Film pokazuje montaż końcowy Ostrówka po naprawie głównej układu napędowego, a także regulację zaworu bezpieczeństwa w orbitrolu i wyjaśnia, dlaczego jest to ważne. Zapraszam do oglądania, komentowania i subskrybowania kanału.
Пікірлер: 23
@XY-qw8ef2 ай бұрын
Świetna robota. Jak słychać skrzynia naprawiona wzorowo i przekładnia główna wyregulowana perfekcyjnie. Może coś mi podpowiesz ? Mam wspomaganie w Ursusie 2812, takie jak wychodziło fabrycznie w 3502 czyli pompa napędzana z rozrządu , orbitrol i siłownik dwustronny. Na wolnych obrotach gdy kręce kierownicą wolno jest ok, gdy chcę szybciej wtedy czuję opór i ciągnik skręca wolno. Na wyższych obrotach wszystko działa idealnie. Zastanawiam się co może być przyczyną ? Nie wiem jaki powinien być tam olej - ktoś przede mną zalał tam ATF II D a gdzieś wyczytałem że powinien być boxol lub agrol u. Czyżby to miało jakiś wpływ ? Pozdrawiam.
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
Dziękuję za komentarz. Co do pytania, to zmiana oleju typu Boxol na ATF może mieć znaczenie, szczególnie na wolnych obrotach. Wypadało by sprawdzić, ale ATF ma z pewnością mniejszą lepkość od oleju typu Boxol. Jeśli w miarę rozgrzewania oleju problem jest wyczuwalnie większy, to proponuję zmienić olej na hydrauliczny o dużej lepkości. Wpisz w przeglądarkę HVL 68 i będziesz miał listę do wyboru. Jeśli wymiana nie pomoże to niestety trzeba wymienić pompę, a jeśli i to będzie mało to orbitrol. Tak naprawdę diagnozowanie w oparciu o opis, to nie jest moje ulubione działanie, ponieważ dość łatwo o pomyłkę na podstawie ocen sytuacji dokonanej przez inną osobę. Nie mam też doświadczenia dokładnie z tym układem. Być może nawet nowy fabrycznie miał dość małą szybkość działania. Ostrówek na oryginalnej pompie i oryginalnym siłowniku jest też mułowaty. Być może oglądałeś mój film kzbin.info/www/bejne/rauzlYqshL6pZ8k Jeśli nie to polecam.
@XY-qw8ef2 ай бұрын
@gmp-garazmojapasja dziękuję za zainteresowanie moim problemem i wyczerpującą odpowiedź. Nie oczekiwałem diagnozy tylko pobieżnej analizy. ATF jest stosowany głównie w samochodach gdzie jest chyba pompa łopatkowa a nie zębata i może tu leży problem. Jako że oleju jest w układzie niewiele chyba zacznę od wymiany bo będzie to opcja najtańsza i najprostsza. Jeszcze raz dzięki.
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
@@XY-qw8ef ryzyko żadne, wydatek niewielki, na pewno warto spróbować. Daj znać jaki będzie efekt. Musisz mieć jednak świadomość, że olej typu HVL 68 przy ujemnych temperaturach od minus 5-10 stopni w pierwszych chwilach pracy może funkcjonować gorzej niż teraz ATF, ze względu na opór przy zasysaniu przez pompę.
@kamilogrodnik2 ай бұрын
I po naprawie, i co teraz oglądać będziemy 😉
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
Damy radę😀 Na najbliższe 2 tygodnie jest pomysł, a potem pójdę w AGD, taj jak to bywało🤣 Dziekuję za oglądanie👍
@wojciechsmiech17532 ай бұрын
Ciekawy początek i film bardzo fajny 😊😊
@kubakuba28652 ай бұрын
Jak zawsze dobra robota i ciekawy film. Pozdrawiam
@grzegorzdudzic954Ай бұрын
Pięknie pan to wszysko doprowadza do perfekcji. Pozdrawiam 🇵🇱
@gmp-garazmojapasjaАй бұрын
Dziękuję! Podoba się mi Biało Czerwona w komentarzu👍
@AGROGORAL_70.112 ай бұрын
Pracy trochę było ale jak widać warto było Najlepszego Hej!!!🙋♂️👍
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
Na szczęście ceny cześci do C-360 są jeszcze na akceptowalnym poziomie. Niedawno mój znjomy wymieniał piastę przednią w koparce TEREX i kosztowało go to ponad 5 tys.
@marcin07862 ай бұрын
Super . Ale ma. Pytanie co tak gwiżdże podczas jazdy. Przedni naped? Pozdrawiam
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
To raczej zwolnice. Koła zębate w zwolnicach mają duży moduł i proste zęby, są to cechy które powodują, że przekładnia pracuje dość głośno.
@PREngineering2 ай бұрын
Most tak miałczy :)
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
@@PREngineering jechaliśmy z włączonym przednim napędem i być może tam ten kotek siedział🤣 Jest to jednak dźwięk nie zbyt głośny i na jednakowym poziomie.
@Jarek330M19 күн бұрын
Gdybyś koło ataku jeszcze minimalnie przesunął (pamiętasz, mówiłem, że przydaje się tokarka bo z regulacją samymi podkładkami ciężko jest osiągnąć ideał) to ten most chodził by dużo ciszej. Zdaję sobie sprawę, że mikrofon inaczej zbiera dźwięki jak ludzkie ucho, ale wg mnie ta przekładnia może dużo ciszej chodzić. Grunt, że Ty jesteś zadowolony z efektu. Ostrówek ma oryginalnie inne felgi z tyłu, czy coś już było modzone?
@gmp-garazmojapasja19 күн бұрын
Z takimi felgami był kupiony i prawdę powiedziawszy nie wiedziałem, że nie są oryginalne. Co do mostu nie wiem czy oglądałeś "kzbin.info/www/bejne/oIacmIR7gbaVraM W tym filmie pokazuję ustawienie przekładni głównej i doprawdy nie wiem jak można by zrobić to lepiej? Co do dźwięku przekładni to nie jest prosto odróżnić hałas kół skrzyni i zwolnic od przekładni głównej (w skrzyni jest nowy wałek sprzęgłowy i stare koło stałego zazębienia, to też może powodować hałas). Dodatkowo, przez przypadek, miałem włączony przedni napęd, który też dokłada swojej melodii do całości. W porównaniu do poprzedniej przekładni to dzień i noc, ale jeśli idzie o poziom hałasu to prawdę powiedziawszy miałem nieco większe oczekiwanie niż osiągnięty efekt. Dzięki za komentarz.
@Jarek330M19 күн бұрын
@@gmp-garazmojapasja Oglądałem - dlatego mówię, że gdybyś go minimalnie przesunął w przód (0,1mm np) to było by lepiej. Ten odchył od, nazwijmy to punktu idealnego, jest najbardziej słyszalny przy hamowaniu silnikiem (gdy zęby pracują "pod włos") - jeżeli wstrzelisz się z regulacją w punkt to przekładnia w obu kierunkach pracuje z takim samym hałasem. Mówiłem też, że warto zaufać swoim zmysłom - dopieszczenie (czyli ww przesuwanie o 0,1 czy nawet 0,05) najlepiej jest wyczuć dotykiem i słuchem. W ten sposób jesteś w stanie znaleźć pozycję w której ta konkretna para kół najlepiej do siebie pasuje. Zwolnic w tych traktorach nie słychać, gdy są uszkodzone zęby to walą, tłuką, ale z wyciem się jeszcze nie spotkałem. Włączony napęd rzeczywiście mógł bardzo potęgować hałas. Idealnie ustawiony mechanizm w takim chrupku (nie istotne czy standardowy, czy zetorowski), żeby usłyszeć to trzeba się mocno wsłuchać - mówimy o odczuciach w traktorze z kabiną z pozycji kierowcy. Dźwięk który wydaje można porównać bardziej do szumu, ale nie wycia. Biorę też poprawkę na to, że ostry jest sporo cięższy od ciągnika. W moim przekładnie ustawiałem dwa dni (po kilka godzin) - gdy zbyt dużo czasu poświęca się na jedną czynność to organizm się męczy i nie słychać tych subtelnych różnic.
@gmp-garazmojapasja19 күн бұрын
@@Jarek330M Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Tak może trochę nieskromnie sądzę, że wiedzy mi nie brakuje, ale doświadczenie przydało by się większe. Robiłem w życiu bardzo wiele różnych rzeczy, ale rzadko je powtarzam, ot i to taki ze mnie majster😄
@Jarek330M19 күн бұрын
@@gmp-garazmojapasja To co napisałem wyżej wynika z praktyki. Używanego mechanizmu (który praktycznie zawsze pracował w nieodpowiedniej pozycji) nie dasz rady wyregulować na ślad współpracy - zęby zawsze są troszkę wygniecione. Chcąc go ustawić w poprawnym położeniu musisz się zdać na własne zmysły. Koła z zetora (uzębienie Oerlikona) więcej wybacza jak standardowe (czyli zęby wykonane metodą Gleasona) - dlatego uchodzą za cichsze. Ja nie jestem jakimś specjalistą w tej materii, ale lubię robić "pod prąd". Jeżeli mi się udało standardowy mechanizm (używany) przestawić tak, że praktycznie nie wyje tzn, że wina (co do zasady) nie leży w samym układzie, a co najwyżej mechaniku. Wiedzę widać - przyznaję; w przeciwieństwie do wielu "majstrów". Właśnie dlatego dzielę się z Tobą moimi doświadczeniami - wiem, że zrozumiesz o czym mówię i być może kiedyś Ci się przyda.
@rolnikfarmer16312 ай бұрын
do 16 minuty i 20 s wogóle cie nie słychac
@gmp-garazmojapasja2 ай бұрын
Dziękuje za info. Nie mam pojęcia dlaczego. Oglądałem na telefonie i komputerze i w obu przypadkach było ok. Nikt inny też nie zgłaszał tego problemu.