капитальная и адская работа. Хотя, я допускаю, что евроколея будет проложена отдельно. Но, тогда придётся для этого демонтировать ближайшие строения, расположенные вдоль путевого хозяйства станции.
@drwolfik2 ай бұрын
@@flali1979в том-то и дело, что это не начало работ по всей Украине, а строительство локального участка. Чтобы начать масштабные работы по всей стране нужно определиться откуда взять огромный объем ресурсов: денег, рабочих, материалов и техники. Пока с этим сплошные непонятки
@flali19792 ай бұрын
@@drwolfik опять же, всё именно так. Начало всего! Т.е. начало реализации грандиозных планов с момента начала постройки данного участка. А дальше, уже потихоньку, что-то тянуть дальше. А во-вторых, у нас не СССР! И в котором действительно так и было - о чём-то грандиозном заявляли, затем громко пукали, и чуть ли не разрывая свои жилы, что-то там в виде каких-то объектов сдавали. Но, потом всё затихало. А в Европе так никогда не делалось. У них всё было и есть так - выстраивают планы на что-то маленькое, затем что-то более грандиозное, и при этом, никто из европейцев даже и не знает, что там в будущем будет или нет.
@drwolfik2 ай бұрын
@@flali1979 ты это серьезно сейчас?
@flali19792 ай бұрын
@@drwolfik а потому, у меня вопрос. А до тебя, вообще, что-то доходит? Ты, вообще, понимаешь, о чём речь?
@sanchinarro2 ай бұрын
Дякую. Цікаво, а які подальші перспективи після Ужгорода?
@flali19792 ай бұрын
щось чув, що євроспільнота дає кошти на проєктування хазяйства і споруд, необхідних для прокладання євроколії до Львова. А далі, значить, будуть до Львова тягнути.
@NikolaiUA2 ай бұрын
@@flali1979 Так, але наче не через Карпати, а з Польщі. На Закарпатті наразі думаю понабудовують 1435 до всіх головних станцій, між ними, і на закордон, і буде область просто як великий пересадочний хаб, куди приїздитимуть 1520-поїзди з решти України.
@flali19792 ай бұрын
@@NikolaiUA ще раз повторюю. Мова у ЗМІ йшла про те, що Європа виділяє гроші на проєктування споруд і т.д. через які потім проляже євроколія з Ужгорода до Львова.
@NikolaiUA2 ай бұрын
@@flali1979 "з Ужгорода" ви не писали. Добре.
@ВіталійВовк-щ1ь2 ай бұрын
Які моделі акумуляторних локомотивів, і яких марок є потенційними кандидатами на закупівлю? Ще б це хотілось почути
@ZalizniMahistrali2 ай бұрын
Це буде відомо після розкриття пропозицій по тендеру
@ВіталійВовк-щ1ь2 ай бұрын
@@ZalizniMahistrali а що ринок дуже обширний? Так багато виробників подібних локомотивів?
@oleksiy8892 ай бұрын
А рейки то звідки Зін... Єдине підприємство яке їх виробляло. То це Азов сталь... А зараз це не раціональне використання коштів під час війни...
@u2bear3772 ай бұрын
Вы ноете об этом под каждым видео --- зачем? "Азовсталь" разрушила Роїсся. Если другого производителя нет, то либо закупать, либо -залезть назад на пальму- отказаться от какого-либо строительства, реконструкции и даже ремонта железнодорожных путей.
@КрасавчикВ-л3в2 ай бұрын
Наладят на Криворожстали, Запорожстали или Кременчугском сталилетейном.
@dmitrybulay75422 ай бұрын
Ніяких супер- чи нано- технологій, у виготовленні залізничних рейок (Р-65, Р-75) немає. Монополістами, ще з часів СРСР, були Тагіл і Азов. Але, любий завод, з повним циклом виробництва, це може повторити. Метінвест це виготовить залюбки. Не вигадуйте перешкод, де їх немає.
@КрасавчикВ-л3в2 ай бұрын
@@dmitrybulay7542 Та ото ж. Так заливает, как будто это самолет создать, хоть рельсы любое среднее предприятие черной металлургии может делать.
@u2bear3772 ай бұрын
@@dmitrybulay7542 От коли _зробить,_ тоді й скажемо "гоп". Бо "могти" і зробити --- це _две больших разницы_ (c). ЯМНЗП, для прокатування безстикових рейок цех потрібен завдовжки в кілометр, та не порожній, а з кілометром обладнання всередині. Чи буде Ахмєтов будувати такий цех? А як буде, то за державні гроші? То ж може вийти, що наразі японські рейки вигідніші. А там і рашка почне за репараціями постачати.
@NikolaiUA2 ай бұрын
Чи викликає трохи вужча євроколія менший габарит рухомого складу, зокрема пасажирськіх вагонів? Чи ж ширина колії 1520 або 1435 не визначає безпосередньо габарит кузова (а визначають інші чинники типу габариту наближення і т.д.)? Але на практиці чи зможуть по українській євроколії їздити не вужчі вагони, ніж зараз?
@flali19792 ай бұрын
а з чого б таке дивне питання? Звідки воно взялося? Ну, наприклад, ширший габарит - все зрозуміло. А чого б вужчий габарит заважає?
@u2bear3772 ай бұрын
@@flali1979 Вопрос был как раз о другом: возможно ли при перходе на более узкую колею (с 1520 мм на 1435 мм) сохранить имеющийся габарит подвижного состава --- 1‑Т (ширина 3400 мм) и Т (ширина 3750 мм). Вероятно, вообще никаких проблем.
@flali19792 ай бұрын
@@u2bear377 действительно, а в чём проблема сохранения габарита? Ну, не могу понять.
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
@@flali1979 наверное, речь о сооружениях на зарубежных участках маршрутов.
@flali19792 ай бұрын
@@Peace_to_the_world а зарубежные участки при чём? Тут всё просто. Какой состав какого габарита оговорено пускать, такой и пустят. Взять, например, США, где колея европейская, а габарит, как у нас. Ну, может, в соседние страны что-то они другое пускают по габариту, я не знаю. Кроме того, еще одно "но". Это вопрос сцепок. Даже если допустить, что по Украине переложить всю колею на европейскую, как со сцепками быть? Или же, гоняя состав через границу, менять сцепки на всех вагонах туда и оттуда, или же.... Или же. Тото и оно.
@prom382 ай бұрын
Нарешті! А що чути за євроколію до Львова?
@DimaDima-xl6eq2 ай бұрын
Все, венгры заберут закарпатьеэ
@uyrijmironov81362 ай бұрын
Створення інклюзивних вагонів на перший погляд виглядає пречудовою ідеєю. Але, прям величезне АЛЕ: вартість подібних квитків буде захмарною, бо пасажиромісткість тих вагонів дуже мала, а самих вагонів треба буде побудувати велику кількість. Проблема інвалідності, на жаль, тільки поширюється. Чи не простіше та швидше було б переобладнати існуючі вагони? По 1-2 купе в кожному вагоні (або через один) віддати під переробкуі відповідно пандуси підйомні. УЗ сильно не збіднішає, натомість спроститься ситуація з купівлею квитків і не треба буде вбухувати мільони й мільони гривень на розробку нових вагонів. Так, відмивання грошей можливо теж поменшає, але ж ми начебто боремося з корупцією. А то якщо в новому вагоні вартість проїзду буде більша ніж у люксі, то український інвалід навряд куди поїде.
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
может, лучше сократить прирост инвалидов, чем купе переделывать, когда мест и так не хватает?
Пора було вже давно. Треба позбавлятися від цього наслідку царського режиму.
@flali19792 ай бұрын
та, питання тут у тому, що з весни це мусувалося, а потім, все заглухло. Також, питання в тому, що навіщо було вкладати символічний відрізок євроколії біля першого перону ст. Ужгород? Роботи все одно почалися не в тому місці.
@u2bear3772 ай бұрын
Про який "наслідок" йдеться?
@СергейБутенко-д7в2 ай бұрын
Так, треба, але за який кошт поміняти всі шпали, локомотиви, та вагони по всій Україні ви не думали?!?
@ОлегОлегович-х5п2 ай бұрын
@@СергейБутенко-д7в а може престати пи$дити, ви подумали?
@flali19792 ай бұрын
@@СергейБутенко-д7в а цього робити не потрібно. Хоча б тому, що частині поїздів все одно по якій колії їздити, бо вони ніколи за кордон не виїжджають. І я, навіть, думаю, що в Україні буде унікальний двоколійний стандарт. І котрий протримається певний час. І ось тоді, по мірі подальшої заміни рухомого складу, почнуть потихеньку класти єврошляхи замість старих, наших. І ще одна "дрібниця". Що будуть робити із системою зчеплення? Я б не хотів, щоб автозчеплення по УЗ замінювали на європейське, тобто, повністю ручне.
@bobbob-lm4bs2 ай бұрын
😂за годы независимости украина порезала на метал более 20 тыс км делезных дорог, на этом фоне 22 км новой дороги выглядит как очень не смешной анекдот
@instbosakyukhym-02 ай бұрын
Коли буде будівництва колій КПП МЛИНИЩЕ СЛІПЧЕ
@sergeybazelyuk6922 ай бұрын
Почему так медленно?
@flali19792 ай бұрын
с учетом того, что тут не тупо рельсы протянуть, а перекладывать капитально придётся много стрелок и крестовин, то это еще нормальные сроки! И думаю, что через месяц-другой, колею дотянут до окрестностей ст. Ужгород, а дальше будут "вгрызаться" в путевое хозяйство станции, и адски, шаг за шагом, менять крестовины и стрелки, чтобы проложить через них европуть.
@duppertip2 ай бұрын
Бо там повна реконструкція ділянки. Міняють насип, можливо будуть нові підстанції, нова система контролю руху. Багато роботи. Ну і початкова затримка через бюрократів.
@flali19792 ай бұрын
@@duppertip бюрократи почали, а потім звалили все "на бюрократів", тобто на самих себе! Так? А про помпу, навколо цього, я вже не кажу. Ну, вкрай потрібно було, з приїздом Шмигаля техніку наганяти, щоб злощасний 20метровий шматок колії вкласти. Хоча, абсолютно незрозуміло - навіщо? Більш ніж достатньо, було обмежитися якимось пам'ятним знаком (або скульптуркою, або табличкою) який змонтувати на стіні, або на чимось іншому.
@duppertip2 ай бұрын
@@flali1979 А, ну піар то залюбки зроблять :) Але там мабуть були затримки через зміну міністра та фінансування як на мене.
@Habichter8522 ай бұрын
Цікаво, а чому саме до Чопа, до кордона з майже ворожею Угорщиною? Чому не з Румунією чи Польщею, де дійсно йде до нас допомога? Дичина якась чи просто баблішко треба вкрасти аж кортить?
@denysnovakov91562 ай бұрын
Простіше, швидше та дешевше поставити колесні пари, які будуть автоматично змінювати ширину. Також не дуже зрозуміло, чому людям "зручніше" пересідати буде в Україні? Чому в Польщі не зручно? Невже для такої сумнівної зручності треба витратити декілька сотен мільонів долларів, які можна було витратити на ремонт доріг, або щоб зробити об'їздні дороги у містах, хоча б у Києві. Тепер на ремонт доріг мабуть вже не залишилося. В Польщі, за 20 років у ЄС, ще не зробили об'їздних, а у Варшаві окружної, що казати про Україну? А ось на тротуарку в селах і велосипедні доріжки між селами, іноді теж із тротуарки, завжди знайдуться гроші.
@NikolaiUA2 ай бұрын
> чому людям "зручніше" пересідати буде в Україні? Чому в Польщі не зручно? Тому що Польща не буде будувати у себе 1520 колію від кордону з Україною до своїх східних вокзалів. Колія 1435 вважається головною і перспективною у питанні залізничного сполучення з ЄС.
@flali19792 ай бұрын
і знову "автоматичні примочки".... Набридло. І на Сахаліні, напевно, теж хтось так триндів - навіщо перекладати колію з 1000 мм до 1520? А нічого. Переклали там усе - більше 1000 км. шляхів.
@u2bear3772 ай бұрын
Насчёт "проще и дешевле" --- есть ли примеры технико-экономического обоснования? Потому что эта приблуда даже на вид сложная, а в эксплуатации, да в наших условиях, будет гемор. И не забывайте, что подуклонка рельсов тоже разная, а значит --- будет увеличенный износ. А колёс с изменяемой формой поверхности катания пока ещё не изобрели. Но главное --- раздвижными колпарами можно оборудовать пасс. вагоны. А _грузовые,_ которые суть тара на колёсах, и на которых даже электроэнергии нет, чтобы те системы изменения ширины колеи запитывать. И окупит ли себя такая система на грузовых вагонах при их невыокой оборачиваемости? На контейнерных, может быть --- но разве у нас сейчас высокий контейнерный трафик, при отсутствии транзита-то?
@u2bear3772 ай бұрын
@@flali1979 Для Сахалина тупо не было новых локомотивов на 1067 мм на замену "уставшим" старым (хотя кто-то что-то там, вроде, выкатывал).
@denysnovakov91562 ай бұрын
@@NikolaiUA Така колія вже побудована, та люди вже пересідають у Польщі. В Хелмі, та Пшемислі.
@sanchinarro2 ай бұрын
Так 11 квітня змонтували перші 20 метрів на дві колії на 1520 і на 1435 одночасно. Так буде і з рештою чи лише на 1435?
@ZalizniMahistrali2 ай бұрын
По станції Ужгород буде суміщена колія. На перегоні євроколія розміщується окремо
@sanchinarro2 ай бұрын
@@ZalizniMahistrali Дякую! 👍
@u2bear3772 ай бұрын
Cовмещённый путь невозможно (или трудно) обслуживать механизированным способом (путевыми машинами). Поэтому на станциях, где места мало, совмещёнка, а на перегоне раздельно.
@sanchinarro2 ай бұрын
@@u2bear377 Дякую!👍
@flali19792 ай бұрын
взагалі, я доповню. Для тих, хто не знає, і ви, схоже , не знаєте. Колись, дуже давно, там була євроколія. Пролягала до околиць Ужгорода. Я, навіть, її багато разів бачив, вона пролягала окремо, причому, коли вона стала недіючою, її стали використовувати в якості відстійника для вантажних вагонів з євровізками. А зараз стоїть питання її відродити, і при цьому, завести аж в сам Ужгород.
@dmitrinechaev28842 ай бұрын
Года до 2022 смотрел все видео. Я из другой страны, но мне нравится слушать людей, которые рассказывают о любимом деле. Тогда еще было странно, что рассматривали практику разных стран кроме России, хотя у нас наиболее похожая структура ЖД и логичнее у РЖД смотреть какие практики применяют. Было смешно когда в пример ставился польский трамвай и игнорировался российский, хотя польского типа у нас уже считаются устаревшими. Потом канал перешел полностью на украинский и смотреть перестал, так как не знаю язык. Такая странная обида приводит к тому, что игнорируются другие альтернативы и тормозится прогресс. У нас потому и развивается транспорт что ориентируемся на лидеров рынка без оглядки на политику П. С. Когда давно смотрел этот канал, то было жалко, что разрушается ЖД-инфраструктура, а сейчас вообще капец. Надеюсь, что у вас смогут найти ресурсы на восстановление путей и производство составов, так как если допустить потерю компетенций сейчас, то потом будет зависимость от импорта в этой отрасли, а значит цены кратно выше и зависимость в критически важном секторе
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
Россия тоже много потеряла от разрыва сотрудничества в Siemens и Alstom. Но я надеюсь, что со временем хотя бы частично наладится, висеть на одних китайцах это ловушка.
@dmitrinechaev28842 ай бұрын
@@Peace_to_the_worldне понял как это связано с моим комментарием, но да я тоже выступаю все время за обмен опытом и заимствованием лучших практик. У нас же тоже поезда появились современные сначала благодаря сотрудничеству с немцами и уже потом стали свои делать. Я писал о том, что надо не игнорировать достижения других стран, а брать у них лучшие практики. Это касается любой сферы. Кто игнорирует этот принцип, тот просто не учится на чужих ошибках и теряет много времени и денег, что в данном случае приводит к полной потере компетенций и зависимости от импорта. Международная кооперация нужна, но есть критически важные отрасли, где нельзя впадать в зависимость от других стран
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
@@dmitrinechaev2884 "У нас потому и развивается транспорт что ориентируемся на лидеров рынка без оглядки на политику" непонятно, что значит развивается. По мне, так не особо и в сравнении с уровнем лидеров и с самими собой ранее.
@dmitrinechaev28842 ай бұрын
@@Peace_to_the_world значит мы в разных странах живем
@Peace_to_the_world2 ай бұрын
@@dmitrinechaev2884 просто у Вас нет желания слышать другое мнение).