Cieszę się, że mogłem posłuchać tej rozmowy. Temat jest złożony, ale podany w zjadliwej formie. Dzięki Panowie 😊
@UndraMichal Жыл бұрын
Ciesze się 🙂
@joannajot9239 Жыл бұрын
Pracuje nad rytmen okolodobowym dobrym snie i chodzeniu po trawie...chetnie poslucham:)
@zostanbiohakerem83113 жыл бұрын
Rytm dobowy, mega temat! Super, że go poruszacie Panowie😎
@joannaj.66653 жыл бұрын
Dawid zrobił w temacie ketozy , morsowania i chronobiologii ogrom dobrej roboty. Właściwie w Polsce był prekursorem w szerzeniu informacji na temat tych zagadnień.
@UndraMichal3 жыл бұрын
To prawda :)
@Ciesu3 жыл бұрын
Ale trafił sie mega duet :) Nareszcie jakieś normalne podejście
@keykosz3 жыл бұрын
Ciekawy materiał, dużo wartościowych zagadnień, mam więc wyzwanie dla autorów: Praca na statku, wachta nocna od 20:00 do 04:00 na mostku nawigacyjnym gdzie są same urządzenia elektroniczne i wyświetlacze tych urządzeń - czas na spanie to między 04:00 a 12:00 - jak to "ugryźć" pod kątem rytmów dobowych?
@UndraMichal3 жыл бұрын
Sam sobie odpowiedziałeś - spać w godzinach, których możesz + stosować techniki biohackingu, żeby ten sen i regeneracja była najlepsza :)
@ewakovacs60242 жыл бұрын
Genialny materiał. Panie Michale ma Pan rzadki dar prowadzenia rozmowy! Dziękuję.
@DawidDobropolski3 жыл бұрын
Dzięki za dobrą rozmowę. :) Jeszcze tylko małe sprostowanie - najwięcej UV-A występuje w pierwszej połowie dnia, szczególnie w okolicach południa. Pozdrawiam!
@UndraMichal3 жыл бұрын
Również dziekuje :)
@agatas93202 жыл бұрын
Super ciekawy wyklad! Prosze zrobic tez film o autofagii i tych ciałach ketonowych, po jak dlugiej przerwie sie pojawiaja na IF'ie, gdy ktos nie jest na keto...a takze mega ciekawy watek o tej kuzynce cukrzycy typu 3! Czyli jak sie ma to wszystko, zaburzanie rytmow dobowych i odzywianie do zwiekszonej zachorowalnosci na choroby neurodegeneracyjne!!! Dzieki i pozdrawiam
@BiZii10242 жыл бұрын
Troche wedlug mnie Dawid znadinterpetowal to baadaanie z nature, jak Ci zadal pytanie o to o ile sa czasy snu przesunięte miedzy sowa a skowronkiem to wiedziałem ze odpowiedz nie bedzie za duza (maks wlasnie 30 minut) bo po prostu czy "sowa" tego chce czy nie zyje w swiecie "skowronków" i tak samo kwestia zdrowotna, odrazu wydaje sie jasne ze jak ktorys chronotyp bedzie mial gorzej to to bedzie sowa, a glownie wlasnie przez przystosowanie spoleczensta do wstawania rano. Jestem ciekaw czy "skowronki" rownie dobrze by wypadły w kwesti zdrowotnej jakbym "kazał" im chodzi np o 2-3 w nocy spac i wstawac o 8-9 :p a jeszcze jakby po miesiącu chodzenia zmęczonym to bym im powiedzial, że "się kiedyś przyzwyczaja" :p
@sylwiasurdy3 жыл бұрын
Bardzo wartościowa rozmowa 🙂👍
@BlackAerie2 жыл бұрын
Zdziwiła mnie teoria, że jedzenie powinno być w stresującej (czyli 1) części dnia. Wydaje mi się, że powinniśmy jeść jednak w relaksie, a nie, gdy jesteśmy nakręceni. Mam na myśli układ współczulny/przywspółczulny. Jeśli pierwsza część dnia jest bardziej aktywna i stresująca to będzie przeważać układ walki/ucieczki (pobudzenia), gdy jesteśmy w relaksie to bardziej aktywny będzie układ przywspółczulny, który odpowiada za regenerację i trawienie (np. zwiększa wydzielanie śliny, soku żołądkowego, przekierowuje krew do żołądka itd.). Oczywiście nie mam na myśli, że lepiej jeść wieczorem, ale chodzi o sam motyw powiązania czasu jedzenia z czasem stresu i wysokiej aktywności - ja do końca tego nie kupuję. :P
@BlackAerie2 жыл бұрын
Poza tym fajna rozmowa
@halinasikorska98952 жыл бұрын
Więcej takich tematów, dzięki mądry człowieku farmaceuta pozdrawiam
@Kabolist3 жыл бұрын
Jak zwykle u Dawida, bardzo dobry materiał 😁. Gorąco pozdrawiam obu Panów! 😎
@Greenladenpl3 жыл бұрын
Świetny materiał, chociaż mam wrażenie że coś zostało niedopowiedziane w temacie okularów blokujących światło niebieskie. Trochę tak jakby mówienie o tym temacie w mniej pozytywnym stopniu było niepoprawne. Ale może to tylko takie moje odczucie. Natomiast zapytam jeszcze tutaj czy jest coś złego/niepotrzebnego w blokowaniu światła niebieskiego na 3 godziny przed snem? Oczywiście zakładając, że nie robię tego żeby dłużej pracować a raczej dlatego żeby po prostu przygotować się lepiej do snu.
@DawidDobropolski3 жыл бұрын
Nie jest to złe, czy niepotrzebne - ale może być niewystarczające i ta "niewystarczającość" jest głównym problemem jaki mam z tymi okularami. Nie oznacza to, że uważam je za totalnie bezwartościowe, ale polecam zapoznać się z tym, co o tych okularach sądzą okuliści, optometryści i neurolodzy. Dużo ciekawych rzeczy mówi np. prof Andrew Huberman.
@pawekrawczyk66253 жыл бұрын
Ciekawy materiał ale strasznie dużo reklam
@siemasiema29893 жыл бұрын
„Polski klimat” sprawia, ze niemożliwy jest ogar światła bez lamp przez jakieś 6 miesięcy w roku, jeżeli mówimy o rychłym wstawanku koło 4-5 :(