Jeżeli spodobała ci się różnorodność ciekawych procesów technologicznych, to musisz koniecznie *obejrzeć odcinek jak działa tartak:* kzbin.info/www/bejne/gGbRhWN_ptOcbMk
@antonilwd2 жыл бұрын
Serducho rośnie oglądając jakie niesamowite rzeczy powstają w polskich fabrykach
@user-lnlqomv2 жыл бұрын
Warto wspomnieć o początkach firmy Wiązar Polska. Założyciel Maksymilian mając rodzinny kapitał zakładowy postanowił zatrudnić się w innej firmie wiązarowej z której w ciągu kilku miesięcy pracy wykradł całe know-how oraz prawdopodobnie kilku klientów :) Taki mały rekin biznesu :))
@piotrwachnik20309 ай бұрын
Normalne zachowanue u szowinistów żydobanderowskich.
@kamilpyza40712 жыл бұрын
Takie wiązary 18 lat temu my polaczki robiliśmy w Szwecji. Robiło się jeden duży szablon jako pierwszy i do niego przybijało kolejny i zbijało na blachy gwoździami gunebo. Wszystko było cięte piłą ukośnica ręczną. Dachy stoją do tej pory i to przykryte dachówką cementową. Tutaj robią podobnie na filmie. Praca też ręczna. Różnica taka, że młodzi na komputerach zazwyczaj dostosowują pod projekt wiązary. Robota prosta. Stosując drewno C24 KVH klejone na mikrowczepy jest naprawdę łatwiej. Technologia rodem ze skandynawii.
@dardevil9332 жыл бұрын
I mieliście powtarzalność jak w CNC? Przy produkcji wiązarów nie stosuje się łączeń klejonych na mikrowczepy tylko łączy się płytkami kolczastymi.
@romekdyzma72762 жыл бұрын
@@dardevil933 A gdzie on napisał, że konstrukcja była klejona na mikrowczepy? Czytanie ze zrozumieniem się kłania i tak dla rozjaśnienia- " C24 KVH to lite drewno konstrukcyjne, które suszy się w komorach suszarniczych, a następnie klei na mikrowczepy (złącze klinowe) przy użyciu kleju wolnego od formaldehydów."
@dardevil9332 жыл бұрын
@@romekdyzma7276 do produkcji wiązarów nie używa się takiego drewna
@seraconful2 жыл бұрын
@@dardevil933 Dlaczego się nie używa takiego drewna?
@robertkopacz1971 Жыл бұрын
@@dardevil933oczywiście, że się używa! W Stanach nosi nazwę LVL i jest powszechnie używane. Jak byś chodził na basen, to wystarczy spojrzeć na konstrukcję w zasadzie każdego dachu nad takimi obiektami. Przyjrzyj się dokładnie. Wszystko jest klejone na mikrowczepy. A to co kolega napisał, że w Szwecji...., to żadna skandynawska tylko kanadyjska. To są "trasery" i w zasadzie i w Stanach i Kanadzie już od dawna nie robią inaczej dachów (chyba, że jest bardzo skomplikowany). Veni Vidi Vici Pzdr👍🇵🇱
@ar3k4012 жыл бұрын
Mieszkam aktualnie w Danii. Kupiłem tutaj dom . Dom postawiony w 1970 roku. Konstrukcja dachu jest bardzo podobna. Wiązary rozstawione na szerokość 70cm na długości 16 metrów. Dom szeroki na 9 metrów. Wszystko spięte płytkami kolczastymi. Stan dachu dzisiaj wzorowy! Jak na 53 lata to sufity są równe. Dosłownie minimalne odchylenia. Pozdro :)
@michalok23302 жыл бұрын
Ooo też mieszkam w Żarowie tylko w Wielkopolsce 😁
@lowiczak1232 жыл бұрын
W Kocierzewie k. Łowicza też jest taki zakład.
@Sebek-ml9ck2 жыл бұрын
4:30 HDS (Hydrauliczny dźwig samochodowy) prawidłowa nazwa żuraw przewoźny a nie dźwig towarowy.
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
Mam i polecam
@PrendkiProntek Жыл бұрын
O, tartak Sandasa. Byłem u nich w zeszłym tygodniu z... Piłami z Polski 😅
@bornesulinowo3912 жыл бұрын
Budowanie szybsze, ale na dom mało kogo stać. To trchę jak w tej angdocie z socjalizmem i piaskiem na pustyni. Do takiego stanu doprowadziliśmy się jako Polacy.
@janwicher78372 жыл бұрын
więcej trzeba było przepłacać
@max1energy2 жыл бұрын
Mało kogo stać? Chyba masz na myśli nierobów i nieudaczników życiowych. Co prawda w Polsce trwa to znacznie dłużej, w porównaniu z zachodem, ale można się dorobić...
@berakfilip2 жыл бұрын
A mieszkanie ?
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
W cenie mieszkania 43m w mieście 50tus mieszkańców wybudowałem dom 95m2 ale 25km od tego miasta do stanu deweloperskiego
@mfiction61632 жыл бұрын
@@max1energy W Polsce 9mln osób zarabia poniżej średniej krajowej. Gdyby nie te osoby nie miał byś gdzie zrobić zakupów , nie miał byś prądu,wody,chleba, internetu, a śmieci uniemożliwiły by ci wyjście z domu itd. Dalej myślisz że to nieroby?! Przy dzisiejszych cenach o nowym domu ,mieszkaniu mogą tylko pomarzyć.
@zimny21212 жыл бұрын
4:10 CE odnosi się do Zakładowej kontroli produkcji? Jakaś nowa dyrektywa WE się pojawiła? xd
@kisiel2312 жыл бұрын
@Tipson Znak CE jest swego rodzaju deklaracją producenta na zgodność produktu z dyrektywami UE, natomiast nie ma bezpośredniego odniesienia do zakładowej kontroli produkcji. Za wikipedią: "Przez umieszczenie znaku CE na wyrobie, jego producent deklaruje, na własną odpowiedzialność, że ten wyrób jest zgodny ze wszystkimi mającymi zastosowanie do tego produktu wymaganiami prawnymi, koniecznymi do uzyskania znaku CE".
@AOTBrightSide2 жыл бұрын
@@kisiel231 Żeby móc oznakować wyrób jako CE należy wdrożyć ZKP. Jeżeli nie ma ZKP, to producent nie może posłużyć się znakiem CE.
@kisiel2312 жыл бұрын
@BrightSide Zgoda, i dlatego napisałem, że CE nie ma *bezpośredniego* odniesienia do ZKP. Obecność znaku CE mówi, że produkt spełnia wymogi odpowiednich dyrektyw europejskich, na pełną odpowiedzialność producenta. To jest główne znaczenie i sens znaku. Natomiast nie wykazuje on metody osiągania tej zgodności.
@witeksza9156 ай бұрын
Podobno ta płytka kolczasty to polski wynalazek dla podkładów kolejowych
@RadekSzabla2 жыл бұрын
ogolnie buduje domy , i nigdy nie zdecydowalbym sie na wiazary , konstrukcja dachowa to cos swietnego
@T5Q12 жыл бұрын
Wiara w budownictwie to podstawa xD
@michaltomaszewski22392 жыл бұрын
czemu
@wojtas-42 жыл бұрын
Podobnie jest z płytami KG, u klienta co sobie życzy, ale u siebie NIGDY !!!
@Misiek40004 Жыл бұрын
@@wojtas-4a to dlaczego?
@77seban2 жыл бұрын
Dobrze że Polska firma.
@janwicher78372 жыл бұрын
CE nie potwierdza zakładowej jakośći produkcji a jest ściśle opisane w ustawie co oznacza i kiedy taki znak można nabić! Rzetelności w przekazie bo pelikany łykną wszystko :)
@AOTBrightSide2 жыл бұрын
Powiedział, że znak CE potwierdza zakładową kontrolę produkcji, czyli że firma deklaruje wykonanie i ocenę zgodności z wymaganiami dyrektyw. Nie powiedział nic kontrowersyjnego.
@janwicher78372 жыл бұрын
@@AOTBrightSide zakładowa kontrola to nie to samo co zgodność z dyrektywami. Zakładowa to może oznaczać wszystko i nic takie masło jest maślane bo jakie ma być.
@janwicher78372 жыл бұрын
@@AOTBrightSide skąd wiesz co jest zawarte w zakładowej kontroli produkcji?
@AOTBrightSide2 жыл бұрын
@@janwicher7837 Żeby móc się posługiwać znakiem CE musi być wdrożona ZKP, co najmniej wewnetrzna. Należy dokumentować wyniki takiej kontroli produkcji i na żądanie uprawnionego organu je okazywać. Uprawnionym organem w przypadku takich wiązarów jest Nadzór Budowlany. Dla jasności - nie wnikam tutaj w kwestie należytego dopełniania obowiązków przez producentów materiałów czy elementów budowlanych, albo należytego kontrolowania przez NB. Natomiast wyjaśniam, że lektor w filmie nie powiedział nic sprzecznego, przynajmniej w teorii.
@booniehat20562 жыл бұрын
Wiązary dają nam przede wszystkim mozliwosc stworzenia dużej przestrzeni pod dachem, bez dodatkowych podciągów i ścian dzialowo-konstrukcyjnych. Jednak wcale nie jest to jakos specjalnie trwalsze rozwiązanie niż dobrze złożona tradycyjna więźba. Oczywiście mowie o więźbie z c24 a nie zwyklym tartacznym drewnie.
@Kryszii2 жыл бұрын
Wiazary tylko dobre na hale , a nie do domu jednorodzinnego... cala przestrzen na poddaszu zawalona tymi wizarami ,ani strychu ani pomieszczenia , a i cena 3 razy tyle co wiezba ,takze nie rozumiem ktonto stosuje w domu
@booniehat20562 жыл бұрын
@@Kryszii to przecież zależy od projektu wiązarów, możesz mieć złożone ze normalnie wychodzi użytkowe poddasze. Problem może leżeć tylko w odpowiednio wykonanej paroizolacji bo to trzeba wszystko dobrze okleić.
@grzes195 Жыл бұрын
Też myślałem o wiązarach ale mega drogo i zdecydowałem się na więźbę CNC(z tartaku pomierzyli sobie punkty na całym domu czymś jakby niwelator z komputerem do zapisywania przestrzennych punktow)wszystko leży idealnie,wiezba zlozona jak z klockow,zero odpadow,po 3 latach jak było złożone tak jest teraz,tylko oczywiście musi być dobre drzewo ale też nie można przesadzać z c24 znowu bo w polskich realiach to samo drewno tylko droższe.
@Kryszii Жыл бұрын
@@grzes195 dokladnie z tym c24... ribilem na duzym tartaku gdzie niby drewno certyfikowane itp. A takiebdziatostwo ze szok... dla siebie bym z tego dachu nie zrobil, musial bym osobiscir powybierac...robale ,z poszuszub itd. To Pan wiezbe tak jakby tradycyjna? Poddaszs uzytkowe? Bo przy tych wiazarach to nawalone tego drewna ze sie przejsc nie da... szkoda przestrzeni, mi to sie wogole te wiazary nie widza... zbite deski na blaszki i dobre jest... kase ogromna na tym maja... zwykla wiezbe bym sobie zrobil 3,4 razy taniej i w dodatku mi nie zajmuje tyle miejsca.. a te bajki o tych calych wiazarach to moga naciagac ludzi naiwnych i bogatych
@pawekmioek295 Жыл бұрын
Potwierdzam. Na poddasze użytkowe nie nadają się wiązary. Pracuję na produkcji więc wiem. A poza tym nie wszystkie deski są idealne. Ładnie to wygląda ale ja bym czegoś takiego nie chciał na swoim domu.
@magdalenomario2 жыл бұрын
Jak zaokrąglenie desek ma wpływ na palność drewna?
@jarosaw7171 Жыл бұрын
W filmie lekki błąd jest, całość czyli strugana deska 4 stronie i zaokrąglone krawędzie czyli w każdym miejscu deska jest gładka, przez co gorzej się pali.
@bolo00362 жыл бұрын
14 lat produkuje je Polska firma
@janwicher78372 жыл бұрын
Skoro projekt więźby tradycyjnej jest w projekcie to projekt wiązarów też jest? Kto wie, kto wie, kto powie?
@dardevil9332 жыл бұрын
Nie, wysyłasz do firmy od wiązarów i oni ci robią projekt. Są to dwie zupełnie różne więźby
@janwicher78372 жыл бұрын
@@dardevil933 ale dlaczego nie ma w projekcie? Jesteś pewny, że nie ma w projekcie?
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
W projekcie jak masz strop drewniany to możesz zrobić więźbę lub wiązary , kierbud tylko wpis zrobi
@janwicher78372 жыл бұрын
@@Anonymous-PL potrafisz czytać i zrozumieć?
@idMedhiss2 жыл бұрын
Serio strzałeczki i kołeczka? Proszę, szanujcie się.
@fabryki2 жыл бұрын
A/B test :) Dziś opublikowaliśmy BEZ strzałek i kółeczek :)
@berakfilip2 жыл бұрын
A co nasze drewno jest gorsze ?!??
@dardevil9332 жыл бұрын
Nie, jest wyeksportowane 😂
@WiejskieInspiracjePL2 жыл бұрын
Właśnie nas czeka robienie więźby dachowej... I chętnie rozpoczniemy współpracę z odpowiednią firmą - zapraszamy do nas na kanał i do kontaktu ;)
@witeksza91512 күн бұрын
Chore.... Zwykle dechy ze Szwecji trzeba sprowadzac😢😢😢
@wojtas-42 жыл бұрын
Chora MODA !!!, (NIE POTRZEBA STROPU)🤣🤣🤣
@przemekrzepa66332 жыл бұрын
A za kilka lat jak sie zaczna wichury, to lament i zdjecia z USA domow drewnianych i u nas zobaczymy…
@dardevil9332 жыл бұрын
Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz
@ivokaradic91767 ай бұрын
Oj ma ma. Robię na tym w Niemczech i po paru latach potrafi ą płytki wyleźć z drewna. Metoda szybka ale i nie trwała.
@dinozarydomaopolski93642 жыл бұрын
ELEKTRYCZNOSC PRZEMYSL TECHNOLOGIE WDROZYLI NA ZIEMI DEM gcONY ROBOTY ZMIENNOKSZTALTNE W CELU PRZEJECIA GOSPODARKI I EKONOM EXTER PRAW gcDZIWEGO RODZ LUDZKIEGO
@donniasty2 жыл бұрын
Widać towar pierwsza klasa. Daj namiary od kogo go kupujesz.