CZAS PRACY KIEROWCY - tygodniowy czas pracy i jazdy

  Рет қаралды 30,978

ABC SZKOLENIA

ABC SZKOLENIA

3 жыл бұрын

Kierowcy zawodowego poza limitami dziennymi obowiązują również ograniczenia tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Jak je wszystkie zapamiętać? Ile kierowca może jechać, a ile pracować? Odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale.
Czas pracy kierowców - abc-szkolenia.com/tygodniowy-...
Szkolenie okresowe kierowców - abc-szkolenia.com/swiadectwa-...
------------------------------------------
Dołącz do kursu przygotowanego przez ABC Szkolenia i zagwarantuj sobie dostęp do rzetelnej i aktualnej wiedzy z czasu pracy kierowców!
Nasz kurs zbudowany jest z ponad 40 filmów instruktażowych uzupełnionych o dodatkowe materiały szkoleniowe oraz przykłady praktyczne przedstawione na grafikach. Każdy dział kończy się testem podsumowującym, który pozwala ocenić i utrwalić swoją wiedzę przed przejściem do następnego etapu.
W sumie czeka na Ciebie ponad 2,5 godziny materiałów wideo podzielonych na krótkie kilkuminutowe tematy i ponad 100 pytań sprawdzających! Nie czekaj dołącz już dziś! :) - transup.eu/kurs/czas-pracy-ki...

Пікірлер: 54
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
Chcesz się pozbyć wątpliwości związanych z czasem pracy kierowcy? Sprawdź nasz kurs, w którym krok po kroku tłumaczymy wszystkie zagadnienia! :) Nie szukaj więcej odpowiedzi wątpliwej jakości. Dołącz do kursu i ciesz się z dostępu do źródła rzetelnych informacji o czasie pracy kierowcy! :) Dowiedz się więcej na - transup.eu/kurs/czas-pracy-kierowcow-jedyny-kurs-jakiego-potrzebujesz
@Lalakowy
@Lalakowy 9 ай бұрын
Co w sytuacji, jeżeli zaczynam pracę w niedzielę, a kończę w poniedziałek (powiedzmy 8h pracy w niedziele i 1h w poniedziałek). Czy zaliczam 8h do poprzedniego tygodnia, a 1h do nowego?
@januszf.8990
@januszf.8990 2 жыл бұрын
Dla nowicjusza mega informacja. Wszystko klarowne i łopatologicznie wyjaśnione. Dzięki,dobra robota.
@tomekborzynski9687
@tomekborzynski9687 6 күн бұрын
Bardzo ciekawe informacje i podane w sposób bardzo przystępny.
@Harciarz90
@Harciarz90 Ай бұрын
Podoba mi sie. No wreszcie jakos to jest wytlumaczone ze idzie pojac dla swiezaka. Zostaje na dluzej.
@Arvid-3miasto
@Arvid-3miasto 2 жыл бұрын
Dziękuje! Świetny film łapka i sub!
@tomekpawlowski6229
@tomekpawlowski6229 2 жыл бұрын
Kiedyś oglądałem masę filmów.na temat pracy za chuj tego nie rozumialem. Z twojego filmu wiadomo wszystko props SUb like
@orzel6666
@orzel6666 2 жыл бұрын
Porownanie czasu pracy kierowcy i biurowej to trochę nie w punkt No chyba że biurokrata po 8 godz pracy bedzie liczyl dlugopisy, układał je, ścierał kurze i mył podłoge po sobie a na koniec zamykał wszystkie drzwi na klucz za sobą. Wtedy to byłaby w miarę porownywalna praca
@MaciejKasprzykowski1992
@MaciejKasprzykowski1992 7 ай бұрын
Najprościej zwizualizować sobie dwie tarcze od zegara. Jedna dotyczy nas wszystkich i wskazuje konkretną godzinę aktualną na każdym zegarku, druga to tarcza tachografowa. Obie różnią się od siebie tylko tym, że dobę tachografową zaczyna kierowca, niezależnie o której godzinie, od tej obowiązuje go 24 godzinny cykl, w którym musi zmieścić się z pracą, jazdą i pauzami. Ale pytanie mam odnośnie dyspozycji, czy ten czas liczy mi się do mojego czasu pracy, czy nie? Bo to też nie jest jasne, jedni mówią, że nie liczy się do czasu pracy, drudzy wyjmują kartę na załadunkach.
@daniello7773
@daniello7773 Жыл бұрын
Witam czyli wychodzi na to ze w tygodniu możemy pracowac 60 gidznin nie wliczając w to przerw to normalnie kołchoz bp doliczają przerwy daje nam ponad 60 godzin spędzonych w pojeździe w ciągu tygodnia, nie dziwie sie brakuje kierowcow zero czasu wolnego i życia prywatnego
@marcincioek2544
@marcincioek2544 2 жыл бұрын
Mówimy o tygodniowym czasie jazdy, a co w przypadku kiedy kierowca wykonuje inne prace na młotkach np. rozładunki ok 3-4h dziennie. Jak ten czas jest zaliczany?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
Minuta 3:15 do 3:40 podajemy limity czasu pracy. Młotki zaliczają się do czasu pracy, którego limit to 60 godzin w tygodniu przy jednoczesnym zachowaniu normy 48 godzin średnio tygodniowo w okresie rozliczeniowym.
@xassain2974
@xassain2974 2 жыл бұрын
Siemka. Zaczynam od poniedzialku i mam do Ciebie pytanie. 1. Jezeli zaczynam dzien i jade 2h, zrobie przerwe 45min i potem moge jechac znow 4.5h, po czym robie znow przerwe 45min i moge wyjechac te niewykorzystane 2.5h z poczatku dnia? Jezeli tak to czy po tych 2.5h jazdy znow musze zrobic 45min przerwy zeby jechac 1h i dobic do 10h? 2. Jesli jade 2h, robie przerwe 15min, jade 2.5h i robie 30min przerwy, to czy druga przerwe moge rowniez podzielic na dwie czesci? Jezeli tak to mam 3 pytanie 3. Jade 2h, 15min przerwy, znow jade 2.5h i 30min przerwy. Potem jade 3.5h i robie 15min przerwy, znow prowadze przez 1h i czy w tym momencie musze zrobic 45min przerwy czy wystarczy dobic 30min zeby kontynuowac jazde przez kolejna godzine? Bylbym wdzieczny za odpowiedz, Pozdrawiam :)
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
Poniedziałek jeszcze przed nami więc spieszymy z odpowiedzią! 1. Przerwa 45 minut jest swego rodzaju kasownikiem. Jej wykonanie pozwala ponownie prowadzić pojazd maksymalnie przez 4,5 godziny. Dodam, że jadąc na 10 godzin, przed wydłużeniem, nie trzeba robić specjalnej przerwy. Także jak najbardziej poprawne będzie rozplanowanie: 2 godziny jazdy, 45 minut przerwy, 4,5 godziny jazdy, 45 minut przerwy, 3,5 godziny jazdy (2 razy w tygodniu). 2. Jak najbardziej, każdą przerwę 45 minutową możemy rozbić na przerwę "min. 15 + min. 30" wykorzystaną w trakcie 4,5 godziny jazdy. 3. Wystarczy zrobić ponownie 30 minut przerwy, to starczy żeby móc wydłużyć jazdę do 10 godzin. Mam nadzieję, że pomogłem. Szerokości! 🙂
@xassain2974
@xassain2974 2 жыл бұрын
@@Abcszkoleniawarszawa Pomogles :) Dzieki!
@guramidwuplamy9523
@guramidwuplamy9523 Ай бұрын
@@Abcszkoleniawarszawa NO zaraz zaraz! Przecięż drugiej przerwy nie można dzielić na 15+30 tylko trzeba odebrać w całości 45min!
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Ай бұрын
@@guramidwuplamy9523 prosimy o podanie podstawy prawnej takiego stanu. Od razu uprzedzamy: jest to popularny mit krążący po uniwersytecie parkingowym ;)
@guramidwuplamy9523
@guramidwuplamy9523 Ай бұрын
@@Abcszkoleniawarszawa Dziękuję za odpowiedź. Kurcze jestem początkującym kierowcą i uczę się z artykułów na internecie i pamiętam, że na kilku stronach natrafiłem na informację, że drugą przerwę nie można dzielić. Rozmawiałem z kierowcami w firmie i też tak mówią. Szczerze to zacząłem szukać podstawy prawnej i nie znalazłem. P.S. Niestety z jakiś przyczyn taka interpretacja jest dalej "żywa" nawet patrząc na niektóre artykuły w internecie...już nie mówiąc o tym, że wielu kierowców tak uważa. W każdym razie dobrze wiedzieć jak jest na prawdę:)
@FrugaSify
@FrugaSify Жыл бұрын
Witam, przychodzę z takim pytaniem. Załóżmy w poniedziałek wyjechałem 1:00 a pauzę dobową 9h) zakończyłem jeszcze w ten sam dzień np. 23:30. To mogę już wystartować o tej 23:30 czy musze czekać do 1:00 mimo wszystko żeby było koniecznie 24h ?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
Możesz startować. Nie ma przeszkód aby kierowca rozpoczynał pracę kilka razy w tej samej dobie pracowniczej.
@kszysztofskowronski6031
@kszysztofskowronski6031 2 жыл бұрын
Czy przerwa ponad 3 h. ( w aucie oczekiwanie na załadunek ) w ciagu dnia pracy kierowcy wlicza sie do godzin jako godziny pracy?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
Temat jest nieco bardziej zawiły. W kwestii rejestracji na tachografie (od strony kierowcy) możemy ten czas zaliczyć zarówno do odpoczynku (pierwsza część odpoczynku regularnego dzielonego), dyspozycyjności (jak znamy czas zakończenia załadunku) jak i do innej pracy (gdy nie znamy czasu zakończenia załadunku). W kwestii rozliczenia tego czasu dużo zależy od obowiązującej kierowcę umowy. Z pewnością jeżeli czas ten kierowca zakwalifikuje jako pierwszą część odpoczynku to nie wliczy mu się on do czasu pracy (na podstawie art. 7 pkt. 3 Ustawy o czasie pracy kierowców). Jeżeli natomiast ustawi na tachografie inną pracę lub dyspozycyjność - powinien ten czas wliczyć do czasu pracy (chociaż nadal wiele zależy od umowy).
@TheCinek34
@TheCinek34 9 ай бұрын
Cześć Mam pytanko do Ciebie odnośnie 144 godzin które kierowca moze wykorzystać w ciagu tygonia,co za tym idzie ile maksymalnie mogę pracować dni czy też cykli w tym czasie,6 7? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 9 ай бұрын
Cykli dobowych możesz zrobić tyle, ile zmieścisz. Nie ma to znaczenia bo 144 godziny liczymy sztywno od zakończenia poprzedniego tygodniowego odpoczynku. W czasie tych 6 dni "kalendarzowych" możesz mieć zatem dowolną ilość "dób kierowcy".
@TheCinek34
@TheCinek34 9 ай бұрын
W takim razie czym nazywamy cykl dzienny kierowcy?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 9 ай бұрын
@@TheCinek34 potocznie to czas od rozpoczęcia pracy do końca odpoczynku dziennego. Okres ten trwa maksymalnie 24 godziny, ale może być krótszy. I takich okresów kierowca może mieć tyle ile zmieści w 144 godzinach.
@mariuszszymanski665
@mariuszszymanski665 5 ай бұрын
Pytanko a o co chodzi z przerwą w czasie pracy którą narzuca kodeks pracy
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 5 ай бұрын
Tak naprawdę jeśli chodzi o kierowców to o przerwie w pracy czytamy w Ustawie o czasie pracy kierowców (ma ona pierwszeństwo przed kodeksem pracy). Art. 13 ustawy wskazuje, że kierowcy należy się przerwa po 6 kolejnych godzinach pracy w wymiarze minimum 30 minut (jeśli liczba godzin pracy nie przekracza 9) lub 45 minut (jeśli liczba godzin pracy jest większa).
@31pietro
@31pietro 2 жыл бұрын
Witam mam pytanie teoretycznie w tygodni pracy trzeba zrobić 2 pauzy 11 godzin i 3 pauzy 9 godzin a jeśli zrobię 2 po 11 godzin i 4 po 9 godzin czy będzie to wykroczeniem?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
Jeśli między kolejnymi tygodniowymi odpoczynkami (przypominamy, że nie jest to równoznaczne z tygodniem kalendarzowym) pojawi się więcej 9-tek niż 3 to każda kolejna traktowana będzie jak nieuprawnione skrócenie karane mandatem dla kierowcy i firmy (150 i 200 zł)
@31pietro
@31pietro 2 жыл бұрын
Czyli zostanę ukarany bo za dużo odpoczywam... To jest śmieszne
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
@@31pietro nie, chyba nie do końca się zrozumieliśmy. 11 godzin odpoczynku możesz robić codziennie, to jest norma. Przepisy dają Ci możliwość 3 razy skrócić odpoczynek do 9 godzin, ale nie musisz z tego korzystać. To jest Twoje prawo. Zapytałeś czy dostaniesz mandat za 4 skrócenia do 9 godzin - więc odpowiedź brzmi tak, bo możesz to zrobić tylko 3 razy.
@MaciejKasprzykowski1992
@MaciejKasprzykowski1992 7 ай бұрын
Można zrobić to 4 razy, wystarczy zrobić pauzę 3h przed dobowym odpoczynkiem i wtedy wystarczy zrobić 9 i zaliczy to jako 11. O tym też nie wspominacie.
@mateuszkowal5226
@mateuszkowal5226 4 ай бұрын
Witam i prosze o pomoc.Opisze moje godziny pracy i jazdy wlącznie.Pon-12 g Wt-10 Sr -11 Czw-13 Piatek - 10 co daje mi 56 godzin nie odejmując przerw...Dodam,ze nie przekraczałem 9 godzin jazdy ...Czy to jest wlasciwe?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 4 ай бұрын
Na pierwszy rzut oka - wszystko jest ok. Nie jesteśmy w stanie jednak ocenić jak wygląda wskazany tydzień w skali całego miesiąca. Generalnie kierowca w ciągu tygodnia kalendarzowego może mieć wydłużony czas pracy do 60 godzin (wlicza się w ten limit jazdę, inną pracę i 15 minut przerwy każdego dnia). Nie mniej, jak zsumuje się wszystkie godziny pracy w miesiącu i podzieli przez ilość tygodni to powinno wyjść średnio 48 godzin na tydzień.
@mateuszkowal5226
@mateuszkowal5226 4 ай бұрын
Dziękuję !@@Abcszkoleniawarszawa
@julogames1534
@julogames1534 2 жыл бұрын
No to średnio wychodzi na 6 dni pracy, 8 h pracy dziennie , to jak kierowca może jechać 9 h plus pauza 45 min ,.
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
Kierowca najczęściej pracuje w równoważnym systemie czasu pracy - wówczas jego dobowy czas pracy może być wydłużony nawet do 12 godzin (ewentualnie jak pracuje dłużej to są to godziny nadliczbowe). Podobnie na zleceniu czy na samozatrudnieniu - wówczas też nie nie trzyma się tych 8 godzin. Najważniejsze, żeby średniotygodniowo (czyli średnio w okresie rozliczeniowym) nie wyszło kierowcy więcej niż 48 godzin pracy z godzinami nadliczbowymi.
@Okimitrov
@Okimitrov Жыл бұрын
Kierowca pracuje od poniedziałku do piątku wykorzystując trzy raz 15 godzin pracy i dwa razy po 13 godzin pracy co daje 71 godzin pracy w tygodniu. Co tydzień pracuje tyle samo, co z przepisem który mówi ze nie może pracować 48 godzin na tydzień skoro odbiera swoje przerwy dobowe zgodnie z prawem? Czy przepisy nie wykluczają się nawzajem?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
Przede wszystkim - nie ma możliwości pracy dziennej 15/13 godzinnej. Praca na 15/13 godzin to potoczne sformułowanie. W tych 15/13 godzinach nie wszystko zalicza się do czasu pracy (należy odjąć chociażby przerwy i niektóre gotowości). Biorąc powyższe pod uwagę, limit (max) pracy tygodniowej to 60 godzin (jazda+inna praca). 48 godzin to wartość średnia, przypadająca na okres rozliczeniowy. Np. kierowca w pierwszym tygodniu miesiąca pracuje (już z godzinami nadliczbowymi) 60 godzin, w drugim 40, w trzecim 40, w czwartym 50. Średnio wychodzi 60+40+40+50 = 190. 190 godzin : 4 tygodnie = 47,5 godziny, czyli mniej niż 48. Wszystko jest ok, limity nie są przekroczone.
@Okimitrov
@Okimitrov Жыл бұрын
@@Abcszkoleniawarszawa Potoczna definicje czasu pracy kierowcy stosuje przede wszystkim ze względu na konieczność odbierania dobowych odpoczynków, czyli czas od początku aktywności do końca ze względu na konieczność odebrania koniecznego odpoczynku w cyklu 24 dobowym. Stosowanie wyłączenia czasu pracy takie jak miedzy innymi konieczne pauzy pomiędzy cyklami 4,5 godzinnej jazdy z wyłączeniem pierwszych 15 minut, jest nieistotne dla wcześniej wspomnianego cyklu rozpoczęcia aktywności i zakończenia ponieważ nie zmienia to faktu konieczności zmieszczenia się z odpoczynkiem dobowym w 24h. Dla przykładu gdy kierowca pracuje 15 godzin na dobę od 6 rano do 21 ma w tym 9 godzin jazdy, 5,15 godziny innej pracy i 45 minut pauzy z czego 15 wlicza się w czas pracy to znaczy ze pracował 14,30. Takie trzy dni w tygodniu i dwa dni w tygodniu po 13 godzin przysłowiowej pracy czyli 12,30, co daje 68,30 godzin pracy na tydzień. Według przepisu który zobowiązują do odbioru dobowych odpoczynków trzy razy 9 godzin i dwa razy 11 godzin, wszystko jest w porządku, a co z przepisem o średnim 48 godzinnym tygodnie pracy i maksymalnym 60 godzinnym ? W tym sensie jeden przepis pozwala na prace 68,30 godzin na tydzień, a inny go zabrania ?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
@@Okimitrov trzeba zdać sobie sprawę, że jeżeli przepisy wyznaczają jakieś maksymalne granice to absolutnie nie oznacza, że w każdym przypadku jest możliwość aby rzeczywiście te maksymalne granice osiągać. Nie ma w tym żadnego wzajemnego zaprzeczenia. Identycznie to działa z tygodniowym i dwutygodniowym czasem jazdy. Maksymalny czas jazdy w tygodniu to 56 godzin. Jednak nie zawsze tyle można jechać, bo przecież obowiązuje nas jeszcze limit dwutygodniowy - 90 godzin. Podobnie z czasem pracy - teoretycznie rozporządzenie pozwala nam na "pracę " 3*15 + 3*13, ale Ustawa wprowadza limit, żeby tych godzin nie było realnie zbyt wiele.
@kamilgru5507
@kamilgru5507 Жыл бұрын
@@Abcszkoleniawarszawa Jeżeli obowiązuje nas dwutygodniowy limit 90h, to nie wiem czy dobrze rozumiem ale przy takim rozplanowaniu jak 60+40+40+50 to w pierwszym i drugim, przekroczyliśmy czas pracy.
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
@@kamilgru5507 90 godzin to limit JAZDY w ciągu dwóch kolejnych tygodni. Jest on niezależny od limitu PRACY (jazda+inna praca) który wynosi 60 godzin tygodniowo.
@bogdangogiewicz6450
@bogdangogiewicz6450 Жыл бұрын
czy jest fi.n o podwójnej obsadzie ?
@rafalzik7877
@rafalzik7877 2 жыл бұрын
A co w sytuacji gdzie pracodawcą ustawia pracę tak , że praktycznie ten limit tygodniowy zamiast 48h wynosi 60?
@rafalzik7877
@rafalzik7877 2 жыл бұрын
Kierują się tylko rozporządzeniem 561/2006 nie patrząc na prawo pracy. Proceder ten występuje praktycznie w każdej firmie transportowej w Polsce. Trzeba uświadamiać młodych kierowców.
@michalfydrych930
@michalfydrych930 2 жыл бұрын
I co w takiej sytuacji zrobić?
@lukaszb3353
@lukaszb3353 2 жыл бұрын
@@michalfydrych930 JAJCO
@Ukladacz123
@Ukladacz123 Жыл бұрын
Kiedy kasuje się ten czas ?
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa Жыл бұрын
Tygodniowy czas pracy oraz jazdy odnosi się bezpośrednio do pojedynczego tygodnia, który w myśl przepisów odpowiednio Ustawy o czasie pracy kierowców oraz Rozporządzenia 561/2006 zdefiniowano jako okres pomiędzy godz. 00:00 w poniedziałek a godziną 24:00 w niedzielę. Ograniczenia w czasie pracy oraz czasie jazdy przypisane zatem będą do tych okresów i upływać będą wraz z ich końcem - tak jak pokazaliśmy na filmie w 4:44, gdy tygodniowy czas jazdy skończy nam się w czwartek, przez resztę tygodnia (piątek, sobota, niedziela) musimy wstrzymać się od prowadzenia pojazdu. Analogicznie do przedstawionego przykładu wyglądać to będzie dla czasu pracy - jeśli w danym tygodniu wykorzystaliśmy dostępny limit 60 godzin czasu pracy już w piątek, do końca tygodnia nie możemy już jej podjąć i zacząć pracę będziemy mogli dopiero w poniedziałek o północy. Pamiętajmy jednak, że średnio tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, który nie może być dłuższy niż 4 miesiące, czas pracy wraz z nadgodzinami nie może przekraczać 48 godzin. Ta średnia wartość przepracowanych godzin jest wyliczana na dany okres rozliczeniowy, który ustala wewnętrznie pracodawca, więc wraz z upływem jednego okresu rozliczeniowego, średni czas pracy liczony jest na nowo.
@Abcszkoleniawarszawa
@Abcszkoleniawarszawa 2 жыл бұрын
facebook.com/groups/626599021942764/ - grupa na Fb, na której możecie zadawać pytania dotyczące czasu pracy :)
CplusE #11 - Driver’s Working Time - part 1
9:02
CplusE Omega Pilzno videoblog
Рет қаралды 623 М.
100❤️
00:19
MY💝No War🤝
Рет қаралды 14 МЛН
I wish I could change THIS fast! 🤣
00:33
America's Got Talent
Рет қаралды 125 МЛН
Khó thế mà cũng làm được || How did the police do that? #shorts
01:00
CZAS PRACY KIEROWCY - 15 GODZIN PRACY?
5:56
Ojciec Chrzestny Transportu
Рет қаралды 6 М.
CZAS PRACY KIEROWCY - praca na 13 i 15 godzin
4:21
ABC SZKOLENIA
Рет қаралды 35 М.
Czas pracy - Kierowca zawodowy. #kierowcazawodowy
14:08
Pawel Kurbat
Рет қаралды 23 М.
O CO PYTAJĄ KIEROWCY? - Czas Pracy Kierowcy / Limity Pracy i Jazdy
7:32
Czas jazdy ciągłej i czas jazdy dziennej - czas pracy kierowców
44:53
Akademia - czas pracy kierowców
Рет қаралды 29 М.
Nie mam naczepy, czy muszę rejestrować czas pracy?
6:52
CplusE Omega Pilzno videoblog
Рет қаралды 57 М.
Dla początkujących. Logowanie i menu
12:42
Damian
Рет қаралды 30 М.
CZAS PRACY KIEROWCY - Pora nocna (godziny nocne kierowcy)
4:21
ABC SZKOLENIA
Рет қаралды 5 М.
Obsługa tachografu w ciężarówce. Unikaj tych błędów‼️
6:08
Darek Trucker TV
Рет қаралды 24 М.
Jak zostać kierowcą zawodowym? - wymagania, szkolenia, egzaminy
6:36
100❤️
00:19
MY💝No War🤝
Рет қаралды 14 МЛН