CAPITAL IN 10 MINUTES (+ surplus value)

  Рет қаралды 23,990

NeApolitychni

NeApolitychni

Күн бұрын

Пікірлер: 333
@zdorovyi_hluzd
@zdorovyi_hluzd Жыл бұрын
Дуже дякую вам за цікавий та корисний матеріал, особливо в частині огляду основних тез "Капіталу". Однак мені не вистачило для логічного завершення розкриття панівної в сучасній економіці теорії граничної вартості й порівняння її з теорією Маркса. І мені здається, що краще не обмежувати себе 10 хвилинами )
@Aneldarx
@Aneldarx 9 ай бұрын
Наскільки я пам'ятаю з інститутського курсу мікроекономіки, теорія граничної корисності заснована на тому, наскільки кожна наступна одиниця виробленого товару збільшує задоволення суспільних чи індивідуальних потреб. Наприклад, ви купили буханку хліба, з'їли і наїлися. В принципі, ви могли б з'їсти ще одну буханку, але не всю, тож за повну ціну ви б її не дуже хотіли купувати, тому вам продали її зі знижкою. Але третю ви вже точно не з'їсте, отже для вас її гранична корисність дорівнюватиме 0, тож і вартість її на нашому мініринку із двох осіб так само буде нульовою. Тобто, попри те, що всі три буханки випечені однаково і вкладено в них однакова кількість праці та сировини, їхня вартість на ринку буде різною. Тобто, ПОТРЕБА у товарі відіграє таку саму важливу роль у формуванні його вартості, як і витрати на його виробництво. Але слід відзначити, що теорія граничної корисності далеко не єдина серед сучасних теорій ринкового ціноутворення. Про всі зараз вже не пригадаю)) Але в Маркса там була ще низка цікавих помилок та спірних тверджень, на яких можна було б загострити увагу - зокрема, переконання, що лише людська праця створює додаткову вартість, не розуміння важливості фактору якості праці та значення фактору підприємницької активності для всього процесу виробництва та чимало іншого. Втім, науковці обцмоктують "Капітал" вже не перше століття, тож чекати такої вичерпності від10-хвилинного екскурсу було б дуже наївно. Він і так вийшов на диво інформативним.
@irynamekh2280
@irynamekh2280 Жыл бұрын
Це було надзвичайно цікаво, мені здається у вашому стилі класно було б оглядати ще й філософські течії, ви дуже чітко викладаєте тему, важко заплутатись)
@motv1765
@motv1765 Жыл бұрын
Рубрика супер. Цікаво було б щось про лібертаріанців. Часто чула цей термін, але досі не розбиралася що це саме, тільки що це правий напрямок.
@smrndmthngntbt
@smrndmthngntbt Жыл бұрын
Цікава рубрика. Було б цікаво почути про теорії посткапіталістичного суспільства.
@dhhhgg-k3l
@dhhhgg-k3l Жыл бұрын
згоден! чекатимемо на нові відео
@ivanfisunov2740
@ivanfisunov2740 Жыл бұрын
Ооо! Оце те, що треба! Топова рубрика! Робіть ще!
@kosyanua90
@kosyanua90 3 ай бұрын
Як завжди все добре на теорії , а реалізувати ніхто не зможе через те що кожна людина індивідуальна
@ЮШевченко-м6ы
@ЮШевченко-м6ы 11 ай бұрын
створення додаткової вартості якійсь сировині через працю людини - це супер !
@Arahn-t7w
@Arahn-t7w Жыл бұрын
Вважаю що цей період соцілістичних революцій, боротьби з капіталізмом, "примара" комунізму що ходить світом - це повинно було раніше чи пізніше статися. Це як щеплення - наступні покоління "революціонерів" від економіки вже не зможуть так яскраво описувати світ майбутнього в якому немає ринка чи грошей. Але мені дуже неприємно що це щеплення зачепило саме нас. Зараз коли Україна вже сотні років знаходиться у центрі буревія, іноді хочеться щоб нам випало хочаб п'ядесят-сто років спокою) Дякую за вашу роботу! Мені було дуже цікаво!
@mykolaovdiichuk222
@mykolaovdiichuk222 10 ай бұрын
Проект Венера. Жаклін Фреско
@thefrodobagginstvua
@thefrodobagginstvua 10 ай бұрын
То что тут описано это Карикатура на Капитал,а не содержание Капитала. Авторы составили ролик по цитатам из Интернета Деньги и рынок это исторически преходящие явления, а потому и категории. Они появились как следствие рядя условий и предпоссылок. И следовательно исчезнут, когда названные условия потеряют свою силу. Не несите чушь со своими щепленнями.
@0rdinato3-music15
@0rdinato3-music15 Жыл бұрын
"От-от загниє" - оригінал "Капітал". Дякую за відео!
@anatoliyslobodian235
@anatoliyslobodian235 Жыл бұрын
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВАШУ РОБОТУ. ДУЖЕ ФАХОВИЙ ВИКЛАД МАТЕРІАЛУ.
@mykos21
@mykos21 Жыл бұрын
дякую за капслок, це дуже мило)
@casualstone920
@casualstone920 Жыл бұрын
Дякую! Гарний матеріал. Хотілося б більше випусків на межі політики і економіки.
@lerthla
@lerthla Жыл бұрын
Аааа це чудовий формат! Продовжуйте, будь ласка! Дякую вам!!
@trumpetmanua
@trumpetmanua Жыл бұрын
Дякую, потрібно більше! Ви круті!
@iuriiteslia807
@iuriiteslia807 Жыл бұрын
Супер, дякую за нову рубрику. Я от тепер спочатку переходжу дивитись чи є щось у неаполітичних, а вже потім стрічку ютубу) гарний приклад зміни користувацької поведінки))
@MarkLysak-w6z
@MarkLysak-w6z Жыл бұрын
Дуже цікава рубрика, дуже прошу продовжувати виставляти відео такого плану
@МихайлоБілоус-м9о
@МихайлоБілоус-м9о Жыл бұрын
Дякую за ще одну цеглинку до фінансової грамотності українців.
@РоманПаляниця-к5э
@РоманПаляниця-к5э Жыл бұрын
Дякую за чудовий розбір! Але розвиток капіталізму насправді ж привів до монополізації! І зараз на світовому ринку ми бачиму монополістів, які просто поділили ринки збуту.
@андрійсочка-ф6р
@андрійсочка-ф6р Жыл бұрын
Така монополізація була завжди, хоч ви цього не помічали. Від римських меценатів до транснаціональних євреїв -- завжди були надвпливові роди. Але вони всім капіталом не володіють, а лише можуть регулювати окремі невеликі перспективні галузі, що згодом призведуть до змін суспільства на їх користь. Звідси і взялись байки про соросят
@РоманПаляниця-к5э
@РоманПаляниця-к5э Жыл бұрын
@@андрійсочка-ф6р Що ви розумієте під словами "завжди" и "ви цього не помічали"? Так, я не жив в часи Римської імперії, тому не міг помічати їх життя:) Але якщо ми говоримо про об'єкти́вні критерії та про науковість, то повинні керуватись статистичними даними. Так, ще сто років тому в світф існувало десятки тисяч виробників сільскогосподарської продукції та тисячі переробних підприємств. Зараз ми констатуємо, що кількість сільскогосподарських виробників значно зменшилась, а кількість переробних підприємств звелась до десятків, які, до того ж, об"єднані в корпорації, якіх у світі вже одиниці. Така ж ситуація в промисловій сфері. Поцікавтеся, скількі в світі виробників металургійної продукції. За інформацієї ВВС 82% світового багатсва знаходиться у власності 1% людей www.bbc.com/ukrainian/news-russian-42780664 Але головна небезпека в науковій галузі: кількість потужних наукових центрів у світі не перевищує десятка, при цьому держава забезпечує не більш ніж 45% їх фінансування. Тобто, фактично наука знаходиться під впливом тих самих монопольних корпорацій.
@elsoyi
@elsoyi 7 ай бұрын
⁠@@андрійсочка-ф6рви напевно не дуже розумієте монополізацію, якщо таке пишете
@xetapompei413
@xetapompei413 Жыл бұрын
Потребую відео про маніфест Теодора Качинського "Індустріальне суспільство та його майбутнє"
@dmytrobaryshnuik4860
@dmytrobaryshnuik4860 Жыл бұрын
Неймовірно цікава та якісна рубрика. Надзвичайно важливо мати фундаментальні знання усім українцям. Дякую за працю!!!
@annakladko998
@annakladko998 Жыл бұрын
Дякую Вам за просвітницьку діяльність, та фаховий виклад матеріалу! 💛💙
@Mila_Emelis.
@Mila_Emelis. Жыл бұрын
Супер рубрика, мені сподобається ваш креатив, з вами не нудно та цікаво ☕🤔 Щодо книжки було б цікаво почути про" Чому нації занепадають" Джеймс Робінсон, Дарон Аджемоґму та вашу думку стосовно цієї книги.❤
@АндрійМіхонов
@АндрійМіхонов Жыл бұрын
Дякую! Дуже класний формат! І Ви в одному зі своїх минулих матеріалів згадували книгу "Я і його власність". Осилити її свого часу в мене не вистачило чи то сумлінності, чи то часу, але на пару розборів, думаю, вона заслуговує
@alekseyd2900
@alekseyd2900 Жыл бұрын
Дуже сподобалось. Вас слухати - саме задоволення.
@maksym_v
@maksym_v Жыл бұрын
Однозначно вподобайка і коментар у підтримку нової та цікавої рубрики)
@Rapteell
@Rapteell Жыл бұрын
дякую за нове відео. у продовження/поглиблення теми було б чудово побачити відео про банківську систему )
@ivantymchenko5543
@ivantymchenko5543 Жыл бұрын
чудовий та гарний відос, дякую за інформацію ❤❤
@bububudu
@bububudu Жыл бұрын
круто. сподіваюся, що для продовження теми наступним буде відео про адама сміта
@MrGrusome
@MrGrusome Жыл бұрын
Джеймс Шуровэськи "Мудрість натовпу" - то має бути прям цікаво, бо ефект наче вічний, але дослідження відносно нові.
@PetroRyndych
@PetroRyndych Жыл бұрын
Робітник не несе відповідальності, ризиків, ітд. За все це відповідальний капіталіст, тому його дохід виправданий. Доречі захват від Сингапуру неоднозначний. Диктатура в будьякий момент може перекреслити всі попередні плюси, так як немає механізму запобіжників як в розвинених демократіях. (Плюс тка маленька країна в такому вигідному розташуванні, це не теж саме, що велика країна в поганому розташуванні)
@klophuyt
@klophuyt Жыл бұрын
Ну як це? Робітник ще як несе відповідальність за свою роботу. Що ж тоді роботодавці так їх булять? Його дохід не виправданий…
@PetroRyndych
@PetroRyndych Жыл бұрын
@@klophuyt якщо компанія не змогла продати товар, чи працівники зіпсували репутацію поганою роботою чи якимось злочином, або сталась війна,катаклізм, рекит, чи сталась рецесія, або висока конкуренція, чи інші чинники - хто буде віддавати кредит на бізнес, який ще й під заставу майна? Хто несе відповідальність за всі питання підприємства? За сплату податків? Якщо якись інцидент на підприємстві? Які збитки понесе робітник, а які капіталіст? Робітник просто втратить роботу, а усе інше, разом з боргами падає на голову капіталісту.
@PetroRyndych
@PetroRyndych Жыл бұрын
@@klophuyt працівник відповідальний конкретно за свою частину роботи, але зробити продукт і його реалізувати це зовсім різні речі. якщо він почне бути відповідальним за питання підприємства, в більшості випадків підприємство піде нахуй, бо дуже просто - де відповідальні усі , там не відповідає ніхто
@PetroRyndych
@PetroRyndych Жыл бұрын
@@klophuyt робітники можуть об'єднатись , разом створити акціонерне товариство, взяти разом кредит, найняти керівників та інших людей відповідальних за все, і продовжувати робити свій продукт, але більшості людей це навпаки ще більший гемор, простіше просто робити свою роботу не вникаючи в сотні інших речей
@klophuyt
@klophuyt Жыл бұрын
@@PetroRyndych але не треба забувати, що робітник не отримує повної суми, на яку він працював. Це дуже відомий факт. І це несправедливо , бо на цьому етапі робітник вкладається більше капіталіста.
@oleg8003
@oleg8003 Жыл бұрын
Класно і динамічно
@ОлександрПавленко-и9б
@ОлександрПавленко-и9б Жыл бұрын
Дякую, з мене вподобайка і комент.
@ВалеріяМихайловська-щ2к
@ВалеріяМихайловська-щ2к Жыл бұрын
ДЯКУЮ за нову рубрику!! Дякую за Вашу роботу💙
@ВіталійПотьомка
@ВіталійПотьомка Жыл бұрын
просто не має слів, Ви дуже хороша дикторка) більше контенту, більше контенту.........................
@askeladd_knutsson
@askeladd_knutsson Жыл бұрын
Добрий день! Надзвичайно цікавий виклад матеріалу. Натрапив на Ваш канал випадково (Боже, бережи алгоритми ютубу😁). Чи буде відео про українську трудову дідичну монархію або про український гетьманський націоналізм Липинського? Завчасно дякую.
@devilkora701
@devilkora701 Жыл бұрын
Cтільки раз чула які ми всі нацисти, що дійсно стало цікаво про що ж той Майн Кампф) Дякую за цікаві відео, ви топ!)
@kosyanua90
@kosyanua90 3 ай бұрын
Автобіографія Адольфа
@dilnix
@dilnix Жыл бұрын
гарно пояснено, особливо хибність головного висновку =)
@Олег-Ф
@Олег-Ф Жыл бұрын
Дякую за відео! Був би радий побачити відео про Кінець історії Ф. Фукуями
@murmur6716
@murmur6716 7 ай бұрын
Дякую! Цікавий формат, цікаво також почути ваш огляд на Капіталізм і Свобода
@oleksandrponomarenko4178
@oleksandrponomarenko4178 Жыл бұрын
Дуже крутий матеріал, дякую!
@Павло-ъ1с
@Павло-ъ1с Жыл бұрын
ДУЖЕ ДЯКУЮ!!! Мені як раз потрібно було її прочитати для курсу соціології в університеті 😅
@vvshevchenko
@vvshevchenko Жыл бұрын
випуск топ, Альоно, дякую.
@siverianyn
@siverianyn Жыл бұрын
Дякую за цікаве відео❤
@Eria.
@Eria. Жыл бұрын
Дякую за нове відео ❤
@yan_ua
@yan_ua Жыл бұрын
Чудовий новий формат! Чекаємо продовження 👀
@non_binary_deus
@non_binary_deus Жыл бұрын
Дякую вам за ваші відео 💙
@user-mb6us9jl2x
@user-mb6us9jl2x Жыл бұрын
Дякую!
@danzarozka
@danzarozka Жыл бұрын
Дякую за відео! 💚💚
@ГарикКубич
@ГарикКубич Жыл бұрын
Круто, лайк, подобається, хочу ще подібних відео. Нехай квітне український ютюб!
@ЄвгенійОзеруга
@ЄвгенійОзеруга Жыл бұрын
Дякую за відео дякую за цікавий контент 👍
@SlavkoGrommy
@SlavkoGrommy Жыл бұрын
Класна рубрика, дуже цікаво, хотілося би більш розгорнуто звісно)
@margarita_jay
@margarita_jay Жыл бұрын
цікаво, дякую
@ARYSTOTEL
@ARYSTOTEL Жыл бұрын
Відмінний контент😊 Успіху вам🤗
@Ivan_dralin
@Ivan_dralin Жыл бұрын
Дуже круто)
@ЕдвардГригорян-н6к
@ЕдвардГригорян-н6к Жыл бұрын
Ще не дивився, але точно впевнений, що контент найкращої якості. Дякує вам. Слава Україні!
@slavik1644
@slavik1644 Жыл бұрын
Вперед до іншої книги ! Найбагатша людина Вавилону .
@alcaeuspetrenko5766
@alcaeuspetrenko5766 Жыл бұрын
Дуже цікаво
@xcellnt
@xcellnt Жыл бұрын
Як продовження, рекомендую огляд праці Шумпетера «Капіталізм, соціалізм і демократія», слушна критика Маркса та важлива книга для розуміння капіталізму.
@SviatikKitUkrajinomovnyj
@SviatikKitUkrajinomovnyj Жыл бұрын
Як утворюється вартість і ціна товарів: важкість виробництва+націнка (але вона теж від цього залежить) і якщо результат не суперечить максимальній сумі котру може заплатити цільова аудиторія то ціна добра
@greenbean2177
@greenbean2177 Жыл бұрын
Дуже кутий формат!
@ПавлоСлободенюк-б5к
@ПавлоСлободенюк-б5к Жыл бұрын
Крута рубрика!🔥 Питання: що Ви думаєте про Томаса Пікетті та його працю "Капітал у 21 ст."?
@NikaShevtsova
@NikaShevtsova Жыл бұрын
Дуже класна ідея вести рубрики по книжкам
@kaloogine
@kaloogine Жыл бұрын
6:51 😅😅😂😂 прячь волоси!!!
@ВадимБиценко
@ВадимБиценко Жыл бұрын
Дякую за "Капітал". Розберіть наступного разу книгу "Чому нації занепадають".
@andriiholubiev5999
@andriiholubiev5999 Жыл бұрын
Дякую. Було цікаво. Я б с задоволенням послухав би і інші.
@user-bh5ze9pp5c
@user-bh5ze9pp5c Жыл бұрын
Давайте Канта. Зараз дуже вчасно говорити про імператив. Потім можна просвітити діалектикою Гегеля та її законами.
@kyivstuff
@kyivstuff Жыл бұрын
Розгляд теорій Маркса, так само як і Адама Сміта, потрібно робити в історичному контексті. Економіка - це не природнича наука, в ній немає безпосереднього експериментального фундаменту. Будь-яке жорстко заідеологізоване втілення теорій в реальність буде не допомагати, а деформувати існуючі суспільні процеси. Необхідно починати не з ідеального уявлення про суспільство, а з дослідження реальних процесів. Завдяки сучасним методам дослідження це стало більш можливим ніж у минулих століттях, коли адами сміти та маркси витягували гіпотези з повітря та вигадок своїх попередників.
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
Расскажите это издательству, заказавшему Марксу изложение развёрнутой теории описывающей капиталистическое производство и его законы.
@андрійсочка-ф6р
@андрійсочка-ф6р Жыл бұрын
Ну чого не природнича. Там дуже гарно працюють принципи термодинаміки через подібність систем. А щодо ідеологізації суспільства скажу так: не важлива та економічна чи політична система, в якій ми живемо. Головне, щоб ідеали були понад цю систему, а не завершувався на її досконалості
@Kapyax
@Kapyax Жыл бұрын
А чи не може бути так що поки хтось буде досліджувати реальний процес цей реальний процес стає минулим ?
@андрійсочка-ф6р
@андрійсочка-ф6р Жыл бұрын
@@Kapyax процеси людської діяльності і суспільних змін мають відрізняються одне від одного в десятки разів, тож то глобальної ролі не грає
@thefrodobagginstvua
@thefrodobagginstvua 10 ай бұрын
Вы лишь под слоем наукообразной фразеологии признались, что от Капитала максимум видели обложку книги у бабушке в подсобке.
@optimist_KMA
@optimist_KMA Жыл бұрын
дякую, нарешті я до кінця розклав по поличках для себе Марксову теорію (хоч я і економіст - Маркса ми вивчали на рівні з іншими економістами, тож не надто глибоко розбиралися). думаю, гарним продовженням був би розбір власне теорії граничної корисності - якщо я не помиляюся, авторства Карла Менгера.
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
Вы экономист? И наверное знаете определение капитала? Ну хотя бы определение экономики?
@poloviy2
@poloviy2 Жыл бұрын
Піратські копії в Інтернеті можна знайти, але сама праця важка для сприйняття. Майн Кампф і то легше йшов
@bf109g6l
@bf109g6l Жыл бұрын
Молодці, я би так не зміг, гарна викладка. Ще до речі Маркс не вважав гроші, як засіб виробництва
@ИванЧугуев-ц3г
@ИванЧугуев-ц3г Жыл бұрын
Топова рубрика! 🟦🟦🟦🟨🟨🟨 Дякую!
@ЮліаннаГалактіонова
@ЮліаннаГалактіонова Жыл бұрын
ЦЕ ДУЖЕ КРУТО❤❤❤
@IVWOR
@IVWOR Жыл бұрын
💜💛 ... Дякую за капітал 🙂
@ikra-ua
@ikra-ua Жыл бұрын
Не можу сказати, що хочу більше відео про книжки - мене однаково влаштовує і цей, і стандартний формат, цікаво все!
@1stcounterden112
@1stcounterden112 Жыл бұрын
Я вибачаюсь, але де обґрунтування чи хоча б пояснення того, в чому хибність теорії трудової вартості? Чому відео із доволі детальним викладанням Капіталу Маркса (наскільки це можливо за десять хвилин) закінчується на якійсь собі "аксіомі", що це хиба й без пояснень?
@Яндербой
@Яндербой Жыл бұрын
Це ж просто. Ти можеш витратити багато зусиль, але якщо результат твоєї праці нікому не потрібен то ти його не продаси. Тому ціна товару залежить не від праці, а від того наскільки великий попит на цей товар.
@1stcounterden112
@1stcounterden112 Жыл бұрын
Однак "трудова" вартість задає тон ціні. Мінімальна ціна товару всеодно буде така або приблизно така, яка виходить із витратами на працю й тощо. Якщо ціна за попитом на товар буде набагато нижчою його вартості, цей товар або ніхто не буде продавати, або його всеодно будуть продавати за його вартістю.
@Яндербой
@Яндербой Жыл бұрын
@@1stcounterden112 Це вже проблема підприємця що він витрачає багато праці на товар який нікому не потрібен за його реальну ціну (хоча це вже екстремальний випадок, коли товар взагалі сміття). Мінімальна ціна товару дорівнює ціні його виготовлення. Але продавати по мінімальній ціні це не отримувати прибуток, виходити в нуль. Тому товар продають по тій ціні за яку його готові купити.
@greyjackdaw
@greyjackdaw Жыл бұрын
Гарне відео.
@robQW5UgexX
@robQW5UgexX Жыл бұрын
Дякую
@vitalsv7322
@vitalsv7322 Жыл бұрын
Щодо утворення вартості. Думаю це від сукупності багатьох факторів залежить. 1. Робоча сила (наймані працівники, технології) 2. Матеріали (+ видобуток якщо це важка промисловість, транспортування ітд.) 3. Складність виготовлення 4. Кількість часу витраченого на виробництво 5. Витрати на амортизацію обладнання (станки, роботи, комп'ютерна техніка; знову ж таки, залежить від типу виробництва) 6. Якість 7. Бренд 8. Можливо хороший маркетинг, не впевнений) 9. Податкова система держави 10. Попит і пропозиція(скільки виробник може запропонувати і скільки споживач може купити) Як на мене ці фактори й формують вартість.
@nomadxxi2882
@nomadxxi2882 Жыл бұрын
Не плутайте ціну і вартість. Вартість створює тільки робоча сила. У матеріалів є своя вартість яка створюється робітниками (вони ж не з космосу беруться) і вже сукупні вартості створюють ціну товару яка регулюється попитом і пропозицією
@vitalsv7322
@vitalsv7322 Жыл бұрын
@@nomadxxi2882 тільки робоча сила? Тобто все що я написав, окрім 1 пункту, відноситься до ціни?
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
Вы оба два Капитал Маркса точно не читали. Даже первой главы не открывали.
@nomadxxi2882
@nomadxxi2882 Жыл бұрын
@@singunto1 поясни
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
@@nomadxxi2882 тебе закон стоимости известен?
@user-we8cp7gh5m
@user-we8cp7gh5m Жыл бұрын
"What Has Government Done to Our Money" Murray Rothbard
@RomanDnipro1221
@RomanDnipro1221 Жыл бұрын
Думав після об'єднання Німеччини там відбулась так чи інакше декумунізація. І вельми здивувася виявивши багато згадок Маркса в Берліні
@stashoroholskij5446
@stashoroholskij5446 Жыл бұрын
думаю що ціна будь якого товару і праці визначається витратами на цей товар, конкуренцією і податковим навантаженням а у випадку праці ще й цінністю цієї праці(тобто чим важче замінити цього працівника тим він цінніший) це я як людина яка не має економічної освіти говорю
@XenaSarancha
@XenaSarancha Жыл бұрын
прблема марксистів в тому, що вони розглядають економіку як закриту систему, тоді як економіка це відкрита система, в якій кожний гравець може генерувати нові вартості. Зауважу, що в мене у дипломі п'ятірки і з політекономії капіталізму, і з політекономії соціалізму
@XenaSarancha
@XenaSarancha Жыл бұрын
ну можете мене привітати з тим, що переконаною антикомуністкою я стала після курсу "наукового комунізму", з якого в мене теж п'ятірка. Настільки там все до купи не клеїлося.
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
За какую цену купили эти пятёрки и какая им стоимость? Вряд ли со своими пятёрками Вы понимали, да что там понимали, знали закон стоимости .
@XenaSarancha
@XenaSarancha Жыл бұрын
@@singunto1 , в ті часи хабарі так просто не брали. Розслабтеся. Не на фізичних факультетах.
@TarikTorgaddon-ud1tb
@TarikTorgaddon-ud1tb Жыл бұрын
Харош, можна розбір націократії Сціборського? Багато чув, що це щось на кшталт підручника для націоналіста, тому вирішив почитати. Вже майже закінчив і поки можу сказати, що книга застаріла і Сціборському не вдалося передбачити події майбутнього навіть на десять років вперед
@андрійсочка-ф6р
@андрійсочка-ф6р Жыл бұрын
Людина літала в хмарах, як роблять більшість мрійників про націократію. Це скоріше замполіт нашого націоналізму. А ґрунтовним ідеологом є Липинський, якого варто перечитати
@artyom0220
@artyom0220 11 ай бұрын
​@@андрійсочка-ф6рЛипинський теж літав в хмарах, вже стосовно монархії. Але націоналізм , його переваги та загрози він описав вірно.
@bulochka13rozbratu
@bulochka13rozbratu Жыл бұрын
Дякую за вашу працю) Цікаво побачити збірку книг про політику та економіку, які ви б радили прочитати)
@vladbojkiv3895
@vladbojkiv3895 Жыл бұрын
Вартість залежить від попиту на товар і від кількості товару на ринку. Ви можете витрати мільярди на виготовлення чогось, але якщо не знайдеться нікого, хто захоче у вас це купити, то вартість цьому буде нульовою. Або ж навпаки - повітря найбажаніша річ у світі, але його так багато, що ніхто купувати його не стане.
@oleksa_sem
@oleksa_sem Жыл бұрын
А ще є купа дрібних психологічних нюансів, наприклад, люди готові більше заплатити за цілий сервіз на 5 чашок, ніж за сервіз на 7 чашок, де 2 покоцані
@singunto1
@singunto1 Жыл бұрын
Вы чушь пишите сравнивая цену и стоимость, как сравнивать кислое с длинным.
@vladbojkiv3895
@vladbojkiv3895 Жыл бұрын
@@singunto1 Не разбирам български
@Mirkatel
@Mirkatel Жыл бұрын
Ще одну чудову книгу згадала. Бос: Безподобний або непотрібний. Реймонд Іммельман. Обожнюю її. Рази 3 перечитала у сві час
@Maester0y
@Maester0y Жыл бұрын
#комент4ібільшеслів Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
@KitTeodor
@KitTeodor Жыл бұрын
рубрика дуже цікава
@Ovinar
@Ovinar Жыл бұрын
Класне відео
@pavlopotapenko2686
@pavlopotapenko2686 Жыл бұрын
Не зовсім розкрита тема помилки теорії. Трохи більше б деталей з прикладом, то було б взагалі топ 👍
@ДімаКицун
@ДімаКицун Жыл бұрын
Хотілося б побачити розбір світу із книги 1984
@R2D2UKR
@R2D2UKR Жыл бұрын
крута рубрика, продовжуйте
@hades_jr
@hades_jr Жыл бұрын
Людина А накопичила гроші, купила на них інструменти, приміщення, оформила всі документи. Людина Б користувалася обладнанням людини А, приміщенням людини А, на підґрунті документів людини А? Логіка маркса: має отримувати більше людина Б, а не А
@valeri_kalynichenko
@valeri_kalynichenko Жыл бұрын
Дякую за матеріал! Цікаво було б почути від Вас розбір книги Тіло Сарацина "Німеччина сама себе руйнує". Говорять, що вона в свій час зчинила фурор, цікаво було б почути чим.
@Чорний_папуга
@Чорний_папуга Жыл бұрын
Наскільки пам'ятаю ціна складається з загальної ціни яку витратили на створення продукту (сировина, логістика, зп працівників) + прибуток
@андрійсочка-ф6р
@андрійсочка-ф6р Жыл бұрын
Ну так, але маркс розказує, що той прибуток іде на побічні витрати, не створюючи економічного розвитку
@andriipohrebniak9370
@andriipohrebniak9370 Жыл бұрын
Дякую за відео. Ціікаво (Пішов читати Адама Сміта😅🤣)
@YaroTheCutest
@YaroTheCutest Жыл бұрын
A comment for promoting this video higher and higher in trends!
@Challenger1253
@Challenger1253 Жыл бұрын
Мабуть щось є раціональне в йго ідеях. Схема - надто примітивна. Комп'ютерну програму, як і книжку можна продати багато разів. Є ще якість праці! Рівень кваліфікації. Можна так обробити придбані заготовки чи сировину що її неможливо буде продати 😂
@stashoroholskij5446
@stashoroholskij5446 Жыл бұрын
чекаю на огляд "Моя боротьба")))
@Ovinar
@Ovinar Жыл бұрын
До речі, останній капіталіст каже що спочатку набивав аудиторію мемами, яку потім потроху почав переводити у серйозні теми Я не спеціаліст в розвитку ютубу, але думаю ваш канал заслуговує того щоб розкрутитись якнайшвидше, контент годний))
@Alex_Pro_A
@Alex_Pro_A Жыл бұрын
Вогонь! Достали вже марксисти, які моляться на трудову теорію і росповідають, що злі капіталісти всіх єксплуатують. Особливо смішно це чути, коли ти фрілансер, який сам наймає інших фрілансерів для закінчення проекту. То я тоді єксплуататор чи єксплуатуємий за теорією Маркса?
@artyom0220
@artyom0220 11 ай бұрын
І експлуататор і експлуатуємий.
@elsoyi
@elsoyi 7 ай бұрын
ви думаєте, в 10хвилинному відео вам пояснять динаміку всіх трудових відносин?
All types of anarchism explained
30:20
НеАполітичні
Рет қаралды 31 М.
«Жат бауыр» телехикаясы І 26-бөлім
52:18
Qazaqstan TV / Қазақстан Ұлттық Арнасы
Рет қаралды 434 М.
I Sent a Subscriber to Disneyland
0:27
MrBeast
Рет қаралды 104 МЛН
«Капитал» Карла Маркса за 10 минут
10:42
Правое полушарие Интроверта
Рет қаралды 1,3 МЛН
What is POPULISM and how is it USEFUL?
19:56
НеАполітичні
Рет қаралды 17 М.
XENOPHOBIA - a powerful weapon of fear.
20:12
НеАполітичні
Рет қаралды 25 М.
USSR Economy: Poverty, Hunger, and Death | Price of the State
27:51
Ціна Держави
Рет қаралды 1,3 МЛН
How does dictatorship die? Main scenarios.
18:16
НеАполітичні
Рет қаралды 14 М.
«Жат бауыр» телехикаясы І 26-бөлім
52:18
Qazaqstan TV / Қазақстан Ұлттық Арнасы
Рет қаралды 434 М.