Co to jest somatyzacja - czyli co nasze ciało mówi nam o naszych emocjach?

  Рет қаралды 51,079

Kasia Sawicka

Kasia Sawicka

2 жыл бұрын

MAIL/ COLLABORATION:
k.sawickam@wp.pl
ZNAJDŹ MNIE W SIECI:
Facebook: / rodzinne-puzzle-650720...
Tik Tok: / kasiasawicka.pl
Instagram: kasia.sawicka.p...
Mój sklep z kursami: kasiasawicka.pl
NAJPOPULARNIEJSZE FILMY:
Toksyczni ludzie:
• TOKSYCZNI LUDZIE - 8 c...
Toksyczny Narcyz:
• TOKSYCZNY NARCYZ - 10 ...
Osobowość BORDERLINE:
• Osobowość BORDERLINE -...
SERIA DLA RODZICÓW:
• Jak kształtować od naj...
➡➡➡ Mam na imię Kasia, mam 158 cm wzrostu, mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia pedagog, mam piątkę dzieci. Wiele lat spędziłam w terapii pedagogicznej, pracując z dziećmi, które miały problemy z czytaniem oraz byłam trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Moje ulubione tematy to: indywidualne podejście do dzieci, nastolatki, rozwój osobisty, dysfunkcje w rodzinie.

Пікірлер: 187
@oiillbeback
@oiillbeback 2 жыл бұрын
Pamiętajcie ze przy podwyższonym kortyzolu jedyny dobry sport to sport delikatny: spacery, joga, pływanie. Duży wysiłek tylko podniesie poziom hormonów nadnerczy i da efekt odwrotny. Dodatkowo polecam modlitwę i medytacje. Naukę oddychania. Wyciszanie się. Ograniczenie tv do minimum. Słuchanie tylko pozytywnych przekazów i dobrej muzyki: klasyki, jazzu, bossa novy. Witamina d3 i b12 sprawdzenie poziomów i uzupełnienie braków. Popłakać jak trzeba, pokrzyczeć nawet z użyciem slow powszechnie uważanych za obraźliwe i pójście dalej ;)
@weronxa
@weronxa 2 жыл бұрын
Jako terapeutka ajurwedy jestem zachwycona tym filmikiem,zgadzam się ze wszystkim,dodałabym jeszcze taniec,tańczyć jak najczęściej,najlepiej pół godziny dziennie,masowac dzieci od maleńkości, przytulać się jak najwięcej, otaczać się pięknymi przedmiotami, kolorami.
@madeleinem528
@madeleinem528 2 жыл бұрын
Mam zdiagnozowany przewlekły stan zapalny żołądka. Zawsze radziłam sobie z tym dietą ale w pewnym momencie ona przestała działać. Doszło do tego że jedyne co mogłam jeść to była kromka pszennego pieczywa posmarowaną masłem i słaba herbata. Już naprawdę nie miałam czego jeść. W dużym skrócie, musiałam się wyprowadzić i dzisiaj 4 miesiące po przeprowadzce doświadczam tego że jem wszystko bez żadnych problemów. Przypomniało mi się że tam gdzie mieszkałam ciągle byłam po obstrzałem, kiedy posprzątałam były pretensje że się panosze, kiedy nie posprzątałam były krzyki że się lenie, kiedy myłam naczynia były krzyki że marnuję wodę, kiedy nie umyłam natychmiast po użyciu kubka były krzyki że jak można żyć w takim brudzie. Wszystko było źle, że wstałam, że śpie, że chodzę, że siedzę, że wyszłam, że przyszłam. Że strachu bałam się oddychać gdy ktoś przechodził po moim pokojem. I wydaje mi się że tak jak byłam maltretowana psychicznie i z tego powodu ograniczałam się strasznie we wszelkich aktywnościach byle tylko nie została moja obecność zauważona i znowu nie zaczęły się krzyki, tak samo w ograniczony sposób zaczął działać mój żołądek, przyjmując tyle żeby jako tako przetrwać jak i ja cała musiałam. A w momencie gdy odetchnęłam z ulgą i po przeprowadzce mogę swobodnie wchodzić i wychodzić, sprzątać, spać umyć się tak i mój żołądek odżył i zaczął przyjmować pokarmy. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam ale widzę w tym sens i myślę że to było psychosomatyczne.
@halinaurbanczyk4107
@halinaurbanczyk4107 2 жыл бұрын
Pani wywód był dla mnie zrozumiały, nie warto tkwić w czymś co nam nie służy. Dobrze pani zrobiła. Pozdrawiam i życzę spokoju.
@izak3951
@izak3951 2 жыл бұрын
😢💔.... dozo siły życzę, wielu jeszcze dni w radości i spokoju. Powodzenia 🤗🤗🤗❤🧡💛💚💙💜
@ewachomicz916
@ewachomicz916 2 жыл бұрын
Brawo, ja też od roku czuję, że żyję i mam prawo do spokoju i odpoczynku, a mam 58 lat
@seledynowa1288
@seledynowa1288 2 жыл бұрын
Ale wyszło pani podczas badań zapalenie żołądka??
@madeleinem528
@madeleinem528 2 жыл бұрын
@@seledynowa1288 tak z gastroskopii
@kaziquefly
@kaziquefly 2 жыл бұрын
Dokładnie, najwyższa pora, aby świat medycyny zaczął podchodzić do tego poważnie. Nasze myśli i emocje potrafią przysporzyć nam dużo problemów w ciele, ale tez praca nad sobą wręcz wyleczyć z wielu chronicznych przypadłości. Wszystko jest połączone w świecie. Dziękuję za ten filmik 🙏😊
@sylwiasowinska4811
@sylwiasowinska4811 2 жыл бұрын
Sama przechodzę przez bardzo trudny i wręcz niezrozumiały mi okres. W wieku 8lat odkryłam ciało mojego taty, czegos nikt z rodziny nie omawial ze mną, teraz gdy trafiłam na terapie z innego powodu ale w zasadzie też jako skutek braku ojca, okazalo sie że mam nieodbyta żałobę. W zeszły tydzień moj chlopak stracił tate, a w dzien jego pogrzebu bliska przyjaciółką tragicznie zginela. Zaczelam tak bolesnie utozsamiac sie z tym co czuje, ze strachu i obaw przed tym jak On sobie z tym poradzi , ze ostatecznie ja jestem chyba w gorszym stanie, chyba zaczelam dopuszczac do siebie żałobę po tacie i babci ktora zmarla też kilka lat temu, nie rozumiem jeszcze do konca co sie dzieje i jak to mozliwe ale mam nadzieje ze gdy pozwole sobie wyplakac te emocje to zaznam w koncu ulgi i zaakceptuje, ze ich juz z nami nie ma.
@alicjamajer8630
@alicjamajer8630 2 жыл бұрын
Właśnie jestem na tym etapie..dolegliwości psychosomatyczne dały o sobie znać w szczególności kark. Układ trawienny..aktualnie stosuje terapię łączną..fizjoterapia i psychoterapia..jestem na początku drogi..i żywię nadzieję że w końcu poczuje się lepiej..wspaniały wykład podzielam wypowiedziane tu słowa..dziękuję że tu trafiłam. Pozdrawiam 🙂❤
@anneke6655
@anneke6655 2 жыл бұрын
Bardzo mi bliski temat, dziękuję :) Mój przykład - po zakończeniu związku (w którym moje ciało nie było do końca akceptowane) poprawiły mi się wyniki cytologii.
@annadudziec3788
@annadudziec3788 2 жыл бұрын
U mnie występuje trądzik, migrena i depresja. Długa droga za mną. Praca z wewnętrznym dzieckiem, traumami z dzieciństwa. Niestety długa droga przede mną. Stres burzy wszystko. Jestem świadoma wielu rzeczy, jak powinnam sie zachować w sytuacjach stresowych, ale niestety za każdym razem muszę od nowa walczyć o swoje zdrowie i fizyczne i psychiczne. Kasiu jesteś cudowna! Dziękuję!
@boguslawapawlowska9476
@boguslawapawlowska9476 2 жыл бұрын
❤️
@ka8226
@ka8226 2 жыл бұрын
Mam tak samo, wspieram sercem ❤️
@whitewitch5383
@whitewitch5383 2 жыл бұрын
O tak! Dieta, pielęgnacja idzie w las jak wchodzi stres. Trądzik czasem jest tak silny, że człowiek by nie pomyślał że wszystkiemu jest winny stres.
@klaudia4182
@klaudia4182 7 ай бұрын
❤❤❤ przytulam gdyż mam podobnie.
@monikakamela5208
@monikakamela5208 2 жыл бұрын
Pani tak mądrze mówi. Zrozumiale.
@justynacuryo9785
@justynacuryo9785 2 жыл бұрын
Kolejny raz porusza Pani bardzo ważny temat… DZIĘKUJEMY że Pani jest i dzieli się z nami swoją wiedzą ( bardzo nam rodzicom to pomaga)
@jagodaj.9391
@jagodaj.9391 2 жыл бұрын
Podczas trwania mojej terapii u psychologa regularnie uczęszczałam do fizjoterapeuty z powodu bólów kręgosłupa, które pojawiły się nagle i rownolegle do mojego otwierania się na terapii. Działanie dwutorowe :) Emocje wychodziły "plecami" :) Dziękuję Pani Kasiu za mądrą lekcję.
@petite_me_lifestyle
@petite_me_lifestyle 2 жыл бұрын
Mój mąż po tragicznej śmierci swojego taty po dwóch miesiącach miał atak wyrostka robaczkowego, a od tego czasu zaczął się bardzo złe czuć. Okazało się, ze ujawniła się u niego choroba autoimmunologiczna Lesniowskiego-Crohna. Wyprowadziliśmy się z Polski, zostawiliśmy za sobą stare życie i od kilku lat, po poważnej operacji, ma remisje choroby. Staramy się żyć w mniejszym stresie i każdego dnia modlimy się, żeby ten koszmar nie wrócił... ja sama jestem WWD zawsze mam bóle migrenowe w zmożonym okresie stresu. Gdy stres jest dłuższy mam wrażenie, jakby wszystkie części mojego ciała odmawiały posłuszeństwa i czuje długotrwały ból, który pojawia się w rożnych częściach ciała... uczę się wyciszać, ale daleka droga jeszcze przede mną... nikt nie nigdy nie nauczył jak radzić sobie ze stresem, dodatkowo zawsze potęgowane go we mnie... latami jako dziecko walczyłam z bólami brzuch, którego nikt nie był w stanie wyleczyć, dostawałam worki leków, po wyprowadźcie ból minął... uczę się spokoju ducha, żeby uczyć tego również moje dzieci... ale to bardzo trudne dla mnie...
@agagroszek
@agagroszek 2 жыл бұрын
Bardzo ważny temat i zdecydowanie trzeba o tym więcej mówić 💪
@joannarec1863
@joannarec1863 2 жыл бұрын
U mnie przewlekły stres i to , że nie mogłam się złościć i poddać złym emocją wywołały fibromialgię. Ból rąk, nóg, zmęczenie, problemy ze snem, mgły myślowe oraz wiele innych objawów.
@monikam6119
@monikam6119 2 жыл бұрын
Pani Kasiu trafiłam na Pani kanał zupełnie przypadkiem jak szukałam w internecie porad i metod na mojego niesfornego dwulatka. Jestem teraz Pani wiernym słuchaczem. Mam ogromny sentyment do tego w jaki sposób przekazuje Pani takim jak ja pogrubionym i zdezorientowanym w problemach codzienności ludziom swoje doświadczenie i wiedzę. Niezmiernie dziękuję. A dziś uświadomiłam sobie dlaczego w dzieciństwie męczyły mnie potworne bóle głowy. Nie była to migrena którą między innymi diagnozowali lekarze u których byłam z tego powodu częstym gościem. Teraz w życiu dorosłym dopadają mnie inne koszmary z którymi staram się raz lepiej raz gorzej poradzić. Oby więcej takich cudownych ludzi, kobiet jak Pani. Im więcej wiem o sobie tym łatwiej te moje zmory oswoić. Dziękuję 😊
@1984sarna
@1984sarna 2 жыл бұрын
Witam, walczę z anemią i tachykardią zatokową serca od 2 miesięcy. Ostatnio wyszło, że tachykardia ma podłoże nerwowe (żelazo jest prawie w normie, płyny uzupełniam- ok 2 litry wody dziennie, a kołatanie serca nadal jest). Zaczynam oglądać filmiki o tzw nerwicy serca, o napadach paniki i wszystko się zgadza. Do tego jest to wrażenie guli w gardle, o której Pani wspomniała, a hormony tarczycowe są w porządku. Coraz bardziej widzę, że to kołatanie to kwestia moich emocji, lęku o życie. (Ostatnio bałam się czy nie grozi mi zawał lub udar). Dziękuję Pani Kasiu za porady i uświadomienie przyczyn. Zbadam chyba poziom kortyzolu przy kolejnym badaniu. Do porad oprócz masażu, który łagodzi u mnie stres polecam innym olejki eteryczne np z drzewa herbacianego lub olejek sosnowy. Dodawajcie je wraz z solą do kąpieli, wdychajcie bezpośrednio lub na chusteczkę na noc. Mnie osobiście ta aromatoterapia uspokaja..Polecam też włączyć sobie na YT odgłosy śpiewu ptaków..
@slodka098
@slodka098 2 жыл бұрын
Od rok chodzę na terapię. Początkowo nie rozumiałam za dużo co dzieje się w mojej głowie, ale potrafiłam mojej terapeutce mówić o tym, co czuję przy niektórych osobach, sytuacjach, słowem jak reaguje moje ciało: czasami to jest ogromne spięcie, wręcz mgła w głowie. I zrozumiałam jak moje ciało jest wspaniałym sygnalizatorem! Nawet jeżeli nie potrafię jeszcze czegoś ogarnąć "na logikę" to obserwuje swoje sygnały z ciała i wiem, że coś lub ktoś po prostu mi nie służy. I bardziej jestem w stanie zaufać sobie, bo zawsze myślałam, że to wszyscy inni mają rację, a tu nagle cyk, potrafię trochę bardziej po swojemu zrozumie świat:) I daję sobie prawo do tego, że coś może mi się po prostu nie podobać i tyle :)
@imkaklu
@imkaklu 2 жыл бұрын
Moje nieuregulowane emocje z dzieciństwa i dalszych nawarstwień doprowadził do gniewocholizmu, nad którym pracuję i choć powolne, ale cieszą efekty. Pani wykłady, to takie światełko w tunelu :)
@Rehtseesther22
@Rehtseesther22 2 жыл бұрын
U mnie somatyzacja jest tak intensywna,że wszystko wyrzucam na skórze w postaci atopowego zapalenia skóry. Wystarczy odrobina stresu,hałasu,sytuacji,która jest poza moja kontrola i od razu pękają mi usta,pojawiają się bolące pęcherze na skórze. Co wiecej- wystarczy nawet wspomnienie o sytuacji stresowej,kiedy na przykład jestem w miejscu,gdzie kiedyś byłam,coś mi się przypomni i już są objawy na ciele. Do tego migreny,ból pleców, nóg. Pracuje nad tym cały czas,ale pamięć mojego ciała jest tak silna i tak bardzo reaguje automatycznie,że zanim uswiadomoe sobie ze jestem zestresowana,już mam objawy.
@Justine_Warsaw
@Justine_Warsaw Жыл бұрын
arytmia serca, skoki ciśnienia również
@fredkafanka
@fredkafanka 2 жыл бұрын
Dobrze to znam z nastolactwa.Wolę być złośnicą czasem niż mieć obolałe ciało
@marcinzborowski9446
@marcinzborowski9446 2 жыл бұрын
Super , bardzo pouczający filmik 👍👍 dobrze , że Pani prowadzi ten kanał . Kawał dobrej roboty 🙂
@martadienstbier2437
@martadienstbier2437 2 жыл бұрын
To wszystko prawda. Pół roku chodziłam po lekarzach, w końcu moja internistka zasugerowała psychologa. I to był strzał w 10. Miałam depresję nie wiedząc o tym. Warto walczyć o siebie:)
@onaonaona8573
@onaonaona8573 2 жыл бұрын
A mogę zapytać co się pani wcześniej działo. Ja od roku biegam po lekarzach
@martadienstbier2437
@martadienstbier2437 2 жыл бұрын
@@onaonaona8573 ciągle bóle brzucha nudności szkodziło mi wszystko co zjadłam. Czulam się chora choć wyniki miałam idealne
@relacjenamedalpsycholog2607
@relacjenamedalpsycholog2607 2 жыл бұрын
Jak zwykle bardzo fajnie omówiony temat. Bardzo lubię Pani słuchać. Ostatnio zmagam się z nadciśnieniem i tachykardią, przy prawidłowych wynikach.... Powód? Psyche... Żałoba nie do końca wyrażona, pandemia, lęk.
@ellawuu
@ellawuu 2 жыл бұрын
U mnie wystąpił problem gdy urodziłam syna w 6 mc. Oczywiście nie otrzymałam żadnego wsparcia psychologa ani nawet wspierającej rozmowy kogokolwiek. Skutek nie dostałam laktacji a po pół roku zaczęłam chorować na niedoczynność tarczycy. Przez parę lat miałam też okropne bóle klatki piersiowej. Gdy uświadomiłam sobie, że to na tle nerwowym zaczęłam pracować nad oddechem i ból mi przeszedł.
@Karolamaka
@Karolamaka 2 жыл бұрын
Bardzo ważny filmik! Sama mam kłopoty z trawieniem, miewam częste bóle głowy i od 2 lat stres bardzo rzutuje mi również na skórę… Jeszcze dużo pracy przede mną, ale wierze, że to się w końcu skończy ❤️ Dziękujemy Pani Kasiu!
@malgorzatasakowska5800
@malgorzatasakowska5800 2 жыл бұрын
Dziękuję za przejrzysty temat i dobrze podane informacje. Moje ciało jest bardzo reaktywne na wszelkie emocje ale najprzydatniejsze okazały się zawroty głowy ,kiedy to próbuję wykonać pracę ,do której nie jestem gotowa emocjonalnie tzn.wiem że będzie wyczerpująca lub osoba z którą mam współpracować jest dla mnie ,,trudna,,.
@annabujdo9034
@annabujdo9034 Жыл бұрын
Dziękuję
@jacekmorka4922
@jacekmorka4922 Жыл бұрын
Tego właśnie szukałem. Dziękuje
@czerwonemaki2614
@czerwonemaki2614 2 жыл бұрын
Jest Pani cudowna ❤️❤️❤️ ja jeszcze muszę w sobie wypracować tak spokój i dobre nastawienie do życia. Pani filmy mi w tym pomagają. Całuski
@TheSusie772
@TheSusie772 2 жыл бұрын
Ja już w wieku 20 lat wiedziałam jak odróżnić ból głowy spowodowany- tym jak się najem słodyczy A Tym z emocji. Ten z emocji pojawia się niemalże od razu po sytuacji która to spodowala. Brzuszek u mnie również cierpi 😔
@edytawisniewska8993
@edytawisniewska8993 2 жыл бұрын
4 lata temu miałam miałam ciężki okres w życiu. Bardzo często bolał mnie kark do takiego stopnia że nie mogłam ruszać głową, ciągnął się w najgorszych stadiach aż do łopatki. Wydawało mi się że to od tego że źle spałam lub mnie przewiało. Jednak gdy problemy się nawarstwiły i doszedl do tego krysyz osobisty zauważyłam że ten ból jest tylko w momencie silnego stresu. Największy, taki ból przy którym musiałam brać leki przeciwbólowe i ból nadal był nie do wytrzymania, utrzymywał się 2 tygodnie miałam w momencie, gdy zmarła moja mama. Trafiłam do terapeuty, bóle już tak silne nie wracają. Pomogła terapia, zmiany które wprowadziłam w swoim życiu. Moja córka natomiast zawsze gdy ma duży stres ma duże problemy z pęcherzem. Całe wakacje pęcherz się nie odzywa, natomiast gdy tylko zacznie się rok szkolny zaczynają się przygody pęcherzowe. Nasze ciało krzychy że dusza potrzebuje opieki, pomocy. 💚
@siwa530
@siwa530 2 жыл бұрын
Super bardzo mi ta wiedza przypomniała o rzeczach które wiem z racji swojego zawodu jest mi ona bliska lecz często o niej w tych szalonych czasach zapominam Dziękuję cudowny przekaż zrozumiały dla wszystkich Pzdrawiam😘🌹🌹🌹🍀🍀
@joannaschuetz1322
@joannaschuetz1322 Жыл бұрын
Dziękuję za to spotkanie z Panią, filmik pozwolił mi uporządkować wiele myśli, postaram się wdrożyć Pani rady, dziękuję i bardzo ciepło pozdrawiam Joanna
@karolinakowalik1981
@karolinakowalik1981 2 жыл бұрын
Pani Kasiu dziękuję za ten filmik. Ja ostatnio zaczęłam myśleć o somatyce u niemowląt. Córeczka 6 msc refluks od urodzenia. Wszyscy specjaliści przechodzeni, sprawdzone wszystko od alergii po wędzidełko. I co? I nic. Żadne (nawet mocno inwazyjne) leki nie pomagają. Poszliśmy w końcu do osteopaty, a on zapytał jak poród. Odpowiedziałam, że ok. Szybki, jedynie ostatnia faza ciężka i owinięcie dwukrotne pępowiną. I bingo. Trauma poporodowa zdjęta, okazało się, że to generowało problemy gastryczne. Problemy jeszcze są, ale już coraz mniej nasilone. Co ciekawe ja zespół jelita drażliwego, również byłam owinięta pępowiną. To, że to reakcja psychosoma u córki potwierdza fakt, że jedzenie świadome fatalne, płacz, odrywanie się, niechęć i ulewanie. A w nocy (świadomość wyłączona) refluks magicznie zanika. Szeroki, głęboki i wciąż nie do konca zbadany temat.
@mglov7710
@mglov7710 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo wartościowy film
@AnnaAnula73
@AnnaAnula73 2 жыл бұрын
Słucham Pani od nie dawna, może od półtorej tygodnia i cieszę się, że trafiłam, zupełnie przypadkiem. Bardzo ciekawe tematy. Ten odcinek jest mi szczególnie bliski. Dziękuję za wspaniałe porady, nie tylko w tym odcinku... Napewno będę kontynuować słuchanie w dalszym ciągu. Pozdrawiam serdecznie.
@tintratak391
@tintratak391 2 жыл бұрын
Mój mąż jest tym niepłaczącym. Najciężej mi go przekonać, żeby naszemu dziecku pozwolił przeżywać smutek z powodów dla nas błachych. On sie boi, że przez to syn sobie w życiu nie poradzi. Kieruje do syna słowa w stylu "a jest o co płakać?" Przez to sama mam coraz większy mętlik... W końcu wiem, że syn nie płacze dlatego że sie lekko uderzył czy dostał odmowe, ale dlatego że w danej chwili jest głodny/zmęczony. Co więcej wiem, że mąż reaguje w taki sposób z tych samych powodów 🙈
@onaonaona8573
@onaonaona8573 2 жыл бұрын
Prosiłam Panią o ten filmik. Dziękuję kochana Pani Kasiu!
@halinawyderko9280
@halinawyderko9280 2 жыл бұрын
Ten wykład Pani Kasi,daje mi dużo do myślenia..Nasze emocje kumulują się!?Byłam zła na siebie,że za często płacze a jednak płacz działa oczyszczająco. I to jest pociecha.Uwierzylam też ,że emocje nie rozładowane mogą być przyczyną bólu w różnych częściach ciała!!!U mnie usadowiły się w barkach ale już wiem jak sobie pomogę 👍👍
@salamandradzi7661
@salamandradzi7661 2 жыл бұрын
Opowiem Wam jak na skutek silnego stresu, przez 23 lata miałam biegunki co rano. Będąc dzieckiem byłam molestowana seksualnie, a potem rozwiedli się moi rodzice. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej borykałam się z biegunkami. Całkiem niedawno odkryłam jak psychosomatyka i wpływ przeżyć z dzieciństwa spowodowało u mnie IBS Zespół Jelita Wrażliwego. Od kilku lat chodzę na terapię, a od całkiem niedawna leczę ciało dietą- 60/70% surowe odżywianie. Może komuś pomoże ten komentarz. Z serca trzymam kciuki ❤
@agnieszkam6440
@agnieszkam6440 2 жыл бұрын
Przykre
@salamandradzi7661
@salamandradzi7661 2 жыл бұрын
Coś Ty taka moja droga 🤷🏼‍♀️🙂
@indigo7witch826
@indigo7witch826 2 жыл бұрын
Jesteś silną naprawdę bardzo silna 👍Myślę ze taka wielu ludzią pomoże sama mam problem z candida w jelitach i zastanawiam sie czy to może miec jakieś inne podłożę
@KasiaSawicka
@KasiaSawicka 2 жыл бұрын
Życzę powodzenia w tej trudnej drodze 🥰
@midiled
@midiled 2 жыл бұрын
Hej, mam to samo od ponad 25 lat, przez pierwsze 3 lata w zasadzie nie dało się funkcjonować, potem jakoś sam sobie tłumacząc o co chyba chodzi jakoś się pozbierałem, do dziś z tym walczę, raz jest lepiej raz gorzej, no cóż taka karma. Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam serdecznie.
@filemon5936
@filemon5936 2 жыл бұрын
Jest to bardzo trudny temat. Każdy odczuwa inne skutki stresu. U mnie objawia się to bólem głowy i sztywnieniem szyi. Na terapii nauczyłam się po 1) nie koncentrować się na bólu głowy 2) robić częste przerwy w pracy 3) odwracać uwagę od sytuacji stresowych krótkimi myślami o sprawach przyjemnych. 4) Sporo ruchu 5) rozłożenie radzenia sobie z sytuacjami stresowymi "w czasie" Polecam też dbanie o układ nerwowy. Mix tranu, witaminy D3 oraz kompleks wit. B - neurovit jest najlepszy. ... ale żeby się tego wszystkiego nauczyć to trzeba iść na terapię. Samodzielne radzenie sobie z tymi problemami nie przyniosło efektu. Zwłaszcza, że to wierzchołek góry lodowej. Te problemy są głębiej zakorzenione i wymagają leczenia. Bóle głowy, problemy żołądkowe odwracają "uwagę" umysłu od sytuacji stresowej.
@malgorzatagontek5027
@malgorzatagontek5027 2 жыл бұрын
Pani Kasiu, dziękuję za Pani filmiki. One są dla mnie bardzo inspirujące. Dobiegałam 50-tki, gdy odkryłam u siebie, że jestem WWO. I wciąż siebie poznaje. Dziś po wysłuchaniu Pani refleksji na temat zaburzeń somatycznych mogę powiedzieć, że i tu potrzebowałam takiego przybliżenia tematu. Mówiła Pani o pewnej pani doktor- mam to samo. Nie wiem dlaczego, ale w chwili, gdy robi się np. cicho, a ja jestem w jakiejś grupie ludzi dochodzi wewnątrz mnie do wzdęć, jakiś dziwnych odgłosów żołądkowych, jakby chciało coś we mnie wybuchnąć. To wszystko jest bardzo nieprzyjemne i krępujące dla mnie. Zamiast skupić się np. na adoracji w kościele, bo jestem osobą wierzącą, to szukam myślami jakiejś ucieczki, jednocześnie pragnąc zostać tam gdzie jestem. Czego ja potrzebuje, żeby oswoić taki stan? Pozdrawiam Małgosia WWO
@ksygnatowicz
@ksygnatowicz 2 жыл бұрын
Dziękuję ❤️ kolejny wartościowy filmik
@magorzatamatuszewska4380
@magorzatamatuszewska4380 2 жыл бұрын
Genialny filmik.Pani Kasiu dziękuję.❤
@KaroLina-hs7xr
@KaroLina-hs7xr 2 жыл бұрын
Pani Kasiu, jak zawsze film pojawia się akurat gdy potrzebuję poruszyć dany temat. Bardzo dziękuję! Od jutra ruszam się więcej. U mnie stres siedzi w karku i w szczęce, którą bezwiednie zaciskam od lat, gryząc się w policzki. Ani melisa ani suplementy na uspokojenie nie działają wystarczająco. Dorzucę więc ten ruch i zobaczymy. Pozdrawiam serdecznie!
@KasiaSawicka
@KasiaSawicka 2 жыл бұрын
Ruch jest „cudownym „ lekarstwem ! Sama stosuje :)
@iwonadorobek3352
@iwonadorobek3352 Жыл бұрын
uwielbiam Pania słuchać 😊 dziękuję 😊
@karolinap7630
@karolinap7630 Жыл бұрын
Świetny materiał ❤ Pani filmiki bardzo dużo uświadamiają ;)
@annaw.7361
@annaw.7361 2 жыл бұрын
Dziękuję :)
@EwaLidiaMazurkiewiczKontoPryw.
@EwaLidiaMazurkiewiczKontoPryw. 2 жыл бұрын
Jak zwykle... świetny materiał..👍👌🙂"kradnę i sprzedaję" dalej... ⚘
@werka2101
@werka2101 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek :) Ja jestem na początku walki z depresją. Pierwsze symptomy z ciała to był ból rąk i okroooopny ból głowy, który nadal trwa.
@MO-fx6th
@MO-fx6th 2 жыл бұрын
Dziękujemy Pani Kasiu, bardzo ważny temat Pani omówiła i prosimy o kolejne filmiki Pozdrawiam serdecznie 😘 ❤️🥰
@agnieszkaz7376
@agnieszkaz7376 2 жыл бұрын
Pani Kasiu każdy Pani filmik jest niezwykle wartościowy dla mnie! Naprawdę tyle dobrych rad już od Pani uzyskałam i tyle rzeczy o sobie zrozumiałam 🙂
@monikaszklarska9448
@monikaszklarska9448 2 жыл бұрын
Uwielbiam Pani filmiki💐❤
@joahaba11
@joahaba11 2 жыл бұрын
Dziękuje za tyle pracy jaka pani dla nas wykonuje . 💟💟💟 Gdyby kiedyś pani poruszyła temat komunikacji a konkretnie problemy z wysławianiem się , zacinanie , blokady , pustka w głowie , dekoncentracja . To bardzo okropne nie moc się wyrazić w pełni , być postrzeganym jak osoba ograniczona .
@podrozesasuper2446
@podrozesasuper2446 2 жыл бұрын
@joahaba temat o którym piszesz jest omawiany w książce " Sekretne życie introwertyków"
@jaaak
@jaaak 2 жыл бұрын
Mam to samo. Nie bój się 🙂 nie jesteś sama
@joahaba11
@joahaba11 2 жыл бұрын
@@jaaak 🤗
@joahaba11
@joahaba11 2 жыл бұрын
@@podrozesasuper2446 dziękuję , zaopatrzę się w nią
@jaaak
@jaaak 2 жыл бұрын
Myślę że wszystko się z czasem ułoży i jak zaakceptujesz siebie taka jaka jesteś, bedziesz szczesliwa 🙂
@ewametzner8024
@ewametzner8024 2 жыл бұрын
Dociera Pani.💓🍀
@stefanialangiewicz9099
@stefanialangiewicz9099 2 жыл бұрын
Kasiu,porady super, stres i jelita to u mnie,teraz już potrafię się z tym uporać,ale trwało to latami,😘
@alicja4326
@alicja4326 2 жыл бұрын
Bardzo przydatny materiał!
@ewatracz521
@ewatracz521 2 жыл бұрын
Ja mam trochę w drugą stronę. Choruję na endometriozę, którą stwierdzono u mnie dopiero kilka miesięcy temu. Diagnoza uświadomiła mi, że sobie nie wymyślam, że mnie boli co miesiąc od kilkunastu lat i jak to życie z przewlekłym bólem wpływało na to jakie emocje się we mnie pojawiały i nadal pojawiają. Ale z drugiej strony nie wiadomo do końca skąd ta choroba się bierze i jak ją wyleczyć. Jedną z teorii jest że stan zapalny rozwija się kiedy dojdzie właśnie do osłabienia systemu autoimmunologicznego. Więc wszystko to się pewnie ze sobą przeplata.
@wiolettakogut2104
@wiolettakogut2104 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat pani Kasiu. Mnie często bolą kręgi szyjne dlatego że właśnie tutaj kumuluje się cały mój stres. Od wielu lat korzystam z pomocy Kiropraktyka który uzmysławia mi gdzie jest właśnie przyczyną tego bólu i potem też pomaga mi się rozluźnić używając swoje techniki. Każdy problem jaki pojawiał się w moim życiu odbijał się na moim zdrowiu ale teraz wiem jak z tym walczyć by choć trochę sobie ulżyć. Gdyż jestem osobą wrażliwą i wszystko przeżywam z podwójna siłą.
@Kiniek90
@Kiniek90 Жыл бұрын
❤ Dziękuję za ten film! Borykam się od kilku lat z bolesciami brzucha, mdlosciami. 2 lata temu urodziła. I wszystko się pogłębiło w takim stopniu, że nie byłam w stanie funkcjonować normalnke, do tego Stany lękowe... Jestem w trakcie terapii!
@Lakima271
@Lakima271 2 жыл бұрын
Mam nadzieję ze w niedalekiej przyszłości lekarze będą podchodzić holistycznie, proponować naturalne metody oraz wspierać prace nad sobą choc niestety malo to możliwe. Jedank co ważne to aby rodziców edukować w tej kwestii, aby nie tłumić emocji i dzieci co w Polsce jest widoczne na potęgę
@boguslawahalemba6783
@boguslawahalemba6783 2 жыл бұрын
Można też odwrotnie co nasze emocje mówią o naszym ciele, o naszych chorobach.. Czasem mówi się ze ktoś ma "trudny charakter", choć tak naprawdę osoba jest chora. Słusznie Pani zauważyła ze choroby nerek a zwłaszcza nadnerczy mają wpływ na nasze zachowania. Do cech charakteryzujacych cechy osobowości są cechy morfologiczne, które często są ignorowane przez ludzi, co wynika często z niewiedzy. Cechy te wynikają z funkcjonowania gruczołów dokrewnych regulujących reakcje człowieka. Do najważniejszych należą nadnercza produkujące adrenalinę, która działa pobudzająco na nasz organizm. Przeciwwaga jest noradrenalina działająca hamująco na reakcje. Tak czy inaczej nasze emocje choć nie zawsze to jednak świadczą o chorobach. Pozdrawiam ❤️
@annakoz8002
@annakoz8002 2 жыл бұрын
Dokładnie, ja na przykład po paru stresujących intensywnych godzinach w pracy, lub stresującym okresie miewam wysypkę tzw. pokrzywkę, która pojawia się nagle, jest to bardzo uciążliwe. Aktualnie robię badania, ale widzę że stres, albo osłabienie organizmu zawsze ma tutaj znaczenie
@barbarapawlikowska631
@barbarapawlikowska631 2 жыл бұрын
Ja i moj kregoslup. Cale zycie.. teraz jestem w takim momencie zycia, de probuje dojsc i rozwiazac ta zagadke. Kilka operacji, lekarze jzu nie daja rozwiazania a ja wiem i czuje, ze jest cos wiecej.
@baska6443
@baska6443 2 жыл бұрын
Już od roku próbuje zabrać się za siebie i ciągle jakieś wymówki...ale czuje ze jest coraz gorzej, a zabrać się ciężej. Już od od kilku miesięcy mam namiary na psycholog i nie wiem dlaczego tak trudno wziąść poprostu zadzwonić i się umówić no nie wiem...jutro jutro i rok mija😑 dziękuję za filmik bo uświadamia ze to samo nie przejdzie jak się z " tym" nie zmierze 💓
@mm9808
@mm9808 2 жыл бұрын
Mnie zmusila przyjaciołka. To bylo najlepsze co moglo sie wydarzyc. Idz
@ByczeKonto
@ByczeKonto 2 жыл бұрын
Mój mąż doświadcza problemów somatycznych, w ogóle nie radzi sobie z emocjami, przekuwa je na złość i gniew. A ja stoję obok zupelnie bezsilna, bo on NIE CHCE pomocy, nie chce wiedzy. Teraz uczę się, dla własnego zdrowia psychicznego, żeby dać mu żyć tak jak chce.
@MP-hx2on
@MP-hx2on 2 жыл бұрын
Nie wiem, czy ktoś miał taką przypadłość, ale mnie boli szczeka i zęby. Po przejściu zabiegów, leczeniu zębów, tomografii odkryłam, że ból ten narasta w chwilach dużego stresu i napięcia, które towarzyszą mi w życiu od zawsze.
@mm9808
@mm9808 2 жыл бұрын
Moze od zaciskania? Ja tez mam szynę na noc
@justynafur4771
@justynafur4771 Жыл бұрын
Też się łapię na tym że zaciskam mocno szczękę
@kates6195
@kates6195 2 жыл бұрын
Zaczęłam się tym tematem interesować po poronieniach. Myślałam że sobie już z tym poradziłam dopóki nie pojawiły się problemy z plecami, jelitami. 3 lata nadal walczę. Pozdrawiam
@zzyciamaltanczykaipersa8879
@zzyciamaltanczykaipersa8879 2 жыл бұрын
Ja właśnie jestem po drugim poronieniu (pierwsze rok temu) i to po in vitro. To był ostatni zarodek, kończymy i więcej starac się nie będziemy. Mam ogromny ból pleców od paru dni (poronienie nastąpiło tydzień temu), w ogóle od roku jestem wrakiem człowieka.
@kates6195
@kates6195 2 жыл бұрын
@@zzyciamaltanczykaipersa8879 wiem co przeżywasz. Nie jesteś sama może marne pocieszenie od nieznajomej z internetu ale wierzę że będzie lepiej. Pozdrawiam Cię serdecznie :)
@zzyciamaltanczykaipersa8879
@zzyciamaltanczykaipersa8879 2 жыл бұрын
@@kates6195 podobno „kiedyś” będzie dobrze… Dziękuje za wsparcie, kochana 🙏❤️
@elo5879
@elo5879 2 жыл бұрын
Podczas kilku dni w stresie np. podczas sesji na mojej skórze, w okolicy stawów np. na dłoniach i łokciach pojawia się bolesna wysypka. Nie moge się z nią uporać.
@magdabielasz
@magdabielasz 2 жыл бұрын
U mnie od kiedy pamiętam ze stresu skręca żołądek.. Przy stresach macierzyńskich doszło jeszcze ta grucha w gardle i czasami aż ciężko nabrać powietrza .. muszę otworzyć okno .. najlepiej jak jest chłodne powietrze to pomaga.
@annakoca5344
@annakoca5344 2 жыл бұрын
To jest naprawdę ważny temat! Polecam poczytać również o Totalnej Biologii zainteresowanym. Uwielbiam Panią Kasię i zawsze czekam z niecierpliwością na kolejny filmik
@narkolak
@narkolak 2 жыл бұрын
Totalna biologia 💚
@marikawieczorek2962
@marikawieczorek2962 2 жыл бұрын
O tym samym pomyślałam. Niedawno ten termin usłyszałam. Jestem ciekawa gdzie szukać konkretnych i wiarygodnych informacji w tym temacie? Mam spore problemy ogólnie z kilkoma narządami w tym zmiany do 2 kolejnych biopsji. Ciągle się zastanawiam czy jest szansa ratowania sytuacji poza farmakologią, która mnie bardzo zawiodła.
@narkolak
@narkolak 2 жыл бұрын
@@marikawieczorek2962 Mariko 💚 jest dużo grup na FB o totalnej biologii ale pamiętaj o tym by przesiewać tę wiedzę gdyż jest dużo "doradców" 😉 Najlepiej pójść do terapeuty który zajmuje się tą alternatywną medycyną. Tak robię ja 😉
@marikawieczorek2962
@marikawieczorek2962 2 жыл бұрын
@@narkolak Chętnie bym zerknęła w wiarygodne i rzetelne źródła informacji. Fakt wiadomości jest masa i trudno wyłuskać te najbardziej cenne i godne uwagi.
@mayagame
@mayagame 2 жыл бұрын
To jest dramat wspolczesnej medycyny po prostu! Tez latalam" po lekarzach, koloskopie, endoskopie, milion innych skopii! i nic, po prostu mega stresy przezywalam! :/
@narkolak
@narkolak 2 жыл бұрын
Słyszeliście o totalnej biologii? 💚Jest to medycyna alternatywa która otworzyła mi oczy na wyrażanie moich emocji, i na choroby 💚
@Karolina-fx5no
@Karolina-fx5no 2 жыл бұрын
Właśnie miałam zapytać Panią Kasię co sądzi o totalnej biologii i czy również w swoich terapiach odnosi się jakoś do niej. Fascynujące, jak to jest wszystko połączone.
@narkolak
@narkolak 2 жыл бұрын
@@Karolina-fx5no Karolina, ja dowiedziałam się o totalnej biologii od mojej terapeutki i mogę rzec, że było to największe odkrycie mojego życia 😇💙
@agataalicja555
@agataalicja555 Жыл бұрын
P.Kasiu..W tych okularach..Tym kolorze..B.ładnie 🧡wygladasz
@annagutt4367
@annagutt4367 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za ciekawy temat. Ukryte moje emocje spowodowały ból szyi i drętwienie rąk.
@marikawieczorek2962
@marikawieczorek2962 2 жыл бұрын
Pani Kasiu termin totalna biologia, co Pani sądzi na ten temat? Jestem bardzo zainteresowana. Niedawno odkryłam ten kanał i pięknie dziękuję za tyle interesujących informacji💚🌻🌻
@dorotasobus3089
@dorotasobus3089 29 күн бұрын
❤❤❤
@ewelinaz2981
@ewelinaz2981 2 жыл бұрын
Ja mam napięcia nerwowe w całym ciele takie jakby igły mnie kuły raz noga raz ręką a czasami serce😥🥺 oprócz tego trądzik i wiecznie bolące plecy. Ciągle chce z tym walczyć ale ciężko idzie jeszcze nie jestem na tym etapie
@agnieszkaka.5076
@agnieszkaka.5076 2 жыл бұрын
Mi terapia poznawczo-behawioralna nie przyniosła pozytywnych efektów. Być moze dlatego, ze zbyt płytko byla prowadzona. Pomogla mi dopiero psychodynamiczna z dobrym, fachowym terapeutą-bardzo polecam ten nurt😊
@annadziekiewicz8600
@annadziekiewicz8600 2 жыл бұрын
DIękuję, dowiedziałam się dużo o swoim zdrowiu 🤗🥰.
@rita8948
@rita8948 2 жыл бұрын
Podpisuje sie pod kazdym słowem Pani Kasiu. Zmagam sie z problemami z tarczyca jak i ukladem pokarmowym. Jestem w trakcie terapii poznawczo behawioralnej, widzę u siebie efekty. Jednak ostatnie wydarzenia w moim życiu znów wzięły górę, więc cialo sie ponownie rozregulowalo. Dbajcie o siebie Chcialabym jeszcze zapytać w jaki sposób mozna wyrazić te pogrzebane emocje, oczywiście po tym jak juz sie je odkopie ?
@KasiaSawicka
@KasiaSawicka 2 жыл бұрын
Jest cała gama możliwości np przez sztukę , pisanie pamiętników ( różne rodzaje ) uwalnianie emocji itp . Może warto zapytać tez swego terapeuty ?😊
@rita8948
@rita8948 2 жыл бұрын
@@KasiaSawicka Bardzo dziękuję za wskazówki😊, na pewno zapytam
@zywiacieslak6719
@zywiacieslak6719 2 жыл бұрын
👍
@renata6772
@renata6772 2 жыл бұрын
Swego czasu miewałam dolegliwości choroby wrzodowej żołądka, myślałam, że to po tacie, że to rodzinne. Wczesna wiosna i jesień były dla mnie ciężkie. W końcu poszłam na gastroskopię. Lekarz, który wykonywał badanie powiedział, że jestem nerwowa i przez to mam problemy z żołądkiem (mam się uspokoić) JA OSTOJA SPOKOJU MAM SIĘ USPOKOIĆ? Nie rozumiem o co chodzi. I wkońcu zrozumiałam, że każda stresująca sytuacja kumulowała się w żołądku. Dużo pracy mnie to kosztowało, ale warto było.
@karolinakajda1785
@karolinakajda1785 2 жыл бұрын
Albo helikobakter...antybiotyk
@renata6772
@renata6772 2 жыл бұрын
@@karolinakajda1785 tak, zgadza się. Było leczenie, a później nawroty. Popracowałam nad emocjami (tzn ciągle pracuję) i problem zniknął. Mam spokój parę lat 😊 Pozdrawiam
@wiolettaw6121
@wiolettaw6121 2 жыл бұрын
Pani Kasiu dziękuję za kolejny wartościowy film! Osobiście polecam bardzo warsztaty online "Redukcja stresu i odbudowa mikrobionu" u dr Doroty Helim - Sobkowiak. Mnie bardzo pomogły w opanowaniu stresu i problemów z układem pokarmowym.
@LubieOrbit
@LubieOrbit 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał Pani Kasiu. Jestem na macierzyńskim z drugim synkiem (7 miesięcy), na stanie jeszcze dwulatek, także różnica wieku niewielka, źródło stresu ogromne. Odnoszę wrażenie, że od dłuższego czasu jestem bardzo frustrowana, spięta. Mam ogromny problem ze zrzutem kilogramów, pomimo już nawet korzystania z cateringu. Zastanawiam się i jestem w trakcie badań, czy nie mam insulinoopornosci. Ale kto wie... Czy to mogło pojawić się przez to , jak bardzo jestem już bardzo długi czas zestresowana 🤔
@ewawiktorowska1078
@ewawiktorowska1078 2 жыл бұрын
proponuję zapoznać się / w temacie insulinooporności / z kanałwem Braci Rodzeń.Genialne ,a co najważniejsze skuteczne.Życzę wytrwałości i powodzenia.
@margosza4414
@margosza4414 2 жыл бұрын
Witam mam lek przed nagla smiercia i smiercia ogolnie strach powoduje somaty jak sobie pomoc ?
@bernadetta4219
@bernadetta4219 2 жыл бұрын
15 września mam druga operację kręgosłupa bo podobno tam się kumuluje mój stres 😥
@nelegrie8205
@nelegrie8205 2 жыл бұрын
Ja np. kaszle w nocy i kaszle krwią, to jest moja somatyzacja :)
@kidjay2679
@kidjay2679 2 жыл бұрын
Odnośnie oddychania szczerze polecam fizjoterapeutkę Sandrę Osipiuk... Ma sporo materiałów na soc. mediach.
@aleksanderduchinski4846
@aleksanderduchinski4846 2 жыл бұрын
Problemy trawienne>To wszystko wyjaśnia.
@37krokus
@37krokus 2 жыл бұрын
😘😘😘😘
@izak3951
@izak3951 2 жыл бұрын
Coś w tym musi być. Od 2018r mam dziwne objawy szczypania I pieczenia skóry spodniej części ud, od połowy pośladków aż do kolan a czasami do łydek. Zrobilam mnóstwo badań bo na początku myślałam że mam problemy z krążeniem gdyż po przechodzonej grypie rzuciło mi się to na serce które leczyłam od 15 do 19r. Robiłam Dopplera, emg kończyn, MRI i RTG kręgosłupa, które w zasadzie nic nie wykazały. Potem doczytałam się że może być to borelioza i mimo ze nie miałam rumienia okazało się że faktycznie mam borelioze. Brałam antybiotyki, boreliozy juz nie mam a szczypanie skóry nie opuszcza mnie od 4lat. Nie ma dnia żeby nie piekła mnie skóra, głównie podczas siedzenia. Dlatego dużo staram się chodzić, czy jeździć na rowerze ale to wcale nie pomaga bo mogę wrócić z 30km przejażdżki i wystarczy ze usiądę i się zaczyna. Notabene wirusolog mi powiedział że wystarczy aby dziecko kleszcza wpadło do włosów gdzie nie będzie widać rumienia a ma się już borelioze. Teraz mam skierowanie od neurologa na rezonans miednicy, bo neurolog podejrzewa że to może być uszkodzenie mięśnia gruszkowatego. Ale coraz bardziej wydaje mi się że to może mieć podłoże psychologiczne , bo tak naprawdę zaczęłam zapadać na zdrowiu od 2014r kiedy założyłam własną firmę I taką mialam pogoń że nie było czasu iść do lekarza z tą grypą. A potem takie powiklania że chcieli mnie poddać ablacji. Na to nałożyły się konflikty w rodzinie. W 2016 weszłam niestety w związek w który nie powinnam była absolutnie wchodzić i tkwię z despotą - w stylu jakiegoś borderline i siedzę w tym układzie do dziś i coraz mniej mam siły chociaż jestem pozytywna osoba pełna optymizmu. Ale ileż można udawać że jest ok.. Ktoś na necie opisywał że miał podobne objawy i poszedł z tym do psychiatry, dostal leki i mu przeszło, bo okazało się że to było na tle nerwowym. Ale ja się boję iść do takiego lekarza żeby mi nie przepisał jakiś psychotropów które mnie uzależnia i pozbawia całkowicie juz kontroli nad swoim życiem 🥴. Dziekuje bardzo za interesujące filmiki jakie Pani umieszcza na swoim kanale. Pozdrawiam serdecznie 🌞🌺 Ps. Ktoś tu napisał: ograniczyć tv do minimum..."mój despota- borderline" wiecznie ogląda tvn24, same horrory thriller. Kocha być wiecznie podminowany i do tego alkohol..wiec mam wrażenie jakbym siedziała na bombie atomowej..
@alinajasinska3213
@alinajasinska3213 2 жыл бұрын
A czy sprawdzilas poziom wit B12? Wyczytałam to z jakiegoś komentarza i zastosowałam bo piekła mnie stopa. Suplementowalam więc i naprawdę przeszło . Pozdrawiam
@PriHL
@PriHL 2 жыл бұрын
Borderline albo co gorsza - narcyz - ewakuować się czym prędzej! Są już badania mówiące, jak życie z narcyzem wyniszcza zdrowie. Tak czy siak, życie z osobą z osobowością cluster B jest toksyczne dla ciała i psychiki. Kluczowe tu jest zrozumienie, że takie osoby się nie zmieniają (mogą jedynie przez krótki czas poudawać, żeby zatrzymać drugą osobę przy sobie) i idealnym wyjściem jest opuszczenie takiej relacji. A leki można dobrać tak, żeby nie uzależniały, a pomagały żyć i właśnie odzyskać kontrolę, tak naprawdę to może być pierwszy krok do tego. I bardzo ważne: nie informować narcyza o tym, że poszło się do psychologa / psychiatry bo wtedy on będzie na tym tylko ujeżdżał i potraktuje to jako okazje do jeszcze większego zniewolenia, kontroli i dewaluacji Pani osoby. Najlepiej po kolei i w tajemnicy zaplanować odejście i potem być konsekwentnym, bo na narcyz będzie próbował powrotów, bo jego ego nie znosi porażki. Może też nastawiać innych przeciwko Pani albo totalnie chcieć Panią zdewaluować. Mimo wszystko zasada brzmi: zero kontaktu. Zero tłumaczenia się, zero wyjaśniania czegokolwiek. On tylko czeka na udaną prowokację. Nie dawać tego. No i nie przejmować się, co sobie inni pomyślą, to jest Pani życie i to pani ma prawo o nie walczyć i inni jak nie chcą pomóc, to niech nie przeszkadzają. Może to być trudna droga, ale warto się uwolnić. Może wtedy te dziwne objawy ustaną. Powodzenia.
@izak3951
@izak3951 2 жыл бұрын
@@alinajasinska3213 tak robiłam b12. Mam wynik 625pg/ml a zakres jest od 197 do 771, więc wynik chyba jest dobry. Ale ja z kolei wyczytałam w necie ze niektóre suplementy są zanieczyszczone i mogą dawać też takie objawy. Tak czy się dziękuję za wszelkie podpowiedzi 😊💝
@izak3951
@izak3951 2 жыл бұрын
@@PriHL dziękuję bardzo za poradę. Małymi kroczkami będę musiała chyba zrobić z tym porządek. Pozdrawiam serdecznie 😊💖💖💖
@estryfikacja
@estryfikacja 2 жыл бұрын
Bez wdawania się w szczegóły historii życia mogę potwierdzić, że niewyrażanie emocji, duszenie ich w sobie, stawianie emocji innych nad własnymi prowadzi do chorób z autoagresji, a unormowanie sfery psychicznej, emocjonalnej może pomóc w zminimalizowaniu negatywnych skutków chorób. Oczywiście nie neguję konwencjonalnego leczenia, ale według mnie dotarcie do źródła jest kluczowe. Mam na myśli takie dolegliwości jak: alergie, AZS, trądzik, schorzenia tarczycy i brak równowagi hormonów płciowych. Często clue problemu jest odszukanie pokarmów, które nie służą organizmowi.
@onaonaona8573
@onaonaona8573 2 жыл бұрын
Szkoda, że się dowiedziałam o tym teraz po tylu latach :(
@espectro00pantera
@espectro00pantera 2 жыл бұрын
Byłam migrenowcem (zawsze migrena trwająca kilka dni, kiedy stresująca sytuacja dobiegała końca) po porodzie przestałam mieć migreny i nagle pojawił się zespół jelita drażliwego, silne napady skurczów jelit. Typowo psychosomatyczne objawy na podłożu lękowym (dieta nic nie zmieniła)
@Natalia-if3sk
@Natalia-if3sk Жыл бұрын
A jak sobie Pani z tym poradziła?
@espectro00pantera
@espectro00pantera Жыл бұрын
@@Natalia-if3sk z zespołem jelita drażliwego? Jak się okazało byłam źle zdiagnozowana i miałam kamienie w przewodzie żółciowym jak i woreczku. Miałam operację. Lekarze sami byli zdziwieni tymi kamieniami, ponieważ jestem szczupła i młoda. Dopytywałam skąd w takim razie kamienie, odparli że złogi mogą się tworzyć na podłożu genetycznym ale też stresowym.
@martibaby
@martibaby 2 жыл бұрын
Pani Kasiu, jest pani cudowna. Chyba na pania nie zaslugujemy ;)
@mothernature88888
@mothernature88888 2 жыл бұрын
Czy możesz, proszę, polecić książkę dotyczącą tematu psychosomatyki? Pozdrawiam Wszystkich🙌
@WegierkaSliwka
@WegierkaSliwka 2 жыл бұрын
Polecam "Wszystko jest w twojej głowie"
@tosiatosia7439
@tosiatosia7439 2 жыл бұрын
Kłania się medycyna germańska . Może o tym filmik Pani Kasiu …myśle ze mnóstwo jeśli nie 90% jest od psychiki . Wszystko zaczyna się w głowie a i wiele traum dostajemy w pakiecie w życiu płodowym niestety .
@newbornnewborn4446
@newbornnewborn4446 2 жыл бұрын
Pracuję jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Nienawidzę tej pracy. Podopieczni i ich rodziny najczęściej znęcają się nad nami, Polkami psychicznie. Nie mamy żadnych praw. Gdy zwróciłam uwagę córkom, że potrzebuję jeden dzień wolny w tygodniu, powiedziały, że nie przyjechałam tu na urlop. Zabroniły mi też chodzenia na mszę do kościoła. Byłam tam 5 miesięcy. Pobyt ten przypłaciłam zapaleniem stawów. Cierpię na tzw. zamrożony bark. Nie mogę nawet się umyć. Ogromny ból towarzyszy mi cały dzień. Fizjoterapeuta powiedział, że proces "rozmrażania barku" trwa do dwóch lat. Jestem zrozpaczona, unieruchomiona i bez pracy. To cena, którą zapłaciłam za swoją głupotę... Pani Kasiu, może ten filmik będzie przestrogą dla innych..
@sajet87
@sajet87 2 жыл бұрын
Serdecznie współczuję takiego trudnego doświadczenia.. to raczej był obóz pracy..niż godna praca.. tym bardziej, jeśli nawet na Mszę nie mogła Pani chodzić.. życzę dużo zdrowia i w przyszłości dobrej pracy, na którą Pani zasługuje.
@newbornnewborn4446
@newbornnewborn4446 2 жыл бұрын
@@sajet87 Dziękuję serdecznie za słowa wsparcia. Wszystkiego dobrego 💓
@KasiaSawicka
@KasiaSawicka 2 жыл бұрын
Bardzo współczuje , zdrowia życzę :)
@newbornnewborn4446
@newbornnewborn4446 2 жыл бұрын
@@KasiaSawicka Dziękuję serdecznie Pani Kasiu 💓
@dianadiana6558
@dianadiana6558 2 жыл бұрын
Miałam to samo. Ból był nie do wytrzymania. Pomógł mi czas (zastrzyki, fizjoterapeuta nie). Mija rok i jest lepiej. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. U mnie doszło zapalenie drugiego barku. Nie wiem jaka jest tego przyczyna i lekarze też nie wiedzą. Życzę zdrowia i dużo cierpliwości.
Czy jesteś zagłodzony emocjonalnie?/Kasia Sawicka/
29:19
Kasia Sawicka
Рет қаралды 223 М.
Jak skutecznie wprowadzić zmiany??
21:42
Kasia Sawicka
Рет қаралды 50 М.
Tom & Jerry !! 😂😂
00:59
Tibo InShape
Рет қаралды 63 МЛН
Вечный ДВИГАТЕЛЬ!⚙️ #shorts
00:27
Гараж 54
Рет қаралды 14 МЛН
Final muy increíble 😱
00:46
Juan De Dios Pantoja 2
Рет қаралды 47 МЛН
Jak uniknąć pułapki perfekcjonizmu?
26:11
Kasia Sawicka
Рет қаралды 60 М.
Jak odzyskać siebie i radość życia.
1:00:27
dr Agnieszka Kozak
Рет қаралды 77 М.
UWAŻAJ o CZYM MYŚLISZ - czyli jak psychika wpływa na ciało ?
19:26
Marek Purczyński
Рет қаралды 461 М.
PO TYCH ZDANIACH ROZPOZNASZ NARCYZA
42:24
Przeciętny Człowiek
Рет қаралды 221 М.
5 rzeczy, których będziesz żałować przed śmiercią
20:02
Kasia Sawicka
Рет қаралды 54 М.
Co to jest autodestrukcja?//Kasia Sawicka//
26:00
Kasia Sawicka
Рет қаралды 139 М.
STRES - Jak sobie z nim radzić?  | Kasia Sawicka |
20:06
Kasia Sawicka
Рет қаралды 109 М.
Dojrzałość emocjonalna i regulacja emocji. Jak nie wybuchać
26:51
dr Agnieszka Kozak
Рет қаралды 33 М.
Tom & Jerry !! 😂😂
00:59
Tibo InShape
Рет қаралды 63 МЛН