Volt egy hasonló felépítésű öntözőrendszerem, ahol tél előtt egy sűrített levegős kompresszorral egyszerűen kifújtam a vizet a KPE csörendszerből. Ha maradt is benne, az már nem tudta volna szétnyomni. A cső mélység kb. 15-20 cm volt a talajfelszíntől. Évekig használtam, talán még most is működik az új gazdájának.
@awe19762 жыл бұрын
Jó ötlet :)
@TheTomy03ful2 жыл бұрын
szép precíz a kivitelezés, legalábbis én úgy gondolom. Legtöbb videóban nem látni ilyen precizitást. Én még csak most akarom elkezdeni a zöldségtermesztést, kezdésnek egy kicsi területen, de már csepegtető önözéssel egyből. Én is furcsán néztem, mikor láttam, hogy 0,3-0,5 bar a minimum, de ahogy nézem működik :D Főleg látva, hogy mekkora lendülettel jött a víz a csapból...
@awe19762 жыл бұрын
Drukkolok hogy jól sikerüljön :)
@teglazsolt12 жыл бұрын
Szia. Hány szezont bírnak a szalagok szűrő használata mellett? Kösz a választ!
@awe19762 жыл бұрын
Szia. 2 szezon ok, a harmadik már kétséges.
@attilakiraly64105 жыл бұрын
Szia! Nagyon jó, az lenne a kérdésem milyen szalagok vannak? és milyen a tő távolság, mennyire áznak ősze 10-15cm tő távú szalagok? Előre is köszönöm
@awe19765 жыл бұрын
Őszinte leszek :) Nem értem pontosan a kérdésed :) . Amit az ázásról el tudok mondani az az , hogy anyósom fűnyeselékkel takarja a földet és ezzel együtt amilyen mélyre tudta dugni az újját a földbe kiszáradásnak nyoma sem volt. Saját meglátás hogy a 10cm lyukas többnyire sűrűnek mondanám, répa és társainak jót tesz de ami töves annak sok (de nem káros úgy tapasztaltuk), pl. padlizsán. Mindent összevetve az egekig magasztalt anyósom olyan termésbősége volt mindenből. Sikerült számodra értékeset kihámozni az elmondottakból?
@attilakiraly64105 жыл бұрын
@@awe1976 Szia! Azért érdeklődtem mert ahol eddig láttam videókat ott az egész cső hosszában vizes volt a föl, és nem igazán derül ki, mekkora a távolság a csőn elhelyezett lukak közt és senki nem mondja el ,hogy mekkora a tőtáv illetve a szalagon a lukak távolsága. Ezért érdeklődök, hogy 10-15-20-30cm a szalag luktávolsága, illetve mennyire ázik össze a különböző méretű szalag luktávolsága lehet így jobban érthető? o o o 10cm o o o 15cm o o o o 20cm
@awe19765 жыл бұрын
@@attilakiraly6410 Értem. Mivel a talajban elég jó szétterül a víz, tövesek esetén jó lehet a 30is akár. Bár a 10es szabadabban ültethetővé teszi a növényeket, értelemszarűen ezáltal nagyobbnak tekinthető a vízhasználat de ugyanakkor a növények gyökerei is szerteágazóak, úgyhogy meg merem kockáztatni hogy majdnem mindegy :)
@attilakiraly64105 жыл бұрын
@@awe1976 Szia! Köszönöm válaszaid ! Csak egy javaslat, ha vékonyabb lenne a vízszintjelző lehet pontosabb lenne a szint jelzés. Lenne azért még kérdésem. Mennyibe került eddig a felépítés, és milyen szalagokat használsz? Mekkora területen locsolsz? Nekem 1200m2 a kert de nem valószínű, hogy mind így lesz megoldva.
@awe19765 жыл бұрын
@@attilakiraly6410 szőrötől bőröstől 170e környékén állt meg, MagoTape Blue Plus 6 mil 10-20 cm osztású 3000 m tekercsben, 350nm kb, de a költség igencsak függ az idomok számától, itt elég sok idpmot használtunk + kisebb tekercsben nem kaptam csep csövet ilyenben ami ki lett nézve csak rendelésre hoztak volna.
@manfer472 жыл бұрын
Szűrést hogyan oldottad meg? Ha kutamól a víz elfogy a kerti tóbol potolnám autómatikusan. Údv
@awe19762 жыл бұрын
Kifolyó részen van egy átfolyó szűrő (az esetleges homok miatt), nem túl finom, mert annak nyomás kellene hogy átengedje a vizet, kerti tó... hmm bár nem vagyok szaki de szerintem a benne található alga stb eltömítenék a csepszallag kifolyóit, talán homok ágyon szűrném meg, azt nem fáj cserélgetni.
@martongabor4791 Жыл бұрын
Szia A KPE csövek hogy bírják, hogy nincsenek beásva? Napfényre, fagyra gondolok. Köszi
@awe1976 Жыл бұрын
Szia. Tönkre nem megy szerintem csupán a nap vagy a fagy miatt , legalább is extra rövid idő alatt, télen kiürítjük, nem tudom szétfagyna e vízzel együtt vszeg igen, a nyári meleg nem feltétlenül károsítja de marhára tud tágulni a hossza, benne a víz kopasztóan forróra tud melegedni.
@maercz3 жыл бұрын
Kedves Attila! Magam is 2 IBC tartály egymásra pakolását tervezem. Érdeklődni szeretnék, hogy a két tartály összekötését, hogy oldottad meg? Hogy vagy hol folyik át a felső tartályból az aslóba az esővíz? Előre is köszönöm a válaszod!
@awe19763 жыл бұрын
Kedves mrcz! Ebben az esetben a 2 tartály között nincs vízátadás, ebben kútvízet használunk, fizikai összekötését nem tartottam elengedhetetlennek. Tervezek egy olyan rendszert ahol 2x2 tartály lenne kiépítve abba gyűjtenénk esővizet nagyobb mennyiségben, viszont az NEM alkalmas komoly szűrés nélkül csepszallaghoz , esélyes hogy szinte rögtön eldugaszolná. Ebben a 2x2 vagy akár 2x3as rendszerben menne a víz fentről le telítetség esetén illetve lentről vissza használatkor , ott valami szenyvíz szivatyút iktatnék be a koreográfiába + túlfolyó megoldásokkal
@maercz3 жыл бұрын
@@awe1976 Kedves Attila! Köszönöm szépen a részletes válaszod! Mi lenne a javaslatod ha 2 IBC tartály vízátadását szeretném megoldani (egymásra helyezve!)? Előre is köszönöm a segítséged / javaslatod!
@awe19763 жыл бұрын
@@maercz a vizkinyerési pont függvényében két lehetőség van vagy tulfolyóval vagy szivattyúval. Hova folyna viz es honnan lenne kifolyatva?
@maercz3 жыл бұрын
@@awe1976 a felső tartályba ömlene az esővíz (a tetején lévő nyíláson keresztül) közvetlenül az ereszből és az alsó tartály rendes csapján vételezném mindig a vizet.
@awe19763 жыл бұрын
@@maercz keress meg fb-n szóban elmondom, könyebb mint körülírni facebook.com/gyori.attila.165
@szevaszlacikam33314 жыл бұрын
Milyen szűrőt használsz? A kútunkból enyhén homokos agyagos víz jön.
@awe19764 жыл бұрын
Szia. A legegyszerűbbet. "PPSH1 PP 1"-os acélhálós szűrő 6,5m3/h 3382" névre hallgat. Ennél komolyabbat csak akkor használhattam volna ha nagyobb víznyomást biztosítok. Nálunk egy év alatt sem gyűl össze benne komoly mennyiségű szennyeződés. Egyszerű az öblítése, akár hetente is gond nélkül megejthető igény szerint.
@szevaszlacikam33314 жыл бұрын
@@awe1976 köszönöm. helyet, céget tudnál ajánlani ahonnan beszerezhető?
@awe19764 жыл бұрын
@@szevaszlacikam3331 ontozesikatalogus.hu/index.php?route=product/product&product_id=1716&search=PPSH1 de hangsúlyozom annyira általános, hogy simán találsz máshol is ami közelebb lehet hozzád. google keresőszó "acélhálós szűrő" nállam bejött.
@NagyCsaba4 жыл бұрын
Üdv! Érdeklődnék, hogy a vizestartály nem algásodik? Én most készítettem el az öntöző rendszert kb.egyhete,de nálam már beindult az alga képződése,ma be burkoltam fekete fóliával nem tudom, hogy segít-e rajta.
@awe19764 жыл бұрын
A miénkben az alga, élhető körülmények hiányában, nem kért letelepedési engedélyt. Egyedül a szintjelző csőben lehet zöldes képződényt találni, szinte kizártnak tartom hogy elszaporodjon a tartályba is ezáltal, de tavasszal meg lett bontva a takarás, láthatóan makulátlan a belselye. Esetedben ha betakartad biztos téli álomba merül a megtelepedett népesség. :) Milyen fóliával burkoltad? Sima mezőgazdasági? Sajnos az max egy évet jó ha kibír úgy halottam.