Witajcie, mam 14lat, zdiagnozowany ChAD, byłam 7 razy w szpitalu psychiatrycznym do którego wracam już od lutego 2021. Moje życie do 9 roku życie nie pozostawiało wiele do życzenia; chodziłam z tatą na spacery, słuchałam muzyki, oglądałam filmy i bajki które mi pokazywał, po prostu byłam szczęśliwa. Co pewnie oczywiste kłóciłam się z matką o byle pierdoły, byłam dość wybuchowym, energicznym i bardzo wrażliwym dzieckiem, w pierwszej klasie znęcała się nade mną nauczycielka, a moja matka większość czasu była po prostu nieobecna. Kiedy przeprowadziłam się z najbliższą rodziną moi rodzice przestali się dogadywać; kłócili się, a z czasem nawet nie mogli spać razem w jednym łóżku..Moja matka zaczęła być agresywna i przemocowa. Wyrzywała się na mnie, biła, poniżała, wyzywała. I w tamtym momencie zaczęła mi się depresja. Zaczęłam się okaleczać, pojawiły się próby samobójcze itp. W pewnym momencie moja szkolna pani psycholog zauważyła rany na całych rękach i powiedziała to mojej mamie. Nie była zadowolona i kazała mi obiecać, że więcej tego nie zrobię, na co oczywiście przystałam. Jednakże sytuacja ta powtarzała się jeszcze pare razy i gdy pewnego wieczoru znów się to wydarzyło to powiedziałam jej także o próbach samobójczych, na co ona przeraziła się i zabrała mnie na izbę przyjęć na srebrzysko, gdzie przyjęli mnie na oddział. Po dwóch miesiącach wypisano mnie, niestety poprawa utrzymywała się przez dwa tygodnie po których znów tam wróciłam. Powtarzało się to co jakiś czas aż do pewnego czasu października-grudnia 2023 roku, w którym podjęłam się wielu niebezpiecznych zachowań seksualnych, głównie przez internet, ale niestety nie tylko, prawie nie spałam, kradłam ze sklepów, do szkoły chodziłam w kratkę, bo miałam milion lepszych pomysłów niż pójście do szkoły, mało też jadłam i po prostu cały czas coś robiłam. Moja matka gdy dowiedziała się o tym wszystkim natychmiast zabrała mnie na izbę przyjęć gdzie dowiedziałam się, że ona sama jest dwubiegunowa, że sama też była na oddziale, tylko że dla dorosłych, i że podejrzewa u mnie to samo. Zostałam przyjęta, po jakimś czasie wyszłam i po jakimś czasie wróciłam po ucieczce z domu. Sytuacje tego typu powtarzały się jeszcze pare razy, przy czym zdarzał się przygodny seks z obcymi osobami i często nawet sama nie wiedziałam dlaczego robię takie rzeczy. Dziś znów jestem na srebrzysku, ale czuję się naprawdę dobrze i stabilnie. Mam plany na przyszłość, uczę się, dużo czytam, rozmawiam z psychologiem, psychiatrą, biorę lit, ketrel i kwetaplex xr, ograniczam cukier, uprawiam jogę, ćwiczę, medytuję. Idę po prostu w jak najlepszą stronę. Czuję, że mogę coś w życiu osiągnąć, i że to właśnie zrobię.
@ewawlodarczyk47092 ай бұрын
Życzę Ci powodzenia z całego serca. U mnie zdiagnozowano borderline i też uczę się normalnie żyć na nowo ❤
@nyve57407 ай бұрын
Niedawno psychiatra po jakiejś ilości wizyt, wraz z psycholog, stwierdziły, że poza bpd, mam właśnie chad. Całe życie myślałem, że jedno wyklucza drugie, a one mogą współwystępować 🙃 i tutaj też jest to napomknięte. Przez lata po prostu pogodziłem się z tym, że jestem trzepnięty, i nigdy nie zrozumiem reszty ludzi. Tylko jedna osoba w życiu chciała mnie zrozumieć i dała mi to zrozumienie. Czasem czuję, że nie zasłużyłem na to, nie wiem dlaczego zdrowa osoba próbuje zrozumieć mnie, co jej to da. W tym momencie zażywam stabilizatory, i będąc szczerym, zaczynam już tęsknić za moimi fazami szczęścia.
@xx33misiaxx333 ай бұрын
A jednak się da. Pozdrawiam. Czasem nie wiem czy mam coś z głową i to choroba się odzywa czy po prostu mam taki chory charakter.
@lokita57014 жыл бұрын
Szczerze ? Rozwala mnie to ze na yt wszyscy eksperci tak znaja temat powyzszych zaburzen w teorii a przejdziesz na zywo na wiyte to oni nie wiedza co ci jest albo twierdza ze nic nawet jak kazdego dnia masz poczucie odrealnienia opuszczania ciala brak relacji i poczucie bycia wybrancem bóstw i nie mozesz sobie poradzić a lekarz mowi ze jak pani chodzi do pracy i funkcjonuje w społeczeństwie to wszystko ok
@Aellitka4 жыл бұрын
Dokładnie....
@gwiazdka9744 жыл бұрын
Można spróbować iść do psychiatryka na diagnostykę i dobranie leków, monitorują cię cały czas i mogą lepiej określić co jest nie tak jak powinno i co może być tego przyczyną
@Stachemilian4 жыл бұрын
@@gwiazdka974 w psychiatryku jak nie wiadomo co ci jest, to dają ci antydepry rano i wieczorem i ogarniają czy nie odpie*dalasz i zyjesz i po tygodniu won do domu. Najlepiej iść do neurologa i z opisem/notatką takowego, następnie udać się do psychiatry. A juz w ogóle najlepiej, najlepiej, tak, że najlepiej z najlepiej to posmarować dobrze kabzą obydwóm specjalistą.
@instagramsci96154 жыл бұрын
Może winny jest system? W pracy każdego szlag by trafił. A jeśli nie trafi to może faktycznie wszystko jest ok? W końcu ktoś chory to ktoś kto wyłącza się z życia społecznego, przestaje chodzić na kursy, do szkoły, rzuca pracę, porzuca znajomych.
@Infinisia4 жыл бұрын
@@instagramsci9615 nie każdy, dla niektórych ta praca, kurs to ostatni łącznik z normalnością lub to że mogą zapomnieć o tym co czują zapracowując się
@logo.psycho90864 жыл бұрын
Niestety mam borderline i w moim przypadku przez liczne somatyzacje i ataki paniki leki okazały się konieczne i chyba tylko tylko one sprawiają, że moje życie nie jest tak chaotyczne. Oczywiście terapia jest potrzebna i pozwala mi lepiej zrozumieć siebie i swoją niełatwą przeszłości. Borderline jest jak spacer po cienkiej linie nad przepaścią, czasami rano czujesz się niesamowicie szczęśliwy a wieczorem chcesz się zabić. Mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją tego zaburzenia, kiedy czasami mówię, że chodzę na terapię słyszę tylko, ale po co? Z pozoru moje życie jest cudowne, młoda ,ambitna, kobieta, studiuje 2 kierunki, ma pasję, ale nikt nie wie co dzieje się w moim umyśle,sama uważam siebie za 0, człowieka bez wartości, ciągle czuję że czegoś mi tak bardzo brakuje, ale nie wiem czego,może jakieś części siebie, którą dawno bezpowrotnie utraciłam.
@natalya55594 жыл бұрын
Tylko ten kto przechodzi przez to piekło będzie w stanie to zrozumieć. Żaden najbliższy, chłopak czy dziewczyna. Najgorsza jest ta ciągła pustka, a kiedy próbujesz coś zmienić to słyszysz ten głos, a po co i tak jesteś beznadziejny i nie chce ci się żyć. Ludzie się odwracają, nie rozumieją. Ale kto z nami wytrzyma jak my sami często nie możemy wytrzymać ze sobą.
@logo.psycho90864 жыл бұрын
@@natalya5559 dokładnie tak
@adas82164 жыл бұрын
ah ten ukochany border skąd ja znam ten syf, ciągłe wahania nastroju, pragnienie bliskości ale po jakimś czasie zauważanie, że nasza ukochana osoba nie jest idealna i wewnętrzny ból. A najgorzej, że nawet nie ma zbytnio leków, żeby jakoś pomoc sobie nimi (jak już to jakieś ssri) i zostaje ta jebana długa psychoterapia.
@Nerine984 жыл бұрын
Skoro borderline jest mocno powiązane z uczuciem pustki, traumami z dzieciństwa itp. to faktycznie możliwe że ludzie z borderline po prostu utracili ważną część siebie/swojej osobowości które próbują odzyskać (często za pomocą np. ukochanej osoby). Lub zagłuszyć bodźcami pustkę i tęsknotę w srodku. To by wyjaśniało poczucie pustki i paniczny strach przed opuszczeniem/odrzuceniem - oznacza to bowiem ponowną konfrontację z tym przeogromnym bólem utraty/straty zza dawnych czasów, których siła rozdzieliła pełną osobowość i świadomość na co najmniej dwie.
@Zhavvorsa4 жыл бұрын
@@natalya5559 tak dobrze to opisałaś. Pustka staje się nie do zniesienia, czasem aż boli fizycznie, tak bardzo, że próbowałam skończyć ze sobą tylko dlatego, żeby w końcu tego nie czuć. Po lekach jest łatwiej, ale i tak brakuje Ci czegoś, sama nie wiesz czego, ale wiesz, że bez tego życie jest niekompletne. I to poczucie bezsensu każdej podejmowanej czynności strasznie blokuje wszystko co mogłoby poprawić sytuację.
@i.cydonia79004 жыл бұрын
Proszę o cechach narcystycznych w dwubiegunowości ....
@jacekroman46416 ай бұрын
To jest cyrk wtedy ,jak ma manię narcyz , i nakładają się dwie depresje
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Ale ten typ nie zna się na tym. To jakbyś pytała sąsiada Waldka.
@ranes13664 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że ten film powstał. Miłego weekendu!
@oktawiaczaseminaczej82123 жыл бұрын
Mam chad :) fajnie że się o tym coraz częściej mowi
@gwiazdka9744 жыл бұрын
Akurat tabletki stabilizujące nastrój potrafią zdziałać cuda przy borderze. Dzięki nim tak na prawdę mogę teraz funkcjonować na codzień. Do tego jest jeszcze terapia, która pomaga długoterminowo 😌
@logo.psycho90864 жыл бұрын
Mam tak samo bez stabilizatorów i antydepresantów byłam w tragicznym stanie psychicznym
@dariasz81633 жыл бұрын
Dla mnie leki są zbawieniem. Przed nimi byłam w rozsypce psychicznej i ciągle płakałam. Wiem, że nigdy idealnie nie będzie, ale to co przeżywałam jeszcze dwa lata temu, to była czarna rozpacz i prawdziwe piekło psychiczne.
@darekdarek71783 жыл бұрын
moze masz zle rozpoznana chorobe, tabletki nie maja zadnego wplywu na osobowosc
@kaneel36 Жыл бұрын
@@dariasz8163 @mal co jest powodem waszych chorób? macie doswiadczenia z pewnymi substancjami?
@agnieszka-s5x Жыл бұрын
@@kaneel36 jak chcesz mogę pogadać
@jasnesciemnienie91074 жыл бұрын
Zrobisz odcinek o zespole Aspergera?
@asia21267..4 жыл бұрын
Też czekam od dawna na ten temat na tym kanale
@w_zielonym4 жыл бұрын
Ja też czekam - dużo świetnych materiałów jest po angielsku, ale przydałoby się też coś po polsku 🙏 punktem wyjścia może być np. Serial Love on the spectrum z Netflixa. Mnie ten temat bardzo ciekawi i oglądam dużo kanałów prowadzonych przez Aspies na KZbin.
@kdn_dim54904 жыл бұрын
Jeśli można by było fajnie gdyby przytoczył też np Relacje damsko-męskie w przypadku gdzie jeden z partnerów na akurat to zaburzenie . Jak z tym pracować itp. Bo nie ukrywam . Sam mam to zaburzenie i jeśli chodzi o jakie kolwiek relacje nie tylko damsko-męskie nawet te relacje z rówieśnikami jest ona czasem za przeproszeniem "upierdliwa".
@feliksiwanczenko22973 жыл бұрын
+1
@beneathesurface Жыл бұрын
Moje najnowsze główne diagnozy to borderline i "umiarkowana" depresja. Zanim zostały mi przepisane leki stabilizujące nastrój, to ten potrafił zmienić mi się z cudnego stanu w najczarniejszy dół. Obecnie stabilizator na mnie działa dość dobrze w takim zrozumieniu, że nie mam górek, doły nie są tak silne jak podczas ówczesnych huśtawek, przez co nie jest to wszystko tak męczące jak wtedy, gdy w ciągu jednej doby kilkukrotnie lawirowalam między jedną przesadą, a drugą.
@5MinutePsychology4 жыл бұрын
Dzięki za ciekawy film! Ze swojej strony powiem, że zawsze podobała mi się teraz już chyba niezbyt często stosowana pełna nazwa, czyli: osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline. To dobre wyzwanie dla pamięci!
@justineli32293 жыл бұрын
i dont mean to be so off topic but does anyone know a way to log back into an Instagram account?? I stupidly lost the account password. I appreciate any tricks you can give me.
@miloquinn28673 жыл бұрын
@Justin Eli Instablaster ;)
@pancake40224 жыл бұрын
no to zaczęłam się zastanawiać czy nie jestem zaburzona, bo problemy osoby z przytoczonego komentarza są identyczne jak moje:') jednego dnia jestem w stanie wyczyścić cały dom, podłogę szorowac do czysta, a innego nawet nie chce mi się ubrań do szafy schować i tydzień leżą na podłodze, meblach etc. czasami mam poczucie że mam wspaniałych przyjaciół i życie za które moge być wdzięczna, a następnego dnia myślę czy samobójstwo nie byłoby najlepszym wyjściem skoro i tak na nic światu nie jestem potrzebna i ten natłok zmiennych emocji zaczyna już mnie przytłaczac nie wiem jaki będę miała nastrój po wstaniu z łóżka nazajutrz, co sprawia że strasznie się jutra boję...
@yurushiko27214 жыл бұрын
Polecam się wybrac do psychiatry i opowiedzieć o swoich wątpliwości.
@MissLily11234 жыл бұрын
A ja ci polecam zwrócenie swojej uwagi ku życiu i ludziom. Wsłuchaniu się w swoje potrzeby, marzenia, pragnienia. CO CIe powinno zaniepokoić to rzeczywiste myśli i próby samobójcze. Reszta o czym piszesz....życie. Nie widzę nic niepokojącego w tym.
@pancake40224 жыл бұрын
@@yurushiko2721 niedługo będę pełnoletnia to może, kiedyś w gimnazjum już miałam taka wizytę zaplanowaną, tylko wtedy z powodu zaburzenia odżywiania i stresem związanym z końcem szkoły miałam napady paniki itp ale wtedy wystraszyłam się tego że muszę być na tej wizycie przy rodzicach nie chciałam żeby tego słuchali więc udawałam że mi się polepszyło, może jak już niedługo będę pełnoletnia to sama się wybiorę
@wojciechzaremba88810 ай бұрын
Psychoterapia wyleczy Cie skutecznie.
@malaya96894 жыл бұрын
Świetny kanał, oglądam każdy odcinek :) pozdrawiam
@obamiumprime90313 жыл бұрын
Mógłbyś zrobić odcinek, w którym prowadzisz analizę postaci Killing Stalking?? Uważam, że są one bardzo złożone ponieważ oboje cierpią na pewne zaburzenia, które po zderzeniu się ze sobą doprowadziły do bólu, cierpienia, ale i różnie przez nich postrzeganej miłości i ciepła. Pokazuje jak dzieciństwo, sposób wychowania, środowisko i kontakty z innymi kształtują nasz sposób myślenia oraz zachowania. Bardzo chciałabym zobaczyć dogłębną analizę tych postaci pod względem bilogicznym i psyhologicznym. Mam nadzieję, że kiedyś powstanie taki odcinek :)
@RevaKuss4 жыл бұрын
Bylo juz kilka odcinkow w ktorych wspominal Pan cos o zwiazkach z osobami chorymi na jakas chorobe psychiczna. Zastanawia mnie czy jakies choroby psychiczne u partnerow moga wplywac dosc pozytywnie na nich wzajemnie. W sensie czy jezeli ktos jest chory na cos lub ma jakies zaburzenia to czy ktos z inna choroba moze wywierac na niego pozytywny wplyw? A moze jakies polaczenia sa z kolei skrajnie niebezpieczne dla danych osob. Ciezko mi bylo przeprowadzic na ten temat jakis wlasny research i zastanawia mnie czy moze Pan o czyms takim slyszal kiedys. Jedyne powiazanie o jakim slyszalem to polaczenie osobowosci zaleznej z osobowoscia narcystyczna. Dziekuje bardzo za kolejny wartosciowy film!
@monikanatalia78034 жыл бұрын
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to możliwe. Mój chłopak leczy się na depresję i stany lękowe (musi już stale zażywać leki, był na terapii, która dużo mu dała), z kolei ja mam za sobą ostre epizody nerwicy (różne rodzaje) a kilka lat temu doszła też depresja, chodziłam do psychologa i też sama sobie pomagam książkami. Plusem jest to, że zaburzenia psychiczne wiele nas obu nauczyły, m.in empatii i wyrozumiałości. Nie musimy się sobie z niczego tłumaczyć, kiedy któreś z nas się źle poczuje. Uczęszczanie w terapii nie tylko pozwoliło nam radzić sobie z zaburzeniami, ale też zburzyć stare schematy i zbudować zdrowe. Nie ma u nas kłótni, biernej agresji, okłamywania ani tekstów w stylu "nie użalaj się nad sobą, ta twoja depresja to tylko wymówka i jakieś fanaberie" itp. Oboje ciągniemy się w górę, a nie w dół. Jestem wdzięczna, że poznałam kogoś takiego w najgorszym okresie swojego życia. Właśnie to sprawiło, że nie mam pretensji do losu o swoje zaburzenia. Szczęście w nieszczęściu.
@Infinisia4 жыл бұрын
Monika opisała lepsza stronę medalu, fajnie że tak to jest. U nas to jest trochę podobnie ale jest kwestia tego, że partner nie chce leczyć depresji, ja leczę od wielu lat. Gdy mamy doła jednoczesnie, jest to najgorszy moment. Nikt wie co robić, pojawiają się myśli o rozstaniu, źle myśli, itp nakręcamy się i mam wrażenie że jakbym tego nie przerwała bo jestem bardziej świadoma to byśmy chyba się "umerli" :p jednak teraz wiem i przerywam to dziwne koło.. Mimo że wiem więcej, to nigdy nie umiałam pomoc komuś gdy byłam w zalamce. Bo ja wtedy leżę i płacze i mam najgorsze mysli. A jak ktoś też to nawet ciężko opisać jak się gotuję wewnątrz. Smutno mi podwójnie że nie umiem pomoc sobie ani jemu. Jednak gdy trafia się tak że ja albo on tylko mamy zły czas to jest inaczej, lepiej. Coś można działać, próbować, i nie ma takiego samonapędzania. Dla mnie to dość ciężkie do strawienia, mam mnóstwo dylematów i pytań. I nie są one miłe i logiczne. Nie jest to prosty związek, ale kocham go.
@yuhuvtyАй бұрын
@@monikanatalia7803Hej, jeśli można wiedzieć, jak tam u Was po 4 latach?
@katarzyna86184 жыл бұрын
A ja ciągle szukam jakiś informacji na temat różnic między Borderline a DDA. Cechy tych zaburzeń są mi równie bliskie....z kolei CHAD zupełnie nie.... cieszę się, że poruszasz te tematy i mówisz o ostracyzmie ludzi z Border...nikt sobie specjalnie nie aplikuje zaburzenia. Życie z takimi ciągłymi wahaniami i słabym poczuciem tożsamości jest bardzo trudne, tworzenie maski wykańcza energetycznie .
@pebedepebede21563 жыл бұрын
różnica jest znaczna!
@katarzynazauska31493 жыл бұрын
DDA nie jest udowodnione żadnymi badaniami, to po prostu naukowy mit
@weronikaweronika2134 Жыл бұрын
Ja mam borderline i to jest zaburzenie osobowości. Straszne rozdarcie, problemy z rozróżnianiem emocji. A dda to syndrom, nie musisz brać stabilizatorów.
@annakwiatkowska91324 жыл бұрын
Co do w/w tematu serdecznie polecam obecnie serial na Netflixsie o tej tematyce. 😊 Super a tylul brzmi Spinning aut. 😊
@redeyes57593 жыл бұрын
Niestety nie będzie kontynuacji a szkoda bo serial super
@nataliakaczmarek473 жыл бұрын
Osoba z zewnątrz nie oceni, trzeba mieć wiedzę w tym temacie. Ewentualnie można sięgnąć po specjalistyczną publikację i naprawdę polecam BORDERLINE Życie na krawędzi Daniel J.Fox z e-księgarni Centrum CBT. Można w ten sposób spróbować wejść w skórę osoby z borderline
@weronikataborska3 жыл бұрын
A propos mitów: przecież osoby z borderline też nie maja wpływu na to, że cierpią na to zaburzenie!
@katarzynazefir87603 жыл бұрын
Mają, bo nie ma podłoża somatycznego. To sie da wyleczyć.
@beny94353 жыл бұрын
@@katarzynazefir8760 to miałaś dobre dzieciństwo. Pozdrawiam :)
@kamilasaramak59713 жыл бұрын
Nie mają wpływu na powstanie tego zaburzenia, ale mają wpływ na jego przebieg - na przykład mogą udać się na terapię. W manii terapia niestety nie pomoże.
@nyve57407 ай бұрын
Zauważyłem że ludzie są skłonni krytykować osoby z bpd, ale nie są w stanie tych wszystkich obelg użyć w stronę osób z depresją. Dlaczego? W borderline masz ciężkie lęki a depresja to tylko gratis, przecież na depresję również można mieć wpływ? Opanujcie się, bo większość z was ma głowę już zbyt głęboko w D.
@marychawielka74044 жыл бұрын
Borderline przede wszystkim nie posiada nadpobudliwości jaką ma chad w swojej charakterystyce. Ja teraz zauważam, że u kobiet za często diagnozuje się borderline, nie wiedzieć dlaczego. Mnie tak zdiagnozowano i dali antydepresanty, wystrzeliły mnie w górę i wtedy wiedziałam, że to chad a nie border. W dodatku podejrzewam, że prócz chadu mam histrioniczne zaburzenie osobowości.
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Tak. Za często.
@annapelczarska91012 жыл бұрын
Ja znam kogoś kto jest niby chad , a ma cechy Narcystyczne i borderline naraz a do tego jest niesamowicie wyrachowany i taktyczny w działaniach na własną korzyść. Zastanawia mnie to i trudno mi ocenić co jest rzeczywiste w tym człowieku. Jeden wniosek = uciekać przed kimś takim dalej niż za horyzont i nigdy nie dać się nabrać na ich pseudo uczucia.
@ilona829 Жыл бұрын
Zgadza się uciekać, zarówno w jednym jak i drugim przypadku. Szczególnie jak ktoś się nie chce leczyć..Poznałam kogoś takiego-masakra..
@asdasd-fo4yn9 ай бұрын
To mój były tak ma Ma bordera,chad i narcyzm ukryty.Do tego zaburzenia obsesyjno kompulsywne, zaburzenia odżywiania i zaburzenia lękowe.Ja uciekłam
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Uciekać ? Takie kobiety się kocha…. Zwykle mix bordery z narcyzą wywołuje u panów przypływ miłosnych uczuć do zaburzonej.
@Domi_es Жыл бұрын
Naprawdę cieszę się, że tu trafiłam! Dziękuję za video!
@oliwias.12494 жыл бұрын
W 90% utożsamiam się z przytoczonym komentarzem, z tym że mam zdiagnozowaną depresję i stany lękowe z atakami paniki... Ostatnio psychiatra zaczął podejrzewać chorobę dwubiegunową, ale wykluczył ją, ponieważ mój dobry nastrój musiałby trwać co najmniej kilka, kilkanaście dni, żeby zdiagnozować ChAD. Myślę, że autor komentarza też nie ma stricte dwubiegunówki
@kg69622 жыл бұрын
Wszystko, absolutnie wszystko się zgadza-pozdrawiam-borderka❤
@Rudy202111 ай бұрын
Witam, choruje na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Od około 20 lat. Przed diagnozą pewnie długo wcześniej. Dziękuję za tan film. Może też choruje na bonderlaj....przepraszam, słowo nie jest poprawnie napisane. Nie mam siły sprawdzać jak to się pisze. Dziękuję za to że mogłam posłuchać Pana.
@eemmkkaa2 Жыл бұрын
pozdrawiam chad osobowość ambiwalentna i nadinteligencja zrobiło z mojego życia film i po 20 latach życia uświadomiłem sobie swoją toksyczność
@tennickniejestdostepny4 жыл бұрын
Ostatnio natknąłem się na temat dylematów społecznych i może to byłby dobry pomysł na jeden z odcinków? Przykładowo jak takie sytuacje typu dylemat wagonika, dylemat więźnia, wpływają na ludzkie spostrzeganie świata i podejmowanie decyzji. Czy np. "opłaca się" zabić jedną osobę, aby reszta mogła przeżyć? Jakimi kryteriami się kierować wybierając ofiarę? A może nie podejmować żadnej decyzji, zobaczyć co się stanie, nawet gdyby większość grupy miała ucierpieć?
@xxafrixx4 жыл бұрын
Szczerze to najgorszemu wrogowi bym tego nie zyczyl
@dzwonpomonar67793 жыл бұрын
szczerze rozjebałem dużo znojomosci i miłosci przez jebane BORDERLINE. Zabic się? gardzę samobójstwem. z tym trzeba zyc i starac sie duzo rozmawiac z ludzmi
@kasiekk1933 жыл бұрын
Odcinek o zespole Aspergera byłby bardzo ciekawy
@daliakontrapunkt52744 жыл бұрын
dziękuję za zacytowanie osoby chorej na borderline - tego jak ona sobie radzi na co dzień.
@michalkutzner4 жыл бұрын
Dzięki za bardzo wartościowy odcinek! :)
@bartas12451 Жыл бұрын
W Polsce nawet nie wiadomo gdzie szukać pomocy od pewnego czasu wiem ze coś się dzieję ale wizyta u psychologa za dawa lata chyba że 300 za wizytę..
@JoannaCabaj-xx7tk8 ай бұрын
Dochodze do wniosku(zreszta nie od dzis)ze tymi chorobami sa dla nas czesto inni ludzie .bo to przez nich np jesli rano wstajesz z dobrym nastawieniem zrobiles cos z czego jestes zadowolony liczysz na dobre przyjecie badz starasz sie Jak mozesz i wokol tylko niezadowolenie i jakies dziwne komentarze i przytyczki to trzeba na prawde miec"w....."ne"zeby takiej postawy nie przyjac ...najpierw ludzie na Ciebie naskakuja a potem chca wielce leczyc i pocieszac....(chyba z siebie i swojego wplywu)Po pierwsze...nie szkodzic.Niewielu ludzi jest tak chorych samych z siebie Jak pozniej chorym byc "pomaga" srodowisko w ktorym sie przebywa a to ze czasem u kogos pojawia sie depresja to czasem oznacza ze ktos trafil na ludzi ktorych nigdy nie powinien byl spitkac.I odwrotnir wstajesz ze zlym humorem i porawia Ci sie poprzez przebywanie z ludzmi to wlasnie dobrze trafiles .. Czasem to bardzo proste i nie trzeba sie doszukiwac drugiego dna...
@instagramsci96154 жыл бұрын
Ja bym chciała filmik o tym, czy rzeczywiście tak jest jak twierdzi Magdalena Szpilka, teoria ustawień systemowych Berta Hellingera i nurty psychologii systemowej - że my, w rodzinie zajmujemy poszczególne rolę, jesteśmy w nich obsadzeni jako tata narcyz , mama border i na tej samej zasadzie dziecko jest "prawidłowo" zaburzone? To znaczy, czy wszystkie rodziny możemy nazwać "dysfunkcyjnymi" i rozpatrywać to jako plagę rodzinną czy plagę ogólnie ludzkość i, jeśli tylko matka czegoś nie potrafiła i ojciec też, ale idelanie się dopasowali i ich wzajemna np. "nienawiść" jest systemowa? Pytam, bo to znacząco zmienia to, jak patrzymy na choroby i zaburzenia pwychiczne
@barbarakoaczyk35054 жыл бұрын
Polecam sprawdzić w googlach "terapia Berta Hellingera zagrożenie DUCHOWE '''.Byłam kiedyś obserwatorem takiej terapii podczas 'szkolenia''-to jest wywoływanie duchów czy jakiś inny okultyzm.ODRADZAM!!
@oswieconyzwyboru4 жыл бұрын
7:12 Jeśli choroba dwubiegunowa ma objawy gwałtownych zmiam nastroju ze smutku do radości to wtedy znaczyło by to że mam to od dziecka. 🤔 Pozdrawiam serdecznie.
@theoristpl4 жыл бұрын
dobrze iść po diagnozę do specjalisty
@carlamimcia44534 жыл бұрын
Powiedział też, że ChAD zaczyna się w wieku adolescencji i można jego początek względnie łatwo wyłapać w przeciwieństwie do borderline, które rozwijać może się już we wczesnym dzieciństwie
@alexandra72384 жыл бұрын
Weźcie pod uwagę że osobowość człowieka kształtuje sie do 25 roku życia więc we wczesnym dzieciństwie nie możemy mówić tu o zaburzeniach osobowości która jest dopiero w fazie rozwijania się.
@agatiq4 жыл бұрын
@@alexandra7238 Kompletnie tak. Dopiero w okresie dojrzałości, czyli po adolescencji, można mówić o zaburzeniach osobowości. W dzieciństwie/adolescencji są to zaburzenia zachowania i emocji. To jedynie oznaki, że w przyszłości mogą, ale nie muszą być zaburzenia osobowości
@instagramsci96154 жыл бұрын
Ale dzieci tak mają ogólnie
@darekdarek71783 жыл бұрын
Sama cierpie na chad, w najgorszym ponoc "wydaniu", bo mam praktycznie caly czas stany mieszanie, z krotkimi remisjami. Mam teraz 45 lat, chad zaczal sie ostro, kiedy mialam okolo 34. Wczesniej juz zmagalam sie z ostrymi depresjami, jednak byly one egzogenne.Po tych doswiadczeniach wydaje mi sie, ze najlepszym sprawdzianem jest terapia lekami. Leki nie ulecza chorej osobowosci, natomiast w chad maja niezwykle wrecz pozytywne skutki, W ciagi kilku, kilkunastu dni osoba chora zaczyna "myslec i funkcjonowac normalnie". Wiec farmakoterapia jako ostateczny sprawdzian.
@Watsonka77 Жыл бұрын
Zyjesz normalnie, pracujesz itd? Przepraszam, że wypytuje. Ja po manii jestem przed diagnoza, boję się okropnie :( Wydaje mi się, że moje życie się rozpadnie...
@kettme35432 жыл бұрын
Witam. Mam 20 lat, dziewczyna z którą się spotykam jest w moim wieku. Spotykamy się ponad 2 miesiace i póki co było super, była mila, kochana.. między nami bylo po prostu bardzo dobrze, ale jakies 6 dni temu, pokoclislimy się na spotkaniu. Nie była to jakaś mocna sprzeczka, ale ostatecznie krzyknąłem na nią ona się poplakala i chciala wracac do domu, mimo iz przepraszałem ją i żałowałem tego co zrobiłem. Od tamtego momentu była dla mnie oschla i w ogóle nie chciała się spotykać, przepraszałem ją wielokroć, ale mowila tylko ze przeprosiny przyjęte i ze nie chodzi o to. Nie chciala w ogóle ze mną gadać, raz się spotkaliśmy ale była wycofana. Nie okazuje mi za bardzo żadnych uczuc i jest obojętna w stosunku do mnie. Wczoraj gadałem z nią przez telefon chwile, udalo sie ją namówić po tym jak napisałem ze nie traktuje mnie fair. I gdy się zapytalem co z nami to odpowiedziała, że chce przerwe w spotykaniu się i wyjeżdża sama nad moze na tydzień, bo musi wszystko przemyśleć. Serio nie wiem co o tym myśleć, nigdy nie byla taka w stosunku do mnie. Mowila mi kiedys ze ma chorobę dwubieguniwą, ale ze to nic takiego, bo bierze leki. Wiec prosze was o poradę. Czy jej zachowanie moze byc spowodowane tą chorobą? Jeśli tak to co mam robić? Jak mam się do niej odnosić, czekać aż sama się odezwie czy inicjować kontakt, nie miałem nigdy styczności z osobą chora na dwubieguniwosc wiec nie wiem co myśleć i jak sie zachować.
@agatamalinowska388710 ай бұрын
Wolała bym aby pan udostępnił dwubiegunowość dla jednej osoby ponieważ to się pokrywa i tak naprawdę mogą osobny się po gonić
@Filipekkz2 жыл бұрын
Ja mam zdiagnozowany CHAD, nie biorę żadnych leków i od pięciu lat nie byłem leczony w szpitalu. Obecnie zauważyłem, że nie mam cyklów hipomaniakalnych oraz cyklów ciężkiej depresji. Opis zaburzeń osobowości typu boardeline, zgadzałby się z tym jak obecnie się czuję. Szczerze wolałem być dwubiegunowy niż jak jest obecnie ( tęsknie za hipo). Materiał bardzo dobry. Pozdrawiam
@michajeznach84884 жыл бұрын
Nagrasz o kompleksie boga ?
@Kajeczkaa3 жыл бұрын
Wielkie dzięki za ten material!
@xx33misiaxx333 ай бұрын
Mnie zastanawia WWO a borderline. Czy osobowość chwiejna może jeszcze bardziej pogłębiać wrażliwość? Do tego stopnia, ze współodczuwamy z kimś i az fizycznie czujemy ból, bo sie nakręcamy jak ta osoba cierpi, jest niezrozumiana itd.
@r7824 Жыл бұрын
Mam borderline. Matka ma Narcystyczne Zaburzenie Osobowości. Tak to się plecie z pokolenia na pokolenie.
@lukaszkoziol83023 жыл бұрын
to ja poproszę o SKUTECZNE CODZIENNE i PRAKTYCZNE KNOW HOW - J A K - radzić sobie z osobą z borderlinem
@martynatomkowska95363 жыл бұрын
Ja to np. Nie rozumiem sama siebie. Wewnętrznie rozrywa mnie czasem. I nagle zaskakuje i się cieszę.. Wpadam w szal i nagle agresja.... Potem, wir różnych dziedzin śmierci, tego jak abrdzo mi nie spasuje świat. Ze przecież wszystko to co się dzieje nie moja wina.... Matko... Potem odcięcie. Leżę na podłodze tam gdzie stałam. I w sumie nie wiem o czym myślę... Nie skupiam się. I wstaje jakby nigdy nic wracam do obowiązków i znowu jestem jakas. Ale koło się toczy. Wszystko przytłacza, przerasta. Tylko co i jak można zrobić. Daleko mii do dzwonienia. Zgłoszenia się .. Okazuje się jednak że to ja jestem osobowością z pogranicza?!?? I jakby jaśniej widzę jeśli patrze przez ten pryzmat.... Ale po co przez niego patrzeć jak pomóc nie umiem
@aleksandergumos85087 ай бұрын
A jak się bronić przed takimi chorymi osobami? Jak nie popełnić błędu zainwestowania w związek z nimi?
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Dbać o własną samoocenę.
@marys44794 жыл бұрын
Ogl chcialabym zobaczyć odcinek w porównaniu autyzmu od aspergera . Mi osobiście różnie stwierdzają raz autyzm raz asperger . Inni mowia że jestem zbyt mało inteligenta na aspergera ponieważ jak sie ma aspergera jest się człowiekiem sukcesu i ma się wysokie stanowiska oraz sukcesy w szkole
@vilian87244 жыл бұрын
Osoby z zespołem Aspergera mają obsesyjne zainteresowania i dlatego mają ogromną wiedzę ,ale tylko wtedy kiedy coś ich interesuje
@bramowicz19 ай бұрын
W tle słyszę karetkę. Już po kogoś jadą 🤣
@armena1704 жыл бұрын
Zawsze jak chcialam komuś powiedzieć co mnie dreczy czy to rodzicom czy partnerom bylam odrzucana
@julinka183 жыл бұрын
Ja tak samo :((
@psychologlgbt3 жыл бұрын
To są tak różne zjawiska, że specjalista, który ma wiedzę w głowie, a nie swoje fantazje, to nie ma problemu, żeby adekwatnie postawić diagnozę u swojego pacjenta.
@myszahihi2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za ten temat zwłaszcza za ten przykład z radami. Teraz tylko powiedz co uważasz? Myślisz, że jak się coś podejrzewa to trzeba iść się zbadać? Czy próbować sobie z tym radzić na własną rękę?
@dc1331 Жыл бұрын
Autor zapomniał dodać, że ChAD nie jest chorobą uleczalną oraz że nie bierze się tedy antydepresantów ale stabilizatory emocji. Strasznie okrojone opisy owych chorób, takie zero-jedynkowe. I wg mnie chaotyczne przedstawienie.
@helloshitty043 жыл бұрын
W dalszym ciągu zadziwia mnie fakt, że są ludzie, którzy widzą podobieństwo w dwubiegunowej i borderline... Mam ChaD typ 1, mąż ma borderline. Mieszanka wybuchowa, wręcz atomowa, a jesteśmy szczęśliwi.
@Watsonka77 Жыл бұрын
Jak się macie teraz?
@xx33misiaxx333 ай бұрын
Jak stwierdzić typ?
@j.e.k15184 жыл бұрын
Wyskakujące co chwila reklamy są nie do wytrzymania
@wiktoriakozliuk3312 Жыл бұрын
Mam partnera z jednym z tych zaburzeń, niestety ciężko z takim człowiekiem rozwijać się, dziś planujemy remont lub zakup nowego mieszkania, a jutro mówi że chciałby rozstać się. Oczywiście nic z zaproponowanych wariantów nie może zrealizować do końca.
@dawidjozwiak95025 ай бұрын
No to masz cierpliwość do niego. Ze mną partnerką nie wytrzymała i się obiektywnie patrząc nie dziwię. Jednego dnia jej nienawidzę, innym tęsknię
@wiktoriakozliuk33125 ай бұрын
@@dawidjozwiak9502 przez zaburzenie czy przez współzależność?
@koniu36434 жыл бұрын
Może następny odcinek o zakładach bukmacherskiich? Czemu ludzie grają ,jak się z tego wydostać jak ludzie wchodzą w to w coraz bardziej przez nadzieję wygranej ;)
@wrbl4 жыл бұрын
Zwykły hazard
@pabloplath2 жыл бұрын
A co z różnicowaniem zaburzenia afektywnego z niezdiagnozowanym adhd u dorosłych osób?
@Robertrrteam Жыл бұрын
Mam wrażenie, że sytuacje opisane przez tego kolegę, a przytoczone na kanale to bardziej jakieś epizody depresyjne, niż symptomy osobowości borderline. W przypadku borderline pojawia się agresja i inne, niewymienione tutaj stany emocjonalne. Ja osobiście oglądam ten film, ponieważ mam podejrzenie, że moja dziewczyna przejawia symptomy zachowań typu borderline. Skrajna emocjonalność, od szczęścia po wręcz agresję, potrzeba pełnej kontroli nad partnerem, wyolbrzymianie sytuacji na swoją niekorzyść, skrajna zazdrość, brak akceptacji dla środowiska partnera, podejrzliwość o spiskowanie, itp. Bardzo ciężka sytuacja, gdy ktoś jest inteligentny, potrafi być opiekuńczy, empatyczny i wspaniały, a w skutek jakiegoś impulsu staje się rozdrażniony, agresywny, a czasem wręcz wulgarny.
@beatamikula43433 жыл бұрын
A jak mam funkcjonować przy borderline bedac zarazem introwertykiem przecież biorąc leki nie będę mógł pic alkoholu... Proszę o pomoc w wyjaśnieniu
@ProximaS4 жыл бұрын
Może jakiś film o słabej koncentracji.
@Damian123124 жыл бұрын
Bardzo często zbyt mało węglowodanów
@Infinisia4 жыл бұрын
Mi kiedyś stwierdzono chad o nietypowym przebiegu. Cokolwiek to miało znaczyć, bo nigdy nie miałam realnego w skutkach nastroju tak wesołego i dobrego że robiłam dużo a nawet więcej w odwrotną stronę zaś tak. Polegało to u mnie na tym że leżąc nocą przed snem nagle doznawałam olśnienia i rozmyślałam co ja bym mogła zrobić, że umiem, że starczy to i tamto. Snułam wizje tego co osiągnę, nawet czułam się że jestem wyjątkowa dziwnie, czułam podekscytowanie kilka godzin i zasnęłam. Obudziłam się z tymi myślami i myślę sobie "haha co? Śmiech na sali, żartują ze mnie, drwią, miałam tyle motywacji jeszcze w nocy a teraz lepiej nie wstawać" i.. Przeważnie czułam się jako osoba w depresji. Jednak dostałam stabilizator i przyznam że to były najsuchsze lata w moim życiu. Nie umiałam płakać ani się cieszyć. Był to plus i minus,smutek czułam napływający nagle a potem takie stop i to dziwne uczucie jakby miała wybuchnąć głowa przez kilka sekund a smutek się rozpływał gdzieś. Z płaczem to samo prawie rozsadzało głowę kilka sekund uczucie że łza prawie wychodzi i stop. Chociaż ból oczu to była oznaka że płaczę z jakiegoś powodu, bez łez. Dziwne ale co poradzić. Czasami myślę o tym leku bo był całkiem fajny w porównaniu do innych, czułam się zazwyczaj jak neutralny głaz, lub lekko mogłam poczuć uśmiech coś radosnego lub lekko po smucic się.
@karolinakogut8743 жыл бұрын
Śmiesznie się tego słucha, kiedy mój związek łączy obie choroby, ja border, partner dwubiegunowy
@Awidzisz242 жыл бұрын
Ja mam diagnozę CHAD, ale widzę u siebie cechy tych dwóch chorób. Borderline - zniszczyłam związek. Najpierw idealizowałam, później cały czas źle rozumiałam każde słowo. Słowa pozytywne przekształcałam na negatywne, czyniąc każde zdanie, jako atak lub poniżanie, negatywne porównanie, okazywanie wyższości, wskazywanie, że nic nie będzie z naszej relacji, że to nie jest poważne, itp, pomimo, że tak nie było...
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Możesz być też narcyzką
@elzbietakostrzewa68724 жыл бұрын
Mam CHAD tez na początku nie wiedziałam czy CHAD czy border line ale jest diagnoza CHAD. Leki pomagają i jest ok. Gdy była sama terapia to zazwyczaj nie kończyło to się dla mnie dobrze. Teraz żyje normalnie i jest dobrze.
@Watsonka77 Жыл бұрын
Jak sie masz aktualnie?
@elzbietakostrzewa6872 Жыл бұрын
@@Watsonka77 okazało się ze mam BL i CHAD i Hashimoto Czasem bywa ciężko
@shenlong2po34 жыл бұрын
Super temat
@Musztardos3 жыл бұрын
Znam wiele osób z BPD i ChADem, moim zdaniem post Alana to typowy borderline.
@biszcza4803 жыл бұрын
Też mi się tak wydaje i dziwi mnie, że autor tego filmu nie próbował tego podważyć 🤔
@Musztardos3 жыл бұрын
@@biszcza480 Wiesz, podważanie diagnozy po komentarzu zbyt radykalne posunięcie, Człowiek Absurdalny właśnie to zasugerował.
@smutnekonwalie3 жыл бұрын
Sama cierpię na CHAD. Dziękuje za ten odcinek
@nataliaw.1371 Жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek 😢😊
@ProximaS4 жыл бұрын
nie wiem dlaczego każdy film na tym kanale w jakimś stopniu odzwierciedla mój charakter
@CzowiekAbsurdalny4 жыл бұрын
Musisz mieć barwny charakter :)
@herminax21454 жыл бұрын
W każdym człowieku można znaleźć odrobinę wszystkiego, nietrudno więc coś sobie przypisać.
@_Emilian_4 жыл бұрын
Większość filmów na tym kanale jest o chorobach, zaburzeniach, lękach i życiowych rozterkach. Mam nadzieję, że Twój charakter dla równowagi obejmuje też zdrowie, stabilność, odwagę i mądrość.
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Każdemu tak się wydaje. Zastanów się czy nie próbujesz sobie za bardzo przypisywać wyjątkowości w życiu żeby poradzić sobie z przeciętnością jaka w tobie jest.
@ukaszkudera99413 жыл бұрын
Mnie tylko ciekawi czy lekarz Psychiatra nie jest sam czasem chory ?? Że ich nikt nie chce związać pasami do łóżka tak na 72 h i pastwić się nad ich psychiką
@LunaireNight-gz6ux4 ай бұрын
Jakie masz uprawnienia żeby wypowiadać się na taki temat ? Film o tym jak odróżnić klusterowy ból głowy od migreny też uważasz że możesz nagrać ?
@93arnii4 ай бұрын
Dziś prawie każdy ma bordera albo inne gówno, ale mało komu chce się wziąć do roboty albo chociaż za siebie. Pozdrawiam
@zbigniewtosik1903 жыл бұрын
tak a co to jest jak od dziecka wiesz ze jestes inny ze tu nie pasujesz ze zawsze bedziesz sam ze tu nie pasujesz i kiedy zaczyna ci sie ukalladac anioly wracaja
@agatamalinowska388710 ай бұрын
Mieszkasz wszystko tak jak było wszystko tak samo
@elzbietakostrzewa68724 жыл бұрын
Czy opowiesz coś o relacjach w CHAD proszę Chce z mężem poprawić relacje. Chce wiedzie co ja powinnam lub nie powinnam robić mówić i co on powinien unikać lub co robić by mi pomoc.
@yurushiko27214 жыл бұрын
W takim przypadku najlepiej wygrać się do terapeuty. Możecie tez się wybrac na terapie małżeńską. Koles z yt nie poprawi Pani relacji z mezem.
@elzbietakostrzewa68724 жыл бұрын
Yurushiko chodzi mi o schemat co i jak z CHADowcem się żyje
@karolinaszymczyk34754 жыл бұрын
Chętnie podpowiem jak sobie radzić. Zapraszam na priv.
@elzbietakostrzewa68724 жыл бұрын
Karolina Szymczyk masz fb Messenger?
@karolinaszymczyk34754 жыл бұрын
@@elzbietakostrzewa6872 tak. Pod tym samym imieniem i nazwiskiem.
@shenlong2po34 жыл бұрын
komentarz na koncu bardzo trafny
@sylwiawieczorek45773 жыл бұрын
Zauważyłam u mnie bardzo częste zmiany nastroju.
@dawidkulig31103 жыл бұрын
Czy problemy z pamięcią i bole mięśni to znak że coś jest nie tak ? Nie pamięta się co robilo się wczoraj lub pamięta się tylko urywki idzie się do pracy i nie wiesz co masz zrobić dopiero jak 2 osoba powie ci co masz zrobić to to robisz może ktoś wie jak pomóc ?
@rejn3212 жыл бұрын
Jeżeli chodzi o genezy chorób psychicznych to według mnie psychologowie i psychiatrzy się mylą cały cały czas.
@darekdarek71783 жыл бұрын
ps. w chad psychoterapia nie ma sensu ani w manii ani w depresji, mozna ja wlaczac chwilowo w remisji
@Jula-ve6hd4 жыл бұрын
Nagrasz filmik o Billim Milligianie? Ciekawa sprawa z nim
@Maja-go7fp4 жыл бұрын
A co jak występuje border i dwubiegunówka NA RAZ 🥲
@pigmej_alfons3 жыл бұрын
To tak nie działa
@Maja-go7fp3 жыл бұрын
@@pigmej_alfons dlaczego? Nie jest to częste, ale jak najbardziej możliwe. A fakt, że komentarz jest wyróżniony tym bardziej kiepsko świadczy.
@pigmej_alfons3 жыл бұрын
@@Maja-go7fp Przepraszam masz racje że to razem może występować, ale sądzę że jest to trudne do zdiagnozowania bo borderline i chad maja wspólne cechy
@BARTENT4 жыл бұрын
No właśnie jak? Przecież wiesz.
@AWPmediagroup4 жыл бұрын
jakiego mikrofonu uzywasz ?
@caryca43084 жыл бұрын
Z tym jednym genem to ja bym się nie zapędzała
@Maria.R3 жыл бұрын
... mała korekta, może maniakalny! bo hipomania to pestka przy manii ! W manii np. dzis wsiadasz w samolot do Afryki bo nie widzisz w tym problemu etc. No i bez leków nie ma szans na podleczenie ! Psychoterapia nie ma znaczenia jak masz palmę, to nic nie dociera. Znam parę takich osób. Oj ten Pan z cytatu ma zbyt szybkie zmiany jak na dwubiegunową !
@wmuzyce72633 жыл бұрын
Ale on ma fajne usta
@kalinquest4 жыл бұрын
dzięki :)
@magdaka26904 жыл бұрын
próbowałam terapii u czterech roznych osob, 4 razy, po krótszym lub dłuższym czasie max. 10 spotkań, trzasnęłam drzwiami, nie wrocilam.. Myślałam moze warto spróbować terapii grupowej? Czy ma to sens w takich przypadkach?
@_Emilian_4 жыл бұрын
Szukanie sposobów na wyzdrowienie jak najbardziej ma sens. Terapia grupowa może okazać się pomocna.
@videogameyahoo3 жыл бұрын
Sens ma brak Pani tłumaczenia sobie, że może Pani trzasnąć drzwiami, zaprzestać uczęszczać do psychoterapeuty, bo Panią "urazil". Borderline jest niczym pieniądze... Już tłumaczę. Każdy chce być bogaty, ale tylko 1% na świecie idzie w kierunku zdobycia bogactwa, a reszta nic. Identycznie z borderline
@artemaniaccards91112 жыл бұрын
Ja tak też miałam, wiem, że to typowe w bordeline. Ale trafiłam w końcu do odpowiedniej osoby. Praca w terapii opartej na przeniesieniu, polecam spróbować, być może Tobie również pomoże. Trwało to wiele lat, ale obecnie już nie spełniam 'kryteriów diagnostycznych' borderline. Trzymam kciuki
@maamiss55612 жыл бұрын
Że terapeuta "wciela" się na przykład w członka rodziny?
@martynapawlak65742 жыл бұрын
Czy gdzieś Pan przyjmuje? Czy nie ma takich uprawnień?
@meihisagi47364 жыл бұрын
A czy to możliwe, by mieć Chada i Borderline?
@Helenadepp224 жыл бұрын
Tak, sama mam oba.
@XCLAUDIAXOXO4 жыл бұрын
Tak
@asdasd-fo4yn9 ай бұрын
Tak.Moj były ma i jedno i drugie .Koszmar !
@tonymontana-tj2rb3 жыл бұрын
jak tam świry, czubki stuknięte?
@piataachilesa99702 жыл бұрын
Giga czad
@osrictemper42254 жыл бұрын
Hej, z tego co pamiętam to Chad jest wysportowany, przystojny, muskularny, ma gadane, ma świetną pracę, najlepszy samochód, piękne kobiety... po co go porównywać z czymkolwiek?! :D
@majaurbaniak38272 жыл бұрын
zrobisz filmik o zespole stresu pourazowego?
@asdasd-fo4yn9 ай бұрын
Można mieć jedno i drugie
@simaart82704 жыл бұрын
Można mieć obydwie te choroby na raz?
@mk7244 жыл бұрын
Tak
@justynawojcicka50563 жыл бұрын
Haha kurwa
@xx33misiaxx333 ай бұрын
A wiecie jaka jest jazda jak się ma i jedno i drugie? 😅
@andrevh.30343 жыл бұрын
Margines błędu to jest to jak ujebać w robocie z Józkiem!