Як і чому «Бійцівський Клуб» змінив мільярди чоловіків по всьому світу?

  Рет қаралды 73,995

Cult - про літературу, історію, кіно та філософію

Cult - про літературу, історію, кіно та філософію

Күн бұрын

Запрошуємо стати частиною нашої закритої спільноти та підтримати наш проект: mssg.me/kx84q
Дізнавайтеся більше інформації у наших соціальних мережах та насолоджуйтеся філософськими, культурними та історичними темами у нашому театрі CULT в Києві: mssg.me/qctc5
Про що відео:
«Бійцівський клуб» - перший та найвідоміший твір Чака Поланіка, опублікований у 1996 році. Роман, який став резонансом у літературі та маніфестом для чоловіків всього світу. Головний герой, ім’я якого жодного разу не названо, шукає вихід із суспільства споживання разом із новим знайомим Тайлером Дерденом та створюють проєкт «Руїна».
У цьому відео Віталій Стеценко зробить огляд на цей шедевр та порівняє роман із фільмом.
На цьому каналі ми допомагаємо збору фонду Сергія Стерненка на
FPV дрони-камікадзе і просимо вас за можливості долучатися донатами. Дрони йтимуть у тому числі в найгарячіший напрям - Авдіївку.
send.monobank.ua/jar/dzBdJ3737
Зміст:
00:00 Вступ
1:06 Геніальність «Бійцівського клубу»
03:46 Книга VS Фільм
19:16 Іронія Постмодерну
#Cult #ВіталійСтеценко #ЧакПоланік #БійцівськийКлуб

Пікірлер: 404
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
Друзі, нажаль ютуб заборонив нам показувати фрагменти із кінострічки. Тому щоб розкрити тему на 100 відсотків ми зробили ще одне відео про "БК" де ми додали ці фрагменти у текстовому вигляді та детально відповіли на коментарі та запитання. Подивитись можна за посиланням: kzbin.info/www/bejne/b37UgniDnb5pacU
@LumiLumi-gq2ge
@LumiLumi-gq2ge 6 ай бұрын
Я занадто розумово обмежений щоб поринати у паланівські конструктиви, але з одним із його тверджень я залізно погоджуюсь. Це про батька. Чоловіку дійсно потрібен другий наставник, але найголовнішим наставником повинен бути сам рідний батько. Найбільшу проблему сучасного суспільства я вбачаю саме у відсутності рідного батька як такого,. Часто густо "батько" закінчується одразу після статевого акту, він не виявляє достатньої уваги дитині, не є взірцем чоловіка, не моделює здорові сімейні стосунки, не виявляє лідерські якості (вчинками, а не насильством). А коли батько дистанційований від дитини - дитиною займаються обділені увагою матері, бабусі, тітки та власне суспільство споживання. Треба розривати це порочне коло та виховувати у собі батька та наставника для майбутніх поколінь.
@user-fy9ll3vk8h
@user-fy9ll3vk8h 6 ай бұрын
дуже влучний коментар, сам побачив серед друзів та знайомих, що ті у кого батько був у сім.ї менш схильні до впливу зовнішнього оточення типу пропаганди або культу массового споживання
@taraskin6337
@taraskin6337 6 ай бұрын
Браво! 100%
@user-bl4xm2vt7z
@user-bl4xm2vt7z 6 ай бұрын
Що за презирливе ставлення до жінок і виховання дітей жінками ? Таке примітивне жінконенависництво. Тьху.
@stylcombt
@stylcombt 6 ай бұрын
@@user-bl4xm2vt7z Примітивна Ваша претензія, як крик в порожнечу, а звідти ехо зі словами "Йди н...уй!" Анекдот - От раніше чоловіки змагались за жінок, лазили на балкони, співали серенади! - Тааак, перевелись жінки.
@GervantFromRybia
@GervantFromRybia 6 ай бұрын
бо трахаться треба з нормальними чоловіками, а не з чортами які після того як взяли своє тікають
@markantony4899
@markantony4899 6 ай бұрын
Хотілося б побачити відео на тему "Чого люди досі сприймають ігри як щось дитяче"...
@CCumva
@CCumva 6 ай бұрын
Якщо це критика сказаного у відео, зауважу, що ігри не є чимось суто дитячим. Майже повне заміщення рішучих вчинків, ризику та відповідальності іграми - ось це дитячість. Заціпеніння перед відповідальністю (шлюб, діти, армія, бізнес, бійка за правду) - основна ознака незрілості. Такі люди кинуть вас помирати у найтемніший час, хоча самі собі у цьому не зізнаються
@eolit1o
@eolit1o 6 ай бұрын
​​@@CCumva мене лякає, що я не кину, а мене якраз так. І мені набридло жити серед цих овочів. Піду на війну, віддам життя щоб якесь чмо трахало мою жінку. Було 30 років на становлення держави. Ви їх просрали, а я ні. В мене є все щоб виїхати і норм жити.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
Мова йшла про те, що чоловіки ЗАМІНЮЮТЬ дорослі вчинки і рішення, вчинкам і рішеннями в іграх. Ігри для багатьох вже стали СИМУЛЯКРОМ (термін Бодріяра) справжнього життя. Про те, що ігри зло або що дорослим ніколи не можна "балуватись" ніхто не казав.
@user-rm1zb5vk8p
@user-rm1zb5vk8p 6 ай бұрын
При чому багато ігор виходить з категорією 16+
@pypypy4228
@pypypy4228 6 ай бұрын
18:45 і підуть створювати хамас? Без жартів.
@VitolZ
@VitolZ 6 ай бұрын
"дивились фільм але не читали книжку" - це не причина. а причина в тому, що ці хлопці не читають книжок, їм треба адреналін і не більше, ніяких глибших думок.
@alexbass1978
@alexbass1978 2 ай бұрын
Дорослі люди, що зараз критикують молодь, забули про те, що саме вони не займалися молоддю, не давали гарний приклад, і це призвело до того, за що вони тепер критикують цю молодь… треба брати за це відповідальність за себе.
@Galina_Blanka_bulbul
@Galina_Blanka_bulbul 6 ай бұрын
Дякую за розбір. Багато де з Чаком не погоджуюсь. Наприклад його фрагмент з інтерв'ю, де він каже, що існує безліч жіночої літератури, до якої жінки могли б звернутися за сенсами. Нажаль, майже вся ця література - для стереотипних "книжкових клубів домогосподарок", тим паче на той час. Вона переповнена мізогіністськими кліше, які лише підсилюють відчуття неповноцінності і меншовартості відносно чоловіків. Дійсно ж потужна і вільна феміністська ідея загалом соціумом засуджується/висміюється, в той час як маскулінна стає загальновизнаним культом. Сумно і трохи дивно, що гей (така ж упосліджена соціумом людина) цих речей не розуміє. Ще сумно, що в основі маскулінної філософії свободи засадничим аспектом незмінно є насильство і хаос. Підживлювати такі думки в тій половині людства, яка і так лідирує в статистиках по злочинам - така собі ідея. Також я ввижаю в ідеї хаосу незрілість. На якомусь етапі становлення ідеї деконструкції мають бути, і їх, на мою думку, надалі треба перерости. Деконструктивність як етап - ок, як сенс - заслабко. Засудження культу споживання - нормально, але звісно не унікально
@VasyliyShalopalovsky
@VasyliyShalopalovsky 6 ай бұрын
Можна багато теревенити про лівацьку псевдофілософську туфту. Але головне, що мене вражає у цьому творі (скоріш довкола цього твору) - як же багато дебілів, які ніколи не отримували 3,14здюлів. І не розуміють, що жити без зубів - не круто, чмт - не круто, регулярне побиття не додає ні м'язів, ні здоров'я.
@user-pc2xd7ge6n
@user-pc2xd7ge6n 6 ай бұрын
Я шкодую, що вступив до бійцівського клубу дещо запізно, років у 19-20, а варто було б у 15-16!
@alexpunisher4654
@alexpunisher4654 6 ай бұрын
топ коментар, понадивлюються фільмів і думають так як ви написали) добре коли це дитина і з віком це проходить, але коли так робить дорослий - це страшно (
@user-pc2xd7ge6n
@user-pc2xd7ge6n 6 ай бұрын
@@alexpunisher4654 бійцівський клуб - це не те, що ви бачили у фільмі. Весь "екшн" нічого спільного із "утамуванням спраги агрессії" немає, ну може одчасти, відсотків на 25 - супроводжується особливим ментальним станом зміненої свідомості, відчуттям "ятутзараз", посиленням довіри та емпатії, та ще багато чим!
@Misha-hu4dx
@Misha-hu4dx Күн бұрын
Дивився - херня повна. Не зумів розгледіти там жодної філософії.
@ShtangistMr
@ShtangistMr 5 ай бұрын
Це не коментар для просування каналу. Це чесний відгук, це один з найкращих ютуб каналів українською мовою, з чудовим аналізом та глибокими ідеями. Браво.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 5 ай бұрын
Дякуємо за відгук!
@ShtangistMr
@ShtangistMr 5 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko а як Ви вважаєте, які книжки написані для чоловіків з художньої літератури?)
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 5 ай бұрын
Фауст, Дон Кіхот, Одіссея, 1984 - про перший і останній на нашому каналі є відео@@ShtangistMr
@ShtangistMr
@ShtangistMr 5 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko дякую
@alla2204
@alla2204 4 ай бұрын
Дивилась цей фільм 4 рази у різні періоди свого життя. Книгу не читала нажаль. В 20 він мене повністю захопив, а зараз всі їхні страждання сприймаються як маячня на фоні війни. Зрозуміла, що багато фільмів і книг мене більше ніколи не зачеплять своєю драмою, бо кожен день відбуваються справжні жахи. Щодо цитати Палагнюка про «жіночі» книги - чєл тупо викреслив 99% світової літератури яка була написана чоловіками для чоловіків. В 90 для жінок були хіба шо якісь романи про нефритовий стрижень, або «віднесені вітром» у якості класики
@alexpunisher4654
@alexpunisher4654 6 ай бұрын
В дитинстві дивився фільм, тоді він здався мені повною шляпою. Переглянув відео - переконався, що мені тоді не здалось)) Автор просто попав у молоко всюди де можна. Починаючи від того, що утотожнив поняття "бути мужиком" і "бити морди", закінчуючи тим що людина (як вінець творіння природи має себе ростити і удосконалювати) повинна займатись саморуйнуванням. Погано коли такий "геніальний" твір попадає в руки підлітка, який не знає куди йому йти в житті і що робити.
@user-jl3rd7ce8f
@user-jl3rd7ce8f 6 ай бұрын
Ось і проблема ліберального покоління. Міленіали щиро вважають себе "вінцем творіння природи" і у своїй пихуватій зовсім не штірнерівській манері ставлять себе апріорі вище нонкомформістів. Постмодернізм міняє все з ніг на голову і саме тому забуту мужність, маскілінність та лицарство варто шукати в абсолютно протилежному для них місці. Саморуйнування в сучасності - це протиставлення себе сучасному світу, де "альфа" чоловіка це реклама кельвін кляйна, а "омега" - багатий брокер. Чоловік не у красі і багатстві стає чоловіком. Бути чоловіком - залишатися тим, ким були твої предки, як чоловіки. І та у протесному значенні це бити морди))0)
@alexpunisher4654
@alexpunisher4654 6 ай бұрын
Бути чоловіком - могти забезпечити себе і свою сім'ю, а також вміти вирішувати проблеми. Колись це робилось грубою силою, зараз розумом, законами і грошима. Нерозумно концетруватись на засобах і забувати про суть. Ще більш нерозумно не йти в ногу з часом та ігнорувати всі сучасні інститути.
@1244188
@1244188 5 ай бұрын
@@alexpunisher4654найвлучніший комент
@kprohorow
@kprohorow 6 ай бұрын
Як то кажуть "сильні люди породжують спокійні часи, спокійні часи породжують слабких людей, слабкі люди породжують буремні часи, буремні часи породжують сильних людей" Палагнюк просто описує один з етапів цього нескінченного обертання колеса страждань Дуже цікаво
@IGOR_BND
@IGOR_BND 6 ай бұрын
В оригіналі це звучить так: «Важкі часи створюють сильних людей, сильні люди створюють гарні часи, хороші часи породжують слабких людей, а слабкі люди створюють важкі часи»
@yuriidrozd5391
@yuriidrozd5391 5 ай бұрын
Дякую за чудовий україномовний контент!
@Kobralalala
@Kobralalala 6 ай бұрын
Поставив лайк щоб підтримати український ютюб, одначе зазначу що не підтримую ідеї які тут обговаривались. Люди не повинні жити так як це в своїх інтерв'ю розповідав пан Чак. Коли я дивився фільм, то навіть не уязвлял наскільки шкідливі ідеї закладала книга у голови чоловіків, про яких наче так піклується пан Поланік.
@autumnoksana1185
@autumnoksana1185 6 ай бұрын
"Неможливо не вірити в Бога і одночасно злитись на нього", - як на мене, дуже влучна фраза, коли йдеться про стосунки людини і Бога
@user-xo9yb6jt4z
@user-xo9yb6jt4z 6 ай бұрын
На мою думку герой Поланіка це людина з психічним захворюванням ,нав'язливими ідеями ,вважає себе месією, збирає навколо себе послідовників , хоче знищити світ у тому вигляді який він є. ( Когось він мені нагадує, але навряд, ну зовсім не схоже на ліліпутіна)
@GrimMeowning
@GrimMeowning 6 ай бұрын
Взагалі опис героя - це прямо опис якогось Путіна та й дії в них схожі, і теж веде до знищення у купи людей їх безпечного світу і привнесення жорстокості до нього.
@odcueuodcueu1615
@odcueuodcueu1615 5 ай бұрын
Головний герой бунтівник,компенсує в собі дитячі травми,це є в кожного,в тій чи іншій мірі,цей момент слабке місце в сучасній культурі виховання. Но разом з тим там законсервована сила і коли звертаючи на це увагу,починається саморозвиток,самоспостереження,сила повертається...
@poco3929
@poco3929 5 ай бұрын
До чого тут пітун? Світ він знищити не хоче і месією не вважає.
@user-qz6bz5bx1h
@user-qz6bz5bx1h 4 ай бұрын
Може Онуфрієнка
@marvinmars1609
@marvinmars1609 6 ай бұрын
2:20 мене цей фільм підштовхує тільки до якоїсь екстриміської діяльності 😂 Переглядаю цей фільм раз в декілька років. Вже відчувається різниця контексту часу в якому була написана книга, і теперішнім.
@dcliutyy
@dcliutyy 6 ай бұрын
Дякую за аналіз, виникло бажання передивитися фільм та прочитати книгу….. тому як , книгу я не читав, а фільм мені в свій час не зайшов…. Він не поділяє мою філософію буття…..
@nazarspodar3755
@nazarspodar3755 6 ай бұрын
Дякую за відео. Про Бодріяра цікаво подивитись теж. Наснаги й успіхів дай, вам Віталію, Боже.
@Koschun_ua
@Koschun_ua 6 ай бұрын
Мені 37 і я бійцівський клуб так і не дивився, не дивлячись на всю його хайповість. І після перегляду цього відоса - бажання дивитися зовсім не добавилося. Ніколи не приваблювала безглузда жорстокість...
@user-bz1xv9sv1c
@user-bz1xv9sv1c 6 ай бұрын
А яка жорстокість має глузд
@Koschun_ua
@Koschun_ua 6 ай бұрын
@@user-bz1xv9sv1c Наприклад, вбивство москалів - формально жорстокість, але в тому великий сенс 😁
@sexkarabin3967
@sexkarabin3967 5 ай бұрын
@@user-bz1xv9sv1c жорстокість, спрямована на те, щоб захистити себе чи своїх близьких? Хоча ні, звучить теж якось безглуздо
@IvanKholmetsky
@IvanKholmetsky 6 ай бұрын
Дуже цікавий і якісний контент. Сподіваюся, що у вас з'явиться велика аудиторія!
@yastrubo
@yastrubo 6 ай бұрын
Нереально крутий канал! Дуже цікаво як укр ютуб з «ржако-контента» перетворюється на щось концептуальне.
@tester2101
@tester2101 4 ай бұрын
Досить кумедним виглядає протиставлення інфантильності і "Бійцівського клубу". БК - це втілення підліткового бунту. Це крик: "Дивись на мене! Я не дитина! Я вже дорослий!" Дорослій людині немає сенсу комусь доводити, що вона доросла.
@ZingerVladyslav
@ZingerVladyslav 6 ай бұрын
Те відчуття , що ні разу не дивися цей фільм та буду дивитись в перше, і розумію як багато людей мені заздрять .
@2UP2
@2UP2 Ай бұрын
А ще Паланік у своєму творі пише, що "ми- покоління чоловіків, вихованих лише жінками" Через бойцівській клуб чоловіки у цьому творі шукають свою особисту чоловічу ідентичність, сміливість бути чоловіками. Бо навіть Бог покинув цей світ і синів своїх
@user-ty7ge5ot1n
@user-ty7ge5ot1n 6 ай бұрын
Подивилась цей випуск на одному диханні. Дякую вам за висвітлення актуальних для мене та суспільства тем.
@MariaL8
@MariaL8 6 ай бұрын
Ви мені нагадали, чому філм мені сподобався набагато більше чим роман. Саме тому, що в фільмі відсутня акцентація на трагедійності ситуації, коли чоловік має постійно стримувати свою маскуллінність і внутрішню агрессію.Наша війна продемонструвала, що чоловіки прекрасно впоралися з цією прблемою, бажаючих піти і випустити своїх демонів виявилось не так і багато, а ті, що пішли мотивувалися зовсім не тим. А от з чим не можуть впоратися не тільки чоловіки, а люди загалом так це з безсенсовністю існування, яке не можна замінити нічим і результат якого -- самознищення . Фільм продемонстрував це блискуче, тому він один з моїх улюблених.
@Andrii_S_Kolisnyk
@Andrii_S_Kolisnyk 6 ай бұрын
Люблю ваші відео. Багато чого корисного і нового дізнаюсь. Дякую за вашу працю.
@oleksakoledinsky5325
@oleksakoledinsky5325 6 ай бұрын
Неперевершено----відкрив сьогодні для себе ваш канал!Продовжуйте!
@youdeservequalityfurniture5970
@youdeservequalityfurniture5970 6 ай бұрын
Трясця. Треба для початку подивитися кіно. Дякую, вечір мені склали.
@user-uc7yn5yz2s
@user-uc7yn5yz2s 6 ай бұрын
Дякую за аналіз:)Дуже цікавий контент робите!
@autumnoksana1185
@autumnoksana1185 5 ай бұрын
Як на мене, герой роману переживає стан заціпеніння- ментального та фізичного- через постійне придушення агресії в собі. Він не відчуває себе живим, тому намагається вийти за межі контрольованого світу на прикладі ушкодження власного тіла (до слова, до такого ж протесту часто призводить материнська гіперопіка і контроль над хлопчиками) та відвідування клубів смертельно хворих людей. Так, підійшовши максимально близько до краю, можна зловити це вислизаюче відчуття, що світ належить тобі тут і зараз.
@AureliusMA
@AureliusMA 6 ай бұрын
Дуже круто вийшло, дякую❤
@user-hl8xl8nd9t
@user-hl8xl8nd9t Ай бұрын
Дякую за ваш канал - це реально ковток свіжого повітря
@user-wi1ip6qi9b
@user-wi1ip6qi9b 6 ай бұрын
Дякую Вам за вашу роботу. Розкішний контент
@mono_Lizzie
@mono_Lizzie 27 күн бұрын
Дивлюся цей випуск уже після перегляду відео про Жана Бодріяра на Вашому каналі 😊
@TopTrandLife
@TopTrandLife 6 ай бұрын
Це є важливим для сприйняття світу таким який він є😢
@eloquent2200
@eloquent2200 6 ай бұрын
Дякую за вашу працю!
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy 6 ай бұрын
Дякую Вам за дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
@user-lc9ll2hf1l
@user-lc9ll2hf1l 6 ай бұрын
Не вірив, що хтось ще не дивився, а от я таки знайшовся)))
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
Ви маєте сьогодні ж виправити цю помилку ))
@nataliyafon9393
@nataliyafon9393 6 ай бұрын
Дякую за відео ❤🎉
@iiio12
@iiio12 6 ай бұрын
У сучасному суспільстві немає ніякої кризи чоловіків, можливостей обрати свій шлях вистачає, у порівнянні з минулими часами, коли майже все за тебе вирішено - взагалі ідилія. Нічого поганого у бажанні мати блага які сприяють появленню та виживанню здорових та красивих нащадків не має. Відбір це і є рушійна сила цивілізації. Цей твір висвітлює психічні відхилення які стали поширеними у північній Америці під впливом тиску телебачення, вихованню у неповних сім'ях та занянькуванню. Ведучий сам собі "противоречит" (не пам'ятаю як на україньській), якщо фільм так вплинув на ваше життя то чому ви зараз не б'єетесь з ворогом, що тримає? Цілі та висновки цього фільму досить сумнівні.
@FER-gq2nn
@FER-gq2nn 6 ай бұрын
Це всього лише художній витвір - подивитись на вихідних під пивко, обговорити, але ніяк не настанова.
@user-uuuv
@user-uuuv 6 ай бұрын
Протирічить - українською. Загалом з вами згодний. Але розглядається не благополуччя, а культ споживання, який повинен заповнити порожнечу. Правда, як завжди, десь по середині.
@Kobralalala
@Kobralalala 6 ай бұрын
@@user-uuuv який такий культ? мені здається, що коли люди шуккають виправдання свому невігластву чи ліні, вони вживають цей термін, мовляв затягнули усіх у споживчу яму. відкрию секрет полішинеля, печерні люди теж мінялись один з одним, на тобі кістку мамонта а ти мені свій загострений камень. спокон віків, люди купляли або вимінювали потрібні їм речі. і якщо людина купляє непотрібні їй речі, то вона сама винна, а не масони верхи на рептилоїді
@user-pc2xd7ge6n
@user-pc2xd7ge6n 6 ай бұрын
Цей коментар трошки лівіший аніж повністю!!! ) Мерсі!
@user-pc2xd7ge6n
@user-pc2xd7ge6n 6 ай бұрын
​@@user-uuuv"суперечить
@DiFoSi
@DiFoSi 5 ай бұрын
Я вважаю, що це чисто проблема країн з високим рівнем життя, у нас таке не прокатить. Ми більш частину грошей витрачаємо на їжу, комунальні послуги та оренду, а якщо щось залишається то відкладаємо на погані часи. Нам потрібно самого початку важко працювати, щоб банально жити нормально. Тому, як по мені, у нас більш популярні самі звичайні романи де герої знаходять сили боротися проти зла, які мотивують продовжувати жити заради кращої долі. У нас в житі ти або знаходить сили іти в перед або тебе ламають. Фактично можна назвати природній відбір, хоча тут вже проблема в тому, що батьки майже ніяк не займаються підготовкою дітей до складного життя.
@poco3929
@poco3929 5 ай бұрын
Погоджуюсь. Мені не подобається меседж фільму і книги. Перед призовом багато місяців працював на 2 роботах майже без вихідних, зряплата невидима, ціни захмарні. Я б краще жив би як бездумний споживач і працював би офісним планктоном.
@user-zf7jl2yw6v
@user-zf7jl2yw6v 6 ай бұрын
Маю надію, що ваші ролики будуть популярні серед молоді!Бо гарний смак і інтелект то справжні цінності.
@demid14091996
@demid14091996 6 ай бұрын
Дякую Вам) Ви як завжди круті
@user-iy4ip9wn5i
@user-iy4ip9wn5i 6 ай бұрын
Дякую за гарний український контент, завдяки вам більше зрозумів суть фільму
@justdaft6182
@justdaft6182 5 ай бұрын
Роман чудовий, фільм такий собі. Огляд теж ок, окрім місця про бібліотеку Александрії. Мусульмани не могли її спалити бо мусульман в 391р не було! Це були християни фанатики за наказом місцевого духовенства. До речі, спалення бібліотеки було бонусом, основна мета була очистити місто від єритиків тобто язичників і юдеїв, їх усії вирізали. Такий собі християнський талібан.
@user-sr8eo5nw2d
@user-sr8eo5nw2d 6 ай бұрын
Дякую за контент!!!!!
@yurii475
@yurii475 6 ай бұрын
Дуже дякую!
@orestfilin5959
@orestfilin5959 6 ай бұрын
дякую, сподобалось!
@user-gn2sb9iw8n
@user-gn2sb9iw8n 5 ай бұрын
Дякую, максимально крутий розгляд, та дякую за Українську!!!!
@user-vk8gx5vc6y
@user-vk8gx5vc6y 6 ай бұрын
Свого часу дивилась фільм, потім знайшла книгу. Можу сказати, що довго жила під враженням, щось змінилося у ставленні до себе, до речей, до чоловіків.
@polenkol
@polenkol Ай бұрын
Це одна з двох книг, екранізація якої, на мою думку, доповнює і прикрашає оригінальний твір. Можливо, це через неймовірну Хелену, я не знаю.
@whitesssnake
@whitesssnake Ай бұрын
Супер! Так тримати
@user-te4gq7nb2w
@user-te4gq7nb2w 6 ай бұрын
Дякую, було цікаво. Удачі, буду спостерігати за Вами.
@ivanpostnikov5517
@ivanpostnikov5517 5 ай бұрын
супер❤
@volodyakovalenko9260
@volodyakovalenko9260 6 ай бұрын
Круто...
@dmitriyn8974
@dmitriyn8974 5 ай бұрын
Це саме той випадок, коли фільм значно краще книги і зробив Паланіка відомим, а його твори хоч комусь потрібними. БК фільм - дуже потужна еволюція книги та розкриття її потенціалів. Плюс талант Фінчера, плюс ідеальний каст...
@user-sh4rm8nn7g
@user-sh4rm8nn7g 4 ай бұрын
Я не погоджуюсь з мотивами які висвітлюються в творі і які ви просунули як щось хороше. Ідеї про «справжніх чоловіків», які стереотипно бʼються, деградують та чхають на будь які стандарти і закони є надзвичайно токсичними не тільки для суспільства в цілому, а й для самих тих чоловіків. Також, цей мотив про «потрібно опуститись до самих низів…» це банальна саморуйнація яка є часто наслідком серйозних психологічних захворювань і має лікуватися з спеціалістами а не ромартизуватися. Так є ще багато моментів в вашому відео які є надзвичайно шкідливими, такі як ставлення під питання законодавчого устрою в державі. Мені ж не потрібно зараз вам пояснювати що закони потрібні і дотримання законів у суспільстві це те чого ми повинні прагнути?
@olenaosadcha5712
@olenaosadcha5712 2 ай бұрын
повністю з вами погоджуюсь!
@user-yk3kq7me6o
@user-yk3kq7me6o 3 ай бұрын
Дякую за ефір
@user-zf7jl2yw6v
@user-zf7jl2yw6v 6 ай бұрын
Хай квітне український ютуб!
@user-ey3vr4dl1k
@user-ey3vr4dl1k 5 ай бұрын
Круто
@yaksandro5654
@yaksandro5654 6 ай бұрын
Читав! Читання книги запускає процес роздуму,що вважаю найголовнішою цінністю книги!
@denisgaidar
@denisgaidar 6 ай бұрын
Що ви всі так тішитеся? Все нормально. Заточка на споживання у 95% так званих людей розумних. Решта 5, що вищі цього, стають або у керма цих процесів (політики), або занурюються з головою у філософію і релігію, перше з яких є свідомим ментальним напруженням, а друге - опіатом.
@ragnaWARchannel
@ragnaWARchannel 6 ай бұрын
Дякую! Книгу візьму на замітку)
@Sandr_Z.H.
@Sandr_Z.H. 6 ай бұрын
Ну от, тепер доведеться купувати книгу😂 Автор гарно розкрив тему і зацікавив
@KirillSpB
@KirillSpB 6 ай бұрын
Интересный формат канала: обзор литературного произведения + киноадаптация. Подписался.
@user-cd1jy8ox5m
@user-cd1jy8ox5m 5 ай бұрын
Зроби будь ласка відео на тему "психологія античності, українського язичницьтва". Думаю це дуже цікаво кожному, які ідеології були у нас ще з давніх часів, як тоді викарбовували себе чоловіки.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 5 ай бұрын
Цікава ідея. Додали себе в чернетки)
@Psychopomp_Creator
@Psychopomp_Creator 6 ай бұрын
Так. згоден з більшисть концептів, там в деталях можно по різному інтерпретувати цю книгу але в загалом усе так . більше чим 15 років тому читав цу книгу та зараз розумію як вона досі існуе в мені. але все одно е дуже багато речей які дійсно можуть закрити чи зайняти філосовски внутрішні питтаня не звертаючи на суспільство споживанння. наприклад це може бути мистецтво якому ти можешь присвятити себе як бійцівскому клубу. Але зараз в краіні війна та це питання перекривае тоно усе іньше.
@foxtrot6074
@foxtrot6074 6 ай бұрын
[СПОЙЛЕРИ] Питання до автора. У фільмі головний герой спочатку прийняв філософію Тайлера, але ж в кінці він зрозумів, що це вже занадто і зайшло занадто далеко, він намагався зупинити проект Тайлера і в кінці взагалі знищив Тайлера. Тобто головний герой відмовився від цього шляху хаосу і деструкції і повернувся до нормального життя. Його інша особистість намагалась зламати цю систему, ці цінності закладені суспільством, цей елемент споживання, але герой не прийняв це. Так виходить? Я до того, що цей фільм не можна назвати пропагандою або підштовхування до схожих дій в реальномі житті, тому що сам головний герой не прийняв це.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 5 ай бұрын
Гляньте плз другу частину до БК на нашому каналі, там буде відповідь на Ваше комент. Дякую.
@foxtrot6074
@foxtrot6074 5 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko дякую. Ви під тим відео вже мені відповіли)
@Vlada_Buchko_music
@Vlada_Buchko_music 4 ай бұрын
Дякую!
@Tariq.St.Patrick
@Tariq.St.Patrick 6 ай бұрын
Дуже класна подача інформації
@videostepvik
@videostepvik 6 ай бұрын
Не скільки не жалкую що "Бійцівський Клуб" ніяк на мене не вплинув. Але визнаю що він має і сенс і силу впливати. Чого коштує тільки сцена в кінці фільму з падінням "Близнюків". Чи то передбачення, чи то джерело натхнення для виконавців теракту.
@user-iw5lm5tr6u
@user-iw5lm5tr6u 6 ай бұрын
Хорош фільм! Нічого подібного немає! 💪
@MarcusTomasheski-vy1yk
@MarcusTomasheski-vy1yk 2 ай бұрын
«Хочеться вбити кожну панду, що відмовляється розмножуватися». Актуально як ніколи. Поки 50% людей абсолютно не мають можливостей знайти себе, держави вирішують далекі філософські дилеми рівня «скільки янголів пройде через вушко голки?» (у нашому випадку - «подарувати жінці квіти, то приємність чи символ патріархального аб‘юзу?»), цікаві лиш 2-5% інтелегентів які не мають потреби заробляти на хліб. ІТ себе не виправдало, 4 тех. революція замість дати нову площину для праці, зжерла ще більше спеціальностей через ШІ, тай потроху вщухає. Політична нестабільність що колись давала можливості піднятися, тепер перетворила більшість суспільств на генератори прибутку, повністю усунені від прийняття рішень. І над усім цим нові над ідеї - радфем, толерантність, ультратрадиціоналізм, неонацизм і т.д. як жалюгідна спроба знайти себе у більшому. Україні у цьому всьому прийдеться ще гірше - скільки хлопчиків зараз виросте без татів? І чи замінить їм архетип героя у камуфляжі, реальну людину поведінку якої, звички, рухи можна копіювати? А якщо додати до цього радфем з ідеєю «комфортних хлопчиків», що зараз масово тиражується в Україні? Боюся, якщо книгами нашого покоління стали Бійня номер 5, та 1984, то БК стане книгою наступного. Добре якщо не настільною. -А може й на краще як настільною, будуть онуки на ліанах з ЖК Кловського спускатись, та смажити м‘яско на розігрітій Київ-Чоп-
@sdkvideo4334
@sdkvideo4334 6 ай бұрын
ТОП!
@lightknight7725
@lightknight7725 6 ай бұрын
Дякую
@programming7777
@programming7777 6 ай бұрын
Гарний проєкт!
@bohdanblackmore4385
@bohdanblackmore4385 6 ай бұрын
Цей шрифт-як окремий вид мистецтва!! Не міг очей відірвати! І дякую Вам за якісний,рідно-солов*їний контент))
@timapolgui947
@timapolgui947 6 ай бұрын
Вдячний вам за відео 🫱🏼‍🫲🏽
@alexanderpodgorski5449
@alexanderpodgorski5449 5 ай бұрын
Тобто "Бійцівський клуб" має, що цікаве, глибоко побожну мораль
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 5 ай бұрын
Той, хто каже що може впоратись і без Бога все ж таки визнає його наявність та його владу.
@pofra
@pofra 6 ай бұрын
Який класний контент!Одразу підписка!
@ingvar3072
@ingvar3072 29 күн бұрын
таки є люди, які не дивились фільм) і, якщо чесно, бажання подивитись після перегляду цього відео не виникло. Надто багато моментів, у яких я не згоден з Поланіком
@OnTheRoad750
@OnTheRoad750 Ай бұрын
Вкотре тішусь, шо існує ваш канал!
@divadodola835
@divadodola835 6 ай бұрын
Щойно подивилась Фінчера "Кілер", а тут, в якості десерта відео про Бійцівський клуб.
@ivanpopadynetz1888
@ivanpopadynetz1888 6 ай бұрын
Настав час передивитись "Бійцівський клуб"
@robinhood7401
@robinhood7401 6 ай бұрын
В свій час подивився фільм і він мені зовсім не сподобався, точніше зовсім не зацікавив прочитати книгу. Мені навіть не було зрозуміло чому люди так хайпують, бійцівьский клуб те, бійцівський клуб се... Хоча, я теж був впевнений, що абсолютна більшість взагалі не зрозуміли про що цей фільм
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
більшість побачила там ідею мордобою та пропаганду насильства.
@user-ob2ds1mx9d
@user-ob2ds1mx9d 5 ай бұрын
Мільярди?! Трильйони чоловіків змінило!
@mikekalynovskyy8532
@mikekalynovskyy8532 6 ай бұрын
Геніальна книга і фільм, але жити по фільму... Романтично але не довго..
@zozylian44
@zozylian44 3 ай бұрын
розберіть філософію качинського, будь ласка
@shepodcast3192
@shepodcast3192 6 ай бұрын
ц1каво про Бодр1яра ! дуже дуже
@user-pv2yi4gr8z
@user-pv2yi4gr8z 6 ай бұрын
Про Бодріяра буде цікаво послухати
@msi8294
@msi8294 6 ай бұрын
А де відео про Поланіка? Не можу знайти😢 Робіть будь ласка посилання на контент котрий згадуєте. Дякую)
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
вийшла накладка з графіком, буде відео за тиждень.
@msi8294
@msi8294 6 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko супер! Буду чекати з нетерпінням 🥰
@oleksiizaprii9334
@oleksiizaprii9334 6 ай бұрын
Пан Віталій дуже натхненно розпов про роман, що я почав задумуватися на рахунок правильності ідеї. Але в кінці роліку, цитата - "Людна не повинна бути рабом речей та людей з телевізора, які розповідають проте, якими ми маємо бути" - тобто і самому пану Віталію ))) Повністю погоджуюсь
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
Не тільки з телевізора, а і з інтернета. А також з над національних структур.
@Stalker9088
@Stalker9088 6 ай бұрын
Ну, як то кажуть, "ауф". Між тим було б цікаво почути вашу думку про творчість Террі Пратчетта
@naturel19
@naturel19 6 ай бұрын
У нас Че Гевара на кіоску з ЧЕбуреками😅
@user-gy4qg4ty3y
@user-gy4qg4ty3y 5 ай бұрын
Автор я з вами згідний! Крутий канал , книга цікава
@user-mh3my1wq7o
@user-mh3my1wq7o 6 ай бұрын
🔥
@andrewandrew367
@andrewandrew367 6 ай бұрын
Дякую за пізнавальний матеріал! Але й шрифт ядрьоний в заставках, може й задум такий був. Цікавить ставлення до 'подорожі героя' у Вашій парадигмі.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko
@Cult-Vitaliy-Stetsenko 6 ай бұрын
Візьмемо до уваги!
@Yevhen_Maksak
@Yevhen_Maksak 6 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenkoчудовий шрифт, дуже підходить до теми і настрою відео
@bidanfullko1
@bidanfullko1 4 ай бұрын
Можна вимуштрувати людину дотримуватись правил. Ми просто не все ще спробували.
@Chief_Boyd
@Chief_Boyd 6 ай бұрын
👍👍👍
«1984» - детальний розбір романа-пророцтва. Чому Орвелл був правий та до чого тут росія? / Cult
24:18
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 103 М.
Секрети Карлоса Кастанеди. Чи справжня його магія? Аналіз «Шляху Знань».
26:53
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 12 М.
когда достали одноклассники!
00:49
БРУНО
Рет қаралды 1,3 МЛН
Don’t take steroids ! 🙏🙏
00:16
Tibo InShape
Рет қаралды 72 МЛН
Can You Draw The PERFECT Circle?
00:57
Stokes Twins
Рет қаралды 89 МЛН
Контркультура: остання епоха мистецтва. Історія та аналіз напряму
27:15
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 10 М.
Тайлер Дерден не хотів насильства. Секрет «Бійцівського Клубу» якого не побачив ніхто. Чому?
22:01
Секрети філософської казки «Аліса в Країні Див» та аналіз. Біографія і міфи про Льюіс Керрол
22:38
Геній, що передбачив кризу західного світу: біографія Олдоса Гакслі.
22:50
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 14 М.
Метастази марксизму: як СРСР створило ЛГБТ, BLM та чому Ілон Маск любить путіна?
22:29
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 24 М.
Секрети та приховні сенси «Портрета Доріана Грея». Роман-виховання чи пророцтво?
26:12
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 11 М.
Секрети та Аналіз «Дон Кіхота». Головний роман в історії людства. Як його зрозуміти.
20:37
Cult - про літературу, історію, кіно та філософію
Рет қаралды 8 М.
когда достали одноклассники!
00:49
БРУНО
Рет қаралды 1,3 МЛН